n Twee Be Fair-teams promoveren NIEUW s Drukke receptie „Waddinxveen gedeelde vreugde W’veen-tennis l I John van Luik winnaar Kwiek- tournooi Be Fair-tennis Waddinxveen- tennis Vissen in Willem Jan Een boekenbon? De Gouwe f 395. Antilope in Woerden van Yperen traint Be ingedeeld 3 t Fair-volley De Sperwer Grevelingen 5S I ,«j> w'Ci Be Fair-tennis dankt redactie van Weekblad CHRISTELIJKE SCHOLEN WINNEN KORBIS-TOURNOOI Tweede concours Trekking WSE- bliksemloterij Toos-gymnastiek oppermachtig in landelijke finale I hengelaars HSW K. l i y! f I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 JUNI 19«2 Be Fair-tennis. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). NIET SEIZOENGEBONDEN >ek A t 4 d BEZUINIG NOOIT OP UW GEBIT, INDIEN U NOG TANDEN EN KIEZEN BEZIT. 2051, 3135, 2819. Vraag folder aan of bel voor inlichtingen: en Iels vijl cht De kampioenen van RECREANTEN WADDINXVEEN - Twee van de vijf kampioensteams van de afdeling tennis van de christelijke sportvereniging Be Fair promoveren. Voor de f 395- de geworden. De ontknoping kan volgende weck worden beschreven. Rehadent b.v. bestaat uit Frits van Kempen, Rudolf Klaric, John Het kampioen van de 4e klasse geworden 8ste team van Be Fair-tennis, dat v. d. Plasse en captain Henk van Schooneveld. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Note- boom). W) Fa U-Ju A W J M. 11 981 John die .L. 533 7249 1. i ing POSTBUS 45 BLEISWIJK 018927280 iw- i 52 ratis De zaterdagherênteams onder leiding van Joop Nederhof en Ad ten Berge stre den eveneens met wisselend succes. Het team van, Joop Nederhof speelde tegen RVS in Rotterdam en dolf enigszins on nodig het onderspit. Dat de twee enkelspelen beiden verloren gingen werd niet verwacht en bleek uit eindelijk net iets teveel van het goede (2- 3) Team 17 met Ad ten Berge als trotse cap tain werd, zoals verwacht na met 18 pun ten (maximum) kampioen geworden te zijn een nieuwe vierde klasser. Zo com penseerde dit team de degradatie van een ander team dat van klasse 4 naar 5 af daalde. ilde. WADDINXVEEN - De waterpoloërs van De Gouwe - omdat er na drie jaar een einde is gekomen aan de spon soring door het transportbedrijf Rou- bos BV is de naam Roubos De Gou we verleden tijd geworden - weten we al met wie zij te maken zullen krij gen in de nieuwe competitie. De indeling in de eerste klasse ziet er zo uit: De AA (Almelo); Dfj'R (Haarlem); HZPC (Den Haag), Mer- wede (Dordrecht); De Gouwe (Wad dinxveen); ZCG (Groningen), Zwem- lust/Den Hommel (Utrecht). ams. Het eerste gemengde jeugdteam onder leiding van captain Cees de Jong presteerde het tegen DDH uit Zwijnd- recht om voor het eerst in de geschiede nis te promoveren naar de hoofdklasse B. Een uitstekend resultaat, behaald door de teamleden Miranda Duyvestein Jacqueline v. d. Hoek, Remco Laan en Na de automatische promoties van het eerste gemengde team op zondag naar de overgangsklasse B en het achtste te am naar de vijfde klasse, zou promotie van team 4 naar de derde klasse wel heel erg mooi zijn geweest. Alhoewel het team geen gek figuur zou slaan in de derde klasse werd toch verlo ren. De (ongelukkige) loting confron teerde Waddinxveen met Phonosmash 1 te Baarn, een vereniging voortgekomen uit de personeelsvereniging van Phono gram. Dit team bevatte 2 B-speelsters en 1 B-speelster, die utteindelijk teveel rou tine en kracht meebrachten. De zeer tal rijke toeschouwers, waaronder vele Waddinzveners zagen op het knusse en De eerste prijs is gevallen op lotnum mer 0387, de tweede prijs is geval len op lotnummer 2060, de derde prijs is gevallen op lotnummer 1873, de vierde prijs is gevallen op lotnum mer 2345 en de vijfde prijs is geval len op lotnummer 0887. ste team (volgens verwachting) en net géén promotie van het tweede team be staande uit Hannelore Stelling, Riet El- berse, Bep Webbing en Wil Hornes. Volgende week de ontknoping. WADDINXVEEN- Bij de finale van de landelijke turncompetitie, die zondag in Beekbergen werd gehouden, werd de eerste plaats in maar liefst drie van de vier leeftijdscategoriën bezet door een turner van de Waddinxveense gymnas tiekvereniging TOOS. De jongens staken af bij de andere tur ners door de mate waarin zij hun oefe ningen beheersten, maar vooral ook door hun technische kwaliteiten. Dit laatste is in de turnsport meestal te dan ken aan de trainer. Uit bovengenoemd resultaat mag dan ook worden geconclu deerd dat Marco Kleiweg en Klaas Zwij- nenburg, door wie Nico Stoter, Jaco Sto ter, Dirk Verweij en Casper Droog wor den getraind, op de juiste manier bezig zijn. Bij de jongens tot 12 jaar was de gouden medaille voor Casper Droog, die een goede wedstrijd turnde. Dirk Verweij had in de categorie 12-16 jaar een minder succesvolle dag: hij werd 7e, niettemin geen slechte prestatie aangezien Dirk pas 13 jaar is. De gouden plak bij de junioren (16-18 jaar) was voor Jaco Stoter en zijn broer Nico haalde de derde binnen bij de tur ners (18 jaar en ouder). Voor beide jon gens geldt dat zij heel goed weten wat zij doen en kunnen en vooral wat zij willen. Met hun grote motivatie wordt hun deze eerste plaats dan ook van harte gegund. Bovengenoemde jongens mochten aan de finale deefciemen op grond van hun prestaties in de turncompetitie in één' van de drie regio’s die Nederland hierin telt. 0194, 2883, 2970, 0732, 0509, 1776, WADDINXVEEN - Zaterdag voor een week vond in het clubgebouw van de rooms-katholieke voetbalvere niging WSE in de Oranjewijk de trekking plaats van de ‘bliksemlo- terij’, die de jeugdafdeling van de ze vereniging in de week daaraan voorafgaande organiseerde. Daardoor was het Weekblad voor Waddinxveen eens te meer een schakel voor heel sportief Waddinxveen. De dank van Be Fair-tennis gaat dan ook uit naar ons Weekblad voor het vervullen van deze schakel functie. AFDELING TENNIS VAN CSV BE FAIR Het winnen van de eerste plaats door de Willem van Oranjeschool hield te vens in dat de wisselbeker - welke door Korbis ter. beschikking was ge steld - definitief in het bezit van deze school kwam. Terecht kon Piet Lebbing namens het organisatiecomité terugzien op een uitermate geslaagd toumooi wat ho pelijk het komend jaar zal worden herhaald. Naast het zo succesvol verlopen schoolkorfbaltoumooi presenteerde de Korbis-recreanten zich op verdien- stelijek wijze tijdens het IJsselvogels- toumooi te Moordrecht. In een sterk deelnemersveld wist de ploeg van captain Theo van Griensven zich een middenmoot-positie te veroveren. Opvallend waren de prestaties van dit team tegen Vriendenschaar (2-1 zege) en de ploeg van Nieuwerkerk (0-0 ge lijkspel). TOURNOOI ONDO Aanstaande zaterdag vinden er wat Korbis betreft de laatste korfbal-acti- viteiten plaats. Korbis I, komend sei zoen uitkomend in de le klasse Rot terdam, en Korbis II zullen in ‘s Gra- venzande vertegenwoordigd zijn op het door de plaatselijke korfbalvere niging O.N.D.O. georganiseerde tour- nooi. Hopelijk behalen beide twaalf tallen goede resultaten. WADDINXVEEN - Werd er op de eerste competitiedag goed gevangen, in het tweede zomerconcours was de situatie omgekeerd. Er werd in de Haarl. Ringvaart nabij Oudewater zeer slecht gevangen. Slechts een en keling wist vis van enig gewicht te vangen. De uitslag van dit kasconcours was als volgt: A-groep: 1. L. Engels 2500 gr., 2. W. Houtman 2330 gr., 3. M. Reichard 1280 gr., 4. J. Verhoef 860 gr., 5. H. Romijn 610 gr. B-groep: 1. C. v.d. Wal 3040 gr., 2. R. Aalbers 1150 gr., 3. T. Hamstra 260 gr., 4. A. van Rijn 210 gr., 5. D. Heeren 90 gr. Zaterdag volgt de derde wedstrijd. Er zal gevist worden in de Amstel. Ver trek van het station om 05.30 uur. Zondag wordt de eerste wedstrijd voor de zondag-competitie gehouden. Er zal gevist worden in de Gouwe aan de Halve Raak. Verzamelen om 07.00 uur aan de smalle kant langs de Gouwe. WADDINXVEEN - Bij de afde ling volleybal van de christelijke sportvereniging Be Fair is duidelijk heid gekomen over het trainerschap. De van V&A Zevenhuizen afkomstige Willem Jan van Yperen volgt Daaf Willig op als trainer/coach van de in de derde divisie spelende dames. De heren van Be Fair worden het ko mend seizoen getraind door Kees Swets. Hij was het afgelopen seizoen werkzaam bij IJsselvogels, dat in de eerste klasse van het rayon Gouda uitkwam. WADDINXVEEN De laatste zeven weken viel elke keer op zondagavond/nacht een verslag van Be Fair-tennis op de Peu- leyen 144 in de brievenbus. Pe redaktie van het Weekblad voor Waddinxveen slaagde er steeds weer in het handschrift van de Be Fair-copyman te “ontcijferen”. Dit op zich al is een geweldige prestatie. Het gegeven verslag kwam na genoeg foutloos in het Week blad te staan, zodat alle tennis sers steeds al op woensdag pre cies wisten wat hun clubgeno ten hadden gepresteerd. Nu is het moge lijk om tegen ongekend lage tarieven uw gebit van kroon- en brugwerk te voorzien. REHADENT B.V. levert U, in samen werking met ervaren Nederlandse tandartsen en een perfect werkend laboratorium een kroon- of brugdeel voor slechts hoop na de gewonnen le herensingle en de mixed, maar toen sloeg Celsius onbarmhartig toe en met kleffe han den en trillende snaren werd dit jeug dige team naar een 3-2 nederlaag ge speeld. die ook tot op 10 meter genaderd werd, maar in de laatste ronde de voorsprong weer vergrootte. Gerard deed het rustig aan i.v.m. een langdu rige knieblessure en kwam nu uit op 5 minuten en 2 seconden. Vorig jaar liep hij al eens onder de 4.50. Als laatste loper nam Jan Droog de stok over. Vrijdag 28 mei had hij zijn per soonlijk record al flink opgevijzeld (12 seconden verbeterd), nu begon hij wat rustiger maar daardoor ver deelde hij zijn energie beter. Op nieuw sneller in 5 minuten en 0,9 se conden. Helaas had Gouda 1 als laat ste loper- een snelle man ingezet zo dat de SC-Antilope genoegen moest nemen met een derde plaats. De to- taaltijd werd officieel 19 minuten en 2,2 seconden. Winnaar werd de orga niserende vereniging Clytoneus, die maar liefst drie ploegen op de baan bracht. Tijd: 17 minuten en 1,7 se conden. Tweede werd dus Gouda 1 in 18 minuten en 58 seconden. De prijsuitreiking kon geen doorgang vinden: er was niemand van het afde lingsbestuur die de medailles bij zich had (er was ook niemand). Weer een voorbeeld van de slechte gang van za ken binnen de Goudse afdeling. Ziet u het al op T.V.: het Amster dam 708-tournooi, waarbij de prijs uitreiking achterwege moet blijven, en de bekers moeten worden nage stuurd? Niet alleen slordig, maar ook duur. En dat voor één van de klein ste afdelingen. Wat op deze manier wel zo zal blijven. In de twee andere poules wisten John van Luik en Henk Spierings m.b.v. hun handicap eerste te worden. Hier bij moet gezegd worden dat in poule C drie spelers gelijk waren geëindigd, nl. John, Dick Sol en Peter den Haan. Hier bracht een beslissingswedstrijd uitkomst. In de halve finales moest Henny 13 punten voorsprong geven op Henk, kennelijk iets te weinig want Henny won net aan. Jac moest 17 punten vóór geven op John; de eerste game won hij met 21-19, de andere games waren voor toen beter ging spelen. De strijd om de derde en vierde plaats was zeer ongelijk, Henk ver sloeg Jac met 21-13, 21-4 (ook hier 17 punten voorsprong). In de finale kreeg John 13 punten vóór, dit ge combineerd met voor zijn doen goed tafeltennis was genoeg voor de over winning: 21-15, 21-18. Organisator Herman Simons ver klaarde na afloop dat het handicap- toumooi eindelijk die winnaar kreeg, waarvoor het is opgesteld: de begin nende tafeltennissers. EINDUITSLAG le. Johïi van Luik, 2e. Henny van der Meuleri, 3e. Henk Spierings, 4e. Jac. Brand. Marcel de Jong. Na puntendeling bij de enkelspelen en een spannende partij mi xed dubbel stond Waddinxveen met 2-1 voor. Ondanks een forse achterstand in de jongensdubbel wisten onze plaatsge noten met uitgekiend spel de tegenstan ders te verslaan. De niet meer belangrij ke meisjesdubbel werd toen vlot verlo ren. Winst met 3-2 dus. Het .derde jeugdteam van captain Irma Wekking moest met een invalster aan treden tegen TSF in Schiedam. Doordat de nieuwe mixes dubbel en damesdubbel nog te weinig waren ingespeeld werd al somber gestart. Na hevige strijd werd in de laatste partij TSF de gelukkige win naar en promoveerde naar klasse 2. Er waren 5 prijzen te weten: le prijs dames- of herenfiets; 2e prijs draag bare televisie (zwart-wit); 3e prijs klopboormachine; 4e prijs waarde bon ad. f. 100,— te besteden op de Passage in Waddinxveen; 5e prijs bar- becue-set. WADDINXVEEN - Met een druk bezochte receptie en diverse activiteiten heeft de voetbalvereni ging Waddinxveen onlangs het 60- jarig bestaan gevierd. De jubileren de vereniging hield ook een loterij, waarvoor notaris J. in ’t Hol de trek king verrichtte. idylisch gelegen parkje spannende parti jen. Zeer verrassende winst behaalde Edwin Baan na onder meer 6 setpoints tennisvereniging Waddinxveen is het promotietennis een gedeelde vreug- op rij weg te werken in de eerste set. de geworden. De ontknoping kan volgende week worden beschreven. herendubbel jn het voordeel van Baarn werden beslist Zaterdag werd gestart met de jeugdte- basrstte het promotiefeest los. De ver broedering met de supportersgroep van Plimosmash (w.o. Nico Haak) was een feit. Enkele acrobatische toeren van sup porter Marcel Verbakel leverde wel ap plaus maar geen T.V.- of radio-contract op! Op dinsdag 8 juni hebben de dameste ams 1 (uit) tegen Rosenburg en team 2 (thuis) tegen Binnenmaas gestreden. De uitslagen waren te laat binnen voor dit verslag. Maar bij een 50% score denkt Waddinxveen aan promotie van het eer- bijzonder geslaagde aktie. Bijna alle 5000 loten wist men aan de man te brengen. De prijzen die in de wacht gesleept konden worden varieerden van een vakantieweekje in de Belgische Ar dennen tot een goede fles wijn, van een polshorloge tot een slagroom taart. De winnende nummers waren: 4946, 4452, 2851, 0516, 0222, 0223, Verschillende prijzen konden direkt uitgereikt worden, de resterende prij zen hebben inmiddels hun weg naar de gelukkige winnaars ook gevonden. Pikant detail hierbij is dat de grote slagroomtaart “De WSE Smulprijs”, bij P. Roos, de jeugdvoorzitter van csv Be Fair terecht kwam. Zo moesten Jac en Henny in hun poules 13 respectievelijk 9 punten ca deau doen aan de zwakste spelers. Jac bleef ondanks alles ongeslagen en ging door naar de halve finales. Hen ny eindigde samen met Wim van Wa- geningen op 4 punten, doch door be ter onderling resultaat mocht hij door. WADDINXVEEN - Het handicap- tournooi van de Waddinxveense tafel tennisvereniging Kwiek beleefde een verrassende uitslag. Niet cracks als Jac Brand of Henny van der Meulen werden eerste, maar juist een der an deren, John van Luik uit het zeven tiende team, nam de beker mee naar huis. Dit is te danken aan de ‘handi cap’, een goede speler moet punten vóór geven op een minder goede speler. WADDINXVEEN Concours van postduivenvereniging De Sperwer vanuit Orleans. Afstand 497 km. In Concours 213 duiven; gelost om 6.30 uur. Aankomst eerste duif 13.37.05 uur, laatste duif 14.41 uur. Snelheid eerste duif 1164 m. per minuut. H. Metselaar 1-7-12-14-21, H. Vink 2-20-33-52, P. Bonefaas 3-39-50, Toor en Zn. 4-9-22-35-48, C.A. Bode 5-19-27-37, J. Jansen 6-32, Twigt en Zn. 8-38-46, Mevr. Versloot 10-31, Smit-Troost 11-13-26-44, J.W. Seke- ris 15, v. Vliet-Dijkstra 16-28-34, W. Breedijk Sr. 17-41-49, D. Degenhardt 18-24, A.H. Kivits 23, D. Heeren 25- 30-51, Mevr. Twigt 29-42, de Kok- Bijmans 36-43, M. Verbeek 40-47, M. Groen 45, A. de Wit 53. Voor het eerst dit jaar werd er in twee categoriën gespeeld, namelijk de kinderen uit klas 3 en 4 en de kin deren uit klas 5 en 6. Begunstigd door de uitstekende weersomstandig heden werd er zaterdag door 32 acht tallen verwoed gestreden om de ere plaatsen. Bij de categorie 3e en 4e klas was de eerste prijs voor de Koningin Juliana- school, welke school tevens van voor zitter Cees Visser de wisselbeker in ontvangst kon nemen. ’s Middags was het schoolkorfbal toumooi speciaal gericht op de 5 e en 6e klassers. Na 3 uur korfballen was het uiteindelijk de Willem van Oran jeschool die de eerste plaats wist te behalen ten koste van de Leon van Gelderschool. Eerder gelukte het deze scholen om in de halve finales de De Savomin Lohmanschool I en II uit te schakelen. WADDINXVEEN - Aan de vorige week donderdag in Woerden gehou den Goudse clubkampioenschappen estafettes is ook deelgenomen door de herenploeg van de Waddinxveense sportclub Antilope. De opkomst van uit de verschillende clubs (de afdeling telt er toch nog 9) was bedroevend, en nog lager dan het aantal inschrij vingen! Bij de jongens a en b, meisjes a en b, dames en heren kwamen ploegen.aan de start van slechts vier verenigingen. Wat niet wil zeggen dat die vereni gingen op ieder nummer uitkwamen! De AAV’36 zou met zeven ploegen in actie komen, maar spande de kroon, door als vereniging af te bel len! De SC Antilope had alleen een heren ploeg voor de 4x1500 meter. Dat kan deze vereniging ook nauwelijks kwa lijk worden genomen: de SC Antilo pe telt weinig jeugd en vele van de seniorenleden wonen buiten Wad dinxveen en hebben weinig onderling contact. Toch een ploeg die, als het nummer uitgelopen zou worden, eën nieuw clubrecord zou neerzetten. Volgens de boeken is dit nummer nimmer door een Antilope-ploeg ge lopen! Het idee om mee te doen was ontstaan door een goede 1500 meter- wedstrijd op vrijdag 28 mei. Martien Droog opende nu de wedstrijd voor Antilope. Vanaf het startsignaal liep hij in tweede positie en liep regelma tig naar een goede tijd, gezien de (warme) omstandigheden; 4 minuten en 28,4 seconden. (28 mei 4.21.8). Cor Droog nam over, werd bijgehaald door de als derde lopende ploeg Gou da 1, maar liep daarna ver weg (zo’n 75 meter) en noteerde 4 minuten en 30,9 seconden. (28 mei: 4.25.3). De derde loper was Gerard Droog, WADDINXVEEN - De protestants- christelijke Koningin Julianaschool (Peter Zuidlaan) en de protestants- christelijke Willem van Oranjeschool (Oranjelaan) zijn bij de 3e en 4e klas sers en bij de 5e en 6e klassers win naar geworden van het zaterdag door de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis gehouden schoolkorfbaltour- nooi. Dit toumooi werd ditmaal op het gravelveld aan de Sniepweg voor de vierde maal gehouden. Het Be Fair-tenniskampioensteam van Ad van Maaren, Dick van Doom, Bas Boonstoppel en John Hoeke maakte het waar. Op het bloedhete gravel begon Ad v. Maaren tegen W. Plomp van De Gouwe Smash en won lekker vlot met 6-2, 6-1. Ook Dick van Doom had er zin in en won te gen J. Terpstra met 6-2, 6-4. De le herendubbel werd een drieset ter 3-6, 6-1, 4-6 voor De Gouwe Smash. Maar ook de 2e dubbel ging via T. Los en H. Blom naar De Gou we Smash. Toen, op dat cruciale moment, raap te Dick van Doom al zijn techniek, tactisch inzicht en wedstrijdmentali- teit bijeen en samen met John Hoeke verpletterde hij in een zinderende wedstrijd, vol spanning en sensatie, het duo J. Terpstra en H. Blom met 6-1 en 6-2. De promotie naar de 2e klas was een feit! Gefeliciteerd! De wens van H. Schooneveld van vo rige week om Be Fair een 3e klasser te schenken werd door hem en zijn team tot werkelijkheid gemaakt, want F. v. Kempen versloeg na vele zweetdruppels H. Hagman van Reyer- bos met 7-5, 4-6, 6-1. Henk van Schooneveld pakte J. van Diem ste vig aan en na 3 sets 6-3, 4-6, 6-1 stond het al 2-0 voor Be Fair. De dubbels met resp. J. v.d. Plasse en R. Klaric gingen allen in 2 sets van een heet leien dak en zo werd team 8 de nieuwe 3e klasser! Gefeliciteerd! Het team van Leo van Dam redde het niet tegen Rozenburg. Alle partijen werden eigenlijk kansloos verloren en met 5-0 trok Rozenburg aan het lang ste eind. Toch een goede prestatie van team 6 dat het nog zover heeft weten te slaan. De mixed van Elly v. Stijn, Elly v. Tol, Leo v.d. Roovaart en Jos Groe- nenberg konden ook niet promove ren. De inzet was er, de wil om te ^winnen ook, maar het liep gewoon niet. De ballen die anders nèt in zijn gingen nu uit en het leek wel of de netband iets hoger stond. Ondanks veel zweet ging team 1 in zweet ten onder en verloor op het zengende gravel met 3-2. Volgend jaar beter! De kampioen bij de jeugd t/m 17 jr., team 19, ging ook tegen Hellevoet- sluis in de hitte ten onder. Edwin, Frans, Carola en Marloes hadden nog WADDINXVEEN - Zaterdag 19 juni houdt de hengelsportvereniging Wad dinxveen HSW weer een vistrip naar de Ondanks het feit dat er voor de ver- Grevelingen met het motorschip Johan- spreiding van de loten slechts één na week uitgetrokken was, kan het Aanmeldingen voor deze trip kunnen jeugdbestuur Joch terugzien op een worden gedaan bij de heer A. A. van ’t Hof, Koningin Wilhelmiriasingel 51. na 19.00 uur. Inlichtingen worden verstrekt via het telefoonnummer 3954. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 17