Inspraak over |l« II WK SJAAK NOTEBOOM Boskoper regisseert vrijdag ”De gek en de non” in de Rozenburcht wijzigingen in streekplan Verzoek om plaats in bejaardentehuis wordt vaak niet ingewilligd Landelijke tournee van de toneelgroep Chaoz Ambassadors IN GOUDA White Concert Line in gemaal Gezien bij Hooftman Autobedrijf BV De Bonkelaar Grijpstra De Gier in op slotavond van Jazzclub Zoetermeer NEW HOPE 23 JUNI in Boskoop ”HELP DE NATUUR EEN HANDJE IN JE VAKANTIE” Vblvo 244 DLf31.362(f26578exd. BTW). Hooftman Autobedrijf BV, Koninginneweg la,Boskoop, tel. 01727-5242. s 982 New Hope in het theater. bejaar- De rockformatie Line. ƒ49,- KIJKERS Vanaf 75,- Vanaf 9,90 L AGFA POCKET CAMERA FOTO- en FILM BOEKEN DIARAAMPJES en FILMSPOELEN TRUCFILTERS DIVERSE MATEN 3 stuks 29,50 'Fr liet Boskoop om zich te ontplooien, deed enkele korte projecten en gaf les. Afgestudeerd aan de Arnhemse toneelschool. Werkte ook mee aan de televisieserie ’’Allemaal tuig”. De Boskoper Pieter Loef acteur en regisseur. Deed in het verleden toneelgroep Chaoz vrijdagavond 18 juni de Rozenburcht in Boskoop (l optreden Zoobo Jazz Combo) ~„i, .i,.-van je Pool Stanislaw Ignacy Witkiewicz. Regis seur bij Chaoz is de Boskoper Pieter Loef. Dat verklaart waarom Boskoop is opgenomen in de lijst van grote steden waar de overige voorstellingen plaatsvinden. Nederland maakte kennis met Pieter Loef door zijn vertolking als jeugdleider in de televi sieserie ‘Allemaal tuig’. FL’JI KLEURNEG. FILMS 2 x 24 opnamen 13,95 BOSKOOP In het kader van een landelijke tournee geeft de i om half negen ook in toegangsprijs tien gulden, na afloop j een. voorstelling van het stuk “De WOENSDAG 16 JUNI 1982 Militaire Kapel speelt in Gouda GOUDA - Op vrijdagavond 25 juni zal de Koninklijke Militaire Kapel op ver zoek van de Lionsclub Gouda-Reeuwijk een concert geven in de Sint Janskerk van Gouda, met als doel gelden bijeen te brengen voor het Lions-fonds dat gericht is op de vakantie-mogelijkheden voor gehandicapten. II Heeft u suggesties voor invulling van het provinciaal beleid ten aanzien van nieuwe windmolen? Spelfragment uit ”De gek en de non” door Chaoz. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De in tergemeentelijke commissie bejaardenoorden heeft vorig jaar vanuit Wat t gekregen om plaatsing in een adinxve 11 positief beoordeeld, terwijl van de 30 Boskoo en 22 positief werden beoordeeld. 1 indicatie- vanuit Waddinxveen en Boskoop 54 verzoeken dentehuis. Van de 24 Wactclinxveense verzoeken werden er 13 negatief en 11 positief beoordeeld, terwijl van de 30 Boskoopse verzoeken er 8 negatief en 22 positief werden beoordeeld. Een jaar eerder (1980) had de indicatiecommissie te maken met 34 vVaddinxveense verzoeken (11 negatief, 23 positief) en met 37 Boskoopse verzoeken (10 negatief, 27 positief). veel voor het Creatief Centrum. Ver- eiP- ^unon van °pg< n Boskoop Loef door zijn vertolking als jeugdleider in de televi- r»Y-r»nal fnirr5 DISCIPLINES ■a Dit onderzoek loopt over veel interes sante ze uiteindelijk terecht bij Habberdoedas van Meteren die uiteindelijk als schuldi ge gepakt kan worden. WADDINXVEEN PASSAGE 47 TEL 01828-2477 BOSKOOP - Zaterdag 19 juni geeft de Line heeft diverse succesvolle optredens gehad, waaronder het optreden in het voorprogramma van Herman Brood op Hemelvaartsdag in De Bonkelaar. De band bestaat uit zes leden, waarvan vijf muzikanten en één geluidstechnicus. De muzikanten bespelen: toetsen, zang, slagwerk, bas en gitaar. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 18 juni om half negen wordt in De Bonke laar in Waddinxveen de Nederlandse film "Grijpstra De Gier" gedraaid. De toegangsprijs bedraagt vier gulden. Grijpstra De Gier is een Nederlandse politiefilm naar een boek van Jan-Wil- lem van de Wetering. Na een moord op ene Verboom worden Grijpstra en De Gier (gespeeld door Rijk de Gooyer en Rutger Hauer) belast met het onder zoek. Indien het advies van de commissie niet tot opneming strekt en derhalve negatief is, wórdt het met redenen omkleed. Zo nodig geeft de commis sie een advies met welke voorziening de aanvrager naar het oordeel van de commissie het meest doeltreffend kan worden geholpen. “Wanneer men braaf de tekst volgt”, zo lezen we in NRC, “en zodoende aleen het verhaaltje vertelt, blijft er een statisch, nogal banaal geheel over. Anderzijds blijkt een te letter lijk nemen van de door Witkiewicz voorgestelde vervorming van de wer kelijkheid, een vruchteloze onderne ming. Regisseur Pieter Loef heeft een alleszins acceptabele oplossing gevonden. Zonder te vervallen in een droge weergave van het origineel, is hij Witkiewicz trouw gebleven bij de enscenering van “De gek en de non”. ZUIVERE VORM De Poolse schrijver, ,filosoof, schil der en kunsttheoreticus Witkiewicz werd in 1885 in Warschau geboren en pleegde zelfmoord in 1939. Sa men met Artaud wordt hij gezien als een voorloper van het absurdisme en het' surrealisme. Witkiewicz kreeg vooral bekendheid door zijn ont wikkeling van de theorie van de “zui vere vorm”. Deze theorie is terug te voeren op zijn filosofische overtuiging, dat in onze tijd alleen nog de “zuivere vorm”, niet de psychologie of de na turalistische imitatie van het leven de mens kan confronteren met het mysterie van het bestaan. PASSIVITEIT BEJAARDE De indicatiecommissie bezint zich op de problematiek rondom de passi viteit van de bejaarde, die bepaalde werkzaamheden wel zou aankunnen, maar daar geen zin in heeft. In fei te zou hier een reaétiveringsprogram- ma op zijn plaats zijn, omdat het pas sief zijn in de regel van tijdelijke aard is. Oorzaken zouden kunnen zijn bloedarmoede, doormaken rouwpro ces, gevoelens van eenzaamheid, lage bloeddruk, winterdepressie. De prak tijk leert overigens dat één en ander moeilijk te doorgronden is en dat daarom al gauw een punt gegeven wordt. lijk is door het gebruik maken van hoog- den uitgebreid, waardige apparatuur zoals: J. B. L., Marshall, Hammond, Peavey, Shure, Sennheiser, Fender, Gretsch, Paiste, Roland en Custom. De groep bestaat uit mensen die, elk vanuit hun eigen vakgebied, streven naar een volledige integratie van de verschillende kunstdisciplines, om te komen tot een beeldend, muzikaal en theatraal gebeuren. In navolging van Witkiewicz’ opvattingen over vormge ving en theater wil Chaoz de voor stelling maken tot een grotesk thea- tergebeuren, waarin humor niet uit de weg wordt gegaan. dergelijk advies moet op een speciaal formulier worden aangevraagd. Deze formulieren zijn bij de gemeenten verkrijgbaar. Na ontvangst van de aanvraag be zoekt de maatschappelijk werker de bejaarde in zijn woning. Het onder zoek dat dan plaatsvindt wordt met behulp van een daarvoor door de mi nister vastgesteld formulier gedaan. In dit formulier zijn vragen opgeno men waarvan de beantwoording een inzicht kan geven in de noodzaak tot opnemen in een bejaardenoord, dan wel de noodzaak van voorzieningen, welke er op gericht zijn de bejaarde nog zelfstandig te blijven doen wo nen. Bij de beoordeling van de aanvraag wordt uitgegaan van een viertal crite ria, te weten: lichamelijke toestand; huishoudelijke activiteiten; psycho sociale omstandigheden; woonsitu atie. De resultaten van dit onderzoek worden aan de commissie voorgelegd, zonodig aangeyuld met medische ge- GOUDA - Onder het motto “Help de natuur een handje in je vakantie” organiseert de Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland deze zomer elf natuurbeschermingskam- pen in Zuid-holland. Het werken in de natuurgebieden trekt steeds meer belangstelling. In Zuid-Holland zijn momenteel meer dan 3.000 vrijwil ligers betrokken bij het onderhoud van natuur en landschap. De meeste aktiviteiten vinden plaats in het win terseizoen. programma. Op zeker moment kwamen meisjes de groep versterken en kwam er een grote band bij. In die samenstelling was de groep voor het laatst in 1979 in ons land. De vele fans bleven de organi serende instantie Continental Sound be- ZOETERMEER Op zaterdagavond 19 juni om half tien sluit de Jazz club Zoetermeer het seizoen 1981/ 1982 af met een swingende club avond in het, onderkomen aan de Dorpsstraat nummer 18 te Zoeter meer, waarbij de muziek wordt ver zorgd door The Ambassadors, een oude stijlformatie, die uit louter pro minenten bestaat. Zo worden clarinet, sopraan- en te norsax bespeeld door niemand min der dan Jan Morks, bekend van de Dixieland Pipers, Dutch Swing Colle ge, New Orleans Syncopators en Swing Society. Trompettist Bert Vo gelzang maakte eerder deel uit van de New Orleans Syncopators, trom bonist Thomas Hipp was enkele maanden geleden nog bij Jazzclub Zoetermeer te zien en te horen met de Green River Jass Band, Jaap van Kempen is voormalig Banjoist/gita- rist van Down Town Jazz Band en Dutch Swing College, drummer Frits Louwerens is ook al afkomstig uit de New Orleans Syncopators en bassist Dolf Delprado tenslotte is bij menig liefhebber bekend van de Swing So ciety, Dim Kesber Friends en het Trio Cees Slinger. Een echt topor kest, opgebouwd uit ervaren musici met een warm enthousiasme voor modem uitgevoerde Dixieland Jazz. De zaal is open vanaf 21.00 uur, de muziek begint om 21.30 uur. De toe gang is gratis voor leden van Jazz club Zoetermeer, belangstellende niet-leden moeten f. 6,— entree beta len. Met dit concert sluit Jazzclub Zoetermeer voorlopig zijn poorten tot 4 september a.s., wanneer het sei zoen 1982/1983 wordt geopend met een daverend Jazztival Zoetermeer 1982. De commissie is van mening, dat de taak van de maatschappelijk werker van de commissie zou moeten wor- De steeds groter wordende wachtlijsten van de bejaar denoorden maken het noodzakelijk, dat de positief geihdiceerde bejaar den regelmatig worden bezocht. De bestaande wachtlijsten maken duide lijk, dat het steeds langer gaat duren voordat de bejaarde kan worden op genomen. Juist in die tussenliggende periode is het van groot belang, dat de betrokken bejaarde regelmatig door de maatschappelijk werker be zocht wordt. Tussentijds kan dan aan het opgegeven bejaardenoord verslag worden ui toebracht PREMIERE Nadat het stuk op 1 2 mei in Utrecht zijn première beleefde kwamen gun stige reacties los. Karol Lesman ging in NRC Handelsblad in op de moei lijkheid, waarmee een regisseur te maken krijgt wanneer hij Witkiewicz op het toneel brengt. De stichting wil belangstellenden ech- S ter ook in het zomerseizoen in de ge- I legenheid stellen om op deze aktieve I wijze betrokken te worden bij de na- tuur in de eigen omgeving. I Overdag wordt er in groepsverband I beheerswerk verricht, bestaande uit I het met de hand hooien van bloem- 8 rijke hooilanden en het verwijderen I van boomopslag in moerasgebieden R en in de duinen. I Naast het werken is er gelegenheid voor recreatie en informatieve pro- gramma’s (excursie, lezingen, dis- cussie). De kampen beginnen op maandag en eindigen op zaterdag. De organisatie vindt plaats in samenwer king met de plaatselijke en regio nale natuur- en milieu-organisaties. In de meeste gevallen wordt er gekam peerd bij een boerderij. Nieuw is een speciaal ouderenkamp, dat van 19-25 juli in de Krimpener- waard gehouden wordt. Minimum leeftijd voor dit kamp is 25 jaar, voor de overige kampen geldt een mini- mum-leeftijd van 16 jaar. De kamp- weken en de bijbehorende plaatsen zijn: 12-18 juli Alblasserwaard Oost en Rijnstreek; 19-25 juli Krimpener- waard en Duinstreek; 26 juli-1 augus tus Alblasserwaard West I, Vijfhee- renlanden en Voorne; 2-8 augustus Alblasserwaard West II en Rijnstreek; 9-15 augustus Delfland en 17-22 au gustus Krimpenerwaard. De kosten bedragen f. 40,— per week. Voor nadere informatie en op gave kan men zich wenden tot: Stich ting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland, Postbus 558, 2800 AN Gouda, tel. 01820-24500. In “de gek en de non”, geschreven in 1923, zien we een “gek” gewor den kunstenaar geconfronteerd met Freud’s psychoanalyse. Witkiewicz koesterde een groot wantrouwen je gens de psycho-analyse. In het stuk herontdekt de “gek” geworden kun stenaar door liefde de positieve waar den van het leven en slaagt er in de greep van de psychiaters te ont vluchten. De figuren zijn symbolen. De kunstenaar kan iedereen zijn, in conflict met bureaucratie en noem maar op. brochure. Dit schema wil een lei draad zijn voor de inspreker, zodat in ieder geval op de belangrijkste pun ten een commentaar wordt gegeven. Verder staat in de inspraakbrochure een samenvatting van de nota’s en meer informatie over de inspraakpro cedure. INSPRAAK Tot 1 augustus kan men zich nog aanmelden voor de inspraak. Deel name is' mogelijk in een werkgroep van de streekcommissie. In zo’n groep van maximaal 12 personen wordt over de nota’s gepraat onder begeleiding van een lid van de streek commissie. De werkgroepen beginnen in de week van 23 augustus en be staan uit mensen die bij elkaar in de buurt wonen en in huiskamerbij- eenkomsten over de nota’s praten. Ook kan men individueel een reactie opstellen of met een organisatie of vereniging waarvan men lid is. In ieder geval zijn de nota’s en de inspraakbrochure beschikbaar voor iedereen die meedoet. De inspraak eindigt in principe op 5 november, afhankelijk van het feit of voor Zuid- Holland nog nota’s gemaakt worden die ook voor Oost van belang zijn, kan de inspraaktermijn verlengd wor den. Als men mee wil doen, kan men zich aanmelden bij het centraal secreta riaat van de streekcommissies, Ver- rijn Stuartlaan 17, 2288 EK Rijs wijk, telefoon 070-997770. Hier kan men ook voor informatie terecht evenals bij L. de Vries (contactper soon van de streekcommissie) tele foon 01825-1760. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 18 juni om half elf verzorgt de rockformatie Line een optreden in het "gemaal" aan sporen via de drugshandel komen de Kanaaldijk. De toegangsprijs be draagt vijf gulden. Line is een band die Amerikaandse rock speelt, waarin de zang een duidelijke plaats inneemt. Het repertoire is geheel eigen werk met uitzondering van enkele covers. Line is in het bezit van een uitste kende licht en geluidsinstallatie, waard oor zij garant kunnen staan voor stevige muziek, een dynamische show en een prima verzorgd geluid. Kortom een goe de audiovisuele happening, welke moge- De theatergroep Chaoz is onderge bracht in een stichting die ongeveer dertig acteurs, actrices, musici, vorm gevers en zakelijke medewerkers om vat. Daarbij zijn amateurs, prof’s en semi-prof’s. Ze hebben één ding ge meen: geen werk. CRM heeft de sub sidiekraan dichtgedraaid en het gaat slecht in de toneelwereld. Pieter Loef praat er een beetje wrang over: “Op een advertentie kreeg ik zo’n tachtig reacties. Uit die mensen is de groep samengesteld. Al die mensen werken mee op vrijwillige basis en worden niet betaald. Slechts een subsidie van de provincie Utrecht en bijdragen uit twee fondsen staan tot onze be schikking. We moesten daarom zoe ken naar de goedkoopste oplossingen en dat is gelukt. Eigenlijk”, aldus Pie ter Loef, “zou dit een vingerwijzing moeten zijn naar sommige gezel schappen die overgesubsidieerd wor den en waar verschrikkelijk makke lijk met geld wordt omgesprongen.” in het NCRV-programma Los-Vast. De bezetting is als volgt: Erwin de Jonge hun populariteit. Hun professionele ni- (conga’s, bongo’s, timbales, leadpercus- Veau kan vergelijking met iedere groep sion), Dolf Waalwijk (leadvocals, per- glansrijk doorstaan. cussion). Reggie Bilardie drums, Chinese Het programma van de toernee is een gong, sudesh badal, keyboards, backing schitterende kombinatie van oude be- vocals), Jeoy van der Meer (tromopet kende, maar ook van onbekende nieuwe B), Stephan Rothuizen (basgitaar), Rolf liederen, zodat fans en nieuw publiek Rothuizen (leadgitaar, backing vocals, ruimschoots aan hun trekken zullen ko- arrangeur, componist). men. Tevens zal een aantal gehandicapten uit Gouda en omgeving dit concert bijwo nen. Zij worden door de Lions-leden uit I verpleeg- en rusthuizen opgehaald en I teruggebracht. De Lions is een service-club met een-in ternationaal karakter die zich ten doel I stelt de onderlinge gemeenschapsband I te verstevigen door zich ten dienste te I stellen van de naasten. I Een tweede belangrijk punt was dat I enerzijds de landbouw geen over- I bodige beperkingen worden opgelegd I en anderzijds de aanwezige natuur- en landschapswaarden veiliggesteld I worden. Maar is dat in werkelijkheid I na vier jaar gebeurd? In de evaluatie- I nota streekplan Zuid-Holland Oost I en de evaluatienota onderlinge sa- I menhang streekplannen West en Oost I wordt geconstateerd dat vooral in het deelgebied Gouda en omgeving veel te weinig woningen (3.600) zijn ge- I bouwd en dat daarmee, bij toeval, I de toename van de bevolking is be- I perkt. Verder zal er in de toekomst een probleem ontstaan wat de werk- I gelegenheid betreft. Aanvankelijk zag I het er rooskleurig uit, maar men ver- I wacht nu in 1990 een werkloosheid II van 14,5 procent (incl. verborgen I werkloosheid). Extra arbeidsplaatsen I denkt men o.a. te vinden door het re serveren van 110 ha bedrijfsterrein. I INSPRAAKBROCHURE I Over deze ontwikkelingen en ook an- I dere die zich in de streek voordoen I wil de provincie de mening van de be- I volking horen. Zo staan in de in- I spraakbrochure o.a. de volgende vra- I gen: I Vindt u dat voor Zuid-Holland II Oost vastgehouden moet worden aan II het principe van bundeling van de be- I volkingsgroei in de grootste steden? Kent u problemen op provinciale II wegen die dringend om een oplos- K sing vragen? In hoeverre kan volgens u het streekplan bijdragen aan een goede verhouding landbouw en milieu? Zijn nog andere mogelijkheden dan be heersovereenkomsten en planologi sche bescherming? Deze vragen zijn een onderdeel van het discussieschema in de insnraak- I WADDINXVEEN/BOSKOOP/DEN HAAG “Het streekplan van streek?”. Dit is de titel van de inspraakbrochure, die de streekcommissie Gouda en I omstreken heeft gemaakt voor de insprekers die na de zomervakantie gaan I praten over de evaluatie van het streekplan Zui-Holland Oost, waartoe ook Waddinxveen en Boskoop behoren. I Deze evaluatie betekent dat de pro- I vincie is gaan bekijken in hoeverre I de werkelijke ontwikkelingen in de I streek nog in de pas lopen met die I in het streekplan staan. In het streek- I plan dat in 1978 is vastgesteld staat I o.a. dat het groene, landelijke karak- ter van het Open Middengebied be- 1 schermd moet worden. Dit zou dan moeten gebeuren door beperking van J bevolkingstoename met alle voor- I zieningen die daarbij horen. De toe- gestane groei van de bevolking zal I dan opgevangen moeten worden in 1 de grootste steden. gevens, waarna het advies van de commissie wordt vastgestcld. De indicatiecommissie is er in het al gemeen in geslaagd om binnen de voorgeschreve'n termijn van 6 weken een advies aan de bejaarde uit te brengen. In verband hiermede verga dert de commissie eens per maand. Met toestemming van de betrokkene wordt een afschrift van het advies naar het bejaardenoord van zijn keu- ze gezonden of, indien nodig, naar in stituten voor extramurale zorg. SPREEKUUR Iedere donderdag tussen 9.30 en 11.30 uur houdt de maatschappelijk werker (telefonisch) spreekuur in het gemeentehuis van Waddinxveen. Het blijkt, dat dit spreekuur in een be hoefte voorziet voor zowel de be jaarden zelf als de bejaardenoorden, verpleegtehuizen, ziekenhuizen en anderen die over een indicatiestel ling contact wensen. BEROEPSCHRIFTEN Tegen een door de indicatiecommis sie afgegeven indicatie is beroep mo gelijk op Burgemeester en Wethou ders van de woonplaats van de be trokkene. Vóór Burgemeester en Wethouders op het beroepschrift een beslissing nemen, winnen zij advies in van de regionale adviescommissie beroepschriften in Midden-Holland. Deze commissie stelt een onafhan kelijk onderzoek in, waarna aan Bur gemeester en Wethouders advies wordt uitgebracht. In 1980 werd 1 beroepschrift ingediend (gegrond ver klaard) en in 1981 werden 2 beroep schriften ingediend, waarvan 1 ge grond en 1 ongegrond werd ver klaard. nisatie hiervan is in handen van Youth For Christ. De eerste presentatie van White zal een ongeveer één uur durend optreden zijn ste toernee een 75.000 bezoekers. Enige op het pleintje voor de Hervormde kerk keren gaven ze een goedbezocht concert en dat optreden begint om 14.00 uur. s jn jlet Ahoysportpaleis. Men kan zeggen Avonds treedt de groep op in de Rozen- dat voor een belangrijk deel de door- burcht aan de Rozenlaan. De zaal gaat braak van de gospel-muziek aan New open om 20.30 uur en de aanvang van het Hope te danken is. Eén van de redenen van het succes van New Hope is, dat de leden het letterlijk optreden zal om 21.30uur zijn. De toe gang bedraagt 4 gulden. De stijl van de groep is in hoofdzaak latin en figuurlijk pro deo doen. De opbrengst funk, alhoewel ze beslist niet vies zijn van één toernee werd zelfs geheel aan van jazzrock. Deze swingende formatie bet rampenfonds van Tear Fund ge- heeft al enkele optredens achter de rug schonken. Ook hun platen, singles, ra in het NCRV-programma Los-Vast. djo_ en TV-uitzendingen droegen bij tot GOUDA - New Hope, één van de be kendste Amerikaanse reli-popgroepen, treedt als onderdeel van de Nederlandse tournee woensdagavond 23 juni op in Het Goudse Kunstmin. De voorstelling, waarvoor de kaarten tien gulden per stuk kosten, begint om acht uur. New Hope was voor het eerst in Neder land tijdens het seizoen 73/74. De sound van deze 7 personen kreeg vav het eerste moment de grootste zalen vol. Niemand had verwacht dat een gospel-programma stoken met verzoeken om de oorspron- zo aan zou spreken. Ieder voorjaar kelijke groep weer eens op tournee te la- kwam de groep met ieder jaar een ander ten komen. Na maanden onderhandelen volgt het vreugdevolle bericht dat de "oude New Hope” weer komt. Op deze reunie-toer- nee zullen de bezoekers groepsleden van het eerste uur tegenkomen zoals Wally Itrich, Russell Davie, Sunny Sjindberg, Lee Jones en andere bekende muzikale 17 V/kJlXVy \yi - Z-.UIV1UUC, k y JU111 Zoetermeerse zevenmansformatie Whi- grootheden. te twee optredens in Boskoop. De orga- pe verwachting is, dat op deze toernee de bezoekersrecords geslagen zullen worden. Op 150 concerten in 1974 kwa men zo’n 55.000 bezoekers. Op het laat- Deze cijfers staan in het jaarverslag 1980-1981 van de regionale indica tiecommissie, waarvan de Waddinx- veense wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester voorzitter is, de Boskoopse mevrouw D.A.M. van Ooi-Houtman secretaris-penning- meester, de Boskoper C.C. Roodbol administrateur en de Reeuwijker P.F. van de Wetering bijgenaamd De Rooij, de Benthuizenaar A. Verbree en de Moerkapellenaar C. Wolff le den. De woonplaats van de bestuurs leden maakt al duidelijk dat de in dicatiecommissie werkt voor de ge meente Benthuizen, Boskoop, Moer- kapelle, Recuwijk en Waddinxveen. VERBODEN Het is een bejaardenoord op grond van de Wet op de bejaardenoorden niet toegestaan iemand op te nemen die niet in het bezit is van een ad vies van een indicatiecommissie. Een Pieter Loef: Bij dit project gaat al les in overleg en er is veel door de mensen zelf geïmproviseerd tot het huidige resultaat. Juist daarom vorm de de figuur Witkiewicz voor ons een goede bron van inspiratie. Het stuk is verwant aan de oorspronke lijke vorm van het toneel: het griekse drama. In deze vorm blijkt het aan te slaan bij een publiek van 16 tot 80 jaar, hebben we gemerkt.” BENADERING “De gek en de non” handelt onder andere over de vraag naar de plaats van de kunstenaar in de maatschap pij. Het stuk wordt zowel vanuit de tekst, als vanuit improvisaties, geba seerd op de thematiek, benaderd. Beide werkwijzen gaan in de voor stelling samen, waarbij gebruik wordt gemaakt van een verscheidenheid aan speelstijlen en bovendien wordt een aantal rollen door meerdere acteurs en actrices vertolkt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 13