v. Gent Rehobothschool reikte eerste diploma's van Gouwe College uit meer leerlingen Volgend jaar voor de 5e maal Passage-Jeugdmarkt Muziekavond - met toegift - was een hele lange zit! Feestweek 10-jarige Mr. A. de Roosschool f een musical op de planken. Dat ge beurt tussen zeven en acht uur. Na deze twee avondprogramma’s wordt er door de leerlingen van de jubi lerende mr. A. de Roosschool ko mende vrijdag de gehele dag feest ge vierd. Het programma wordt ’s avonds besloten met een kinderker- mis. Wethouder A 1 Wim Wientjens Bestuur van streekmuziek school W’veen Honden- en Kattenbesluit ongewijzigd Beuker Keramiek- Wel gekozen niet in raad: bedrijf naar Stolwijk Krebaum BV Restauratie volle gang orgel van Kruiskerk in integreerde kleuterschool De Morgenster. Voor deze avond be- het winkelcentrum "de Passage" gehouden jeugdmarkt. (Foto: het college van Burgemeester en wet- I i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN- «fa WADDINXVEEN Wethouder A.H. van Gent heeft vorige week donderdagavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt de eerste MAVO-diploma’s uitgereikt aan leerlingen van de ook in Waddinxveen gevestigde scholengemeenschap derwijs aan volwassenen “Gouwe College”. De onderwijswet houder, op wiens verzoek in 1979 werd gestart feet de Wai veense dagschool voor ring WADDINXVEEN Vorige week donderdagavond werd in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan een ouderavond gehouden van de hervormde Rehobothschool aan de Onderweg met de daarin ge- stond een goede belangstelling. leerlingen voor on- ..’iiswet- tadinx- dagschool voor volwassenen uit Gouda, uitte zijn waarde ring voor het schoolbestuur, dat in Waddinxveen een mooie school heeft opgezet. Was deze school eerst aan de Mozartlaan gevestigd, vorig jaar betrok men de voormalige MAVO-school “Koningin Wilhelmina” aan de Prinses Beatrixlaan. Een drukte van belang tijdens de zaterdag in Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Hfc HetAMV/kinderkoor tijdens de muziekavond van de Streekmuziekschool Waddinxveen in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Dirigent is muziekschooldirecteur Arthur le Cosquino de Bussy. (Foto: Weekblad voor< Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Volop aandacht voor het uitgereikte diploma, tijdens de avond in het Trefpunt (links). Gouwe College-directeur G A. de Goede reikt certificaten uit, terwijl op de achtergrond toekijken CDA-raadslid J. Groenendijk-Bernard, Volop aandacht PvdA-wethouder A. H. van Gent en PvdA-raadslid C. A. A. Wijnen (rechts). (Foto: Weekblad voor Waddinx veen/Sjaak Noteboom). -x r MEDEZEGGENSCHAPSRAAD MGM WADDINXVEEN/STOLWIJK - 4 CHEMIE Wie is eigenlijk Wim Wientjens, de 5e op de kandidatenlijst van de VVD. die van de Waddinnxveners 22 stemmen kreeg. De aan het Distelveld 18 wonen de Waddinxvener werd op 16 september 1937 in Den Haag geboren. Hij studeer de chemie in Leiden en trad na zijn doc toraal examen in dienst van TNO, waar hij voor het industrieel-technologisch segment onder andere onderzoek deed op het gebied van bioichemie, nucleaire geneeskunde en milieu. Op dit moment is Wim Wientjens onder-directeur van de lokatie Delft van de Hoofdgroep Maatschappelijke Technologie TNO. De VVD'er woont sinds 1965 in Wad- dinxveen. Hij is actief geweest bij de op richting van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum in Waddinx- veen, o.a. als voorzitter van de Katholie ke Vereniging voor Voortgézet Onder wijs in Samenwerkingsverband. Was be stuurslid van de landelijke Vereniging ten behoeve van Samenwerkingsscho len. Is penningmeester geweest en thans vice-voorzitter van de Commissie van Bestuur van de Samenwerkingsschool in Waddinxveen (een gemeentelijke com missie volgens art. 61 van de Gemeente wet). WADDINXVEEN - Het bestuur van de Stichting Streekmuziekschool in Wad dinxveen is thans als volgt samengesteld: Voorzitter S. C. Hoos, secretaresse me vrouw J. E. van Doorn-Visser, penning meester H. Schouten en leden: C. Dijks hoorn en A H. van Gent (namens de ge meente Waddinxveen), mevrouw A. van Schie-Busch, S. Bouma. mevrouw J. Hofstra-Stroink en mevrouw M. Jan- sma-Gorissen. Was bestuurslid van de Stichting Zaal- sport Waddinxveen en lid van de bouw commissie die sporthal "de Sniep”, sportzaal "Groenswaard" en gymnastie klokaal Joh. Postlaan heeft voorbereid. Is lid van de Recreatieraad van het Re creatieschap Bospark, een samenwer kingsorgaan van de gemeenten Wad dinxveen en Boskoop tot stichting en in standhouding van het Gouwebos. werkbedrijf De Arend van de Waddinx vener F. W.. Arendsen aan de Industrie weg 16 in Stolwijk aan een nieuwe vesti ging 'geholpen. Het aardewerkbedrijf was in een gehuurd pand aan de Kér- kweg-West 10 gevestigd, maar dat brandde zondag 10 januari van dit jaar geheel uit. De Een destijds door de heer Arendsen aan Pater Makelaardij BV heeft het aarde- het college van Burgemeester en wet-’ Naast het optreden en t'- 1 WADDINXVEEN - Voor de res tauratie van het orgel in de gere formeerde Kruiskerk aan de Pas sage houdt de Gereformeerde Kerk zaterdag 26 juni voor de tweede maal een rommelmarkt- bazar in en om het kerkgebouw en het Gereformeerd Verenigingsge bouw Het Trefpunt aan de Sta tionsstraat. De opbrengst van deze dag is vol ledig bestemd voor de ih volle gang zijnde restauratie van het Kruis kerkorgel. Deze restauratie wordt uitgevoerd door de firma Kramer uit Boskoop. De totale kosten van de restauratie bedragen 35.000,- kest met ongeveer 25 musici konden de aanwezigen ook genieten van het AMV/Kinderkoor, dat het program ma opende met “Storm op zee” en besloot met het welbekénde kinder lied “Op een onbewoond eiland”. De HAVO-afdeling voor het vak Engels zowel als voor het vak Frans behoort tot de 3 procent beste scho len in Nederland, er zijn ruim 600 van deze scholen. De afdeling Alphen a/d Rijn behoorde voor Frans tot de beste 1 procent. De combinatie Gou- da-Waddinxveen-Woerden werd voor een examen als één school be schouwd en behoorde voor biologie t van 1170 scholen, voor handelskennis tot de beste 2 procent van 1157 scholen. een Levend Ganzebord. Na afloop eten zij pannekoeken en poffertjes. ’s Middags kijken ze naar een tweetal tekenfilms van Beertje Colargol. Daarna worden er allerlei spelletjes gedaan tot 15.00 uur. Regelmatig krijgen de kinderen limonade en an dere versnaperingen. namen dit jaar 460 kandidaten deel, een aantal hiervan slaagde voor het volledig pakket, anderen kregen cer tificaten. Daarbij waren er heel wat die in het verleden gezakt waren voor een dagschoolexamen en die de vol doende cijfers daarvan konden aan vullen op het Gouwe College. Nog niet aan alle cursisten kon het begeerde papier worden overhandigd: van de 460 cursisten waren er 380 direct geslaagd,.ofwel ruim 82 1/2 procent, de overigen komen in de herkansing. Het hoofd van de school, G. Kunst, slaagde er in de bij veel ouders leven de angst weg te nemen dat combina tieklassen funest kunnen zijn voor het geven van goed onderwijs. In zijn heldere uiteenzetting kwam naar voren dat de nadelen voor de leer krachten veel groter zijn dan voor de kinderen. dieren te kijken. Als ze met de wagen weer terug zijn, staan de poffertjes ei) pannekoeken gereed om op te eten. Na het eten treedt er voor de kleu ters een goochelaar op. Om 15.00 komen de kleuters dan uit school. Uiteraard worden zij de hele dag voorzien van versnaperingen en limo nade. Dit alles gebeurt onder de lei ding van tientallen ouders! GOUWEBOS hadden. Het was dan ook tussen tien uur ’s morgens en half vijf ’s middags een gaan en komen van mensen, die naast hun gewone inkopen in de win kels rond het plein ook beslag leg den op koopjes die de jongeren als volleerde marktkooplieden aan de man probeerden te brengen. aantal spelletjes doen en kijken ten slotte naar een jeugdfilm. Om 15.00 uur is ook voor hen het programma afgelopen. KINDERKERMIS ’s Avonds begint om 19.00 uur een uitgebreide kinderkennis. De kinde ren krijgen daarvoor een gratis deel nemerskaart. Wanneer de kaart vol is, kunnen er kaarten bijgekocht wor den. Tevens draait die avond het Rad van Avontuur en staat er een grabbel ton. Voor beide attracties hebben veel Waddinxveense winkeliers belan- WADDINXVEEN - Van de dit jaar ge houden gemeenteraadsverkiezingen is het opvallend dat twee van de door de bevolking gekozen Waddinxveners hun raadszetel niet zullen gaan innemen op dinsdag 7 september 1982. Die twee zijn PvdA-lijsttrekker Anne H. van Gent (56). die per 16 juli is benoemd tot burgemeester van Zevenhuizen, en VVD-kandidaat dr. Wim H. J. M. Wientjens (44). die op de avond van de gemeenteraadsverkiezingen zijn partij desgevraagd liet weten van een raadsze tel voorlopig te zullen afzien, gelet op zijn gezondheid. In het openbaar heeft inmiddels Jaap van den Berg (50) zich al als zijn opvolger gepresenteerd. Mag het vertrek van PvdA-wethouder Anne van Gent duidelijk zijn - de open vallende plaats zal worden ingenomen door de huidige Vice-fractievoorzitter drs. Dirk Lont (33) - het feit dat in een recordtempo bij de VVD werd uitge maakt dat de vijfde raadszetel in septem ber niet door Wim Wientjens, maar door Jaap van den Berg, werkzaam bij de Coöperatieve Tuiniersvereniging Gouda en omstreken aan de Bredeweg in Wad dinxveen, zou worden ingenomen heeft natuurlijk de aandacht getrokken. Op dit moment is ongeveer de helft van dit bedrag bijeenge bracht, de opbrengst van de vorig jaar gehouden rommelmarkt-ba- zar 14.000,- heeft daaraan flink bijgedragen. Verwacht wordt dat de restauratie eind deze maand afgerond kan worden. ”Er bestaat overigens volop gelegenheid om uw steentje bij te dragen aan de rommelmarkt. U kunt van 21 t/m 25 juni uw al dan niet overbodige spullen zelf af leveren in de Kruiskerk, heeftfe geen vervoer of gaat het om grote re zaken dan kunt u één van de vol gende telefoonnummers bellen: 3200,3731,6131 of 7265”, aldus de organisatoren van de rommel- markt/bazar. Alles is welkom: kleding, schoei sel, boeken, meubels enz. Voor eventuele nadere informatie kan men bellen Jan Hielema (6131) of Jaap Akkerhuis (3200). BOEKENBEURS Vooruitlopend op de rommel markt is er op woensdag 23, don derdag 24 en vrijdag 25 juni ’s avonds van 19.00 tot 21.00 uur ge legenheid om tweedehands boe ken te kopen in ’t Trefpunt. Naast alle mogelijke moderne literatuur is er ook een keur aan vooroor logse literatuur uiteenlopend van normale romans tot geschiedenis en godsdienstige wtenschappelijke werken. Kortom de gelegenheid om eens rustig te neuzen. Heeft u nog boeken om in te leveren dan kunt u contact opnemen met Jan Hielema tel. 6131. GOUDA Bij Beuker Krebaum BV, Waddinxveen, is als directeur uitge treden R.A.J. Krebaum te Waddinx veen en als directeur benoemd B. Beuker te Boskoop. Dat blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Van Beuker Krebaum BV luidt de be- drijfsomschrijving: het verrichten van diensten, speciaal het onderhouden en schoonmaken van gebouwen, hui zen en schepen enz. De bedrijfsac tiviteiten zijn opnieuw aangevangen. Wijziging zaakadres in Kerkweg-West 42, Waddinxveen. een hond niet bereid zijn hun hond te laten tatoueren. en hun dier der halve niet meer in pensions doen, met als gevolg inkomstenderving voor de pensionhouders. De minister is echter van oordeel dat het introdu ceren van de door de dierenpensions gevraagde vrijstelling van tatouage de mogelijkheid van een adequate con trole op de naleving van het Honden en Kattenbesluit aantast, hetgeen uit het oogpunt van dierenbescherming ongewenst moet worden geacht..Het tatoueren van honden vindt momen teel op grote schaal plaats. Eventuele weerstanden zijn niet gerechtvaar digd, aldus de minister. Het aanbren- slechts afgegeven nadat het dier door gen van de tatouage betekent slechts een kleine ingreep. De meeste rashon den in Nederland zijn overigens al getatoueerd. Tatouage kan schrifte lijk worden aangevraagd bij de Stich ting Registratie Gezelschapsdieren* Nederland, Postbus 5109, 1007 AC Amsterdam houders gestuurde brandbrief met het verzoek om de door het bouwbedrijf Re- horst aan de Kleikade verlaten bedrijfs ruimte deels te mogen gebruiken leverde geen resultaat op. De uitslaapde brand van vijf maanden geleden zorgde voor zo’n half miljoen schade. De brand bracht ook behoorlijke schade aan de naastgelegen bloemenzaak van Mia en Wim Rip. Het belooft tot 21.00 een enorme gezellige drukte te worden. In de zaal van de school is een (overdekt) terras en er zijn allerlei drankjes en hapjes te koop. Een groot aantal ouders heeft zich opgegeven als hulp hierbij. Zij krijgen een dezer dagen bericht wanneer zij waar moeten hel pen. Voor de te vormen medezeggen schapsraad hadden zich een vijftal ouders gemeld om zitting te nemen. Voor de kleuterschool werd gekozen H. van ’t Wout en voor de basisschool ir. T. Drost. Voor het personeel zal zitting nemen mej. .H. Bruggink (kleuterschool) en J. Marchant (basis school). De beide schoolleiders zul len een adviserende taak hebben. De raad werd officieel door de voorzit ter met een handdruk geïnstalleerd, waarbij de heer Bakker de hoop uit sprak op een goede samenwerking met het bestuur. Het 21 punten omvattende program ma, halverwege onderbroken door een pauze, was zo samengesteld dat een zo volledig mogelijke indruk werd gegeven van de activiteiten en de muziekinstrumenten van de aan de Zuidkade gevestigde streekmu ziekschool. Leerlingen uit alle ge ledingen van de school presenteerden zich in allerlei combinatie met wer ken, die varieerden van middeleeuw se muziek tot en met het hedendaag se repertoire. Nieuw waren de be spelingen met de tenor- en basblok fluiten. Klas 4-5-6 loopt in de ochtenduren een fotopuzzeltocht door Waddinx veen. Dit gebeurt in groepjes o.l.v. ouders en leerkrachten. Tussen de middag eten zij ook pannekoeken en poffertjes, ’s Middags gaan ze een geloos een enorm aantal prijzen be schikbaar gesteld!!! Die avond zullen er ook veel oud-leerlingen en leer krachten weer een bezoek brengen aan de school. De gezamenlijke bijeenkomst, welke onder leiding stond van de voorzitter van het bestuur N. Bakker, had ener zijds als doel de verkiezing van de medezeggenschapsraad en anderzijds gedachtewisseling over de gevolgen van de .terugloop van het leerlingen aantal, mede veroorzaakt door ver grijzing van de wijk. Hoewel in het nieuwe cursusjaar 82/83 de basis school nog vier leerkrachten zal tel len, zal het aantal leerlingen mini maal met vijf moeten toenemen om de vierde leerkracht ook voor de ja- ren daarna te behouden. ACTIVITEITEN Besloten werd dat het bestuur een aantal activiteiten zal ontplooien om de werfkracht van de school te ver groten. Eén ervan is dat alle daarvoor in aanmerking komende gezinnen een schrijven zullen krijgen waarin wordt gewezen op de zorgelijke situatie waarin vooral de basisschool zal ko men te verkeren wanneer men zich niet houdt aan de grenzen welke door het bestuur als voedingsgebied voor de diverse hervormde scholen zijn vastgesteld. Maar ook de ouders werden enthou siast gemaakt om een steentje bij te dragep aan de goede naam en faam van de school. Een door het perso neel samengesteld klankbeeld gaf een boeiende kijk op de dagelijkse gang van zaken op de school en hoewel het schoolgebouw een verouderde in druk maakt, bleek toch heel duidelijk dat door eigentijdse leermiddelen en -methoden beslist niet van een ach tergebleven buürtschooltje gesproken kon worden. Klas 1-2-3 gaat in de ochtenduren naar het Gouwebos en speelt daar Uit de bijeenkomst in Het Trefpunt bleek dat bestuur, directie en docen ten trots zijn op hun Waddinxveense eindexamenkandidaten. De Stichting Gouwe College bestaat inmiddels tien jaar en heeft dag- en avondopleidin- gen voor MAVO, HAVO, Atheneum en MEAO in Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Wad dinxveen en Woerden. In Waddinx veen gaat na deze zomer het vierde seizoen van start. EXTRA ACCENT Bij het tienjarig bestaan van het Gou we College kreeg de diploma-uit- reiking in de verschillende vestigingen een extra accent. Te meer was er re den van vreugde omdat, landelijk ge zien, de instelling bijzonder hpge per centages had gescored van afgestu deerden, waarbij bovendien de cijfers zeer hoog waren. Opvallend waren de resultaten voor een vak als Spaans waar voor steeds meer mensen een studie aanvangen. De belangstelling voor vele oplei dingen en cursussen van het Gouwe College is enorm. Met ingang van het nieuwe studiejaar zal in Gouda met het dag-MEAO voor volwassenen worden begonnen, voor het avond onderwijs in de handelsvakken zijn ook weer nieuwe mogelijkheden ge komen. Dag-Atheneum, en een moge lijkheid voor een studie van Latijn op atheneum-niveau werd vervolgens door voorzitter Buenk geintrodu- ceerd. In Woerden krijgt de school een eigen gebouw aan de Nieuwe Markt, het welk in een recordtijd voor de grote Van het onbewoonde eiland moest zelfs - hoe laat op de avond het ook was geworden - een toegift worden gegeven. De streekmuziekschool Waddinxveen kan terugzien op een geslaagde muziekavond, Waarbij voor de eerste maal de nieuwe directeur Arthur le Cosquino de Bussy was be trokken. Tussen de programmapun ten door gaf hij soms de nodige toe lichting. WADDINXVEEN - Volgend jaar zal het winkelcentrum “de Passage” voor de vijfde maal een zaterdag lang een jeugdmarkt houden in het winkel hart van Waddinxveen. De zaterdag plaats gevonden hebbende vierde edi tie was dan ook weer een regelrecht succes, mede omdat het weer best meeviel. In “de Passage” presenteerden 70 meisjes en jongens zich in de open- i van de Orffgroep de begeleiding door het schoolor- WADDINXVEEN - De vorige weck vrijdagavond in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde gehouden jaar lijkse muziekavond van de Streek muziekschool Waddinxveen - een ini tiatief van de vrienden van de mu ziekschool - is een boeiende uit voering geworden, maar bleek wel een hele zit te zijn voor het publiek dat pas tegen elf uur weer buiten stond. Muziekschooldirecteur Arthur le Cosquino de Bussy beloofde de aanwezige ouders met hun kinderen in het vervolg korter van stof te zul len zijn, want een drie en een half uur. durende muziekavond vermag niet de belangstelling van iedereen vast houden. WADDINXVEEN - Minister H.A. de Boer van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk zal niet voldoen aan het verzoek van de vereniging Neder landse Dierenpensions vrij te stellen van de verplichting om slechts ge- tatoueerde honden in bewaring te ne men. Het Honden- en Kattenbesluit 1981, dat sinds 1 januari van dit jaar van kracht is en waaraan nu blijkens een mededeling van het Waddinxveense gemeentebestuur ook de Waddinx veense dierenpensions van mevrouw A. van Hengel-Sibbes aan de Hene- gouwerweg 109 en van de heer B. Bruggeman aan de Onderweg 32 vol doen, stelt regels voor de bedrijfsma tige handel in en opvang van honden en katten. Zo wordt onder meer voorgeschreven dat dieren niet zon der een identiteitsbewijs, het zoge noemde dierenpaspoort, waarin on der meer entbewijzen zijn opgeno men, mogen worden verhandeld of opgenomen in een pension of asiel. Voor honden wordt dit paspoort rl 1- X- C1 X 1- X J J middel van een tatouagenummer in dividueel herkenbaar is gemaakt, zulks om “geknoei” met het pas poort c.q. de entbewijzen te voorko men. De Vereniging Nederlandse Dieren pensions stelt dat vele eigenaren van WADDINXVEEN - dé vijfde open bare basis- en kleuterschool Mr. A. de Roos aan de Wingerd viert deze week met een uitgebreid feestpro gramma het 10-jarige bestaan. De vie ring startte maandagmorgen met het oplaten van 220 ballonnen, terwijl het Delfts Toneelgezelschap ’s avonds de dag besloot met de opvoering van een toneelstuk over onderwijs van vroeger en nu. Dinsdagavond speelden de leerlingen van klas 2 toneel en voerden de kin deren uit klas 1 een musical op. Vanavond (woensdag) brengt klas 6 De algemene indruk is dat er weer lucht met hun tweede-hands-spullen, goed bij de jeugdmarkthandelaren is waarvoor jong én oud belangstelling gekocht. Reden voor het bestuur van het winkelcentrum “de Passage” om door te gaan met deze jaarlijkse jeugdmarkt, die in 1983 voor de vijf de maal zal worden gehouden. Het eerste lustrum dus van dit evenement dat in' 1979 startte onder het nog steeds geldende motto: “Verdien je eigen vakantiecentjes”. De kleuters beginnen vrijdag met al lerlei spelletjes in en om de school. Daarna gaan ze om ongeveer kwart voor elf in twee groepen met een po- nywagen naar het Warnaarplantsoen om ijs te eten en even te spelen en vakantie zal worden aangepast. Ook ,daar zullen handelsopleidingen wor den gestart, zowel overdag als des avonds. Het bestuur is bezig met de voorbereiding van onderwijs aan werklozen, waarvoor met andere scholen zal worden samengewerkt. Het aantal leerlingen zal in het ko mende studiejaar de 2500 overschrij den. Hij noemde het jubileum jaar - het Gouwe College bestaat tien jaar - een jaar van voorspoed voor het col lege, waarin ook in Bodegraven met tot de beste 6 procent het' onderwijs zal worden begonnen. Aan de examens MAVO en HAVO 'ZZ. '^4

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 15