0 PvdA en PCW hebben over en weer problemen met eikaars programma 0 kruiderij de peperboom Besprekingen blijven in het geheim doorgaan Ds. W. Hage spreekt voor Bijbelstichting PCW: Samenwerking problematisch; PvdA: Voorkeur CDA en VVD ALARMERING VERGADERINGEN DIVERSEN BESTUURSZAKEN Ki x OPENBARE ORDE BOUWVERGUNNINGEN g,' SPREEKUREN X VERKEER EN VERVOER P MILIEUZAKEN WELZIJNSZAKEN ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend- PASSAGE 228 WADDINXVEEN' Zondag is het weer vaderdag of verrassingendag. Kleine en grotere geschenken zullen weer worden weggegeven. Graag willen wij U helpen bij het kiezen van een leuk, praktisch of orgineel kado. Speciaal voor vaderdag hebben wij een aantal nieuwe artikelen aangekocht. Maar omdat het een verrassing moet zijn, 01820-15767 01727-4044 070-210001 'F r makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433Correspondentie adres Postbus 400, 2740 A K Waddinxveen. Dus noemen we verder geen leuke dingen op, maar nodigen U uit een kijkje in onze winkel te konen nemen. U zult ontdekken dat er nog veel kado's te koop zijn die groot ogen maar slechts weinig kosten WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN-WOENSDAG 16 JUNI 1982 WADDINXVEEN GEMEENTE 01820-19555 010-362244 1. INULUICII van viV run X-/ 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 1Vaststelling verslag A J d WADDINXVEEN - Voor de Gerefor meerde Bijbel Stichting spreekt dinsdag avond 22 juni om half acht in het kerkge bouw van de Remonstrantse Gerefor meerde Gemeente aan de Zuidkade 59 ds. W. Hage uit Kruiningen. v' Verleende vergunningen Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwvergun ningen verleend: aan Bouw- en Aannemingsbedrijf P. Rehorst BV, Noordkade 42 te Waddinxveen, voor het oprichten van winkels, 4 woningwet- en 29 H.A.T.-woningen aan de Kerkweg-Oost; aan deheerJ. H. Houthoff, Onderweg 73 te Waddinxveen, voor het vergroten van een woonhuis met een achtergevelaanbouw; Wegafsluiting Beijerincklaan In verband met de uitvoering van asfalteringswerkzaamheden zal de Beijerincklaan in deze gemeente gedurende de periode van woens dag 16 juni t/m donderdag 15 juli 1982 of zoveel korter of langer als de uitvoering van het werk dit noodzakelijk maakt, voor het verkeer zijn afgesloten. Het verkeer zal gedurende deze periode worden omgeleid via de IJ- sermanweg, op welke weg gedurende de omleiding een maximum snelheid zal gelden van van 60 km/u en een inhaal verbod voor mo torvoertuigen op meer dan twee wielen. Gelijktijdig wordt de Tweede Bloksweg voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen gesloten verklaard. Alleen omwonenden en bezoekers van aanliggende percelen mogen dan nog van deze weg gebruik makenEen en ander zal door borden worden aangegeven. Tv Wet Arob. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het gemeen tebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen.' Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet-Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. er geen reden is bij voorbaat een der an deren uit te sluiten. - pvdA, VVD en CDA erkennen dat in Overlijden oudste inwoonster Mevrouw JTroost-van Andelde oudste inwoonster van Waddinx veen is op 8 juni jl. op bijna 99’jarige leeftijd te Boskoop overleden. Mevrouw Adriaantje de Kooter geb. Touw uit Huize Souburgh die op 15 september van dit jaar 99 hoopt te worden, is thans onze oud ste ingezetene. Van de mannelijke inwoners is de heer G. Verheul, met 95 jaren on ze oudste man. Ook hij woont in huize Souburgh. 5. Verlenen van een krediet van 34.600,- in verband met een onteigeningsprocedure aan de Kromme Esse. Commissie Ruimtelijke Ordening en Woningbouw Dinsdag 22 juni 1982, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Vaststelling verslag van de vergadering van 25 mei 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 8. Voor de overige onderwerpen zuLlen i.. LLL„ worden voorbereid. 9. De delegaties zullen zelf de contacten met eigen fractie en achterban verzor gen. Integratie verslaglegging van de be- sprekngen zal niet plaats vinden. 10. Zo mogelijk zal regelmatig een resu mé aan de pers worden verstrekt. De deelnemers aan de besprekingen zijn echter Vrij om ook zelf mededelingen te doen. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak heeft gemaakt. van der Linden: vrijdag- 3. Verlenen van een krediet van 3.550,- van 4. Overname Verlengde Abr. Kroesweg vereniging Gouda en Omstreken. Belangrijke telefoonnummers 2222 3000 3000 D’66 merkt hierbij op dat zijn voorkeur uitgaat naar besprekingen in het open baar. PvdA ziet hierin ook voordelen en stelde voor de pers uit te nodigen voor bijwoning van de besprekingen. Na discussie besloot de meerderheid niet op deze voorstellen in te gaan.” en 1 augustus, omdat dan de nodige on derhandelaars” met Vakantie zullen zijn. Het ligt niet in de verwachting dat verdere besprekingen deel te men binnen drie weken rond zal zijn. - Belastingaspecten - Subsidiebeleid - Diverse aspecten Volkshuisvesting - Eerstelijnsgezondheidszorg - Energiebesparing - energieprijzen - Verkeersveiligheid - Rioleringsplannen - Gemeenschappelijke regelingen - Voorlichting en inspraak - Financieel beleid in ruime zin MAVO, dag-HAVO/Atheneum en schakelklas basisschool-MAVO in Wad dinxveen. Met een drietal geslaagde keur aan samenwerking met CDA en VVD en acht een gezamenlijk ondersch reven program haalbaar. Het huidige collegebeleid is op 2 j uni niet verworpen - De Fractie van de VVD sluit geen der problemen met eikaars andere fracties bij voorbaat als samen werkingspartner uit, omdat bereidheid tot onderhandelen is gebleken. - De fractie van het CDA constateert dat in vergelijking met het eigen pro- voor het onderhoud de tuin bij de kleuterschool ”De Duiventil”. van de Coöp. Tuiniers- 9. Rekening 1980 van het wijkwerk ’’Zuid”. 10. Gemeenterekening over 1979. 11. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der ver gadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg I met de commissie. Schoolraad voor het openbaar onderwijs. Donderdag 17 juni 1982, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Opening, notulen, ingekomen stukken en mededelingen. 2. Wet Medezeggenschap. 3. Bedrag per leerling 1983. I 4. Wat verder ter tafel komt. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. morgen van 10.00 tot-12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer A. H. van Gent: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Waddinxveense leerlingen had h< Weekblad voor Waddinxveen een uitgt breid gesprek over het leren op latei leeftijd, het zelfverzekerder worde naarmate de studie vorderde en de hor ding van het ’’thuisfront". Dit gespre zal volgende week worden gepubliceen 6. Rekening 1980 van de dienst openbare werken. 7. Rekening 1980 van het grondbedrijf. 8. Rekening 1980 van het gemeenschappelijk antennesysteembe- drijf. Ontwerp Algemene Politie Verordening 1982 De huidige Algemene Politie Verordening voor de gemeente Wad dinxveen dateert van 1952. Mede hierdoor is het noodzakelijk deze verordening te herzien, waarvoor een voorontwerp is opgesteld. Dit ontwerp ligt tot 16 juli a.s. ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie en de bibliotheek aan de Jul. van StolberglaanHet ontwerp is reeds behandeld in de commissie Alge meen Bestuurlijke Zaken, maar alvorens de verordening ter vast stelling aan de gemeenteraad zal worden aangeboden, worden de in woners van deze gemeente in de gelegenheid gesteld nog opmerkin gen te maken. Deze opmerkingen zullen eerst nog in een vergade ring van genoemde raadscommissie worden besproken. In een artikel in het Weekblad zal op de inhoud van de APV nog na der worden ingegaan. Een aantal instanties zoals de rechtbank te Rotterdam, de rijkspoli tie en de plaatsélijke middenstandsvereniging zullen rechtstreeks voor eventueel commentaar worden benaderd. 5. Het beleidsprogramma zal op eniger lei wijze moeten worden voorzien van een prioriteitenlijst en een globale finan ciële vertaling. Het beleidsprogramma dient vooral de hoofdlijnen van het beleid te bevatten. 7. De navolgende onderwerpen zullen in plenaire zitting worden besproken, al vorens tekstvoorstellen worden gepro duceerd: - Werkgelegenheid - Diverse aspecten onderwijs - Emancipatie - Diverse aspecten welzijn - Grondbeleid WADDINXVEEN - Van de vorige week vrijdagavond gehouden eerste bespreking ter voorbereiding van het beleidsprogramma en de vorming van een nieuw college voor de raadsperiode 1982-1986 is een samenvatting gemaakt, waaraan CDA, VVD, PvdA, PCW en D'66 - de vijf partijen na men met negen ’’onderhandelaars deel aan de bespreking - hun goedkeu ring hebben gehecht. Maandagavond volgde de tweede bespreking en woensdagmiddag (vandaag) de derde. van de voorliggende programma’s geen der andere fracties als samenwerkings partner uit, hoewel er Voor D’66 moei lijk verteerbare punten in voorkomen. - De fractie van de PCW meent dat sa menwerking met PvdA gezien de beide vraagd terzake programma’s uiterst problematisch zal standpunten en conclusies van de be- zijn. sprekingen en financiële vertaling van - De fractie van de PvdA geeft de voor- beleidsvoornemns. van hel Gouwe College in Waddinxveen. Met Brandweer Politie Ongevallen Medische hulp: Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood aan de heer H. Korfker, Peuleyen 198 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak; aan de heer C. de Mos, Brugweg 112 te Waddinxveen, voor het op richten van een garage annex berging; aan de heer L. Monster, Zuidkade 100 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak van de woning Zuidka de 55; aan de heer E. F. Weimar, De Genestetlaan 5 te Waddinxveen, voor het aanbrengen van een rookgasafvoer; aan de chr. woningbouwvereniging "Ons Begin", Mercuriusweg 18a te Waddinxveen. voor het gedeeltelijk veranderen van 94 woon huizen aan de Tesselschadelaan 20 t/m 112 en 116 t/m 208, door het aanbrengen van een tussenstijl in de achtergevelpuien; aan de heer L. Lugthart. Noordeinde 51 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak; aan de heer A. M. Meskers, Da Costaweg 13 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een erfscheiding; aan de heer W. J. van Wijk, Prinses Margrietstraat 30te Waddinx veen, voor het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldak vlak. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuurszaken en Ruim telijke Ordening, der secretarie. Verslag "Bussenplan” Nederlands Danstheater Dit seizoen heeft de gemeente Waddinxveen samen met het Neder lands Danstheater voor de tweede maal de mogelijkheid geboden om een abonnement voor twee balletvoorstellingen in het Circus theater in Scheveningen te kopen. Bijzondere attraktie hierbij was belangstellenden gratis per bus naar het theater werden vervoerd. In totaal zijn 40 abonnementen .verkocht. Het vorig jaar waren dat er 25. Voor de tweede abonnementsvoorstelling konden losse kaarten worden gekocht. Daarvan hebben 38 belangstellenden, waaronder 29 jongeren, gebruik gemaakt. Het vorig jaar bedroeg het aantal losse plaatsen voor de- tweede voorstelling 22. Dit seizoen hebben dus in totaal 78 mensen van het "bussenplan” gebruik gemaakt, tegen 47 in het vorige seizoen, hetgeen een aan merkelijke stijging betekent. Onderzoek aanleg voetpad langs de Zuidkade Op verzoek van aanwonenden heeft het gemeentebestuur aan de dienst Openbare Werken opdracht gegeven om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden om langs de Zuidkade tussen de mu ziekschool en de Jan Dorrekenskade Oost een voetpad aan te leg gen, zulks mede in het kader van het ontwerp-bestemmingsplan Brugcentrum 81 Naast de technische problematiek, die zou kunnen leiden tot de noodzaak van een algehele reconstructie van dit weggedeelte, zal daarbij ook de bijkomende verkeersproblematiek'i.v.m. de ver smalling van de rijbaan onder ogen moeten worden gezien. Los daarvan zal dan nog getracht moeten worden de financiële middelen vrij te maken om de gewenste voorziening te bekostigen. Commissie voor de Financiën Donderdag 17 juni 1982, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Notulen van de vergadering van 27 mei 1982. Hinderwetvergunning H. Schipper Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben op 8 juni 1982 besloten aan de heer H. Schipper, Bredeweg 14 te Waddinx veen een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten of in werking hebben van een landbouwbedrijf aan de Bredeweg 14, al hier. De vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ie der ter inzage op werkdagen tijdens kantooruren en op maandag avonden van 19.00 tot en met 22.00 uur tot en met 16 juli 1982. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking wordt ingediend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen yan bestuur, Binnenhof 1,2513 AA Den Haag. Uit het resumé van de eerste bespreking wordt duidelijk wat de vijf politieke par tijen vooralsnog hebben geconstateerd en wat ze met elkaar zijn overeengeko men. Gebleken is dat PvdA en PCW over en Weer programma hebben. Daarom meent de PCW dat samenwerking met de PvdA uiterst problemmatisch zal zijn en geeft de PvdA voorkeur aan het voortzetten van de samenwerking binnen het college gramma de programma’s van VVD, van B. en W. met CDA en VVD. D’66 en PvdA relatief duur zijn. Gezien Omdat CDA, VVD en PCW daar tegen de toelichtingen hierop gegeven tijdens zijn zullen de besprekingen over het be- de campagne concludeert het CDA dat leidsprogramma van het college en de vorming van een nieuw college in beslo tenheid worden gehouden. PvdA en D’66 waren er voorstander van de pers de afgelopen vier jaar door henconstrüc- hiervoor uit te nodigenmaar bleken een tief is samengewerkt minderheid te vormen. Overigens zullen - D’66 en PCW merken op dat dit voor deze besprekingen stilliggen tussen 5 juli de samenstelling van het nieuwe college 1--niet maatgevend behoeft te zijn. 3. Alle fracties stellen er prijs op aan de - nemen. 4. Alle fracties stellen er prijs op een een wethouder te mogen leveren voor RESUMÉ het nieuw te vormen college. En dan nu de tekst van het resumé: Overeengekomen wordt: "Geconstateerd wordt: 1. De bespprekingen zullen woorden 1. Alle vijf fracties hebben de politieke gevoerd in de periode 11 juni tot 5 juli en wil te streven naar een samenwerking vanaf 1 augustus. met anderen op basis van een beleid- 2. De burgemeester zal op de hoogte sprogramma. Ook door de PCW wordt worden gehouden van de resultaten van erkend dat het college dient te worden de onderhandelingen. Hij zal in de gele- gevormd op basis van dat programma. genheid worden gesteld om vóór de defi- 2. - De fractie van D’66 sluit op basis nitiëve vaststellingg van het programma te adviseren. 3. De besprekingen zullen worden ge houden onder voorzitterschap van de lijsttrekker van het CDA. 4. Ambtelijke bijstand zal worden ge- van vaststelling van niks verklappen..! 3. Evaluatie Streekplan Zuid-Holland Oost. 4. Grondtransactie: - overname verlengde Abr. Kroesweg. 5. Bestemmingsplan Zuidkade I: - 7e wijziging ex art. 11 W.R.O. 6. Bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980:’ - bezwaarschriften tegen de le herziening. 7. Wat verder ter tafel komt. 8. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der ver gadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg met de secretaris van de commissie. Dit zijn een aantal geslaagden van de dagschool voor volwassenen hen - van links naar rechts Ria Paalvast-Beijersbergen, Adrie de Wilde-van We nsveen en Fien Doeleman-van der Klauw (met in hun midden adjunct-directeur P. Bouwman van het Gouwe College) hadden we een uitvoerig ge in kleine commissies tekstvoorstellen sprek. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Geslaagden dagschool zijn zelfverzekerder WADDINXVEEN - De Waddinnx- avond (woensdag) om negen uur in het veense dependance van de dagschool schoolgebouw, van het Gouwe College voor volwassenen Gouwe College uit aan de Prinses Beatrixlaan een tweede Gouda heeft de eerste volwassenen het informatieavond gehouden over de dag- MAVO-diploma kunnen uitreiken. Dat gebeurde vorige week donderdagavond. Voor het nieuwe seizoen wordt van- A t

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3