i Bejaarden zeer onder de indruk van motorescorte in Antwerpen r t Waddinxveens gezelschap leek belangrijke koninklijke stoet Jan van Wingerden emigreert naar Amerika Het Weekblad feliciteert Prijswinnaars letterpuzzel van DA-drogist S. Bouma Cassette bandje met Waddinxveen Arie Slinger: Politiek onverstand PSP kostte zetel Beroep op ds. H. Veldhuizen Gert Huizer bakt vier granen brood Schoolraad wil meepraten over Zuidplas I 37e Sportweek: 5.000 deelnemers, 8.000 bezoekers fej M 1 KJ 7* V -t 1 - iKl, IB I De Waddinxveense bejaarden woensdagmiddag op bezoek in Oud-Gas- W i I sinds januari 1977 in Alblasserdam. •n WADDINXVEEN - Dit zijn de ge slaagden van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum. C-’i rondtour die geen bejaarde meer zal ver geten. Rond één uur werd er gestopt in het Belgische Brasschaat waar in motel- restaurant Dennenhof de lunch werd ge bruikt. De middagppauze vond plaats in Oud-Gastel, waarna koers werd gezet naar het parkrestaurant van Avifauna in Alphen aan den Rijn. Daar werd met zang van Anneke Grönloh heerlijk gedi neerd. de Bas, die dank betuigde aan de comité- leden in het algemeen en de leden H. C. Kooijman en T. Ververs jr. in het bijzon der. De woorden gingen soms vergezeld van bloemen, niet in het minst vanwege het comité dat een aantal deelnemers in het zonnetje zette vanwege hun hoge leeftijd, het aantal meegemaakte bejaar- denreizen of het huwelijksfeest dat ze zojuist vierden, zoals het echtpaar J. de Gier-van den Linden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 16 JUNI 1982 WADDINXVEEN - Van de inzit tenden van de zeven autubussen en een aantal personenauto’s, die in het kader van de 50e Bejaarden reis Waddinxveen op stap gingen, maakte Sjaak Noteboom in totaal 8 foto’s. Deze foto’s kregen de deelnemers aan het einde van de reis in Waddinxveen als aanden ken tot ieders verrassing uitge reikt. september 1981 opgerichte koor. Een keur van liederen klonk in de be drijfshal. Maar de heer Van Wingerden kreeg ook een blijvende herinnering door het man nenkoor aangeboden in de vorm van een mini-costuum, compleet met overhemd en strik naar de grijze smokings waarin de leden van De Gouwestem thans bij officiële gelegenheden plegen op te tre- Ovverigens zit het reizen en trekken de Van Wingerdens in het bloed. Een aan tal broers van Jan van Wingerden heeft hun bedrijven over de hele wereld ver spreid opgebouwd: Amerika. Indonesië, Haj'ti, Nederland. En ze zitten allemaal in het kweken van planten en bloemen. Nadat de Waddinxvener ruim twintig jaar in Amerika had doorgebracht (hij emigreerde met zijn ouders en de hele familie op 17-jarige leeftijd en trouwde met een Amerikaanse) keerde hij in het begin van de jaren zeventig met zijn ge zin terug naar Nederland om aan de Abraham Kroesweg in Waddinxveen een nieuw bedrijf op te Bouwen en om zijn kinderen in staat te stellen de door hen gewenste schoolopleiding te laten volgen. Maar de Verenigde Staten van Amerika bleven trekken. Twee jaar geleden ging Jan van Wingerden’s zoon als 21-jarige knaap een bedrijf opzetten in Lynden, een schitterend plaatsje in de staat Was hington op nog geen 20 km afstand van de Canadese grens. Natuurlijk was dat ook weer een kwekerij in bloemen en planten. Nu 2 jaar later volgt vader Jan en moeder Barbara met hun andere kin deren om in dezelfde plaats een nieuwe toekomst op te bouwen. had gevraagd en 1 van op de hoogte gebracht. HAVO: A.A. van Aalst, C.W.P. Aarts, C.M. Appel, E.A.A. van As peren, W.J.M. Bangert, M.I. Ben- Gershom, D.J.C. v.d. Berg, P. v.d. Berg, M.C. Berghuijs, D.U. Bierma, J. W.R. Bloemkolk, R.M. Bogerman, J. J. Brand, R.E. v.d. Brink, N. Chie- randjoe, P.W.M. Chrisstoffels, H.A. Colpa, A.F. Crone, L.E. Daeter, W.L. M. Dicker, M.A. van Dorp, M.T.M. Dorrestijn, J.F. den Engelsman, S.B. M. Favery, R.P.C. de Frankrijker, D. van Gasteren, J. Geers, O.D.A. van Gelderen, J. van Gcmeren, J.K. van Gent, A.J.H. de Gier, E. van Ginkel, A. B. v.d. Graaf, W. Groenendijk, H. Grootendorst, R.A. Grünewald, E.C. den Hamer, A.R. van Hamersveld, R. E. C. Hamming, L. Hamerpagt, M.B. Hartman, P.C.M. Heemskerk, M. Hoonakker, D. Huldy, Y.M. Janssen, J.C.P. Keizer, P.A. Kersbergen, J.E. v.d. Klauw, E.W. Klein, D.R. Knecht, H.M. Knop, C. Kraan, M. Kraije- steijn, F. Kruit, E.M. Kuijf, A.G. de Leeuw, R.W. Lelieveld, T. Liem, W. F. C.J. Melse, R. Naber, J.W. Nadorp, C.C. van Oort, R. van Oosten, M.A. van Oostrom, F.A. Oskam, I. de Pa ter, J.E. Perdijk, C.M. v.d. Ploeg, W. G. van Polanen, B.C. Poot, H.F.J. Quist, C. Rentes, P.L. v.d. Roest, H. J. Ruts, D.W. Saptenno, C.E. Schildt, B. E. Schmidt, N. Schouten, J. Schrammeijer, J. Sleeuwenhoek, M.J. H. Sluijs, T.A.H. Smeman, A. Spek snijder, A.A. van Spronsen, M. Stam mers, J.C.A. Straver, M.A.E.M. van Stijn, C.G.F. v.d. Toorn, M.J. Uitten- broek, P.W.E. v.d. Vaart, G.J.J. v.d. Veen, J.P. Veerman, J.M. Verbaas, E. Vcrburg, A.E.M. Vermeulen, M.A. Verwoerd, C.C. van Vliet, T.E.M. van Vliet, C.B. Voerman, E.W. de Vogel, R. Voogd, M. v.d. Wees, D.H.M. Wempe, E. Wolf, P.C. van Wijnen, P. J.M. Zaat. G.W. Zoetekouw, B.M. van Zuijlen. De Gouwestem zingt lid op bedrijf toe WADDINXVEEN - Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem heeft maandagavond op een originele wijze afscheid genomen van haar aan de Abraham Kroesweg wonend lid Jan van Wingerden. De Waddinxvener, die begin juli definitief met zijn gezin naar Amerika emi greert, werd op het inmiddels verkochte bedrijf toegezongen door het op 7 stuur had hiertoe uit een oogpunt van be zuiniging besloten. Wethouder A. H. van Gent (PvdA) is van deze ontstem ming op de hoogte gebracht. Na een bespreking van de standpunten van de openbare scholen in Waddinx veen over het schoolzwemmen heeft de schoolraad besloten aan B en W. te ad viseren iedere school zelf te laten beslis sen welke klassen er voor zover prak tisch haalbaar aan het schoolzwemmen dienen deel te nemen. Uitgangspunt hierbij moet zijn, het maximale gebruik van de beschikbare uren. De schoolraad betreurde het dat B. en W. over dit on- Maar er werd ook gesproken. Door voorzitter H. C. Kooijman van het orga niserende Comité Bejaardenreis Wad dinxveen, die aankondigde wegens drukke werkzaamheden het comité te zullen verlaten, door burgemeester C. M. van der Linden, die sprak van een ge weldige bejaardenreis, door wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waag- meester (VVD), die meende dat deze reis nog lang gehouden dient te worden en door de middenstandsvoorzitter C., den. Op zijn beurt bood het vertrekken de koorlid dirigent Adriaan Verhoef een wit shirt aan met aan de voorkant de op druk ’’De Gouwestem" en aan de ach terkant ”Old Black Joe”. Het shirt was gemaakt en opgestuurd door zijn zoon uit Amerika. VERRASSING Het hele gebeuren aan de Abraham Kroesweg was een verrassing voor het gezin Van Wingerden en vond plaats in een ongedwongen sfeer. De vertrekken de Waddinxveners hadden voor een drankje en een hartig hapje gezorgd. De heer Van Wingerden vertelde dat er in feite maar één ding was waar hij gewel dig moeilijk afscheid van kon nemen en dat was het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De GouwestemDe gewel dige goede sfeer en de fijne, vakkundige dirigent ervoer hij als een welkome ont spanning in zijn drukke bestaan. WADDINXVEEN - De Centrale Her vormde Gemeente van Waddinxveen heeft in de eind deze maand ontstane va cature van ds. W. Verboom - die een be roep naar Hierden heeft aangenomen - een beroep uitgebracht op ds. H. Veld huizen te Alblasserdam. Ds. Veldhuizen is geboren op 2 januari 1938 en staat WADDINXVEEN - Zowel de naar Amerika emigrerende Jan van Wingerden en zijn gezin van de Abraham Kroesweg als ieder ander kunnen het Christelijk Wad dinxveens Mannenkoor De Gou westem thuis beluisteren. Er i na melijk een cassettebandje ge maakt van de zangmanifestatie Waddinxveen Zing ’82, die op be vrijdingsdag (5 mei 1982) werd ge houden in de veilinghal aan de Bredeweg. Op het bandje staat een selectie van de mooiste liederen die de aan de zangmanifestatie deelnemende verenigingen hebben laten horen. Ze zorgen voor een afwisselend luistergenot, niet in het minst door de uitstekende kwaliteit van deze bandjes. Geinteresseerden en muzieklief hebbers die een blijvende herin nering aan 5 mei 1982 willen heb ben. kunnen deze bandjjes bestel len bij de heer A. Mons. tel. 8643. WADDINXVEEN - De gezamenlijke DA-drogisten houden op dit moment een grandioze letterpuzzelwedstrijd, waaraan ook wordt meegedaan door Bouma in het winkelcentrum Groens- voorde. De Waddinxveense prijswin naars, die hun prijs - een DA-kadoche- que ter waarde van 20,- - in de winkel kunnen afhalen zijn: B. Kooijman, Heggewinde 17; W. M. van Leeuwen. Brugweg 20; R. Draak. Jac. Catslaan 59; H. A. Kint. Alpherwe- tering 102; J. Hofman, Brugweg 83; W. v. Wilgen. W. De Rijkelaan 110; Mw. M. Gerts, Pr. Beatrixlaan 47; A. Heus, E. Casimirlaan 4; A. Darrazi. J. W. Fri- soweglaan 15; S. Oskam. Pr. Margriet- straat 5; E. Rippei Zuidkade 140; W. ImmerzeeL Acaciajtraat 20; Bron, le- plaan 120; Mw. A. Berlijn. Wikkeveld 3; Mw. J. de Puy. peter Zuidlaan 118; T. Molendijk, Wingerd 181; Mw. M. A. de Waal. J. van Bijnenpad 17; Mw. Th. Roos, Heggewinde 46; Mw. J. G. Gib bon, Meidoornstraat 32; Mw. A. M. Boer. Sparrengaarde 45; Mw. P. Lam mers. J. v. Bijnenpad 229; M. Scharloo, Berkengaarde 46; L. v. d. Schee, Acaci- astraat 22; M. A. Ruissen. Heggewinde 49; Mw. S. F. Dreesman, Waddepad 35. ^ADDINXVEEN - Waddinxveens oakker Gert Huizer, met winkels aan de I Groensvoorde en aan de Zuidkade heeft I als gezond alternatief vier-granen-brood I gebakken. Het betreft hier een mengsel I rnepl1^6’ u°8gt’ ,g,erst en boekweit- derwerp geen advies aan de schoolraad I wnrH OOr "et bakken van dit brood had gevraagd en heeft het college hier- I *°rdengeens cremes of vetten gebruikt. 6 Dit zijn de motorrijders van de Antwerpse politie, die de 7 bussen met Waddinxveense bejaarden en een aantal personenauto’s door het drukke verkeer van de Scheldestad loodsen voor een boeiende rondloer. (Foto: Week blad voor Waddinxveen!B. J. Woudenberg). WADDINXVEEN - De 37e editie van de Sportweek Waddinxveen trok 5.000 deelnemers en 8.000 belangstellenden. Die balans maakte voorzitter Henk van Gelooven zaterdagavond op nadat het Brugfestijn ’82 was besloten met een op treden wan de country- en westerngroep Cool Breeze. Dit optreden gebeurde op initiatief van het Sportweekcomité, dat alweer een paar jaar samenwerkt met het middenstandsbestuur aan de voet van de hefbrug bij het gezamenlijk slot van Sportweek en Brugfestijn. "Het was een daverend succes”, oor deelde Henk van Gelooven. Het Spor tweekcomité Waddinxveen beseft dat zonder de medewerking van velen er in Waddinxveen ggeen sprake meer kan zijn van een drie weken in beslag ne mend sportfestijn, dat zijn weerga tot in de wijde omtrek niet kent. In het bijzonder gaat de dank uit naar: Accountants Brands Wolff (Dorp straat), Garage Boonstoppel (Noordka- de), Bar Pardon (de Sniep). Café Sport (Dorpstraat), Formido (Noordkade), Rehorst (Dorpstraat), VIVO v.d. Sluis (Groensvoorde). Waddinxveense Dump (Ieplaan),alle commissieleden. Politie. EHBO. Openbare Werken, bestuur en leden VV WSE en voorzitter, bestuur en leden Brugcentrum. WADDINXVEEN - De schoolraad voor het openbaar onderwijs wil in een zo vroeg mogelijk stadium betrokken worden bij de uitwerking van de plannen om in het nieuwe bestemmingsplan Zuidplas tussen Beijerincklaan en Pias weg een viertal nieuwe scholen te bou wen. Hieronder zal zich naar alle waar schijnlijkheid ook een openbare school bevinden, mogelijk ter vervanging van de Openbare Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat. De schoolraad, die komende donder dagavond in het gemeentehuis weer in vergadering bijeen komt, is er ook zeer over ontstemd dat er geen overleg is ge voerd over de wijziging in het aantal uren voor vakleerkrachten handenar- WADDINXVEEN Politiek onverstand in PSP-kring heeft progressief Waddinxveen een raadszetel gekost. Die mening geeft PvdA-voorzitter Arie Slin ger in het pasverschenen PvdA- blad “Prikbord” eraan toevoe gend dat er ook voor de PSP - die tevergeefs naar een raads zetel streefde - nog altijd met de PvdA te praten valt. Arie Slinger: “Met vier zetels zullen we het als PvdA en PPR de komende vier jaar moeten doen. De raad is weliswaar niet overwegend christelijk meer, maar het behoudende element is toch versterkt. Hoe komt dat? In de eerste plaats door dat de landelijke politieke trends zich ook gemeentelijk openbaren: grote winst voor de VVD, groot verlies voor D’66, stemverlies van groot links aan klein links. Ook in Waddinx veen niets nieuws onder de zon. Of toch wel?” “Nee hoor, iets heel ouds: po litiek onverstand zegevierde in PSP-kring. Van te voren ge waarschuwd voor de politieke feiten heeft ze toch gemeend zelfstandig aan de verkiezingen te moeten deelnemen. Dit heeft progressief Waddinxveen - en lees daar gerust maar voor de PvdA - één zetel gekost. Dit houdt wel in dat de zwakke groepen in de samenleving door de PSP bewust in de kou zijn gezet. Want roepen dat je het zo niet bedoeld hebt, helpt niet: slechts de resultaten (is de macht) tellen.” “Dat links links niet moet be strijden, omdat het rechts en kel voordeel oplevert, heeft de PSP in Waddinxveen nog steeds niet begrepen. Naar ik hoop zal het politiek benul daar in de komende jaren toenemen. Want er valt steeds minder te lachen als je de wereld om je heen bekijkt. Hoed je voor ide alisme en enthousiasme dat de resultaten niet telt! Je bent jong en je wilt wat, maar daar om mag je je verstand nog wel gebruiken. Ja toch of niet soms? Met ons valt altijd te praten; dit geldt ook voor de PSP!” KIEZERSBEDROG De PvdA-voorzitter gaat in het zelfde “Prikbord” ook nog in op de benoeming van PvdA- lijstaanvoerder Anne van Gent tot burgemeester van Waddinx veens buurgemeente Zevenhui zen. Een benoeming die hij, ge let op het tijdstip van de be kendmaking, beslist niet met kiezersbedrog wil aan duiden. Arie Slinger: “Pas op een zeer laat moment in onze campagne hoorden we officieus van An- ne’s burgemeesterschap van Ze venhuizen. De 3de juni ontving hij officieel zijn benoeming. Het bestuur heeft toen, dat wil zeggen omstreeks 25 mei, be sloten de op Van Gent afge stemde verkiezingscampagne te handhaven. Ten eerste was zijn benoeming officieel nog geen feit en op de tweede plaats zou er onder de kiezers en leden van de PvdA een grote verwar ring zijn ontstaan. Het bestuur heeft gemeend dit te moeten voorkomen, omdat de belangen van de PvdA - die uitgaan bo ven persoonlijke belangen van wie dan ook - daarmee ge schaad zouden worden.” “We vinden en prettig dat Van Gents De Waddinxveense bejaarden woensdagmiddag op bezoek in Oud-Gas- tel, waar de thee werd gebruikt of iets fris werd gedronken. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!B. J. Woudenberg). De rondtour door Antwerpen volgde na een bezoek aan het landgoed Schaluinen in Baarle-Nassau, de eerste koffiestop sinds het vertrek om acht uur ‘s morgens uit Waddinxveen. Nagewuifd door fami lieleden, vrienden en bekenden vertrok ken de bussen vanaf de Kerkweg-West, via de Beijerincklaan naar de rijksweg A 12. Omdat er sprake was van een ver- Het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem zong maandagavond op het kwekersbedrijf van de heer Jan van Wingerden aan de Abraham Koesweg het naar Amrika emigrerende Waddinxveense gezin hartelijk toe. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN- De bijna 400 deelnemers aan de 50e Bejaardenreis Waddinxveen raakten vorige week woensdagavond bij thuiskomst over één moment Van de dag tegenover de achterblijvers niet uitgepraat: de motorescorte die de 7 autobussen hadden gekregen van de Belgische poli tie bij het maken van een rondtour door Antwerpen. Al het verkeer in de ze Vlaamse havenstad werd stilgelegd om het Waddinxveense gezelschap vlot en zonder oponthoud een aantal bezienswaardigheden te laten zien. Voor op rood staande verkeerslichten behoefde niet te worden gewacht. De vier motorrijders zorgden ervoor dat het leek alsof er die middag een uiterst belangrijk koninklijk gezelschap door de stad reed. rassingsreis werd heen en weer het gou- weaquaduct gereden om de bejaarde rei zigers een beetje op een dwaalspoor te- brengen. Men dacht namelijk richting Gelderland of Friesland te gaan. Atheneum: J.G. Anker, R.J. Bakker, L. M. Beckers, A.M. van Beek, V.R. Benjamins, B.E. Biemold, E.N. Boe- re, G.T. den Boon, C.M. Bootsma, B. Borst, H. Bosman, M. Broere, R. Buis, G.M. Cammel, E.C. Dekker, A. beid en handwerken. Het gemeentebe- >J- Diks, A. Dirksen, A. Engelsma, J. 1 M. de Feijter, H.J. Fortuin, M. Gel- derblom, K. van Gent, M.J.J. Gerts, P.C.M. de Graaf, W.P. Groeneveld, C. W. Hasselbach, H.C. Hoogstrate, H. A.R. Kampen, H.C. van Kampen, L. J. Kaufman, C. Keus, J.L. Koorenge- vcl, R.J. van Kooten, G.J. Kraaijen- brink, M.O. Kroes, L.S. Langenberg, P.R. Limvers, R.W. Luijendijk, M.J. Mak, R. van Mastrigt, H.M. Meijaard, F.O. Minnee, O.O. van Mourik, E.R. M. Paalvast, H.J. Pellicaan, A.C. Per- reijn, A.J. v.d. Post, M.T. Slings, S.A. Sluiter, M.D. Sonneveld, C.C. van Sprang, J.J. Troost, A.A. Verdoom, L. A.M. van Vliet, M.S. van Vliet, T. M. de Wit, M.W. v.d. Zalm, B.A. Zwambom, A.J. Zwijnenburg. De 50e Bejaardenreis Waddinxveen is een reis geworden zoals die nog nimmer is gehouden. De bijna 400 deelnemers bewaren er dan ook goede herinnerin gen aan. Ze zijn - wie ze dezer dagen spreekt - nog niet uitgesproken over het meegemaakte. Woensdagavond rond de klok van tien uur werden ze verwelkomd door het fanfarecorps Concordia en rui ters van manege Reigersburgh. Een feestelijk onthaal voor onze ouden van dagen, die zich vastvoornamen volgend jaar weer van de partij te zijn. ’’Maar nu wel thuis”, zei burgemeester C. M. van der Linden in een korte toespraak tot slot op het parkeerterrein aan de Groensvoorde. vonden het -.s be kwaamheden als wethouder en loco-burgemeester van Wad dinxveen zijn beloond met een burgemeesterschap van Zeven huizen. Het bestuur vindt te vens dat we in de nieuwe frac tie zeer geschikte kandidaten hebben die zich in de komen- de jaren zeker politiek zullen profileren. We hopen dat de PvdA hiervan electoraal voor deel zal ervaren.” De zangeres Anneke Grönloh, die tijdens het diner van de 50e Bejaarden reis Waddinxveen in het parkrestaurant van Avifauna in Alphen aan den Rijn optrad. Dit optreden was een initiatief van reis- en passagebureau Van Ginkel BV. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!B. J. Woudenberg). Maar het werd eerst Baarle-Nassau in Noord-Brabant. Vervolgens ging het naar Antwerpen voor de bijzondere al Hljl

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 7