van Waddinxvener René Scharff Open dag Shaolin Kemposchool Be Fair ingedeeld uw» Kampioenen De Gouwe Smash in beeld De ’’blikvangers” van het zwembadcomplex Waddinxveens Joh. v. d. Wal verbeterde Tweede zomer- WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Zaterdag 26 juni in St. Jozefschool vanaf 13.30 uur Succesvolle judoka’s van Marchant Fokdag op terrein van t meisjesteam wint judoprijs wedstrijd HSW manege De Reigersburgh eigen record Lx ANTILOPERS VERBETEREN M s H A O l/J IS? PREST A TIES MB WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 23 JUNI 19X2 baren. Maar dat tempert het enthousiasme van het zwem; N - r 1 Een foto van het toen aanwezige zwembadpersoneel in het overdekte zwembad ”de Sniep”: Van links naar rechts staan W. van Minnen, M. Streng, C. Rehorst, A. Kwakernaat, S. Nieuwenhuyzen en L. S. van Ype ren; zittend: W. J. Vermei) en J. van Soest. Shaolin Kemposchool is de naatn van de door de Waddinxvener René Scharff van het Herculespad 23 ge leide school, die opleidt in de Chine se vechtkunsten. -• a Wh*». Leraar (sifu) René Scharff in actie tijdens een training in het recreatiege bied 't Weegje. De Waddinxvener en zijn leerlingen heeft men ook kunnen qanschou wen tijdens een demonstratie op het Brugfestijn '82. Foto: A rchief Weekblad voor Waddinxveen). Drukte in het overdekte zwembad 'de Sniep” tijdens de hitte-dagen dit voorjaar. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen! Sjaak Noteboom). i WADDINXVEEN Na de hitte van eind mei-begin Juni - toen Waddinxveense scholen zelfs begonnen met de instelling van een tropenrooster - was het weer ouderwets druk in het openlucht zwembad in het sportpark “de Sniep”, al blijft de exploitatie van het zwembadcomplex de gemeente Waddinxveen bijzonder veel zorgen baren. Maar dat baapersoneel allerminst. -NA:.:- De kampioenen bij de Waddinxveense tennisvereniging De Gouwe Smash: Dames 1, dames 2, dames 3, zondagmixed 1, zaterdag heren 1 en za terdag heren 2. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). i\ I 2. Michel Belvroy 3. Kees Voorn 18 en 19 jaar 1. Andre de Haas 2. Rudi Grim 3. Kees v.d. Meer Meisjes 16 t/m 18 jaar 1. Carla Kalkshoven 2. Ellen Riemers 3. Kobiv. Leeuwen (Marchant) (Marchant) (Marchant) (Marchant) (Marchant) (Yoshi) (Marchant) (Marchant) (Marchant) (Hara; (Marchant, (Marchant; (Marchant) (Marchant) (Hara) (Marchant) (Yoshi) (Marchant) (Marchant) (Hara) (Hara) (Yoshi) (Hara) (Marchant) (Yoshi) Marchant) Alarchant) WADDINXVEEN - De op de tennis velden in het Burgemeester Warnaar- plantsoen spelende tennisvereniging De Gouwe Smash heeft evenals Wad- Men zal kennis kunnen maken met de volgende Chinese stijlen: Hingsi Pa Kua Kung Eu, Shaolin Kempo, 4 UITSLAGEN 8 jaar 1. Peter de Haas 2. Marlies Wichertjes 3. Barry Lourier 9 jaar 1. Martin de Jong 2. Rutger Vahl 3. Jeroen Verbak el 10 jaar 1. Michel de Jong 2. Palko L’Ami 3. Mare Smits 11 jaar 1. Richard Middelkoop 2. Norman Menken 3. Rick Jacobs 12 jaar 1. Danielle Kapene 2. Bart Frinking 3. Hans Vink 13 jaar 1Mark Otten 2. Sander Stammers 3. Wilco Kras 14 jaar 1. Phil Hamerpagt 2. Andy Bos 3. Ronald de Konink 15 jaar 1J aco de Graaf 2. Gerard de Haas 3. Ruud Menken 16 en 17 jaar 1. Jan Willem v. Ommeren(Marchant) (Marchant) (Marchant) (Y osh i) (Marchant) (Marchant) 1982/1983 is ingedeeld. In de tweef-- de klasse 2 komt Be Fair uit tegen DOTO, Excelsior M, Geinoord, ’s- Gravenzandse SV, FC Lisse, Lyra, RVVH, Spirit, Xerxes, Zwaluwen VI., De Zwerver (K), de Zwervers. Op deze open dag, aan de vooravond van het in 1983 te vieren 15-jarig be staan van de school, zullen de bezoe kers vanaf half twee kennis kunnen maken met alle facetten van de oude Chinese vechtkunsten, die op de Shaolin Kemposchool worden ge traind. Er zullen komende zaterdag middag vanaf drie uur ook diverse de- Prijsuitreiking teamkampioenschappen judo in sportschool Den Edel. Van het Waddinxveense meisjesteam neemt Margot de Wijk de prijs in ontvangst. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen! Sportschool Den Edel). WADDINXVEEN Afgelopen zater dag heeft een meisjesteam uit Wad dinxveen de in de Goudse sport school Den Edel gehouden teamkam pioenschappen judo gewonnen. De deelnemende Den Edel-teams kwa men uit de volgende plaatsen: Woer den, Gouda, Waddinxveen, Bergam bacht en Schoonhoven. Er waren 7 jongensteams en 3 meisjesteams. Er werd op 3 matten gewerkt en als winnaar uit de eerste rondt? kwamen: Gouda 1, Schoonhoven, Waddinx veen'en Woerden. In de halve finale kwamen uit: Gouda 1 tegen Woer den en Waddinxveen tegen Schoon hoven. Als winnaars kwamen Woer den en Waddinxveen uit de bus. van vorig jaar. Bij de jeugd trad een vooruitgang op, maar hier zit men nog duidelijk in de opbouwfase. WADDINXVEEN - De oudste leer lingen van de door René Scharff van het Herculespad 23 geleide Shaolin Kemposchool zijn de organisatoren van de open dag die zaterdagmiddag 26 juni zal worden gehouden in de wijkschool St. Jozef aan de Kanaal- weg in de Waddinxveense St. Victor- wijk. oen en promoveren er uiteindelijk 3. Naast twee degradanten betekent dat voor De Gouwe Smash vrijwel een stabilisatie na de vele promoties Pak Tong Long Kung Fu, Wu Tai Chi Kung Fu, Wun Hup Kun Do en Pak Tong Long Noordstijl Bidsprinkhaan. WADDINXVEEN - De Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB) heeft bekend gemaakt met wie de Waddinxveense tweedeklasser Be Fair in het nieuwe competitieseizoen Uiteraard zullen ook de oudste leer lingen een demonstratie geven, waar bij men zowel kennis zal kunnen ma ken met de basisoefeningen, uitge voerd door de jongste leerlingen, ah wel met de gevorderde technieken, uitgevoerd door de oudere en oudste leerlingen. van de jongensploeg uit Woerden, Ben de Kruyf, mocht de wisselbeker in ontvangst nemen. De meisjes deden niet voor de jon gens onder. Het eerste meisjesteam uit Bergambacht kwam uit tegen Gouda. Gouda won met 7 1. In een zeer spannende strijd won Waddinx veen met 5 4. Bergambacht - Wad dinxveen volgde daarop en ook dit keer behaalde Waddinxveen de mees te punten 7:1. Waddinxveen kwam als duidelijke winnaar uit de bus en trots kon captain Margot de Wijk de prachtige wisselbeker in ontvangst nemen. Eindstand Jdngensteams: 1. Woerden 2. Waddinxveen 3. Gouda 1 4. Schoonhoven Eindstand Meisjesteams: 1. Waddinxveen 2. Gouda 3. Bergambacht WADDINXVEEN Vorige week dinsdag hield de hengelsportvereni- ging Waddinxveen (HSW) haar twee de wedstrijd voor de zomeravond- competitie. Er werd in het Aarka- naal redelijk gevangen. De uitslag was als volgt: 1. A. van Leeuwen 2620 gr., 2. P. Dorresteijn 1980 gr., 3. C. v.d. Wal 1930 gr., 4. W. Houtman 1880 gr., 5. B. van As 1120 gr. De vierde wedstrijd van de zomer competitie bracht de club naar Kou dekerk. In de Oude Rijn werd matig gevangen voor dit kasconcours. De uitslag: A-groep 1. W. v.d. Wal 3540 gr., 2. W. Houtman 1830 gr., 3. A. van Leeuwen 1770 gr., 4. M. Rei chard 1410 gr., 5. J. Verhoef 1370 gr. In de B-groep 1. P. Dorresteijn 1790 gr., 2. C. v.d. Wal 1230 gr., 3i J. de Wit 1000 gr., 4. M. Hoogerdijk 950 gr., 5. D. Heeren 920 gr. Halver wege de competitie is de tussenstand aan de kop: 1. W. Houtman 8560 gr., 2. W. v.d. Wal 7840 gr., 3. A. van Leeuwen 7400 gr., 4. L. Engels 7310 gr., 5. M. Reichard 6620 gr. Zaterdag volgt de vijfde wedstrijd voor de zomercompetitie. Er wordt gevist in de Heimenswetering. Ver trek van het station om 05.30 uur. WADDINXVEEN - Het Neder lands Rijpaarden- en Pony Stam boek houdt zaterdag 26 juni van negen uur af een fokdag (een regi onale keuring) voor Zuid-Holland op het terrein van de manege De Reigersburgh aan de Piasweg in Waddinxveen. Behalve de keuring van de paar den op regionaal niveau, wordt te vens een voorselectie voor de nati onale keuring gehouden. Ook worden de zogenaamde zadelru- brieken gereden en worden dres- suurwedstrijden gehouden. Aan deze wedstrijden kan worden deelgenomen door paarden en po ny’s van drie jaar en ouder met A.P.S.-, W.P.N.- of Welshstam- boekpapier. grote passie is volleybal. (Is de nieu we trainer van de Be Fair-herenselec- tie). Zijn functie heet parttime zwemonderwijzer. Ankie Kwakernaat uit Oudewater is ambulant medewerkster in het win terseizoen. ’s Zomers zoekt zij haar heil elders in het verleden in “de Loete” in Haastrecht, in de toekomst in Schoonhoven. Ook Ankie is via stagebegcleiding in het bad terecht gekomen. Ambulant medewerk(st)er wil zeggen dat hij/zij uren overneemt van vaste medewerkers die ziek zijn, of verlof opnemen. Andere ambulan te medewerkers zijn Gré Wekking uit Gouda, Nel Hop uit Leiderdorp, Aad Gouw uit Moordrecht, Gré Smit, mevr. Hofman en Noor Kooyman en Mieke van Oyen (ambulante cassiè- res). Nu zijn we dan bij de visitekaartjes beland. Geimporteerd uit Gouda. Jeanne Nieuwenhuijzen-Tillemans, de eerste cassière, idolaat van de water- polosport en frequent bezoekster van de sauna. Zorgt voor een goede orde zowel voor als achter de kassaruit en neemt een flink portie admini stratief werk voor haar rekening. De tweede gewichtige dame fietste in Reeuwijk achter een schoenlappertje aan en omdat er geen twee full-time banen in het binnenbad zijn voor cas- sières is mevrouw Miep Streng part time cassière. Last but not least Jan van Soest. In het winterseizoen helpt hij het bad- personeel bij het schoonhouden van het zwembad, in het zomerseizoen verzorgt Jan het groen in het zwem bad. monstraties worden gegeven, waaron der enige door Duitse leraren. Gedurende de afgelopen 15 jaar heb ben dank zij sifu René Scharff vele jongeren en ouderen kennis gemaakt met de oude Chinese vechtkunsten. Naast het Shaolin Kempo wordt men in de kwoon (school) ook getraind in de technieken van de vijf dierstij- len uit de Zuid-Chinese Hung Gar Vuiststijl. Deze vijf dierstijlen zijn: Tijger (Ho), Kraanvogel (Hap), Draak (Lung), Slang (She) en Luipaard (Pao). Naast het leren beheersen van tech nieken uit bovengenoemde vecht kunsten, vormen ook zelfbeheersing, reflexverbetering, opvoeren van het concentratievermogen, incassering en respect voor traditie, oude stijl en andere stijlen, een belangrijk onder deel van de training. Tijdens de open dag van komende zaterdag zal men alle trainingsmid delen, zoals wapens en oefen- en hardingsmaterialen kunnen aanschou wen. Verder zullen er demonstraties gegeven worden, waarbij een breed scala van verschillende Chinese vecht kunsten getoond wordt. Deze de monstraties zullen een internationaal karakter dragen, daar er speciaal voor deze dag leraren uit Duitsland over zullen komen. WADDINXVEEN - Tijdens de in Rotterdam gehouden districtskampi- oenschappen tennis (B-C) voor de jeugd zijn ook talentvolle Waddinx- veners in de prijzen gevallen. Winna res in de C-klasse bij dc dames was de 13-jarige Marie José Rutten. Ge makkelijk overeind in de titelstrijd bleven ook de Waddinxveense zusjes Merula en Natali Bergwerf. V dinxveen en Be Fair het wedstrijd- seizocn afgesloten. Van de 1 2 senio renteams van Waddinxveens derde tennisvereniging werden er 6 kampi- L V’ï'fe..? Chef-zweminstructeur W.A. van Min nen, adjunct-chef-zweminstructeur W.J. Vermeij, zweminstructeur C. Rehorst, zweminstructeur W.J. van Yperen, cassière J. Nieuwenhuyzen, cassière M. Streng en plantsoenen man J. van Soest maakten dat al dui delijk middels hun portretten op de voorpagina van dc gemeentelijke fol der over het zwemseizoen 1982. Het zwembadpersoneel is echter ook aan wezig in het gemeentelijk personeels orgaan Mozaiek, dat de schijnwerper richtte op de “blikvangers van het ge meentelijk zwembadcomplex”. Daaruit blijkt dat chef-zweminstruc teur Wim van Minnen in 1973 Am sterdam voor Waddinxveen verruilde. Na enkele jaren als adjunct-chef te hebben gefungeerd, leidt deze oud- doelman van de voetbalvereniging JOS uit Amsterdam en het elftal van de gemeentelijke personeelsvereni ging en het team zwembadmedewer- kers als chef-zweminstructeur. Zijn plaatsvervanger (nu dus adjunct) ar riveerde in 1972 bij het zwembad. Als rasechte Waddinxvener kende Wim Vermeij het zwembad reeds van binnen en van buiten. Zoals toen ge bruikelijk was hij ook lid van De Gouwe, toevalligerwijze ook doelver- dediger. Co Rehorst zag tijdens zijn militai re diensttijd wel heil in de cursus “zwemonderwijzer”. Dit betekende voor hem menig uurtje stageverlof in ons mooie zwembad. Deze eveneens echte Waddinxvener wisselde na eni ge tijd zijn ambulante dienstverband om in een vaste betrekking. Willem Jan van Yperen, woonachtig in het waterrijke Zevenhuizen, vult al ongeveer anderhalf jaar dc uren in die dhr. Bieleveld (zwemonderwijzer, af komstig uit Bergambacht) met ziek teverlof doorbrengt. Willem Jan’s Door middel van een herkansing kwam Gouda 1 uit tegen Waddinx veen. Ook hier bleek de ploeg uit Waddinxveen de sterkste en de finale- partij vond plaats tussen de teams uit Woerden en Waddinxveen. Het werd een zeer spannende gelijkop- gaande strijd, maar Woerden wist zich naar een overwinning te worste len met een uiteindelijke stand van 4 3. Er moet van deze teamwedstrijden gezegd worden dat er op zeer hoog niveau werd gejudo’od en het was een lust om naar te kijken. Captain waddinxveen Zaterdag voor een week werden in zwembad De Vosse te Hillegom zwemwedstrijden gehouden in het kader van de “Kring- kampioenschappen 1982” van de kring Gouwe-Rijnstreek. Aan deze wedstrijden deed ook De Gouwe-lid Johan van der Wal mee op twee nummers. Op de 100 m vlinder slag zwom hij een tijd van 1.53.7 en op de 100 m vrij verbeterde hij zijn persoonlijk record met liefst 4.4 sec. en kwam uit op een tijd van 1.23.0. Hiermee is hij het clubrecord van Pe ter van Tilburg (1.20.2) tot op 2.8 sec. genaderd. WADDINXVEEN Een sportieve ontmoeting tussen (ook Waddinx veense) judoka’s van de Boskoopse sportschool Marchant en de sport scholen Hara en Yoshi is voor de ‘Marchant’ judoka’s bijzonder succes vol verlopen. Zeker tachtig procent van de te behalen ereplaatsen werden door Marchant in de wacht gesleept. WADDINXVEEN Op de tweede compctitiedag van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) kwam de Waddinxveense sportclub Antilope iets beter voor de dag dan tijdens de eerste ontmoeting. De he- renploeg verzamelde meer punten dan bij de eerste wedstrijd en de da- mesploeg zou dat nagedaan hebben als er niet een bijzondere botsing had plaatsgevonden.... De herenploeg van Antilope begon “goed” door op de 110 meter hor den verstek te laten gaan. Dit werd echter goedgemaakt door op alle an dere nummers, uitgezonderd het ver springen en de 5.000 meter, beter te presteren dan vorige keer. De beste prestatie kwam van Ton Versluis: 6,16 meter bij het verspringen. En ondanks een fikse tegenvaller op de 5.000 meter (na een persoonlijk op dinsdag 15 juni van 16 minuten en 0,4 seconden) leverde de 16 minuten en 46,9 seconden van Martien Droog toch nog heel wat punten op. Cor Hoogendoom (100 en 400 me ter) en Cor Droog (1500 meter) scoorden ook hoog. Kees Versluis sprong hoog (1,70 meter) en Jan Vink leverde betere prestaties af dan de vorige keer bij de technische num mers. De estafette-ploeg liep een hal ve seconde sneller dan bij de eerste wedstrijd: 49,6 seconden. Een clubrecord van Tosca van Vliet bij de dames van Antilope op de 40D meter: 60,3 seconden, èn een eerste plaats, evenals bij het verspringen met 5,34 meter. Een tweede plaats was er voor Leontien van Rossum bij het hoogspringen (1,50 meter). Iris van Geerenstein verbeterde zich bij het discuswerpen en scoorde on geveer hetzelfde bij het speerwerpen. De estafette-ploeg bleef aan de kalft nadat Jeanette Versluis had kennis gemaakt met honkbal! Vanaf een naast de atletiekbaan liggend honk- balveld kwam een losvliegende bal via Rob Meyer’s hoofd tegen de kuit van Jeanette. Vit

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 17