Wie gaat W’veense Speeltuin “De Overkant” kan blijven ”God maakt Zijn werk af” etappe winnen? Jan ter Laak Rechtbank spreekt onteigening grond P.Bremnier uit Waddinxveners voor politieke vaak duurder CARAVAN CENTRUM DE GOUWE voor IKV naar Waddinxveen Flinke stapel brieven van W’veense sport accommodaties A-selectie van Be Fair Veel bewogen jubileumjaar voor Centrale Volksbank Journalist Pieter Appel at in De Unie Het Echte Franse gevangenen Hameni BV 1 Onvergefelijke afscheidsavond in Bethelkerk Zondagmiddag overvolle Ontmoetingskerk Ds. W. Verboom bij afscheid VERBOOM GERTHIJÏZER de echte bakker Zuidkade 11 - Tel. 2354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 2382 - Waddinxveen Nassaustraat 7 - Boskoop Tel 01727-2319 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 30 JUNI 1982 5 waddinxveen 9^*^ de wijkgemeen- de nieuwe houding gemeente geen moment onduidelijk was ge- mijn God, schakeltje in dit 1 Stokbrood heer Bremmer wilde namelijk niets van een minnelijke schikking weten en bleef zich verzetten tegen de recreatieve be stemming van zijn grond. kosten van de gemeentelijke advocaat- ,Om de definitieve schadeloosstelling te bepalen is door de Rotterdamse recht bank een deskundige benoemd. De Waddinxveense gemeenteraad be sloot al in zijn vergadering van 15 okto ber 1980 tot onteigening van de grond aan de heer Bremmer aan de Kromme Esse. Vorig voorjaar werd dit raadsbe sluit door de Kroon gedeeltelijk goedge keurd. "Ondanks nadien nog met de heer 36 t/m 40: worden meteen na de Ned. kampioenschappen gecontrac teerd. In de vanavond te houden gemeente raadsvergadering zal worden gesproken over het voorstel van B. en W. om niet alleen de 12.600,- als voorschot op de schadeloosstelling op tafel te leggen, maar ook de 16.000,- beschikbaar te stellen wegens deskundigenkosten en de RENNERSVELD 1. Jos Lammertink, 2. Jan Aling, 3. Kees de Brouwer, 4. Danny Clark, 5. Fred van Dongen, 6. Wies van Dongen, 7. Herman Frijters, 8. Paul Gerrard, 9. André Gevers, 10. Gerrie van Gerwen, 11. Martin Havik, 12. Peter Heeren, 13. Nico van Hest, 14. Paul Hilbrett, 15. Derek Hunt, 16. Jan Jonkers, 17. Fons van Katwijk, 18. Piet van Katwijk, 19. Livin Klaasen, 20. Rene Kos, 21. Johan van de Linde, 22. Jac. van Meer, 23. Johan van de Meer, 24. Ad van Peer, 25. Herman Ponsteen, 26. Wim de Ruiter, 27. Theo Smit, 28. Shane Sutton, Overweegt u uw huis te verkopen? Belt u ons dan op voor een vrijblijvend gesprek! Makelaardij b.v. lid nbm, Julianastraat 6, Waddinxveen Tel. 01828-2309 of 01828-2723 .ECHTE Laak, bestuurslid van holieke vredesbeweging De directie constateert dan ook met een voorzichtig geuite tevredenheid, dat de groei en rendementsituatie van de bank gunstig is, temeer als men de Jesultaten beziet tegen de achter grond van de moeilijke economische situatie in ons land en de resultaten Van andere spaarbanken. Lammertink (1980) 29. Ad Tak, 30. Jan van Tilborg, 31. Martin Venix, 32. Mario van Vlimmeren, 33. Hans Vonk, 34. Wilfried Wesemael, 35. C. Wiggins, noemde buitenlandse garnalen. Na deze delicatesse te hebben verorberd is het hoofdgerecht, de Hölzsteinschnitzel (f. 18,50) aan de beurt. Een overheerlij ke schnitzel, gegarneerd met champignons en een spiegelei. Daarbij wordt dan opgediend: peultjes, sperzieboontjes, wor teltjes, gemengde sla, appel moes, pommes allumettes en pommes parisiennes. Deze laat ste twee zijn respectievelijk dun gesneden patatjes en klei ne ronde gebakken aardap peltjes. Dit alles was bereid door mevrouw Riet Versloot. Haar man, Arie Versloot staat in de zaak. Als dessert hadden wij een lekkere vanille-ijs. denk. Over uw gemeenschap aan het Evangelie, van de eerste dag af tot nu toe; Vertrouwende dit, dat Hij, Die in u een goed werk begonnen heeft, dat voleindigen zal tot op de dag van Jezus Christus.” Ds. Verboom, die zich zei te zien als een instrument in Gods hand, zondag aan zondag, vond dat van alle gevoe lens in zijn hart rond het afscheid er één de boventoon voerde: dankbaar heid. Volgens hem is dankbaarheid denken aan de Heere en Hem erbij betrekken. Zo wordt een afscheids- dienst een dankdienst. Woensdag 1 september is men weer aanwezig vanaf 18.30 uur in de bi bliotheek in de Juliana van Stolberg- laan en dinsdag 7 september zelfde tijd in de bibliotheek van het Anne Frankcentrum. WADDINXVEEN - De Waddinx veense sportaccommodaties zijn in het algemeen duurder in gebruik. Dat blijkt uit een door de gemeente Wad dinxveen gemaakt overzicht van sportaccommodatietarieven en subsi dies in een aantal omliggende ge meenten. Dit overzicht is in de ge meentelijke sportcommissie bespro ken. Ook in Waddinxveen zorgen enkele tientallen trouwe schrijfsters en schrijvers dat maandelijks een flinke stapel brieven van hieruit verzonden kan worden. In de meeste gevallen, komen brievenschrijvers nooit te we ten of hun brieven enig effect hebben gehad op de verbetering van de om standigheden van de gevangenen, laat staan op hun vrijlating. In het juninummer van “Wordt Ver volgd”, het maandblad van Amnesty International wordt teruggezien op een groot aantal van de gevangenen die in 1981 op de achterpagina van dit blad stonden en waarvoor mis schien ook u een brief hebt geschre ven. Helaas bleef voor sommigen van hen de toestand onveranderd'en werd tot op dit moment slechts een enkele vrijgelaten. “Ga alsjeblieft door met het sturen van... jullie verzoekschriften... Met jullie steun zal het vuur van de hoop zeker in ons land blijven branden.” AANMOEDIGING Deze berichten zijn voor de Amnes ty groep in Waddinxveen toch een aanmoediging om dóór te gaan met het schrijfwerk en gehoopt wordt dat in september nog meer mensen mee willen schrijven. Ook niet-leden van Amnesty zijn van harte welkom. WADDINXVEEN/GOUDA - De Goudsche Courant-jauma- list Pieter Appel, een trouw be zoeker van de Waddinxveen se gemeenteraadsvergaderingen voor zijn krant, is gaan eten in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost en heeft daar in de GC-rubriek “Eten in ’t Goudse” verslag van gedaan. Zijn conclusie: “Een Hölzstein schnitzel met vooraf garnalen- coctail en een dessert naar uiteraard eigen keuze is een di ner dat zeker aan te raden is als men op een avond een bezoek brengt aan café-restaurant De Unie in Waddinxveen.” Pieter Appel stelt vast dat De Unie een goedbezochte zaak is “en het is stellig de kwaliteit die daar garant voor staat.” Wel vindt hij dat het horeca- etablissement van Arie Ver sloot en zijn vrouw voor het vanaf de hefbrug komende ver keer niet direct in het oog springt, zodat toevallig langsko mende recreanten er niet gauw zullen neerstrijken. Voor de rest noemt hij De Unie “een brug tussen goedkoop en lek ker eten.” Pieter Appel: “Na vooraf een borreltje te hebben gedronken (de chauffeur houdt zich heel verstandig bij een tonic) wordt de gamalencocktail opgediend. Echte Hollandse garnalen (acht gulden), die volgens ondergete kende zeker niet onderdoen voor de door velen vaak ge- Fanuit deze gezonde situatie is in ?et najaar van 1981 een onderzoek lestart naar een mogelijke samenwer- Rig met de Centrumbank te Nieuwe- (ein, teneinde te komen tot een ver- Jere versterking van de marktposi- Pe- De directie hoopt hiermee een wezenlijke bijdrage te kunnen leveren Mn de totstandkoming van de ge- fel)ste landelijke spaarbank-eenheid 111 Nederland en om de kontinuiieit fan de bank in het belang van mede werkers en cliënten nog beter te Waarborgen. De blik vooruitwerpend bepaalde de predikant zijn gehoor erbij dat men er op kan blijven vertrouwen dat het goede werk dat God in iemand be gonnen is zal worden voleindigd. “Hij maakt het af door de onmogelijkhe den heen, want er komt een nieuwe schepping. Dan is Gods werk klaar in deze gevallen wereld. Adieu gemeen te, mijn blijdschap en kroon”, be sloot ds. Verboom, daarmee dezelfde woorden gebruikend als die welke de apostel Paulus neerschreef over zijn gemeente Filippi, de eerste op Euro pese bodem. AMBASSADEUR Na een persoonlijk woord te hebben uitgesproken werd ds. Verboom nog toegesproken door ds. L. Roetman en ouderling A. de Rooij. Ds. Roet man noemde het een zegen afscheid te kunnen nemen onder de bediening van het Woord. “Dan is het geen af scheid, omdat de verbondenheid blijft”, aldus de Waddinxveense her vormde predikant, die zijn vertrek kende collega een bijzondere predi kant noemde met bijzondere gaven, welke zijn werk met grote inzet en ijver deed. “Waddinxveen was zeer bevoorrecht u in zijn midden te mogen hebben. U bent een zaaier geweest. U gaat van ons heen, maar de Bijbel blijft op de kansel liggen. In Hierden wordt op u gewacht, naar u uitgekeken en is om u geroepen”, aldus ds. Roetman. In een dankwoord tot de scheiden de predikant noemde ouderling De Rooij ds. Verboom “een ambassa deur van de Koning der Koningen Jezus Christus”. WADDINXVEEN - Maandelijks le zen miljoenen mensen over de gehele wereld over mannen en vrouwen die door Amnesty International als ge- wetensgevangenen zijn geadopteerd. Hun geval wordt gepubliceerd in meer dan vijftig dag- en weekbladen en tevens op de pagina “Schrijven voor Gevangenen” in het Al-blad Wordt Vervolgd. Als gevolg hiervan hebben duizen den mensen - voornamelijk leden van Amnesty International, maar ook vele anderen - pen en papier gepakt en beleefde brieven geschreven aan de betrokken autoriteiten, waarin ze hun bezorgdheid uiten over de voort durende vasthouding van deze gevan genen en ze aandringen op hun on middellijke vrijlating. (Een aantal ja- ren geleden schatte Amnesty Inter national dat elke maand zo’n 20.000 brieven ten bate van de gevangenen verzonden werden). Volgens wethouder A.H. van Gent (PvdA) zijn de sportaccommodaties in andere gemeenten op bepaalde punten goedkoper. Maar dat heeft vaak ook te maken met de datum van ingebruikname van de accommo datie en de financiering ervan. De leden van de sportcommissie von den het overigens moeilijk om de sportaccommodatie in de ene ge meente te vergelijken met die in de andere, al had men nog wel wat meer gegevens op tafel willen zien in een wellicht nog overzichtelijker vorm. De heer C. Boonstoppel (Be Fair- voetbal) betoogde de vergoeding voor het gebruik van de groene velden voor de voetbalverenigingen redelijk te vinden. De huur van de halfver- harde velden achtte hij aan de hoge kant, maar dit werd door wethouder A.H. van Gent (PvdA) bestreden. Volgens hem kan op de halfverharde velden meer worden gedaan dan op de groene velden, waarvan landelijk is becijferd dat het onderhoud per veld neerkomt op f. 12.000,— (in clusief maaien). ^ADDINXVEEN/GOUDA - Uit een J'jziging in het handelsregister van de earner van Koophandel en Fabrieken '°or Midden-Holland blijkt dat bij Ha- Heni BV, Waddinxveen. met als vesti- Pngspaats Gouda, is benoemd tot pro curatiehouder G. J. F. Flux-Kers te pouda. Ds. Verboom trok een vergelijking met de apostel Paulus, die uit de ge vangenis een brief had geschreven naar de door hem geliefde gemeente in Filippi, door te zeggen dat Her vormd Waddinxveen een onuitwisba re indruk op hem had gemaakt en een onvergetelijke invloed had uitge oefend. In de opvatting van de dominee schept een band met Jezus Christus ook een onderlinge band. Een ge meenschapsband die niet te verbre ken valt. “Dat is werkelijk gemeente zijn,” vond ds. Verboom. Hij zei van af de eerste dag dat hij in Waddinx veen kwam te hebben ervaren dat er mede door de kracht van Christus’ prediking een band met de gemeente groeide. De aanwezigheid van de ge meente had de dominee, ondanks alle verschillen en verscheidenheid onder ling, ook als tastbaar ervaren. TROOSTVOL “Het is troostvol dat de gemeente blijft, ook na ons vertrek”, stelde ds. Verboom vast. Hij zei ook dat Her vormd Waddinxveen hem had ge steund in de evangelieprediking. Het werk van de gemeenschap noemde hij overigens het goede werk van God, Die daarmee een einde maakte aan de boze werken van satan. Ds. Verboom noemde zichzelf een eeuwenlange werk. WADDINXVEEN/GOUDA - Ingevol ge hetbesluit van de vergadering van aandeelhouders is Caravancentrum De Gouw^BV. Waddinxveen, met als vesti gingsplaats Honselersdijk, ontbonden. De onderneming is daarop in liquidatie getreden.Vereffenaaris J. J. M. Batist te Hoek van Holland. Een en ander blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- Holland. Hoe de situatie ook van geval tot ge val is, de algemene campagne moet worden voortgezet: de brieven zijn beslist belangrijk: ze hebben soms wel degelijk een positief effect, zoals blijkt uit het volgende: De voormalige gewetensgevangene Julia Voznessenskaya schreef eind 1981 aan haar adoptiegroep in Australië: “Soms begonnen de bewakers en chefs van het kamp overdreven be leefd tegen me te praten en zorgden ze ervoor geen andere vrouwen in mijn nabijheid te mishandelen. Ik kreeg de indruk dat iets hen had ge alarmeerd. En dan kwam ik erachter dat er een brief was gekomen.... Iede re brief, iedere kaart die aan een po litieke gevangene gestuurd wordt of aan z’n familie, of aan officiële adres sen in de USSR speelt ongetwijfeld een positieve rol in het leven van een gevangengenomen dissident en ver zacht zijn of haar omstandigheden.” In maart 1982 schreef een Filippijnse gewetensgevangene aan zijn adoptie groep in Nederland: Jan ter de kat- J Pax Christi, zal tijdens de Vredes- week 1982, die van 19 tot en met 26 september wordt ge houden, naar Waddinxveen ko men. Hij zal dan op initiatief van het Interkerkelijk Vredes beraad (IKV) in onze gemeen te komen spreken over het Vredesweekthema “Hokken in blokken”. “Een toepasselijk thema”, al dus het plaatselijke IKV, “ze ker gezien de ontwikkelingen dit jaar waarbij de machts blokken in de wereld zich steeds harder opstellen: een nieuwe koude oorlog in plaats van de broodnodige ontspan ning. Met name de Poolse mili taire machtsgreep van vorig jaar december heeft aangetoond hoezeer de militaire tweede ling in NAVO en Warschaupact rampzalig is voor veranderingen in Europa.” De komst van Pax Christi- bestuurslid Jan ter Laak naar Waddinxveen wordt aangekon- digd in het pasverschenen In formatieblad van het plaatselij ke IKV. In dit blad uitvoerige informatie over het landelijke Interkerkelijk Vredesberaad, de nieuwe democratische opzet. de verhouding tot de kerken en de vorming van een kerkelijk platform op Europese schaal waaraan zowel kerken uit West- als uit Oost-Europa moeten gaan meedoen. “Een belangrijk initiatief, omdat zo via de ker ken over machtsblokken heen gereikt kan worden”, aldus de Waddinxvener Roel Schut. In de komende Vredesweek zal het natuurlijk ook weer gaan om de kruisraketten. Zolang de Nederlandse regering geen defi nitief nee heeft laten horen zul len de kruisraketten een hoofd onderwerp van de vredesbewe ging blijven. Het IKV startte in 1977 zijn campagne onder het motto: “Help de kernwa pens de wereld uit, om te be ginnen in Nederland”. Tien jaar geleden - in 1972 - werd het Interkerkelijk Vredesbe raad opgericht om doormiddel van studie, voorlichting en ad visering de kerken te helpen hun verantwoordelijkheid voor de vrede beter na te komen. De “6” zorgt voor werkgelegenheid voor een veertigtal beroepswielren ners in een - voor de wielersport - heel rustige periode. En dat wordt door de sub toppers en neo-profs gewaardeerd. Zij rijden graag in het “groene hart van Nederland”. Om de spanning nog wat op te voe ren in de “6” is er bij de lustrumuit- gave een oplopende puntenwaarde ring voor de eerste vijf renners in elke etappe. In Nieuwkoop (proloog én rit) en Boskoop krijgt de winnaar vijftien punten, de nummer twee veertien enz., tot één punt voor num mer vijftien. In Waddinxveen en Al- phen liggen voor de ritwinnaars twin tig punten te wachten. De nummers twee krijgen achttien punten, de nummers drie zestien, de nummers vier veertien en de nummers vijf twaalf punten. Van de zesde plaats (tien punten) af gaat het “ouder wets”. Nummer zeven krijgt dus ne gen punten, nummer acht acht pun ten, enz. I i ■WADDINXVEEN De Centrale K olksbank - in Waddinxveen verte genwoordigd door M.N. Vink van de b Anna Paulownastraat 3 en zitting I houdend in Het Trefpunt elke don- Berdagavond - sloot 1981, het jaar Waarin de bank op gepaste wijze het I 60-jarig bestaan vierde, met ruim 20 medewerkers in vaste dienst meer K af dan waarmee het jaar werd begon- jien. De stijging met bijna 15 procent b was noodzakelijk om de groei, die de I Bank doormaakte, mede doordat het K aantal vestigingen met 10 werd uit gebreid tot 626, te kunnen opvangen. Er zijn voorbeeldbrieven in vreemde talen aanwezig, er is informatiemate riaal, postpapier en postzegels. De portokosten bedragen gemiddeld f. 1,— en u wordt verzocht daarin bij te dragen. Wie ook in juli of augustus wil schrijven kan dan een voorbeeld brief ophalen bij mevrouw Okkes, Chopinlaan 26, tel. 6078. WADDINXVEEN Wie gaat volgende week dinsdag 6 juli de Waddinxveense etappe van de wielerzesdaagse voor beroepsren ners “6 van Rijn en Gouwe” winnen? Dat is natuurlijk de grote vraag die ook de 40 deelnemende renners, welke vanaf kwart over zeven ’s avonds op het parcours Peuleyen, Beethovenlaan, Groensvoorde en Wadde 100 kilometer gaan afleggen, zichzelf stellen. In ieder geval weten we dat de Waddinxveense winnaars in voorgaande jaren waren Bert Scheuneman (1978), Wim de Rui ter (19/9), Jos Lammertink (1980) en Herman Ponsteen (1981). De “6 van Rijn en Gouwe” wordt van zondag 4 juli tot en met vrijdag 9 juli verreden in Nieuwkoop, Bos koop, Waddinxveen, Alphen aan den Rijn, Bodegraven en Gouda. Naast de wedstrijd voor beroepsrenners in Waddinxveen komen ook de junioren aan bod. Op het Waddinxveense con cours zullen zij vanaf half zes 60 ki lometer gaan afleggen. Hoewel de organisatie van de voor de vijfde maal te houden wielerzesdaag se voor beroepsrenners in handen is van het Dagblad van Rijn en Gouwe en een aantal wielerverenigingen uit de streek, verlenen ook de Waddinx veners hand- en spandiensten. van de dominee van te Noord duidelijk. Ds. Verboom en zijn gezin kregen ook geschenken aangeboden als blijk van waardering voor het werk als her der en leraar in Waddinxveen. Na mens de Centrale Hervormde Ge meente bood ds. J. Maasland twee fauteuils, tuinstoelen en een koel kast aan en schonk de kerkvoogdij een autoradio. Kortom: als men een genoeg lijke avond uit eten gaat in de Goudse regio, is ‘De Unie’ in Waddinxveen een bezoekje meer dan waard; een goed be reide maaltijd en een vlotte bediening in een gezellige am biance voor een zeer betaalbare prijs Alles bij elkaar met de drankjes waren wij voor twee personen het luttele bedrag van f. 70,40 kwijt. WADDINXVEEN - Niets bedreigt meer het voortbestaan van de speeltuin "De Overkant" aan de Kromme Esse, want de rechtbank in Rotterdam heeft de onteigening van dit stuk grond uitge sproken. Nu de gemeente Waddinxveen dit perceel van de Gouwenaar P. Brem mer in bezit mag nemen - onder de ver plichting dat de gemeente als voorschot op de schadeloosstelling f 12.600.- be taalt aan de grondeigenaar - is een einde gekomen aan een langslepende zaak. De De scheidende predikant ds. W. Verboom en zijn vrouw en vier kinderen proberen de geschenken van de lidma ten van de Centrale Hervormde Gemeente uit. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Onvergetclijk. Zo noemde ds. W. Verboom de vo rige week woensdagavond in de Bet helkerk aan de Bilderdijklaan gehou den afscheidsavond rond de naar Hierden vertrokken predikant en zijn gezin. Het was een avond met zang, declamatie en geschenken. In een volle Bethelkerk presenteer den de verenigingen zich die de pre dikant van de Centrale Hervormde Gemeente in de afgelopen 9 jaar had leren kennen. Hierin nam de geor ganiseerde kerkelijke jeugd een bij zondere plaats in. Aan de hand van een in beeld ge brachte treinreis van Waddinxveen naar Hierden (uitstappen in Har derwijk of Hulshorst en dan nog een stukje lopen, zou ds. Verboom la ter zeggen) maakten zij het vertrek Zo zit burgemeester C.M. van der Linden in het ere-comité, behoort de aan de Heggewinde 57 wonende Wad dinxvener P. Versluis tot de organi satoren en kan de organisatie ook re kenen op de sponsoring van Wad dinxveense bedrijven als Westneder- land en Lak- en Vernisfabriek Wed. Boonstoppel Zn. BV en steun van instanties als de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven en de afdeling Waddinxveen van de EHBO. Grote afwezige is de in Waddinxveen aan de Wilgenhorst wonende beroeps renner Hans Langerijs (in 1978 de eerste winnaar van de “6 van Rijn en Gouwe”), omdat hij onlangs een ge broken pols opliep en dus voorlopig niet kan fietsen. SPEKTAKELSTUK De “6 van Rijn en Gouwe” viert zijn eerste lustrum. Voor de vijfde keer een week lang wielersport van de bijna bovenste plank. Immers, de echte vedetten rijden in de Tour de France, het spektakelstuk bij uitstek. Maar de coureurs, die in Midden Hol land acteren strijden fel om de oranje leiderstrui. Bremmer gevoerde onderhandelingen is er helaas geen overeenstemming over aankoop van de betreffende grond, zo dat wij ons genoodzaakt hebben gezien binnen de daarvoor gestelde wettelijke termijn, de gerechtelijke onteigenings procedure tegen de heer Bremmer aan te vangen. In het kader van deze procedure is - teneinde de speeltuin veilig te stellen - voorlopige inbezitname van de te ontei genen grond gevraagd", aldus B. en W. in een toelichting tot de raad. WADDINXVEEN In de zondagmiddag gehouden afscheids dienst in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde, die werd bijgewoond door meer dan 1.000 mensen en waarbij kinderen in grote getale een plaats rond de preekstoel hadden weten te ver overen, heeft ds. W. Verboom zich losgemaakt van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen. De deze week naar het Gelderse Hierden (boven Harderwijk) vertrokken predikant van wijk Noord is hier negen jaar werkzaam geweest. In een persoon lijk woord aan het slot van de dienst zei ds. Verboom dat, on danks de moeite die het kostte uit Waddinxveen weg te gaan, de roep uit de nieuwe g weest. veen zonder afbreuk te doen aan het pastorale werk zijn doctoraal exa men deed, werden daarbij niet ver geten. Opvallend was de nieuwe houding van het Waddinxveense gemeentebe stuur. Binnen het college van B. en W. is kennelijk afgesproken dat niet meer het woord wordt gevoerd als een predikant komt of weggaat. Op de afscheidsavond was dan ook geen vertegenwoordiger van het gemeente bestuur aanwezig, terwijl het college van B. en W. in de afscheidsdienst van zondagmiddag in de Ontmoe tingskerk alleen door wethouder me vrouw L.M. Oosterbrock-Waagmees- tcr werd vertegenwoordigd. Hoewel zij die gelegenheid wel had kunnen krijgen om het woord te voeren, maakte ze daarvan geen gebruik. Het was in de Bethelkerk een gezel lige en sfeervolle afscheidsavond, waarbij de humor niet werd verge ten. Een aantal maal werd kostelij ke herinneringen opgehaald uit de Waddinxveense periode van ds. Ver boom en zijn gezin. De onvoorstel bare werklust en inzet van de schei dende predikant, die in Waddinx- De scheidende dominee, die het af scheid een teken van wederzijdse liefde noemde, betoogde dat de ne gen Waddinxveense jaren voorbij wa ren gegaan als één dag. Hij vond de tijd die hij en zijn gezin in ons Gou- wedorp als herder en leraar had mo gen doorbrengen een gezegende. Ds. Verboom dankte een reeks van mensen met wie hij in zijn kerkelijke werk te maken had gekregen. Als oud-voorzitter van de Stichting tot bevordering en instandhouding van Christelijk Hervormde Scholen in Waddinxveen zei hij nog samenwer king tussen kerk en school van harte toe te juichen. Met een “bedankt voor alles” sloot de hervormde pre dikant zijn persoonlijk woord af. TEKST De tekst voor zijn afscheidsdienst had ds. Verboom gevonden in Fi- lippensen 1:3 en 5 en 6: “Ik dank mijn God, zo dikwijls als ik uwer ge- WADDIXNVEEN - Meer dan 30 voetballers maken deel uit van de voorlopige A-selectie van Be Fair- voetbal voor het komende seizoen. Bij de Waddinxveense tweedeklasser is H. Hartgers de trainer, C. v.d. Sluys de verzorgster, J. Starreveld de ver zorger, B. Tamerus de eerste elftal- begeleider, Aad van Leeuwen de grensrechter, Jan Zaat de tweede elf- talbegeleider en Henk Zweistra de scheidsrechter. Nieuw in de voorlopige A-selectie zijn Peter Konijn (eigen kweek), Henk Vermulm (eigen kweek), Erik Plaisier (van Waddinxveen), Niek Oosterlee (van UVS) en René v.d. Wilk (van WDS). Als sponsorvan het eerste elftal fungeert Verzijl Sport van de Passage. Van de voorlopige A-selectie maken deel uit de doelverdedigers Kees Ver hoef, Nico Heesterman, Henk Ver mulm, de verdedigers Klaas Ange- nent, Siem Bos, Wim Bron, Arjan Blom, Peter Immerzeel, Piet Koele, Peter Konijn, Wim Korfker, Cor van Triet, Bert de Wilde, Ben Yahya, de middenvelders Aart Bos, Alfred de Jong, Peter Both, Ron Coppejans Evert Mahwin, Erik Plaisier, Jan van Rijn, Bert Voskuilen, Ruud Willem- stein, de spitsspelers Wim den Bes ten, Bert Graafland, Kees Graafland, Niek Oosterlee, Peter Piris, Wout Roskam, Kees Verbree, Harry Ver schoor en René v.d. Wilk. B>e groei manifesteerde zich niet al leen in het personeelsbestand, maar ook in de toevertrouwde middelen (met f. 95 miljoen naar f. 1,228 mil jard), in de kredietuitzetting aan par- tikulieren, waarbij vooral in de hui- <Ge tijd de groei in hypotheken op vallend mag worden genoemd. On danks een ruime toevoeging aan de oorzieningen Algemene Risiko’s ■an f. 3,5 miljoen (1980 eveneens f. B.5 miljoen) is het netto-resultaat ■an de bank gestegen van f. 7,8 mil- j^-1 in 1980 naar f. 8,2 miljoen in -TV

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 7