AFSCHEID VAN LEERLINGEN EN LEERKRACHTEN Twee auto’s te water Lectuurhuisje PUNKDAG f w 3 1 Rode Kruis weg ”DE RANK” Hg Afscheid van zesdeklassers Bekkersschool Feest voor oudste kleuters Prins WA-school Afscheid van twee peuter- leidsters Afscheid van hoofdkleuter leidster van De Duiventil Staat aan Passage Inschatting was juist, handeling fout naar beneden gingen. Als u van Moor drecht kwam hebt u bijna stil ge staan. Dan moet u de situatie goed gezien hebben. Het is natuurlijk bloedgevaarlijk. Stel dat de motor af slaat en dat is geen theorie, want dat is op die plaats vaker gebeurd... POLITIENIEUWS WADDINXVEEN L MS a I i r 1 >82 Het Rode Kruis-lectuurhuisje aan de Passage. (Foto: Archief Weekblad 4 1 1 i l 5 .1 I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 JULI 1982 1 f ik* t I 1/ dam. Lijsterbesstraat. In het midden knielend Carolien Meijaard-Everse en links op de rand van de zandbak Lenny Bres- - Ml ijsje. Er snoepjes “Ik daar OOH z WADDINXVEEN Vrijdagavond is er afscheid genomen van mevrouw J.J. Dercksen (51) uit Gouda als hoofdkleuterlcidster van de protes- tants-christelijke kleuterschool De Duiventil aan de Staringlaan. Na 30 jaar met kleuters gewerkt te hebben en na een jaar ziekteverlof gaat de Goudse, die 16 jaar aan De Duiven til verbonden is geweest, nog iets anders doen. Van h?t schoolbestuur, de Vereni ging voor Protestants Christelijk On derwijs, kreeg de scheidende hoofd kleuterleidster een horloge aan een Lenny Bresser-Konijn is tien jaar op de peuterspeelzaal werkzaam geweest als “assistent”-leidster. Zij heeft al tijd erg prettig samengewerkt met hoofdleidster Carolien. Ze konden sa men enig met de peuters omgaan en ze deden hun uiterste best ze zo goed mogelijk op te vangen. Lenny stopt met het peuterspeelzaalwerk omdat ze een baan heeft aangenomen als doktersassistente. Vorige week vrijdagmorgen hebben de leidsters Carolien Meijaard-Everse en Lenny Bresser-Konijn in het wijk- gebouw De Paddestoel aan de Lijster besstraat afscheid genomen van hun peuterspeelzaal Ketelbinkie. Bij het afscheid was het tweetal, dat zich al tijd enorm heeft ingezet voor het werk van de Stichting Behartiging Be- Felicitaties van jong en oud voor de scheidende hoofdkleuterleidster me vrouw J. J. Dercksen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Note- boom). langen Waddinxveense Peuterspeelza len, waren het laatste gedeelte van de vrijdagmorgen ook de moeders van de peuters aanwezig. Hoofdleidster Carolien Meijaard- Everse was ongeveer 12 jaar geleden één van de moeders die met het peu- terwerk in Waddinxveen begon. Be gonnen in een flatwoning werd al gauw uitgekeken naar een schoolge- bouwtje aan de Mozartlaan. In zo’n twee jaar tijd had echter het peuter speelzalen werk een dermate omvang gekregen dat werd besloten er een stichting van te maken. Op dit mo ment zijn er vanwege deze stichting vier peuterspeelzalen, waarvoor de opgegeven kinderen vrij snel geplaatst kunnen worden. Alle kinderen hadden vrijdagochtend een bloemenkrans op het hoofd van wege het afscheid. Er werden Oud hollandse wafeltjes gebakken, waar van de kinderen er allemaal een paar kregen, zelf met suiker mochten be strooien en daarna konden opeten. Op het moment dat de fotograaf kwam ging iedereen net naar buiten. Daarna kwam er een ijskar en de kin deren kregen allemaal een zijn nog ballen gegooid en gehapt. 1JCI JVL'UL I voor Waddinxveen). SNELHEIDSCONTROLE Op woensdag 23 juni werden op en kele wegen in de gemeente Waddinx veen snelheidscontroles verricht door de rijkspolitie. 25 Automobilisten en 1 motorrijder werden bekeurd, daar zij zich niet aan de max. snelheid hielden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 91 km per uur. BEKEND Op dinsdag 22 en woensdag 23 juni werden respectievelijk een 22-jarige en een 24-jarige Waddinxvener in hun woning aangehouden. Beiden beken den in de nacht van 4 juni de voor deur van een perceel aan de Noord- kade te hebben opengetrapt en daar uit diverse goederen, zoals een bui tenboordmotor, kast, kleden en ka chel te hebben weggenomen. De jongste van het tweetal bekende te vens een thermometer te Waddinx veen en een transportfiets te Gouda te hebben ontvreemd. UIT VERKEER Twee bromfietsen werden voor nader onderzoek uit het verkeer genomen. Met één van deze bromfietsen werd onverzekerd gereden. Wegens de slechte technische staat werd een per sonenauto uit het verkeer genomen. Twee gladde banden, veel te ruime stuurspeling en totaal versleten veer- dempers waren de mankementen, welke dit vehikel vertoonde. ”Die taak is geleidelijk van ons overge nomen door instanties, die het zeker net zo goed of misschien nog wel beter doen WADDINXVEEN In korte tijd zijn in Waddinxveen twee auto’s te water geraakt. Dat gebeurde afgelopen donderdag 1 juli omstreeks twee uur ’s nachts langs de IJsermanweg en op de vroege ochtend van Wilhelminakade. Als de bomen dicht zijn, komt de trein direct er achter aan. Dan zijn de gevolgen niet meer te overzien. Uw inschatting was in die zin juist dat u nog net de overweg over kon voor dat de trein er overheen denderde. Maar u hebt wel fout gehandeld.” R. kreeg een boete van 110 gulden. De vertrekkende peuterspeelzaalleidsters van Ketelbinkie in de zandbak bij het wijkgebouw De Paddestoel in de Lijsterbesstraat. In het midden knielend Carolien Meijaard-Everse en links op de rand van de zandbak Lenny Bres ser-Konijn. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Afgelopen vrijdag was het feest voor de oudste kleuters van de rooms-ka- tholieke Prins Willem-Alcxanderkleu- terschool aan de Peter Zuidlaan. Na dat er eerst ’s middags een gezamen lijke lunch was gebruikt waren zij “vrij”, ’s Avonds om zeven uur mochten de kleuters met hun ouders terug komen op school. Toen begon het grote afscheidsfeest. In een kringgesprek, met alle ouders daar om heen, onder leiding van mej. J. van Ginnekke en mevr. J. Sunder- man, begonnen de kinderen te ver tellen. Eerst over de gezellige lunch, daarna werden de twee jaar kleuter school herinneringen opgehaald. Dit ging via ’t plak werkboek, dat door elk kind apart gemaakt wordt en wat zij bij ’t verlaten van de kleuterschool mee mogen nemen. Er werden voordrachtjes door de kin deren gedaan, waarbij de ouders mee mochten doen. Ook werden er lied jes gezongen. Mevrouw A. Brinkhuis, de juffrouw van de le klas van de Mgr. Bekkers school, sprak de toekomstige leerlin- getjes toe, en was erg verrast met de mooie pop die zij kreeg voor haar klas. Want in de eerste klas hadden de kinderen bij hun regelmatig be zoek al gezien, dat er een nieuwe pop voor de poppenhoek nodig was. PROFIELVERBETERING Ook een nieuwe doorstroommoge lijkheid begint zo langzamerhand dui delijk te worden. Aangezien er leer lingen zijn die nog geen werk kunnen vinden, of nog niet willen werken en ook niet naar het 2-daagse vormings werk willen, geven ze er de voorkeur aan nog een jaar op de LHNO te blij ven. Zij proberen dan het niveau van het examenpakket te verhogen, zodat ze daardoor de mogelijkheid van doorleren alsnog kunnen verkrijgen. Men noemt dit: pakketverbetering. Ook zijn er die een reeds behaalde af studeerrichting willen uitbreiden met een andere, bijvoorbeeld naast de ver zorgende- of textielverwerkende rich ting de richting kantoor-/winkel- praktijk. Deze mogelijkheid wordt profielverbetering genoemd. Zeker voor leerlingen die nog niet willen werken, nog geen werk kunnen vin den en nog één jaar de leerplicht wil len overbruggen - als ook voor de ge zakte leerlingen - zijn deze - 5 e klas - mogelijkheden aan “de Rank” aan trekkelijk. 3K In de protestants-christelijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO Koningin Wilhelmina werd vorige week donderdag- en vrijdagavond een bijzonder toneelspel opgevoerd bij wijze van afscheid van het schooljaar 1981/1982. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Voor de Waddinxvëense lagere scholen is dit de laatste schoolweek van het schooljaar 1981/1982. De zesde klassers hebben hun eindfeesten al gehouden. De kleuters van de hoogste klassen zijn al wezen kennismaken met de ‘‘grote school”. Bij het voortgezet onderwijs is bekend wie het diploma heeft behaald en wie met. Maar er wordt in deze dagen niet alleen afscheid genomen van leerlingen. Soms gaan ook de leerkrachten weg, zoals de peuterleidsters Carolien Meijaard-Everse en Lenny Bresser-Konijn en hoofkleuterleidster J.J. Dercksen. Mevrouw Van Rutten kwam vertellen van de schoolverlatingsdagen van de 6e klassers. Zij was als leidster mee geweest. Na de heerlijke koffie zon gen de kinderen een afscheidslied en kregen de leidsters bloemen en een kado aangeboden. Ook werden de klassenvertegenwoor digsters in de bloemen gezet. Op het eind van de geslaagde avond kregen de kinderen allemaal een tegeltje van hun kleuterschool mee als herinne ring. De personenauto die langs de IJser manweg in het water terecht kwam werd bestuurd door een 60-jarige me vrouw. Ze reed in de richting van de Sniepweg. Bij het naderen van een in de weg gelegen bocht, deed zij het grote licht uit, daar er een tegenlig ger naderde. Hierdoor werd de bocht te laat opgemerkt, met gevolg dat rechtdoor werd gereden de sloot in. Door takelbedrijf Hijkoop is de auto uit de sloot gehaald. Op de vroege ochtend van maandag 28 juni (omstreeks vijf uur) werd half in de sloot langs de Wilhelminakade een B.M.W.-personenauto aangetrof fen door de plaatselijke politie. Bij onderzoek bleek de auto de voor gaande nacht te zijn ontvreemd in de Stationsstraat. Door een portierraam pje in te slaan wist men in de auto te komen. OVERTREDINGEN Ondanks de vele gehouden controles op het fietsen en bromfietsen op trottoirs blijven nog veel fietsers en bromfietsers dit verbod negeren. De afgelopen week werden 16 personen hiervoor bekeurd. Ook voor diverse andere gepleegde overtredingen wer den verkeersdeelnemers bekeurd; rij den door rood licht (2); diverse rij- fouten (8); technische gebreken (4). Twee bromfietsen werden door de politie uit het verkeer genomen. Eén voor nader technisch onderzoek en één daar er mee werd gereden, ter wijl de bestuurder slechts 13 jaar was en de bromfiets onverzekerd. Bij enkele kleinere controles wer den een week eerder diverse verkeers deelnemers bekeurd voor door hen gepleegde overtredingen, zoals on juist inhalen en rijden door rood licht (14), fietsen op trottoirs- (4); onjuist parkeren (3); techniche gebre ken (3). Tegen een automobilist werd proces-verbaal opgemaakt, daar hij reed zonder in het bezit van een rij bewijs te zijn. RIJDEN ONDER INVLOED Twee automobilisten werden onder invloed van alcohol achter het stuur van hun voertuigen aangetroffen. Van hen werden bloedproeven geno men. Ook kregen zij rijverboden op gelegd. DOORGEREDEN Op vrijdag 2 juli werd een 20-jarige Rotterdammer op rijksweg A12 door de Algemene Verkeersdienst van de Rijkspolitie aangehouden. Kort tevo ren had de bestuurder benzine ge tankt bij het pompstation langs rijks weg 12. Zonder betalen was de man daarna weggereden. Na verhoor op het politiebureau aan de Mozartlaan werd de man, die een bekende van de politie was, heengezonden. Bij onder zoek op het politiebureau bleek, dat de auto, waarmee de man had gere den, niet was verzekerd. VERNIELING Op dinsdag 29 juni werd een perso nenauto, die stond geparkeerd op het parkeerterrein bij sportpark De Sniep vernield. Spatscherm, motorkap en een portier werden beschadigd. De schade bedraagt ca. f. 1.000,—. Enke le onderdelen van een bij station Waddinxveen-Noord staande fiets werden vernield. Ook werden enkele onderdelen gedemonteerd en ont vreemd. Ook op de rooms-katholieke Mgr. Bekkersschool (Peter Zuidlaan) is het afscheid van de leerlingen uit de zes de klas uitbundig gevierd. Dit af scheid van de schoolverlaters gebeurt de laatste jaren volgens een vast stra mien, namelijk een schoolverlatings- kamp in Vierhouten en een afscheids avond voor de ouders en de leerlin- en op school. Het is voor de kinderen een fantas tische ervaring om de laatste dagen van hun lagere schooltijd met elkaar op te trekken. Samen met het hoofd van de school de heer Van den Hon- del en drie dames-leidsters, de dames De Bode, Van den Hondel en Van Rutten, hebben ze heel fijne dagen gehad. Een hoogtepunt was het tra ditionele bezoek van andere leer krachten en leden van de ouderve reniging, die ook een bijdrage lever den aan de feestelijkheden. De afscheidsavond werd gevuld met een door de leerlingen opgevoerde musical, genaamd “De geheime pi raat”. Hiervoor was een ingewikkeld decor nodig wat in eigen beheer werd gemaakt. De aanwezigen waren zeer enthousiast over hetgeen hun kinde ren brachten. De heer Van den Hon del, geassisteerd door mevrouw Sluy- ter en de heer Smits voor respectie velijk choreografie en decor hebben daarmede veel eer ingelegd. Na afloop van de musical was er een disco aanwezig om een gezellig dans- slot te bereiken. De kinderen konden moe, maar zeer voldaan terugzien op hun afscheidsfeest. WADDINXVEEN/GOUDA - kwam vanaf Moordrecht en I staan vlak voor de spoorwegovergang I geen knipperlichten. Als je heel lang- I zaam rijdt kun je nog wel stoppen ja, I maar ik trok net op, het leek mij ver- I standig door te rijden.” I Zó verdedigde de 25-jarige vracht- I wagenchauffeur A.R. uit Waddinx- I veen zich blijkens een verslag in de I Goudsche Courant voor het Goudse I kantongerecht n.a.v. het feit dat hij ondanks de naar beneden komende I bomen toch nog de spoorwegover- I gang bij de Pleisterplaats Moordrecht I over reed. I Kantonrechter mr. Landwehr vond I dat R. levensgevaarlijk had gehan- I deld. “Ik kom daar dagelijks over- I heen, het is een zeer lastige spoor- l wegovergang, je moet daar goed op- I letten. Maar u maakt mij niet wijs dat I u niet hebt gezien dat die bomen al WADDINXVEEN - Het ziet er naar uit De afdeling Rotterdam heeft al besloten dat het lectuurhuisje van het Rode Kruis deze maand de lectuurhuisjes in én om aan de Passage de langste tijd daar zal de stad buiten gebruik te stellen. Vol hebben gestaan. Het landelijke Rode gens het Rode Kruis in Rotterdam is er Kruis heeft namelijk besloten te stoppen aan de lectuurdienst nauwelijks nog be- met deze lectuurhuisjes, waarin voor zie- hoefte en kan het daaraan bestede geld kenhuizen en bejaardencentra sinds jaar wel betere worden gebruikt. en dagoude boeken en tijdschriften wor- I den gedeponeerd. Het besluit van het Rode Kruis verbaast I de plaatselijke Rode Kruis-leden, omdat dan wij. Bijna elk ziekenhuis en bejaar- I in Waddinxveen nog altijd sprake is van denoord heeft vandaag de dag zijn eigen I een goedlopende zaak, al is het lectuur- bibliotheek”, zegt drs. W. A. Oosten- I huisje in de Passage wel geregeld het dorp, directeur van de afdeling Rotter- I mikpunt van vernielzucht. Maar indien I het Rode Kruis stopt met deze lectuur- I voorzieningen dan zit er in Waddinxveen De lectuurdienst van het Rode Kruis I natuurlijk niets anders op dan hier even- werd kort na de Tweede Wereldoorlog eens mee te stoppen. opgericht ten behoeve van de Neder- Binnen twee jaar wil het Rode Kruis de landse militairen in Indonesië. Later lectuurdienst in zijn geheel hebben op- ging de geselecteerde lectuur naar onder I geheven. Een aantal van de 480 plaatse- andere ziekenhuizen en bejaardencen- lijke afdelingen is er al mee gestopt. tra. WADDINXVEEN - Het was vrijdag I 25 juni allemaal punk wat de klok I sloeg op de chr. school voor LHNO I “De Rank” aan de Esdoomlaan. I Leerlingen en docenten waren die I dag potsierlijk verkleed naar school I gekomen, daartoe opgeroepen door ketting aangeboden. Van de school commissie ontving ze een lederen tas, terwijl ze nog diverse andere geschen ken in ontvangst mocht nemen. Mevrouw Dercksen, die omschreven wordt als een “lieve juf” en een “aar dig en actief mens”, had vrijdagmor gen afscheid genomen van haar kleu ters. Op de receptie van ’s avonds tussen half acht en half negen kwa men veel oud-leerlingen en oud-col- lega’s van heinde en ver haar de hand schudden. De avond werd besloten met een gezellig en geanimeerd sa menzijn in het schoolgebouw. I de leerlingenraad. I De lessen, die gewoon gegeven wer- I den, kregen daardoor een bijzonder I feestelijk tintje, want een Arabier I voor de klas of een zeerover, juf- I frouw Saartje, Mister Punk of een I heuse kluk-kluk-indiaan komt niet el- I ke dag voor. En de klas zelf leek wel I een flower-power-festival. De mooi- I ste creaties - letterlijk van top tot I teen - waren aanwezig. En dat alle- I maal omdat de grote vakantie in het I zicht komt en je er nog even de moed I in moet houden. De mooiste punker I kreeg de punk-hoofdprijs: een schit- I terende punk-oorbel. I EINDFEEST I Een week tevoren was afscheid geno- I men van 61 geslaagde leerlingen. Met I vaders, moeders, vrienden en kennis- I sen waren zij gekomen om in de ge- I meenschapsruimte hun diploma in I ontvangst te nemen, te luisteren naar I voor hun leven behartenswaardige I 'voorden en te kijken naar kostelijke I dia’s uit hun schoolloopbaan. I Zeker drie-kwart van de meisjes wil len doorleren. Zij hebben zich inge- I schreven voor de INAS-opleiding, de I opleidingen Kinder- en Jeugdverzor- II png, Activiteitenbegeleiding, Bej aar- II den- en Gezinsverzorging, Verzor- 11 gings-Assistent, Kostuumnaaien, Ad- II ministratie en part-time opleidingen 11 voor kapster, winkel en kantoor. II De overige leerplichtige leerlingen gaan werken. Zeker de helft van deze II meisjes heeft al een betrekking. gebeurde afgelop lts langs de ITsern maandag 28 juni omstreeks vijf uur langs de AUTO VERNIELD Op zaterdag 20 juni werd een 23- jarige Waddinxvener aangehouden, daar hij een auto, welke in de W. de Rijkelaan stond geparkeerd, had ver nield. Na een onenigheid met de eige naar van deze auto wilde de man zijn woede bekoelen en beukte met een hamer in op de auto, waarna hij er op een fiets van door ging. Tegen de man wordt proces-verbaal opge maakt. DIEFSTAL/INBRAAK De afgelopen week werd twee keer aangifte van diefstal van een fiets ge daan. Twee fietsen werden terugge vonden, waarvan er 1 aan de eigenaar kon worden teruggegeven. Vanuit kleding, wat in de kleedkamer van een tennishal te Moerkapelle lag, werd aan baar geld f. 200,— ont vreemd. Twee dertienjarige uit Reeuwijk af komstige knapen werden op heter daad betrapt bij een diefstal van goe deren in de Spar aan de Passage. Na verhoor door de politie zijn de kna pen aan de ouders overgegeven. Op vrijdag 25 of zaterdag 26 juni werd ingebroken in een kleuterschool aan de Peter Zuidlaan. Door een ruit te lichten werd toegang tot de school verkregen. Er wordt niets vermist. POGING DIEFSTAL Op woensdag 23 juni werd getracht een trui ter waarde van f. 135,— weg te nemen uit de sportzaak aan de Passage. Twee jonge mannen waren de winkel binnengekomen, waarna één van hen zogenaamd een trui ging passen in de paskamer. De verkoop ster zag een leeg hangertje liggen in de paskamer en zag de twee mannen de winkel verlaten. Bij de ingestelde achtervolging lieten de mannen een tas vallen en maakten zich uit de voe ten. In de tas werd de trui aange troffen. DIEFSTAL UIT AUTO’S In de nacht van zondag 27 op maan dag 28 juni werden een aan de Jan Dorrekenskade en de Stationsstraat geparkeerd staande auto opengebro ken. De opzet was kennelijk gericht op diefstal van goederen uit deze auto’s, dan wel diefstal van de auto’s. Er bleek niets te zijn ontvreemd. AANHOUDING In de nacht van zondag 27 op maan dag 28 juni werd een 18-jarige Wad- dinxvener in zijn woning aangehou den. De aanhouding gebeurde op ver zoek van de gemeentepolitie te Gou da in verband met enkele gepleegde inbraken. AANRIJDINGEN Op donderdag 1 juli om 10.45 uur vond er op de T-kruising Sniepweg/ IJsermanweg een aanrijding tussen twee personenauto’s plaats. Het niet verlenen van voorrang was de oor zaak van het ongeval. Eén van de twee auto’s verkeerde in slechte staat van onderhoud. Deze auto is voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Dezelfde datum omstreeks 11.55 uur vond er een ongeval plaats nabij de T-kruising Noordkade-W. de Zwijger- laan. Een vrachtauto reed achteruit tegen een achter deze auto stilstaan de personenauto. Lichte materiële schade aan de personenauto was het gevolg. Op vrijdag 2 juli om 10.30 uur were een in de Dorpstraat geparkeeri staande personenauto aangeredei door een vrachtauto. De auto were aan de linkerzijde gedeukt. Na he ongeval reed de vrachtautobestuur der door. Op dinsdag 29 juni werd een 5-jarig jongen op het trottoir van de Mau ritslaan aangereden door een jeugdigi bromfietser, die meteen na het on geval wegreed. Het slachtoffer liep een hoofdwond op en moest door een arts worden behandeld. Op donderdag 1 juli om 12.45 uur vond er op de Moerkapelse Zijde te Moerkapelle een aanrijding plaats, waarbij een personenauto licht werd beschadigd. Een voor de kruising met de Dorpsstraat stilstaande vrachtauto reed achteruit met het bekende ge volg. Op zondag 27 juni ontstond er lichte materiële schade toen de bestuurder van een achteruit rijdende personen auto tegen een stilstaande personen auto reed. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Op dezelfde dag werd op de Kerk- weg-Oost, vlak voor de verkeerslich ten bij de hefbrug, een fiets aan de achterzijde aangereden door de be stuurder van een bedrijfsauto. Het ge hele achterwiel werd vernield. De be stuurder van de auto reed na het on geval door. Aan de hand van het op genomen kenteken kon de bestuur der worden achterhaald.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 13