Turn-onderlinge besloot succesvol TOOS-seizoen Fons van Katwijk het snelst in Waddinxveen I TOOS een week in Zürich L0 In sporthal "de Sniep” 41 jongelui actief WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Voor deelname aan Gymnaestrada Persoonlijke records voor drie atleten van Antilope Be Fair-tennis spannend Jeugdclubkampioenschappen ”Die goed was ging van Be Fair-tennis naar W’veen” Derde etappe ”6 van Rijn en Gouwe’’ Keurploeg van TOOS o Extra leerkracht Thale Lesschen voor 9e maal in Nijmegen Thijssenschool A. van Leeuwen zomeravond- kampioen HSW 1 vechtkunsten Grote opkomst bij demonstratie van Chinese Oefenprogramma Be Fair-voetbal WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 JULI 1982 dinsdag 13 tot De Shaolin Kemposchool van de Waddinxvener René Scharff in actie in het gymlokaal van de St. Jozefschool a< tan t.o.g.r. van Katwijk met 32 punten. De Waddinxveense etappezege Fons van Katwijk mag een worden genoemd. Om kwart ven weggeschoten door burgemeester C.M. van der Linden maakte hij deel uit van een levendig gezelschap dat het op het snelle parcours van Peu- leyen-Beethovenlaan-Groensvoorde- Wadde (die een dag eerder van een nieuwe grintlaag was voorzien) best naar hun zin had. De finale werd na ongeveer 100 kilometer ingeluid turnfestijn met kleur, muziek en met zaterdag 17 juli in den. GYMNAESTRADA ZÜRICH 13.-17.7.1982 Het ligt in de bedoeling dat het 15- 1 uur; uur; Aan dit turnfestijn namen maar liefst 41 meisjes en jongens - variërend in de leeftijd van 7 tot en met 21 jaar - deel. Het optreden van deze TOOS- keurploegleden vormde het traditio nele slot van een bijzonder succesvol verlopen seizoen van Kat- dat hij T.O.G.R. Zaterdag 14 augustus 1- Be Fair 2- Be Fair 2 f O.G.R. 3-Be Fair 3 14.30 Woensdag 18 augustus 14.30 12.30 uur. jarig bestaan van de Shaolin Kem poschool in 1983 in de sporthal ”de Sniep" gevierd gaat worden. René Scharff, die als enige in Nederland nog de oud-Chinese vechtkunsten doceert, wilde in de eerste plaats met de open dag de omwonenden van de St. Jozefschool in contact brengen met het kempo opdat ze na diverse jaren - in 1983 bestaat de kwoon van Scharff vijftien jaar - te weten zouden komen waarom de leerlingen van de school gere geld in trainingspak en voorzien van vervaarlijke wapens over straat holden. Of er veel wijkbe woners aanwezig waren, valt te be twijfelen, maar de tevredenheid bij Scharff en zijn leerlingen was er niet minder om; de publieke be langstelling was boven verwach ting. van fraaie over ze- WADDINXVEEN - De minister van Onderwijs en Wetenschappen heeft toe stemming verleend dat voor het cursu sjaar 1982/1983 aan de openbare Theo Thijssenschool aan de Kerkweg-Oost voor gewoon lager onderwijs een extra leerkracht werkzaam is. zodat de thans in dienst zijnde 6 leerkrachten voor het komende cursusjaar kunnen worden ge handhaafd. Jan, door de winnaar ook al enkele ron den gelapt, was evenals de jury de tel kwijt (dankzij die jury). Na 23 ronden kreeg hij de bel en via een eindsprint kwam hij door op 39 min. en 59,9 sec. om nog eens de bel te horen! Zonde, want zijn persoonlijk record van 43 min. en 50,1 sec. zou hij flink verbeterd hebben. En het was al zo vroeg misgegaan met de rondetelling dat Jan er van overtuigd was 10.000 meter gelopen te hebben. Helaas brachten enkele tussentijden aan het licht dat dit niet zo was. WADD1NXVEEN/NIJMEGEN - Aan de Nijmeegse Vierdaagse, die in de voorlaatste week van juli wordt gehouden, neemt tenminste één Waddinxvener voor de negen de maal deel en dat is de aan de Sparrengaarde wonende Thale Lesschen. Voor het jaarljkse wan- delfestijn heeft hij al 75O.trainings- kilometers gelopen. Niet alleen hij en zijn leerlingen ver zorgden demonstraties, maar ook de Chinese leraar van de Waddinx vener en leraren uit West-Duits- land. Op zondag 10 oktober werkt de Waddinxvener in ons buurland opnieuw mee aan een gala-avond met Chinese vechtkunsten. Op za terdag 7 augustus start voor de Sha olin Kemposchool weer het nieuwe seizoen. ZONDA GCOMPE Tl TIE De tweede wedstrijd voor de zondag- competitie werd zondag 4 juli gehouden in de Binnen Ussel. De vangst was ma tig. De uitslag was: 1. M. Reichard 1891 ptn., 2. W. v. d. Wal 866 ptn., 3. A. van Leeuwen 748 ptn.. 4. T. Hamstra 632 ptn., 5. W. Houtman 598 ptn. Zaterdag wordt de tweekamp tussen Waddinxveen en Zevenhuizen gehou den. Vertrek van het station om 05.30 uur. Zo mochten maar liefst 6 meisjes en 6 jongens van TOOS deelnemen aan de Nederlandse Kampioenschappen Topsport, wisten 3 leden door te dringen tot de NK Wedstrijdsport en heeft TOOS een kampioensploeg bij de damesturncompetitic en 2 Neder landse Kampioenen bij de turncom- petitie heren in haar gelederen. Het aanwezige publiek heeft zaterdag dan ook kunnen genieten van turnen op nationaal niveau. De aan het Herculespad 23 wonen de René Scharff en zijn oudste leer lingen - die de open dag hadden ge organiseerd - waren verrast door de grote opkomst. "Als we dat gewe ten hadden dan hadden we wellicht uitgezien naar een grotere ruimte”, aldus sifu (leraar) René Scharff. P de Kanaalweg. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN - Tussen de honderd en tweehonderd mensen zijn zaterdagmmiddag voor ’n week één kijkje wezen nemen in de Sha olin Kemposchool van René Scharff. Aan de vooravond van het in 1983 te vieren 15-jarig bestaan van de school kon iedereen in het gymnastieklokaal van de wijkschool St. Jozef aan de Kanaalweg in de St. Victorwijk kennis nemen van alle facetten van de oude Chinese vecht kunsten. “Aan de jeugd wordt bij Waddinx- veen-tennis veel aandacht geschon ken. De ouderen krijgen geen voor rang. Zo mag de competitie-jeugd met de senioren spelen. Ook al iets waar je veel van kunt Ieren. Bij Be Fair mochten we bijvoorbeeld niet ’s avonds spelen terwijl dat hier weer wel mag,” aldus het tweetal Natalie en Merula Bergwerf verder. De Waddinxveense zusjes kwamen dit seizoen beiden uit het derde team, dat in de tweede klasse als voorlaat ste is geëindigd. “Hadden ze de nieu we puntentelling niet ingevoerd, wa ren we zelfs kampioen geworden”, aldus Merula Bergwerf in de Goud- sche Courant. de jongens van deze poule kwamen Gert Jan Huizer en Jeroen van Tol tegenover elkaar. Gert Jan heeft ge wonnen. Daarna werden de vier finales van de A- en B-poules gespeeld. Deze dreig den bijna letterlijk in het water te vallen, daar het om een uur of vier in eens begon te regenen. De meisjes B, Nicotine Vermeulen en Heidi Vis, wa ren net uitgespeeld. Nicoline had de ze wedstrijd gewonnen, maar de an dere drie partijen waren nog bezig. Gelukkig kon men even later uitwij ken naar de tennishal om daar het tournooi uit te spelen. De wedstrijd in de B-poule tussen Ed win Vermeulen en Arjan Jansma ein digde in het voordeel van Edwin. In de A-poule tenslotte bereikten Yvonne Houterman en Marjan v.d. Hoorn de finale. Yvonne won de le prijs. Bij de jongens stonden Jan Ger- ben Smallenbroek en Gos de Vries te gen elkaar. Jan Gerben won hier en nam op deze manier waardig afscheid van de club die hij, vanwege z’n ver huizing, moet verlaten. I I I Tour de France heeft gewonnen. Na drie etappes staat echter Theo Smit met 63 punten bovenaan, gevolgd door Jos Lammer- tink met 56 punten, Gerrie van Gerwen met 42 punten en Fons Be Fair-Alphense Boys 1 7.00 uur; Be Fair 2-Alphense Boys 2 7.00 uur. WADDINXVEEN - De vierde en laat ste wedstrijd voor de zomeravondcom- petitie viste de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW dinsdag 29 juni aan de Ringvaart in Moordrecht. De uitslag was als volgt: 1. P. Grootendorst 1250 gr.; 2. W. v. d. Wal 1210gr.;3. J. de Wit 1060 gr.; 4. A. van Leeuwen 800 gr.; 5. P. Dorresteijn 800 gr. Voor de tweede achtereenvolgende maal werd A. van Leeuwen zomer- avondkampioen. De volledige uitslag was: 1. A. van Leeu wen 6750 gr.2. W. v. d. Wal 4460 gr.3. W. Houtman 4180 gr.; 4. R. Aalbers 3760 gr.; 5. P. Dorresteijn 3750gr.; 6. B. van As 3310 gr.7. C. v. d. Wal 3270gr.; 8. C. de Jong3120gr.; 9. M. Hoogerdijk '2860 gr.; 10. M. Reichard 2740 gr.; 11. H. Romijn 2570 gr.; 12. J. Verhoef 2510 gr.; 13. N. van Tol 2470 gr.; 14. P. Groot endorst 2460gr.; 15. L. Pouwer2280gri; 16. H. de Haan 2270 gr.; 17. J. de Wit 2210 gr.; 18. L. Engels 2080 gr.; 19. P. Hofman 1670 gr.; 20. T. Hamstra 1620 gr.; 21. J. Pellekooren 1240 gr.; 22. D. Verhoef 1060 gr.; 23. A. van Rijn 610 gr.; 24. S. Pellekooren 410gr. Be Fair 1-Bolnes 1 14.30 uur; Be Fair 2- Bolnes2 12.30 uur. Woensdag 25 augustus Be Fair 1-Rhoda 1 7.00 uur; Be Fair 2- Rhoda 2 7.00 uur. Zaterdag 28 augustus Be Fair 1-Vitesse Delft 1 14.30 uur; Be Fair 2-Vitesse Delft 2 14.30uur. Woensdag 1 september D-C.V. 1-Be Fair 1 7.00 uur; DCV 2-Be Fair 2 7.00 uur. Zaterdag 4 september Be Fair 2-S.H.O. 2 14.30 uur; Be Fair 1 Beker-programma. Duidelijk is dat Waddinxveen met de jeugd serieuze plannen had. Een uit gebalanceerde training zowel in de zomer als in de winster moet zorg dragen voor een versterking in de breedte. En wat de opstelling in de competitie-teams betreft wordt er geen onderscheid gemaakt tussen de jeugdige en de volwassen tennis sers. Alleen het spelpeil was van doorslaggevende betekenis. De successen bleven niet uit. Op het ogenblik draait Waddinxveen als eni ge vereniging uit de regio op het hoogste niveau mee. Zo is het eerste team dit seizoen opnieuw gepromo veerd naar de overgangsklasse B en hebben het tweede en derde team zich in de tweede klasse gehand haafd. WADDINXVEEN - Tijdens vorige week woensdag in Rotterdam gehouden avondwedstrijden kwamen drie atleten van de Waddinxveense sportclub Antilo pe tot persoonlijke records. De snelste van hen. Martien Droog, verbeterde te vens het - eigen - clubrecord op de 10.000 meter met bijna 20 seconden. De organiserénde vereniging PAC had niet op zo'n grote deelname gerekend, nl. 3 series. De indeling van de series werd gemaakt aan de hand van de reisaf standen. Op zich goed bedoeld, maar door deze indelingsprocedure kwamen er atleten van de meest uiteenlopende sterktes tegelijk aan de start. Maar niet tegelijk over de finish! Het bij houden van het aantal gelopen ronden per atleet leverde de jury steeds weer problemen op. De winnaar van de eerste serie moest bijna een ronde meer lopen (evenals het overige veld behalve de ver achterliggende laatste loper óverigens). In de tweede serie ging het ook weer mis. En als atleet sta je machteloos: je kan niet even stoppenwant tenslotte is hard lopen nog steeds een strijd tussen mens en klok. Als de jury steeds verkeerd aan geeft hoeveel je nog moet lopen ga je het nog aannemen ook. Totdat de jury in de "laatste ronde" tot de ontdekking komt dat de atleet nog een ronde moet, terwijl hij aan zijn eindsprint bezig is, en dood op de ’’finish” passeert!! In de tweede serie liepen de drie Antilo- pers. Martien. Jan en Cor Droog. Mar tien had een schema gemaakt dat 16 se conden onder zijn eigen clubrecord uit kwam. maar zat daar halverwege 10 se conden boven. De tweede helft van de race ging echter sneller dan de eerste en bovendien sneller dan het schema aan gaf. De 10 seconden achterstand werden vol ledig weggewerkt, mede door een snelle laatste kilometer. Martien werd nu der de in 34 min. en 20,1 sec. (oude clubre- cord: 34.39.9). Cor had alleen een sche ma in zijn hoofd, maar hoorde via de tus sentijden dat het goed ging. In het begin even bij Martien gelopen, later wat te ruggevallen. maar eigenlijk steeds op circa 100 meter achter J. Schinkels gelo pen tot op 7 kilometer. Daarna liep Cor snel in en met nog 1 kilometer te gaan had hij aansluiting. Op de eindstreep had hij 13 seconden voorsprong en een persoonlijk record: 35 min. en 6,5 sec. (was 35.39,9). voorbij gegaan van vergaderen, tele foneren en oefenen. Dat alles tot nu toe redelijk is verlo pen bleek wel bij de generale repeti tie, welke gehouden werd op het middenterrein van de draf- en ren baan van Hilversum, waar alle 2.100 deelnemers voor het eerst met elkaar het Nederlandse programma afwerk ten. De deelnemers slapen in Zürich in scholen en op matrassen plus dekens welke ter plaatse opgewarmd wordt in magnetronovens. ACTIES Het geld voor de reis is op allerlei ma nieren bij el kaar vergaardVele fancy fairs en rommelmarkten zijn gehou den om de reis naar Zurich voor de deelnemers financieel mogelijk te ma ken. Het contigent Nederlandse deel nemers bestaat uit gymnasten, huis vrouwen, jazzdames variërend in de leeftijd van 12 tot 65 jaar. Zij zullen worden ingezet bij de volgende oefe ningen: jazz ritmiek, touwring en he- ren-sp ringen. Voor vakantiegangers in Zwitserland, die deze gymnaestrada of een deel daarvan willen volgen, volgt hier het programma: dinsdag 13 juli: opening van 20.15 tot 22.15 uur in het voet balstadion Letzigrund, woensdag 14 tot en met vrijdag 16 juli: kleine op tredens, de zogenaamde half uurs-de- monstraties vinden plaats in zes hal len. De Nederlandse afvaardiging ver zorgt negen kleine optredens en twee grote, ’s Avonds verzorgen enige landen een speciale “folkloristische landenavond” in de Saalsporthalle. Op zaterdag 17 juli volgt een matinee met de beste opvoeringen van de drie voorafgaande dagen, waarna van 15.30 tot 17.30 uur het slotfeest in Leitzigrund plaats heeft. Op zon dag 18 juli komen de Nederlandse turners, waaronder dus de Waddinx veense TOOS-delegatie, weer met de trein terug. door de vlucht van Fons van Katwijk en Derek Hunt. Dit tweetal voerde het tempo in dé laatste kilometers ongelooflijk hoog op. Het peloton slaagde er niet meer in langszij te komen. Hoewel de aan vankelijke voorsprong toch weer was geslonken toonde Fons van Katwijk zich in de eindsprint veel rapper dan de Engelsman Derek Hunt, die toch dik tevreden was met zijn tweede plaats. WADDINXVEEN - Op het tennis park “De Buitenhof”, waar de afde ling tennis van de christelijke sport vereniging Be Fair deze week het “open jeugdtoumooi” houdt dat ko mende zaterdag met het spelen van de finales wordt afgesloten, zijn in de maand juni de clubkampioen- schappen voor de jeugd gehouden. De finales werden op zaterdag 26 juni gespeeld. Voor de jeugdkampioenschappen van Be Fair hadden velen zich opgegeven. Er werd drie weken lang erg sportief en enthousiast getennist, waarbij kon worden genoten van spannende wed strijden. Het weer heeft erg meege zeten, want er hoefden maar enkele wedstrijden afgebroken te worden vanwege een regenbui. Bij de finale meisjes D ging het tus-' sen Eveline Bekker en Antoinette Vis. Eveline won de le prijs. Bij de jongens D won Ronnie van Tol de le prijs en Arthur van Soest de 2e. De finale meisjes C werd gespeeld door Marieke Jansma en Marion Riet veld.-Marieke kreeg de le prijs. Bij WADDINXVEEN - “We zijn bij Be Fair-tennis begonnen. We hadden het er wel goed naar ons zin, maar echt veel hoger konden we daar niet ko men. Het is nog steeds een christe lijke club, die de hekken op zondag gesloten houdt. En ons werd juist verteld, dat we zondag-competitie moesten gaan spelen. Dat we daar veel meer van zouden leren. Je zag het naderhand steeds vaker. Degene, die goed was ging van Be Fair naar Waddinxveen. Dat hebben wij toen ook gedaan.” Deze uitspraak doen de zusjes Nata lie (16) en Merula Bergwerf (17) uit Waddinxveen, respectievelijk zittend in de vierde en vijfde klas van het Atheneum van de samenwerkings school aan de Sniepweg. Het tweetal, dat onlangs het damesdubbel C won tijdens de kampioenschappen van het district Rotterdam, is namelijk geih- tervieuwd door Frank Hitzert van de Goudsche Courant. en beweging dat van de Zwitserse stad Zürich wordt gehou- De in de prijzen gevallen jongelui die hebben meegedaan aan de jeugd- clubkampioenschappen van Be Fair-tennis. WADDINXVEEN - Het oefenpro gramma van Be Fair-voetbal, dat zater dag 7 augustus begint en zaterdag 4 sep tember (een week voor de competities tart op zaterdag 11 september) afloopt, ziet er zo uit: Zaterdag 7 augustus Capelle-Be Fair 14.30 uur. Woensdag 11 augustus Aan deze vierjaarlijkse tumontmoe- ting doen 15.000 gymnasten uit meer dan 30 landen mee. De deelnemers zullen in groepen van 50 tot 2.000 zo’n 130 demonstraties verzorgen op de voetbalvelden en in de sporthallen van Zurich. De TOOS-meisjes en jongens, die ko mende zaterdag met de in totaal 2.100 Nederlandse deelnemers in drie speciale treinen naar Zwitserland zul len reizen, zullen tijdens de Gymnae strada meedoen aan enkele tumde- monstraties, zoals het heren tram poline - tafel spring, waarbij over- gens bijna de gehele jongens keur- ploeg van TOOS acte de presence zal geven. Ook uit de jazzploeg van Ria Zwijnenburg doen er diverse meisjes mee aan de grootse jazz-oefening op gezet door Riny de Bruin. Dit alles gebeurt onder leiding van de voor zitter van de gymnastiekvereniging TOOS, Klaas Zwijnenburg, (Heuvel hof 37). Hij is sinds enkele maanden voorzitter van het Nederlandse Gym- naestrada-Comité. HANDEN VOL Dat Klaas Zwijnenburg hieraan zijn handen vol heeft is te begrijpen, want voordat 2.100 deelnemers weten waar ze op moeten stappen met de trein, voordat de kleding verdeeld is en niet op de laatste plaats hoe de oefeningen zijn, zijn er vele uren De klasse IH-meisjes (10 en 11 jaar) turnden m.n. op balk erg goed. Hier was het Nathasja Bresser (opgenomen in de regionale C-selectie) die de gou den medaille verdiend in ontvangst mocht nemen. 1. Nathasja Bresser (23,0 pnt), 2. Conny van Vliet (21,5), 3. Belinda Leunis (20,5), 4. Angelika Sleeuwen- hoek (17,1), 5. Marieke Smallegange (16,8). Bij de turnsters (12 jaar e.o.) impo neerde Nanette Bergwerf vooral met een goed uitgevoerde brugoefening van hoge moeilijkheidsgraad. Zij nam hierdoor zoveel voorsprong dat de eerste plaats haar niet meer kon ont gaan. Nr. 1 t/m 5: 1. Nanette Bergwerf (34,9 pnt), 2. Ellen de Vogel (34,3), 3. Carola Dullemeijer (34,2) 4. Ivon- ne Sirre (32,7), 5. Sandra Hus (32,4). Arthur Blom werd eerste bij de jon gens t/m 10 jaar. Als deze jongens se rieus trainen kunnen zij nog een hele boel leren in deze fascinerende sport. 1. Arthur Blom (31,70 pnt), 2. Rik de Rooij (29,55), 3. Mare Plooy (27,00), 4. Harold Tschrootz (22,5). Bij de jeugdtumers (10 t/m 15 jaar) zegevierde Dirk Verweij. Met name op rek was hij sterker dan de andere jongens (waarvan twee er nog maar pas bij zijn). 1. Dirk Verweij (47,6 pnt), 2. Casper Droog (43,9), 3. Robert Hildebrand (39,6), 4. Marcel Lugthart (39,0), 5. René Kleiweg (38,3). Het “grote werk” werd getoond door de turners (16 jaar e.o.). Hier won Peter Verheul (3e jaar sportacade- mie), op de voet gevolgd door Nico en Are o. 1. Peter Verheul (41,55 pnt), 2. Nico Stoter (41,30), 3. Arco Zwijnenburg (41,25), 4. Siebe Verweij (36,80), 5. Jacco Stoter (30,50). WADDINXVEEN De afdeling gymnastiek van de Waddinx- die ter beschikking zijn gesteld door veense multisportvereniging TOOS neemt met ongeveer 50 meis- lct Zwitserse leger. Het eten komt jes en jongens deel aan de Gymnaestrada 1982, een internationaal UIt, T frtm^tsr^miri^Svvks Mr f J i g se lucntvaartmaatscnappi ^wiss-Air, loctiin nipt L piir mii7ipk' H r-xAtr-cri n cr rint von riincrldcr K tnt WADDINXVEEN Brigit Moors Qneisjes tot en met 10 jaar klas se IV), Nathasja Bresser (meisjes 10 en 11 jaar klasse III), Nanette Bergwerf (turnsters 12 jaar en ouder), Arthur Blom (jongens tot en met 10 jaar), Dirk verweij (jeugdtumers 10 tot en met 15 jaar) en Peter Verheul (turners 16 jaar en ouder). Dat zijn de be zetters van de eerste plaatsen tijdens de zaterdag in de sporthal “de Sniep” gehouden jaarlijkse onderlinge turnwedstrijden van de afdeling gymnastiek van de multisportvereniging TOOS. Haastrecht 1-Be Fair 1 7.00 uur; Haa strecht 2-Be Fair 2 7.00 uur. Zaterdag 21 augustus BEKER Op het erepodium zei Fons wijk dat het lang geleden was een wedstrijd had gewonnen. De nog zonder sponsor zittende profwielren- ner uit het Noordbrabantse Mierlo hoopte dat de werkgevers hem'nu zouden weten te vinden. Op het po dium kreeg Fons van Katwijk drie kussen van wielermiss Elvira Schou ten en uit handen van de plaatselijke organisator Piet Versluis de door het college van Burgemeester en Wethou ders beschikbaar gestelde beker. Tijdens de derde etappe in Waddinx veen bleken weer heel wat Waddinx veense bedrijven en winkeliers in de buidel te hebben getast voor aan trekkelijke premies en financiële steun voor de organisatoren. Bijzon der apart was het initiatief van bloemsierkunst Mia en Wim Rip van de Kerkweg-West, die alle vrouwen langs het parcours een roos aanbood. Onder de klassementen bevindt zich ook die van de Waddinxveense Tokion-lakkenfabrikant Boonstoppel BV. Na drie ritten wordt dit klasse ment geleid door Henk Mutsaars (16 punten). Voor de Waddinxveense etappe bestond een grotere publieke belangstelling dan voorheen. Voordat de professionals van start ging werd in de Groenswaarden nog een voorprogramma verreden, waar aan een honderdtal junioren uit alle windstreken deel nam. De jongeren (19 jaar) legden een opmerkelijke gretigheid aan de dag. De vele vlucht pogingen verlevendigden het geheel. Jammer was dat er tegen het einde sprake was van een valpartij op de Wadde, die de gemeente een dag eer der van een nieuwe grintlaag had voorzien. Winnaar bij de junioren werd M. Schipper. UITSLAGEN Uitslag junioren: 1. M. Schipper (Baarn), 2. J. Kouwenhoven (Naald wijk), 3. L. Kagenaar (Rotterdam), 4. F. Berkhouwer (Stolwijk), 5. R. Poelwijk (Amstelhoek), 6. P. Steven- Haagen (Haarlem), 7. R. Stiegelis (Dordrecht), 8. R. Huygens (Zoeter- meer), 9. R. van der Havel (Poeldijk), 10. C. Jongejan, 11. T. Harmsen (Gouda), 12. F. van der Heijden (Ber gen). Uitslag professionals: 1. Fons van Katwijk, 2. Derek Hunt, 3. Jos Lam- mertink, 4. Theo Smit, 5. Gerrie van Gerwen, 6. Piet van Katwijk, 7. Pe ter Heeren, 8. Johan van der Linden, 9. Waine Hildrett, 10. Gary Wiggins, 11. Jan Aling, 12. Mario van Vlim- meren, 13. Henk Mptsaars, 14. Wim de Ruiter en 15. Rene Kos. Bij de meisjes Klasse IV (t/m 10 jaar) werd Brigit Moors (3e op NK 1982 en Nederlands kampioene brug onge lijk klasse IV-B) op overtuigende wijze eerste. Nr. 1 t/m 5 waren: 1. Brigit Moors (19,2 punten), 2. Patty v.d. Sluis (18,1), 3. Mascha Smeels (16,6), 4. Diana Heerema v. Vos (16,5), 5. El ies Hus (15.75). SELCTIEGROEP Zaterdag 26 juni was er een onderlin ge wedstrijd waaraan 21 jongens en meisjes uit de selectie,groep deelna men. Bij deze wedstrijd werden voor al basisvaardigheden zoals lenigheid, kracht en coördinatievermogen ge test. Het is de bedoeling dat een aan tal van deze jongens en meisjes vol gend jaar in de keurploeg van TOOS worden opgenomen. Nr. 1 t/m 5 waren: 1. Marieke Koele, 2. Tamara Hamer, 3. Alexander, 4. Auke, 5. Dennis. WADDINXVEEN De dinsdagavond in de Waddinxveense Groenswaarden verreden etappe van de wielerzesdaagse “6 van Rijn en Gouwe” is gewonnen door Fons van KatwijK. Tweede werd Derek Hunt en derde Jos Lammertink, de man die al twee van de vijf edities van het regionale wielerspektakel tijdens de WADDINXVEEN - TOOS- gymnastiek heeft een keur ploeg van meisjes en jongens gevormd, die ervan blijk heb ben gegeven, te beschikken over de diverse benodigde eigenschappen van een wed- strijdturn(st) er. Het turnen op zich is echter niet het enige waarom het draait. Bij de TOOS-keurploeg heerst een sfeer die slechts bij weinig andere verenigingen in Nederland terug te vinden is. Terwijl de meeste turnvereni gingen tegenwoordig óf een da mes- óf een heren-keurtumaf- deling hebben en er in Neder land op allerlei gebied een kloof bestaat tussen dames- en herenturnen, blijkt bij TOOS dat dames- en herenturnen uit stekend te combineren valt. Zo is het experiment van dit jaar om de selectiegroep jon gens en de selctiegroep meisjes samen te voegen, erg goed be- vallen. Over het algemeen oefe nen de verschillende mentali teiten die bij de dames- en he- renploegen toch heersen, een positieve invloed op elkaar uit. De keurploeg van TOOS neemt op verschillende niveaus deel aan wedstrijden en de onder linge betrokkenheid en interes se in eikaars prestaties blijkt wel uit het feit dat de leden regelmatig op de tribune te vin den zijn als een clubgenoot(je) een wedstrijd turnt. Het jaar lijkse trainingsweekend in Beekbergen wordt steeds weer gekenmerkt door een plezierige sfeer, waar naast (uiteraard) veel turnen ook altijd de onder linge band weer wordt verste vigd met spel, speurtocht, enz.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 15