WADDINXVEEN GEMEENTE Oud-burgemeesters bij afscheid A. H. v. Gent Schoolhoofd geeft jeugd bijbel mee Familie Installatie De Sperwer JD-kade-West Audicom BV Te rade bij natuur voor kleurshampo Smallenbroek vertrokken uit Waddinxveen gaat dicht voor het verkeer burgemeester A. H. v. Gent op 20 juli Veel belangstelling en hartelijkheid Becas Beheer BV DIVERSEN i X TELEFOONNUMMERS - BELASTINGEN H SPREEKUREN VERKEER EN VERVOER v BOUWVERGUNNINGEN PERSONEELSZAKEN/ ONDERWIJS g?! MILIEUZAKEN GEMEENTELIJKE ZWEMBADEN I W O ,4' r K K i 01820-15767 01727-4044 070-210001 2222 3000 3000 4433 4433 Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400, 2 740 A K Waddinxveen. Geslotenverklaring Jan Dorrekenskade West t—Ju politie Verleende vergunningen 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 7 JULI 1982 82 01820-19555 010-362244 limonade volgde een toneelstuk naar het boek van ‘1 Ontwerp-beschikkingen hinderwet De Randstad B.V., Vermeulen Kunststoftoepassingen B.V., Automobielbedrijf Boonstoppel B.V., Lawax Meubelfabriek en Garagebedrijf J. Tromp Ter secretarie liggen vanaf 7 juli 1982 elke werkdag van 8.30 tot 12.15 uur en op maandagavonden van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage de ontwerp-beschikkingen met bijbehorende bescheiden voor een hinderwetvergunning van: Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. In verband met vakantie van wethouder P. F. J. van Schie is het niet mogelijk afspraken te maken voor zijn spreekuur. De cursusduur is 4 weken. In deze 4 weken worden lessen van een half uur gegeven. De toelatingseis is minimaal het zwemdiploma A. Voor verdere informatie en aanmelding kunt u terecht aan'de kassa van het zwembad, telefoon 2570. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak heeft gemaakt. Extra leerkracht Theo Thijssenschool De minister van onderwijs en wetenschappen heeft toestemming verleend dat voor het cursusjaar 1982/1983 aan de Theo Thijssen school voor gewoon lager onderwijs een extra leerkracht werkzaam is, zodat de thans in dienst zijnde 6 leerkrachten voor het komende cursusjaar kunnen worden gehandhaafd. I Medische hulp: .Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Hol- land is gewijzigd dat bij Audicom BV, Waddinxveen, als directeur is uitgetre den J. J. van den Berg en dat tot direc teur is benoemd mevrouw J. A. M. van den Berg-Leroux, Waddinxveen. - De Randstad B.V., Mercuriusweg 16b te Waddinxveen, voor het oprichten en in werking hebben van een zeilmakerij en tentenfa- briek, alsmede fabricage van vouwwagens aan de Mercuriusweg 16b alhier; - Vermeulen Kunststoftoepassingen B.V., Staringlaan 17b te Wad dinxveen, voor het oprichten en in werking hebben van een opslag voor exposyharsen, exposy-verharders en vulstoffen aan de Sta ringlaan 17b alhier; - Automobielbedrijf Boonstoppel B.V., Oranjelaan 21 te Wad dinxveen, voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een automobielbedrijf aan de Oranjelaan/Juliana van Stolberglaan alhier; - Lawax Meubelfabriek, Staringlaan 7 te Waddinxveen, voor het oprichten en in werking houden van een meubelfabriek aan de Staringlaan 7 alhier Wet Arob. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die dooreen besluit van het gemeen tebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet-Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. aan de heer C. van BeekAnna van Burenstraat 11 te Waddinxveen voor het vergroten van een woonhuis met een achtergevelaanbouw; aan de Gebr. van der Lans, Tuinbouwweg 2b te Waddinxveen, voor het oprichten van een warenhuis aan de Tuinbouwweg 3; aan de heer B. C. Blonk, Bloemendaalseweg 7a te Waddinxveen, voor het gedeeltelijk vernieuwen van een warenhuis; Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuurszaken en Ruim telijke Ordening, der secretarie. Cursus zelfredzaamheid voor kinderen In het gemeentelijk zwembad De Sniep start eind september/begin oktober een cursus zelfredzaamheid. Deze voor Waddinxveen unieke cursus heeft als doel, uw kind het vermogen en de vaardigheid bij te brengen om zichzelf uit het water te kunnen redden. Het is in de loop der jaren steeds duidelijker geworden dat het diplo ma A niet toereikend genoeg is, als het gaat om zichzelf te kunnen redden. De kinderen leren zwemmen in helder blauw water en in badkleding (ideale omstandigheden). Tijdens het diplomazwemmen dragen de kinderen zomerkleding. De omstandigheden waarin een kind on verwacht te water raakt zijn echter vaak totaal anders dan in het zwembad. Het klimaat in Nederland draagt er toe bij dat de kinde ren ongeveer 9 maanden per jaar gekleed gaan in een lange broek, jas en laarzen. Het water waar een kind invalt is altijd donker, dus ondoorzichtig. Daarbij komt dan nog de temperatuur van het water en de ’’verras sing” voor het kind is compleet. Op de lage temperatuur van het water na worden al deze facetten tij dens de cursus aangeleerd. De kinderen zullen leren in zware winterkleding boven water te blij ven en de kant te bereiken. Tevens zullen zij leren om zich onder wa ter in het donker te oriënteren. Dit alles is uiteraard geen garantie dat uw kind totaal veilig is in het waterrijke Nederland, maar draagt hiertoe wel voor een belangrijk deel bij. Woonwagenstandplaatsen aan de Sniepweg De tijdelijke woonwagenstandplaatsen aan de Sniepweg zijn op nieuw ingedeeld en met belijning en palen duidelijk aangeduid. Het gedeelte van het parkeerterrein dat resteert zal worden schoon gemaakt en plaatselijk worden herstraat, zodat het parkeren daar geen problemen behoeft te geven. Een aantal tourcaravans van de woonwagenbewoners zal - bij elkaar - nog nabij die standplaatsen gestald worden. Daarnaast voert het gemeentebestuur nader overleg met de bewo ners over de situatie op het tijdelijk in te richten centrum, dit in af wachting van het nieuw te bouwen centrum. Het wachten is echter al jaren op een beslissing van de Kroon over het bestemmingsplan, waarin dat centrum is gepland. Van gemeen tewege is al verschillende malen op spoed aangedrongen, tot dusver echter zonder resultaat. Voordat de bevolking (waaronder veel vertegenwoordigers uit de sport- en on derwijswereld) de gelegenheid kreeg af scheid te nemen was er vrijdagmiddag eerst nog een afscheidsbijeenkomst met alle gemeenteambtenaren. Daar voer den het woord burgemeester C. M. van der Lindendirecteur Openbare Werken en Bedrijven A. M. Zwamborn en ge meentesecretaris J. Meuleman. De heer WADDINXVEEN - De Waddinx- veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours van- ‘uit Duffel. Afstand 104 km. Gelost om 13.45 uur. In concours 716 dui ven. Aankomst eerste duif 16.00 uur, laatste duif 17.18 uur. Snelheid le duif 787 m. per minuut. M. Tollenaar 1-6-11-12-15-17-159- 174, J. v. Erk 2-21-73-117-119-153, Mevr. Janmaat 3-31-38-43-157, P. Bonefaas 4-35-109-110-124-129-152, J. Jansen 5-57-75-95-100-104-108- 139-145, Mevr. Versloot 7-19-50-54- 60-122-125-136-167, A. Hofman 8- 99, H. Metselaar 9-41-146-158, de Kok-Bijmans 10-30-61-70-113-115- 126-131-150, J.W. Sekeris 13-82, D. Heeren 14-27-51-71-81-86-154-172, N. Hoogerdijk 16-24-25-65-98-102- 120-149, Smit-Troost 18-58-62-69- 89-90-92-107-132-147, C.A. Bode 20-37-67-88-97-111-164, Twigt en Zn. 22-23-53-66, F. Middelkoop 26- 166, W. Breedijk Sr. 28-59-144-165, M. Verbeek 29-47-63-77-96-101-123- 128-168, v. Vliet-Dijkstra 32-36-74- 105-112-138-140-141-156-171-177 A.H. Kivits 33-34-48-55-79-93-143, W. Metselaar 39-44-49-118-142, Mevr. Toor 40-45-76-78-151, H. v. Dijk 42-64-68-72-85-103-133-155- 161-169-170, A. de Wit 46-127, C. Hofman 52-134-135-137-162, Toor en Zn. 56-94-116, D. Degenhardt 80- 84, L. de Bruyn 83-87, F. Rip 91- 106, B. Hoogendoom 114-121, H. Vink 130-148-173, Mevr. Twigt 160, J.C. Koren 163-175-176. ter klinkhamerweg 86. Deze bijzondere raadsvergadering be gint om drie uur en zal worden gevolgd door een informele bijeenkomst. Tij dens een receptie aan het einde van de middag zal voor genodigden gelegenheid bestaan om met burgemeester en me vrouw Van Gent persoonlijk kennis te maken. Op dit moment geniet het echt paar van een welverdiende vakantie. In Waddinxveen is vorige week afscheid genomen van PvdA-wethouder Van Gent. Dat gebeurde aan het slot van de vorige week woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering en tijdens een vrijdagmiddag in de raadzaal van het gemeentehuis gehouden receptie. Concept-hinderwetvergunning Shell vestiging aan de Rijksweg A 12. Vanaf 7 juli 1982 ligt tijdens kantooruren, gedurende 14 dagen, ter inzage de conceptvergunning met bijbehorende bescheiden van Shell Nederland Verkoopmij B.V. voor het uitbreiden en wijzi gen van het tankstation aan de Rijksweg A 12. - Garagebedrijf J. Tromp, Henegouwerweg 26b te Waddinxveen, voor het oprichten en in werking hebben van een herstelinrichting voor motorvoertuigen aan de Henegouwerweg 26b alhier. De aanvragers en degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvragen en een ieder die aantoont dat hij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 22 juli 1982 te gen de ontwerp-beschikkingen bij burgemeester en wethouders van deze gemeente gemotiveerde schriftelijke bezwaren indienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. tl Storingsdiensten ■Gas en elektriciteit waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Aangifte Hondenbelasting In verband met de uitvoering van de Verordening Hondenbelasting ting brengen burgemeester en wethouders van Waddinxveen het volgende onder de aandacht: wanneer u een hond koopt of krijgt wanneer u een hond heeft die de leeftijd van drie maanden bereikt; wanneer u uw hond verkoopt of weggeeft wanneer uw hond overlijdt; dient u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijke aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling Financiën. Hinderwetvergunning Meubelfabriek Mulleman B.V. M.S. Meubelen B.V. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben op 29 juni 1982 besloten aan Meubelfabriek Mulleman B.V./M.S. Meubelen BV.Mercuriusweg 3 te Waddinxveen een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een meubel fabriek met opslagmagazijnen aan de Mercuriusweg 3, alhier. De vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ie der ter inzage op werkdagen tijdens kantooruren en op maandag avonden van 19.00 tot 22.00 uur tot en met 7 augustus 1982. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking wordt ingediend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA ’s-Graven- hage. WADDINXVEEN - Drogisterij en Par fumerie S. Bouma in het winkelcentrum Groensvoorde presenteert dezer dagen de Colorsilk Salon Formula, een profes sionele kleurshampoo zonder ammonia van Revlon. Kleurdeskundigen van Revlon raad pleegden de natuur voor de prachtigste haarlinten en produceerden elke tint en elke glans voor u. Zij verrijkten Color- silk met conditioners, die natuurlijkr proteïnen bevatten, zodat uw haar werkelijk zachter en handelbaarder wordt nadat u het haar gekleurd heeft. WADDINXVEEN/DRACHTEN Waddinxveens oud-burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en zijn gezin heb ben afgelopen maandag hun woning aan de Weidezoom 25 verlaten en hun intrek genomen in een huis in Drachten, welke tijdelijk zal worden bewoond totdat de in deze Friese plaats gekochte woning leegkomt. Het vertrek van onze ex-eerste burger komt bijna tien maanden nadat hij op 16 september 1981 werd benoemd tot bur gemeester van de Friese gemeente Smal- lingerland, waarvan Drachten de hoofd plaats is. Mr. Smallenbroek is vijf en een half jaar burgemeester van Waddinx veen geweest en wel van 16 maart 1976 tot 16 september 1981. In de afgelopen periode liet mr. Smallen broek zich nauwelijks meer in Waddinx veen zien. Alleen in de weekeinden ver toefde hij bij zijn vrouw en gezin. Het langere verblijf in Waddinxveen bood vooral zijn kinderen de mogelijkheid hun scholen af te maken en nog een sei zoen lid te blijven van een aantal vereni gingen. Zij maakten zich dan ook met moeite los van de in Waddinxveen ge smede banden. Het huis aan de Weidezoom, dat mr. Smallenbroek speciaal liet bouwen na zijn komst in Waddinxveen omdat de ge meenteraad juist tevoren had besloten WADDINXVEEN - De Jan Dorre- kenskade-West tussen de Esdoornlaan en een punt vijf meter ten westen van het perceel nr. 21 wordt in beide richtingen gesloten verklaard voor alle motorvoer tuigen. B. en W. hebben dit besloten, belanghebbenden kunnen tegen dit be sluit een beroep instellen bij de Kroon. Overigens heeft het college twee aanwo- jtenden ontheffing van het verbod ver- WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - Waddinxveens PvdA-wethouder A. H. van Gent (56) zal dinsdagmiddag 20 juli worden geïnstalleerd als burgemeester van Zevenhuizen. De al per vrijdag 16 juli tot eerste burger van onze buurge meente benoemde geboren en getogen Waddinxvener vormt dan het middel punt van een bijzondere gemeenteraads vergadering, die zal wórden gehouden in het dorpshuis Swanla aan de Burgemees- WADDINXVEEN - Met een vrijdag middag tussen vijf en zes uur gehouden receptie in de raadzaal van het Waddinx- veense gemeentehuis hebben wethouder A. H. van Gent (PvdA) en zijn echtge note afscheid genomen van heel wat re laties, vrienden en bekenden. Onder de receptiegangers bevonden zich niet al leen diverse oud-wethouders en oud-ge- meenteraadsleden. maar ook de oud- burgemeesters van Waddinxveen C. A. van der Hooft (1958-1975) en mr. A. G. Smallenbroek (1976-1981). Het deed de tot burgemeester van Ze venhuizen benoemde geboren en geto gen Waddinxvener en zijn vrouw zicht baar goed zoveel belangstelling en harte lijkheid te mogen meemaken. De PvdA- Burgemeester en wethouders hebben besloten de Jan Dorrekenska- de West tussen de Esdoornlaan en een punt op 5 meter ten oosten van het perceel nr. 21 in beide richtingen gesloten te verklaren voor alle motorvoertuigen. Belanghebbenden kunnen op grond van het bepaalde in artikel 135, lid 3, van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens tegen dit besluit beroep instellen bij de Kroon. Overigens hebben burgemeester en wethouders twee aanwonenden ontheffing van het verbod verleend. PERFECTIE I Revlon streeft altijd naar perfectie. 1 Daarom gingen de deskundigen bij de natuur te rade voor de ontwikkeling van deze nieuwe Salon Formula Colorsilk I kleurshampoo. Resultaat: -de professionele kleurshampoo zon- der ammonia, dus absoluut veilig voor uw haar, - schitterende, natuurlijke kleuten, die kwalitatief zó goed zijn, dat u de kleur krijgt die u wenst. - keus uit 16 mooie, jeugdige tinten met een prachtige, natuurlijke glans, - verrijkt met conditioners, die natuur- lijke proteïnen bevatten, waardoor het I haar na het kleuren werkelijk zachter en beter behandelbaar wordt. Zichtbaar en voelbaar beter. - brengt uw haar bovendien in een bete- re conditie dan daarvoor. wethouder zei in ieder geval er sprake- Van Gent kreeg een lamp aangeboden loos door te zijn, nadat de raadsnestor voor zijn in Zevenhuizen te betrekken D. Uitbeijerse (SGP/HKV/GPV) nog ambtswoning. had betoogd het begrijpelijk, maar wel jammer te vinden dat de heer Van Gent vertrekt, daarmee een 20-jarige loop baan in de plaatselijke politiek afslui tend. Mr. A. G. Smallenbroek de ambtswoning Piasrode aan de Sniep weg definitief van de hand te doen, welk besluit onze oud-burgemeester achteraf deelde, is intussen verkocht aan een me disch specialist. De aanvankelijke ver koop van de woning aan een directielid van een Waddinxveens bouwbedrijf ging uiteindelijk niet door. Alarmering Brandweer Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven WADDINXVEEN Afgelopen maandag hebben de zesdeklassers van de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool afscheid van hun school aan de Lindengaarde genomen met een feestdag. Na het af scheidswoord van schoolhoofd B.J. Vroegop en het overhandigen van de Bijbel gingen de schoolverlaters moe, maar voldaan naar huis. Maandagmorgen werd er op de De Savornin Lohmanschool spelletjes gedaan. Tussen de middag werd er gezamenlijk soep en brood gegeten. Daarna gingen de meisjes en jongens op pad om een speurtocht door Waddinxveen te maken, ’s Avonds werd er op school „gedineerd”. Dit was verzorgd door de schoolcommissie en ouders van de 6e klassers. Hierna kwamen de ouders op school en volgde een geslaagde amuse- mentsavond met muziek, dans, zang, goochelen en een klarinettist. En niet te vergeten de dia’s van het kamp dat was gehouden van 21/23 april te Oisterwijk en van verschillende aktiviteiten op school zoals de Japanse week. Na de koffie en limonade volgde een toneelstuk naar het boek van Guus Kuijer „Krassen in het tafelblad.’ Hierin speelden alle kinderen van deze 6e klas mee, maar aangezien het aantal rollen van dit stuk be perkt was (opa en Madelief in de hoofdrol) wisselden in ieder bedrijf de spelers. Dus in ieder bedrijf speelde een ander kind voor opa, Made lief en moeder. Om het niet al te verwarrend te maken hadden bijv, alle opa’s de zelfde pet op. Dit alles werd met zeer veel enthousiasme op het toneel gezet. Zij oogstten er dan ook veel succes mee. Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwvergun ningen verleend: I aan de heer J. Koopmans, Amalia van Solmsstraat 28 te Waddinx veen, voor het vergroten van een woonhuis met een achtergevelaan bouw; aan de heer P. van den Heuvel, Brugweg 135 te Waddinxveen, voor het aanbrengen van een dakraam in de rechter zijgevel van een woonhuis en het geheel vernieuwen van een berging; aan de heer A. J. M. Onderwater, Van Maerlantstraat 28 te Wad dinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het achtergevel- dakvlak van een woonhuis. aan de heer J. W. Kooijman, Heggewinde 17 te Waddinxveen, voor het vergroten van een woonhuis door het verhogen van een zijgevel- aanbouw; aan de heer R. van der Krans, Henegouwerweg 107 te Waddinx veen, voor het vergroten van een woonhuis; aan de heer T. Drost, Nic. Beetslaan 1 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak van een woon huis; aan de heer T. Havenaar, Peter Zuidlaan 41 te Waddinxveen, voor het oprichten van een agrarisch bedrijfsgebouw aan het Noordeinde 80; aan de heer J. M. P. Telkamp, v. d. Berghstraat 46 te ’s-Gravenha- ge. voor het wijzigen van de gevels en het vergroten van de dakkapel op het linker zijgeveldakvlak van de woning Piasweg 8; Drukte van belang op de afscheidsreceptie van wethouder AH. van Gent en zijn echtgenote vrijdagmiddag in het gemeentehuis van Waddinxveen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/GOUDA - Het fail lissement van Becas Beheer BV, Wad dinxveen, is wegens gebrek aan baten opgeheven. Voetgangersoversteekplaats Juliana van Stolberglaan. Burgemeester en wethouders hebben besloten een 4 meter breed weggedeelte op de Juliana van Stolberglaan ten noorden van de aan sluiting met de Pr. Bernhardlaan (nabij de bibliotheek) aan te wij zen als voetgangersoversteekplaats. Belanghebbenden hebben de mogelijkheid van beroep ingevolge het bepaalde in artikel 135, lid 3, van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens. l> W*

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3