BIJ MEER BOSKOPERS 1 1 1 1 SJAAK NOTEBOOM Li 11 I ’1 i. ’’ZUIDPLAS” IN TREK EN WADDINXVENERS Doel en beleid Bungalowstrook Anesthesist in Bedrijven Beijerincklaan 1 film 10,- per week 3 films 25,- per week Half uur geen stroom in Boskoop en Waddinxveen VERHUUR VIDEOFILMS Scholen i Sportpark ”De Sniep” Start bouw in 1983; 35% woningwet, 60% premie, 5% vrije sector plasweg van Stichting ’’Zuidplas” hoger beroep Scholen Alle systemen, doorlopend nieuwe titels. I 3 ril O 3 a r nu zuinig met energie verstandig voor morgen! 5 ÏStóS* WOENSDAG 7 JULI 1982 ver-. boerenorganisaties en waterschappen. - '-S7 de Stichting Iigweide zwembad 11 11 ftBtf H bedrijfjes verheid en de medewerkers van de Stichting. x 1 1 BOSKOOP Sinds enige tijd zijn 01 *L '-3 De Willner-ploeg wordt reeds 10 jaar in de praktijk toegepast. De Heidemij heeft thans drie van deze werktuigen die van maximaal 1.20 meter tot 1.60 meter kunnen draineren. Hierdoor is deze mat- hode nu voor zowel gras- als bouwland bruikbaar. Als voordelen van dit systeem worden opgegeven: geen nazakking in die zin dat de grond uiteindelijk lager (of hoger) blijft liggen door eventuele ongelijke op vulling van de sleuf; in het geval van wei land blijft de graszode onaangetast en geeft het dus geen produktieverlies; in het geval van bouwland geeft deze ma nier van draineren geen grondversto- ring, door elkaar komen van grondla gen, kluitvorming of structuurbederf. overname van de particuliere ver voersdiensten van de heer H.G. van Helden te Boskoop en de gebr. Heemskerk te Bodegraven, een nieu-- we ambulancestandplaats in gebruik zal nemen, welke is gevestigd te Bos- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Vlak na middernacht van maandag op dinsdag heeft ook een deel van Wad dinxveen en Boskoop ongeveer 25 minuten zonder electriciteit gezeten. De stroomstoring was het gevolg van een defecte schakelaar in het nieuwe transformatorstation Alphen-West. Gedurende dat kleine half uur deed de straatverlichting het niet, waren inbraakbeveiligingen tijdelijk buiten werking en zat men ook in de huizen zonder stroom. De Waddinxveners en Boskopers die zonder stroom zaten krijgen hun electriciteit van het Ener giebedrijf in Leiden. W’veens nieuwste woonwijk Zuidplas I Naast de meest gangbare methoden van draineren, namelijk doormiddel van het graven van een sleuf met een kettingma- chine, waarin de drain kan worden ge legd, wordt er door de Heidemij sedert enkele jaren gewerkt met het systeem van sleufloos draineren. Dit vindt plaats met de zogenaamde Willner-ploeg. Dit werktuig snijdt met i er op het gebied van ambulancevervoer in Midden-Holland bepaalde ontwik kelingen in gang gezet. Deze hebben ertoe geleid dat de Regionale Ambu lancedienst Midden-Holland, door WADDINXVEEN/BOSKOOP - Volgens de statuten heeft de Stich ting Maatschappelijke Dienstver lening ’’Zuidplas” - die behalve in Waddinxveen en Boskoop ook ac tief is in Benthuizen, Capelle aan den IJssel, Moerkapelle, Moord recht. Nieuwerkerk aan den IJssel, en Zevenhuizen (een werkgebied met 115.028 inwoners) - tot doel: ”De maatschappelijke dienstver lening, welke is gericht op het be vredigend sociaal functioneren van individu, gezin of groep in de samenleving. Hierbij zal zoveel mogelijk rekening worden gehou den met de levensbeschouwelijke overtuigingen van gezinnen en personen, aan wie hulp wordt ver leend”. De Stichting tracht haar doel te be reiken door: a. het oprichten en in stand hou den van een apparaat voor Maat schappelijk Werk en Gezinsver zorging, dat in staat is om in vol doende mate en op deskundige wijze hulp te verlenen; b. samen te werken met of be stuurlijk deel te nemen in organi saties met een aanverwant of soortgelijk doel; c. het geven van voorlichting over Algemeen Maatschappeljk Werk. Gezinsverzorging en eventueel an dere onder de Stichting ressorte rende activiteiten; d. het initiëren en stimuleren van activiteiten op het gebied van de maatschappelijke dienstverlening, waaraan behoefte is gebleken, maar welke niet door de Stichting zelf worden uitgevoerd; e. alle andere wettige middelen, die het bereiken van de doelstel ling der Stichting kunnen bevorde ren. De concretisering van dit algeme ne beleiddoel is terug te vinden in de beschrijving van de activiteiten van de Stichting. In het najaar 1982 verschijnt de Beleidsnota van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening ’’Zuidplas”. In deze Beleidsnota worden de alge mene beleidslijnen tot 1985 gefor muleerd. UUri]] n garage bedrijf waddinxveen PASSAGE 47 TEL 01828-2477 De demonstratie van sleufloze drainage door de Heidemij op het bedrijf van A. P. Captein aan de Tweede Bloks- weg in Waddinxveen. Heidemij demonstreert sleufloze drainage WADDINXVEEN - De Heidemij Nederland BV heeft dinsdag 6 juli in overleg met het consulentschap te Gouda een demonstratie verzorgd van sleufloos draineren met de Heidemij Willnerploeg op het bedrijf van A. P. Captein aan de Tweede Bloksweg 46 in Waddinxveen. De demonstratie trok geïnteresseerde boeren in de akkerbouw en veeteelt en vertegen woordigers van instanties als Landinrichtingsdienst, consulentschappen. BESTUUR In het bestuur van ’’Zuidplas” - waarbij 391 mensen in dienst zijn - hebben zitting uit Waddinxveen J. Blonk (penningmeester), F. M. H. M. Cuppen, J. A. van Dort Kroon- v. d. Stoel, en J. Eerbeek en uit Boskoop J. Keus (voorzitter), J. W. Bogaards, C. J. Vreeburg en A. van Doom. Hetbestuur van de Stichting "Zuidplas” vergaderde in 1981 één Leer per maand. Belangrijke punten van overleg waren: - De konsekwenties van de finan ciële taakstelling in de Gezinsver zorging en daaraan gekoppeld het formatiebeleid in de Gezinsver zorging. - De konsekwenties van de invoe ring van de Rijksbijdrageregeling Maatschappelijke Dienstverlening fase I. - De bespreking van de voortgang van de samenwerking op het ter rein van de Gezinsverzorging in Capelle a/d IJssel. - De bespreking van de ontwikke lingen op het terrein van de wlzijnsplanning in de afzonderlij ke gemeenten. - Het bespreken en ontwikkelen van een nieuwe bestuursstruktuur van de Stichting. Een nieuwe be stuursstruktuur, waarin met name de ontwikkelingen rond ’’besturen van instellingen” in zijn aangege ven. Het is de bedoeling in het voorjaar van 1982 de nieuwe struk- tuur in bespreking te brengen bij de huidige participanten, de Ov- w A1JU11NAVLLlN/bUdKUUr riet beroep dat VVadinxveners en Boskopers op het maatschappelijk werk en de gezinsverzorging van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening “Zuidplas” doen neemt nog altijd toe, zo blijkt uit het jaarverslag van 1981 van de stichting. Vorig jaar had “Zuidplas” met 169 hulpaanvra- gen (165 in 1980) te maken uit Waddinxveen en met maar liefst 303 (212 in 1980) uit Boskoop. Van de nieuwe cliënten blijken verreweg de meesten op eigen initiatief contact te zoeken. publiceerde cijferoverzichten blijkt dat ook in Waddinxveen steeds meer mensen zelf de weg weten te vinden naar het Maatschappelijk werk. De verwijzingen via de huisartsen na- koop, aan de Voorofscheweg. De feestelijke opening van deze ambu- lanceplaats was vanmiddag (woens dag 7 juli 1982) van 17.00 tot 18.00 uur op het adres Zuidkade 46 te Bos koop. ROTTERDAM/BOSKOOP - De Goudse anesthesist Lokugé A. gaat in beroep tegen het vonis van de Rotter damse rechtbank van 10.000 gulden boe te wegens schuld aan de dood van de 63- jarige mevrouw A. Kruiswijk uit Bos koop. De vrouw stierf in het Jozefziekenhuis in Gouda, nadat zij tijdens een operatie aan het neusbeen zuurstof kreeg toege diend in haar slokdarm inplaats van in de luchtpijp. Het Jozefziekenhuis, waar de anesthe sist al 14 jaar werkt, schorst Lokugé niet, Medisch-directeur J. Boele verwacht dat zijn collega door het gerechtshof zal wor den vrijgesproken. De Rotterdamse rechtbank deed onlangs uitspraak in de zaak tegen de anesthesist. De demonstratie van sleufloze drainage door de Heidemij op het bedrijf van A. P. Captein aan de Tweede Bloks- zijn wigvormige scharen de grond los, waarbij de strook even wordt opgetild. In de vrijgekomen ruimte, die op dat moment van de beweging ontstaat, wordt de door de machine lopende drai- nagebuis gelegd. Vervolgens wordt de grond weer losgelaten en is de buis op de juiste plaats en diepte in de grond aange bracht. Opening ambulance standplaats Boskoop WADDINXVEEN Het maatschappelijk werk van “Zuid plas” hield in 1981 opnieuw een slaapcursus. Hieraan namen 16 men sen deel. Uit de in het jaarverslag ge- - HUISVESTING De Stichting Maatschappelijke Dienstverlening "Zuidplas” heeft vanaf de start in 1974 expliciet ge kozen voor een gedecentraliseerde aanbieding van de dienstverle ning. Dit uitgangspunt betekent, dat er in alle gemeenten duidelijke vindplaatsen zijn voor de hulpver lening. Het centraal bureau van de stich ting is gelegen in Nieuwerkerk a/d IJssel. Hier is de administratie en de coördinatie gevestigd. Het pand heeft een open karakter en voldoet in zijn algemeenheid aan de eisen van deze tijd. In Waddinxveen is het Maatschap pelijk Werk en de Leiding Gezins verzorging gehuisvest in een servi ceflat voor bejaarden aan het Jan van Bijnenpad, het zogeheten An ne Frank-centrum. De drie ruim ten worden gehuurd van de Stich ting Dienstverleningscentrum Waddinxveen. In Boskoop is de bureauruimte voor het Algemeen Maatschappe lijk Werk en de Gezinsverzorging gevestigd aan de Zijde 50. i men toe. Met twee huisartsen en de wijverpleging werd in 1981 gestart met gestruktueerde werkbesprekin gen. Dit alles resulteerde in een ge zamenlijke aanpak van hulpverle ningssituaties Al met al een positie ve ontwikkeling. In 1981 was er in Waddinxveen, evenals in andere gemeenten, sprake van toename van schuldsaneringen. Met de Gemeentelijek Sociale Dienst zijn duidelijke werkafspraken ge- maakt om hulpvragers op dit materië le vlak snel en effektief te kunnen helpen. De Stichting Maatschappelijke Dienstverlening “Zuidplas” helpt die mensen die niet afhankelijk zijn van een Algemene Bijstanduitkering. De Gemeentelijke Sociale Dienst tracht die mensen te helpen, die reeds een uitkering ontvangen van de Gemeen telijke Sociale Dienst. Met het So ciaal Cultureel Werk in Waddinx veen heeft het Maatschappelijk Werk positieve werkkontakten. De hulpverlening via de gezinsver zorging in Waddinxveen geeft vooral een groei te zien op het vlak van de alpha-hulpverlening. De begeleiding van helpsters en verzorgsters vindt plaats via individuele werkbegeleiding en het houden van groepsbijeenkom sten. BOSKOOP De officiële opening van het nieuwe bureau aan de Zijde 50 in Boskoop was in 1981 een belangrijke gebeurte nis. In het nieuwe pand aan de Zijde 50 is meer ruimte en privacy voor al lerlei gesprekken. Ook in 1981 funk-’ tioneerde het home-team als een vast overlegplatform tussen huisartsen,', maatschappelijk werk en wijkverple-; ging. Via twee bestuursleden parti cipeert de Stichting Maatschappelijke! Dienstverlening “Zuidplas” in de Ge-; meentelijke Welzijnsplanning. De kontakten met helpsters en zorgsters van de gezinsverzorging vin-' den plaats via individuele werkbege leiding en zo mogelijk via groepsbe-! sprekingen. In de groepswerkbespre- kingen kwamen onder meer de vol gende onderwerpen aan de orde: agressiviteit bij kinderen, onderlinge' verhoudingen in gezinnen, kindermis handeling, sterfgevallen in gezinssi tuaties, enz. Samen met de helpsters en verzorg sters uit Benthuizen werd een voor-! lichtingsmiddag aangaande de alpha-' hulpverlening georganiseerd en werd een bezoek gebracht aan het ver pleegtehuis “Irene”. De alpha-hulp-- verlening in Boskoop werd in 1981! aanzienlijk uitgebreid, te weten van; 4.007 uur in 1980 naar 6.465 in- 1981. Wat betreft de hulpverlening via het- algemeen maatschappelijke werk in Boskoop mag worden opgemerkt dat - met betrekking tot het aantal cliënt-! situaties steeds meer sprake is van; meerdere cliënten. later uit te werken woongebied (i 300 won.) - - WADDINXVEEN/BOSKOOP Het beroep dat Wadinxveners verzorging g “Zuidplas” slag van 1981 tri Boskoop Benthuizen Moerkapelle Waddinxveen Zevenhuizen Moordrecht Nieuwerkerk a.d. IJssel Het gebied van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Zuidplas, die ook actief is in Boskoop en Waddinxveen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 7