i: In nieuwe Algemene Politie Verordening 6 Verwachting van schoolbestuur I 1 j Medezeggen schapsraad De Klimop Einde van kleuterschool ’t Hazeveld T. van den Berg Medezeggen schapsraad Theo Thijssen j TELEFOONNUMMERS M VERGADERINGEN DIVERSEN •i I SPREEKUREN y VERKEER EN VERVOER S HINDERWET VERGUNNINGEN BESTUURSZAKEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 JULI 1982 adresPostbus 400,2 740 A K Waddinxveen. T L.S., t met al haar plezierige kanten. Om diegenen die thuis blijven of later op vakantie gaan toch van dienst te kunnen zijn, blijven wij normaal geopend, tot ziens. ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- 4433 4433 01820-15767 01727-4044 070-210001 PASSAGE 210 - WADDINXVEEN. voor reserveringen 01828 - 6695. WADDINXVEEN GEMEENTE 01820-19555 010-362244 l Bejaardenreis in 1936 I F' Het is weer vakantietijd, 4 V Storingsdiensten Gas en elektriciteit I Waterleiding (telefoonbeantwoorder) I Centrale Antenne Inrichting (CAI) blad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). 1982 ruimte vrij om de verbouwings werkzaamheden te kunnen laten uitvoe ren. In de gemeenteraadsvergadering van 16 december 1981 stelde de gemeenteraad Zacht zijn voor elkaar In periodes dat het zelfs in Nederland behoorlijk warm kan zijn, is het te verwachten, dat de mensen - méér dan zij gewoon zijn - buiten gaan leven. Vriendschappelijke kontakten met buren worden geïn tensiveerd, maar óók wordt - vaak zonder dat men zich dat bewust is - anderen overlast bezorgd. Een goede oplossing is urgenter geworden door de gerealiseerde re constructie van het Stationsplein, waardoor het behoorlijk kunnen stallen van fietsen wenselijker is geworden. Overigens geldt voor het stationsgebouw een verbod om rijwielen te plaatsen, waartegen door de politie kan worden opgetreden. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak heeft gemaakt. "’222 3000 3000 ■I i WADDINXVEEN - De voorlopige medezeggenschapsraad van de open bare kleuterschool De Klimop aan de Essengaarde is als volgt samenge steld: leerkrachten mevr. K. Note- boom (hoofdleidster), mevr. A. v.d. Hart (leidster) en ouders V. Krau- wer en H. Schouten. Medische hulp: Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood In augustus start van de verbouw van Willem van Oranjeschool W A I JI 11N P P NJ nlonnpn x/rxrxt- rJo 11 m QCQ DDD NacnkiLbionr PSP blij met schrappen zedelijkheidsparagraaf De te bouwen en uit te breiden protestants-christelijke Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan. Foto: Week- van der Linden: vrijdag- WADDINXVEEN/GOUDA - Bij Tho mas van den Berg Aannemingsbedrijf BV, Waddinxveen, is de Waddinxvener T. van den Berg (geboren 7-11-1910) uit getreden als directeur. Tot zijn opvolger is benoemd T. van den Berg te Waddinx veen. Het zaakadres is gewijzigd in Al- pherwetering 97, Waddinxveen, zo blijkt uit een wijziging in het handelsre- gister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden Holland. Rijwielaccommodatie bij het station Van de Nederlandse Spoorwegen is bericht ontvangen, dat zal wor den bezien op welke wijze het probleem van het stallen van fietsen bij het station kan worden opgelost. had toen namelijk zojuist de voor de bouw vereiste toestemming aan het schoolbestuur verleend. Op 30 januari 1980 nam de Waddinx- veense gemeenteraad al een medewer- kingsbesluit inzake de vervanging van deze kleuterschool. Het college - over tuigd van de noodzaak dat de huisvesting van de kleuterschool dringend verbete- we nog een foto van vroeger aan. De bejaardenreis, nu gehouden door het Comité Bejaardenteis Waddinxveen en toen door de plaatselijke midden- standsvereniging, is dan ook en be grip in ons Gouwe-dorp. I Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven WADDINXVEEN De nieuwe Algemene Politie Verordening (APV) voor de gemeente Waddinxveen, die het 30 jaar oude boekje met allerlei verbods- en gebodsbepalingen met betrekking gaat vervangen, heeft oqder meer een PSP afdeling Waddinxveen. Zoals be- '6 juli ter inzage op de af hel gemeentehuis en in de biblio- WADDINXVEEN - Bij de verkiezin gen voor de voorlopige medezeggen schapsraad van de openbare Theo Thijs- senschool aan de Kerkweg-Oost zijn on langs voor de geleding ouders gekozen de heren R. C. Paling en A. Hol en voor geleding personeel mej. A. A. Bakker en de heer J. A. Polderdijk. WADDINXVEEN - De plannen voor de verbouw van de Willem van Oranjeschool (waarin na de verbouwing ook kleuterschool Kruimeltje zal worden ondergebracht) zijn in een vergevorderd stadium. Het voorlopige bouwplan werd goedgekeurd door de Gemeente in de Inspectie. Architek- tenbureau Stuurman zal een definitieve begroting maken, waarna niets de waddinxveen vorige maand werd voor de 50e maal de Bejaarden reis Waddinxveen gehouden met een record-aantal van 400 deelnemers. Het gehele college van Burgemeester en Wethouders woonde daarom het Plaatsing naambordjes Burgemeester en wethouders hebben besloten het ’’Industrieel Contact Waddinxveen” vergunning te verlenen voor het plaatsen van naambordjes (systeem Modulex) ten behoeve van bedrijven in de industriegebieden Noord en Zuid, en wel op de punten: 1. Ka- naaldijk/Apollolaan; 2. Apollolaan/Mercuriusweg; 3. Kanaaldijk/ Zuidelijke Dwarsweg; 4. Zuidelijke Dwarsweg/Zuidkade; 5. Noordkade/Willem de Zwijgerlaan; 6. Noordkade/Staringlaan; 7. Willem de Zwijgerlaan/Noordkade. Ook niet-leden van het Industrieel Contact Waddinxveen kunnen van het nieuwe systeem gebruik maken. Daartoe kan men zich aan melden bij B.V. Modulex Nederland, Hoofddorp (tel. 02503- 14441), waarna in overleg met de gemeente en het Industrieel Con tact Waddinxveen één en ander wordt verwezenlijkt. Uitgangspunt van het systeem is in dit geval de verwijzing via de A.N.W.B.-borden naar de industriegebieden Noord en Zuid, waar na ter plaatse nadere verwijzingen naar meewerkende bedrijven worden geplaatst. Andere verwijzingsbordjes zullen uit het oogpunt van verkeersvei ligheid en het uiterlijk aanzien van de gemeente niet worden toege staan. Het ’’Industrieel Contact Waddinxveen” is door de gemeente de verplichting opgelegd om aanwezige verwijzingsborden van leden te verwijderen; niet-leden zullen door de gemeente terzake worden aangeschreven. Bij het ingebreke blijven zullen nog aanwezige bor den van gemeentewege worden verwijderd. 858.000,- beschikbaar voor de ver bouw en uitbreiding van de Willem van Oranjeschool. Het bouwplan en de kos tenraming achten B.en W. nog altijd aanvaardbaar. ”Wij menen evenwel dat, zo de beoordeling van de kostenbera- ming door het ministerie van financiën daartoe aanleiding geeft, het gemeente bestuur de vrijheid moet hebben om dan met het schoolbestuur in overleg te tre den over een”eenvoudiger” plan. Het schoolbestuur zal de beschikbaarstelling van het krediet derhalve (nog) niet moe ten aanmerken als een definitieve accep tatie van de kosten”, aldus het college een halfjaar geleden tegen de gemeente raad. Zoals vermeld in ambtelijke advie zen moeten mogelijk enkele werkzaam heden in het bestaande schoolgebouw worden aangemerkt als ’’gewoon onder houd”; zo dit inderdaad hetgeval blijkt te zijn zullen de kosten daarvan ten laste van het schoolbestuur worden gebracht. WADDINXVEEN - Metingang van 1 augustus 1982 zal de kleuterschool ’t Ha- zeveld aan de Kerkstraat niet meer func tioneren bij gebrek aan leerlingen. Dat heeft wethouder A. H. van Gent (PvdA) de schoolraad voor het openbaar onder wijs laten weten. Andere door hem gedane mededelingen zijn: B. en W. hebben besloten dat de klassen 2 en 3 zullen deelnemen aan het schoolzwemmen in verband met het te verwachten betere rendement voor wat betreft het leren zwemmen. De wijziging van het aantal uren Vakleer krachten wordt veroorzaakt door het in krimpen van de Jan Ligthartschool. De daar minder beschikbare uren worden gedeeltelijk gecompenseerd door de overige scholen. Naar de mening van B. en W. zou vanaf oktober 1982 in plaats van de oudercom- missies een geledingenraad ouders inge- steld moeten worden. De gemeente zal hiervoor geen reglement opstellen. B. en W. hebben de behoefte de school raad in enige vorm te laten voortbestaan. Gedacht wordt aan een voorlopige ge meenschappelijke medezeggenschaps raad. In de laatste vergadering van de schoolraad (september) zal hier verder over gesproken worden. TROPENROOSTER De invoering van het tropenrooster is nogal slordig gegaan en heeft tot grote verwarring geleid. Ook bij de wethouder is een aantal negatieve reacties binnen gekomen. Het eventueel weer toepassen van het tropenrooster zal beter voorbe reid en gecoördineerd worden. Dat kan in de late uurtjes problemen geven met kinderen en in de vroege uurtjes tevens met ouderen. Een goede sfeer in de woonom geving is echter mede bepalend voor aangenaam wonen en gaat dus iedereen aan. Het verdient daarom aanbeveling het gehele jaar door, bijvoor beeld bij feestjes, op z’n minst de naaste buren op de ’’hoogte te stel len” en daarnaast zaken als open ramen en de volumeknop van de geluidsinstallatie in de gaten te houden. Voorkomen is beter dan ge nezen! Landelijk wordt regelmatig, ook via televisiereklame, aktie gevoerd om ’’zacht voor elkaar te zijn”. Denk daarbij ook aan bromfietsen en motoren, die al gauw een ”sportief”geluid kunnen produceren. Wees zacht voor elkaar; iedereen vaart daar wel bij! De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 15 juli 1982 ter ge meentesecretarie ter inzage. orgel - juicht de PSP toe; dit moet door de overheid niet bemoeilijkt worden. De omschrijving “het bestaan van gevaar voor aantasting van de rechten en vrijheden van anderen en overlast aan derden” is zo open dat vrijwel altijd op deze gronden een vergun ning geweigerd kan worden. Diefstalpreventie is op zich wel goed; het strafbaar stellen van het on beveiligd achter laten van een fiets is niet juist, omdat dit een risico van de betrokken zelf is. Het is de PSP niet duidelijk wat onder inbrekers- werktuigen moet worden verstaan (’n schroevedraaier?). Is het overdag wel toegestaan inbrekerswerktuigen te vervoeren? In het kader van recycling-moge- lijkheden en van de rechten van 2e- hands handelaren moet hierop geen verbod opgelegd worden op het door zoeken van afvalstoffen, tenzij daar door overlast wordt veroorzaakt. Het houden van dieren-artikel moet worden aangevuld met eisen aan de omstandigheden, waaronder dieren gehouden mogen worden. Daarom stelt de PSP voor: Het is verboden dieren te houden of hokken en ande re dierenverblijven te plaatsen of ge plaatst te hebben zonder dat daar normale frisse lucht, normaal dag licht, normaal fris drinkwater en stro of strooisel aanwezig is en voldoende bewegingsvrijheid voor de dieren be staat. Naar de mening van de PSP zouden ook niet-commerciële plaatselijek or ganisaties of plaatselijke non-profit- organisaties aan een braderie mogen deelnemen. Volgens de PSP moet de belofte regel en de eed uitzondering zijn, die opsporingsambtenaren af moeten leggen. Derhalve zou dit als volgt omschreven moeten worden: De krachtens het vorige lid aangewezen personen leggen in handen van de burgemeester of de door hem aange wezen ambtenaar de volgende belofte of eed af: “Ik beloof (zweer), dat ik mij opgelegde plichten met alle ijver en zonder aanziens des persoons zal vervullen. Dat beloof ik (Zo waar lijk helpe mij God almachtig)”. PSP een algemene toelichting gezien, waarin de plaats van de APV ten op zichte van andere gemeentelijke ver ordeningen en “hogere wetgeving” aangegeven wordt. “Neemt bijv, het aantal strafbepa lingen werkelijk af of worden meer onderwerpen in een afzonderlijk strafverordening geregeld?” Verder zou de procedure voor tot standkoming van de APV en de in houd van het overleg nader toege licht kunnen worden. “Is er over de toepassing e» functie van diverse be palingen gesproken met de betrokken opsporingsambtenaren en wat waren de resultaten van dit overleg? Is er rekening gehouden met APV’s elders in het rayon van de Rijkspolitie? Be antwoording van dit soort vragen kan meer inzicht geven in de betekenis van deze APV.” Verder ontbreekt volgens de PSP een artikelsgewijze toelichting waardoor meer zicht verkregen zou kunnen worden op de toepassing van de ver schillende artikelen. Tenslotte vraagt de PSP zich af welke bijzondere po sitie de plaatselijke middenstandsve- reniging inneemt ten opzichte van deze APV, omdat zij rechtstreeks voor eventueel kommentaar wordt benaderd. “Waarom worden dan bijv, sociaal kulturele instellingen, reklas- sering, instellingen voor maatschap pelijke dienstverlening e.d. niet bena derd?” OPMERKINGEN Voor de rest maakt de PSP een aan tal artikelsgewijze opmerkingen: De PSP stelt voor het maken van muziek in het openbaar alleen aan vergunning te binden wanneer dit met geluidsversterking gebeurt. Voor alsnog lijkt het niet nodig het maken van muziek te verbinden aan tijd en plaats. (In Utrechtse APV staat bijv.: niet langer dan 30 minuten op de zelfde plaats). Opleving van de straat muziek - naast het onvolprezen draai- Gemeenteraad Maandag 19 juli 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Agenda 1. Verkiezing van een wethouder ter vervulling van de plaats, die ingaande 16 juli 1982 openvalt door ontslagname uit zijn functie van wethouder door de heer A. H. van Gent. I 2. Wijziging gemeentebegroting dienstjaar 1982 in verband met be schikbaarstelling krediet voor hertegeling en herinrichting (incl. uitbreiding stallingsmogelijkheid) fietsenkelder onder sporthal. 3. Rondvraag. diner in het parkrestaurant Avifaina in Alphen aan den Rijn bij, terwijl de burgemeester en zijn echtgenote die woensdag 9 juni de gehele dag aanwezig waren en de trip naar Baar- le-Nassau, Antwerpen, Oud-Gastel meemaakten. In ons archief troffen Hinderwetvergunning P. Ondijk Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben op 6 juli 1982 besloten aan de heer P. Oudijk, Piasweg 36 te Waddinxveen een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en in wer king hebben van een agrarisch bedrijf aan de Piasweg 36 te Wad dinxveen. De vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ie der ter inzage en wel op werkdagen van 8.30 tot 12.15 uur en op de maandagavonden van 19.00 tot 22,00 uur tot en met 14 augustus 1982. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien beroep tegen deze beschikking wordt ingediend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1,2513 AA ’s-Graven- hage. s Spreekuur burgemeester, de heer C. M. morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. In verband met vakantie van wethouder P. F. J. van Schie is het niet mogelijk afspraken voor zijn spreekuur te maken. v --g- tot de plaatselijke situatie gaat vervangen, heeft opder reactie opgeleverd van de PC? 7.’™™.. kend ligt de nieuwe APV tot vrijdag 16 juli ter inzage op de af deling Algemene Zaken van 1 theek aan de Juliana van Stolberglaan. Voor de PSP, zo schrijft Wim van Breemen op vrijdag 9 juli aan het col lege van Burgemeester en Wethou ders, bestaan er tegen twee artikelen in de nieuwe Algemene Politie Ver ordening onoverkomelijke principiële bezwaren. Die hebben te maken met het binnendringen in gebouwen en de vrijheid van woord en geschrift voor wat betreft het aanbieden van ge drukte stukken. Over het binnendringen van gebou wen schrijft de PSP: “Door een der- gelijk artikel in de APV op te nemen moet ontruiming door de politie al tijd plaatsvinden op verzoek van de eigenaar van de woning, zonder dat de rechter er aan te pas kan komen. Het regelen van ontruiming door middel van de APV is niet nodig en niet gewenst omdat in het Burger lijk Wetboek en de strafwetgeving de eigenaar voldoende wordt be schermd.” Wanneer de eigenaar van mening is, dat misbruik van zijn woning wordt gemaakt kan hij/zij altijd naar de rechter gaan. De rechter kan dan de belangen van de eigenaar afwegen te gen maatschappelijke belangen, b.v. geen langdurige leegstand van wonin- gen/gebouwen e.d. Als er pogingen gedaan moeten worden om door mid del van een APV uitwassen in de leeg- standssfeer tegen te gaan dan moet dit ook gezocht worden bij die eige naars die speculeren, hun eigendom zelfs vernielen en woonrechten aan tasten.” Het aanbieden van gedrukte stukken, zoals dat wordt verwoord in het ar tikel over vrijheid van woord en ge schrift ontlokt de PSP de volgende reactie: “In dit artikel wordt de vrij heid van meningsuiting beperkt, om dat het verboden wordt gedrukte of geschreven stukken luidkeels aan te bevelen. Het is de PSP niet duide lijk waarom andere goederen dan ge drukte stukken wel aangeprezen mo gen worden. Andere artikelen van dit voorontwerp APV bieden genoeg mo gelijkheden om overlast tegen te gaan.” “Als het de. bedoeling zou zijn om met dit artikel diskriminatoire en smadelijke uitlatingen tegen te gaan, dan is de PSP van mening dat dit niet op deze manier geregeld moet wor den. De PSP hoopt en verwacht dat dit artikel - wanneer dit in de APV gehandhaafd wordt - zo spoedig mo gelijk door de rechter onverbindend verklaard wordt omdat het tot onge oorloofde beperkingen leidt.” INSTEMMING Met instemming heeft de PSP gecon stateerd dat het aantal strafbepalin gen in de APV drastisch is vermin derd. Met name het verdwijnen van de zedelijkheidsparagraaf juicht de PSP toe. Verder vindt de PSP het juist dat discriminerende bepalingen jegens vrouwen en andere bevolkings groepen, die elders in APV’s soms voorkomen in dit ontwerp niet zijn overgenomen. Wijziging van de be staande APV benadert de PSP daar om positief. Niettemin meent de PSP dat een groot aantal bepalingen in de APV vaag overkomt. Zo vaag zelfs dat de indruk gewekt wordt dat men er alle kanten mee uit kan. Dit is ver moedelijk het gevolg van het ontbre ken van de toelichting. Graag had de bouw meer in de weg staat. Waarschijnlijk zal met de verbouw in augustus a.s. worden aangevangen. Dat schrijft secretaresse M. G. Bosma- Jongerden van de Vereniging voor Pro- testants-Christelijk Onderwijs te Wad dinxveen in het verenigingsjaarverslag over 1981. Eind vorig jaar kon het Waddinxveense gemeentebestuur al laten weten dat er met betrekking tot de vervanging van de protestants-christelijke kleuterschool Kruimeltje aan de Souburghlaan voort- ring behoeft - maakte in de begroting I gang was geboekt voor wat betreft de in- I tegratie van deze school in de protes- I tants-christelijke Willem van Oranje school aan de Oranjelaan. Het ministe rie van Onderwijs en Wetenschappen

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3