W al kin au - kinder en doof en blind voor het verkeer Politie betrapt stelende mannen Leerkrachten Halve ton voor SJAAK NOTEBOOK! Afscheid van zesdeklassers kt Burgemeester stuurt raad wetsartikelen kregen geen uitnodiging Lezers schrijven De Kouwe Hoek mist één ton op heterdaad opknappen van fietsenberging Over ontslag als wethouder en raadslid Festiviteiten De Paris BV Musicals op de Leon van Gelderschool Herindeling woonwagens in sportpark Het Weekblad feliciteert Afscheidsfeest Groen van Prinstererschool UW FOTO’S ONS VAK VOOR DEZELFDE PRIJS slot schooljaar Jan Ligthart Inbraak via dak in nacht van donderdag op vrijdag Afscheid van Willem van Oranjeschool POLITIENIEUWS WADDINXVEEN xJI Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op 'privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 14 JULI 1982 <2 schap sruimte aan Dat 1 .’2 gereedschap uit het bedrijf zelf. Op vrijdagmorgen troffen de medewerk ers één grote kleefboel aan, want in po gingen om eventuele vingerafdrukken weg te werken hadden de dieven flessen limonade over de vloer, de bureaus en de rekenmachines leeggegoten. Overigens is dit complex aan de Zuidelijke Dwars weg meer door inbrekers bezocht. Die werden na verloop van tijd door de poli tie gearresteerd. WADDINXVEEN PASSAGE 47 TEL 01828-2477 WADDINXVEEN - Ongeveer 100.000,- aan geld en vakantiebonnen is in de nacht van donderdag 8 op vrijdag 9 juli gestolen uit twee panden van het garagebedrijf De Kouwe Hoek aan de Zuidelijke Dwarsweg. Onbekenden wis ten via een ingeslagen raam op het dak binnen te komen. In een kantoorvertrek werd een brandvrije kast opengebroken. Datzelfde lot onderging 4 geldkistjes. Diverse vertrekken werden doorzocht. DEZE ZOMER UW FOTO’S NAAR KEUZE AFGEDRUKT OP 9 x 14 cm, 10 x 15 cm of 10 x 10 cm. (grootformaat) ONTSLAG WETHOUDER Wetsartikelen, die betrekking hebben op het ontslagnemen door een raads lid, tevens wethouder. Kieswet, art. W2. 1. Een lid van een vertegenwoordi gend lichaam, tot wiens toelating is besloten, kan te allen tijde zijn ont slag nemen. 2. Hij bericht dit schriftelijk aan de voorzitter van het vertegenwoordi gend lichaam. Deze geeft hiervan on verwijld kennis aan de voorzitter van het centraal stembureau. Kieswet, art. W7. Leden van de Provinciale Staten en van de gemeenteraad, die hun ontslag hebben ingezonden, behouden hun lidmaatschap, totdat de goedkeuring van de geloofsbrieven van hun op volgers onherroepelijk is geworden of totdat het centraal stembureau heeft beslist, dat geen opvolger kan worden benoemd. Gemeentewet, art. 93. Die ophoudt lid van den raad te zijn, houdt tevens op wethouder te wezen. De Waddinxveense rijkspolitie is intus sen druk bezig alle sporen na te gaan. De daders zijn nog onbekend. De inbraak gebeurde op een goed moment. Men moet geweten hebben dat er op die dag vlak voor het begin van de grote vakan ties veel geld in het bedrijf aanwezig moet zijn geweest. De geraffineerde in braak op zich wordt beschreven als zui ver vakwerk. Opmerkelijk is dat de brandvrije kast werd opengebroken met In het Weekblad voor Waddinxveen van met de heer Van Gent hebben samenge- 7 juli 1982 wordt melding gemaakt van werkt, waren voor deze bijeenkomst niet een afscheidsbijeenkomst van de heer uitgenodigd. Onder hen waren mensen A. H. van Gent met alle ambtenaren van die ongeveer 8 jaar met de heer Van de gemeente. Een rectificatie is mijns in- Gent hebben samengewerkt. Het lijkt ziens op zijn plaats, daar niet ’’alle” ge- wel of wij in deze een soort ’’tweede meenteambtenaren waren uitgenodigd, rangs” ambtenaren zijn. want 50 leerkrachten van het openbaar BERT DE RIJKE onderwijs, die toch min of meer nauw Weidezoom 57 EN NATUURLIJK DE KWALITEIT DIE U VAN ONS GEWEND BENT. ONTSLAG RAADSLID Wetsartikelen, die betrekking hebben op het ontslagnemen door een wet houder, die raadslid blijft. Gemeentewet art. 90. De verkiezing ter vervulling der plaat sen, die door ontslag, overlijden, of om eene andere reden openvallen, ge schiedt binnen veertien dagen na dat openvallen. Gaat dit laatste gepaard met het openvallen eener plaats in den raad, dan beginnen de veertien dagen te loopen van den dag, waarop het ter vervulling benoemde lid is toegela ten of van dien, waarop het hoofd stembureau, aangewezen in artikel E 10 der Kieswet, heeft beslist, dat geen opvolger kan worden benoemd. Gemeentewet art. 91. De tot wethouder benoemde, die in de vergadering tegenwoordig is, ver klaart binnen drie dagen, die niet te genwoordig is, binnen acht dagen, na ontvangst van het bericht zijner be noeming, of hij die aanneemt. Hij wordt, laat hij dien tijd zonder het afleggen van de verklaring voorbij gaan, geacht de benoeming niet aan te nemen. Gemeentewet art. 93. De ophoudt lid van den raad te zijn, houdt tevens op wethouder te we zen. Gemeentewet art. 94. De wethouders kunnen te allen tijde hun ontslag nemen. Het wordt door hen ingezonden aan den raad. Zij blijven niettemin hunne bediening waarnemen, totdat hunne opvolgers die hebben aanvaard. en ook om nog eens precies te laten zien wat de wet nu precies zegt als een wethouder of een raadslid ont slag neemt. Zoals bekend heeft wet houder Van Gent vooralsnog niet het plan zijn raadszetel beschikbaar te stellen, omdat dit niet strijdig zou zijn met de geest van de wet en daar- Er wordt veel op automobilisten ge scholden, wanneer er een ongeluk ge beurt. Heeft U er wel eens aan ge dacht dat U de schuldige zou kunnen zijn aan het ongeluk wat zou kunnen gebeuren met Uw kind. Door zo’n walk-man te geven maakt U uw kind doof en blind voor het verkeer. Zijn wij dan de schuldigen, als automo bilisten, aan een ongeluk? Ik vraag het me af. Ik denk dat als U deze vraag naar waarheid beantwoordt, dat U het met me eens zult zijn. Ik hoop dan dat U uw kind uitlegt dat deze “leuke” walk-mans speelgoed is voor in huis en in de tuin, maar zeker niet op straat. zich afspeelde in ’t jaar 2110. De titel luidde “Het Pillentijdperk”. Het instu deren van de tekst en de liedjes werd ver zorgd door de klasseleerkracht H. Rott- schafer. Decor en kleding verzorgden een aantal enthousiaste en vooral cre atieve ouders. Het hele gebeuren, in een zesde klas in het jaar 2110, werd beheerst door pillen. Dat ging goed, totdat de klas mee moest doen met een sportdag. Iedereen was loom en moe (waarover een prachtig lied gezongen werd) en had totaal geen fut om aan de sportdag deel te nemen. Een leerling kwam op het idee om de hulp van haar opoe van 100 jaar in te roe pen. Zij was namelijk nooit moe, maar gebruikte dan ook nooit pillen. Nee, op- Later in die week nam de school op donderdag 8 juli afscheid van mevr. A. Bosma-v. Renssen, die na een pe riode van 6 1/2 jaar verhuist naar het Friese Boslward met man en kinde ren. Op de afscheidsreceptie toonden diverse ouders en kinderen hun be langstelling. Met een prachtig wandbord, wand kleed, schalen, “hapjespan”, cadeau bon en diverse bossen bloemen en planten werd zij in het zonnetje ge zet. Volgend jaar zullen de huidige leerkrachten worden versterkt met de dames J.B. Westerik-Bannink en R. Kisjes, zodat dat schooljaar weer zes leerkrachten aanwezig zullen zijn op de Willem van Oranjeschool. tiegeld zijnde van de inbraak met vakantie. WADDINXVEEN - Opnieuw felici teert het Weekblad voor Waddinxveen een aantal Waddinxveense geslaagden. MTS Aan de MTS Bedrijfskaderopleiding voor meubilerings- en houtbedrijven in Rotterdam slaagde uit Waddinxveen voor de richting meubelfabricage J. A. P. Hogenelst. GOUWE COLLEGE Voor de herkansingen slaagden aan de MAVO-afdeling van het Gouwe College in Waddinxveen: mevr. L. D. M. v. Ge- meren-Booy, mevr. B. J. de Bree, mevr. S. W. v. d. Willigen-Kok, C. J. v. Kruis- tum, mej. C. P. L. Zeilstra. Traditioneel werd het schooljaar bij de I openbare Jan Ligthartschool en de kleu- I terschool’t Hazeveld aan de Kerkstraat I afgesloten met een reeks van festivitei- I ten. Zo ook dit jaar, waarbij het hoogte- I punt op maandagavond 5 juli bestond uit I de aantrekkelijke musical ’’Koeken voor I de koning”, uitgevoerd door leerlingen 1 van de vijfde en zesde klas. Deze anderhalf uur durende musical van I Benny Vreden ging over de strijd tussen twee koekebakkers om de gunst van de koning. De bakker met de lekkerste koeken zou in aanmerking komen voor het bakken van alle koeken voor de ver jaardag van de koning en het hofleveran- cierschap. Zoals te verwachten was de ene bakker een goede warme bakker en was de an dere een echte slechterik. Om hun kun nen te bewijzen moest ieder een proef- koek bakken, die dan persoonlijk door de koning geproefd zou worden. De slechte bakker maakte een koek met veel zaagsels en ruilde deze voor het proeven met de overheerlijke koek van de goede bakker. De goede bakker was ontroostbaar toen hij door de koning werd afgewezen. Tijdens het stuk leek het wel alsof er echt zaagsel in de koek zat, want de koning nam een grote hap en was een tijdlang sprakeloos. Tijdens het repeteren was het echte koekhappen namelijk niet ge oefend. Gelukkig kwam aan het eind al les uit en werd de goede bakker alsnog beloond. Na afloop werd het talrijke publiek van ouders en kinderen natuurlijk getrak teerd op echte koeken. De dames Bok- ma, Den Boer en Hofstra werden in de bloemetjes gezet voor het instuderen en de leerkracht Den Ouden werd gehul digd voor de fraaie decors. Bijna alle kinderen uit de vijfde en zesde klas heb ben aan de musical deelgenomen. Een zich doodgeschrokken automo biliste, die op het nippertje één van die “walk-man-kinderen kon ontwij st. H. VAN VLIET, Lede 5. Vorige week dinsdag zorgden de leer lingen van de zesde klas van de pro- testants-christelijke Groen van Prin stererschool aan de Tollenslaan voor een geweldig afscheidsfeest. Na eerst gezamelijk van een “Brabantse kof fietafel” genoten te hebben, begon om half acht de feestavond. Hoofd der school J. Dijkhuizen hield een kort welkomstwoord. Daarna konden ouders en leerlingen kijken naar dia’s van het schoolkamp te Oisterwijk. Vervolgens was het de beurt aan de leerlingen. Wat heeft iedereen geno ten van het programma. Allereerst was daar het “journaal”, waarin het onderwijzend personeel op de korrel werd genomen. Dit werd gevolgd door veel zang, sketches en dans. Zelfs werd er op het toneel “geope reerd”, gelukkig zonder bloed. Tijdens het “afscheidslied”, waarin 6 jaar lagere schooltijd werd bezongen, werden de leerkrachten bedankt voor het onderwijs. Aan het eind van de avond bedankte het hoofd de vele ouders en de oudere om missie voor hun geweldige inzet om deze avond tot zo’n groot succes te maken. Tot slot reikte de heer Dijkhuizen aan iedere leerling de Bijbel uit en be sloot de avond met gebed. De daarop volgende donderdag was er feest voor de klassen 1 t/m 5. Klas 1 en 2 vermaakten zich op het plein met spelletjes, terwijl de klassen 3, 4 en 5 een interessante speurtocht hiel den. Fijn, dat de vakanties weer zijn be gonnen. Leuk, dat al die kinderen die zijn overgegaan daarvoor een cadeau tje krijgen. Eén van de leukste ca deaus is wel de WALK-MAN. U kent het wel, zo’n kleine cassette recorder met koptelefoon. Het leukste is wel dat de kinderen er mee op straat lo pen. Ze horen niets meer, luisteren alleen naar de muziek en steken zon der op of om te kijken de straat over. Erg leuk, vindt U niet? Nou, ik vind van niet. Ik ben auto mobiliste en tracht elke dag zo voor zichtig mogelijk door de woonwijken te rijden. Jammer genoeg wordt dit langzamerhand onmogelijk gemaakt. Claxoneren helpt niet meer wanneer er onverwacht een kind de straat oversteekt. Met de koptelefoon op horen ze niets! Vindt U het nu nog zo’n leuk cadeautje, die walk-man? Voor kleine kinderen is het een muzi kaal zelfmoordwerktuig geworden. De drie mannen, twee Waddinxveen se broers, respectievelijk 21 en 19 jaar oud en een 31-jarige inwoner van Nieuwegein, werden aangehouden in verband met deze gepleegde inbraak en ingesloten. Het onderzoek is voortgezet door de gemeentepolitie te Gouda. Op donderdag 8 en vrijdag 9 juli werden de twee Waddinxveners nogmaals aangehouden door de Wad dinxveense rijkspolitie op verzoek van de gemeentepolitie te Gouda, daar eerst na onderzoek bleek, dat zij zich vermoedelijk aan meerdere gepleegde misdrijven hebben schul dig gemaakt. AANHOUDING Op zaterdag 3 juli werd een 20-jarige Waddinxvener aangehouden door de politic om een gevangenisstraf van 4 weken te ondergaan. Hij is ingeslo ten in een Huis van Bewaring. VALSHEID IN GESCHRIFTE Op verzoek van de Waddinxveense rijkspolitie werd te ’s-Gravenhage een 50-jarige schipper uit Rozenburg aan gehouden. De man had twee boten verkocht en hiervoor een aantal cheques ontvahgen. Met deze che ques werd door de man geknoeid, waarna hij de cheques heeft verzil verd. De man heeft inmiddels be kend. TANKEN ZONDER TE BETALEN Op vrijdag 2 juli werd een 20-jarige uit Rotterdam afkomstige automobi list door de Algemene Verkeersdienst van de Rijkspolitie op de rijksweg 12 aangehouden, daar hij te Waddinx veen zonder te betalen benzine had getankt bij het benzinestation langs de rijksweg 12. Op donderdag 8 juli vond een soortgelijk feit plaats. Het onderzoek naar deze voortvluchtige tanker is nog gaande. RIJDEN TIJDENS RIJVERBOD Op woensdag 7 juli werd 's ochtends vroeg een 43-jarige Waddinxvener be keurd, daar hij zijn personenauto be stuurde, terwijl hem een rijverbod was man opgelegd, toen hij ’s nachts om streeks half twee zwaar beschonken achter het stuur van zijn personen auto werd aangetroffen. DIVERSE OVERTREDINGEN Bij enkele kleine verkeerscontroles werden diverse overtredingen gecon stateerd. Verkeersdeelnemers werden processen-verbaal aangezegd terzake de volgende gepleegde overtredingen: fietsen op trottoirs (7); onjuist in halen en rijden door rood licht (7); technische gebreken, o.a. gladde band, defecte richtingaanwijzers, de fecte schokbrekers en stoplichten (9). Een vrachtauto, een personenau to en 3 bromfietsen werden voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. In verband met het onver zekerd rijden werd een bromfiets in- beslaggenomen. ONGEWENST HANDWAPEN In Moerkapelle werd in een woning een ongewenst handwapen, zijnde een stiletto aangetroffen. Het mes werd inbeslaggenomen. ONGEVAL OP VEILINGTERREIN Op dinsdag 6 juli omstreeks 14.00 uur vond er op het veilingterrein aan de Bredeweg een ongeval plaats, waarbij een 47-jarige Waddinxvener een heupfractuur opliep en naar het Bleulandziekenhuis te Gouda werd overgebracht. Een man reed een pal- T gen moment uit de musical "Koeken voor de koning”, bpgevoerd aan het eind van het schooljaar door de openbare Jan Ligthartschool. De vijfde en zesde klassers maakten er een prima uitvoering van. mee een weinig zinvolle opvolgings- procedure zou kunnen worden voor komen. Dat iemand die wegens een benoe ming elders in de praktijk gewoon ontslag neemt - ook als gemeente raadslid - is daarbij geen punt van overweging. Omdat het punt verkie zing van een wethouder ten onrechte voorkwam op de agenda van de laatst gehouden gemeenteraadsvergadering, het seniorenconvent (de vijf fractie voorzitters) drie dagen achtereen over de affaire beraadslaagde en er een gemeenteraadsvergadering is ge houden waar de sfeer te snijden was is het echter duidelijk dat er nïéer aan de hand is dan het verspreiden van een aantal wetsartikelen doen vermoeden. Ter informatie aan onze lezers volgen hier een aantal in de belangstelling staande wetsartikelen. let uit een vrachtauto op een laad bak. Toen de laadbak naar beneden ging, draaide de pallet, waardoor de man van de pallet werd geduwd. DIEFSTAL/INBRAAK Op maandag 5 juli werd aangifte van diefstal van damesonderkleding ge daan. De diefstal vond plaats achter een woning aan de Zuidkadc. Vermoedelijk in de nacht van woens dag 7 op donderdag 8 juli werd een in de Vondellaan staande personen auto opengebroken. Een tochtraam- pje bleek te zijn ingeslagen. Uit de auto werden een aantal persoonlijke bescheiden ontvreemd. In dezelfde nacht werd ingebroken in 4 bedrijven te Waddinxveen (1) en Moerkapelle (3). Men kwam de be drijven binnen door ramen open te wrikken. Bij één van de bedrijven kon men ongehinderd binnenstapp- pen, daar deze niet voldoende was af gesloten. Bij twee bedrijven werden respectievelijk een walky-talky en voor f. 150,— aan postzegels weg genomen. De afgelopen week werden 3 fietsen aan het politiebureau te Waddinx veen gebracht. Bij de politie werd 4 keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Vermoedelijk in de nacht van vrijdag 9 op zaterdag 10 juli werd ingebro ken in een dependance van de Kohn- stamm-MAVO aan de Pr. Alexander- straat. Via braak wist men toegang te krijgen tot de school. Ontvreemd werden een cassette-recorder, twee boxen, een versterker en een platen speler. In dezelfde nacht werd de pla tenspeler door de politie in de strui ken nabij de Passage teruggevonden. De apparatuur was daar neergegooid door een bromfietser die de politie tevergeefs had geprobeerd aan te houden. ALCOHOL IN VERKEER Op zaterdag 3 juli, ’s ochtends om- stieeks 07.30 uur, belandden na een kop-staart-aanrijding op de rijksweg mensen van de Willem van Oranjeschool dat op ,.i dan namelijk grondig verbouwd zal zijn en een gemeenschapsruimte zal bevatten. De leerlingen vermaakten hun ouders met een gevarieerd programma. Er was een optreden van een jazz-ballet- groep, het spel Babbelonië met ouders als kandidaten, twee volks- WADDINXVEEN - De tijdelijke woonwagenstandplaatsen aan de Sniepweg zijn opnieuw ingedeeld en met belijning en palen duidelijk aan geduid. Het gedeelte van het parkeer terrein dat resteert zal worden schoongemaakt en plaatselijk worden hersteld, zodat het parkeren daar geen problemen behoeft te geven. Een aantal tourcaravans van de woonwagenbewoners zal - bij elkaar - nog nabij die standplaatsen gestald worden. Daarnaast voert het gemeen tebestuur nader overleg met de be woners over de situatie op het tijde lijk in te richten centrum, dit in af wachting van het nieuwe ’te bouwen centrum. Het wachten is echter al jaren op een beslissing van de Kroon over het be stemmingsplan, waarin dat centrum is gepland. Van gemeentewege is al verschillende malen op spoed aange drongen, tot dusver echter zonder re sultaat. WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders probeert in deze dagen duidelijk te maken dat er wettelijk niets aan de hand is als de per vrijdag 16 juli aftredende wethouder A.H. van Gent (PvdA) aanblijft als gemeenteraadslid totdat op dinsdag 7 september de nieuwe gemeenteraad aantreedt. Burgemeester C.M. van der Linden heeft dan ook aan de gemeenteraads leden, die maandagavond 19 juli om half acht in vergadering bijeenkomen voor het verkiezen van een nieuwe wethouder voor de duur van ruim ze ven weken, alvast een aantal wets teksten gestuurd om dat aan te tonen opgelegd. Dit verbod werd de 12 twee personenauto’s onderaan het talud. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Eén van de bestuurders liep een snijwond aan de rug op en moest zich onder behandeling van een arts stellen. De andere bestuur der, een 27-jarige Rotterdammer, bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Van de man werd een bloedproef genomen. AANRIJDINGEN Op maandag 5 juli omstreeks 12.00 uur vond een verkeersongeval plaats op de Groensvoorde, nabij de Peppel- horst. Een 5-jarig meisje stak de weg over op het moment, dat er een auto naderde. Ze werd aangereden en liep een beenfractuur op. Ze werd naar het st. Jozefziekenhuis te Gouda overgebracht. Lichte materiële schade was het ge volg van een aanrijding tussen een personenauto en een motor, welke aanrijding plaats vond op dinsdag 6 juli op de kruising Staringlaan-Bos- boom Toussaintsingel. Het niet verle nen van voorrang was de oorzaak van het ongeval. Op vrijdag 9 juli vond een aanrij ding plaats op de henegouwerweg, waarbij twee personenauto’s waren betrokken. Een op de weg stilstaande personenauto, die linksaf de Van Speykstraat wilde inrijden, werd aan de achterzijde aangereden door een achteropkomende bestuurder. Het garagebedrijf De Kouwe Hoek maakt onderdeel uit van het aanne mingsbedrijf J. Baas BV, gespeciali seerd in het leggen van leidingen voor gas en water. Dit bedrijf werd in 1899 ge sticht. Het gestolen geld en de vakan tiebonnen betrof ook het loon en vakan- van de bij dit bedrijf werkzaam mensen (400). Op het moment was eigenaar Joop Baas WADDINXVEEN Dc Waddinxveense rijkspolitie heeft vorige week dinsdagnacht 6 juli omstreeks half drie twee mannen op heterdaad betrapt. Het tweetal lag onder een vrachtauto aan de Stoofkade (verlengde van de Wilhelminakade). Naast hen stond een aantal 27 MC-bakjes en lagen wat antennes. Bij onderzoek bleek te zijn ingebroken in het clubgebouw van de motorclub Gouda. Kort hierna verscheen een derde man in een personen auto ten tonele. WADDINXVEEN - De schoolvakanties zijn begonnen. De leer lingen én leerkrachten zijn vrij. De scholen zijn gesloten. Er is vreugde over het overgaan en verdriet als er een jaartje moet wor den overgedaan. Feest vierden met name de schoolverlaters uit de zesde klassen. We kregen daarover weer een aantal verslagen. De volgende avond, dinsdag 6 juli vond de uitreiking plaats van de getuigschrif ten voor de geslaagde zesde klassers. De gelukkigen ontvingen verder nog een aandenken van de oudercommissie. De avond werd besloten met een disco voor de vijfde en zesde klassers, waarbij de ouders snel het veld moesten ruimen. De Maandagavond 5 juli voerde de zesde hechte band met de scholen blijkt uit het klas van de openbare Leon van Gelder- feit dat bij deze en andere festiviteiten school aan de Essengaarde de traditions- als de bazar en de bingo de oud-leerlin- le musical op. Het was een musical, die gen nog altijd even komen binnenwip- pen. Vorige week maandag hebben de leerlingen van de zesde klas van de protestants-christelijke Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan af scheid genomen van hun school en het daar werkende personeel. Na het gebruikelijke etentje (soep, slaatje, patat, diverse sappen en ijs) op de w eigen school, trok men naar de Kon. oe had een melkkoe! (Van boven haar Julianaschool om in de gemeen- vriendin en van onderen haar melkfa- schapsruimte van die school de af- briek. Opoe werd vertolkt door Miranda scheidsavond met ouders te vieren, van Helden die erg tekstvast was en uit- Volgend jaar hopen de stekend zong. Kortom de leerlingen dronken veel melk hun eigen school tejeunnen doen, die I en wonnen daardoor alle onderdelen van J 1 J I de sportdag. Na deze zeer geslaagde mu- I sical, was er voor de leerlingen van de klas 6 in 1982 nog een verrassing.. Een met een gevgrieerd progral aantal ouders en een leerkracht gaven 5A..j1 een cabaretachtige voorstelling ten be- gi-oep het spel I ste. Tekst en liedjes gingen over’t afge- c - I lopen schooljaar. De hele avond was een dansen en een heuse modeshow met groot succes, waar de kinderen en hun kleding uit verleden, heden en toe- ouders van genoten hebben. komst. Nadat alle leerkrachten waren toegezongen en onthaald op een ge- njdag 2 juli om half acht voerden leer- graveerd glas en smeerkaas, werden lingen van klas 3 van de Leon van Gel- de kampdia’s vertoond. I derschool de musical Jan Klaassen en Aan het einde van de avond werden Katrein in speelgoedland” op. Het werd door hoofd van de school P. van I één groot feest! De kinderen speelden en Zwet, het bestuurslid W. Sleeuwen- I zongen vol enthousiasme. En dat alle- hoek en de onderwijzeressen de da- maal in een echte poppenkast. mes Bosma en Vosselman het laatste Dit alles had nooit zo’n succes kunnen rapport, de schoolbijbel, getuigschrift worden, als meester Mertens en een aan- en schoolkrant aan de leerlingen tal ouders zich niet zo hadden ingezet, overhandigd. Net als echte acteurs en actrices kregen de kinderen een groot applaus en tot slot een prachtig boeket. De leerlingen en hun ouders hebben genoten van deze zeer geslaagde avond. WADDINXVEEN - De volgende week Het meest geschikt hiervoor is, aldus het maandagavond bijeenkomende ge- college van Burgemeester en Wethou- meenteraad gaat niet alleen een nieuwe ders, een uitvoering in betonnen rijwiel- wethouder kiezen, maar ook bijna vijf- blokken. Teneinde een goede wateraf- tigduizend gulden beschikbaar stellen voer te waarborgen is het raadzaam deze ten behoeve van de hertegeling en herin- werkzaamheden te combineren met het richten van de fietsenkelder onder de hertegelen van de vloer. De kosten voor sporthal van de samenwerkingsschool het hertegelen worden geraamd voor HAVO/Atheneum aan de Sniep- op/ 15.570,- en voor het herinrichten weg. Dit punt is als een wijziging van de van de fietsenberging 33.700. gemeentebegroting voor dit jaar aan de geeft een totaal van 49.450,- slechts drie punten omvattende raadsa- genda toegevoegd door burgemeester C. M. van der Linden. Het plan om de fietsenkelder opnieuw in te richten, hetgeen noodzakelijk is ge worden door het toenemende aantal WADDINXVEEN/GOUDA-Hetfail- leerlingen, is afkomstig van de commis- lissement van C. P. C. de Paris BV, Gou- sie van bestuur voor de samenwerkings- da, met als plaats van vestiging Wad- school. Aangezien door de hoge vochtig- dinxveen, is wegens gebrek aan baten heidsgraad in de kelder de bestaande ij- opgeheven, zo blijkt uit een wijziging in zeren rijwielklemmen sterk roesten en het handelsregister Van de Kamer van afbreken zullen ook om deze reden voor- Koophandel en Fabrieken voor Midden- zieningen moeten worden getroffen. Holland.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 9