voor Anne van Gent Melkman Frans O verdam over Tijdens schorsing raad De Gaay Fortman gebeld Ketting en hamer OP VAKANTIE? "goede" Piasweg Onafhankelijk Nieuwsblad Waddinxvener IN NIEUWE REVU Staatsrechtsgeleerde te hulp geroepen park T. Breedijk Kijkdag van (brom)fietsen bij politie DUMP I geïnstalleerd als burgemeester Evangelisatie in recreatie- Bromfietser (17) overleden na Onze hoofdredacteur is met vakantie TOPPERS Autorijles in BMW RONAAT Volledig gediplomeerd) Vijverlaan 28, Waddinxveen Telefoon: 01828-7071 Provincie is nog niet akkoord KIJKDAG VOOR (BROM)FIETSEN aanrijding Hans Barth spitsvondig in debat I ;r 1 A Rabobank 91 Zuid-Holland I 1 N ALS WIJ HET WADDINXVEENSE I P VAKANTIE - VOORDEEL VINDT O BIJ DE Direkt beginnen bij: WOENSDAG 21 JULI 1982 HOOFDREDACTEUR: B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828) 5594 EXPLOITATIE: F. VAN KEMPEN, KANTOORORANJELAAN 9, TEL. (01828)4788; NA 18.00 UUR TEL. (01803) 8007 HUISWERK DOEN, SLAAGT U ZÉKER, de pater makelaardij b.v. schielandweg 7 2741 ma waddinxveen 01828-3822 ws-MWPocueautf BIZ/EJ? OF /NWvWNÖÓWM vootMEm/d o Piasweg, Waddinxveen (gemeenteweg, categorie B) Opmerkingen zwartboek: zeer vele oneffenheden en golven ernstig. Randschade. Te lage berm, Rafeling matig. Scheuren in de lengte. Craquelé fijn/ernstig. Veel wielrijders. Smalle weg. Bomen vlak langs de weg. Ca. 4 km. lengte. Opmerkingen gebruiker Frans Overdam, melkman: „Ik heb niets te klagen over de Piasweg, het gaat prima. Ik rij hier 30 tot 40 kilometer per uur maar in de bebouwde kom ken ik wegen die wel slecht zijn. Hier rij ik in elk geval niet mijn nieren er uit en ook de eieren blijven keurig in de rekken staan. Een uitstekende weg dus.” Opmerkingen Nieuwe Revu-team: plaatselijke polderweg met mooie bomen. Bij toegestane snelheid (80 km) geen noemenswaardige hinder. Bij 110 tot 120 km snelheid wat hinderlijk gebobbel. Niet slecht. '- iff a L j pv L j i Weekblad voor Waddinxveen 38e JAARGANG - No. 1779 Loco-burgemeester B. van Yperen overhandigt de voorzittershamer aan burgemeester AH. van Gent van Ze- dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen! Sjaak Noteboom). 7” plaats UITGEDUND GEBELD HEEN EN WEER Loco-burgemeester B. van Yperen overhandigt de voorzittershamer aan burgemeester A. H. van Gent van Ze venhuizen, nadat hij hem eerst de ambtsketting had omgehangen. Dit alles speelde zich dinsdagmiddag af in het Voor contact met de redactie kunt u overdag bellen 4788 of schrijven naar Oranjelaan 9, Waddinxveen. niet W. in Hoofdkantoor: Kerkweg 161 Bijkantoren: Kon. Wilhelminaplein 2 - Groensvoorde 14 Telefoon alle kantoren 01828-4566 ge- in leplaan 81-83 - Waddinxveen Telefoon 01828-9448 A Dan eerst alles goed regelen bij de Rabobank. Over het door de D‘66-fractievoorzit- ter gedane ordevoorstel was intussen in de raad breeduit heen en weer ge sproken. Volgens burgemeester C.M. van der Linden was een absoluut vol tallige raad niet vereist bij het kiezen stuk pas eind augustus/begin septem ber klaar zijn. Voor ccn grondige be handeling is dan nog zeker een aantal weken nodig. De bromfietser reed vanaf een langs de Abraham Kroesweg gelegen tuinderij plotseling - zonder goed uit te kijken - de rijbaan van deze weg naar links op en op datzelfde moment naderde een pers onenauto. De bestuurder (23) van deze auto kon een aanrijding niet meer voor komen. De bromfietser werd geschept. Het uitzicht op de uitrit werd belemmerd dSor een boom; ter plaatse is geen rij wielpad. De bromfietser kwam met zijn hoofd op de motorkap terecht, verloor zijn helm, en viel daarna op straat. Daar bij liep hij ernstig hersenletsel op. De zwaar gewonde bromfietser werd met meervoudige schedelfracturen, in zorg wekkende toestand, naar het Dijkzigt- ziekenhuis in Rotterdam vervoerd, waar hij enkele uren na aankomst overleed. vormt het geen enkel probleem deze discussie pas na 7 september te laten plaatsvinden’, betoogde de raadsvoor zitter. ‘Dat is eigenlijk geen uitstel, maar de loop der dingen is nu een maal zo. Het zou gewoon niet anders kunnen. Wat zou dc oude raad overi gens nog hebben kunnen besluiten. Er zouden slechts indicaties gegeven kunnen worden voor dc opstelling van de gemeentebegroting voor 1983. Nu kan de nieuwe raad het touw o vernemen’. Burgemeester Van der Linden vertel de dat besnoeien in het gemeentelijk huishoudboekje niet meeviel. Het duurde even voordat B. en W. en dc ambtenaren zich op dc noodzaak van bezuinigingen hadden ingestcld, maar in het gemeentehuis circuleert nu wel een ontwerp-nota met ideeën en sug- echter dat deze provinciale goedkeuring De gemeenteraad niet eerder dan volgende week dinsdag is te verwachten. Hij bood de kersverse eerste burger van onze buurgemeente al vast een afschrift van het door de Wad- dinxveense gemeenteraad genomen be sluit aan. WADDINXVEEN - Het raadsbesluit van maandagavond om het provinciaal bestuur te verzoeken tot en met maan dag 6 september met twee wethouders te mogen doorgaan in plaats van drie is dinsdag met een koerier naar het Provin ciehuis in Den Haag gebracht in de hoop dat het college van Gedeputeerde Staten nog dezelfde dag hieraan zijn goedkeu ring zou willen verlenen, zodat Zeven- huizens burgemeester A. H. van Gent dan definitief wethouder-af is. Burgemeester C. M. van der Linden'ver- telde dinsdagmiddag in Zevenhuizen Zaterdag 24 juli, rijkspolitiebureau Mozartlaan, 11.00-12.30 uur Prof.mr. De Gaay Fortman werd tij dens de schorsing in het gemeente huis gebeld door de op de publieke tribune zittende plaatselijke CDA- voorzitter Gerrit van den Berg, die adjunct-secretaris is bij het landelijke CDA. In een spitsvondig verhaal had de heer H.P. Barth (D‘66) namelijk geopperd dat de Waddinxveense ge meenteraad helemaal geen wethouder zou kunnen kiezen, omdat de wet voorschrijft dat daarvan pas sprake kan zijn in een zo voltallig mogelijke raad. En omdat intussen ook CDA- raadslid Wim Kruijk met onmiddelij- kc ingang was opgestapt was dat niet WADDINXVEEN/ZEVENHUI- ZEN - Tijdens een bijzondere openbare raadsvergadering is dins dagmiddag in het dorpshuis Swanla Waddinxveens oud-wethouder An ne H. van Gent (56) geïnstalleerd als burgemeester van Zevenhuizen. Dit gebeurde door het omhangen van de ambtsketting en het over handigen van.de voorzittershamer door loco-burgemeester B. van Yperen. De bijzondere raadsvergadering in onze Eventuele benadeelden van fiets- en/of bromfietsdiefstalle,n worden dan in de gelegenheid gesteld te ko men kijken naar de op het groeps- bureau van de rijkspolitie aanwezi ge gevonden voertuigen. gesties waar het rode potlood gehan teerd kan en moet worden. Vooralsnog wordt overigens no; het bedrag gehaald dat B. en hun hoofd hebben. Hoewel de raads voorzitter dit bedrag niet noemde blijkt uit een mededeling van het op gestapte CDA-raadslid W.L.M. Kruijk dat het gaat om tenminste een half miljoen gulden, exclusief nieuwe te genvallers. De tijd dat Waddinxveen diep moet gaan snijden in de eigen uitgaven lijkt WADDINXVEEN - Uit het "Zwart boek over de Nederlandse wegen” bleek dat de Nederlandse Vereniging van We genbouwers ook had gesignaleerd dat het fout ging met het Waddinxveense wegennet. Hierbij werden genoemd de inmiddels opnieuw geasfalteerde Be- ijerincklaan, de IJsermanwegen de Pias weg. Het Weekblad voor Waddinxveen berichtte daarover op woensdag 9 juni. Het weekblad Nieuwe Revu ging met het zwartboek in de hand op onderzoek uit en vond dat het nogal meeviel met die slechte plekken in ons wegennet. In dat kader werd ook een bezoek gebracht aan de Waddinxveense Piasweg, volgens het zwartboek een gemeenteweg in de cate gorie B (doorgaande weg, intensief bere den). De Nederlandse Vereniging van Wegen bouwers over de technische staat van de Piasweg: "Rafeling matig. Scheuren in de lengte. Craquelé fijn/ernstig. Veel wielrijders. Smalle weg. Bomen vlak langsde weg. Ca. 4 kilometer lengte.” In een gesprek met Nieuwe Revu merkte melkman Frans Overdam op: ”ïk heb niets te klagen over de Piasweg, het gaat prima. Ik rij hier 30 tot 40 kilometer per uur, maar in de bebouwde kom ken ik wegen die wel slecht zijn. Hier rij ik in elk geval niet mij n nieren er uit en ook de van een nieuwe wethouder. Een be schouwing van staatsrechtgeleerde dr. M. Troostwijk had hem duidelijk ge maakt dat de huidige Waddinxveense situatie geen beletsel vormde om over de opvolging van wethouder Anne van Gent te spreken. De raadsvoorzitter meende dat de heer Barth een te zwaar accent legde op het betreffende artikel 90 in de Gemeentewet, waarbij hij tevens aan dacht vroeg voor het feit dat ook ge dacht moet worderj aan het belang van de naar Zevenhuizen vertrokken wethouder, die in staat moet worden gesteld zijn functie definitief te beëindigen. De discussie werd op een WADDINXVEEN - De 17-jarige bromfietser D. Yildiz uit Rotterdam is maandagavond in het Dijkzigtzieken- huis in de Maasstad overleden aan de verwondingen die hij eerder op de avond had opgelopen bij een verkeersongeval op de Abraham Kroesweg in Waddinx veen. Rond 18.04 uur werd de jongeman van Turkse afkomst geschept door een auto. Het weekblad Nieuwe Revue over de Piasweg. WADDINXVEEN Tot cn met zon dag 29 augustus wordt cr vanwege de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen weer evangelisatie- en recreatiewerk bedreven in het recrea tiepark van mejuffrouw T. Breedijk aan de Henegouwerweg. Het jaar lijks voor dit doel te formeren “stal- team” bestaat uit 16 meisjes en jon gens, die zich sinds maart Van dit jaar hebben voorbereid op hun vakantie werk op de zondagen in juli en augus tus. Elke zaterdagmorgen is het “stal- team” om half tien aanwezig voor het houden van de dagopening. Na de dagopening begint het bezoek- werk. De teamleden gaan het park in om in contact te komen met de be woners van het park om op deze ma nier te proberen de mensen te con fronteren met het Evangelie van Je zus Christus. burrgemeente, die werd gevolgd door een informele bijeenkomst en een recep- tie voor genodigden en belangstellen- 13 den, werd onder meer bijgewoond door j een vertegenwoordiger van de commis- saris der Koningin in Zuid-Holland, Waddinxveens burgemeester C. M. van H der Linden, een aantal Waddinxveense gemeenteraadsleden en ambtenaren en H burgemeesters uit omliggende gemeen- H ten. dus aangebroken. De ontwerp-bezui- ningingsnota en de reacties daarop van de ambtenaren van dc gemeente secretaris cn dc gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven komen uitgebreid aan de orde in de collegevergaderingen van 17 en 24 augustus. Hieruit blijkt volgens bur gemeester Van der Linden ook gelijk dc onmogelijkheid om dc nu nog zit tende gemeenteraad over de bezuini- gingsnota te laten oordelen. ‘Binnen het college van B. en W. AMBTSWONING Ondanks de vakantieperiode waren ve len gekomen om de opvolger van de naar Zeist vertrokken en eveneens aanwezige oud-burgemeester A. van ’t Verlaat de I hand te schudden en het beste te wensen Ivoor de toekomst. Burgemeester Van I Gent, die met ingang van vrijdag 16 juli lis benoemd en die dag ook het raadhuis in zijn nieuwe gemeente bezocht, be loofde de Zevenhuizenaren dat hij bin nen ten hoogste twee maanden de I ambtswoning aan de Lelieweg zal heb ben betrokken. Dit nogal in het groen verscholen huis staat tussen het bejaardenhuis ’’Zeven- I ster’waar 85 bej aarden met een gemid- I delde leeftijd van 83 jaar wonen, en het I sportcomplex dat onlangs werd I noemd naar de voorganger van de I Waddinxveen geboren en getogen eerste I burger van Zevenhuizen. Waddinxveens burgemeester C. M. van der Linden I grapte dat hij het huis van de heer Van I Gent aan de Groensvoorde 116 best zou I willen huren. ’’Denk daar eensover na”, I sprak, hij tot het burgemeesterspaar, dat hij aansprak als Anne en Riet. In de bijzondere gemeenteraadsverga- I dering werd de nieuwe eerste burger ver- Iwelkomd middels toespraken van de lo co-burgemeester, de vier fractievoorzit ters en de gemeentesecretaris. Na deze raadsvergadering werden nog hartelijke I woorden van welkom gesproken door I oud-burgemeester Van ’t Verlaat, Wad- |dinxveens burgemeester Van der Lin den. de burgemeester van Nieuwerkerk aan den IJssel, de rijkspolitie, het pro- testants-christelijk onderwijs, de bejaar den en de plaatselijke hervormde en ge reformeerde kerk. nam dit besluit maandagavond met de stemmen van de 11 aanwezige raadsleden. Dc ove rigen waren met vakantie afwezig. Van het college van B. en W. was al leen burgemeester C.M. van der Lin den aanwezig. Hij zat dat ook in zijn centje, met naast hem locogemeente- sccretaris W.F. Meijer, tegenover een uitgedundc gemeenteraad. ke ingang het geval. Het betoog van de democraat bleek overigens niet hélemaal te kloppen, maar blijkens de uitlatingen van prof, mr. De Gaay Fortman zat hij wel op het goede spoor. Dc staatsrechtge leerde kon meedelen dat in de nieu we Gemeentewet op dit punt betere regels zullen worden opgenomen. Het deed de heer Barth deugd dat er zelfs in de vakantieperiode direct staats- rechtelijk advies kon worden inge wonnen. gegeven moment zo ingewikkeld en wclles-nietes-van-aard dat de heer J. Havenaar (SGP/HKV/GPV) voorstel de de raadsvergadering tc sluiten om nadere informatie tc kunnen inwin nen. De burgemeester voelde daar echter niets voor. Dat werd besloten het provinciaal be stuur te verzoeken met twee wethou ders door tc mogen gaan, deed de raad unaniem omdat dc Gemeente wet zegt dat een ontslag nemende wethouder zijn functie blijft vervul len, totdat in zijn opvolging is voor zien, omdat op dinsdag 7 september een nieuwe raad aantreedt er nieuwe wethouders gekozen dienen tc wor den, omdat cr slechts sprake is van een vacaturc-pcriodc van zeven we ken, omdat het niet gewenst is de wethoudcrsfunctie tc laten samenval len met het burgemeestersambt en omdat de Gemeentewet de mogelijk heid biedt af te wijken van het aantal van drie wethouders, met dien ver stande, dat cr niet minder dan twee wethouders zullen zijn. Geld is op in Waddinxveen WADDINXVEEN Het staat cr fi nancieel slecht voor met de gemeente Waddinxveen. ‘We zijn na de goede jaren duidelijk in een bezuinigingsslag terecht gekomen’, zei burgemeester C.M. van der Linden in de maandag avond gehouden gemeenteraadsverga dering, waarin noodgedwongen werd besloten de vorig jaar al aangekon- digde bezuinigingsnota door de op dinsdag 7 september aantredende nieuwe gemeenteraad te laten behan delen. Met hangen en wurgen kan dit Binnenlandse Zaken, Fortman, te hulp geroepen om uitsluitsel tmatiek van een wethouder die vertrekt, Gent), en de toevalligheid een raadslid (W.L.M. Rond 12.00 uur is men weer terug in de stal, waar al voorbereidingen zijn voor de warme maaltijd, gekookt door een teamlid, ’s Middags begint het programma met een kinderver- telling uit de Bijbel. Dit jaar vertel len we een aantal verhalen van Jozef (8 maal), na het verhaal zingen we een lied, en wordt het verhaal uitge werkt, met behulp van allerlei ma teriaal. Verder hebben we voor de kinderen allerlei spelen georgani seerd: zeskamp, speurtocht, fietsrace, huttenbouw, diverse badspelen, knut selen, etc....”, aldus de jongeren. ’s Avonds is het programma afge stemd op de ouderen: Koffiebar- avond met zingen, praten en luiste ren naar het Evangelie, Creativiteits- avond, film, dia-klankbeeld, viswed strijd, quiz etc.... Na al deze bezig heden is er om 21.30 uur een avond- sluiting. Een teamlid leest dan een stukje uit de Bijbel en vertelt er wat van. Besloten wordt met dankgebed. ADD1NXVEEN - Komende za terdag 24 juli van 11.00 tot 12.30 uur houdt de Waddinxveense rijkspoli tie aan de Mozartlaan een zoge naamde fietsen-bromfietsenkiik- dag. WADDINXVEEN Tijdens de maandagavond gehouden gemeen teraadsvergadering is de oud-minister van U prof.mr. W.F. de Gaay F te geven over de problematiek van maar aanbliift als raadslid (A.H. van dat op dezelfde datum (vrijdag 16 juli) ook Kruijk) opstapte. Op advies van de telefonisch geraad pleegde staatsrechtgeleerde besloot de gemeenteraad zich niet bezig te houden met dc vraag of er wettelijk gezien wel een nieuwe wethouder kon worden gekozen, maar veilig heidshalve aan het provinciaal be stuur te vragen goed te vinden dat er tot cn met maandag 6 september wordt doorgegaan met, twee in plaats van drie wethouders. eieren blijven keurig in de rekken staan. Een uitstekende weg dus.” Opmerkingen Nieuwe Revu-team: "Plaatselijke polderweg met mooie bo men. Bij toegestane snelheid (80 kilome ter) geen noemenswaardige hinder. Bij 110 tot 120 kilometer snelheid wat hin derlijk gebobbel. Niet slecht”. X

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 1