WADDINXVEEN GEMEENTE Auto’s doelwit vernielzucht scherpe brief Honderden dode vissen W. L. M. Kruijk vertrekt met I ”Ik wil een onpartijdige voorzitter zijn, die ook kleine partijen recht doet drl ska Verder functioneren zinloos Zevenhuizens nieuwe burgemeester in toespraak: POLITIENIEUWS WADDINXVEEN v BESTUURSZAKEN TELEFOONNUMMERS SPREEKUREN VERKEER EN VERVOER 77 X GEMEENTERAAD 7 DIVERSEN J 1982 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 21 JULI 1982 adresPostbus 400, 2740 AK Waddinxveen. V de St. Victorwijk stoorden zich bijzonder aan het feit dat 01820-15767 01727-4044 070-210001 4433 4433 niet willen afwachten Linden pen als WADDINXVEEN- Auto’s zijn in Waddinxveen het doelwit geweest van vernielzucht, zo bericht ons de plaatselijke rijkspolitie. Op woensdag 14 juli bemerkte een bewoner van het Waddepad, dat de antenne van zijn personenauto bleek te zijn gesloopt. Een aan de Heemraadweg gepar keerd staande auto werd de afgelopen week bekrast. Twee eigenaren van personenauto’s bemerkten bij terugkomst van hun sportbeoefening dat hun op het parkeerterrein aan de Sniepweg staande voertuigen werden be schadigd. De vernieler, die beide voertuigen met een bijl bewerkte, had één van de eigenaren te verstaan gegeven, dat hun voertuigen aldaar niet geparkeerd mochten worden. Het afgetreden CDA-raadslid W. L. M. Kruijk. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- Op deze plek lagen talloze dode vissen. Bewoners van i' met het opruimen zolang werd getreuzeld. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). Burgemeester A. H. van Gent spreekt de aanwezigen toe. Achter de tafel de leden van de Zevenhuizense gemeen teraad met in het midden gemeentesecretaris A. Visser. Achter hem is nauwelijks zichtbaar mevrouw R. van Gent- Kelderman. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Burgemeester A. H. van WADDINXVEEN - CDA-gemeenteraadslid W.L.M. Kruijk (47) heeft de gemeenteraadsvergadering van afgelopen maandagavond en berichtte burgemeester C.M. van der vorige week donderdag al dat hij nad besloten op te stap- raaaslid. De aan de Jan Dorrekenskade-Oost 52 wonende christen-democraat, die sinds 3 september 1974 deel heeft uitge maakt van de Waddinxveense gemeenteraad, dee scherpe brief, waarin hij aangaf dat de ontwikkelin; ste paar weken zijn verder functioneren als zinloos hebben gemaakt. WADDINXVEEN Een onpartijdige voorzitter, die zijn afkomst niet zal verloochenen en welke in de gemeenteraad ook kleinere partijen recht zal doen. Zo zei Waddinxvecns oud-wethouder An ne H. van Gent dinsdagmiddag tijdens de bijzondere openbare vergadering van de gemeenteraad van Zevenhuizen in het dorps huis Swanla inhoud te willen geven aan het burgemeesterschap van onze buurgemeente. De geboren en getogen Waddinxvener gaf in zijn toespraak na z’n installatie aan dat het een vast voorne- zijn vrouw is om Zevenhuizenaar met de Zeven- •r - w" x/) --- 01820-19555 010-362244 BENOEMING RESPECTABEL CONSTRUCTIEF BRIEF “Mijnheer de Voorzitter, POELDIJK toe) Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: gaat niet door. In verband met vakantie van wethouder P. F. J. van Schie is het niet mogelijk afspraken voor zijn spreekuur te maken. 2222 3000 3000 A/-' heffingen op grond van artikel 123 van het Wegenverkeersregle ment (te brede, te lange of te hoge transporten met voertuigen). Op grond van het bepaalde in artikel 75 van de Gemeentewet dient hiervan openbare mededeling te worden gedaan. om een te ma- streven samenwer- het college van B. en W., De chef van de secretarie-afdeling Algemene Zaken en het hoofd van het bureau Algemene Zaken zijn door burgemeester en wet houders gemachtigd tot het in incidentele gevallen verlenen van ont- Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht, indien u een afspraak heeft gemaakt. feitclijke situatie geen andere zou zijn geweest. Een vertrekkend raads lid blijft namelijk net zo lang in func tie totdat in zijn opvolging is voor zien. Ter voorkoming van een zinloze opvolgingsprocedure - op dinsdag 7 september treedt immers een nieuwe raad aan - leek het hem het beste zijn periode stilzwijgend uit te zitten. OP HETERDAAD BETRAPT In de nacht van vrijdag 16op zaterdag 17 juli werd een 25-jarige inwoner van Bos koop op heteraad betrapt bij een poging tot inbraak bij Formido aan de Noordka- de. Een achterdeur van het bedrijf For mido werd licht geforceerd. Na enig zoe ken achter het bedrijf werd de man, die zich trachtte schuil te houden, door de politie aangehouden en ingesloten in het bureau aan de Mozartlaan. Hij heeft be kend bij het bedrijf te hebben willen in breken. OVERTREDINGEN Bij enkele kleine confroles werden tegen weggebruikers de volgende processen verbaal opgemaakt: rijden door rood licht (8); technische gebreken (3); rijden zonder kentekenplaten (2); onjuist inha len (4); en overtreding van de parkeer- exessenverordening gemeente Wad dinxveen (2). Eén personenauto werd voor nader onderzoek uit het verkeer ge nomen wegens de slechte staat, waarin het voertuig verkeerde. WINKELDIEFSTAL Op woensdag 14 juli werd een 34-jarige Waddinxvener betrapt bij diefstal van goederen in de winkel van Albert Heijn. Na verhoor door de politie werd de man heengezonden. INBRAKEN BEKEND In verband met enkele te Alphen aan denRijn gepleegde inbraken, werden de aldaar aangehouden personen, nader ge hoord door de rijkspolitie wegens te Boskoop en Waddinxveen gepleegde in braken. Drie uit Boskoop afkomstige personen, een 20-jarig meisje en twee knapen van resp. 18 en 19 jaaren een 18- jarige Waddinxvener hebben tijdens het onderzoek en verhoor bekend onder meer te hebben ingebroken in drie kel- derboxen aan de Tesselschadelaan en twee kelderboxen van de Nic. Beetslaan. Een gedeelte van de ontvreemde goede ren. zoals een electrische pomp, water pas, zagen, een houten en een stalen ge reedschapskist met inhoud en een werk- mate konden worden achterhaald en aan de respectievelijke eigenaren worden te ruggeven. DIEFSTAL/INBRAAK De afgelopen week werd bij de politie twee keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. Eén fiets werd gevonden. De 47-jarige Wim Kruijk, die admini strateur is bij het ministerie van Bin nenlandse Zaken en vice-fractievoor- zitter sinds 1981, heeft dus - zoals het Weekblad voor Waddinxveen vorige week woensdag al schreef - met onmiddelijke ingang een punt gezet achter het raadslidmaatschap. Hij heeft als oud-KVP’er nog net geen acht jaar de Waddinxveense belangen behartigd. Wim Kruijk had ook al besloten zich niet verkiesbaar te stellen voor de nieuwe gemeente raad, omdat hij dan op een zesde en onverkiesbare plaats had gekomen als gevolg van het feit dat de lijst werd aangevoerd door een andere oud-KVP’er, Paul van Schie. Waddinxvecns burgemeester C.M. van der Linden zei oud-wethouder Anne van Gent node te laten gaan. De Wad dinxveense gemeenschap is hem veel dank verschuldigd, zo gaf hij aan, eraan toevoegend dat de in Zevenhui zen benoemde eerste burger eigenlijk onmisbaar was in de gemeente waar hij is geboren en getogen. ‘Je hebt in Waddinxveen een respectabele dienst’, sprak burgemeester Van der Linden, die duidelijk maakte dat de PvdA-er zijn sporen in het Gouwe- dorp had achtergelaten. Wim Kruijk werd op 17 mei in Poel dijk (gemeente Monster) geboren. Hij is getrouwd en heeft vier kinderen. Het oud-raadslid en zijn gezin wonen sinds februari 1971 in Waddinxveen. Wim Kruijk deed zijn gymnasium in Weert en behaalde de diploma’s Ge meenteadministratie I en II. Hij is een liefhebber van populaire- en klas sieke muziek en zang en niet-moder- ne beeldhouw- en schilderkunst. In zijn woonplaats Poeldijk bekleedde hij diverse functies binnen de KVP, het RK-Thuisfront, RK-Onderwijs- stichting en de Woningstichting. Zijn administratieve functie als dienstplichtige deed zijn belangstel ling groeien voor de gemeenteadmi nistratie. Als zoon van een raadslid werkte hij bij de gemeente Waterin gen in het Westland, bij de Noord- hollandse gemeente Harenkarspel, bij Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en bedrijven Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Benoeming lid gemeenteraad Vanaf heden is ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ne- dergelegd een besluit tot benoeming van een lid van de gemeente raad, noodzakelijk geworden door het bedanken als raadslid door de heer W. L. M. Kruijk. gemeenteraad, deed dat in een ingen in de laat- raadslid volkomen men van hem en huizenaren te willen worden. Burgemeester Van Gent betoogde met iedereen in de gemeenteraad open te willen samenwerken optimale discussie mogelijk kan. Hij zei ook te willen naar een goede collegiale king binnen waarvan de leden van eikaars doen en laten op de hoogte zijn. Het tijdig in formeren van de raadscommissies over allerlei gemeentezaken en het e- veneens inlichten van fracties die niet in het college van B. en W. zijn ver tegenwoordigd beschouwde de kers verse eerste burger van Zevenhuizen eveneens als zijn speciale taak. Op donderdag 15 juli werd ontdekt, dat was getracht in te breken in een woning aan de Jan Luijkenstraat. De bewoners hadden onlangs een nieuwe afdoende slotplaat en dievenklauwen aange bracht, reden waarom men de achter deur van het pand niet kon forceren. Op maandag 12 juli werd bij de rijkspoli tie aangifte gedaan van diefstal van lood en lichtkoepels van een school aan de Lindengaarde. In de nacht van maandag 12 op dinsdag 13 juli werd een nabij de Sparrengaarde geparkeerd staande pers onenauto opengebroken. Een portier bleek te zijn geforceerd. DOORGEREDEN Op woensdag 14 juli werd ’s ochtends op een parkeerplaats van een bedrijf langs de Mercuriusweg een personenauto aan gereden. De veroorzakende bestuurder van dit ongeval heeft zich tot op heden nog niet gemeld. VISSERIJCONTROLE Bij controle op enkele vissers is gbleken, dat zij niet in het bezit waren van visver gunningen van de H.S.W. Tegen deze bestuurders wordt procesverbaal opge maakt. AANRIJDINGEN Een niet oplettende fietser reed op dins dag 13 juli- om 10.20 uur tegen een op de Piasweg geparkeerd staande personen auto. Lichte materiële schade was het gevolg van het ongeval. Dezelfde dag omstreeks 18.25 uu vond er een aanrijding plaats op de Burg. Trooststraat nabij de splitsing met de Mercuriusweg. Een automobilist reed vanaf de Mercuriusweg de Trooststraat in en reed daarbij te veel naar links. Lichte schade ontstond hierbij. Op de T-kruising Noordeinde-Wadde deed zich op woensdag 14 juli een onge val voor tussen een personenauto en een bromfiets. De afslaande automobiliste verleende geen vrije doorgang aan de op het fietspad langs het Noordeinde rij dende bromfietser. Ook hier viel de schade mee. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Een op de Kerkweg rijdende bestuurder sloeg op 15 juli omstreeks 19.30 uur naar links af met de bedoeling het Beukenhof op te rijden. Hierbij zag hij een tegenlig ger eveneens een personenauto, niet na deren. De aangereden personenauto raakte flink beschadigd. de provincie Zuid-Holland en sinds 1974 bij het ministerie van Binnen landse Zaken, waar hij begon als waarnemend hoofd van het Bureau Belastingen. In de plaatselijke poli tiek gold Wim Kruijk als een finan cieel deskundige. Zijn standpunten waren vaak behoudend. Zo maakte hij bezwaar tegen financiële steun van peuterspeelzalen en gaf hij te kennen niets van het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) te moeten heb ben. Loco-burgcmeester B. van Ypercn had al in zijn welkomstwoord gespro ken over de bij de Zevenhuizenaren bevreemding over het aanblijven als Waddinxvecns gemeenteraadslid. Verder betoogde hij dat de heer Van Gent voor het overige in Zevenhuizen een onbekende is. De nieuwe ge meente van de Waddinxvener om schreef hij als één met een goed voor- zieningenpeil cn met een goede fi nanciële situatie. Hij hoopte dat de heer Van Gent boven en tussen de bevolking zal willen staan met inte- De brief die hij vorige week donder dag schreef aan de voorzitter van de Waddinxveense gemeenteraad, waar op werd besloten overeenkomstig de Kieswet de vorig jaar naar het Noord- hollandse Huizen vertrokken CDA- fractievoorzitter ing. C. van ’t Hoog benoembaar te verklaren, luidt vol ledig als volgt: Mej. M. J. W. C. Overeem te Gouda is met ingang van 1 augustus a.s. benoemd tot leidster in tijdelijke dienst voor het schooljaar 1982/1983 aan de openbare Mr. A. de Rooskleuterschool te Wad dinxveen. Betrokkene is belast met het geven van onderwijs aan buitenlandse kinderen gedurende één schooltijd per week. WADDINXVEEN Dinsdag zijn cr uit het kanaal ter hoogte van de St. Victorwijk tientallen kilo’s dode vis gehaald. Dat deze vis hier veel te lang in het water heeft gedreven weet bur gemeester C.M. van der Linden in de gemeenteraadsvergadering van maan dagavond aan een competentiestrijd. Hij zei dit in antwoord op een vraag van dc heer J.B. Borger (VVD), die tijdens de rondvraag de vissterfte in Waddinxvccn-Zuid signaleerde. Dc li beraal had het over een kwalijk rie kende zaak en vroeg hoe het stond met het opruimen van de dode vis sen. Burgemeester Van der Linden be toogde dat de gemeente met het hoogheemraadschap van Schicland was overeengekomen afgelopen dins dag oin acht uur met dc opruimwerk- zaamheden te beginnen. Het hoog heemraadschap had hern toegezegd dat het kanaal meer zal worden ge spuid, omdat daardoor de waterkwa liteit en het leefmilieu van de vissen te verbeteren. Omwonenden zijn dc mening toegedaan dat het kanaal hoognodig moet worden uitgebag gerd en zijn niet te spreken over het feit dat de dode vissen niet eerder konden worden opgeruimd. 'Op die manier kan de gemeenteraad goed functioneren en constructieve arbeid leveren onder leiding van een onpartijdige voorzitter’, vatte de heer Van Gent samen. Over constructieve arbeid gesproken kon de burgemees ter van Zevenhuizen het niet nalaten te zeggen zeker geihformeerd te wil len worden over een eventueel door een nieuw college van B. en W. op te zetten beleidsprogramma. In de be sprekingen hierover zal hij echter niet het voortouw nemen. Hij wacht af tot met hem hierover overleg zal worden gevoerd, omdat hij aanneemt dat ook de burgemeester een aantal portefeuilles te beharigen zal krijgen. Wat de heer Van Gent in Zevenhui zen allemaal van plan is bleef onbe sproken. Hij zei geen duidelijkheid over die voornemens te kunnen ver schaffen, omdat hij eerst wil kennis nemen van de beleidsopvattingen van de gemeenteraad over allerlei gemeentelijke zaken. Hij prees zich echter gelukkig te zijn benoemd, waarvoor hij dank aan iedereen bracht die daaraan hun medewerking hadden verleend, in een financieel kerngezonde gemeente, hetgeen - blijkens een toelichting van oud-bur- gemeester A. van ’t Verlaat - moet worden uitgelegd als: reserves en een lage belastingdruk. ‘Maar financieel kerngezond wil nog niet zeggen dat alles kan’, waarschuwde de heer Van Gent. h addinxveens oud-wethouder ging ook nog even in op zijn bedanken per 16 juli als wethouder van Waddinx- veen, maar zijn aanblijven als ge meenteraadslid tot en met 6 septem ber. Hij noemde het ondanks de los gebarsten kritiek aanvaardbaar op pa- Pier raadslid in Waddinxveen te blij- ven, omdat bij genomen ontslag de ressc voor hun reilen cn zeilen, ter wijl hij als raadsvoorzitter boven de partijen zou moeten staan. Zowel dc loco-burgcmccstcr als dc fractievoorzitter drukten dc heer Van Gent op het hart te zullen mcestrij- den voor dc zelfstandigheid van Ze venhuizen. ‘We hopen dat u zich daarvoor sterk maakt’, zei men. De vier woordvoerders van de in de raad vertegenwoordigde fracties spraken over het burgemeesterschap als een boeiend, veeleisend cn verantwoor delijk ambt (SGP), over genoeg werk om in kleinschaligheid grote dingen te doen (PvdA), over een open en constructieve opstelling in een zeer aantrekkelijke gemeente met een ge moedelijke dorpssfecr (CDA) cn over de voortrekkersrol van een burge meester (Gemeentebelangen). Hierbij gaat het om het ‘schijnver- trek’ van wethouder A.H. van Gent, de ‘schijnvertoning’ van de meerder heid van de gemeenteraad in de ge meenteraadsvergadering van woens dagavond 30 juni, waarin alleen A. van Doorn (SGP/HKV/GPV) kriti sche woorden sprak in de richting van de wel als wethouder vertrokken PvdA-wethouder, maar niet als ge meenteraadslid, het hem door fractie voorzitter drs. G. Blom opgelegde spreekverbod en het opschuiven van de noodzakelijke behandeling van de gemeentelijke bezuinigingsvoorstel len. Hierbij deel ik u mede, dat: a. de verwikkelingen rondom het schijnvertrek van wethouder Van Gent, b. het op amateuristische wijze fou tief interpreteren van wettelijke voor schriften in deze zaak; c. de schijnvertoning van de meerder heid van de Raad rond deze zaak in de vergadering van 30junij.L, d. het ontnemen van een democra tische bevoegdheid (tot het spreken in het openbaar over bovenvermelde zaak) door mijn eigen (tot nu toe) CDA-fractie, alsmede e. het, ondanks duidelijk gemaakte afspraken, tot na de zomervakantie en. wellicht tot de raad in nieuwe samenstelling, zonder meer opschui ven van de behandeling van de nood zakelijke bezuinigingsvoorstellen tot een bedrag, overeenkomende met dat, wat door mij (persoonlijk) reeds in oktober 1981 werd aangegeven (ten minste een half miljoen gulden, exclusief nieuwe tegenvallen); mijn verder functioneren als raadslid volkomen zinloos maken. In verband hiermede bericht ik u dat ik hierbij ontslag neem als lid van de raad der gemeente Waddinxveen.” Hoogachtend, W.L.M. KRUIJK 'F.'

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3