27e Traditierit van de De Reeuwijkse Plassen Pionier-Automobielenclub Zaterdag 21 augustus in Alphen a/d Rijn si Zwemwater Nieuwe platen: Roxy Music en The Boppers Belangrijkste recreatieregels ’t Weegje is goed fti Loensdag 28 juli iw Noord- wiikerhou ZWEMMEN, ZONNEN EN POOTJE BADEN l ROUTE Zeist/ ,,WoerderF FIETSEN IN HET GROENE HART WANDELEN ATTRACTIES LANDGOEDEREN inlichtingen NATUUR Roxy Music. RECREATIE OVERIG PROGRAMMA lopen van 1898 tot 1940. NAAR DE KUST De kust wordt bereikt via Woubrug- 1 als op de binnenwa- ‘s nachts vissen. 91 E De route van de 27e Traditierit van de Pionier-Automobielclub. dagkaarten) zijn in het algemeen op eenvoudige wijze te verkrijgen. Duivenvoorde en Raaphorst (in de buurt van Wassenaar) en Nieuw Leeuwenhorst (tussen Noord wijk en Noordwijkerhout) zijn beperkt toe gankelijk. De rest is vrij, ook al is dit soms particulier bezit. De Stichting Fiets en de VVV-Lcidcn hebben fietsroutes uitgezet die langs of door de landgoederen voeren. Wilhelmina Boulevard een parade wordt gehouden. Vandaar wordt naar het congrescentrum ‘Leeuwenhorst’ aan de Langelaan te Noordwijker hout gereden. Ongeveer 3500 ha van de oppervlakte van Zuid-Holland bestaat uit landgoe deren, bossen en stadsparken. Voor liefhebbers van wandelen buiten de stad zijn vooral de landgoederen aan trekkelijk. De meeste landgoederen bevinden zich van oudsher op de brede strook zandgrond achter de duinen, vooral in Wassenaar en omge ving. Het zijn in het algemeen prach tige natuurgebieden. Vandaar dat slechts 1300 ha vrij en 1700 ha be perkt toegankelijk is (500 ha is ge- Het Recreatieschap Reeuwijkse Plas sen en omgeving heeft zich ten doel gesteld om in dit gebied de belangen van de openluchtrecreatie en de na tuurbescherming te behartigen en het natuur- en landschapsschoon te be waren en te bevorderen. Om dit te bereiken zal waar mogelijk de massarecreatie weggehouden moe- Bchalvc het strand zijn de oevers van zandwinplassen geschikt om er poot je te baden en te zonnen. Ga daarvoor ccns naar het Oosterduinse Meer, het Noord Aa gebied, de Briel- se Maas, de Rottemeren, de Delfse Hout of naar het gebied rond de Ber- nisse (dat overigens nog in ontwikke ling is). Voor wie minder geeft om pootje baden of zwemmen in buitenwater staan er ook nog vele zwembaden ter beschikking. THE BOPPERS Bopper news Killroy KIL 19006 KL Ons land telt ongetwijfeld nog steeds een groot aantal rock ’n’ rollliefhebbers, ge zien ook de populariteit van het radio programma ’’De rock ’n’ roll methode”. Steeds meer groepen leggen zich weer toe op het spelen van deze muzieksoort, zo ook Boppers. De groep, afkomstig uit Zweden, getooid met forse vetkuiven. speelt 4 jaar samen. The Boppers scoor den in eigen land tot nog toe een 4-tal gouden en platina elpees. Ook buiten Zweden timmert de viermans formatie aardig aan de weg met optredens in Lan den als Italië, Spanje, Portugal, Frank rijk, Engeland, Zuid Amerika en Japan. Met het uitbrengen van dit album wordt nu ook een gooi gedaan naar de gunst van het Nederlandse publiek. De songs die The Boppers spelen worden op een heerlijk ouderwets aandoende manier vertolkt. Beste nummers zijn ’’Dancin’ to the rock ’n’ roll music”, Teach you to rock”, ’’Come on let’s go” van Richie Valens en "She’d rather be with me”. De laatstgenoemde song, een oud Turtles succes, werd op single uitgebracht. De liefhebbers van de rock ’n’ roll muziek moeten bij een bezoek aan de platen zaak dit album eens beluisteren. Hollandse middengebied elf fiets routes uitgezet, o.a. in het gebied van de Nieuwkoopse Plassen, het Braas- semcrmcer, De Rottemeren en de Ka- gerplassen. Het Rietveld, de streek tussen Bos koop, Alphen aan den Rijn en Ha- zerswoude, is eveneens een aantrek kelijk ‘groen’ fictsgcbicd. Hoewel deze informatie voornamelijk is bestemd voor mensen die de stad uit en de vrije natuur in willen, toch even aandacht voor onze oude ste den. Een bezoek waard zijn oude ste den als Delft, Leiden, Gouda, Dor drecht en Brielle. En wie echt het grote-stadsleven wil zien kan naar Den Haag of Rotterdam. Bij de VVV- kantoren kunt u wandelroutes van Den Haag en Rotterdam aanschaffen. Dikwijls in óf aan de rand van de ste den ligt een aantal attractiepunten, grote trekpleisters, die jaarlijks dui zenden mensen trekken. Om er enké- le te noemen: Diergaarde Blijdorp in Rotterdam, het Dierenpark in Was senaar, de miniatuurstad Madurodam in Den Haag, de Pier, het Casino en het golfslagbad in Scheveningen, het vogelpark Avifauna in zMphen aan den Rijn, het recreatiecentrum Duin- rell in Wassenaar, de Euromast en de havens in Rotterdam, de Delta-expo in Stellendam en de wereldbe roemde molens van Kinderdijk. ge, Hoogmade, Oud Ade, Rijpwete- ring, Nieuw Wetering, langs de Bui tenkaag en Sasscnhcim naar Noord- wijk aan Zee waar op de Koningin ROXY MUSIC Avalon Polydor 2311.154 Met uitzondering van een korte onder breking bestaat Roxy Music deze zomer 10 jaar. Naar aanleiding van een reünie in 1979 wordt het succesvolle album Manifesto gelanceerd. Na dit succes be sluit de groep opnieuw onder de oude naam verder te gaan. Het drietal bestaat uit Brian Ferry, Andy McKay en Phil Manzanera. Eerstgenoemde bepaalt voor het grootste deel het visuele en mu zikale gezicht van de formatie. Na het eerste single succes ’’Virginia plain” in 1972 volgden er nóg velen. De Vaak exo tisch klinkende muziek van Roxy Music bevat inheemse invloeden en roept een bepaalde spanning op. Hoogstaand is ook het instrumentale spel van de groep, aan ieder detail wordt gedacht. ’’Aval on" is het achtste album Van Roxy Mu sic. Het bevat 10 composities, waarvan Ferry het leeuwenaandeel voor zijn re kening neemt, maar ook anderen dragen hun steentje bij. Buiten de leden van Ro xy Music, verlenen muzikanten als Neil Hubbard. Alan Spenneren Paul Carrack hun medewerking. De titelsong van dit album werd op single uitgebracht en staat inmiddels hoog in de diverse hitlijs ten. Opvallende songs noemen is over bodig omdat het album uitsluitend ge vuld is met prima songs. "Avalon” is een voltreffer. Wie Roxy Music in levende lijve wil aanschouwen moet 5 september vrij houden dan treden zij namelijk op in het Rotterdamse Ahoy. WADDINXVEEN/BOSKOOP/ DEN HAAG - Recreëren in het landschap laat sporen achter. Dat kan nu eenmaal niet anders. Wat je gebruikt slijt op den duur. Een gras mat, waarop wordt gespeeld en waar een tent wordt neergezet, gaat in de loop van de zomer slijtplekken vertonen. In de rustige periode van winter en vroege voorjaar herstelt dat gras zich wel weer, zeker als na tuur en onderhoudspersoneel el kaar een handje toesteken. Slijtage door recreatie is dus heel normaal. Heel wat anders is het dat in de recreatiegebieden meer en meer moedwillig wordt vernield. Dat gaat ten koste van de natuur,' van de vogels en andere dieren, de planten, en... ook ten koste van an dere bezoekers van zo’n gebied die meer respect hebben voor alles wat leeft en groeit. Bovendien kost het handen vol geld om al die nodeloze schade weer te herstellen. Die toenemende vernielzucht in re creatiegebieden is zo’n wijd en ver breid verschijnsel dat men er in het hele land wat aan wil gaan doerr. Daarbij staat het geven van voor lichting voorop. Het recreatieschap Rottemeren (een samenwerkings vorm van gemeenten en de provin cie) ondervindt regelmatig de scha de van vernielzuchtige bezoekers van het Rottemerengebied. Het re creatieschap heeft daarom een klei ne tentoonstelling samengesteld die een rondreis gaat maken in de dor pen en steden in de omgeving van de Rottemeren. In de tentoonstelling en in de begeleidende lesbrief laat- men zien hoe mooi de Rottemeren als recreatiegebied is. Daarbij is een heel lijstje gegeven van regels voor een goed recreatiegedrag. Die re gels betekenen geen beperking voor wie het gebied bezoekt. Maar als ie dereen zich eraan houdt blijft het re creatiegebied intact en kan iedereen er meer genoegen aan beleven. Het kan geen kwaad hier een paar van de belangrijkste recreatie-re- gels op een rijtje te zetten: - bij zeilen of roeien nooit afmeren in de rietkragen (het riet is een broedplaats voor vogels en een wijkplaats voor bepaalde vissoor ten. - Kom niet aan nestkastjes en vo gelnesten. - houd het water schoon en gooi geen rommel vanaf de boot in het water. - maak geen open vuur; alleen een staande barbecue is toegestaan. - Laat honden niet graven en houd ze in de broedtijd van de vogels aan de lijn; laat honden hun be hoefte doen in de struiken. - Gooi geen afval op de speelwei den, maar doe dat in de bakken die er voor staan. - Beschadig geen bomen, struiken, banken, verkeersborden, toiletg- bouwtjes en dergelijke. - Laat radio’s zo zacht spelen dat ze alleen hoorbaar zijn voor wie ze heeft aangezet. Dat is al een hele opsomming, maar zoiets is echt van belang om zo’n mooi recreatiegebied waaraan in het dichtbevolkte Zuid-Holland zo veel behoefte bestaat, ook mooi te houden. De plassen Nieuwenbroek, Kalver- broek, Roggebroek en Ravensberg vertonen een fraaie oevervegetatie waar vele vogels hun broedtijd door brengen. Wat flora en fauna betreft is het plassengebied trouwens rijk be deeld. Wat te denken van watervogels als reiger, wouwaapje, roerdomp, fuut, wjiterral, zwarte stern, visdiefje, kare- kiet en dergelijke. Maar ook weide vogels komt men er tegen. Met name in het eveneens tot het recreatieschap behorende gebied ‘t Weegje te Wad- dinxveen. Op en rond de oude veen- ivinplas ‘t Weegje vindt men meer koeten, grutto’s, kieviten, tureluurs, eenden en zelfs een vrij grote reiger- kolonie. Een typisch Hollands tintje geeft de bruine kikker aan het plas sengebied. Tegen de avond is het in de plassen en vaarten vaak een ge kwaak van jewelste. WADDINXVEEN/BOSKOOP/ DEN HAAG - Het dagrecreatiege- bied ‘t Weegje in Waddinxveen- Zuid is een plas met een waterkwali teit die in de afgelopen drie jaar in het algemeen goed tot aanvaard baar was. Dat is de mening van het provinciaal bestuur van Zuid-Hol land. 't Weegje is bestemd voor rustige re- creatieen daarom ligt er alleen maar een voet-en fietspad rondom de plas. Bij 't Praathuis" zijn bootjes te huur om de plas op te gaan. Er is een parkeerplaats en een leuk op haalbruggetje over de ringvaart. Een duik in fris water op een warme zomerse dag doet menigeen goed. Toch kan dat niet overal in Zuid- Holland. hoe verleidelijk het open water er soms ook bij ligtHet is niet gemakkelijk precies aan te geven welk deel van het Zuidhollandse op pervlaktewater van voldoende hy giënische kwaliteit is. Het kan na melijk in korte tijd van goed minder goed worden of omgekeerd. Daarom is alleen maar aan te geven hoe de hygiënische kwaliteit van het oppervlaktewater de afgelopen ja- ren in een aantal gebieden was. En dat geeft natuurlijk geen garantie voor hoe die kwaliteit is op het mo ment dat u in het water wilt. HENGELSPORT Sportvissen is een rustige vorm van o- penluchtrecreatie:. de meeste vissers beoefenen hun sport zittend. Zuid- Holland telt zo’n 490.000 sportvis sers. Langs de binnenwateren is er aan oeverlengte, geschikt voor hen gelsport, ruim 2000 km voorhanden. Voor de visserij vanuit de (roei)boot is ongeveer 12.500 ha water beschik baar. Langs de gehele kust kan in zee worden gevist. Vanuit Scheveningen, Hellevoetsluis en Stellendam kan men met voor de hegelsport bestem de schepen de zee op om te vissen. Als u wilt gaan vissen in de binnen wateren moet u wel denken aan de voorschriften. U heeft nodig een be wijs van bijdrage voor vissen met één gewone hengel (geldt niet voor perso nen jonger dan 15 jaar); en in bepaalde gevallen een kleine visakte of een grote visakte. Op alle postkan toren zijn visaktes en inlichtingen daarover te verkrijgen. Ter plaatse moet u nog informeren of andere vergunningen nodig zijn, zoals een vergunning van de rechthebbende op het visrecht, een vergunning voor het belopen van oevers, dijken of ka den. Voor het vissen vanuit de boot zijn op verschuilende plaatsen boten te huur: langs de meeste plassen, rond Stompwijk, Rietveld en langs de Bin nenbedijkte Maas. Dit jaar was het visseizoen vanaf 29 mei open. U mag dus zowel op zee teren overdag en Zuid-Holland, en het duingebied van Voome. Tussen Hoek van Holland en Zandvoort, dus langs de hele kust van het Zuidhollandse vasteland, ligt di rect achter de kust een doorgaande fietsverbinding. De kop van Goeree leent zich er goed voor ofn per fiets te doorkruisen. Er lopen nagenoeg geen fietspaden parallel aan het strand. Weet u dat Zuid-Holland maar liefst 60 km strand heeft, van Ouddorp op Goeree tot aan de grens met Noord- Holland? En dat zich 360.000 men sen tegelijk op dat strand kunnen ver maken? Verspreid langs die langge rekte kustlijn liggen strandovergan- gen, ook wel slagen genoemd, die toegang tot het strand verlenen. Dik wijls leiden die weggetjes door prach tig duingebied. Twaalf slagen zijn per auto te bereiken; vlak aan zee zijn dan ruime parkeerterreinen aangelegd (de Wassenaarse slag bijvoorbeeld). En dan hebben we nog onze mooie boulevards, zoals die van Schevenin gen en van Noordwijk. Als het weer niet meezit, dan kun je toch een fijne strandwandeling ma ken. Kinderen zoeken graag schelpen. Liefhebbers van kustzeden kunnen terecht bij de meeste badplaatsen en op plaatsen, waar men met de auto tot bij het strand kan komen. Ten noorden van Scheveningen, bij ‘s-Gra- venzande en op de Maasvlakte zijn gedeelten van het strand speciaal be stemd voor naturisten. ‘Het Groene Hart’ van Zuid-Holland is het uitgestrekte veenweidegebied ten oosten van de strook zandgrond achter de duinen en van het kassenge- bied in het Westland. De Alblasser- waard en Vijfheerenlanden en de Krimpenerwaard met hun weideland schappen en mooie vergezichten be horen ook tot dat Groene Hart. Omdat het vrij uitgestrekte gebieden zijn, zult u er minder gemakkelijk gaan wandelen, tenzij u graag flinke voettochten maakt, De fiets is hier wel een ideaal vervoermiddel. Zo kunt u de randen van de waarden, het prachtige grote-rivierengebied, uitstekend per fiets verkennen. De ANWB heeft goed bewegwijzerde fietsroutes uitgezet, de Gouwe-route, de Reeuwijkse Piassenroute en de Krimpen erw aardro u te De stichting Fiets heeft in het Zuid- WADDINXVEEN/BOSKOOP/DEN HAAG Midden in het Groene Hart van Holland liggen de Reeuwijkse Plassen. Waar in vroeger eeuwen de bevolking van ‘s morgens vtoeg tot ‘s avonds laat moest werken om haar brood te verdienen met turfsteken, recreëren nu duizenden mensen. De plassen danken hun bestaan aan die vroegere bevolking. De uitge strekte veenweidegebieden verborgen een enorme hoeveelheid, energie in de vorm van veen. Dit veen werd afge graven en gedroogd en daarna als brandstof gebruikt voor het bakken van brood, het brouwen van bier en het verwarmen van' de huizen. Door deze vervening hebben de plas sen hun aparte vorm gekregen. Door het wegsteken van veen kwam het grondwater aan de oppervlakte. Daaronder werd vervolgens een tweede laag veen weggebaggerd (‘slag- turven’ noemde men dit) en zo ont stonden de plassen. Van hogerhand werd toen de ver plichting opgelegd de plassen droog te leggen. Zo ontstonden de droog makerijen. Maar door de slechte con trole op het naleven van deze ver plichting bleven er heel wat open wa teren bestaan. Wegens het gevaar hiervan voor wegen en waterkeringen werd het vervenen binnen een straal van ruim drie kilometer rond Gouda verboden. In 1795 werd dit verbod opgeheven en tot in het begin van onze eeuw is men met de veenwin ning doorgegaan. Dit verklaart ook het verschil in ka rakter van deze plassen met bijvoor- bccl de Nieuwkoopse en Vinkeveense Plassen. Die plasser! kennen afwisse lend lange stroken land en water. Die stroken land, de legakkers, werden gebruikt om daarop net veen te dró gen dat ernaast werd gewonnen (waar door de veenwinning water kwam te staan). In de Reeuwijkse Plassen is men zo lang met vervening doorgegaan, dat alleen de ontsluitingswegen en kaden nog overbleven. Hierdoor kregen de plassen het intieme karakter zoals wij dit nu kennen. De wallen zijn voornamelijk begroeid met inheemse struiken en bomen zoals elzen, ber ken, populieren en knotwilgen. WATERSPORT Of u nu een zeilplank, een kleine of een grote boot heeft, u kunt er altijd ergens mee terecht om uw vrije, tijd op het water door te brengen. Zuid- Holland heeft maar liefst 20.000 ha wateroppervlakte die geschikt is voor de een of andere vorm van water sport. De Kagerplassen, de Westeinderplas- sen, het Braassemermeer en de Rotte meren zijn in elk geval geschikt voor vrijwel elk type plezierboot. Met erg kleine‘bootjes kunt u het beste varen op de Nieuwkoopse, de Reeuwijkse en de Langeraarse plassen en de Bin nenbedijkte Maas. Enkele gedeelten van de Nieuwkoopse en Reeuwijkse plassen zijn beperkt of helemaal niet toegankelijk voor motorvaartuigen. Dat houdt verband met de grote na tuurwaarde van deze gebieden. Met grote plezierjachten kunt u varen op het Haringvliet en het Grevelin- genbekken. Eenmaal in een waterrijk gebied aan het spelevaren kunt u in Zuid-Holland alle kanten op via een 800 km lang vaarwégenstelsel. Vrijdag 20 augustus komen de deelnemers vanaf ongeveer 16.00 uur in Zeist aan. De auto’s worden onder gebracht in een ruimte van een auto mobielbedrijf aan de 1ste Dorps straat, inrit Lage Weg. Zondag 22 augustus verlaten de deel nemers vanaf circa 11.30 uur de ‘Leeuwenhorst’ te Noordwijkerhout voor de tocht naar huis. Nog steeds slagen liefhebbers van an tieke en klassieke automobielen erin een wagen te vinden en te restaure ren. Zodoende zijn er bij elke tradi tierit van 'de Pionier-Automobielen Club nieuwe aanwinsten te bewonde ren en het bekijken van dit rijdend museum blijft dan ook boeiend. ten worden van de natuurgebieden. De Reeuwijkse Hout en de Goudse Hout zijn vooral bestemd voor het opvangen van grote aantallen recre anten. De Reeuwijkse Hout ligt tegen de plas Broekveldcn en Vettenbroek aan, die de afgelopen jaren is ont staan door zandwinning. Aan en rond deze plas is gefioeg ruimte voor wa tersporters, pevcrrecreanten en ver- blijfsrecreanten. De aanleg van voor zieningen voor deze groepen komt nu langzaam op gang. Ook in de Goudse Hout ten oosten van Gouda en ten zuiden van de plas sen, is meer opvang van recreanten mogclijk. Door deze manier van inrichting blij ven er rustige gebieden over waar de rust- en stiltezocker kan wandelen, fietsen en hengelen. Vooral de wegen en de kaden in het plassengebied zijn bijzonder geschikt voor wandelaars en fietsers. De vis rijke plas ‘t Weegje is erg in trek bij de sportvissers terwijl wandelaars en fietsers hier heerlijk rond de plas kunnen dwalen. Voor de watersport zijn de plassen Elfhoevcn en ‘s Gravenbroek bijzon der geschikt. Hier zijn ook de water sportverenigingen gevestigd. Aan de Elfhoevenplas is een strook ingericht voor de oeverrecreatie. Van hieruit heeft men een mooi gezicht op de Elfhoevenplas met zijn vele eilandjes en de kleurige zeilen van boten en zeilplanken. Naast de inrichting is een goed be heer ook een voorwaarde om zowel de recreatie als de natuur en het land schap de gelegenheid te geven zich zo goed mogelijk te ontwikkelen. Dat betekent bijvoorbeeld het ontzien van vogels in het broedseizoen door het afsluiten van broedgebieden. Of niet maaien in de veenweidegebieden totdat het broedseizoen voorbij is. Het betreden van sommige oevers kan worden verboden evenals het plaatsen van caravans daar waar ze natuur en landschap kunnen ontsie ren. RECREATIESCHAP Met de aanleg van recreatiegebieden en het beheren en onderhouden van natuur en landschap zijn hoge bedra gen gemoeid, die lopen in de miljoe nen guldens. Dankzij de financiële steun van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk is het Recreatieschap Reeuwijkse Plas sen en omgeving in staat recreatiemo gelijkheden te bieden. De deelnemers aan het recreatieschap, de gemeenten Gouda, Reeuwijk en Waddinxveen en de provincie Zuid-Holland doen er alles aan om het gebied van de Reeu wijkse Plassen zo aantrekkelijk moge lijk te maken voor de velen, die zich in dit gebied komen ontspannen. Bekende recreatiegebieden in Zuid- Holland zijn de duinen. De duinen hebben óók een erg belangrijke functie als zeewering en als water wingebied. Als natuurgebied functi oneren de duinen als een belangrijk broed- en rustgebied van talrijke (water)vogcls. Daarom is van de 6300 ha duingebied maar 900 ha vrij toegankelijk. Neemt u de moeite om, vaak een voudig te verkrijgen, toegangskaarten te kopen dan ligt nog eens 1700 ha duingebied voor u open als aantrek kelijk wandelgebied. Voorbeelden zijn het grate duinreservaat van de ‘Amsterdamse Waterleiding Duinen’ in het noorden van de provincie ALPHEN AAN DEN RIJN De Pionier-Automobielen Club neeft de jaarlijkse traditierit, de 27ste in successie, dit jaar ge pland op zaterdag 21 augustus. Deze toertocht voor antieke au tomobielen gaat die dag om 09.00 uur in Zeist van start en ein digt om ongeveer 17.00 uur in Noordwijkerhout. Er worden on geveer 80 wagens verwacht, waaronder ook uit het buitenland. De bouwjaren I Zaterdag 21 augustus worden de au to s vanaf 08.00 uur opgesteld bij het °t te Zeist. De oudste wagen start aIs eerste om 09.00 uur. De route \°ert naar Bunnik en via de Tolhuis jan, de Toelakkerlaan en de Univer- ^teitsweg naar De Bilt om langs de roenekansweg Groenekan te berei- en. Langs de Koningin Wilhelmina- 'eg gaat het dan richting Gageldijk ’aar Maarsseveen en Maarssen. Ver- tolgens langs de westzijde van de echt via Cromwijck naar Breuke- en. Na het oversteken van het Am- 'tordam-Rijn kanaal wordt via ockengen, Schutterskade, Wagen- J en Greverscop op Woerden aan- Sestuurd. Gevarieerd landschap in provincie Zuid-Holland WADDINXVEEN/BOSKOOP/DEN HAAG - Zuid-Holland is een provincie met een gevarieerd landschap. Zo zijn er stranden, dui nen, wijdsc polders, landgoederen en parken, meren, rivieren met hun uiterwaarden en grienden. Als recreant kunt u van deze land schappen volop genieten. Natuur en landschap zijn echter erg kwetsbaar. Het is van belang de rust in de natuur niet te verstoren en het landschap intact te laten (dus ook geen afval achterlaten!). Dat geldt ook voor dc grote recreatie gebieden die zó zijn ingericht, dat er veel mensen tegelijk terecht kunnen. Zulke gebieden zijn: De Rottemeren, Brielse Maas Bernisse, Reeuwijkse Plassen, Oude Maas en Binnenbedijk te Maas. Deze krant geeft u informa tie over die gebieden en wil u verder helpen om allerlei plekjes te vinden waar u er eens helemaal uit kunt zijn. Het is niet doenlijk alles uitgebreid te beschrijven. Des te meer reden om zelf nog meer te ontdekken. Overi gens kunt u over recreatiezaken die u niet in deze krant aantreft, vaak te recht bij de VVV-kantoren, bij ge meente, de A.N.W.B. en de Stichting Fiets. Tussen 10.00 en 11.00 uur is bij de ‘Willemshoeve’ aan de Utrechtse straatweg een koffiestop. De auto’s worden geparkeerd op het terrein van het nabijgelegen ziekenhuis. Langs de zuidzijde van de Oude Rijn voert de tocht dan naar Bodegraven en vandaar langs de noordzijde naar Alphen aan de Rijn, waar in ‘Avifau na’ wordt geluncht. In de duinen van Voome is alleen wandelen mogclijk. Langs' de gehele kust zijn er strandovergangen, zoge naamde slagen, die toegang geven tot het strand. CKU

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 15