LANCIA lig kA Uil Wens streekcommissie: Hand- en span Voor spuitgasten was 1981 heel bijzonder jaar LADA ZASTAVA Een boekenbon? verboden l. bloemen f TELEFOONNUMMERS MILIEUZAKEN VERKIEZINGEN SPREEKUREN ■•11 L1/* X BESTUURSZAKEN ’x VERKEER EN VERVOER VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) V BURGERZAKEN ‘jx| DIVERSEN ii’Sww, S; z, dó adres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. DEALER VOOR l 01820-15767 01727-4044 070-210001 4433 4433 2222 3000 3000 hooibergbranden AUTOBRANDEN Ar ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- K’w '-■?« WADDINXVEEN GEMEENTE geluidswagen om zijn 01820-19555 010-362244 de Bredeweg 1 het verzoek ontvangt de kie- N Sniepweg-Li j sterbes- Deze bloemenpracht was te bewonderen langs de wegbermen van de Bredeweg. (Foto: Weekblad voor Waddinx- ven/Sjaak Noteboom). Meer bloemen KLEINE BUITENBRANDEN brandstichting, 30.000,-. Moerkapelle, BOSPARK mo- alarm (defect 1 - I Dit deed Waddinxveense De kiezer aan wie een kiezerslegitimatiekaart is verstrekt kan uit sluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien deze kaart in het ongerede raakt, kan geen nieuuwe worden verstrekt. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben besloten: - dat de heer P. van der Heijden te Waddinxveen vier vrijdagmid dagen op het Kon. Wilhelminaplein evangelisatieakties mag hou den. - dat de heer A. H. Stuurman, Pr. Margrietstraat 19 te Waddinx veen gedurende één dag per week in Waddinxveen mag venten met aardappelen, groenten en fruit. De burgemeester van Waddinxveen heeft besloten: - dat de heer P. van der Heijden te Waddinxveen vier maal mag 14 november Eminent orgelfabriek, Staringlaan (mot- hok), vonk in houtmot. 26 december Woning Mozartlaan 111, gordijn over verwarmingsbuis geschroeid, 300,-. 23 maart 't Weegje (te water geraakte mobile kraan); geassisteerd door duikers bij berging kraan (poging mislukt). 27 maart Idem (2e poging, thans met gunstig re sultaat). I.v.m. de vakanties zal het spreekuur van wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester, geen doorgang vinden. Het spreekuur van de burgemeester zal worden waargenomen door wethouder P. F. J. van Schie. meente Moordrecht; (geen dienst meer behoeven te doen). 75 november Flatgebouw Passage; 2 personen uit de fecte lift bevrijd. 23 november Kat in de boom Willem de Rijkelaan 47; geen dienst gedaan. 72 december Doorgebroken kade rond baggerdepot Middelburgseweg; wateroverlast verhol pen. Varende heistelling door ijsgang lekge slagen; geassisteerd bij het drijvende houden van de heistelling. KLEINE BINNENBRANDEN Tot woning verbouwde schuur, overver hitting kachelpijp, 1.000,-. Boerderij Tweede Bloksweg 46, hooi- broei, 30.000,-. BOEKHANDEL VELDWIJK BV Passage 53 - Telefoon 01828-2620 Kerkenbos 1, Zoetermeer Tel. 079 - 216700 SCHOORSTEENBRANDEN 20 februari Woonhuis Weidezoom 76, open haard. 7 7 april Woonhuis Weidezoom 21, dichtgeroete schoorsteen. 1 maart Personenauto F straat, elektriciteits-sluiting, 3.000,-. 20 mei Bestelauto Juliana van Stolberglaan, electriciteitssluiting, 4.000,-. HULPVERLENING IN ANDERE GEVALLEN DAN BIJ BRAND 7 februari Duikersalarm gemeente Zevenhuizen; gezocht naar evt. drenkelingen (auto te water). 14 februuari Verkeersongeval rijksweg A12; weg schoongespoten. 5 maart Kat in de boom Pr. Beatrixlaan; kat uit eigen beweging weer naar beneden ge komen. 20 maart Riolering Sniepweg; riool doorgespoeld i.v.m. benzinstank. SCHEEPSBRANDEN 75 juni Binnenvaartschip op de Gouwe, nabij loswal, defecte brandstofleiding in ma chinekamer 10.000,-. TREINBRANDEN 14 februuari HULPVERLENING AAN NABURIGE GEMEENTEN 7 januari T ransformatorstation elektriciteitsluiting. CONTROLES 7 februari Onderzoek afvalbrandje Eikenlaan 7. 18 mei Onderzoek wateroverlast,Passage. 7 september C.O.-meten Passage 158. NIET SEIZOENGEBONDEN! In totaal werd in 1981 64 maal de hulp van de Waddinxveense brandweer inge roepen voor brandbestrijding, het verle nen van hulp in andere gevallen dan bij brand of voor het houden van toezicht bij voorstellingen c.q. het uitvoeren van controles. In het eerst halfjaar werden 171 kinderen geboren; dat zijn er 15 meer dan in dezelfde periode in 1981 De problemen rond de woningmarkt weerspiegelen zich ook in de migratie-cijfers: Er vertrokken 365 inwoners, waar tegenover zich 295 personen in Waddinxveen vestigden. Deze cijfers wijzen er op dat in 1982 de migratie een ongekend laag niveau zal bereiken. 5 januari Mw. Kuipers Rietbergplantsoen, kerst- porten en 17 hulpverleningsrapporten bomen in brand gestoken. aan de districtsinspectie voor het bran- dweerwezen ingezonden. Een gespecificeerd overzicht is hieron der opgenomen: UITSLAANDE BRANDEN 9 januari Woonhuis Kanaaldijk 13, vermoedelijk sluiting, 175.000,-. 24 februari Speelgoedfabriek St. Victorstraat, mof- feloven, 2.225.000,-. 25 februari Nablussing brand speelgoedfabriek. 73 december Woonwagen op parkeerterrein bij zwembad, onbekend, 18.000,-. 37 december Slooppanden Kerkweg—Oost 213-215, een signaal gezonden naar Gedepu teerde Staten over het polderpeil in de Oostpolder. Het Hoogheemraad schap zou ten onrechte al jarenlang een te laag peil aanhouden, waardoor veel schade is ontstaan aan houten funderingen van gebouwen en infra structurele werken. zetting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. I rondgaan door Waddinxveen met een evangelisatieakties aan te kondigen; - vergunning te verlenen aan de wandelsportvereniging "Margriet” te Nieuwerkerk a/d IJssel om op zaterdag 11 september a.s. een wandeltocht over grondgebied van Waddinxveen te houden; - een principe-vergunning te verlenen aan de IKV-groep Waddinx veen om op woensdag 22 september a.s. een fakkeloptocht door Waddinxveen te organiseren. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 JULI 1982 Alarmering ’Brandweer Kalitie «Ongevallen Belangrijke telefoonnummers 'Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en bedrijven Medische hulp Ambulancedienst ■Telefonische hulpdienst ■geestelijke en sociale nood Storingsdiensten ■Gasen elektriciteit 'Waterleiding (telefoonbeantwoorder) ■Centrale Antenne Inrichting (CAI) 22 mei Eminent-orgelfabriek, Staringlaan, loos alarm. 7 7 december Autobrand, rijksweg A12, loos alarm. 23 december Berging onder flatgebouw Wingerd, sta pel kranten (geen dienst behoeven te doen). BEGIN VAN BRAND 7 mei Kantoor meubelfabriek, Zuidkade 114, 1.000,-, 9 juni Woning Potgieterstraat 3, pomp wasma- chine-aansluiting. 1.000,-. 16 oktober Beja^.rdenflatwoning J. van Bijnenpad, electriciteit-oververhitting oven, 600,- ZOETWATERKANAAL In het voorjaar van 1981 zijn de re sultaten bekend geworden van het voortgezet onderzoek kanaal Wad- dinxveen-Voorburg. In dit onderzoek l Bij de grote uitslaande brand in de speel goedfabriek Sliedrecht B. V. op24febru ari 1981 werd assistentie verleend door de korpsen van Boskoop en Gouda, ter wijl later op dezelfde dag nog een keer de hulp van Boskoop werd ingeroepen voor overigens loos alarm aan de Tollen- slaan-H. Heijermanslaan. In vier gevallen werd het alarm voor de uitruk weer ingetrokken (3x brandalarm en lx hulpverlening voor koe in de sloot). Inhaalverbod Bredeweg (gemeente Zevenhuizen) Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben bij hun besluit van 10 maart 1982, G.S.nr. 7, gepubliceerd in het Prov. blad van 29 juni dit jaar. een inhaalverbod ingesteld voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen op het gedeelte Bredeweg in Zevenhuizen tussen de Rijksweg 12 en de spoorwegovergang. De maatregel geldt niet voor het inhalen van voertuigen die niet sneller mogen of kunnen rijden dan 20 km per uur (landbouwvoertuigen). De desbetreffende verkeersborden zijn reeds enige tijd geleden ge plaatst. Veel Waddinxveners richting Rotterdam maken van de Bredeweg gebruik, zodat ook in de gemeentelijke rubriek van dit besluit mel ding wordt gemaakt. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht, indien u een afspraak heeft gemaakt. Vakantie burgemeester Burgemeester C. M. van der Linden zal wegens vakantie afwezig zijn t/m 21 augustus a.s. Wethouder P. F. J. van Schie zal in deze periode als loco-burge- meester fungeren. WADDINXVEEN - Wat had de Waddinxveense brandweer te doen in 1981? Die vraag laat zich gemakkelijk beantwoorden met het jaarverslag van de Waddinxveense spuitgasten in handen, waaruit blijkt dat het vorig jaar een bijzonder brandjaar was. Er was namelijk een vuurzee te bestrij den in een sexcluh aan de Kanaaldijk, in een internationale trein en in de speelgoedfabriek Sliedrecht BV. Het totaalschadebedrijf in 1981 bedroeg 4.640.000-. Vrijstelling gebruik methylbromide Op grond van de "Beschikking vrijstelling Methylbromide" zijn door het Ministerie van Landbouw en Visserij aan Expl. Mij Rodi BV J. Oudijk, Abr. Kroesweg 25 en W. Verkade, Abr. Kroesweg 8. alhier, verklaringen van geen, bezwaar afgegeven welke tijdens kantooruren (van 8.30 tot 12.15 uur) op de gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken ter inzage liggen. De gevallen waarbij de Waddinxveense brandweer uitrukte betroffen: lOx voor loos alarm of geen dienst (meer) gedaan5x voor begin van brand, lx voor binnenbrand, 1 lx voor kleine buitenbrand, 2x voor schoorsteenbrand, lx voor hooibergbrand, 2x voor auto brand, lx voor treinbrand, lx voor scheepsbrand, 5x voor uitslaande brand, lx voor assistentie aan naburige gemeen ten. De totale geraaamde direkte brandscha- 7 januari de bedroeg 4.640.900,-. Voorts werd Woning Trompstraat 19, rotje onder de uitgerukt17x voor hulpverlening anders dakpannen500,-. dan bij brand. 3x voor het houden van toezicht. In totaal werden 36 brandrap- In januari verzocht de streekcommis sie het recreatieschap Bospark (Gou- webos) regels in te stellen met be trekking tot de inspraak. Het recre atieschap antwoordde in april dat de wijze van inspraak bij nog vast te stel len plannen nader zal worden bezien. Tevens overweegt men de invoering van spreekrecht voor het publiek bij vergaderingen van de recreatieraad. wordt een aantal alternatieven ont wikkeld voor de zoctwatervoorzie- ning van het Westland, waarvan het kanaal er ook een is. Bij de publicatie van het rapport hebben Gedeputeer de Staten een overzicht verschaft van de verdere besluitvormingsproce dure op provinciaal niveau. Daarbij werd met geen woord gerept'over de inspraakmogelijkheden van de bevol king, terwijl diverse alternatieven toch bij realisatie een aanpassing van de streekplannen Zuid-Holland Oost en/of West nodig zou maken. De streekcommissie heeft hier onmid dellijk op gewezen en heeft Gedepu teerde Staten verzocht tot nader o- verleg, om alsnog de inspraakmoge lijkheden in de besluitvorming in te bouwen. Op de betreffende brief is nog geen antwoord van Gedeputeer de Staten ontvangen. Uit ambtelijk overleg bleek echter al snel dat het zoetwatcrkanaal er nooit zal komen. Vrijwel alle betrokken instanties ble ken een voorkeur te hebben voor het alternatief waarbij water wordt aan gevoerd per pijpleiding uit het Brielse Meer. Dit alternatief ligt niet alleen buiten het werkgebied van de streek commissie Gouda, maar lijkt ook nauwelijks ruimtelijke gevolgen te hebben. De streekcommissie heeft deze zaak dan ook verder laten rus ten. De hand- en spandienst ziet binnen kort mevr. R. van Gent vertrekken, zij had een van de drie telefoonnum mers die gebeld konden worden om hulp voor boodschappen', vervoer naar de dokter en andere eventuele noodgevallen. Gelukkig heeft men weer een dame bereid gevonden die haar taak wil overnemen en wel mevr. C. Schuurs tel. 5813. Dus u kunt bellen tussen 8.30 en 9.30 uur naar C en dan nu dus b.g.g. 5813. brandweer in één jaar 27 mei Woningen Berkengaarde 5 en Wingerd 111; wateroverlast verholpen. 21 mei Brug Apollolaan-Kanaaldijk; olie van brugdek verwijderd. 24, 26 en 28-september, 8 oktober Gemeentelijk overdekte zwembad; ge assisteerd door duikers bij onderstempe- ling defecte beweegbare vloer. 4 oktober Woonhuis Da Costaweg 18; waterover last verholpen. 27 oktober Verkeersongeval rijksweg A12; slach toffers bevrijd, weg schoongespoten. 9 november Duikoefening; gestolen auto onder wa ter in de Gouwe ontdekt; geassisteerd bij berging. 72 november Internationale trein op de lijn Utrecht- Verkeersongeval Noordringdijk, ge- Den Haag, kooktoestel in restauratie rijtuig, 2.100.000,-. Stemmen bij volmacht De mogelijkheid bestaat ook om bij volmacht te stemmen. Dit kan: A. met gebruikmaking van een volmachtlegitimatiekaart. De volmachtlegitimatiekaart dient uiterlijk 25 aug. 1982 te wor den aangevraagd met behulp van een formulier dat ter gemeen tesecretarie (afd. Algemene Zaken) kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek kan de gemachtigde in een wille keurige gemeente voor de volmachtgever stemmen. B. door middel van overdracht van de te ontvangen oproepings kaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorkomende verklaring te worden ingevuld en door volmachtgever en ge machtigde te worden ondertekend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (8 sept. 1982) buiten de gemeentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht doen stemmen door middel van over dracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbon den, te weten: 1volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en 2. gemachtigde mag de stem van volmachtgever uitsluitend te gelijk met zijn eigen Stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken om zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Nadere informatie kan men verkrijgen ter gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken, telef. 4433 toestel 242. Inwoneraantal Waddinxveen In het eerste halfjaar van 1982isdebevolkingvan Waddinxveen met 42 inwoners toegenomen. Op 1 juli waren 21.953 personen in het persoonsregister van de ge meente opgenomen. Weliswaar een geringe stijging, maar bij de prognose voor 1982 werd zelfs uitgegaan van enige daling van het in- woner-aantal. Er werden slechts 8 nieuwe woningen opgeleverd; er zijn nog maar 2 woningen in aanbouw. Stemmen elders en stemmen bij volmacht [Voor de op 8 september a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal ontvangen de kiesgerechtigden een oproep om te stemmen in het stembureau van 'het stemdistrict waar zij op 27 juli 1982 blijkens het kiezersregister kvoonachtig zijn. LOOS ALARM 77 januari Flatwoning Wingerd 136, vlam in de pan, 500,- (geen dienst gedaan). 21 januari Ketelhuis speelgoedfabriek Sliedrecht, St. Viktorstraat 54, verwarmingsketel (door eigen personeel geblust) 17.500,-. 3 februari Gemeentehuis, loos brandmeldinstallatie). 7 maart Woning W. Buninglaan 11, vermeende brand (stoom uit overdrukventiel c.v.- installatie). 26 maart Personenauto op rijksweg A12, geen dienst behoeven te doen. 9 april In aanbouw zijnd fabriekspand Wilhel- minakade, geen dienst behoeven te doen. 3 mei 4x5 of 53 76 Eminent-orgelfabriek, Staringlaan, loos alarm. Wet Arob. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die dooreen besluit van het gemeen tebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet-Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. 7 april Bouwplaats Gouwe-aquaduct, gewerkt met snijbranders. 10 april Gem. groenvoorziening Jan van Bijnen pad, gespeeld met vuur. 14 april Meubelfabriek Brugweg 3 (stapel hout), onbekend 2.500,-. 17 april Gouwebos-bermbrand, gespeeld met vuur. 3 juli Openbare lagere school H. Heijerman slaan 15 (fietsenberging), gespeeld met vuur. 73 juli Maaimachine op sportveldencomplex Kanaaldijk, benzine bijgévuld met draaiende motor, 5.000,-. 25 auguustus Openbare lagere school Wingerd 45 (dakbedekking), gespeeld met vuur 1.000,-. 26 augustus In aanbouw zijnde werkplaats, Hene- gouwerweg 21, gewerkt met lasappa raat, 15.000,-. 14 september Vuilverbranding Noordkade 24, onbe kend. in wegbermen I ADDINXV EEN/GOUDA/DEN HAAG Er moeten in de weg- I bermen meer bloemen worden in; J experiment lan; I dinxveen/Moorc I ^ekcommissie voor Gouda en omgeving in het jaarverslag I [geen Waddinxveners) die zich jn hun vrije tijd inzetten I ieder te betrekken bij de ruimtelijke ordening en I daarover. |De streekcommissie vergaderde vorig jaar zesmaal. In deze vergaderingen Izijn onder meeer de volgende onder- I werpen aan de orde geweest: I inspraak bij de evaluatie van het I streekplan Zuid-Holland Oost. I deelnota ‘inspraak in de ruimtelijke I ordening’. I *(Verslag en evaluatie van de inspraak I bij de streekplanuitwerkingen. I taak van de streekcommissie bij I numentenzorg. I .rijksweg 11 tussen Alphen aan den I ktjn en Bodegraven. I 'nspraak bij (basis) recreatieplan- I nen. I ^bijeenkomst met statenleden. I 'nspraak bij dienstregeling openbaar I streekvervoer. I ^cursus gespreksleiding. I ^ruimte voor de streek. I tentoonstelling streekcommissies. t°etwaterkanaal. I storten van baggerspecie. I ‘''ndinrichtingsplannen. IpHlverlaging oostpolder februari heeft de streekcommissie Stemmen elders ■De kiezer, die aan de verkiezingen wil deelnemen in: la. een ander stembureau dan het stembureau waarvoor hij/zij een oproepkaart ontvangt. h. in een andere gemeente, bijv, wegens vakantie, werkkring, ver huizing, ■kan hiervoor een verzoek indienen. ■Er bestaan twee mogelijkheden. A. uiterlijk 25 aug. 1982 een schriftelijk verzoek indienen. Voor dit verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier dat ter gemeentesecretarie (afd. Algemene Zaken) kosteloos Verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kie zer dan een legitimatiekaart. B. uiterlijk 3 sept. 1982 een mondeling verzoek indienen. De kiezer dient dan de te ontvangen oproepingskaart persoon lijk aan te bieden ter gemeentesecretarie (afd. Algemene Za ken). I Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door om- AAU ur moeten in de weg gezaaid, gezien het geslaagde ags de Bredeweg/Middenweg (Zevenhuizen/Vvad- drecht). Dit bermbeplantingsverzoek doet de streekcommissie voor Gouda en omgeving in het jaarverslag over 1981. De streekcommissie bestaat uit een 20-tal streekbewoners [geen Waddinxveners) die zich jn hun vrije tijd inzetten om een ieder te betrekken bij de ruimtelijke ordening en de inspraak TL-

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3