s. ’’Idee van "landelijk wonen verliest aan betekenis" BezAvaren tegen een nog vollere woonAvijk Zuidplas EEN - Op het nieuwe bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980 GEZAMENLIJK Een suggestie onzerzijds is, zo U on 1 TELEFOONNUMMERS VOLKSHUISVESTING BELASTINGEN DIVERSEN MILIEUZAKEN x OPENBARE WERKEN VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) BOUWVERGUNNINGEN v BESTUURSZAKEN v SPREEKUREN s w/ I A Hilll T n”' - ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400, 2740 A K Waddinxveen. r'!'. WADDINXVEEN GEMEENTE 01820-19555 010-362244 A' I 4433 4433 Hinderwet be Hinderwet beoogt gevaar, schade of hinder door bedrijven tegen te saan. Gevaar, schade of hinder moet buiten de inrichting door de 01820-157.67 01727-4044 070-210001 3(MX> 31XX1 bestaan. De vergunningen zullen vervallen verklaard moeten wor- den. In 1983 zal in Waddinxveen een nauwkeurige inventarisatie van hin- derwetplichtige inrichtingen plaatsvinden. Uit die gegevens zal dan moeten blijken welke inrichtingen nog niet over een vergunning be schikken. terwijl het dan inmiddels opgeschoonde bestand vergun ningen gefaseerd gecontroleerd moet gaan worden. Door een inten sieve samenwerking tussen het Milieubureau Midden-Holland en de Dienst Openbare Werken (de technische advisering) en de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie hoopt de gemeente de achterstand binnen een aantal jaren in te lopen. Overigens zal de dienst Openbare Werken met een milieu-medewerkster worden uit gebreid. Groenvoorzieningen De dienst Openbare Werken verricht in samenwerking met de plan- Waddinxveen, 4 augustus 1982. De burgemeester voornoemd, P. F. J. van Schie, loco. Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering besloten:' - de heer J. K. Meijer aan te stellen als 3e controleur hondenbelas ting. gehele plangebied, zodat naar het oor deel van cliente op de plankaart aange geven dient te worden dat de plangrens samenvalt met de grens van de eerste herziening.” ’’Noorlander behoudt zich het recht voor haar bezwaren in een later stadium aan te vullen en/of te wijzigen. Zij verzoekt uw Raad om, bij de vaststelling van de eerste herziening van het bestemmings plan Zuidplas 1980, met de bezwaren van cliente rekening te houden. haar bezwaarschrift aan uw raad d.d. 27 november 1980 met betrekking tot het 7 Nisx. A Sportvelden 'Wij kunnen niet nalaten het nog eens onzin te noemen dure sportvelden, wel ke nu net volgroeid raken (met subsidie aangelegd) en welke goed bereikbaar zijn, te slopen, er huizen te bouwen en Riolering ’’Nergens blijkt dat aansluiting van al die huizen tijdig op een rioolwaterzuiveringsinstallatie mogelijk zal zijn. De bestaande installatie is al overbelast en U moogt het de omwonenden daar van niet aandoen aldaar nog een grotere stank te creëeren. ken. Dan begrijpen wij dat het plan économisch knel komt te zitten en dat er noodgrepen als opstapeling van wonin gen worden bedacht. Dit lijkt op het 1 wanhopige dempen van het ene gat met het andere en er zou onherstelbare scha de aan het polderlandschap worden toe- gebracht. Hier lijkt bezinning op zijn plaats. Wij vrezen dat het een verwerpelijk plan wordt (te groot en te vol) met onaan vaardbare consequenties voor de Pias weg en het poider-Iandschap en vragen ons af of een plan van enkele honderden woningen voor de afzienbare tijd niet voldoende is en of dit dan niet kan in een daarop berekende eenvoudiger plan waarin de oorspronke- ..i. doelstellingen beter tot hun recht komen. Wij suggereren tenslotte een plan te ma ken, vergelijkbaar met de Bomenwijk, met uiteraard modernere woningen en meer parkeerruimte, waarmede volgens ons een meer voor de hand liggende op lossing wordt nagestreefd, welke haal baar en afgestemd op de Waddinxveense groei Ijkt.” NOORLANDERBOUW BV Namens Noorlander Bouw BV in Lei- Vakantie burgemeester Burgemeester C. M. van der Linden zal wegens vakantie afwezig zijn t/m 21 augustus a.s. Wethouder P. F. J. van Schie zal in deze periode als loco-burge- meester fungeren. Verkeer op de Piasweg ”De aansluitingen op de Piasweg zijn strijdig met de opvatting dat de Piasweg geen functie zal hebben in ontsluiting van de wijk. De Piasweg leent zich ook niet voor gebruikstoename met auto’s, fietsers en zeker niet met voetgangers. Er zijn geen voorzieningen voor, en ook niet zomaar te realiseren. Parkeren kan op deze weg evenmin en U weet dat wo ningen langs de weg parkeeraantrek- kend zijn. Het is nu al een gevaarlijke toestand; dit mag niet erger worden. Voorts zou verkeerstoename het geluid sniveau doen stijgen en de wet op de ge luidshinder legt dan beperkingen op bij bouwen aan de Piasweg.” vFFKBI AD VOOR AA \DD1N\A EEN - AAOENSDAG 4 AI GI'S I I S 1982 Alarmering Brandweer feline ■ingevallen Belangrijke telefoonnummers f.ertieentesecretarie f)ienst Openbare Werken en bedrijven Medische hulp Lnibulancedienst telefonische hulpdienst leestelijke en sociale nood Storingsdiensten Basen elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) f entrale Antenne Inrichting (CAI) weg 6b ontdekten dat er ook woningen zijn gedacht op hun terreinen. Zij zijn het daar niet mee eens en meenden uit een oogpunt van bedrijfsvoering be zwaar te moeten aantekenen tegen het bestemmingsplan wijk Zuidplas 1980. J. M. P. TELKAMP De toekomstige Piasweg 8-bewoner J. M P. Telkamp uit Den Haag formuleer de bezwaren tegen het bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980, omdat het idee van landelijk wonen” door het grotere aan tal woningen te veel aan betekenis gaat verliezen. Ook het (brom)fietspad naast zijn woning wordt volgens hem storen der door de grotere populatie van de woonwijk. De heer Telkamp; ’’In het ter inzage lig gend ontwerp voor een herziening van het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980” is een (brom)fietspad op mijn ter rein (tussen de nrs. 8 en 10) aan de Pias weg opgenomen. Het komt mij onverstandig voor om een brom-fiets-voetpad aan te sluiten op een weg als de Piasweg (intens auto-aanbod en geen voorzieningen voor fietsers en voetgangers. Ik heb niet alleen bezwaar tegen dit pad op zich, maar ok tegen meer woningen in de wijk, vanwege de intensiteitstoename op het pad wat daarvan het gevolg zou zijn. Ik moge U verzoeken om in het plan de bouw van een landelijke woning op dit perceel mogelijk te maken, hetgeen dan overeenkomt met de doelstellingen van de Plaswegstrook.” Verordening opslag gas-, huisbrand- en stookolie Bij de opsomming van een aantal categorieën van hinderwetplichti- ge inrichtingen werd onder meer vermeld de opslag van motor brandstoffen. Daarnaast kennen wij opslag in onder- of bovengrondse tanks van huisbrandolie, stookolie en gasolie (ook wel als dieselolie aange duid). Een opslag als huisbrandolie wordt nogal veel aangetroffen in de agrarische sector ten behoeve van kasverwarming of huisverwar- ming. terwijl ook in de bebouwde kern een aantal woningen deze olie voor huisverwarming gebruiken of gebruikten. Deze vormen van opslag waren voorheen niet aan een vergunning gebonden. Hierdoor kan het gebeuren dat ingeval van b.v. huis brandolie zo’n tank buiten gebruik gesteld wordt doordat men b.v. overgaat op verwarming door aardgas. Zo’n tank wordt dan vaak vergeten, - men verhuist en de nieuwe be woner weet niet dat zo'n tank in de grond zit - en gaat een eigen le ven leiden. Een groot deel van de Waddinxveense grond bestaat uit (hoe kan het anders met zo'n naam) uit veenDe veenzuren vreten als het wa re de tankwand aan zodat daarin gaten ontstaan. Vaak bevat zo’n tank nog olie of olierestanten (een zogenaamde sludgelaag). Deze sludgelaag is qua samenstelling een agressieve stof. Door het uittre den van olieproducten wórdt nu de bodem in min of meer ernstige mate verontreinigd. Het gevolg is dan dat die verontreiniging opge heven moet worden door het doen verwijderen en uitbranden van de met olieverontreinigde grond. De kosten die daarmee gepaard gaan zijn aanzienlijk. Vaak zullen vele kubieke meters weggegraven en afgevoerd moeten worden. Gebeurt dit niet dan kan de drinkwa tervoorziening aangetast worden. Dit aantasten gebeurt door het aanvreten en infiltreren van drinkwaterleidingen terwijl ook olieres ten de in de grond aanwezige watervoerende lagen kan bereiken zo dat grote gebieden hierdoor verontreinigd raken. In de agrarische sector kan dit enorme schade aanrichten aan gewas sen en vee terwijl in de bebouwde centra van de gemeente schade aan tuinen aangericht kan worden, om nog maar niet te spreken van stankhinder en ergernis bij allen die daar schade van ondervinden. In 99% van de gevallen is men voor dergelijke schade niet verze kerd. Onvermeld is nog gebleven dat totaal doorgeroeste tanks kunnen in storten en grondverzakkingen te weeg kunnen brengen, vernielin gen aan tuinen kunnen aanrichten en mogelijk zelfs lichamelijk let sel kunnen veroorzaken. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 17 december 1980 de Verordening voor de opslag van gas-, huisbrand- en stookolie vast gesteld. De Verordenin beoogt bescherming van de bodem te bie den door het aan een opslag verbinden van voorschriften terzake .van de constructie en het gebruik. Op deze wijze hoopt men een inzicht te verkrijgen wat op welke plaats opgeslagen ligt en voorts door het .verbinden aan de opslag van voorschriften zal er een betere controle op de toestand van de installatie verkregen worden. In een aantal gevallen zullen tanks en leidingen door een daartoe bevoegde en erkende instantie op lek- dichtheid beproeft moeten worden. Natuurlijk zullen hieraan kos ten verbonden zijn maar dit kan als voordeel opleveren dat een goed bevonden installatie 'alsnog onder een verzekering gebracht kan worden. Bovendien kan een slechte installatie worden ontdekt en op de juiste wijze buiten gebruik worden gesteld voordat deze scha de kan veroorzaken. De verordening maakt onderscheid in bestaande installaties en nieuw op te richten installaties. De verordening is in werking getre den op 6 juni 1981. Ondanks dat er in 1981 reeds tweemaal een pu- blikatie over deze verordening in deze rubriek geplaatst werd zijn er slechts weinig eigenaren/gebruikers geweest die hun installatie bij het college van burgemeester en wethouders hebben aangemeld, hoewel dit volgens het bepaalde in de verordening verplicht is. Eige naren/gebruikers worden thans wederom op deze verplichting ge- Een suggestie onzerzijds is, zo U onver hoopt toch met sterke woningconcentra- ties gaat werken, om dan een kleiner plan te maken, want als oorspronkelijk 1800 woningen genoeg waren, dan ne men wij aan dat dit nu nog zo is; het lijkt zelfs aannemelijk dat de ontwikkelingen van de laatste jaren een geringer aantal rechtvaardigen. Met de winst van 't zoet- waterkanaal moet het dan mogelijk zijn om een plan te maken wat het Plasweg- karakter onaangetast laat.” Aanvraag tijdelijke bouwvergunning J. Bontebal. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat met ingang van donderdag 5 augustus 1982 gedurende 14 dagen ter gemeentese cretarie, Raadhuisplein 1, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage ligt: de aanvraag om afgifte van een bouwvergunning van de heer JBon tebal, Bredeweg 8 te Waddinxveen, voor het vergroten van het woonhuis Bredeweg 8. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan ’’Plan in Hoofdzaak West, le herziening”. Gelet op de tijdelijke behoefte aan deze vergroting van de woning, hebben burgemeester en wethouders het voornemen om met toe passing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de duur van ten hoogste vijf jaren vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het geldende bestemmingsplan, zulks teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen met een instand- houdingstermijn van eveneens ten hoogste vijf jaren. Gedurende de termijn van terinzagelegging zijn rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden bevoegd om tegen het ver lenen van deze vrijstelling schriftelijk bezwaren in te dienen bij bur gemeester en wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht, indien u een afspraak heeft gemaakt. Wet Arob. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die dooreen besluit van het gemeen tebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als, er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeid. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet-Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. Toename inschrijving woningzoekenden. In het eerste halfjaar 1982 is de inschrijving van woningzoekenden sterk gestegen en wel met 12,75%. Per 1 januari 1982 stonden er 765 woningzoekenden geregistreerd; er vonden 240 nieuwe inschrijvingen plaats en 128 woningzoeken den zijn van de lijst afgevoerd. Per 1 juli 1982 staan er 877 woningzoekenden geregistreerd. Zij zijn ingedeeld naar 4 urgentie klassen, t.w. 16 woningzoekenden zeer urgent; 334 woningzoekenden urgent; 426 woningzoekenden matig urgent en 101 woningzoekenden niet urgent. De woningzoekenden zijn in 6 groepen onderverdeeld en wel: 310 woningzoekenden in groep 1 (andere woning); 139 woningzoekenden in groep II (niet zelfstandig wonenden); 195 woningzoekenden in groep III (huwelijks-/shmenwoningscandi- daten); 34 woningzoekenden in groep IV (sanerings-Zontruimingsgeval- len); 119 woningzoekenden in groep V (vestiging van elderk): en 80 woningzoekenden in groep VI (bejaardenwoningen). werkzaamheden van die inrichting optreden, wil van een hinderwet- lllichtige onderneming gesproken worden. Het begrip inrichting moet niet te eng worden uitgelegd. Zo kan |iiv. iemand die als hobby een houtdraaimachine in gebruik heeft, laarvan het vermogen boven 1.5 Kilowat ligt eveneens als hinder- letplichtig worden aangemerkt. ten aantal categorien van inrichtingen staan met name in de wet ge leemd zoals bijv, garagebedrijven, opslag van motorbrandstoffen, ffljwielherstelinrichtingenhoutverwerkingsbedrijven waaronder jieubelmakerijen. verffabrieken; schilderbedrijven. LPG-stations. •pslag van propaan voor zowel industriële- als huishoudelijke doel einden. gasopslag, tuindersbedrijven. kwekerijen, boerderijen, su permarkten en winkelbedrijven, slagerijen, bakkers, horecabedrij ven, snackbars. cv-installaties, gasregulateurstations. gemalen, zui veringsinstallaties e.d. [Andere inrichtingen, welke niet met name in de wet genoemd staan, iunnen toch hinderwetplichtig zijn omdat èen aantal in de wet ge leemde factoren maken dat het bedrijf onder de wet valt. Hervet beoogt niet alleen het weren. Dit weren zal veelal uitzonde- Iring zijn. Vaak kan door middel van voorschriften gevaar, schade of Binder van een inrichting aan banden worden gelegd door bijv, ge- Biidsafscherming voor te schrijven, eisen van beschermende voor zieningen ingeval van vloeistofopslag. het tegen gaan van stankover last, het treffen van voorzieningen tegen ongedierte e.d. egin 1981 heeft de gemeente de hinderwetplichtige. inrichtingen lobaal geïnventariseerd. «bleken is dat zo'n 400 inrichtingen aanwezig zijn. Ongeveer 10% tn dat aantal beschikt thans over een recente, dekkende vergun- mg. Een groot aantal andere ondernemingen beschikt eveneens ver een vergunning doch deze zijn verouderd of inmiddels zijn de edrijven uitgebreid of veranderd; is de werkwijze van de ondeme- ling veranderd c.q. aangepast aan de eisen des tijds, zo ook is het tachinepark aangepast. >eze ondernemingen zullen dan ook bezocht moeten worden of ingeschreven worden om de vergunning aan te passen. lok wordt het bestand bestaande vergunningen opgeschoond. Uit e inventarisatie is gebleken dat zo'n 100 ondernemingen niet meer Vrijstelling gebruik Methylbromide Op grond van de "Beschikking vrijstelling Methylbromide” zijn door het Ministerie van Landbouw en Visserij aan Gebr. Molenaar, G. v. Dortkroonweg7; P. J. Stolk, G. v. Dortkroonweg 6 en Fr. J. J. Steenland, Middelburgseweg 4, alhier, verklaringen van geen be zwaar afgegeven welke tijdens kantooruren (van 8.30 tot 12.15 uur) op de gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken ter inzage liggen. Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering besloten dat: - geen medewerking zal worden verleend aan het oprichten van een bloemenkiosk in Waddinxveen. - volgend jaar drie kledinginzamelingen in Waddinxveen kunnen worden gehouden: in april, juni en december 1983. - Spreekuur burgemeester zal worden waargenomen door wethou der, de heer P. F. J. van Schie: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. tenziektekundige dienst te Boskoop regelmatig controle op de groenvoorzieningen in Waddinxveen. Deze controle heeft enkele gevallen iepziekte en bacterie-ziekte (perevuur) uitgewezen. Aangetaste contoneasters (bijv, hoek Bosboom Toussaintsingel/ Staringlaan) zijn kort gesnoeid, terwijl aangetaste bomen (bijv, bij de Wilgenhorst en Alb. Thijmlaan) zijn verwijderd. Het aantal ziektegevallen is tot nu toe nog zeer beperkt gebleven. ^addinxveens nieuwste woonwijk tussen Piasweg en Beijerincklaan - ■jkt niet iedereen te zitten wachten. Tegen de eerste herziening van dit Ban. dat voor de eerste maal op 17 december 1980 werd vastgesteld, blij- Bneen 22-tal personen bezwaren te hebben aangetekend bij de gemeen- Braad van Waddinxveen. F het gewijzigde bestemmingsplan ko- Ben namelijk een groter aantal wonin- dan aanvankelijk gedacht. Om de Bak exploitabel te houden komen er |era minimaal 2250 huizen, of maximaal fO. maar ongeveer 2650. Meer huizen 5 procent woningwet. 20 procent pre- lehuur, 40 procent premiekoop en 5 ocent vrije sector) dus dan gedacht. «e herziening leverde de volgende be- 'aarschriften op. wDEN BOER F L H. den Boer van de Piasweg 10 jnstateerde in zijn bezwaarschrift dat I in het bestemmingsplan Wijk Zuid- as 1980 zoveel woningen worden ge rat dat er zelfs woningen en parkeer- Jstsen in zijn tuin zijn geprojecteerd. Boorts worden in het plan woningen Bs,apeld met uitzicht (en visa versa) op Bin woning. Jls afbreuk van mij n privacy en woon- Bevenis, waartegen ik bezwaar aante- T alsmede tegen het opnemen van 'er dan incidentele woningen in de jswegstrook. Dit is in strijd met het ■aswegkarakter”. ■nslotte verzoek ik U het plan ook te zien inzake het geprojecteerde fiet- 4naast mijn woning. De woonversto- tengevolge daarvan (welke toe- frait door intensivering van de woon- Bk) en de gevaarlijke aansluiting op de B'*eg nopen mij daartegen bezwaar te ■ken.” k d. EIJK [“eer J. v. d. Eijk van het Noordeinde Fen de heer P. v. d. Eijk van de Pias wezen. Voor het verkrijgen van nadere inlichtingen kunt u terecht op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie. Aanvragen Hinderwetvergunning J. de Redelijkheid, J. v. d. Berg Zonen AATtddinxveen B.V. en Garage van Nielen. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat ingekomen zijn de volgende aanvragen voor het oprichten en in wer king hebben van: a. een groente- en potplantenkwekerij aan de Bloemendaalseweg 18 te Waddinxveen van de fa. J. de Redelijkheid en Zoon; b. een machinefabriek- konstruktiewerkplaats aan de Henegou- werweg 46 te Waddinxveen van J v. d. Berg Zonen Waddinx- veen B.V. c. garagebedrijf annex benzinepompstation en showroom aan de Kerkweg West nr. 17 Dorpstraat 47 te Waddinxveen van N.M.M. van Leeuwen handelend onder naam van Garage van Nielen. De aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen tot en met 3 september 1982 op de afdeling Algemene Zaken van de gemeente secretarie ter inzage elke werkdag van 8.30 tot 12.15 uur en op maandagavonden van 19.00 tot 22.00 uur. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren bij ons colle ge worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Een openbare zitting over de aanvragen kan op verzoek worden ge houden. voor een 1 z kingsovereenkomst lijkt te hebben bereikt. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). ergens anders weer sportvelden te ma- derdorp schreef mr. N. S. J. Koeman van het advocaten en notarissen-kantoor Stibbe, Blaisse&De Jong in Amsterdam doen ter inzage liggende ontwerp-be- het volgende bezwaarschrift: stemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980”. ’’Noorlander heeft kennisgenomen van Voorzover het thans ter inzage liggende het thans ter inzage liggende ontwerp- plan niet aan de bezwaren van cliente, bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplan 1980, neergelegd in uw bezwaarschrift, is tege- Aangifte Hondenbelasting n verband met de uitvoering van de Verordening Hondenbelasting kennen burgemeester en wethouders van Waddinxveen het volgen- He onder de aandacht: L wanneer u een hond koopt of krijgt; wanneer u een hond heeft die de leeftijd van drie maanden bereikt; L wanneer u uw hond verkoopt of w eggeeft L wanneer uw hond overlijdt; jent u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijk aangifte te doen ter emeentesecretarie. afdeling Financiën. Hier moet in ruim 10 jaar tijd de woonwijk Zuidplas worden gerealiseerd. Het is nu nog maagdelijk grasland, dat belangrijk deel in handen is van Noorlander BV in Leiderdorp, met wie de gemeente nu een samenwer- Een gezamenlijk bezwaarschrift tegen het bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980 kwam van J. Slootweg (Plasweg 27b), D. J. Oudijk (Piasweg 27c), G. Zwanenburg (Piasweg 2c), mevrouw C. J. M. Schiereck-Timmermans (Piasweg 4), J. C. Schiereck (Piasweg 4), J. Ver- weij (Piasweg 2a), J. Telkamp (Piasweg 8), P. P. Telkamp (Rijswijkseweg 330, Den Haag, J. H. den Boer (Piasweg 10), Adr. v. d. Eijk (Piasweg 41), H. de Jong (Piasweg 37a), A. J. Sonnevelt (Piasweg 30), Ph. v. d. Eijk (Piasweg 30a), R. D. Salverda (Pr. Bernhardlaan 7), me vrouw A. E. Salverda-v. d. Breggen (Pr. Bernhardlaan 7) en D. Sonneveld (Ko ningin Wilhelminaplein 6). Aantal woningen "Oorspronkelijk zou er een brede strook (er werd 100 m. genoemd) langs de Pias weg buiten de bebouwing blijven; een zgn. "groengordel" en zouden er geen flats e.d. komen vanwege het karakter van het landschap. Met 1800 wonin gen op 60 HA werd getracht dit haal baar te maken. Nu geeft het plan 2700 woningen aan op bijna hetzelfde gebied (na een eerde re verhoging tot 2400 woningen). Wij maken bezwaar omdat de basisgedachte dan helemaal niet meer is terug te vinden en het plan al te zeer ingrijpt in de Plas- wegsfeer, ondanks het streven om in een 75 m. brede strook dan "maar” 20 wo ningen per HA te bouwen (indien hierin de bestaande percelen meetellen, dan zou er er op de nu nog open stukjes een veel grotere dichtheid komen). Voorts spreken omschrijving en teke ning elkaar tegen. Hoe kan de Piasweg er landelijk blijven uitzien bij een rooi lijn van 8 m. uit de sloot? Overigens ver wijzen wij naar het streekplan Zuid-Hol- land oost, wat zich ook verzet tegen gro te dichtheden in dit gebied. le herziening”. Bedoeld plan heeft be- moet gekomen, handhaaft cliente die be trekking op een gebied dat voor het zwaren onverkort.” overgrote deel in eigendom toebehoort 2. ’’Noorlander meent overigens dat de aan cliente en waar cliente voornemens aanduiding op de plankaart "grens van is de bebouwing te realiseren. de eerste herziening” verwarrend en on- Tussen de vertegenwoordigers van het juist is. Bedoelde aanduiding suggereert College van Burgemeester en Wethou- dat slechts binnen het als zodanig aange- ders en cliente is in de afgelopen maan- geven gebied een herziening van het be den intensief overleg gepleegd over een stemmingsplan heeft plaatsgevonden, mogelijke samenwerking tussen de ge- De bij de hêrziening betrokken voorsch- meente Waddinxveen en cliente bij de riften hebben evenwel betrekking op het realisering van de bebouwing in het ge bied Zuidplan. Bedoeld overleg heeft echter nog niet tot resultaat geleid, zodat voor cliente nog onzekerheid bestaat over de definitieve eindvorm van de be bouwing. Tot behoud van rechten breng ik namens cliente bij deze de navolgende bezwaren tegen het ontwerp voor de eer ste herziening van het onderhavige be stemmingsplan onder uw aandacht." 1. "Noorlander wenst ais hier herhaald en ingelast te beschouwen de inhoud van

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3