WADDINXVEEN GEMEENTE 1 I I i I I I I n l 8 I i VVD vraagt of Marfix hier had kunnen blijven Schriftelijke vragen over vertrek bedrijf Meningsverschillen s g s 8 I MILIEUZAKEN V VERGADERINGEN pi VERKIEZINGEN x DIVERSEN SPREEKUREN K BESTUURSZAKEN X VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) V TELEFOONNUMMERS g BOUWVERGUNNINGEN iW INZAMELINGEN y PERSONEELSZAKEN Weekblad voor waddinxveen - woensdag 18 augustus 1982 Agenda Vervolg van de voorpagina) Commissie voor de Financiën Donderdag 19 augustus 1982, aanvang 16.00 uur in het gemeentehuis 01820-15767 01727-4044 070-210(M)l Commissie voor Sociale Zaken, Volksgezondheid en Woonruimtebeleid. Donderdag 19 augustus 1982, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. 8 "Gemeente Waddinxveen" is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. K LCu Agenda ^deropvang 1982 5. Inschrijving 01820-16066 010-362244 gezondheidsaspec- de minderheden rekening zal worden ge houden. t 1 k ten. Volledige afstoting van noodgebou- 3 2 NIEUW TERREIN/NIEUWE BEDRIJVEN Het gemeentelijk beleid is gericht op de 4433 4433 2222 3000 3000 J. B. BORGER (VVD) Alarmering [Brandweer politie [Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en bedrijven Medische hulp Ambulancedienst [Telefonische hulpdienst [geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Gentrale Antenne Inrichting (CAI) SPORT De hoeveelheid voorzieningen be- Zuidplas worden gehandhaafd. ONTWIKKELINGS SAMENWERKING Activiteiten die bewustwording be- VERKEER Binnen een vooraf aan te geven bud get voor uitvoering van maatregelen en voor onderzoek wordt een gemeentelijk verkeersplan opgesteld, töegespitst op de knelpunten. Gestreefd wordt naar een veiliger situ atie op de drukke route’s voor voetgan gers en fietsers en naar beperking van autogevaar in de woongebieden. stimuleert rengen van C .w |koud( Inperkte omvang, geheel door bijdragen Verordening gevaarlijke stoffen Burgemeester en wethouders van de gemeente Waddinxveen ma ken bekend dat vanaf 18 augustus 1982 gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage ligt de "Verordening gevaarlijke stoffen”. Deze verordening werd in de raadsvergadering van 19 mei 1982 vast gesteld en treedt in werking op 1 september 1982. MMM 6. Jaarverslag afdeling sociale zaken van Waddinxveen. 7. Jaarverslag 1981 Stichting Madie Zuidplas. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 19 augustus 1982 ten gemeentehuize ter inzage. Inzage op andere tijdstippen kan geschie den in overleg met de secretaris van de commissie. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben in hun ver gadering van 10 augustus 1982 besloten: - geen vergunning te verlenen voor het acrobatenteam Les Aranis- Klaas uit Duitsland om in het voorjaar 1983 in Waddinxveen een voorstelling te geven. - een vergunning te verlenen aan de Algemene Bank Nederland te Waddinxveen voor het kappen van één cypres en één venijnboom, naast het nieuwe bankgebouw aan de Kerkweg-Oost. - een vergunning te verlenen aan Drogisterij Bouma aan de Groen^oorde voor het vervangen van een lichtreklame. woningzoekenden werkzaam in Waddinxveen en woonachtig in de regio. Jaarverslag afdeling sociale zaken van Waddinxveen. In verband met vakantie van de burgemeester zal het spreekuur op vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur worden waargenomen door de loco-burgemeester, de heer P. F. J. van Schie. Spreekuur wethouder mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. BELEIDSPROGRAMMA Het beleidsprogramma beoogt de hoofd lij nen aan te geven van het beleid in de diverse sectoren van het gemeentelijk bestuur. Het college van burgemeester en wet houders is gehouden uitvoering te geven aan het beleidsprogramma. De in het college samenwerkende fracties zijn ge houden dit beleid te steunen, voor zover daarvan niet vóór de wethoudersverkie- zingen in een openbare raadsvergade ring uitdrukkelijk op één of meer onder delen afstand is genomen. Onvoorziene of zich wijzigende omstan digheden kunnen leiden tot aanpassing van het beleidsprogramma of tot gemoti veerd afwijken van hetgeen in het pro gramma is vastgesteld. De fracties die het programma steunen voeren hierover beraad. Stemmen tijdens de vakantie U bent op de dag der stemming (8 september 1982) op vakantie in Nederland en u wilt persoonlijk uw stem uitbrengen dan bestaan er voor u twee mogelijkheden: a. Uiterlijk 25 augustus 1982 een schriftelijk verzoek indienen. Voor dit verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier dat ter gemeentesecretarie (afd. Algemene Zaken) kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ont vangt de kiezer dan een legitimatiekaart. b. Uiterlijk 3 september 1982 een mondeling verzoek indienen. De kiezer dient dan de te ontvangen oproepingskaart persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie (afd. Algemene Zaken). Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door om zetting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatieka’art. De kiezer aan wie een kiezerslegitimatiekaart is verstrekt kan uit sluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien deze kaart in het ongerede geraakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Bent u echter op 8 september 1982 op vakantie in het buitenland dan kunt u zelf niet stemmen. Wilt u uw stem echter niet verloren laten gaan dan heeft u de mogelijkheid om bij volmacht te stemmen. Dit kan: a. Met gebruikmaking van een volmachtlegitimatiekaart. De vol- machtlegitimatiekaart dient uiterlijk 25 augustus 1982 te worden aangevraagd met behulp van een formulier dat ter gemeentese cretarie (afd. Algemene Zaken) kosteloos verkrijgbaar is. Bij in williging van het verzoek kan de gemachtigde in een willekeurige gemeente voor de volmachtgever stemmen. b. Door middel .van overdracht van de te ontvangen oproepings kaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorko mende verklaring te worden ingevuld en door volmachtgever en gemachtigde te worden ondertekend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (8 sep tember 1982) buiten de gemeentesecretarie om geschieden. Ér behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht doen stemmen door middel van over dracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbon den, te weten: 1. volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en Aanmelding van kandidaten voor de Marktcommissie In verband met het aantreden van de nieuwe gemeenteraad treden alle nu zitting hebbende leden van de commissies automatisch af per 7 september a.s., waarna nieuwe leden dienen te worden benoemd voor de periode 1982-1986. Voor de gemeentelijke marktcommissie hebben zich tot nu toe nog niet genoeg kandidaten gemeld. Deze marktcommissie adviseert burgemeester en wethouders over het beleid ten aanzien van de weekmarkt. In deze commissie - die zeven leden telt - kunnen drie X/>| Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht, indien u een afspraak heeft gemaakt. Verzending oproepingskaarten In de periode van 16 t/m 18 augustus zijn door de P.T.T. de oproe pingskaarten bezorgd voor deelname aan de stemming ter verkie zing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 8 september 1982. De kiezer die op de dag der kandidaatstelling (27 juli 1982) in het kiezersregister van de gemeente Waddinxveen is opgenomen en vandaag nog geen oproepingskaart heeft ontvangen wordt verzocht contact op te nemen met de gemeentesecretarie, afd. Algemene Za ken, tel.: 4433, toestel 242. - Binnen het kader van de door de rijks overheid beschikbaar gestelde gelden r o- -li een minderhedenbeleidsnota op bevorderend gedrag worden aangemoe- gesteld, waarin voor diverse sectoren wordt aangegeven of en hoe speciaal met Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben bij besluit van 22 december 1981 aan het Kon. Wilhelminafonds (Kankerbestrijding) te Amster dam vergunning verleend om een huis-aan-huis collecte te mogen houden in de periode van 23 augustus tot en met 5 september. Collectanten die in deze periode voor een ander doel collecteren hebben geen vergunning voor het collecteren. Iedere eerlijke collectant heeft een legitimatiebewijs bij zich welke hij/zij op verzoek kan tonen. I Opening. Notulen van de vergadering van 6 mei 1982. Ingekomen stukken, jaarverslagen, circulaires e.d. Werkgelegenheidsproject Waddinxveen/initiatieven Project groep Werkloosheid Waddinxveen. Ambtsjubileum A. Both De heer A. Both, chef van de afdeling Personeelszaken van de ge meentesecretarie, herdenkt woensdag 25 augustus a.s. het feit dat hij 40 jaren in overheidsdienst werkzaam zal zijn. Het gemeentebestuur biedt de jubilaris en zijn gezin op deze datum des namiddags van 17.00 tot 17.30 uur een receptie aan in de raad zaal van het gemeentehuis. Alle belangstellenden worden hierbij uitgenodigd deze receptie bij te wonen. 2. gemachtigde mag de stem van volmachtgever uitsluitend te gelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken om zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt kan geen nieuwe worden verstrekt. Nadere informatie kan men verkrijgen ter gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken, tel. 4433, toestel 242. Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende bouwvergunnin gen verleend: aan de heer J. P. van den Broek, Henegouwerweg 4 te Reeuwijk, voor het gedeeltelijk vernieuwen en het vergroten van een stal aan de Tweede Bloksweg 70; aan het bestuur van de Vereniging voor Protestants Chr. Onderwijs Waddinxveen, p/a Bilderdijklaan 16 te Waddinxveen, voor het ver groten van een schoolgebouw aan de Oranjelaan/Souburghlaan; aan het gemeentebestuur van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, voor het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een schoolgebouw aan de Mauritslaan 55; aan de heer L. Verhoef, Piasweg 16a(b) te Waddinxveen, voor het vergroten van een warenhuis; aan de heer J. van Pruissen, Sweelinckhof 30 te Waddinxveen, voor het oprichten van een motorberging; aan de heer E. Appel, Alpherbrink 55 te Waddinxveen, voor het op richten van een volière; aan de heer L. M. van den Roovaart, Willem de Rijkelaan 31 te Waddinxveen, voor het oprichten van een erfscheiding; aan de heer M. J. Oudijk, Tweede Bloksweg 48a te Waddinxveen, voor het vergroten van een hooi- en stroberging annex schapestal; aan de Fa. P. van der Eijk en Zn., Noordeinde 37 te Waddinxveen, voor het vergroten van een mestveestal aan het Noordeinde 134; aan de heer P. E. B. Stein, Middelburgseweg 9 te Waddinxveen, voor het gedeeltelijk vernieuwen en veranderen van een woonhuis; aan de heer D. Oosterorn, Henegouwerweg 100a te Waddinxveen, voor het oprichten van een woonkeet aan de Zesde Tochtweg 4c. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuurszaken en Ruim telijke Ordening, der secretarie. - in de diverse sectoren van beleid wordt voortgezet en uitgebouwd. Een onder zoek naar mogelijkheid van een unifor me inspraakverordening zal worden ged aan. Voor een goed functionerende in spraak is het een voorwaarde dat tijdig voorlichting wordt gegeven inzake: fi nanciële aspecten, alternatieven, be grenzing van de inspraak, verwerking van de resultaten etc. ^dagmbïijf “i'm d’eze beleidsperiode 7 Inspraakvoorstellen dienen op dezelf- niet mogelijk geacht de W1)ze als de over‘ge adviezen te wor- Zolano mi, den behandeld. tot oplossing te brengen. Een passende nazorg wordt daarbij nagestreefd. Ook particulier initiatief terzake wordt on dersteund. - Sociale zorg dient steeds gericht te blijven op het (wederom) versterken van de maatschappelijke zelfstandigheid. - Misbruik en oneigenlijk gebruik van sociale uitkeringen (en andere over heidsgelden) wordt bestreden. - Aan pogingen om langdurig werklo zen en g op vrijwillige basis in te zetten voor acti viteiten wordt actieve steun verleend. - Bij de decentralisatie van het beleid inzake maatschappelijke dienstverle- hoeft geen uitbreiding van enige omvang gedeeltelijk arbëïdsTngescWkte^ meer Het beleid is er °P gericht het aan- wezige in goede staat te houden, het ge bruik ervan te stimuleren en maatrege len te nemen om de exploitatie-tekor ten niet meer te laten toenemen. De beoefening van recreatieve sport naar eigen aard en vermogen, naast de prestatie—gerichte sport, dient (nog) meer bevorderd te worden. Van deelnemers aan het sportgebeu ren dient een redelijke eigen bijdrage te vorderen van onze mede-verantwoor- worden gevraagd. Het tarieven—en subsidiebeleid inza ke sportaccommodaties en sportvereni gingen dient gericht te zijn op een zo evenredig mogelijke lastenvergoeding over de diverse sportbeoefenaren. Een grotere inschakeling van de ver enigingen (enb hun leden) bij het onder houd van banen en velden wordt nage streefd. WADDINXVEEN Het bericht in het Weekblad voor Waddinx veen van vorige week dat de Waddinxveense fabriek van marse peinfiguren Marfix BV - een zelfstandige activiteit van C.P. Broer BV (bakkerijgrondstoffen) aan de Passage - een nieuw j neerzetten op het bedrijfsterrein in Moerkapellc heeft gemeenteraadslid EB. Borger aanleiding gegeven het colli Burgemeester en Wethouders daarover zes stellen. De liberaal wil namens zijn 3-mans- fractie weten welke contacten er zoal zijn geweest en welke activiteiten er eventueel zijn ontplooid om dit be drijf voor Waddinxveen te kunnen behouden, zodat er ook geen arbeids- VOORLICHTINGEN "en wordt nagestreefd. INSPRAAK Verbouwing van scholen wordt slechts be‘e*b terzake van openbaarheid en overwogen voor de twee scholengroe- vo°dichting zal minimaal worden ge- Pon, waarbij kleuter— en basisschool ver v^>erd,co,o^)rm de betreffende nota d.d. uiteen zijn gelegen. evaluatienota d.d. 17-5-’82. pand gaat eft VVD- B. Borger aanleiding gegeven het college van schriftelijke vragen te plaatsen verloren hadden behoeven te gaan. Volgens de heer Borger dient in de toekomst alles gedaan te wor den om de bestaande werkgelegen heid in Waddinxveen te behouden en nieuwe werkgelegenheid aan te trek ken. ZES VRAGEN De letterlijke tekst van de door hem gestelde zes vragen luidt: 1. Is het bij het college van burge meester en wethouders bekend, dat een onderdeel van de bakkerijgrond- stoffenfabriek C.P. Broer B.V. onder de naam Marfix B.V. zich gaat ves tigen in Moerkapelle? 2. Kan het college mededelen hoeveel arbeidsplaatsen hierdoor in Waddinx veen verloren gaan? 3. Heeft het college onderhandelin- gen gevoerd met het bedrijf om te komen tot een vestiging elders in on ze gemeente? 4. Heeft het college andere activi teiten ondernomen om dit bedrijf in Waddinxveen te houden en daarmee werkgelegenheid? 5. Zo er contact is geweest tussen het college en het bedrijf om welke reden is het bedrijf dan niet voor Waddinx veen behouden? 6. Is het college met ons van mening, dat in de toekomst alles gedaan dient te worden om de bestaande werkge legenheid in de gemeente te behou den en nieuwe werkgelegenheid aan te trekken? MARFIX BV Zoals bericht zal Marfix BV begin 1983 op het bedrijfsterrein in Moer kapelle kunnen trekken in een door het Moerkapelse bouwbedrijf G.J. Bakker neer te zetten pand. Het te leden worden benoemd die regelmatig de weekmarkt bezoeken en een kritische instelling hebben ten aanzien van het plaatselijke marktwezen. De marktcommissie vergadert drie a vier maal per jaar. Inlichtingen kunnen worden verkregen bij de afdeling Algemene Zaken, gemeentehuis. De aanmelding moet schriftelijk gebeuren en moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1, 2740 AK Waddinxveen. Reacties worden ingewacht voor 1 sep tember 1982. Wet Arob. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die dooreen besluit van het gemeen tebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet-Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. SAMENWERKINGSORGAAN MIDDEN- HOLLAND Het samenwerkingsorgaan Mid den—Holland dient te worden omge- ie verwacnten ontwikkelingen in bouwd tot een eenvoudiger gemeen st leerlingenbestand op korte en lange schappelijke regeling met duidelijk BEDRIJESLEVEN SOCIALE ZORG M.b.t. h?t bestaande bedrijfsleven in Zorg (en daarbij vooral de eerste op- brede zin (d.w.z. inclusief middenstand vang) van de in nood verkerende mens en agrarische sector) neemt het gemeen- heeft een hoge prioriteit. De gemeente- tebestuur een positieve houding aan en --J*-1- brengt dit o.m. tot uitdrukking in het be- j ij i wetgeving, belastingen en vergunnin genbeleid. Op basis van het regionaal distributie halen en d.m.v. goede doorverwijzing planologisch onderzoek wordt een te rughoudend beleid gevoerd t.a.v. plan ning van nieuwe detailhandelsmogelijk- heden. Het consumentenbelang dient daarbij te worden meegewogen. Uitbrei ding van individuele vestigingen dient in redelijke mate mogelijk te blijven. WERKLOZEN/ SCHOOL VERLA TERS Aan het streven om werkloze school verlaters. langdurig werklozen en ge deeltelijk arbeidsongeschikten met be houd van hun ui tkering op vrijwillige basis in te zetten voor activiteiten wordt actieve steun verleend. Daarbij mag be staande werkgelegenheid niet worden ning, zal de aansluiting bij de Stichting aangetast. 1 Actief wordt ingespeeld op mogelijk heden tot herscholing, bijscholing, solli- citatiecursussen en projecten ter bestrij ding van de (jeugd)werkloosheid, ter verbetering van hun werkgelegenheids- perspectief. De gemeente stimuleert bij de scholen dingen voor voortgezet onderwijs een intensi vering van de voorlichting aan en de na zorg van schoolverlaters en de contacten met het bedrijfsleven. delijkheid voor rechtvaardige verhou- i over de gehele wereld en de pro blematiek van de ontwikkelingslanden verdienen een blijvende geldelijke steun, ook in financiële zin. - Opname van het vak mondiale bewus twording in de schoolwerkplannen GEZONDHEIDSZORG wordt nagestreefd. - Zorg voor de gezondheid is in belang- MINDERHEDEN rijke mate een zaak van ieders persoon lijke verantwoordelijkheid. - Activiteiten gericht op gezondheids- wordt digd. - Voorlichting over g ten op de scholen wordt gestimuleerd. - Bevolkingsonderzoek" dient op doel matigheid te worden bezien. - Tijdig dient te worden nagegaan of 1. Notulen van de vergadering van 17 juni 1982. 2. Gemeenterekening 1979. 3. Bedrijfsrekeningen 1980 t.w.: a. dienst openbare werken; b. grondbedrijf; c. gemeenschappelijk antennesysteembedrijf; d. wijkwerk Zuid. 4. Mededelingen en ingekomen stukken. 5. Afwijzing verzoek om subsidie van het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. 6. Goedkeuring begroting 1982 van de Stichting Openbare Biblio theek te Waddinxveen. 7. Krediet ad 29.500,- voor schadevergoeding bewoners Noord einde. 8. Verkoop woning/winkel Kerkweg-West 4-4b. 9. Afgifte garantieverklaring Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken en overdracht gronden trafostations. 10. Verkoop grond aan de Zuidkade. 111. Overname in eigendom, beheer en onderhoud van de Abr. Kroesweg. 12. Krediet ad 1.500,- voor onderhoud leer- en hulpmiddelen Prof. Kohnstammschool. 13. Subsidiëring Stichting Pedagogisch Centrum te Zwolle met rond 4.500,-. 14. Overdracht grond aan de Vereniging voor Prot. Chr. Onderwijs te Waddinxveen voor de verbouw van de Willem van Oranje- school. 15. Overname verlichting Zuidelijke Dwarsweg. 16. Vorming fonds t.b.v. reconstructie groene velden. 17. Wat verder ter tafel komt. 18. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 19 augustus a.s. ten gemeentehuize ter inzage. Inzage op andere tijdstippen kan geschie den in overleg met de secretaris van de commissie. ke bedrijfjes tussen of nabij het wonen t.b.v. de wijk Zuidplas teamvorming bij verdient aandacht. de eerste lijns gezondheidszorg onderge- Werving van nieuwe bedrijven is me- bracht in één centraal gebouw, mogelijk de een taak van het gemeentebestuur, en gewenst is. De keuzevrijheid van de Voor zover daarbij selectioe kan worden patiënt blijft daarbij uitgangspunt. toegepast bestaat voorkeur voor ar- Bevorderd wordt een doelmatige beidsintensieve bedrijven. Ook de maat- doorverwijzing inzake optredende pro- schappelijke aanvaardbaarheid van blemen van geestelijke gezondheid, nieuwe bedrijven zal een toetsingskrite- drugs en alcohol, mishandeling en ver- rium zijn. krachting en gezinsproblemen. 1976/1977 zal worden geëvalueerd en waar nodig aangepast. - De principiële uitgangspunten zoals in genoemde nota opgenomen zullen daar bij opnieuw bespreekbaar zijn. Uit'een nadere analyse moet blijken welke elementen wezenlijk zijn voor de kwaliteit van het onderwijs. Aan de handhaving van die wezenlijke elemen ten wordt voorrang gegeven. Het beleid inzake het vakonderwijs dient er op gericht te worden dat (op ter mijn) de kosten gelijk zijn aan de hier voor ontvangen rijksvergoeding. Onderzocht dient te worden of in de hoge lasten ex artikel 13 L.O. (reiskos ten en taxivervoer) naar draagkracht door de ouders kan worden bijgedragen. De te verwachten ontwikkelingen i" termijn zullen jaarlijks worden bijge- omschreven dienstverlenende taken, steld. Hieruit zal een planning resulte- Midden-Holland dient een verster- fen, waarbij opheffing van een of meer king na te streven van het intergemeen- scholen niet bij voorbaat wordt uitgeslo- telijke ambtelijk— en portefeuillehou- ■en. ders—overleg. bouwen complex is 1.200 vierkante meter groot en biedt naast een goed produktieonderkomen voorlopig vol doende opslagkapaciteit terwijl bo vendien voldoende bouwgrond ter plaatse is voor verdere expansie. De fabriek van marsepeinfiguren Mar fix BV werd in 1977 door C.P. Broer overgenomen. Het toen nog in Voor burg gevestigde bedrijf hield zich reeds 15 jaar bezig met de vervaar diging en verkoop van kant en klaar marsepeinfiguren voor St. Nicolaas. Het bedrijf werd overgeplaatst naar Waddinxveen en gehuisvest in de be drijfsgebouwen van C.P. Broer B.V. aan de Passage. Reeds in 1978 werd de activiteit ont koppeld en kreeg Marfix BV een zelfstandige status. De direktie wordt gevoerd door J.M.D. de Bruyn, de oprichter van het bedrijf te Voor burg. positieve houding lijke hulpverlening wordt zoveel moge lijk afgestemd op de persoonlijke om leid inzake ruimtelijke ordening, milieu- standigheden. Getracht wordt ook de immateriële oorzaken van de noodsituatie te achter- overwogen voor de twee scholengroe- uiteen zijn gelegen. 11 11 ’80, met inachtneming van de evaluatienota d.d. 17-5-’82. Alvorens tot scholenbouw in de wijk - Het gangbare beleid inzake inspraak mdplas wordt overgegaan dient te wor- J J--- en onderzocht of opname van de school meen multi—functioneel gebouw moge- Jk, gewenst en kostenbesparend is. Omdat ook bij een door het rijk ge- Widieerd kinderdagverblijf een rela- 'lef zeer hoge financiële bijdrage van de ?e,neentelijke overheid noodzakelijk is, dp0,1?1 de totstandkoming van een kin- met mogelijk geacht. hi"7°!ang een dergelijk kinderdagver- J‘ niet tot de mogelijkheden behoort, mmuleert de gemeente het totstand- rengen van kinderopvangmogelijkhe- I door het particulier initiatief, dat be- I °udens een gemeentelijke subsidie van ontwikkeling van voldoende en betaal- i-Derktp r»->- baar bedrijfsterrein Ook de mogelijkheid voor ambachtelij- de gebruikers wordt bekostigd

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3