Gemeentebestuur van Waddinxveen probeert f ■i Schoolvakanties seizoen 82/83 s Recreatieschap Boskoop gaat weer vergaderen nu vastgesteld Eminent BV te helpen tak Edwin Rutten Waddinxveense RPF actief in Zevenhuizen Hengelen in Aarkanaal op Jazztival Zoetermeer Brouwer de Koning Een boekenbon? Senegalese onderscheiding Kinderpostzegel-directeur 13* Burgemeester Genemuiden voor de SGP A I h|gebc bakker I.. I Bezuinigen op Kankerbestrijding kan natuurlijk niet. rijk gedeelte hiervan plus de achterliggende grond wordt te koop Senegalese onderscheiding voor Kinderpostzegel-directeur N. J. Prinsen. Aan de Staringlaan stond helgrootste en meest geavanceerde houtverwerkend bedrijf, waar Eminent trots op was. vergadering bijeen. Dat gebeurt s’ avonds om half negen in het gemeente- >2 4 A A F F Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling Dag en nacht bereikbaar 2851 CD Haastrecht Albert Schweitzerstraat 26 Tel.01821-1230,b.g.g.2395 BEGRAFENISSEN - CREMATIES GRAFMONUMENTEN UITVAARTVERZORGING VOOR WEST- EN MIDDEN NEDERLAND BOEKHANDEL VELDWIJK BV Passage 53-Telefoon01828-2620 F Kantoren: 2405 AG Alphen aan den Rijn Prins Hendrikstraat 73 Tel. 01720-72077 s tri s NIET SEIZOENGEBONDEN Waddinxveen gevestigde fabriek houder P.F.J. van Schie is eind v weest om te bezien op welke (Foto: Eminent BV). WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1982 11 E i WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het recreatieschap Bospark, dat ver antwoordelijk is voor de inrichting van het Gouwebos tussen Waddinx veen en Boskoop, komt volgende week dinsdagavond 31 augustus weer in I huis van Waddinxveen. I In deze openbare vergadering worden de I volgende punten behandeld: de begro- I hngswijzigingen nrs. 2 en 3 van 1982 aan- I gaande de grondaankoop van A. Oudijk I en de kosten inrichting middengebied I (dit laatste aan de hand van een exploita- I tie-overzicht 1982-1986). aangeboden. ”Te huur” staat er op een bord dat is geplaatst voor de kantoor- en bedrijfsruimte van Eminent BV aan de Wad dinxveense Staringlaan. Het gaat hier om 3.200 vierkante meter kantoorruimte en 5.000 vierkante meter bedrijfs ruimte. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Het Waddinxveense gemeentebestuur is intensief betrokken geraakt bij de reddingspogingen voor het wankelende Eminent-concem, de zowel in Bodegraven als in van electronische orgels. Wet- eind vorige week zelfs in Den Haag ge- wijze de gemeente een helpende hand zou kunnen toesteken. Zoals bekend bezit Eminent aan de Staringlaan een veel te ruim gebleken fabriekspand. Een belang- H W i I r i •1/ 1 Steun de collecte WADDINXVEEN Noordkade 157, TEL 01 828-572-2 Henergouwerweg 37, TEL. 01828-4606 LET OP!! grote partij meubelen rechtstreeks van de fabriek o.a.: BANKSTELLEN-BERG- MEUBELS- EETHOEKEN- SLAAPKAMERS alles tegen ZEER LAGE PRIJZEN! inruil oude meubels mogelijk Zaterdag 28 augustus wordt de zes de competitiewedstrijd gehouden. Dit kasconcours wordt gehouden in de Hollandse IJssel. Vertrek van het station om 05.30 uur. rend goed hebben, door het inzakken van de markt, bijgedragen tot de pro blemen waarin Eminent is geraakt. Een en ander heeft de onderneming 25 miljoen gulden gekost. Een re organisatie waarin Eminent nu werkt gaat gepaard met het zoeken naar versterking van het eigen vermogen. der van problemen te boven komt. Net als de directie is ook de bond bezig banken en beleggers warm te maken voor deelneming in het risico dragend ka pitaal van Eminent. Volgens Ter Wisscha gaat het om een zuiver financieel probleem. Naar zijn mening is er wel degelijk een markt voor produkten van Eminent. Hij ver wijt de directie van Eminent niet dat zij normale bedrijfsrisico’s heeft ge nomen, zoals het ontwikkelen van een chip en het proberen de Ameri kaanse markt te veroveren, maar wel dat zij is gaan speculeren in onroe- mee een totaal ontwikkelingspro gramma geïntegreerd is, is door het Nederlands Comité voor de totale duur ervan (zes jaar) het dorp Révane geadopteerd. Een ander voorbeeld is de medewerking aan de bouw en in richting van een opvangcentrum voor gehandicapte kinderen in de hoofd stad Dakar. De ambassadeur van Senegal in Brus sel, de heer Seydina Oumar. heeft de onderscheiding aan de heer Prinsen uitgereikt. Dit gebeurde tijdens een ontvangst op het bureau van het Ne derlands Comité voor Kinderpostze gels in Den Haag. In tegenwoordig heid van o.a. mevrouw Th. Coly- King, directrice van de “Fondation Nationale d’Action Sociale” in Se negal. UW TELEVISIEDOK- TER. 2,4 uur service, 3 maanden garantie. Ook voor andere elektrische ap paratuur: 01828-3500. en Knokke. Hij deed nog veel meer, teveel echter om hier op te sommen. Edwin Rutten garandeert de bezoe kers van zijn show tijdens het Jazzti val een eindeloos swingfeest, waarbij hij terzijde zal worden gestaan door Hans*Vroomans - piano, synthesizer en Fender, Theo de Jong - basgitaar (de man, die tijdens het vorige Jazz tival zo’n indruk maakte als begelei der van Gé Titulaer), Marcel Serierse - drums, Joke Hanninga - percussie en Peter Tiehuis - gitaar. TOEGANGSKAARTEN De toegangsprijs voor het Jazztival in het Wijkcentrum Meerzicht is ge lijk aan die van vorig jaar: f. 15,—, met een reductie voor leden van Jazz club Zoetermeer. Voor de matinee op zondag 5 september a.s. geldt een afzonderlijke toegangsprijs van f. 6,-. VERKOPEN Volgens Eminent zal deze reorga nisatie geen gevolgen voor de werk gelegenheid hebben. Hoofdzakelijk wordt getracht onroerend goed af te stoten. Een kantoorpand in Waddinx veen, gebouwd bij de fabriek voor orgelkasten die Eminent daar heeft, zal worden verkocht. Ook in Bode graven zullen panden worden ver kocht. Bestuurder D. ter Wisscha van de In dustriebond FNV heeft in een ge sprek met de leden bij Eminent ge zegd niet erg optimistisch te zijn over de mogelijkheden dat Eminent de rend goed. Maar Ter Wisscha zei in het gesprek met de FNV-leden nadrukkelijk geen valse verwachtingen te willen wek ken. “We zijn er nog lang niet van overtuigd dat het financieel rond komt. Of dat lukt zal in de loop van volgende week moeten blijken. Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding. Sophialaan 8,1075 BR Amsterdam. Tel: 64 09 91. Giro: 26000 behandeling van de agenda een aanvang wordt gemaakt. Daartoe dient men uiterlijk 3 uren voor de aanvang van de vergadering, onder opgave van naam en adres en van het on derwerp waarover men wenst te sppre- ken, zich aan te melden bij de voorzitter, t.w. de burgemeester van Boskoop, tele foon 01727-2950. De vergadering is openbaar. De stukken liggen op beide gemeentehuizen ter inza ge- WADDINXVEÉN/ZEVENHUIZEN - De afdeling Waddinxveen van de Refor matorische Politieke Federatie (RPF) houdt woensdagavond 1 september om acht uur een verkiezingsbijeenkomst in het Hervormd Centrum in Zevenhuizen. Deze verkiezingsbijeenkomst wordt in Zevenhuizen gehouden,omdat het in de bedoeling ligt binnen afzienbare tijd te komen tot de oprichting van een eigen kiesvereniging aldaar. Op deze avond zal de heer C. A. E. de Jonge spreken over wat de RPF is, wat zij doet en wat zij wil. De heer De Jonge staat op de kandidatenlijst voor de ko mende Tweede-Kamer-verkiezingen en hoopt met ingang van september deel te gaan uitmaken van de Rijnmondraad. een omzet van zestig miljoen gulden leed Eminent vorig jaar verlies. Ver wacht wordt dat het bedrijf dit jaar quitte zal spelen. Volgens JLminent is het mislukken van een aantal projecten er de oor zaak van dat het eigen vermogen tus sen 1975 en 1980 flink is aangetast. Het ontwikkelen van een chip voor gebruik in elektronische orgels is op een mislukking uitgelopen. Pogingen om een aandeel op de Amerikaanse markt te veroveren hadden geen re sultaat. Ook investeringen in onroe- Eminent, een van de grootste fabri kanten van electronische orgels in West-Europa, zoekt naar enkele mil joenen om het uitgeholde eigen ver mogen weer op peil te brengen. Vol gens directeur R. Houthuyse wordt er overlegd met de overheid, banken en mogelijke aandeelhouders over het verstrekken van risico dragend ver mogen. Deze gesprekken verkeren volgens hem in een eindstadium. Bij Eminent werken 380 mensen. Een eerdere sanering leidde tot het verlies van zestig arbeidsplaatsen. Op De organiserende vereniging was dit maal de Brasem uit Ter Aar. Er werd dan ook gevist in het Aarkanaal. Het eerste korps van de Hengelvereniging Waddinxveen kwam pover uit de bus, er werd slechts een vierde plaats be haald. Tot de individuele prijswin naars behoorden: met een prachtige 4e plaats M. Hoogerdijk, M. Rei chard 7e, D. Heeren 13e, W. Hout man 16e, L. Verkade 20e en W. v.d. Wal 24e. WADDINXVEEN Ruim honderd hengelaars van verenigingen uit om liggende gemeenten namen afgelopen zaterdag deel aan de jaarlijkse wed strijd, genaamd Ring-Zevenhuizen. ZOETERMEER Eén van de hoog tepunten tijdens het op zaterdag 4 september in het Wijkcentrum Meer zicht te Zoetermeer te houden Jazz tival Zoetermeer 1982 zal ongetwij feld het optreden van de Free Time Old Dixie J ass Band zijn. Dit orkest bestaat sedert september 1971. De le den van deze formatie staan garant voor top-amusement, met een musi- ceertrant, die bij het publiek zeer in de smaak valt. Het is dan ook geen wonder, dat de band graag geziene gast is op jazz- clubavbnden en op jazzfestivals in het gehele land en daarbuiten. Met name het festival in Enkhuizen, als mede het traditionele Oudejaarscon- cert in die plaats zijn jaarlijkse high lights. Maar ook festivals als die van Apeldoorn, Gorkum, Zoetermeer (ja zeker, het wordt alweer de tweede keer!), Eindhoven en niet te vergeten Breda, staan regelmatig op het pro gramma. De stijl is nogal afwisselend. Engelse traditionele jazz, oud blank en oud zwart. Het geheel is echter al tijd te herkennen als “Free Time”, mede door de spontane speelwijze. Een andere topper op het Jazztival Zoetermeer 1982 zal zijn Edwin Rut ten. Deze veelzijdige artiest is zowel jazzvocalist als presentator en produ cer en heeft grote ^bekendheid ver worven door zijn medewerking aan een groot aantal radio- en televisie programma’s van uiteenlopende soort, voor vrijwel alle omroepvere nigingen. Hij trad op in de ‘Vuist’ van Duys, produceerde Nine O’clock Jazz voor de KRO, nam als solist deel aan het Nordring Festival, pré senteerde Ballads Blues en Beton- swing, eveneens voor de KRO en trad als jazzvocalist pp met erkende groot heden als Erroll Garner en Sarah Vaughan. Hij was te zien en te horen op festivals in Helsinki, Montreux, Parijs, Warschauw, Stockholm, Oslo WADDINXVEEN Het Waddinxveense kleuter-, lager- en voortgezet onderwijs is voor het schooljaar 1982/1983 een grotendeels eenslui dende vakantieregeling overeengekomen. Dat hebben Burgemeester en Wethouders aan de besturen en schoolleiders(sters) laten weten. De vakantieregeling voor het volgende seizoen luidt: Herfstvakantie 18 t/m 22 oktober 1982 Kerstvakantie 20 t/m 31 december 1982 Voorjaarsvakantie 14 t/m 18 februari 1983 Paasvakantie 1 t/m 8 april 1983 Bevrijdingsdag 5 mei 1983 (donderdag) Hemelvaartsdagen vrijdag erna 12 en 13 mei 1983 Pinkstervakantie 23 t/m 27 mei 1983 Zomervakantie 18 juli t/m 26 augustus 1983 niet voor de meeste scholen voor voortgezet onderwijs i.v.m. exa mens op die dag. L.H.N.O. “De Rank" 23 t/m 25 mei. Door een aantal reserve-uren/dagen, kunnen de vakanties per school iets verschillen. Het opnemen van én een voorjaars- én een mei-week (thans met Pinksteren) is mogelijk gemaakt door de schooltijd van het lager onderwijs op de woensdag met één kwartier te verlengen tot 25 3/4 uur per week. Daar de Gereformeerde School deze verlenging niet in het lesrooster heeft, zal hier een kleine afwijking voorkomen. Deze regeling is met uitzondering van de mei-week nagenoeg gelijk aan de regeling van het Intergemeentelijk Overlegorgaan Midden-Holland en overeenkomstig de regeling voor de rijksscholen. Op grond van het Reglement van orde I bestaat de gelegenheid over de op de agenda voorkomende onderwerpen het I woord te voeren, en wel voordat met de I '^{?OINXVEEN Op donderdaga vond 26 augustus om 8 uur hoopt in net Gereformeerd Verenigingsge bouw Het Trefpunt, Stationsstraat I 1», de kiesvereniging van de SGP een m enc e ver8adering te houden. Dit I s Ct "et oo8 °P de verkiezingen van september. Voor de afdeling Wad- Xx'ee« van de SGP hoopt dan te I P eken G. van den Berg, burgemees- I (ervan Genemuiden. I l/ jCer V*111 den Berg neemt op de kandidatenlijst van de SGP voor de I nl°mende verkiezingen de zevende (4KatS “i Burgemeester Van den Berg I v Laar neemt binnen het geheel I rb*1 de SGP een niet onbelangrijke I P aats in. Zo is hij ondermeer voor- I «tter van het Landelijk Verband van I v datkundig Gereformeerde Studie- I “emgingen en bestuurslid van het I studiecentrum van de SGP. De heer I an den Berg hoopt te spreken over I „et. onderwerp: ‘Uw stem en onze I 0Pdracht’. DEN HAAG De heer NJ. Prin sen, directeur van het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels, is be- 11 noemd tot commandeur in de “Orde [■National du Lion” van Senegal. Met ij deze onderscheiding heeft de regering I van Senegal uitdrukking willen geven liaan haar waardering voor enkele be langrijke projecten op het terrein van de jeugdwelzijnszorg die de afgelo pen jaren door het Nederlands Co mité voor Kinderpostzegels in Sene gal zijn gestart. Bij het in gang zet ten en ontwikkelen daarvan was de I j heer Prinsen nauw betrokken. I Zo wordt al enkele jaren meegewerkt I aan het internationale ontwikkelings- I; project “Voor elk kind een boom” in I het noorden van Senegal. In het ka- dit bebossingsproject, waar- 'rti Jil tea-

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 11