VERBOUW GESTART VAN W. VAN ORANJESCHOOL Open brief over n 484 W’veners zonder werk 3 Betrapt bij benzinediefstal Lezers schrijven geestelijke mishandeling Koninklijk goud voor jubilerende A. Both (56) Veertig jaar in overheidsdienst Juli-cijfers GAB Leden plannings- groep willen worden herbenoemd Vaatwasser en nieuwe disco in De Bonkelaar Met werkzaamheden is 858.000, - gemoeid 7 September bespreking over speeltuin ’t Vondelparkje Kookcursus bij De Rank POLITIENIEUWS WADDINXVEEN ia WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 18 augustus omstreeks tien voor twee ’s nachts werd nabij het Mevrouw Kuipers-Rietbergplantsoen door de Waddinxveense rijkspolitie een 24-jarige Waddinxvener aange houden, nadat hij op heterdaad was betrapt bij diefstal van benzine uit ge parkeerde personenauto’s. Hij werd zittend zittend achtereen auto aange troffen. Bij hem werden een fles en een stuk tuinslang aangetroffen. Hij verklaarde de benzine te hebben afgetapt, daar hij zonder benzine zat en in financiële moeilij kheden verkeerdeHij werd na aanhouding ingesloten te Waddinxveen. Na verhoor werd hij in de loop van de dag in vrijheid ge steld. De uitbreiding en verbouw van de protestants-christelijke Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan is begon nen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Vorige week donderdag is aan de Willem van Oranjelaan begonnen met de ver bouw en uitbreiding van de protes tants-christelijke Willem van Oran jeschool, waarin ook zal worden on dergebracht de kleuterschool Krui meltje aan de Souburghlaan. De werkzaamheden worden uitgevoerd naar een ontwerp van het Waddinx veense architectenbureau Stuur man BV. Met het karwei dat is beg onnen met de nodige hei-activitei- ten is 858.000,- gemoeid. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1982 ^ADDINXVEEN/GOUDA - De juli-cijfers van het Gewestelijk Ar beidsbureau (GAB) in Gouda laten zien dat het aantal werkzoekende Waddinxveners is gestegen tot 484: 308 mannen en 176 vrouwen. Een jaar geleden waren dat er nog 265 (163 mannen en 102 vrouwen). beroepsgroepen De jubilerende gemeente-ambtenaar A. Both. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). De te bouwen en uit te breiden protestants-christelijke Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan. Foto: Week blad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau is van middag (woensdag 25 augustus) door burgemeester C.M. van der itgen---- (56) van de Linden- Linden uitgereikt aan de heer A. Both gaarde 7, die deze maand 40 jaar in overheidsdienst werk zaam is. De koninklijke onder scheiding werd de jubilaris op de revers gespeld in aanwezig heid van zijn vrouw Truus (44) in de raadzaal van het gemeen tehuis tijdens een bijeenkomst, die vooraf ging aan een receptie tussen vijf uur en half zes. h H; fel atÊKT'— ken. Op 1 januari 1966 werd hij be- 1 U man blijft ook maar tenonrechte door vertellen dat door mijn feministisch ge drag er van mij geen belangstelling meer zou bestaan voor het kind dat nog bij hem is. Ik heb heel weinig of geen contact met deze man meer en ook de kinderen die bij mij zijn zien hun broer om de veertien dagen maar vier uurtjes. Deze regeling deren en ik hebben daar veel verdriet van en menige traan daarom gelaten. *■2 INBRAAK/DIEFSTAL Op maandag 16 augustus werd ontdekt, dat er was ingebroken in een woning aan het Noordeinde. De achterdeur bleek te zijn opengebroken. Ook bleek de deur van een kluis te zijn opengebroken. De afgelopen week werd twee keer aangifte van diefstal van een fiets gedaan. BRANDJES Op woensdag 18 augustus ontdekte een bewoner van de Wingerdflat dat in een in een portaal geplaatste vuilstortbak brand was ontstaan. De brand werd door de politie geblust. Op donderdag 19 augustus werd gemeld, dat een gedeelte van de geluidswal langs de rijksweg A 12 in de brand stond. Door de brandweer werd de brand ge blust. AANRIJDINGEN Op vrijdag 20 augustus omstreeks 15.00 uur vond er een ongeval plaats nabij het Sweelinckhof. Door een technisch de fect klapte het linker voorwiel van een personenauto opzij. De auto moest wor den afgesleept. Op zaterdag 21 augustus om 14.45 uur vond er op de Noordkade een aanrijding plaats tussen een personenauto en een fietser. Nabij een inrit stopte de automo bilist en reed achteruit om een inrit te kunnen inrijden. Op dat moment nader de een achteropkomende fietser, die te gen de achterzijde van de auto reed. De DIVERSE OVERTREDINGEN fiets raakte flink beschadigd. De fietser Voor diverse gepleegde overtredingen bekwam licht letsel, werden door de politie verkeersdeelne mers bekeurd, zoals rijden zonder ken tekenplaten (2); technische gebreken (4); ontbreken verlichting (3); onjuist parkeren (3); niet verlenen voorrang (2) en andere rijfouten (3); fietsen op trotto irs (3). Twee bromfietsen werden wegens diver se technische gebreken voor nader on derzoek uit het verkeer genomenTegen één automobilist wordt proces-verbaal opgemaakt, daar hij zijn voertuig be stuurde onder invloed van alcohol. Van de man werd een bloedproef afgeno men. In zijn vrije tijd houdt de jubilaris zich bezig met de plaatselijke nieuws voorziening het verzamelen van post zegels en lezen. Ook in het kerkelijke en maatschappelijke leven bekleedde de heer Both een aantal functies waarbij telkens zijn belangstelling voor dienstverlening en hulpverlening tot uiting kwam. In het gemeentelijk vlak beijverde hij zich mede voor een gereglemen teerde inspraak van de ambtenaren in medezeggenschapscommissies, welke sinds deze zomer aan het Raadhuis plein activiteiten ontplooien. Zo is er een inspraakcommissie voor de ge meentesecretarie en een voor de ge meentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven. Na de receptie van vanmiddag, die ongetwijfeld door vele collega’s, vrienden en bekenden van de heer Both en zijn gezin zal zijn bezocht, gaat de jubilaris genieten van een wel verdiende vakantie in Friesland. Het wordt een zeilkamp samen met zijn echtgenote Truus (44) LOPEN OP DE RIJKSWEG Op zaterdag 21 augustus werden ’s a- vonds laat twee mannen bekeurd, daar zij op de rijbaan van de rijksweg A 12 liepen. Zij verklaarden aan het liften te zijn. WADDINXVEEN - Het buurt centrum ’t Ketelhuis aan de Bus- ken Huëtlaan heeft dezer dagen in Waddinxveen-Noord een rond zendbrief huis-aan-huis verspreid over de sterk overwoekerde en daardoor in onbruik geraakte speeltuin ’t Vondelparkje aan de Nicolaas Beetslaan. Over het opknappen van deze speeltuin langs de ringvaart wordt dinsdagavond 7 september om half acht in het buurtcentrum ’t Ketelhuis een eerste bespre king gehouden om te bereiken dat de openbare speeltuin met de herfstvakantie weer beschikbaar kan zijn. Er zijn daarover al con tacten gelegd met de dienst Open bare Werken en Bedrijven van de gemeente Waddinxveen. Transport Een toename van 10 werklozen tot 168, terwijl ook hier de vraag steeg van 0 naar 1. Handel en kantoor. Een toename van 53 werklozen tot 1.149, in de handel met 2 en kantoor 51. In tegenstelling tot vorige maand steeg de vraag met 12 naar 48 vacatures, ge- specifeerd als volgt: handel min 1, kant oor plus 13. Onderwijs. Een toename van 46 werklozen tot 246 in tegenstelling tot vorige maand daalde hier de vraag met 7 naar 12 vacatures. Horeca. In de horeca een toename van 10 werklo zen, waardoor het aantal komt op 137, de vraag daalde met 2 naar 2 vacatures. Sociaal- geneeskundig personeel Ook hier weer een toename van 14 werk lozen naar 227, de vraag steeg met 1 naar Elke cursus bestaat uit zes avonden van 19.15 - 22.00 uur. Het cursus geld bedraagt f. 51,30 (exclusief in- grediëntengeld). Op de cursus zijn zowel dames als heren hartelijk wel kom. Aanmelding liefst zo spoedig mogelijk aan de school, tel. 2967 of (na 17.00 uur) 6979. De medewerkers van' ’t Ketelhuis in hun rondzendbrief: ’’Natuur lijk willen wij van ’t Ketelhuis wl als voortrekkers fungeren, doch het is en blijft een verantwoording van de bewoners rond de speel plaats. Dit jaar is een reeds verlo ren jaar voor de speelplaats, maar gezamenlijk, wijkbewoners, ge meente, Openbare Werken, vrij willigers van ’t Ketelhuis en de krant kunnen we onze schouders eronder zetten, zodat vóór 1983 de speelplaats weer bruikbaar is.” ’’Daarom willen wij u, buurtbe woners, uitnodigen voor een eer ste bespreking over de werkzaam heden. Deze bespreking is in ’t Ketelhuis op dinsdagavond 7 september om half 8. Wij rekenen ook op uw komst”, aldus de uit nodiging in de rondzendbrief. naar 23 vacati h de bouw-en utiliteitssector een toena- o r ®e van 44 werklozen naar 747, terwijl bij aantal ingeschreven werklozen blijft stij- Je vraag een lichte stijging waarneem- gen. Waren er in ’82 3477 mannen werk er was. n.l van 0 naar 2. In de loos, nu zijn dat er 3663, bij de vrouwen WADDINXVEEN In het cursus jaar 1982-1983 van de christelijke school voor LHNO De Rank aan de Esdoornlaan worden weer een aantal kookcursussen gehouden. Het gaat hier om de cursus “Fijne keuken” (maandagavond - eerste avond 6 sep tember), cursus “Gewone Pot” (maandagavond - eerste avond eind oktober) en cursus “Bakken” (maan dagavond - eerste avond in januari 1983). Eind vorig jaar kon het Waddinxveense gemeentebestuur al laten weten dat er met betrekking tot de vervanging van de protestants-ch risteli j ke kleuterschool Kruimeltje aan de Souburghlaan voort gang was geboekt voor wat betreft de in tegratie van deze school in de protes tants-christelijke Willem van Oranje school aan de Oranjelaan. Het ministe rie van Onderwijs en Wetenschappen had toen namelijk zojuist de voor de bouw vereiste toestemming aan het schoolbestuur verleend. Op 30 januari 1980 nam de Waddinx veense gemeenteraad al een medewer- kingsbesluit inzake de vervanging van deze kleuterschool. Het college - over tuigd van de noodzaak dat de huisvesting van de kleuterschool dringend verbete ring behoeft - maakte in de begroting 1982 ruimte vrij om de verbouwings werkzaamheden te kunnen laten uitvoe ren. In de gemeenteraadsvergadering van 16 december 1981 stelde de gemeenteraad 858.000,- beschikbaar voor de ver bouw en uitbreiding van de Willem van Oranjeschool. Het bouwplan en de kos tenraming achten B.en W. nog altijd aanvaardbaar. ”Wij menen evenwel dat, zo de beoordeling van de kostenbera- ming door het ministerie van financiën daartoe aanleiding geeft, het gemeente bestuur de vrijheid moet hebben om dan met het schoolbestuur in overleg te tre den over een”eenvoudiger” plan. Het schoolbestuur zal de beschikbaarstelling van het krediet derhalve (nog) niet moe ten aanmerken als een definitieve accep tatie van de kosten”, aldus het college een halfjaar geleden tegen de gemeente raad. Zoals vermeld in ambtelijke advie zen moeten mogelijk enkele werkzaam heden in het bestaande schoolgebouw worden aangemerkt als ’’gewoon onder houd”; zo dit inderdaad hetgeval blijkt te zijn zullen de kosten daarvan ten laste van het schoolbestuur worden gebracht Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. TANKEN ZONDER TE BETALEN Op zaterdag 21 ahgustus werd door een automobilist voor 50,- benzine ge tankt bij het Shell-benzinestation langs de Rijksweg A 12. Zonder te betalen reed de bestuurder na het tanken weg. De bestuurder werd op de Rijksweg A 12 aangehouden door personeel van de Algemene Verkeersdienst van de Rijks politie. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. WADDINXVEEN - Het jeugd- en vrijetijdscentrum wil f. 24.502,- gaan uitgeven voor de aanschaf van een aantal duurzame gebruiksgoederen. Met deze aanschaf gaat de gemeente akkoord, zo heeft het college van B. en W. de Stichting Jeugd- en Jonge rencentrum Waddinxveen laten we ten. Het gaat hier om het kopen van een typemachine, een gasfornuis, een vaatwasmachine en een discoinstalla- tie. In het gehele gewest Gouda nam in de roaand juli de werkloosheid opnieuw •°e. Bij de mannen met 186 tot 3663, daarvan 27 in de leeftijdscategorie t/m •o jaar. Bij de vrouwen steeg de werk loosheid met 97 tot 1719, waarvan 1 in de ieeftijdskategorie t/m 18 jaar. Het vorig jaar nam de werkloosheid in dezelfde periode eveneens toe, n.l. 147 “ij de mannen, waarvan 42 in de leeftijd scategorie t/m 18 jaar en 134 bij de vrou wen, waarvan 34 in de leeftijdscategorie 18 jaar. De vraag naar personeel nsni toe met 9 en komt hierdoor op 120. Joelichting bij enkele beroepsgroepen. tuinbouw, kwekerijen. ^en toename van 19 werklozen tot 215, 'erwijl de vraag steeg met 1 en komt “ierdoor op 3 vacatures. betaal. Q°k hier een toename van 27 werklozen 101493, de vraag daalde opnieuw met 8 5 vacatures. "aar 23 vacatures. Resumé De totale vraag blijft nagenoeg gelijk hoewel er verschuivingen optreden. Het WADDINXVEEN De huidige leden van de gemeentelijke planningsgroep sociaal-culturele activiteiten vinden jat het aanbeveling verdient het werk jn de volgende periode (1982-1986) joveel mogelijk in dezelfde samen stelling voort te zetten. B. en W. is Joor de groep, die dezelfde zittings- Juur heeft als de gemeenteraad, ge staagd de op dinsdag 7 september aantredende nieuwe gemeenteraad een benoemingsvoordracht voor te leggen, die iedentiek is aan de huidige samenstelling van de planningsgroep. De argumenten daarvoor zijn: de huidige zittingsperiode is be trekkelijk kort geweest,' n.l. twee jaar, het heeft even geduurd voordat de leden op elkaar waren ingespeeld, (voldoende was ingewerkt in de pro blematiek en een vorm had gevon den voor het planningsproces, de eerste fase van dat proces is nog lang niet afgerond. Weliswaar heeft de raad het eerste plan en programma vastgesteld, maar een aantal onderde len van het plan vergen nadere uit werking en de procedure als zodanig behoeft verfijning. De leden van de planningsgroep vind- den dat er in het begin van hun op treden wel sprake is geweest van een moeilijke situatie, maar dat ze zich in de loop der tijd wel goed hebben ingewerkt in de problematiek van de welzijnsplanning en ook meer en meer als eenheid zijn gaan funktio- neren. De aanvankelijk moeilijke si tuatie bestond voornamelijk in het feit dat als het ware vanuit het niets een vorm voor de planning ontwik keld moest worden. Dat ontwikke lingsproces had in het begin een ta melijk abstract karakter; werd echter gaandeweg meer concreet, waardoor ook de doeleinden en de invulling daarvan helderder voor ogen kwa men. Dat proces is voor het functio neren van de leden van de groep niet zonder betekenis geweest. PLAN 1983 Binnenkort gaat de planningsgroep sociaal-culturele activiteiten zich be raden over de opstelling van het ge meentelijk programma sociaal-cultu rele activiteiten 1983. Dat program ma is in belangrijke mate gebaseerd op de werkprogramma’s van de af zonderlijke instellingen. Geïnteres seerd is de groep uiteraard vooral in de wijzigingen die de organisaties en instellingen op het gebied van het so- ciaal-cultureel werk daarin ten op zichte van het programma voor 1982 hebben aangebracht ten aanzien van die activiteiten, de doelgroep en het aantal daarvan, het personeel, de acommodatie en de uitgaven en in komsten, danwel in gegevens die in hetprogramma 1982 ontbraken. noemd tot hoofdcommies-A. Na re organisatie van de afdelingen werd de heer Both per 1 januari 1957 chef van de afdeling personeelszaken, in de rang van referendaris. Van 23 oktober 1962 tot 1 juli 1971 was hij controleur vermakelijkheids belasting. Vanaf 22 oktober 1962 tot op heden is de heer Both ambtenaar van de burgerlijke stand. In Waddinxveen bekleedde de heer Both, naast zijn dagelijkse werk zaamheden, de volgende functies. Van 1962 tot 1971 was hij voorzit- ter-secretaris van de diaconie van de Nederlands-Hervormde deelgemeente Immanuël, ook was hij lid van de Kerkeraadvan die kerk. De heer Both heeft een werkzaam aandeel gehad in het oprichten van een stichting voor maatschappelijk werk. In 1963 werd een Interkerke lijke commissie opgericht waarvan hij secretaris werd. Tot 1971 was hij se cretaris van deze stichting die vrij vraag een lichte stijging waarneem bar was, n.l. van 0 naar 2. In de loos, nu zijn dat er jooj, dij ue vrouwen y w.W.-sector in tegenstelling tot vori- is het niet veel beter, te weten juni ’82 maand weer een stijging van 15 werk- 1622 werklozen, nu zijn dat er 1719. Ozei> naar 237, ook hier een lichte stij- Voor de maand augustus zal de verwach- van de vraag, van 0 naar 2. ting niet veel beter zijn. Gedurende zes en een halve maand ben ik in een opvangcentrum geweest voor vrouwen die in een crisissituatie verke ren doordat ze geestelijk en/of lichame lijk worden mishandeld. Dat eerste is bij mij het geval en gaat nog steeds door. Sinds zes weken woon ik met mijn kinde ren in de flat aan de Peter Zuidlaan. Die ruim zes maanden opvangcentrum zijn natuurlijk niet zomaar aan mij voorbij heeft mijn ex-man vastgesteld. De kin- gegaan. Ik dacht nu eindelijk weer eens de rust te vinden voor mijn kinderen en mijzelf.Maar de werkelijkheid is anders Vooral omdat de kinderen hun broer te en ik meen daar door deze publikatie in geinig zien en ik mijn kind. het Weekblad voor Waddinxveen aan- De geestelijke mishandeling van mij en dacht aan te moeten geven. mijn kinderen gaat dus nog steeds door, Mijn ex-man heeft het in de afgelopen zij het in een andere vorm. Met dit open zes weken al gepresteerd vijfmaal in de bare schrijven wil ik allereerst het fabel- flat te komen ojn - zoals hij dat noemt de tje uit Waddinxveen helpen en waar ik dingen te regelen. Ik ben daar niet op in- steeds vragenderwijs wordt geconfron- gegaan. Vervolgens begon hij te schel- teerd dat ik lesbisch zou zijn geworden, den en maakte me in het openbaar uit Bovendien verlang ik als iedere moeder voor ’’feministe” en ’’lesbisch kreng”, naar haar eigen kind dat ze negen maan- Dat laatste is volstrekt niet waar en gaat den lang bij zich heeft gedragen en lief- me te ver. de, tederheid en warmte gegeven heeft Geregeld word ik geconfronteerd met met alles wat in haar is. En dat dat kind vragen van kennissen hierover, waard- nooit uit haar gedachten is. oor ik ook steeds weer met mijn verleden M. VAN WEERDHUIZEN wordt geconfronteerd. Maar mijn ex- Peter Zuidlaan 110 De heer Both werkt sinds 15 juli 1960 in Waddinxveen, waar hij in 1967 chef werd van de afdeling Per soneelszaken van de gemeentesecre tarie. Arie Both, die zijn kantoorbaan “een levende zaak” noemt gezien de vele contacten met mensen, trad op 17 augustus 1942 in dienst van de ge meente Hardinxveld, als aankomend ambtenaar bij het waterbedrijf. Met ingang van december 1948 kwam hij in dienst van de gemeente Willemstad waar hij bleef tot 15 juli 1960. Bij raadsbesluit van 3 juni 1949 werd hij waarnemend secreta- ris-ontvanger. Bij raadsbesluit van 21 juni 1949 werd hij benoemd tot amb tenaar der burgerlijke stand. Voorts bekleedde hij de functie van admi nistrateur van het woningbedrijf en de vleeskeuringsdienst Willemstad- Fijnaart. Deze drie functies vervulde hij tot 15 juli 1960 toen hij in dienst trad van de gemeente Waddinxveen. PERSOONSBEWIJZEN Naast zijn dagelijkse werkzaamheden verrichtte hij de volgende functies in het maatschappelijk leven. In de pe riode 1944 tot 26 juni 1945 was hij lid van de Binnenlandse Strijdkrach ten. Hij had een actief aandeel door het vervalsen van persoonsbewijzen. Ten tijde van zijn periode in Willem stad was hij van 1951 tot 1960 secre- taris-penningmeester van de plaatse lijke VVV. Gedurende de periode van 1953-1957 was hij voorzitter van de plaatselijke CHU en was tevens lid van het provinciaal bestuur van die partij. Van 1957 tot 1960 was hij ook penningmeester van het comité dat belast was met de stichting van een dorpshuis. Het dorpshuis kwam er, en werd in 1961 geopend. Ook is hij vier jaar voorzitter geweest van de plaatselijke afdeling Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel in Wil lemstad. WADDINXVEEN Op 15 juli 1960 trad de heer Both in dienst van de gemeente Waddinxveen als sous-chef van de afdelingen fi- cretaris van c__ nanciën, onderwijs en personeelsza- veel gezinsverzorgsters en bejaarden- ken. Op 1 januari 1966 werd hij be- verzorgsters werk geeft. hij -- J

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 23