5 5 5 1 Karatefilm start seizoen in Een boekenbon? Jazz-ploeg met jongens bij TOOS JD-kade-West niet gesloten voor verkeer Het Weekblad feliciteert De Bonkelaar Postzegei- ruilbeurs in Bodegraven Partijprogramma’s over collegevorming TELEFOONNUM MERS ONDERWIJS VERGADERINGEN DIVERSEN v VERKIEZINGEN VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) gSPREEKUREN g SPORTEN RECREATIE VERKEER EN VERVOER y BESTUURSZAKEN o Commissie van Bestuur Samenwerkingsschool Havo/Atheneum Dinsdag 31 augustus 1982, aanvang 20.00 uur in de Samenwerkingsschool. Stemmen elders 3 september 1982. Laatste dag indiening mondelinge verzoeken om elders te stemmen. Gemeenteraad Woensdag 1 september 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. 01820-15767 01727-4044 070-210001 4433 4433 2222 3000 3000 WADDINXVEEN - Het aan de Henegouwerweg wonende echtpaar Ro- zendaal-Molenaar heeft stil gestaan bij het feit dat het 50 j aar geleden in de echt werd verbonden. Het gouden paar kennen de meeste Waddinxveners nog uit de tijd dat zij in ’t Weegje actief waren in de uitspanning daar nog voordat er sprake was van een nieuw ”Het Praathuis”. Alarmering Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400, 2 740 A K Waddinxveen. WADDINXVEEN In de programma’s van alle Waddinxveense politieke partijen, die ook in de komende vier jaar in de gemeen teraad vertegenwoordigd zijn, worden regels gewijd aan net vor men van een nieuw college van Burgemeester en Wethouders. Daarover zeggen CDA, WD, PvdA, PCW en D’66 het volgende: De jubilerende directeur van aanneminngs bedrijf J. Baas BV, Joop Baas. (Foto: Archief Weekblad voor Wad dinxveen). WADDINXVEEN - Donderdag staat de heer J. Baas erbij stil 25 jaar betrokken te zijn bij het aannemingsbe drijf J. Baas BV aan de Zuidelijke Dwarsweg, waarvan hij directeur is. s 1 F WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1982 WADDINXVEEN GEMEENTE 01820-16066 010-362244 1 der Linden: vrijdag- l 1 9 9 9 gaat als progressieve partij GRAAG GEGEVEN! d I 3 september 1982 is de laatste dag dat een kiezer, die in een ander stembureau zijn/haar stem wil uitbrengen dan het stembureau waar voor hij/zij een oproepkaart heeft ontvangen, hiertoe een verzoek kan indienen. De kiezer dient dan de ontvangen oproepingskaart WADDINXVEEN - Burgemeester en Wethouders hebben besloten in te trek ken hun besluit tot het in beide richtin gen gesloten verklaren voor alle motor voertuigen van een gedeelte Jan Dorre kenskade West. persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken. Op het verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzet ting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. De kiezer aan wie een legitimatiekaart is verstrekt kan uitsluitend, met deze kaart aan de stemming deelnemen (in heel Nederland). Indien de kiezerslegitimatiekaart in het ogerede raakt kan geen nieuwe worden verstrekt. Algemene Basis Opleiding in Waddinxveen Op donderdag 23 of 30 september a.s. zal een door de gemeente Waddinxveen te organiseren A.B.O.-cursus van start gaan. De kosten bedragen 70,- (inclusief cursusboek). De minimum leeftijd voor deelname is 16 jaar. De cursus is gericht op het bewust maken van het leidinggeven aan jeugdigen en volwassenen in een sport- en/of spelsituatie, terwijl te vens aandacht geschonken zal worden aan sportgezondheidsleer. Voor inlichtingen en inschrijving kunt u zich wenden tot de heer F. I. Nieuwesteeg, afd. Welzijnszaken, tel. 01828-4433, toestel 195. Verkeersmaatregel Jan Dorrekenskade West Burgemeester en wethouders hebben besloten in te trekken hun be sluit tot het in beide richtingen gesloten verklaren voor alle motor voertuigen van een gedeelte Jan Dorrekenskade West. Reden hiervoor is het gebruik van dat weggedeeelte door volkstuin- ders en de te verwachten (parkeer)overlast voor aanwonenden bij handhaving van het besluit. Belanghebbenden kunnen binnen 30 dagen op grond van het be paalde in artikel 135 van het Reglement verkeersregels en verkeers tekens beroep instellen bij de Kroon. Wet Arob. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het gemeen tebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet-Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. SCHEMA Het schema voor het nieuwe seizoen ziet er nu als volgt uit: VVD In het partijprogramma “De mens 9 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben in hun ver gadering van 17 augustus besloten dat: - tijdens de zwem vierdaagse van 30 augustus tot 3 september 1982 een braderie (inclusief een luchtkasteel, braderie en andere akti- viteiten) gehouden mag worden op het terrein van het zwembad. - tevens heeft de burgemeester een vergunning verleend voor een amateur-popfestival op vrijdag 3 september, eveneens op het zwembadterrein. Na 23.00 uur mag er geen muziek meer gemaakt worden. Stemmen bij volmacht Het stemmen bij volmacht kan thans nog alleen door middel van overdracht van de ontvangen oproepingskaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorkomende verklaring te worden inge vuld en door volmachtgever en gemachtigde te worden onderte kend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (8 september 1982) buiten de gemeentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbonden, te weten: Vijftig jaar samen Brandweer Politie Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en bedrijven Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) WADDINXVEEN - Opnieuw felici teert het Weekblad voor Waddinxveen een aantal Waddinxveense geslaagden. Voor de acte MO-schei-, wis- en natuur kunde, volledige bevoegdheid, is ge slaagd de Waddinxvener John Moons. Voor het praktijkdiploma Machinesch- rijven van de Associatie SMK slaagden: A. Groeneveld, H. van Kleef, T. Klein- Riedstra, J. Kool, D. van Zuylen, C. J. Meijaard, E. Repko, M. Titulaer, A. Bennemeer, M. van Pruissen, Y Tim mer, J. v. d. Zeeuw. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. 135 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens beroep instellen bij de Kroon. Deze les, welke op dinsdag van 17.00 - 18.00 uur in de gymzaal van de samenwerkingsschool voor HAVO/ Atheneum aan de Sniepweg gegeven zal worden is voor alle 9-1jarige jongens vrij te bezoeken en zeker de moeite van het proberen waard. Te vens wordt begonne met een gemeng de groep van 18-25 jaar van 19.00 - 20.00 uur. Ook dit is nieuw in de ge schiedenis van TOOS-jazz, en ook voor deze les geldt: kijken, proberen en volhouden. school ’’Arriba”, Waddinxveen. Ton Versluis uit Waddinxveen is ge slaagd voor het diploma maatschappe lijk werk met aantekening opbouwwerk aan de Sociale Academie in Rotterdam. Voor het examen aanleg- en onderhoud van tuinen en groenvoorzieningen is aan de Rijks Middelbare Tuinbouwschool in Utrecht de Waddinxvener R. F. van Pinxteren geslaagd. NIEUW SEIZOEN Met de vakanties achter ons en met het hervatten van de dagelijkse gang van zaken is ook TOOS-gymnastiek weer begonnen met het nieuwe sei zoen. Niet alleen alle leden zijn weer welkom, maar iedereen die na een dag van zweten en zwoegen zich even uit wil leven op een trimparcours, een slinger aan de rekstok of een salto op de langemat is welkom bij TOOS-gymnastiek, kortom gewoon lekker bezig zijn in een ongedwongen sfeer. Wie nog vragen heeft kan terecht bij onderstaande mensen: Klaas Zwij- nenburg (tel. 5025); mevr. Rijnbeek (tel. 8387); Mevr. Verwey (tel. 7307), mevr, de Ruyg (tel. 4827). Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht, indien u een afspraak heeft gemaakt. WADDINXVEEN - Karetenest Hang Chou (zaterdag 28 augustus), Pikant gevrij in de Alpenwei (zaterdag 25 sep tember), Crash (zaterdag 30 oktober), The Deerhunter (zaterdag 27 november) en Hoge Hakken, echte liefde (zaterdag 18 december). Zo ziet voor dit najaar het filmprogramma voor de jeugd- in het jeugd-en vrijetijdscentrum De Bonke laar in Waddinxveen eruit. De organise rende werkgroep jongeren is tot dit ge varieerde filmaanbod gekomen, gezien het succes in het vorige seizoen. Ver wacht woordt dat opnieuw zoveel moge lijk filmliefhebbers aan hun trekken kunnen komen. 1. Volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en 2. gemachtigde mag de stem van de volmachtgever uitsluitend tege lijk met zijn eigen stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Reiskostenvergoeding weekend- en vakantievervoer t.b.v. het bezoeken van een school voor buitengewoon onderwijs. Door een wijziging van artikel 13 van de Lager-onderwijswet 1920 is het mogelijk geworden dat de gemeente een vergoeding geeft van de kosten, verbonden aan het weekend- en vakantievervoer van leer lingen, die t.b.v. het volgen van buitengewoon onderwijs in een in ternaat of inrichting verblijven en de weekenden en vakanties bij de ouders, voogden of verzorgers doorbrengen. In een nog te publiceren algemene maatregel van bestuur zal nader worden geregeld onder welke voorwaarden een dergelijke reiskos tenvergoeding wordt verleend. De eventuele aanspraak op een reiskostenvergoeding ontstaat vanaf de datum van indiening van de aanvraag voor deze vergoeding. Nadere informatie en aanvraagformulieren zijn te verkrijgen op de gemeentesecretarie, afdeling Onderwijs, telefoon 4433, toestel 143. BODEGRAVEN - Zaterdag 4 septem ber wordt door de afdeling Bodegraven van de Nederlandsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars weer een groots opgezette regionale ruilbeurs voor post- zegelverzamelaas georganiseerd in ,,’t Anker”, het verenigingsgebouw aan het Pastorieplein achter de Hervormde Kerk in Bodegraven. Voor iedereen uit geheel Midden-Hol- land is hier gelegenheid om te ruilen, te kijken en te vergelijken. Ook is een aan tal handelaren aanwezig, die ongetwij feld voor de geïnteresseerde het nodige aan te bieden hebben. Tegelijk met de ruilbeurs worden door een aantal leden van de afdelingen Bo degraven en Boskoop gedeelten uit hun verzamelingen tentoongesteld. Een des kundige jury zal beoordelen welke in zendingen waardig bevonden worden om op de eerstkomende districtsten- toonstelling van de Nederlandsche Ver eeniging van Postzegelverzamelaars Bo degraven resp. Boskoop te vertegen woordigen. Een ieder die geïnteresseerd is in het fi- latilistische gebeuren is van harte welk om. De toegang is gratis. De zalen zijn geopend van 10.00-17.00 uur. Recreatieschap Bospark Het dagelijks bestuur van het recreatieschap Bospark maakt be kend, dat op 31 augustus 1982 in het gemeentehuis van Waddinx veen, Raadhuisplein 1, de recreatieraad vergadert, aanvang 20.30 uur. In deze openbare vergadering worden de volgende punten behan deld: de begrotingswijzigingen nrs. 2 en 3 van 1982 aangaande de grond aankoop van A. Oudijk en de kosten inrichting middengebied (dit laatste aan de hand van een exploitatie-overzicht 1982-1988). Op grond van het Reglement van orde bestaat de gelegenheid over de op de agenda voorkomende onderwerpen het woord te voeren, en wel voordat met de behandeling van de agenda een aanvang wordt gemaakt. Daartoe dient men uiterlijk 3 uren voor de aanvang van de vergade ring, onder opgave van naam en adres en van het onderwerp waar over men wenst te spreken, zich aan te melden bij de voorzitter, t.w. de burgemeester van Boskoop, telefoon 01727-2950. De vergadering is openbaar. De stukken liggen op beide gemeente huizen ter inzage. Reden hiervoor is het gebruik van dat weggedeelte door volkstuinders en de te verwachten (parkeer)overlast voor aan wonenden bij handhaving van het be sluit. kunst om met enkele flitsende bewegin- Belanghebbenden kunnen binnen 30 da- gen hun tegenstanders uit te schakelen, gen op grond van het bepaalde in artikel Yen wint zienderogen terrein en weet het paleis binnen te dringen. Fang La vlucht, maar buiten wacht Yen hem op en de persoonlijke afrekening begint...” -- WADDINXVEEN - In dit nieuwe seizoen zal Ria Zwijnenburg van de afdeling gymnastiek van de multi- sportvereniging TOOS als eerste in Nederland beginnen met een jazz- ploeg welke enkel bestaat uit jongens van 9-10 jaar. Dit naar aanleiding van een aantal jazz-middagen op di verse Waddinxveense lagere scholen, die vooral door deze categorie jon gens zeer enthousiast ontvangen wer den. centraal in een leefbare gemeente” van de VVD staat: “Waddinxveen is een gemeente met een zeer gemêleerde samenstelling van bevolking. De VVD meent dat niet alleen de raad maar ook het col lege van B&W zoals al vele jaren een afspiegeling daarvan moet zijn. Het beleid dient te berusten op een brede basis, dat vastgelegd wordt in een be- leidsaangevend programma. Dat geeft ook na de verkiezingen duidelijkheid over het gemeentelijk bestuur van de komende jaren. Niet alle beloften van de partijen zullen daar in terug te vinden zijn. Toch moet ook de VVD voldoende van haar beleid terug die nen te vinden om zo’n programma te jUeunen.” SDe VVD is van mening, dat niet al leen de raadsfracties bij de opstel ling van het gemeentelijk beleids programma moeten worden betrok ken, maar ook de burgemeester. In onze gemeente heeft de burgemees ter immers tot nu toe niet alleen de hem door de wet opgedragen taken behartigd maar ook enige portefeuil les op het gebied van de coördinatie (dat zijn bijv, financiën, personeel, voorlichting e.d.).” PvdA In het partijprogramma “Eerlijk de len duurt het langst” van de PvdA staat: l. “Na de verkiezingen gaat de nieu we fraktie deelnemen aan de bespre kingen voor de collegevorming.” I CDA In het partijprogramma “Samen ver antwoordelijk, ook in mindere tij den” van het CDA staat: “Bij de vorming van een College van B en W staat het “samen verant woordelijk” voorop.” “Het College van B en W wordt ge vormd op basis van een beleidspro- gram, waarover partijen overeenstem ming hebben bereikt. Het beleids- program dient een financiële para graaf en een prioriteitsaanduiding te bevatten.” “Alle fracties worden na de verkie zingen uitgenodigd door de grootste fractie voor een gesprek over het op te stellen beleidsprogram.” “De voorzitter van de Raad wordt op de hoogte gehouden van de on- derhandelingen en dient tijdig te kun nen adviseren.” “De niet in het college deelnemen de fracties worden regel matig op de hoogte gehouden van het voorgeno men beleid.” “Onvoorziene of zich wijzigende omstandigheden zullen aanleiding zijn om het beleidsprogram te toet sen en zonodig bij te stellen.” “De fractie is verantwoordelijk voor de collegevorming. Het bestuur van het CDA-Waddinxveen wordt re gelmatig op de hoogte gehouden.” J. Baas viert jubileum De eerste film die in De Bonkelaar ko mende zaterdagavond 28 augustus wordt gedraaid is Karatenest Hang Chou. Over de inhoud van deze film het volgende: Yen Ching staat aan het hoofd van de Liang-Shan troepen, die het land vrijwa ren tegen misdadigers. Zijn grootste vij and Fang La, heeft zich verschanst in de stad Hang Chou. Yen Ching weet echter de stad in te komen op zoek naar een doorgang om zijn tropen binnen te ha len. Als hij hierin geslaagd is breekt de nel los want Yen Ching heeft zich voor genomen om Fang La en zijn mannen definitief uit de weg te ruimen. De beide leiders zijn experts op het ge bied van diverse dodelijke vechtmetho des en ook hun volgelingn verstaan de ZAAL HAVO/ATHENEUM Maandag: Meisjes 5-6 j. 16-15-17.00 uur, meis jes 8-9 j. 17-00 - 18.00 uur, meisjes demo 18.00 - 19.00 uur, dames gev. 19.00 - 20.00 uur, dames gev. 20.00 - 21.00 uur, dames gev. 21.00 - 22.00 uur. Dinsdag: Jongens 9-10 j. 17.00 - 18.00 uur, meisjes 14-15 j. 18.00 - 19.00 uur, dames/heren 18-25 j. 19.00 - 20.00 uur, dames 20.00 - 2l.00 uur, dames 21.00 - 22.00 uur. Woensdag: Meisjes lO-ll j. 17.00 - 18.00 uur, meisjes 13-14 j. 18.00 - 19.00 uur, dames gev. 19.15 - 20.30 uur. Donderdag: Meisjes 7-8 j. 17.00 - 17.45 uur, meis jes Il-l2 j. 17.45 - 18.45 uur. ZAAL K.W.-PLEIN Woensdag: Dames gev. 20.00 - 21.00 uur, dames Allen werden opgeleid door Steno-Typ- beg. 21.00 - 22.00 uur. 2. “In het algemeen is men binnen onze partij voor het instellen van pro gramcolleges. Ook in Waddinxveen is het streven hierop gericht.” 3. “De basis van een programcollege is een gemeentelijk beleidsprogram ma waarin duidelijk prioriteiten wor den gesteld.” 4. “Fraktie, bestuur en leden van de P.v.d.A. hebben ieder een eigen taak en verantwoordelijkheid met betrek king tot het tot stand komen en ver- wezelijken van het gemeentelijk be leidsprogramma.” 5. “Het laatste woord over het onder schrijven van het gemeentelijk be leidsprogramma en het zitting nemen in het college van B&W heeft de af- delingsvergadering.” PCW In het “Gemeenteprogram 1982- 1986 van de Protestantse Combina tie Waddinxveen (SGP/HKV/RPF) staat: “Bij de vorming van het college van B en W staan wij een college voor dat een zo getrouw mogelijke afspiege ling is van de verhouding in de ge meenteraad.” D’66 In het “Gemeenteprogramma Demo craten ’66 1982-1986” van D’66 staat: “D’66 gaat als progressieve partij zelfstandig de verkiezingen in. Het college van B. en W. moet naar het oordeel van D’66 een programmacol- lege zijn. D/66 is bereid plaats te ne men in het college, mits daaraan een beleidsprogramma ten grondslag ligt, dat realistisch en uitvoerbaar is en waarin D’66 zich in voldoende mate kan herkennen.” X

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3