Nieuw programma Vernielzucht Waddinxveen-Zuid Handwerk cursus in De Paddestoel Open brief over een open brief gaat maar door Lezers schrijven niet onbestuurbaar” ”We hebben geprobeerd Marfix hier te houden” Koninklijk schouderklopje ’’Kleine partijen maken ons land SGP-burgemeester: D Vrouwenbond FNV start nieuw seizoen Audicom BV Adjudant H. v. d. Spoel leidt politie in Schoonhoven B. en W. van Waddinxveen: F^ V< Klaverjassen I POLITIENIEUWS WADDINXVEEN I WEEl te kopen heeft de 1WHMM1 De gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau wordt hier bij de heer ABoth op de revers ge- mende verkiezingen voor de Tweede Kamer. Dinsdag WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1982 WADDINXVEEN - Maandag 13 september gaat in het wijkgebouw Waddinxveen-Zuid aan de St. Victorstraat het programma voor het nieu we seizoen van start. Evenals in voorgaande jaren zullen er weer activitei ten voor jong en oud worden gehouden zoals jeugdclubs, kinderbingo, peuterclub, johgeren-inloop, gezelligheidsmiddag, cursussen, bingo en klaverjassen. Genemuidens burgemeester G. van den Berg sprak voor de Wad- dinxveense SGP. van der Linden. Mevrouw Both kijkt toe. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen! niet in slagen de dermate grote problemen van onze n pakken”, betoogde Genemui dens burgemeester G. van den Berg vorige week donderdagavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt op de openbare vergadering van de plaatselijke Staatkundig Gerefor meerde Partij (SGP), die werd gehouden met het oog op de ko- WADDINXVEEN In het wijkgebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat is vrijdag het nieuwe programma 1982/1983 van start gegaan. Voor het nieuwe seizoen zijn in het activitei tenpakket weinig veranderingen aangebracht, al ,._i- diefstal/inbraak speld door burgemeester C. M. Sjaak Noteboom). In Waddinxveen-Zuid staan ook diverse 18.30-20.00 uur Hobbyclub jongens klas nieuwe activiteiten op het programma, 4, 5, 6, kosten 1,25. zoals een danscurstis, een cursus Engels 20.15-22.00 uur Cursus poppenmaken, en volksdansen voor schoolkinderen en kosten 10,-. volwassenen. Het volledige programma 20.00 uur le woensdag van de maand in het .wijkgebouw Waddinxveen-Zuid kaartavond voor leden en donateurs van voor het komende seizoen ziet er zo uit: speeltuinver. Zonnig-Zuid. tenpakket weinig veranderingen aangebracht, al gaat er wel een nieuwe cursus van start: Handwerken. De kosten bedragen f. 5,— per avond en deelnemers kunnen medebepalen wat tijdens de cursus aan de orde komt. Inlichtingen kan men verkrijgen bij me vrouw Droog (477'9) en mevrouw Van der Schee (6720). Voor de cursus kunnen nog enige deelnemers geplaatst worden. WADDINXVEEN heeft güren bakke: drijfsruimte binnen de gemeentegrenzen te vinden. Het bedrijf met 5 vaste en 12 part-time-medcwerkers(sters) gaat zich echter in een nieuw pand in Moerkapelle vestigen, zodat er meer ruimte ontstaat in de hoofdvesti; Geld om dit kolossale pane gemeente niet. WADDINXVEEN “Kleine partijen wordt wel eens verweten het land onbestuurbaar te maken, maar we zien dat ook de grote partijen er niet in slagen de dermate gi maatschappij gezamenlijk aan te pakk rgemeester G. Gereformeerd Het gemeentebestuur van Waddinxveen wel degelijk geprobeerd voor de fabriek van marsepeinen fi- Marfix BV - een dochteronderneming van de fabriek voor irijgrondstoffen C.P. Broer BV aan de Passage - nieuwe be- echter and in Moerkapelle vestigen, zodaf er meer ruimte P’ 'iging nabij het hoofdwinkelcentrum, d aan de Passage aan te kopen heeft de 4 i Woensdag 09.00-11.30 uur Peuterclub 2,3 en 4 jaar, kosten 1,50. FRIDA WINKLAAR Elzenhorst 58 W; hel eei die scl vai uit teg in vaé zet zijl On int fer me gev dre Te zie del ter hei 18 wil Nu 1. 34 lijl me 15 23 we 19 26 VO( de hei de 4. (N; 6. 8. 10 te gar eer On aar do, Wi Zw Ar, wa 1. 29: sla; dar sch kei 49: ein Op vor Wii Zw Wil op; alle bez 27- Eei als Wii 44. Zw 29. Uit wir bri< WADDINXVEEN - Mr. L.C.H. Kar- stanje uit Gouda is aangewezen als curator in het faillissement van Audi com BV, Noordkade 72, Waddinx veen. Het faillissement werd uitge sproken door de arrondissements rechtbank Rotterdam door rechter commissaris mr. L. de Bruin. Maandag 14.00 - 17.00 uur. Instuif voor vol wassenen, entree f. 2,50 (inclusief koffie). Kaarten, biljarten, sjoelen, jahtzee en andere spelen. 19.00 - 21.30 uur. Meisjesclub voor de leeftijdsgroep 6-16 jaar, entree f. 1,-. Donderdag 18.45 - 20.00 uur. Hobbyclub voor jongens en meisjes van 6-10 jaar, kos ten f. 1 kosten 1,50. Zondag 13.30-14.30 uur Volksdansen klas 3, 4, 5 20.00-22.00 uur Jongereninloop 15 jr. en jongens en meisjes. Kosten 1,-. ouder. Kosten 1,50. WADI 28 au; ste fit waard ‘Vriei In 19! dat en den w groot zei: weer!’ De di landa Honk, Hierna werd nog gediscussieerd over de Wet Investerings Rekening (WIR) en andere subsidies van de overheid. Ook het kemenbeleid kwam ter spra ke. Er is wel een evenwicht gescha pen, maar er is zorg en angst dat we er niet meer mee om kunnen gaan. WADDINXVEEN In de kantine van de voetbalvereniging Waddinx veen aan de Sniepweg wordt vrijdag avond 3 september geklaverjast. Be gonnen wordt om acht uur. Sinds 15 jaar woon ik in Waddinx veen. Veel mensen vragen mij wan neer ik nou eens eindelijk zal gaan trouwen en kinderen krijgeh. Ze zeggen dat ik wat mis, omdat ik niet weet wat het is een kind 9 maan den lang bij mij te dragen en liefde, tederheid en warmte te geven, met al les wat in mij is. Ze denken dat ik heterofiel ben. WADDINXVEEN Er gaat in Wad dinxveen geen week voorbij of er wordt het nodige vernield, zo blijkt uit een weekoverzicht van de plaat selijke rijkspolitie. Op donderdag 26 augustus werd aangifte gedaan van vermieling van een lichtmast op het W.S.E.-voetbalterrein. Twee dagen la ter werd ontdekt, dat een personen auto, welke nabij de Alpherbrink stond geparkeerd, was bekrast. Op zondag 29 augustus bemerkte men, dat 4 auto’s, welke bij een garage bedrijf aan de Kerkweg-West stonden geparkeerd, waren vernield. De scha de varieerde van deuken in het plaat werk tot vernielde lampen/lichten en afgerukte antennes en spiegels. Burgemeester Van der Linden - die de jubilaris een ets van oud-Waddinx- veen gaf - stond in zijn toespraak tot de jubilaris stil bij de functies die de heer Both in zijn afwisselende en boeiende ambtenarenloopbaan had vervuld. Het klaar staan yoor de an der was een eigenschap die zowel on ze eerste burger als gemeentesecreta ris J. Meuleman signaleerde. Felici terende woorden met geschenken kwamen er verder nog van de heer P. A. van der Schans van Personeelsza ken en de heer W.A.J. de Winkel na mens de gemeentelijke personeels vereniging. Zij prezen de grote inzet verplaatsing van Marfix B.V. niet meer zo urgent is. Hierdoor komt na melijk de door Marfix B.V. gehuurde ruimte in het bedrijfscomplcx aan de Passage vrij voor gebruik door C.P. Broer B.V. Bovendien was van de zij de van het bedrijf medegedeeld dat het terrein achter Van Schaik en Berghuis niet geschikt is voor nieuw bouw van “de Spijsfabriek”. Dit houdt verband met de bodemgesteld heid (niet uitgeveend) in relatie tot de zware transpoften van en naar het bedrijf. Voorts bleek ons dat C.P. Broer B.V. - gezien ook het voorgaande - de voorkeur geeft aan het bedrijfster rein Coenecoop als eventuele nieuwe Vorige maand was er in het verlaten pand aan de Noordkade een verkoop bij executie. Verkocht werden een kantoorinventaris, waaronder bu reaux, fotokopieerapparaat merk 3M type 830 copier, brandkast merk Lips, stencilmachine merk Aagaard en elcctrische schrijfmachine merk Olivetti. Voorts was er geluidsap paratuur w.o. multimeter merk Heathkit, merk meter Nordmende ty pe KM 394, scoop merk Nordmende nr. to 368 en cassetterecorder merk Philips. Dinsdag 14.00 - 17.00 uur. Aktiviteiten te or ganiseren door de Gouwebloem. 20.00 - 22.00 uur. Cursus bloem schikken. Kosten f. 11,— per avond. blad week tv namelijk gegaan aan de scheldpcf tijen waaraan de eerste briefschn)!' ster het slachtoffer werd en dat is ‘e,! anders de sfeer van “veel mense'i vragen mij", nog afgezien van het gt spreksonderwerp. Overigens kan v)0[ den meegedeeld dat de briefschn! vende moeder door haar open bne] een betere bezoekregeling voor hw' zoontje heeft kunnen bewerkstc ligen). Vrijdag ’s-avonds. Jeugdbingo (le vrijdag van de maand). Aanvang 19.00 uur. Kla verjassen (2e vrijdag van de maand). Aanvang 20.00 uur, entree f. 2,50 (inclusief 1 koffie). Disco (3e vrijdag van de maand). 10-16 jaar. Entree f. 2,—. Aanvang 19.00 uur. Bingo (4e vrijdag van de maand). Aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN - De afdeling Wad- dinxveen-Boskoop van de Vrouwen bond FNV heeft de laatste hand gelegd aan een gevarieerd programma voor het komende winterseizoen, dat op woens dagavond 8 september ih Het Trefpunt om kwart over acht van start gaat met een avond die wordt verzorgd door de in formatiegroep van CLAT. Er zullen vo- gende week dia’s worden getoond om te laten zien onder welke erbarmelijke om standigheden men in Zuid-Amerika moet wonen, leven en werken... Het nieuwe programma van de Vrou wenbond FNV ziet er verder zo uit: Dinsdag 12 oktober: Textiel schilderen onder leiding van mevr. J. de Ruiter uit Schoonhoven. Woensdag 10 november: Vrouwen en de gezondheidszorg. Dat is het thema van de landelijke Vrouwen bond FNV. In het voorjaar 1983 wordt er dan ook nog regionaal aan gewerkt. Dit alles onder leiding van de scholingscom- missië van de Vrouwenbond FNV. Dins dag 7 december: A.N.D.C. (Algemen Nederlandse Drankbestrijders Organi satie). Mevr. De Haas uit Rotterdam vertelt hier over en hoe zelf alcoholvrije dranken kunnen worden gemaakt. 12 Januari: De Stichting Teen Challenge Nederland, verzorgt een voorlichtings avond over ’’Drugs, waarom niet”, met lezing met dia’s. 8 februari: Jaarvergade ring en Bingo. 9 Maart: Fam. Zwart uit Wieringerwaard met een film of diaserie over het ontstaan van een Vrouwenbond vanuit de mannenbond in India. Deze avond staat ook weer open voor ieder die daar interesse voor heeft. 12 April: Zelf Bier en wijn maken. De heer J. v. d. Berg uit Zevenhuizen vertelt hoe dat thuis kan. 11 Mei: Mevr. J. Zwanepol, secretaris Centraal Bestuur Vrouwen bond F.N.V., over het ontstaan van de Vrouwenbond en wat de Vrouwenbond allemaal doet. Mochten er nog dames zijn die, als zij dit programma hebben gelezen nog inlich tingen willen of die denken lid te willen worden kunnen terecht bij mevr. B. Taas, Nic. Beetslaan 172, tel. 7739; mevr. J. Berloth, Nic. Beetslaan 176, tel. 3776, of mevr. A. Nijholt. Alpherwete- ring 67. tel. 6083. Alle avonden worden gehouden in Het Trefpunt, Stations straat 16 en beginnen om 19.45 uur. digd. Werkeloosheid kan worden in gedamd door bijv, werkloze bouw vakkers te werk stellen in de Monu mentenzorg, waar nog voor jaren werkgelegenheid is en tevens een im puls kan geven voor toeleverings bedrijven. Energie moet worden ge voerd met beleid. Ondernemers kun nen concurrentie niet meer aan. De rijksoverheid moet hier zakelijk op in spelen. “Verstaat u uw taak in deze wereld, niet lijdelijk afwachten maar onze politieke opdracht vervullen in afhan kelijkheid van de Heere God. De SGP is een kleine partij, maar wanneer wij het in ons politiek optreden van Hem mogen verwachten, kan ook een klei ne partij van groot gewicht zijn”, aldus burgemeester Van den Berg van Genemuiden. 19.00-20.15 uur Werkgroep Jeugdkate- chese van de St. Victorparochie op de eerste drie donderdagen in november. 20.15-22.00 uur Cursus Engels, kosten december, februari en maart. 5,-. WADDINXVEEN Te midden van collega’s, familieleden en goede vrien den heeft burgemeester C.M. van der Linden vorige week woensdagmiddag in de raadzaal van het gemeentehuis bij de heer A. Both (56) de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. De heer Both stond er vorige week bij stil dat het 40 jaar geleden was dat hij bij de overheid in dienst trad. De chef van de afdeling Personeelszaken van de gemeentesecretarie werkt sinds 15 juli 1960 in Waddinxveen. Daarvoor diende hij bij de gemeenten Hardinx- veld en Willemstad. WADI veensi wer n uit D Gelos duif f Snelh J. Kc 36-52 54-59 121-1 134, 75-82 Hoog, Vliet- W. Mi 124, Kok-I 17, C 69-80 85-10 22-65 Smit-' Hofm 48-74 100-1 44-68 73-78 57-11 A. H< 137, 125, 133-1 Woensdag 13.30 - 15.30 uur. Kreatieve akti viteiten voor kinderen vanaf 3 jaar, kosten f. 1 20.00 - 22.00 uur. Cursus handwer ken. Kosten ca. f. 5,— per avond. vestigingsplaats. Op dat terrein k^n echter op dit moment nog niet wor den gebouwd. Verder heeft voor ons college nog een belangrijke rol ge speeld de omstandigheid dat de ge meente thans niet over de financiële middelen beschikt om de aankoop van “de spijsfabriek” in de Passage te realiseren, gelet op de reeds t.b.v. het kemenbeleid vastgelegde gelden. Gevolg van de Beëindiging van de ge sprekken was dat de verplaatsing van Marfix B.V. definitief doorgang zou vinden. Overigens was de daarvoor benodigde grond in Moerkapclle reeds van de gemeente gekocht. PROGRAMMA Donderdag Maandag 15.30-16.45 uur Hobbyclub jongens en 18.30-20.00 uur Hobbyclub meisjes 6e meisjes klas 1,2, 3. Kosten 1,-. klas, kosten 1,25 (voor alle clubs geldt 20.00-22.00 uur Jongereninloop 15 jr. en dat voor het hele seizoen betaald moet ouder, kosten 1,50. wordenook bij afwezigheid)20.00 uur Elke laatstodonderdag van de 20.15-22.00 uur Cursus bloemschikken, maand: Bingo. kosten ƒ5,- per avond excl. bloemen. Start: oktober en wellicht in het voor jaar. AANRIJDINGEN Op donderdag 26 augustus vond om streeks 08.20 uur een licht ongeval plaats op de Brugweg. Een uit een uitrit, achteruitrijdende bestuurder stopte voor een op de Brugweg rij dende bestuurder. Deze laatste reed echter tegen de op dat moment stilstaande andere auto. Lichte mate riële schade. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak van een ongeval, welke op vrijdag 27 augustus te 17.35 plaats vond op de kruising Stationsstraat- Kanaalstraat. De schade viel mee. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. SNELHEIDSCONTROLES Bij een gehouden snelheidscontrole de afgelopen week in de Dorp straat, de Sniepweg en de Kon. Wil- helminasingel werden vele automobi listen bekeurd, daar zij zich niet aan de maximum-snelheid van 50 km/uur hielden. In de korte tijd van enkele uren controle werden 54 overtreden de bestuurders gesignaleerd. Er wer den snelheden tot 86 km/uur ge meten. AFSLUITEN VOERTUIGEN Voorkoming van misdrijven verdient blijvende aandacht. Ook dit jaar is de gemeente Waddinxveen niet vrij van diefstallen en inbraken in gepar keerde personenauto’s. Deze inbra ken en diefstallen vonden vrijwel al lemaal plaats tijdens de avonden en de nachten. In de nacht van woensdag 25 op don derdag 26 augustus werden in de vol gende straten totaal 250 geparkeerd staande personenauto’s gecontroleerd of deze al dan niet afdoende waren afgesloten: Alpherbrink, Overtoom, Molenring, Margrietstraat, Irene- straat, Prins Bemhardstraat, Apollo- laan, Minervalaan, St. Victorstraat en -plein, Ringvaartsingel. Totaal 27 auto’s bleken niet te zijn afgesloten, dat is 10,8 procent. DIVERSE OVERTREDINGEN Een achttienjarige Waddinxvener werd bekeurd, daar hij zijn motor be stuurde, zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Eén bromfiets werd voor nader tephnisch onderzoek uit het verkeer genomen en één brom fiets werd inbeslaggenomen, daar er onverzekerd mee werd gereden. Diverse verkeersdeelnemers werden bekeurd terzake de volgende gepleeg de overtredingen: technische gebre ken (5), ontbreken verlichting (4), rijden door rood licht (6), rijfouten (4) en onjuist parkeren (2). De afgelopen week werd aangifte ge daan van diefstal van een fiets en een bromfiets. Op dinsdag 24 augus tus werd aangifte van diefstal gedaan van enkele kratten lege flessen en en kele vaten bier. Deze goederen wer den te Moerkapelle ontvreemd. Van uit de tuin van een woning aan de Heemraadweg werd een krat bier weggenomen. VERBODEN VISTUIG Op woensdag 25 augustus werd te gen een 34-jarige man uit Woubrug- gen proces-verbaal opgemaakt, daar hij viste met een zetlijn, zijnde een verboden vistuig. De zetlijn is inbe slaggenomen. Zaterdag Iedere laatste zaterdag van de maand: Ruilbeurs georganiseerd door speel tuinvereniging “De Paddestoel”. SPEELTUINACTIVITEITEN 18 t/m 23 okt. Bazar; 19 nov. Bin go; 18 dec. Kerstruilbeurs, 22 dec. 16-30 - 18.30 uur Kerstfeest voor de jeugd, ’s avonds Bingo; 12 febr. 14.00 - 16.30 uur Carnaval voor de jeugd, 's avonds Kaarten; 1 april Paas- bingo; 6 mei Bingo. (Naschrift redactie: Het moet o,lS H van het hart dat wij de stellige b' I druk hebben dat bovengenoemde B briefschrijfster niet heeft willen be- I grijpen welke precies de drijfveren waren van de vorige briefschn]]' ster om haar open brief in het Wees- voor Waddinxveen van vonSe I te plaatsen. Voorbij wordt aan de scheldpaf I briefschn)!' I 20.15 - 21.30 uur. Hobbyckub voor jongens en meisjes van 10-16 jaar, kosten f. 1,—. Eén maal in de maand: disco. de het gevoel voor humor van de heer Both. Het dankwoord van de onder de in druk geraakte heer Both was sober. Hij zei dat geen mens datgene wat hij had bereikt in zijn eentje kan be reiken, omdat alle goede dingen’ sa men met anderen gebeuren. Het deed hem zichtbaar genoegen dat zovelen hem met zijn 40-jarig jubileum kwa men feliciteren. Onder de aanwezi gen zagen we bijvoorbeeld oud-bur- gemeester C.A. van der Hooft, oud- gemeentesecretaris H. Jenné en Ze- venhuizens Burgemeester en oud- Waddinxveens wethouder A.H. van Gent. Dat laatste is volstrekt niet waar en gaat me te ver. Met dit openbare schrijven wil ik het fabeltje uit Waddinxveen helpen en waar ik steeds vragenderwijs wordt geconfronteerd dat ik heterofiel zou zijn geworden. Het volledige programma in het wijk gebouw De Paddestoel ziet er zo uit: Vrijdag Dinsdag 20.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: 10.00-11.30 uur Volksdansen vooroude- Tip 15 van de speeltuinvereniging. Voor ren, kosten 4,-, start in september. leden van 11 tot 16 met pasje. 13.30- 16.00 uur Gezelligheidsmiddag 19.00-21.00 uue Eén keer per 2 maan- voor volwassenen. Biljarten, kaarten, den: Bingo voor de jeugd t/m 16 jaar. sjoelen, dammen. Kosten 2,50. Data: 1-10, 26-11, 28-1 en 1-4. 18.30- 20.00 uur Jongereninloop 15 jaar 20.30-22.00 uur Danscursus o.l.v. de en ouder. Kosten ƒ.1,50. heer Swart. Aanvang 8 oktober. 10 les sen. Inschrijven per jaar. Kosten 85,- per jaar. Is het college met ons van mening, dat in de toekomst alles gedaan dient te worden om de bestaande werk gelegenheid in de gemeente te be houden en nieuwe werkgelegenheid aan te trekken? Met de vragenstellers z,ijn wij van me ning dat er in de toekomst alles aan gedaan dient te worden om bestaan de werkgelegenheid in de gemeente te behouden en nieuwe werkgelegen heid aan te trekken. WADDINXVEEN - Per vrijdag 1 ok tober- is tot commandant van de groep Schoonhoven van het korps Rijkspolitie benoemd H. van der Spoel (37), sinds 1 april 1979 adju dant en waarnemend groepscomman dant bij de rijkspolitiegroep Wad dinxveen. De Waddinxvener, die de geestelijke vader genoemd kan worden van het project “Ongezond gedrag op straat" - eén socio-preventieve aanpak van vandalistisch gedrag in Waddinxveen was 33 jaar toen hij samen met ad judant M.W. Blom hier kwam, na de politie gediend te hebben in Spij- kemisse (1963), Middelharnis (1966), Streefkerk (1973) en Strijen (1976). De heer Van der Spoel, die binnen de - Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen het ouderlingschap be kleedt, volgt in Schoonhoven groeps commandant A.S. Bals op. De in stallatie is bepaald op vrijdag 1 okto ber om drie uur in het stadhuis. Er komt ook in Waddinxveen een mo gelijkheid om afscheid te nemen van deze vader van vier kinderen, wonend aan de Alpherwetering 88, die nu al terug kan zien op een prima politie loopbaan. De groep Schoonhoven van de rijks politie omvat de kernen Schoon hoven, Haastrecht, Stolwijk, Vlist, Bergambacht en Ammerstol. In dat gebied wonen 27.000 mensen, terwijl de korpssterkte 42 man bedraagt. Op de drie-en-een-half jaar omvattende Waddinxveense periode kijkt de heer Van der Spoel met genoegen terug, vooral omdat er nadrukkelijk ge werkt kon worden aan een betere relatie tussen de politie en de Wad dinxveners. In zijn periode betrok de rijkspolitie aan de Mozartlaan een nieuw groeps- en rayonbureau (1981). Plaatsvervan gend groepscommandant Van der Spoel was in Waddinxveen veelal de woordvoerder van het korps. Zijn persoonlijkheid deed hem soms vaker op de voorgrond treden dan zijn “baas”, groepscommandant M.W. Blom. Dit alles blijkt uit de beantwoording door het college van Burgemeester en Wethouders van de door het VVD-ge- meenteraadslid J.B. Borger gestelde schriftelijke vragen over de verplaat sing van Marfix BV naar Moerkapel le. B. en W. menen met de gegeven antwoorden de liberaal voldoende te hebben beantwoord. De gestelde vra gen en de gegeven antwoorden zijn toegevoegd aan de lijst van ingeko men stukken voor de vanavond (woensdag) te houden gemeente raadsvergadering. LETTERLIJKE TEKST De letterlijke tekst van de gestelde vragen en de daarop gegeven ant woorden luidt: Is het bij het college van burgemees ter en wethouders bekend, dat een onderdeel van de bakkerijgrondstof- fenfabriek C.P. Broer B. V. onder de naam Marfix B. V. zich gaat vestigen in Moerkapelle? Het is ons college bekend dat Marfix B. V. - een dochteronderneming van de fabriek voor bakkerijgrondstoffen C. P. Broer B.V. - zich gaat vestigen in de gemeente Moerkapelle. Marfix B. V. huurt thans bedrijfsruimte van C. P. Broer in de Passage. Kan het college mededelen hoeveel arbeidsplaatsen hierdoor in Waddinx veen verloren gaan Bij Marfix B.V. werken blijkens on ze informatie 5 vaste- en ca. 12 part- time-medewerkers i.v.m. vakantie- en seizoenwerk. Na het ingebruiknemen van de nieuwe huisvesting in Moerka pelle zullen deze personen derhalve in die gemeente gaan werken. Dit geldt in elk geval voor de 5 vaste me dewerkers. Heeft het collége onderhandelingen gevoerd met het bedrijf om te komen tot een vestiging elders in onze ge meente? Wij hebben, toen wij kennisnamen van de berichten dat een onderdeel van C.P. Broer B.V. naar Moerkapelle zou worden verplaatst, het initia tief genomen om hierover nadere in formatie bij de direktie van het be drijf in te winnen. Hierna hebben en kele gesprekken tussen de direktie van C.P. Broer B.V. en ons college plaatsgehad, waarbij de mogelijkhe den zijn besproken om te komen tot een verplaatsing van het gehele be drijf en een concentratie van alle be drijfsactiviteiten op in Waddinxveen gelegen bedrijfsterrein C.P. Broer B.V. heeft thans - naast de hoofdvestiging in de Passage - de be schikking over bedrijfsruimte in de gemeente Moerkapelle. Naast de mo gelijkheid die het nieuwe bedrijfs terrein Coenecoop zou kunnen bie den voor het bedrijf is met name uit voerig gesproken over het nog onbe bouwde bedrijfsterrein achter “Van Schaik en Berghuis”. Heeft het college andere activiteiten ondernomen om dit bedrijf in Wad dinxveen te houden en daarmee werkgelegenheid? Behalve de hiervoor vermelde ge sprekken hebben wij geen andere ac tiviteiten ondernomen om Marfix B. V. voor Waddinxveen te behouden. Overigens zien wij ook niet goed waaruit die andere activiteiten zou den hebben kunnen bestaan, Zo er contact is geweest tussen het college en het bedrijf om welke re den is het bedrijf dan niet voor Wad dinxveen behouden? De hiervoor vermelde gesprekken zijn - in goed overleg - beëindigd toen on zerzijds - op basis van deze gesprek ken - werd geconcludeerd dat de ver plaatsing van C.P. Broer B.V. door de “De overheid richt zich in het be sturen van ons land niet naar Gods Woord, daarom is de overheid niet meer dan zetbaas van de kiezers, zij registreert wat er leeft en past daar de wetgeving dan aan,” aldus de heer Van den Berg. “Geen direkte binding aan het Woord voert in de praktijk naar een neutrale staat. De staat is bezig diep in te grijpen op de sa menleving en samenlevingsverbanden, maar zij heeft het juiste zicht hierop verloren. Op zedelijk, economisch, ja op allerlei terrein overschreidt de overheid haar grenzen. We zien dat aan het voorontwerp van wet gelijke behandeling”. “Daarnaast beinvloedt de overheid al lerlei taken die veel geld kosten en waarbij het particulier initiatief werd teruggedrongen, bijvoorbeeld de bi bliotheek (wet), kruisverenigingen etc. Ook werden veel zaken te pro fessioneel aangepakt, zoals de jeugd- tandverzorging. Nu er geen geld meer is moet de provincie en de gemeente dit maar bekostigen. Er is onzeker heid geschapen over het al of niet doorgaan met deze taken”, vónd de heer Van den Berg. De SGP is voorstander van het cre ëren van nieuwe werkgelegenheid, door het ondersteunen van innovatie projecten. De overbureaucratisering is ook hierin een slechte zaak. “We moeten van de basis af naar de regio, dat wil zeggen: gemeente en provin cie moeten samenwerken in het uit voeren van ideeën die er toch wel le ven in de bedrijven”. “Goede economische initiatieven moeten krachtig worden aangemoe-

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 16