In zwembad 1521 deelnemers Be Fair heeft 3 kansen in overdekt bad Reddingsbrigade wil meer uren enthousiast aan nieuw seizoen Waddinxveense hockeyers beginnen I n Korfballers starten met zaterdag Excelsior Goede start zwemseizoen van De Gouwe Zesde zomer- concours HSW Dammen met Excelsior Herfstcompetitie met De Voorn Antilopers verbeteren FANTASTISCHE VRIENDEN- VOLLEYBALTOERNOOI ’82 wacht zware competitie eigen record WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Boksen bij d d Waddinxveen- nederlaag De Sperwer Boksen in de middencirkel van het voetbalveld van de voetbalvereniging It iVEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN-WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1982 uw eu- tei- go, en fer l Waddinxveen. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). -w~> i i den op het veld van Be Fair. Dit is SWifc W - - Twee speelmomenten uit de door de Waddinxveense Hockeyclub ”Wad- dinxveen” in het sportpark ”de Sniep” bedreven hockeysport. (Foto’s: Weekblad voor Waddinxveen!Hockeyclub Waddinxveen). WADDINXVEEN De Waddinxveense Reddingsbrigade (WRB^ wil het aantal zwemuren in het overdekte zwembad “de Sniep” behoorlijk gaan uitbreiden, gezien de sterke groei van het ledental in het afgelopen seizoen. Op dit moment is het echter nog niet duidelijk of er een uitbreiding te verwachten is, en als de wensen van de brigade in vervulling gaan, wanneer die extra uren beschik baar komen. I l clas en. en en i de 19-24, 20x29 21-27 en I opgave van de C. BARELDS ‘^7 WADDINXVEEN nd: van ite- de >er, nd: jor WADDINXVEEN - In de het komende weekeinde met bekervoetbal startende voetbalcompetitie heeft de Waddinx- - worden naar leeftijd en ambitie inge deeld in een elftal waar ze zich thuisvoe- len. Bij de senioren zijn er drie heren-en drie dameselftallen met daarnaast semi- veterarien en veteranen. Mogelijkheden te over voor iedereen. Vrouwen die door kinderen en huishouden (of een man die alleen maar in het weekend kan hoc keyen) op zaterdag en/of zondag slecht uit de voeten kunnen, is er een huisvrou wenelftal op een doordeweekse-och- tend. Met kinderoppas. ok- de arps der dju- lan- 7ad- an- lar. itie :ps- an- der de hjn ker rijn .W. de les- 5 - ik- an le vel 5-7 3-3 ijke het lat” van en ad- na 'Pij- rnis ijen jks- on- list, dat wijl OP nde eer •ug, ge- :ere ad- i de van be ep s- in- 4tO- Er no- van end J al tie- -A' “Namens alle deelnemers aan dit toumooi wil ik de drie jonge mensen, die dit georganiseerd hebben, harte lijk bedanken. Ook het bedrijfsleven, die financiële steun gaf, om dit tour- nooi mogelijk te maken, dank. Wordt dit een jaarlijks terugkerend sportief evenement? Dan kijken we belang stellend uit naar 1983”, aldus liet toeschouwer M. Mós ons weten. veense zaterdagtweedeklasser Be Fair, dat het komende voetbalseizoen graag de sprong naar de eerste klasse wil ma- van 19.00-20.00 uur), een vijfkamp voor iedereen (donderdagavond van 18.00- 20.00 uur), een volleybaldemonstratie- wedstrijd (donderdagavond van 19.00- 20.00 uur), ponyrijden (donderdag avond van 17.00-20.00 uur), fiets er ’s uit (donderdagavond van 18.00-20.00 uur en een openluchtpopfestival (vrijdag avond van 18.00-23.00 uur). speeld. Het tweede achttal en een viertal vertegenwoordigen de plaatse lijke damvereniging in de competitie van de Goudse Districts Dambond. In de Zuidhollandse Hoofdklasse- competitie ontmoet Excelsior de vol gende sterke damverenigingen: Sa men Sterk - Hazerswoude; GONA - Den Haag, Wassenaars Damgenoot- schap; Damclub Rijnsburg; Damclub Monster; Damvereniging Leiden; Damclub Den Haag (le en 2e team); R.D.G. 3 Den Haag. Het eerste acht tal bestaat nu uit de volgende spelers: A. Blom, P. Swart, C.H. Kramp, T. Twigt, T. Driesse, C. Barelds, R. van Dijk en F. Zaadhof. Het eerste treffen is de uitwedstrijd tegen Samen Sterk op vrijdag 17 sep tember. Ter voorbereiding hierop spelen de Waddinxveense dammers op donderdag 2 september in Het Trefpunt aan de Stationsstraat een vriendschappelijke (oefen) wedstrijd tegen het sterke Damlust uit Gouda. Het zwemseizoen van de Waddinx veense reddingsbrigade zal dit jaar la ter van start gaan dan in andere ja- ren. Normaal gaat het zwemseizoen van start zodra het binnenbad in Waddinxveen haar deuren opent. De ze opening vindt gewoonlijk begin september na de Zwemvierdaagse plaats, doch door problemen met de beweegbare vloer in het zwembad, is de opening van het binnenbad aan zienlijk vertraagd. Volgens de huidige infonnatie zal het binnenbad nu pas op 27 september voor het publiek haar deuren openen. Dit houdt voor de Waddinxveense Reddingsbrigade in dat zij pas op 1 oktober haar zwemseizoen kan star ten. De start van het zwemseizoen 1982- 1983 hangt niet alleen af van het bin nenbad maar ook van de onderhan- delingen, welke het bestuur van de Waddinxveense Reddingsbrigade op dit moment met het gemeentebe stuur van Waddinxveen voert. De Waddinxveense Reddingsbrigade zal door middel van persberichten en/of persoonlijke berichten aan haar leden bekend maken wanneer het zwemseizoen begint en hoe de zwem- avond(en) ingedeeld zullen worden. De activiteiten van de brigade buiten het binnenbad, zoals bijvoorbeeld de ze week de medeorganisatie van de Zwemvierdaagse in W’addinxveen en de landelijke jeugddag van de K.N.B.R.D. in Arnhem (18 septem ber) zullen gewoon doorgang vinden. WADDINXVEEN - Cor, Gerard en Jan Droog van de Waddinxveense sportclub Antilope hebben vorige week woensdag tijdens avondwed- strijden in Dordrecht het persoonlijk record op de 10.000 meter flink op gevijzeld. Gezamenlijk haalden ze bij na 3,5 minuut van hun beste tijden af. In de eerste serie opende Cor Droog snel, en volgde daarna de geplande rondetijden tot aan de helft van de race. De zesde en zevende kilometer gingen beduidend langzamer, waarna Cor het tempo van de eerste kilome ters weer oppakte. Een bijzonder snelle laatste kilometer (3 min. 13 sec) bracht de klokken tot stilstand na 34 min. en 38,3 sec. Een halve minuut onder zijn oude P.R. en nog slechts 18,2 seconden boven het clubrecord. In de tweede serie kwamen Gerard en Jan Droog aan de start. Na 2 kilo meter kwam Gerard in een ritme dat hij tot aan de voorlaatste kilometers volhield. De achtste en negende ki lometer gingen iets langzamer maar een sterke laatsté ronde bracht Ge rard’s eindtijd toch onder de 38 min.: 37.53,2. Evenals Cor Droog liep Gerard de tweede helft van de race zo’n halve minuut langzamer dan de eerste. Een betere verdeling zal waarschijnlijk nog snellere tijden opleveren. Jan Droog liep ronden lang zo’n 100 meter achter Gerard, maar toen het groepje waarin hij liep uiteen viel, viel hij terug tot een tempo van 100 sec. per ronde. Dit hield hij ruim 2 kilometer vol waarna ook hij nog een tempoversnelling kon plaatsen. Dit bracht zijn persoonlijk record onder de verlangde 40 min.: 39.40,3. COMPETITIE Tijdens de derde competitie-wed- strijd zondag 22 augustus weinig op vallende prestaties van de SC Anti- lope-atleten. De beste prestatie kwam van Ghita Havenaar-den Besten bij het kogelstoten, met een serie van 12,33 - 12,72 - 12,68 - 12,50. Kees Versluis sprong opnieuw 170 cm. hoog en Cor Droog kwam tot een goede 4.28,7 op de 1500 m. Mar- tien Droog verbeterde ten opzichte van de tweede wedstrijd wel, 16.36,6 op de 5000 m., maar ook dit was niet opvallend. En- alhoewel Tosca van Vliet weer voor veel punten zorgde werd op de overige nummers minder gepresteerd dan vorige keer, waarbij het verspringen van Ton Vprsluis (5,79 m.) en de estafette-tijd van 53,2 sec. wel erg teleurstellend wa ren. WADDINXVEEN Wederom houdt het Waddinxveense hengelsporthuis De Voorn een herfstcompetitie in de Gouwe. De drie concoursen zijn ge pland op de zondagen 26 sept. a.s. 'in het Gouwekanaal, 17 okt. aan de Zuidkade en 7 november aan de Hal ve Raak. Er wordt gevist om de Aart Noorlanderwisselbokaal. Bij de ze wedstrijden wordt op gewicht ge vist en' rangschikking vindt plaats d.m.v. klasscringsnummer. Het in schrijfgeld bedraagt f. 6,50 per wed strijd en dient te zijn voldaan uiter lijk de vrijdagavonden voor de vis wedstrijden bij Mw. Noorlander, Trompstraat 15 in Waddinxveen. Na ieder concours is er een prijsuitrei king in ’t Praathuis aan het Weegje. Een wedstrijdreglement is af te halen bij eerder genoemd hengelsporthuis. WADDINXVEEN - Aan de deze week in het openluchtzwembad ”de Sniep” te houden Nationale Zwemvierdaagse 1982 nemen 1.521 mensen deel. Dat zijn er iets minder dan vorig jaar toen er in het water aan de Sniepweg 1.668 deelne mers werden geteld. De jongste deelne mer is nu een 5-jarig meisje uit Waddinx- veen en de oudste een 84-jarige man uit ken, drie mogelijkheden om dat doel te bereiken. In verband met de nog te ver wezenlijken hpofdklasse bij de zater- dagamateurs, geldt er dit jaar een ver sterkte promotieregeling. Zowel de kampioenen als de nummers twee van de tweede klasse B promoveren, terwijl de nummers drie via een beslissingsreeks nog uitzicht op promotie hebben. Degra deren kan er maar één. WADDINXVEEN Dreigingen hebben in een dampartij vaak een grote betekenis. Het kan dienen voor een doorbraak, schijfwinst en/of het uitvoeren van een combinatie. Door goed uitgevoerde dreigingen kan de tegenstander worden beperkt in de keuze van zijn zetten en vaak is hij gedwongen bepaalde zetten te Spelen ten koste van zijn positie. Onderstaand diagram toont een interessante strijd met veel of fers. In eerste instantie krijgt men de indruk, dat zwart hier gewonnen staat, immers hij dreigt met het sterke 18-23. WADDINXVEEN-Alhoewel het hockeyseizoen nog niet officieel is beg onnen, wordt er bij de hockeyclub ’'Waddinxveen" (HCW) alweer met man en macht gewerkt om alle zaken keurig voor elkaar te hebben. Het veldencomplex aan de Sniepweg ligt er keurig bij na de zomerstop en voor menige HCW-er is zo'n eerste gang naar het clubhuis na maanden vol met andere activiteiten weer een heel plezierige gebeurtenis. Waddinxveen heeft op sportgebied in het algemeen en zeker ook waar het hoc key Betreft, jarenlang een vrij unieke po sitie in de nabije regio ingenomen. Om liggende plaatsen haalden hun achter stand stukje na beetje in en - als we ons tot hockey bepalen - zo kan het gebeuren dat zowel Gouda als Reeuwijk nu zelf over hockeyverenigingen beschikken, die uiteraard enige zuigkracht op HCW uitoefenen. De volwassenen en de oude re jeugd zullen wellicht de extra kilome ters vanwege de eigen positie in een elf tal en de sfeer binnen de club voorlief ne men; de wat jongeren en zeker ouders van de kleinste hockeyers zullen wellicht kiezen voor de vereniging in of vlaknaast de eigen woonplaats. Het op en neer rij den per fiets of met de auto is niet altijd plezierig, ook niet voor de kinderen zelf. RUIMTE Voor de HCW betekent dit, dat er naja ren van overbevolking in alle geleidin gen voor de eerste keer weer eens wat ruimte is. Waddinxveen is trouwens toch altijd al een ’’dóórtrek” gemeente ge weest. Mensen willen nogal eens verhui zen, gaan studeren, vinden elders hun werkkring. Uiteraard komen er ook weer nieuwelingén bij, Maar de eerste zitten toch met enige'drempelvrees als het om het binnenstappen bij een nieuwe club gaat. En al blijkt hockey hoe langer hoe meer aan populariteit te winnen: nieuwe inwoners van de gemeente zullen veelal toch eerder een voetballer of een tennisser dan een hockeyer tegenko men. momentcefplaats voor nieuwe leden van alle leeftijden. De zeven-, acht- en ne genjarigen worden ondergebracht in een zogenaamd mini-elftal, waar het wedstrijdelement nog niet zo erg mee speelt, maar waar de jongens en meisjes wel behendigheid, spelregels, sportivi teit en goede hockeymanieren wordt bij gebracht. Nu hockey - ook al vanwege de internationale successen van zowel de dames als de heren - steeds vaker op de televisie komt, kan iedereen met eigen ogen zien dat elke vorm van spelverru- wing bij hockey door de arbiters direct wordt bestraft en dat er voor het publiek geen metershoge dranghekken nodig zijn. Hockey is een teamsport, die ge speeld wordt met respect voor de tegen partij WADDINXVEEN - Het Week blad voor Waddinxveen heeft er vorige week woensdag op de sport en recreatiepagina abusievelijk melding van gemaakt dat de in woord én beeld beschreven boks wedstrijd in de rust v&n de voetbal wedstrijd Waddinxveen (za)- TAW zou hebben plaats gevon- Kortom: de eigen Waddinxveense hoc keyclub kan na jaren van overloop door leden van elders weer plaats bieden aan mensen uit de eigen gemeente. De beste manier om kennis te maken is op een ko mende zaterdag of zondag binnen te lo pen in het clubhuis. De gastheren/vrou- wen achter de bar zorgen wel dat u de mensen spreekt die u inlichtingen kun nen geven. Of dat u een aar dige wed strijd ziet van een elftal dat u speciaal in teresseert. Telefonische inlichtingen bij: Mevr. M. Verner-Vonhoff, Alpherwete- ring8, tel. 01828-7941. ons b in- mde be- eren irijf- 'eek- mge ordt Ipar- irijf- iets nsen t ge' WOT- hrij- brief haar stel- heel wat werk verzet, maar kunnen terugzien op een goed geslaagd tour- nooi. Weliswaar waren er minder deelnemers dan vorig jaar, maar met een honderd sportievelingen kan je toch een fantastisch toumooi maken. De 16 teams hebben van 3 tot 11 uur een sportieve strijd gestreden, niet in de eerste plaats om te winnen, maar om een dag elkaar op een sportieve manier te ontmoeten. En in dat op zicht is het toumooi zeker geslaagd. Het was-een gezellige drukte in de sportzaal en de Point. Opvallend was dat ook de wat oudere “jeugd”, de 40-ers etc., zich niet on betuigd lieten. Jammer genoeg waren er weinig toeschouwers. Een dergelijk evenement verdient zeker van de Waddinxveense bevolking een brede re belangstelling. De Hockey Club Waddinxveen heeft WADDINXVEEN - De zesde wed strijd voor de zomercompetitie viste de hengelsportvereniging Waddinx- veen afgelopen zaterdag in de Hol landse IJssel tussen Haastrecht en Gouda. De vangst was niet geweldig. De uitslag van dit kasconcours was als volgt, in de A-groep: 1. W. v.d. Wal 1550 gr., 2/3. J. Verhoef en M. Reichard 1460 gr., 4. P. Hofman 1310 gr., 5. A. van Leeuwen 1260 gr. In de B-groep: 1. M. Hoogerdijk 1160 gr., 2. J. de Wit 890 gr", 3. S. Pellekooren 870 gr.. 4. P. Dorre- steijn 830 gr., 5. C. v.d. Wal 770 gr. De eerstvolgende wedstrijd voor deze competitie wordt gehouden op zon dag 11 september a.s. in het Aarka- naal. Vertrek van het station om 06.00 uur. Op 12 september volgt de derde zondagwedstrijd in het Gouwe kanaal. X SUCCESVOL In een van Be Fair Zijde matige wed strijd werd woensdag 25 augustus gelijk- gespeeld tegen het Bodegaarfse Rohda waarin oud-Be Fair speler Arjan Ver sloot een zeer actieve rol vervulde. Door het goede keeperswerk van Nico Heesterman werd een nederlaag voor komen en bleef de stand 1-1. Zaterdag 28 augustus speelde Be Fair te gen de leste klasser Vitesse Delft. Direct na het beginsignaal trok Be Fair met goed spel ten aanvalmaar een beetje ge luk en de uitstekende keeper Paul Oor twijn stonden doelpunten in de weg. Nadat Be Fair wat was uitgewoed nam vitesse het over. Toen bleek ook dat vooral op het gebied van bal aannemen en doorspelen Be Fair tekort kwam. Vi tesse liet duidelijk zien dat de bal sneller gespeeld moet worden om eerste klas voetbal te spelen. Met de rust stond het 0-2 voor de gasten wat verdiend was. De tweede helft was van veel minder niveau en in de stand kwam geen verandering meer. De bokswedstrijd tussen de 53-ja- -> -» rige elftalleider Willem van Es en der arbitrage van leerling-bokser M. Houweling natuurlijk plaats op het veld van de organiserende voetbalvereniging ’’Waddinx- veen" in het sportpark ”de Sniep” aan de Sniepweg. Onze verontschuldiging voor deze vergissing. Rest ons nog te vertel len dat het publiek zichtbaar ge noot van de bokswedstrijd tussen de trainer van de afdeling zaterdag en de leider van het eerste zater- dagelftal. WADDINXVEEN - Voor dc Wad dinxveense korfbalvereniging Korbis is de eerste de beste competitiewed strijd in de eerste klasse van de af deling Rotterdam van het Konin klijk Nederlands Korfbal Verbond (KNKV) uitgedraaid op een neder laag. Tegen streekgenoot Reeuwijk werd het 5-7. Zonder de prestatie van de Reeuwij kers te kort te doen kan wel gesteld worden dat Korbis het niet zo ver had moeten laten komen. Nadat Reeuwijk een 5-3 voorsprong van Korbis teniet had gedaan begonnen de Waddinxveners met nog zo’n kwartier in de tweede helft zenuw achtig te spelen met als gevolg veel balverlies. Hierdoor kon het gebeuren dat Reeuwijk uit frequent balbezit de be slissende treffers kon scoren. Jammer was het daarbij wel dat de zesde tref fer van de Reeuwijkers uiterst du bieus genoemd kon worden. Maar ja, ook dubieuze doelpunten tellen mee, daar zullen de Waddinxveners toch aan moeten wennen, of liever daar zelf iets tegenover stellen door uit goed samenspel die kansen te creëren welke tot doelpunten kunnen leiden. Overigens was de eerste helft van de ze partij korfbal best het aankijken waard. Al snel kwam Korbis op een 1-0 voorsprong via Dick Haagsman. Deze stand zou zo’n 20 minuten on veranderd blijven alvorens Reeuwijk naar 1-3 wist uit te lopen. Jammer was het wel dat invaller scheids rechter Benjert een glaszuivere bal van Henny Noordam zogenaamd we gens duwen afkeurde. Toch kwam Korbis via Truus Visser fraai op ge lijke hoogte (3-3) wat tevens de rust stand. betekende. De tweede helft liet aanvankelijk een goed spelend Korbis zien wat resul teerde in treffers van Dick Haags man. De stand was toen 5-3 in het voordeel van Korbis. Toen evenwel Reeuwijk goed terug kwam tot 5-5 was Korbis van slag af en was de ne derlaag een feit. Hopenlijk raakt Korbis wanneer het zaterdag uit tegen het Waterschip speelt niet onnodig in de problemen bij een eventuele achterstand. De ploeg herbergt genoeg kwaliteit om dat te voorkomen. UITSLAGEN Korbis I - Reeuwijk I de Kapellen III - Korbis II PROGRAMMA Zaterdag 4 september Klasse IA: ’t Waterschip I - Korbis I aanvang 16.00 uur te Hoogvliet Klasse IIIC: de Jodan Boys III - Kor bis II 16.00 uur te Gouda Klasse IVD: Korbis III - Olympia IV 15.00 uur te Waddinxveen Adsp. A: Nieuwerkerk AH - Korbis AI 10.30 uur te Nieuwerkerk Adsp. B: Reeuwijk BI - Korbis BI 10.30 uur te Reeuwijk Adsp. B: Ter Gouw BI - Korbis Bil 10.45 uur te Gouda Pup. C: Korbis Cl - Vriendenschaar CI1 11.00 uur te Waddinxveen Pup. C: Ter Gouw CF - Korbis CI1 9.30 uur te Gouda Pup. D: Korbis Dl - KOAG Dl 12 00 uur te Waddinxveen Pup. D: Korbis pil - IJsselvogels Dl 13.00 uur te Waddinxveen WADDINXVEEN De Waddinx- [veense postduivenvereniging De Sper wer nam deel aan een concours van uit Duffel. In concours 5 73 duiven. Gelost om 8.30 uur. Aankomst eerste duif 9.43 uur, laatste duif '9.53 uur. Snelheid eerste duif 1455 m per min. 11 Koren 1-3-6-7-23-31, H. Vink 2- [36-52-91, Toor en Zn. 4-3 7-42-47- 54-59-76-79-97, M. Verbeek 5-61- 121-132, Mevr. Toor 8-9-27-38-92- 134, W. Breedijk Sr. 10-20-28-33-64- 75-82-86-99-105-114-119-141, N. hoogerdijk 11-30-67-81-95-140, v. K liet-Dij kstra 12 -16 -2 5-10 9-118 -131 N. Metselaar 13-29-49-77-83-87-102- 1124, M. Tollenaar 14-39-93-104, de Kok-Bijmans 15-128, Mevr. Janmaat [17, C. Bode 18-94-111, F. Rip 19- ^9-80-88-96, D. Heeren 21-43-60-72- B5-10L108-115-130-139, H. v. Dijk E2-65-70-106, J.W. Sekeris 24-51, Smit-Troost 26-41-46-53-56-112, C. Hofman 32-135, Mevr. Twigt 34-40- [18-74-98, Mevr. Versloot 35-84-90- h001O7-l 17-123-138, T. den Ouden H4-68, H. Metselaar 45-50-58-63-65- h-78-89-122-127-136-143, J. v. Erk 67-110-113, Twigt en Zn. 62-120, ;A. Hofman 66, P. Bonefaas 71-103- [137, F. Middelkoop 116, J. Jansen B25, A. Kivits 126-129, A. de Wit 133-142. Bodegraven. De Nationale Zwemvier daagse duurt nog tot en met vrijdag avond. Het nevenprogramma vermeldt nog naast een dagelijkse braderie van 17.00- 20.00 uur een vijfkamp (woensdagavond van 18.00-20.00 uur), ponyrijden (woensdagavond van 17.00-20.00), een korfbaldemonstratie (woensdagavond MINI’S Aan de mini's en aan de jeugd wordt bij HCW heel veel aandacht besteed. Aan de begeleiding door zoveel mogelijk spe ciaal opgeleide clubleden wordt al het mogelijke gedaan en met steeds meer succes. De junioren - jongens en meisjes WADDINXVEEN Zaterdag werd in zwembad “De Wasbeek” te Sassen- heim de eerste zwemwedstrijd van het nieuwe seizoen gehouden. Aan de B-wedstrijd namen drie “De Gouwe leden deel, allen op de 100 m school slag onder 10 jaar. Martel Ribbens behaalde een 3e plaats met een tijd van 1.51.6. Mari- ke Russcher zwom een tijd van 1.51.5 en verbeterde haar persoonlijk record met 0,9 sec. Mirjam Vitalis zwom een tijd van 1.48.8 waarmee zij een eerste plaats behaalde. Deze tijd was tevens goed voor haar eerste A-limiet. Voorwaar een goede start van het nieuwe sei zoen! WADDINXVEEN Het eerste acht tal van de Waddinxveense damvere niging Excelsior, het afgelopen jaar dank zij het behaald districtskam- pioenschap gepromoveerd naar de Zuidhollandse hoofdklasse, wacht een zware competitie. Clubkampioen Tijmen den Ouden sr. en Gerrit van der Zijden en Henk den Outer kunnen vanwege andere ver plichtingen in de komende competi tie niet voor hun club uitkómen, zo deelde voorzitter Piet Swart mede bij aanvang van de jaarvergadering, wel ke vorige week donderdag werd ge houden in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw Het Trefpunt. Staande de vergadering werden de le den A. Blonk en D. van Willigen, die de club de afgelopen zomer ontvie len, herdacht. De twee bestuursleden C. J. Barelds (public relations) en J. Both (secretaris en rondspelleider), die aftredend waren, werden herko zen. Hamerstuk was de bespreking van het te spelen rondspel voor de komende onderlinge competitie. Na discussie wérd tot stemming overgegaan. Het resultaat was, dat in één groep zou worden gespeeld gevolgd door finale- poules van elk 6 spelers. Plaatsing in de poules geschiedt op grond van het eigen gemiddelde, met als voorwaar de dat minimaal 18 partijen zijn ge- Zaterdagmiddag 28 augustis klokslag 3 klonk het eer- 5te fluitsignaal in sportzaal “Groens- naard” voor de tweede editie van het ■Vriendenvolley baltoumooi 1982”. L 1981 spontaan georganiseerd om- Ljat enkele vrienden “best eens” zou- Ln willen volleyballen, hetwelk zo’n poot succes werd, dat men toen al ki: “Volgend jaar doen we het Leer!”, en nu dus herhaald is. De drie organisatoten, te weten Jo- Lnda Mos, Helma v.d. Helm en Piet Honkoop, hebben de laatste \\jpken zich kunnen verdedigen mid dels 1. 34-29. Dit eindigt ech ter treurig, daar er zou volgen het offer 1. 30-34 2. 29x40 18- 23 en uit. Daarom speelt wit nu 1. 33-29. Nu wordt geofferd. L 19-24 2. 29x20 25x14 3. 34x25 14-19. De zet 18-23 lijkt onafwendbaar. Doorbraak met het tegenoffer 25-20 15x24, 39-34 18-23, 34-29 23x21, 29x20 wordt fraai weerlegd met het tegenoffer 19- 24, 20x29 21-27, 22x31 26x37 met winst. Echter alle voortzettingen zijn tot het ein de toe doorberekend. Met een heimelijke combinatie wordt de partij beëindigd. 4. 39-34 18-23 5. 27-21 26x17 (Na 5. 23x32 volgt 6. 21-16) 6. 22-18 13x33 7. 25-20 15x24 8. 34-29 23x34 9. 44-39 34x43 10. 49x20. Doot twee schijven te offeren verkrijgt wit door gang naar dam. Hier resteert een duidelijke remisestand. Onderstaande cijferstand is de aanleiding van een grappig, doch verrassend slot. Wit: 25,30, 33, 40en 43. Zwart: 8, 10, 12, 14 en 23. Arglistig speelt wit 1. 30-24 waarna zwart er in tuinde door 1- 23-29? spelen. 2. 24-19 29x49. De meerderheid zal ver slagen worden. Tegen wil en dank. 3. 25-20. (alle witte schijven zijn in de strijd betrok ken en toch winnen ze). 3. 49x13 4. 20x7 met winnend eindspel. Oplossing van vorige rubriek. Wit: dammen op 11, 26 en 27. Zwart: dam op 48. Itit wint deze toch eenzoudige opgave via 11-28. Zwart kan nu rileen de velden 34, 30 en 25 bezetten. Altijd zal volgen 27-43 en 28-37. Een bijzonder fraai probleem als opgave voor deze week. Wit: 27, 34, 37, 38, 39, 43 en 44. Zwart: 8, 16, 18, 23, 26, 28 en Literaard is wit aan zet en kan winnen. Oplossing volgende ru briek. .zou

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 17