Gemeenteraad valt uit elkaar 3 Wethouders en 16 I raadsleden krijgen samen ruim 3 ton Programma Nationale Zwemvierdaagse Waddinxveen betrokken bij overlevingsplan Eminent BV A J ADVERTEREN DOET VERKOPEN Onze steun moreel belangrijke druppel op gloeiende plaat Dominee dr. J. C. de Moor Al is de dader nog zo snel... Katholieke Ruim 40 mille voor restauratie Bejaardensoos naar Texel Bij afscheid van vijf raadsleden vrouwen gaan naar het GEB Bingo-avond bejaarden Vrijdag 3 september Woensdag 1 september Donderdag 2 september gaat trouwen EMINENT OP DE FIRATO MET BETAALBARE PRIJZEN ning en een aantal opmerkelijke mo gelijkheden”. orgel Kruiskerk Discussie over arbeid op PvdA- ledenvergadering ""7 I 2 4 r t WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1982 gekrakeel waar het gaat om het aanblij- dat dat ook bij Kortom, Eminent instrumenten zijn in hun soort een klasse apart. Dit jaar mag de consument op de Firato in Amsterdam kennismaken met twee nieuwe orgels van het huis. Twee in strumenten, die opvallen, aldus het persbericht “door eenvoudige bedie- F. H. DE RUIJTER (VVD) Het eind van de achtervolging, die zich ’s nachts over een flinke afstand over de rijkswegen afspeelde, betende voor twee agenten, uit Nieuwegein, lichamelijke schade: de een kreeg een hersenschud ding en de ander brak zijn enkel. Hun auto werd vernield. WADDINXVEEN - Met een excursie naar het Gemeenschappelijk Energiebe drijf Gouda en omstreken (GEB) gaat woensdag 15 september het nieuwe sei zoen van de Katholieke Vrouwenorgani satie 1980 in Waddinxveen van start. Vertrokken wordt ’s morgens om half tien. Aan deze activiteit kunnen maxi maal 30 vrouwen meedoen. Andere punten uit het nieuw winterpro- gramma van de Katholieke Vrouwenor ganisatie 1980 zijn: A. H. VAN GENT (PvdA) ven als raadslid van de heer Van Gent, hebben B. en W. kennelijk doen beslui ten het afscheid van de niet terugkeren de raadsleden te vermelden als een apart punt op de agenda. Voof feestelijke toe- nu de Waddinxveense gemeenteraad uit el kaar valt na vier jaar samenwerken. Het Waddinxveense wethouderschap is financieel gezien geen full-time baan, maar gezien het vele werk dat in een ge meente van bijna 22.000 inwoners wordt gedaan zou dit overigens best kunnen. Dit schreef de Minister van Binnenland se Zaken, mr. M. G. Rood; in een brief aan de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG). De VNG heeft op 30 maart jl. aan de ambtsvoorganger van minister Rood het rapport ’’De wethou der gewaardeerd’’ aangboden. Hierin is een aantal aanbevelingen ge formuleerd die verbetering van de mate riële positie van de wethouder beogen. De bewindsman acht het ook onder de huidige moeilijke financiële omstandig heden waarin het Rijk verkeert, gewenst om te bezien wat er gedaan kan worden ter verbetering van de positie van de wet houder. ten, zijnde samen 8.794,- voor elk van de 16 gemeenteraadsleden. Zij doen dit werk helemaal naast hun gewone baan of uitkering. 17.00-23.00 uur Braderie 18.00-23.00 uur Openluchtpopfestival (toegangsprijs 5,-, in voor verkoop 6,-,deelnemers gratis). POSITIE WETHOUDERS Kortgeleden is duidelijk geworden dat volgens minister mr. M. Rood van Bin nenlandse Zaken er geen geld beschik baar is voor d verbetering van de positie van de wethouders. Aanbevelingen met betrekking tot een eventuele verbetering in de materiële positie van de wethouders kunnen alleen worden verwezenlijkt als de daarvoor benodigde extra financiële middelen ter beschikking komen. Deze extra midde len zijn echter niet beschikbaar, zodat er, althans op dit moment, geen oplos sing is voor de problemen rond de mate riële positie van de wethouders. H. VANEK (PvdA) VVD-fractievoorzitter F. H. de Ruijter, omdat hij door zijn partij op een onver kiesbare plaats is gezet, PvdA-raadslid H. van Ek. omdat hij niet meer kandi daat wilde zijn en bovendien per 1 okto ber aanstaande bedankt voor de Partij van de Arbeid, PvdA-raadslid Ch. A. A. Hel gaal hier om 3.200 vierkante meier kantoorruimte 1 voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). I velingen van de VNG in het rapport "De Wethouder gewaardeerd” zal hij bij zijn overwegingen betrekken. Minister CH. A.A. WIJNEN (PvdA) burgemeester naar Zevenhuizen is ver trokken, maar nog wel te kennen heeft gegeven deze raadsperiode als papieren raadslid te willen afmaken. Het gedwongen vertrek van een aantal raadsleden, gepaard gaande met ontslag spraken is dan ook geen ruimte W. L. M. KRUIJK (CDA) Wijnen, omdat zijn partij te weinig stem men trok om ook voor hem een plaatsje vrij te maken, CDA-raadslid W. L. M. Kruijk, omdat hij zich niet meer beschik baar had gesteld en bovendien in het zicht van de eindstreep ontslag nam en PvdA-raadslid A. H. VAN Gent, die als van het partijlidmaatschapen het nodige i over een veel te groot gebleken orgelkasten, zijn twee belangrijke RAADSLEDEN In dezelfde gemeentebegroting voor 1982 staat aan vergoeding, tegemoetko ming en kosten aan de gemeenteraadsle den een bedrag vermeld van 140.704,- Hiervan bedraagt de tegemoetkoming en kosten in totaal 21.584,-. Per ge meenteraadslid van CDA, VVD, PvdA, PCW en D’66 betekent dit een bedrag van 7.445,- als vergoeding en 1.349,- aan tegemoetkoming en kos- WADDINXVEEN/LEIDEN - De 24- jarige Waddinxvener J. S. was onlangs samen met de Boskoper R. P. (26) in Leiden op de vlucht geslagen na het for ceren van een automaat van een benzi nestation in de Sleutelstad. Hierbij werd voor 12.000,- vernield. De twee die ven konden na een woeste achtervol ging, waarbij agenten gewond raakten, in Oisterwijk worden aangehouden. bedrijf door wil gaan. Gesproken wordt van een nieuw realisme, dat al aanwezig is bij de nieuwe directie en dan ook aanwezig zal moeten zijn bij de medewerkers die er behoor lijk hun schouders onder zullen moe ten zetten om het bedrijf - dat drie jaar tevergeefs op micro-computers wachtte en in de jaren 1976-1979 een verlies van 25 miljoen gulden op liep - weer helemaal gezond te krij gen. Een belangrijke markt voor Emi nent BV (dat meer dan tweevijfde van de Nederlandse markt beheerst) is de exportmarkt, want van de 20.000 orgels die elk jaar worden ge maakt, gaan er 12.000 de grens over. titi <flaat er °P een b°rd dar ‘s geplaatst voor de kantoor- en bedrijfsruimte van Eminent BV aan de Wad- l'lrtt^U,(P i '“'w^kbl [^et °m 3-200 vierkante meter kantoorruimte en 5.000 vierkante meter bedrijfs- WADDINXVEEN/BODEGRAVEN/ AMSTERDAM Eminent: Neder- I landse orgels van wereldklasse. Of zo- I als de Engelstalige verkoopboodschap I luidt: “A touch of excellence”. Over- I dreven? Nee hoor, het bedrijf uit Bo- I degraven heeft immers een grootse I reputatie te verliezen op haar gebied. I En de rijk gekleurde en van veel fo- I to’s voorziene omslag van de persmap I meldt dan ook niet voor niets dat I Eminent niet alleen één van de meest I vooraanstaande fabrikanten van elec- I tronische orgels is, maar ook van huis I uit de grootste gespecialiseerde bou- I wer is van huisorgels in Europa. Eminent’s Solina T model is ver krijgbaar in twee uitvoeringen. De Solina T250 uitvoering met “horse shoe” kost de consument f. 7.795,— terwijl de iets luxer uitgevoerde T255 tweehonderd gulden meer vraagt (f. 7.995,-). WADDINXVEEN - Het programma van de in het Waddinxveen se openluchtzwembad ”De Sniep” te houden Nationale Zwem vierdaagse 1982 ziet er zo uit: WADDINXVEEN - Volgende week dinsdagavond 7 september treedt voor een periode van vier jaar een nieuw col lege van Burgemeester en Wethouders ert een nieuwe gemeenteraad aanDit als gevolg van de woensdag 2 juni gehouden gemeenteraadsverkiezingen, die forse winst voor de VVD opleverde (van 3 naar 5 zetels), het CDA leed verliezen (van 6 naar 5 zetels), de PvdA eveneens verlies bracht (vhn 5 naar 4 zetels) en de PCW (SGP/HK V/RPF) een gelijk aantal zetels ded behouden (4), evenals D’66 (1). De 19 gekozen volksvertegenwoordi gers, waarvan er drie tot wethouder zul len worden benoemd (Paul van Schie, Lous Oosterbroek-Waagmeester en drs. Martin Kraaijestein), zullen in de peri- De twee aanghouden mannen werden om half vier opgemerkt door politiemen sen in een surveillance-auto en gingen er met grote vaart vandoor, negeerden stoptekens, reden een verlichte stopmar- kering aan flarden en ontweken bij Ois terwijk een dwars op de weg gezet poli- tie-busje. Even verderop belandden ze in de sloot. De achtervolging had een uur geduurd. De achtervolgende Nieuweg- einse auto kon de barricade niet ontwij ken en botste erop. Dinsdag 21 september SpelletjesavondlAanvang 20.00 uur in De Unie. Dinsdag 12 oktober Textiel verven. Aanvang 20.00 uur in De Unie. Dinsdag 9 november Zelf wijn maken en uiteraard proeven. Aanvang 20.00 uur in De Unie. Woensdag 30 november St. Nicolaas met een presentje. De kos ten voor deze avond bedragen 6,- p.p. Aanvang 20.00 uur in De Unie. Woensdag 21 december Kerstfeest. Aanvang 20.00 uur in De Unie. Woensdag 19 januari Jaarvergadering, uiteraard met een spel letje bingo. Aanvang 20.00 uur in De Unie. Vrijdag 25 februari Jaarlijkse feestavond in het Anne Frankcentrum WETHOUDERS In Waddinxveen is voor dit jaar op de ge meentebegroting een bedrag van 166.203,00 uitgetrokken om de drie wethouders te kunnen betalen. Dat be tekent per wethouder een inkomen van 50.019.00 (inclusief vakantietoeslag), terwijl als prmie AOW 5.382,- wordt geraamd. Bovendien bestaan er nog de- claratieregelingen. Dat zijn behoorlijke bedragen, te meer als men bedenkt dat het voor VVD-wet- houder Lous Oosterbroek-Waagmees ter om neveninkomsten gaat, omdat haar man een volledige baan heeft. CDA-wethouder Paul van Schie be schikt over een werkloosheidsuitkering en de nieuwe PvdA-wethouderdrs. Mar tin Kraaijestein over een inkomen van wege zijn werk als beleidssocioloog bij de Erasmusuniversiteit in Rotterdam. ode 1982-1986 naar beste vermogen en onder aflegging van de gebruikelijke eed of belofte het belang van de plaatselijke gemeenschap gaan dienen. Maar dat hoeft niet voor niets te gebeuren. Wet houders en gemeenteraadsleden krijgen voor hun politieke werk een vergoeding. Gezamenlijk zelfs 306.907,-. 17.00-20.00 uur Braderie 13.30-20«00 uur Speelkasteel 18.00-20.00 uur 5-kamp 17.00-20.00 uur Ponyrijden 19.00-20.00 uur Korfbal-demonstratie 16.00 uur Start 250 meter Nationale zwemvierdaagse 17.00-20.00 uur Braderie 18.00-20.00 uur 5-kamp voor iedereen 19.00-20.00 uur Volleybaldemonstratiewedstrijd 17.00-20.00 uur Ponyrijdèn 18.00-20.00 uur Fiets er ’s uit WADDINXVEEN De sinds vorig voorjaar in Waddinxveen werkzaam zijnde gereformeer de predikant dr. J. C. de Moor gaat hertrouwen. De aan de Groensvoorde 52 wonende do minee, die in' 1981 het met emeritaat naar Alphen aan den Rijn vertrokken ds. J. Modder aar in de wijk van de Kruiskerk aan de Passage opvolgde, kon digt in het vrijdag verschenen mededelingenblad voor de. Ge reformeerde Kerk van Wad dinxveen “Ontmoeting” aan halverwege deze maand in het huwelijk te zullen gaan treden met een weduwe uit Rotter dam. De bruid is een lid van de Ge reformeerde Kerk in Hillegers- berg-Schiebroek, waar ds. De Moor van 1968 tot 1977 stond. Zij zal een punt gaan zetten achter haar administratieve functie in een Rotterdams be jaardentehuis. “De hernieuwde kennismaking liep zo fijn, dat we in de vakantie tot het be sluit kwamen om te gaan trou wen”, aldus een gelukkige pre dikant, die in het mededelin genblad zijn rubriek ‘Pastoralia’ begint met de zin “Allereerst een voor mij persoonlijk, en naar ik hoop en verwacht ook voor u heugelijke mededeling.” Het huwelijk zal donderdag 16 september om twee uur ’s mid dags worden voltrokken in het gemeentehuis van Rotterdam- Hillegersberg. De kerkelijke in zegening is bepaald op zater dagmiddag 18 september om twee uur in de Kruiskerk aan de Passage. Deze plechtigheid m de kerk zal worden geleid door de vader van de bruide gom, die in Canada woont maar dan nog met zijn vrouw op vakantie in Nederland is. Na de dienst is er in Het Trefpunt gelegenheid tot feliciteren. Het tweetal neemt vervolgens een week vakantie. Ds. De Moor, die in het mede delingenblad zegt in meerdere opzichten in Waddinxveen een lang en moeilijk jaar achter de rug te hebben: “Als alles vol gens plan verlopen mag, zullen er dus vanaf 18 september twéé mensen, gelukkige mensen, wo nen op de Groensvoorde 52, gelukkig óók omdat je de ge meente nu eenmaal heel wat beter samen kunt dienen dan alléén. WADDINXVEEN - Vanavond (woens dag) vergadert de Waddinxveense ge meenteraad voor de laatste maal in oude samenstelling. Volgende week dinsdag avond wordt voor de periode van vier jaareen nieuwe raad geïnstalleerd. In de oude raad komen niet meer terug dit uit het faillissement van de moe der geredde bedrijf. “Er is geen sprake van dat dat ook bij Eminent gebeurt. Onze steun is niet meer dan een moreel belangrijke druppel op de gloeiende plaat. Wij geven die hulp omdat het gemeente bestuur geloof heeft in de orgelfa- briek en omdat de werkgelegenheid van 380 personeelsleden van Emi nent, een aantal arbeidsplaatsen bij sociale arbeidsvoorzieningen en bij honderd detaillisten op het spel staat”. Uit alles blijkt dat Eminent BV de fouten van het verleden wil verge ten en met het gezonde deel van het derhandelingen ongestoord te kun nen laten doorgaan. Het Dagblad van Rijn en Gouwe stel de de Waddinxveense CDA-wethou- der de vraag of Waddinxveen wellicht weer op dezelfde manier zou kunnen helpen, zoals dit voorjaar met OGEM-dochter Van Schaik Berg huis BV aan de Zuidkade het geval was door de panden en de grond van Is daar eerst de Solina P275, het uit gesproken topmodel van de P-serie orgels van Eminent. Voorde kenners even wat bijzonderheden: 5 voetma ten op het bovenmanuaal, electroni- sche presets, string-ensemble, multi voice op beide manualen en het pe daal, touch-strips met LED-indicatie voor het op roepen van fill-in’s en breaks (slagwerk-solo’s) en ten slotte twee verschillende arpeggio’s. De ver koopprijs van dit orgel is op vijf gul den na zesduizend piek (f. 5.995, Dan komt Eminent met de Solina T-serie. Orgels die opvallen door in bouw van natuurgetrouwe stemmen, optimaal bedieningscomfort dankzij gebruik van veel electronische pre sets, een opmerkelijke bedienings- automaat met accoordherkenning, touch-trips voor het oproepen van breaks en fill-in’s (LED-indicators ge ven het ritme aan), een uitgangsver- mogen van 50 en 10 W via twee ka nalen, twee arpeggio’s, 6 voetmaten op bovenmanuaal, 4 voetmaten op ondermanuaal 2 voetmaten op pe daal, string-ensemble op alle manua len en het pedaal, celeste voor het maken van een ruimtelijke weergave en drie unieke synthesizer-stemmen. WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bij- nenpad wordt maandagavond 6 sep tember om acht uur voor alle bejaar den een bingo-avond gehouden. Er zijn prachtige prijzen te winnen. De kosten van deelname bedragen twee gulden per persoon. dit moment in uitzicht stellen. De kandi- daat-wethouders zullen zich dan ook voor hun oordeel over de honorering van de wethoudersfunctie, alsmede over de overige rechtspositionele voorwaarden vooralsnog op de bestaande regelingen dienen te baseren”, aldus de Minister. Minister Rood deelt de VNG verder me de dat hij zijn definitieve standpunt over de rechtspositie van de wethouder zo spoedig mogelijk zal bepalen,De aanbe- avond 16 september om acht uur in café- restaurant De Unie aan de Kerkweg- Oost te houden openbare ledenvergade- betrekken. Minister rjng Van de PvdA zal voornamelijk ge- Rood streeft ernaar om in 1983 een afge- sproken worden over het onderwerp WADDINXVEEN4- Dit en vorig jaar is er voor de restauratie van het pijporgel in de Gereformeerde Kruiskerk aan de Passage ruim 40.000 gulden bijeenge bracht. Dit bedrag is voldoende geble ken voor de broodnodige opknapbeurt. Hierbij moeten naar zijn mening niet al- Bij de vergaarde 40 mille zit bijna 22.000 leen de salariëring van de wethouders, gulden opbrengst van de dit jaar gehou- maar ook (de organisatie van) hun pensi- den rommelmarkt en ruim 13.000gulden oenvoorziening en de vergoedingsrege- die de vorig jaar gehouden eerste rom- ling voor gemeenteraadsleden aan de or- melmarkt opbracht. ”Een fantastisch de komen. ”Een verandering van de nu bedrag”, oordeelt de heer J. Akkerhuis geldende regelingen kan noch wil ik op over de totaalopbrengst van 40.062,18. WADDINXVEEN - Op de donderdag- rond pakket maatregelen mede aan de ”‘Een bezinning op het begrip arbeid”. VNG om advies voor te leggen, mits de Andere punten op de agenda zijn mede- financiële problematiek kan worden op- delingen, ingekomen stukken en rond gelost. vraag. WADDINXVEEN/BODEGRAVEN/DEN HAAG - Van het strijdtoneel rond de in financiële moeilijkheden verkerende fa briek van electronische orgels Eminent BV die aan de Staring- laan in Waddinxveen besenikt over een veel te groot gebleken hypermoderne fabriek voor 17 mededelingen te doen. De eerste is dat minister dr. J. Ter- louw van Economische Zaken pro beert de helpende hand te bieden. Daarover heeft hij al gesprekken ge voerd met potentiële nieuwe aandeel houders (waaronder de werknemers die hiervoor loon gaan inleveren), die de resterende miljoenen op tafel zul len moeten leggen. De tweede mededeling is dat het mi- misterie van Economische Zaken het èens.is met het opgestelde en 20 mil joen omvattende qverlevingsplan van Eminent BV, welk bedrijf nu ook de* tijd en gelegenheid krijgt hieraan ver der te werken, omdat de Haagse rechtbank de orgelfabrikant voorlo pig heeft ontheven van de verplich ting haar schulden af te betalen. De directie had om deze surséance van betaling overigens zelf verzocht. NIEUWE FABRIEK Het overlevingsplan behelst met na me de oprichting van een nieuwe orgelfabriek, waarin de produktie, ontwikkeling en verkoop van electro nische orgels wordt ondergebracht. Volgens de directie van Eminent en de door de overheid aangestelde be windvoerders is hiermee de werkge legenheid van de al bij de orgelfa briek betrokken 380 mensen gewaar- borgt. Blijft over de bestaande be sloten vennootschap, die onder meer beschikt over het goiid geld kostende onroerend goed (lege fabrieksruimte en lege kantoren) aan de Waddinx veense Staring laan, dat in 1979 of ficieel in gebruik werd genomen. Het moet uitgesloten worden geacht dat deze panden en gronden in Wad- dinxveen-Noord aangekocht zullen worden door de gemeente Waddinx veen. Namens het gemeentebestuur heeft wethouder P.FJ. van Schie (CDA) overigens wel aan het overleg rond Eminent BV deelgenomen, evenals het ministerie van Econo mische Zaken, de gemeente Bodegra ven, de banken en de werknemersor ganisatie. Afgewacht moet worden of de ge meente Waddinxveen naast de morele steun tot behoud van een bealngrijk stuk werkgelegenheid in Bodegraven en Waddinxveen, bij sociale werk plaatsen en bij vele wederverkopers, ook nog een geldelijke bijdrage op tafel zal kunnen leggen. Mededelin gen daarover worden in het openbaar nog maar weinig gedaan om de on- WADDINXVEEN Het vorige week Idinsdag gehouden jaarlijkse reisje van de bejaardensociëteit in het Anne I Frank-centrum is een fijne dag ge worden. De reis ging ditmaal naar het eiland Texel. Het diner werd ’s avonds gebruikt in Kaagzicht te Kaagdorp, waar namens het gemeen tebestuur een extra consumptie werd aangeboden aan de deelnemers. Dinsdagmorgen om 8 uur vertrokken er twee bussen van Brouwers Tours en twee personenauto’s richting Schoorl, waar de koffie met gebak al klaar stond. De reis ging verder naar [Den Helder. Aan de kade lag de boot al om het Waddinxveense gezelschap over te varen naar het eiland Texel. Daar aangekomen kwam er een gids in de bus om iedereen zo verder te leiden over het mooie eiland Texel. In het motel “Texel” in de Koog werd de lunch gebruikt. Iedereen liet die zich dan ook heerlijk smaken. Daarna ging de reis verder over het eiland, waar men op verschillende Ipunten een fantastisch uitzicht had over het eiland. |In Hotel “Bos-Duin” gebruikte men pe thee met cake. Na de thee werd de pratste ^route op het eiland Texel ge waakt om zo weer bij de boot te ko pen, de naar Den Helder voer. Voor helen was dit ook een echte bele- Ivenis. F an Den Helder uit gingen de soos- lleden naar Kaagdorp om in “Kaag- Ipht” het diner te gebruiken. Voor |net diner sprak de presidente van de I rouwelijke Vrijwillige Hulpverle- liiing (VVH), mevrouw G. Hartman-v. ld. Berg, nog enkele woorden. Na- Iwens de gemeente werd er nog een Extra consumptie aangeboden. Die ■geste werd met een warm applaus be- fcroet. I- a het diner gingen allen in een op gewekte en voldane stemming huis waarts. Om ongeveer negen uur arri veerde iedereen bij het Anne Frank- Ipntrum. Het was voor allen, on- ïanks dat het op de terugweg regen- |ae’ een fijna dag geweest. A

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 7