s UITNODIGING zeer kritisch aan de orde NC V B Raad stelt een commissie in voor ’t Hazeveld 7 Functioneren hoofdleidster 0 g! Panelbrick BV Acht avonden met de NCVB Vervuilde Bouwvoorlichting hield een symposium D. Lont (PvdA) wilmej. C. C. Blonk ontslaan De Schaapskooi 4 avonden open in Het Anker PRIVACY BELEMMERT ONDERZOEK 3 Werkloze jongeren straatveger Bep Baelde’s praalwagen op tv Legerdominee vertelt over Christelijke Plattelandsvrouwen grond aan Mercuriusweg? WADDINXVEEN - De gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven is aan het bekijken of de grond bij Bak ker Coating BV aan de Mercuriusweg wellicht verontreinigd is. Dat is gezegd door wethouder P. F. J. van Schie (CDA) in de raadscommissie voor open bare werken en-bedrijven, al werd het noemen van de bedrijfsnaam daarbij vermeden. Onderzoek naar behoud school 1 BESTEMMINGSPLANNEN VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) O BESTUURSZAKEN g SPREEKUREN O BOUWVERGUNNINGEN v VERGADERINGEN V TELEFOONNUMMERS - DIVERSEN P INZAMELINGEN XT 1 01820-15767 01727-4044 070-210001 4433 4433 2222 3000 3000 In verband met de uitbreiding en verboitwing van de PROF. KOHNSTAMMSCHOOL voor Openbaar MAVO, mauritslaan 55, worden ouders, oud-leerlingen en belangstellenden uitgenodigd voor een open huis op donderdag 16 september a.s. van 20.00 tot 22.00 uur. ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus400, 2740 AK Waddinxveen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1982 '82 WADDINXVEEN GEMEENTE 01820-16066 010-362244 De praalwagen voor het Aalsmeerse bloemencorso van de Waddinxveen- 1/ aan de orde zullen komen zijn deze: Woensdag 15 september 1982 Commissie Openbare Werken en Bedrijven Woensdag 15 september 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Collectanten die in deze periode voor een ander doel collecteren hebben geen vergunning voor het collecteren. Iedere eerlijke collectant heeft een legitimatiebewijs bij zich welke hij/zij op verzoek kan tonen. Waddinxveen, 8 september 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Verleende vergunningen Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwvergun ningen verleend: aan de heer E. J. van Beek, Brugweg 155 te Waddinxveen, voor het oprichten van een garage aan de Julianastraat 1; aan de heer L. Visser, Zuidelijke Dwarsweg 9 te Waddinxveen, voor het oprichten van een bedrijfsruimte. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben in hun ver gadering van 31 augustus 1982 besloten: - aan de beheerscommissie van de TOOSSOOS aan de Jan Willem Frisoweg een dansvergunning te verlenen voor danslessen op de woensdagavonden; - aan de heer en mevrouw De Mik-van Tol een horecavergunning te verlenen voor de kantine in het Veilinggebouw aan de Brede- weg 23 te Waddinxveen; aan de heer C. Los, Dorpstraat 68 te Waddinxveen, voor het geheel vernieuwen en veranderen van een garage; aan de heer R. van der Klip. Brugweg 27 te Waddinxveen, voor het oprichten van een berging; aan de heer J. J. van der Loo, Mozartlaan 34 te Waddinxveen, voor het wijzigen van de achtergevelpui van een woonhuis; aan de heer K. Steller, Alpherwetering20 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak van een woon huis; Wet Arob. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die dooreen besluit van het gemeen tebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet-Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verle nen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij bur gemeester en wethouders bezwaren wórden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. Waddinxveen, 8 september 1982. De burgemeester voornoemd. Van der Linden. WADDINXVEEN - De gemeen te Waddinxveen heeft 3 jonge Waddinxveners, die al lang zon der werk zijn, aangenomen voor het schoonmaken van straten, pleinen en vaartenDat heeft wet houder P. F. J. van Schie (CDA) gezegd in de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven. Het drietal is aangetrokken voor de duur van 40 weken. De rijks- subsidie die de gemeente hiervoor krijgt bedraagt 100 procent van de loonkosten. start van de cursus Volksschilderkunst. v j De onderwerpen die op de acht avonden <jer maatschappelijke se bloemsierkunstenaar Bep Baelde. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuurszaken en Ruim telijke Ordening, der secretarie. “De schoolraad voor het openbaar onderwijs, de Vereniging voor Open baar Onderwijs (VOO) en de beide oudercommissies oordelen inderdaad niet gunstig over de hoofdleidster, maar ik ben nergens schriftelijke klachten van de ouders over haar te gengekomen’’, aldus de christen-de- mocrate, die op grond hiervan meen de dat er geen voldoende zwaarwe gende argumenten zijn om mejuf frouw Blonk te kunnen ontslaan. Zo dacht ook de heer J.B. Borger (VVD) er over. Ontslag of schorsing vond hij niet haalbaar, omdat klach ten ontbreken. Overigens zei de libe raal ervan uit te gaan dat er geen an dere omstandigheden waren die een toename van het aantal kleuters op ’t Hazeveld zou kunnen doen bewerk stelligen. Ir. T. Drost (PCW) maakte WADDINXVEEN Op zondag 12 september om 19.10 uur via Ned. I volgt een uitzending van het bloe mencorso Aalsmeer, waar ook de Waddinxveense Bep Baelde aanwezig was met de praalwagen “Poseidon”. Hiermee verdiende hij een groot gou den medaille en een eervolle vermel ding van publiekst jury. WADDINXVEEN - Woensdagavond 29 september wordt in de LHNO-school De Rank aan de Esdoornlaan de eerste avond van dit seizoen gehouden van de Christelijke Plattelandsvrouwenbond in Waddinxveen. Begonnen wordt om kwart voor acht. Op deze avond zal ds. Poort de aanwezigen komen vertellen over zijn ervaringen als legerpredikant. Op andere avonden dit seizoen zal de Christelij ke Plattelandsvrouwenbond gastvrijheid bieden aan de Stichting Barthimeus en fysiotherapeut R. Gayke- ma, terwijl er ook een avond is gepland voor ’’Anders eten”. De plattelands vrouwen komen éénmaal in de maand bij elkaar. raad in. Besloten werd tol de instelling van een raadscommissie, die ten doel heeft na te gaan of er overlevingskan aantal deskundigen aanwezig." sen bestaan voor ’t Hazeveld en zo ja Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en bedrijvén Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben bij besluit van 22 december, 1981 aan het Prinses Beatrixfonds te Den Haag vergunning verleend om een huis-aan-huis collecte te mogen houden in de periode van 13 september tot en met 19 september 1982. Voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan."Zuidkade-Wilhelminakade”. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat ter gemeen tesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening met ingang van donderdag 9 september 1982 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 1 september 1982, waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid voor een gedeelte van het be stemmingsplan ’’Zuidkade-Wilhelminakade”, voor zover het be treft het op de bij het besluit behorende situatietekening met rode omlijning aangegeven gedeelte van het perceel Zuidelijke Dwars weg 1b. Uitgezocht moet namelijk worden of er van opzet dan wel nalatigheid sprake is en zo ja door wie. De verontreiniging is aan het licht gekomen doordat de parti culiere eigenaar van het onbebouwde terrein giftige stoffen vond. De raads commissie zal van de verdere ontwikke lingen op de hoogte worden gehouden, zo is afgespröken. Laatst kwam in dezelfde raadscommissie ook het rapport aan de orde inzake ver wijdering ondergronds geloosd materi aal bij lakfabriek Boonstoppel BV aan de Wilhelminakade. Hoewel de boel wel moest worden opgeruimd, was er van een alarmerende situatie geenszins spra ke. WADDINXVEEN - Er komt in Wad dinxveen geen risicofactorenonder- zoek naar hart- en vaatziekten. Uit een mededeling van wethouder me vrouw L.M. Oosterbroek-Waagmees- ter (VVD) in de raadscommissie voor sociale zaken, volksgezondheid en woonruimteverdeling blijkt dat het onderzoekbureau hiervan had afge zien, aangezien men vond dat de ge meente Waddinxveen erg moeilijk deed over de privacy en het vooraf vragen om toestemming voor het mo gen verstrekken van persoonsgege vens. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Hol- land staat dat Panelbrick Holdings BV, Waddinxveen, met als vestigingsplaats Voorburg de vennootschapsnaam en handelsnaam heeft gewijzigd in Datalon ’s Gravenhage BV. De statutaire zetel is thans ook de residentie. Het geplaatste/ gestorte maatschappelijk kapitaal is nu 35.000,-. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht, indien u een afspraak heeft gemaakt. Het spreekuur van de burgemeester, de heer C. M. van der Lin den, op vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur gaat niet door. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Aanvraag om vergunning J. Baas B. V. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van 9 september 1982 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, vooreen ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van J. Baas B.V., voor het vergroten van kantoorruimte en het plaatsen van een over kapping op haar bedrijfsterrein Zuidelijke Dwarsweg 1b. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan "Zuidkade-Wilhelminakade”. py y I WADDINXVEEN - In verband met het gereed komen van het verbouwde en uitgebreide Her vormd Verenigingsgebouw Het Anker aan de Nesse houdt de her vormde koffiebar De Schaaps kooi - eerder gevestigd in een an dere ruimte aan de Nesse - een feestweek. De koffiebar, een ont moetingsplaats voor jongeren waar het evangelie centraal staat, is dan iedere avond vanaf kwart voor acht voor 15-jarigen en ou der geopend van dinsdag 14 tot en met vrijdag 17 september. De programma’s beginnen om kwart over acht. Dinsdagavond 14 september wordt de film The Hidding Place (De Schuilplaats) gedraaid. Deze film vertoont de ware gebeurte nissen van Corrie ten Boom en haar familie in het concentratie kamp ’’Ravensbrück". Woensdagavond 15 september komt de jeugdevangelist Gert v. d. Bosch. Donderdagavond 16 september wordt de film ’’Behind The Hiding Place” gedraaid. Evangeliste Corrie ten Boom ver telt dan haar levensverhaal, afge wisseld met fragmenten uit de film van dinsdag. Vrijdagavond 17 september komt de zanggroep ’’Timothy” uit Papendrecht. WADDINXVEEN - De hoofdleidster van de openbare kleuterschool ’t Ha zeveld, welke school vorig jaar ge ïntegreerd is met de openbare Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat, is de aan de Mauritslaan wonende me juffrouw C.C. Blonk. Zij is 58 jaar en in haar vrije tijd politiek actief, want ze is secretaresse van de plaatselijke afdeling van de VVD. Over haar func tioneren als hoofdleidster zijn zowel in de gemeenteraad als in de raads commissie voor de onderwijszaken harde woorden gesproken. Aangenomen mag worden dat over haar ook negatief wordt geoordeeld in de op de sluiting van ’t Hazeveld betrekking hebbende stukken, maar deze zijn niet openbaar gemaakt, ter wijl de raadscommissie voor de on derwijszaken ook nog voor een deel in beslotenheid heeft vergaderd toen volgens VVD-wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester te veel zaken uit de persoonlijke levenssfeer van de betrokken hoofdleidster naar buiten dreigden te komen. In de raadscommissie voor onderwijs zaken zei PvdA-raadslid D. Lont dat de hoofdleidster - haar naarn is in het openbaar geen enkele keer gevallen - niet naar genoegen van de ouders kleuteronderwijs geeft en dat de af deling Personeelszaken (PZ) van de gemeentesecretarie heeft afgetast of ze zou kunnen worden geschorst dan wel kunnen worden ontslagen. Hij gaf aan met Personeelszaken van me ning te zijn dat een succesvolle ont slagprocedure tot de mogelijkheden zou kunnen behoren. “Ik ben daar een voorstander van”, aldus de so cialist. Mevrouw H.J. Groenendijk-Bernard (CDA) zei in de raadscommissie voor onderwijszaken dat “gezegd wordt dat de oorzaak van de sluiting van ’t Hazeveld ergens anders zou liggen”. duidelijk nu pas te horen over pro blemen met de hoofdleidster, die hij noch wilde schorsen noch ontslaan. Hij had het nog wel over een verwij dering tussen de hoofdleidster en de ouders van de kleuters. VVD-wethouder mevrouw L.M. Oos terbroek-Waagmeester zei dat een combinatie van problemen ten grond slag lag aan de helaas noodzakelijke sluiting van ’t Hazeveld. “Het ophef fen is hooguit door bijkomende moeilijkheden in een versneld sta dium geraakt”, zo gaf ze in de raads commissie voor onderwijszaken te kennen, hieraan toevoegend dat een wijziging van de huidige aanmeldin gen door de ouders ten gunste van ’t Hazeveld met een andere hoofdleid ster niet mogelijk wordt geacht. “Voor het op gang brengen van een schorsings- of ontslagprocedure moe ten hele ernstige redenen aanwe zig zijn. Schriftelijke klachten van ouders hebben het college nooit be reikt ook de inspecteur van het kleu ter en lager onderwijs kan zich met de opheffing verenigen.” In de raadscommissie voor onder wijszaken gaf de heer A. de Rijke, se cretaris van de schoolraad voor het openbaar onderwijs, aan dat er ruim een jaar geleden al wel degelijk schrif telijke klachten zijn geuit over het functioneren van de hoofdleidster van de,openbare kleuterschool ’t Ha zeveld. Hij stelde dat in het afgelo pen schooljaar zelfs acht kleuters door hun ouders van school zijn ge haald en sprak van veelvuldige con tacten over dit alles met de deze zo mer naar Zevenhuizen vertrokken on derwijswethouder A.H. van Gent (PvdA). WADDINXVEEN - Woensdagavond 15 september wordt in het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen aan de Es doornlaan de eerste avond in het nieuwe seizoen gehouden van de afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB). Het seizoen 1982-1983 omvat in totaal acht avonden, een rayonvergadering op donderdag 23 RF<iTIITjp september in gebouw Nabij in Alphen aan den Rij nin september/oktober het De NCVBdie zich op de grondslag stelt najaarsreisje en deze maand tevens de cjat Christus’ Koningsschap alom moet worden erkend en vindt dat de oplossing vraagstukken bij het licht van de Heilige Schrift als Gods Woord moet worden gezocht, wordt in Mevr. Isabel van Selms uit Delft over Waddinxveen voorgezeten door me- ”Het moderne wandkleed. vrouw A. M. Sliedrecht-Bos. Secretares- Woensdag 13 oktober se is mevrouw D. C. van Doorn-Hoog- De heer C. Stam uit H.I. Ambacht over endoorn, penningmeesteresse mevrouw Drugsgebruik/Drugsverslaafden. M. Kloosterman-van der Krans, tweede Woensdag 17november secretaresse mevrouw A. Smit-Ver- De heer G. Kaai uit Goedereede over meer, algemeen adjunct-propagandiste Voedseltransport naar Polen. mevrouw N. de Vries-Tielemans en pro- Woensdag 15 december pagandiste mevrouw C. Hagesteyn-Har- Kerstavond. dam en mevrouw H. Kooiman-Boers. Woensdag 12 januari 1983 Ds. J. C. de Moor uit Waddinxveen over ’’Man over de vloer” (de werkloosheid). Woensdag 16 februari Mevr. M. Brouwer-Kapteyn uit Oegst- geest over Gedichten en boekbespre king: ”De Jabbok stroomde door de zie kenkamer” (mevr, van Walsum-Qui- spel). Woensdag 13 april De heer J. M. Visser uit Alphen a.d. Rijn over ’’Problematiek van het Mid- den-Oosten”, toegespitst op Israël. Donderdag 26 mei De heer J. Rennings van de Stichting Propaganda Groenten en fruit met de Groenten en Fruitshow”. geen medewerking te verlenen voor het oprichten van een auto matenhal in Waddinxveen door de heer Voorhaar te Hilversum; - medewerking te verlenen aan een muziekfestival met miss-verkie- zingen op zaterdag 2 oktober a.s. in de sporthal. - aan de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen ontheffing te verlenen voor het geven van drie muziekuitvoeringen op het ter rein voor de muziekschool, op het Passageplein en op het par keerterrein aan de Groensvoorde. De uitvoeringen zullen worden gegeven op 11 september a.s. De burgemeester heeft aan het Trefpunt een dansvergunning voor danslessen voor het komende seizoen verleend. Tevens'is aan Mevr. Hunsche-Postma toestemming verleend om op 24 en 25 september a.s. een kinderkledingbeurs te houden in de Bonke- laar. WADDINXVEEN Dc Waddinxveense gemeenteraad heeft vo rige week woensdagavond na urenlange beraadslagingen en schor singen besloten de openbare kleuterschool ’t Hazeveld aan de Kerkstraat nog niet op te heffen. Het college van B. en W. dat het voorstel tot opheffing had gedaan wegens het fors terug gelopen aantal leerlingen, stemde met de unanieme wens van de welke die zijn. De commissie wordt voorgezeten door drs. G. Blom (CDA) en bestaat verder uit J.B. Bor ger (VVD), D. Lont (PvdA), H.P. Barth (D’66) en ir. T. Drost (PCW). WADDINXVEEN Dinsdag 7 sep tember is in de Bouwvoorlichting aan de Staringlaan in Waddinxveen een symposium gehouden over de Verleggingsregeling Omzetbelasting, welke alleen voor de bouwnijverheid geldt. Op het symposium lichtten vier in ternationaal erkende deskundigen de werking van de wetten toe. Het wa ren de heren C.F. Kahlman van het Sociaal Fonds voor de Bouwnijver heid, mr. A.J. Ou wencel van de Di rectie Directe Belastingen, Min. van Financiën, LJ»' Lengkeek van de Di rectie Verbruiksbelastingen van het Min. van Financiën en dr. J.C.K.W. Bartel, belastingkundige de Boer van Keulen te Rotterdam. Het sympo sium werd voorgezeteh door drs. B.M. Buenk, oud-Ontvanger van ’s Rij ksbelastingen Met ingang van-1 juli j.l. kwamen er twee belangrijke regelingen voor de bouwnijverheid: de Wet Ketenaan sprakelijkheid en het K.B. Verleg gingsregeling Omzetbelasting. Het zijn voorschriften die bijzonder veel problemen met zich mee brengen voor de bouwnijverheid, zowel als voor de leveranciers en de onderaan nemers. De toepassing van de wet reikt verder dan men zou vermoeden. Ook de winkelier die zijn repara ties laat verrichten door een repara teur wordt daarmee aansprakelijk voor de belasting- en lastenafdracht van de reparateur. Het belangrijkst zijn ze evenwel voor de bouwnijver heid want er zullen soms geheel an dere verhoudingen door ontstaan. exposanten Volgens de laatste editie van Bouw- impulsen, het nieuwsblad van Bouw voorlichting Waddinxveen, hebben zich drie fabrikanten en één impor teur van uiteenlopende producten aangemeld als exposant: Dow Chemi cal B.V. onder meer fabrikant van de blauwe isolatieschuimen, Roofma- te en Styrofoam, Ringlever Open haarden B.V. met openhaarden en allesbranders, W. Kortleve B.V. met albrenta schoorsteenelementen en verder Nefit B.V. de fabrikant van de bekende Nefit Turbo hoogrendement (HR) c.v. ketel. FILMZAAL Een voor de toevallige bezoeker minder in het oog lopende activi teit van Bouwvoorlichting Waddinx veen is het dienstenpakket rond de film- en vergaderzaal die beschikbaar is voor bedrijven en instellingen in de bouw. Naast de vergaderingen van aanne mers en organisaties uit het bouwbe- drijfsleven welke regelmatig hierin ge houden worden, organiseerd Bouw- 'oorlichting in opdracht of in samen- werking met bedrijven en instellin gen, kleine symposia, product de- monstratiedagen e.d. Daarnaast is de zaal beschikbaar voor het houden van aanbestedingen Een datum om alvast te noteren is IJ september, wanneer de gehele dag een Werzalit” product informatie dag wordt gehouden. Hierbij zal een him worden vertoond over de Werza- h geplastificeerde spaanplaat pane- en en profielen voor onderhouds vrije buiten- en binnen toepassin gen. Tevens is dan een showbus en een A

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3