PRATEN OVER PROJECT VOOR foto sjaak noteboom HAANLOZEN Waddinxveense raad legde in spoed vergadering half miljoen op tafel r*4 Curator 5 5 Zeker een Eminent- PSP contra scheidend PvdA-raadslid Charles Wijnen Snijder dicht Laatste daad van aftredende gemeenteraadsleden op vrijdagavond orgeltje Zaterdag 25 september aan J. W. Frisoweg Scouting St. Victor houdt een open dag Pw, I I sul jMI A I I '»i J k verschillend formaat in exclusief album rs s. rl Raak??? (zaterdagmorgen-aktiviteit welpen). J dat alle moed wordt verloren. ’’VLUCHTHEUVEL” Namens de PSP-afdeling Wad- dinxveen, Paul van Gessel. nanciële plaatje rond te krijgen - nood zakelijk gebleken dat o.a. door de ge meente Waddinxveen financiële hulp wordt verleend.” Omtrent de financiële bijdrage van de gemeente Waddinxveen kan ik in dit sta dium niet meer mededelen dan dat het gaat om een (tijdelijke) deelname in het :en an tel >rn ns- 5 WADDINXVEEN/GOUA - Bij het failliet verklaarde Audicom BV, Wad dinxveen, is de Gouwenaar mr. L. C. H. Karstanje benoemd als curator in de plaats van mr. D. Hoedemaeker te Wad dinxveen. IK Jw an an el. IJ Een ander feit is dat de PSP bij de gemeenteraadsverkiezingen sterk won (336 stemmen op de PSP). Helaas dit keer nog net te weinig om ook in Waddinxveen in de raad te komen. Geen ramp ech ter, buiten de raad is er voor ons PSP ook genoeg te doen. Waddinxveen - De aan de Amalia van Solmsstraat 14 wonende Paul van Gessel heeft namens de afdeling Waddinxveen van de PSP oud-PvdA-raadslid Charles Wijnen van de Mozartlaan 21 een brief gestuurd waarin zijn opvat ting ’’door mijn linkse makkers van de PSP uit de gemeenteraad te zijn gedrukt” werdt weerlegt. Dat gebeurt in dit schrijven: WADDINXVEEN - Meubelcentrum Snijder aan de Brugweg 2 in Waddinx veen gaat dicht. Het bedrijf is al weken bezig met het verkopen van meubels te gen lage prijzen op de drie laatste dagen van de week. Hoewel Snijder adverteer de met "opheffingsverkoop is dat door de Economische Controledienst verbo den. Zeker is in iéder geval dat het be drijf binnenkort haar deuren voorgoed zal sluiten. VERKLARING De verklaring die burgemeester C. M. van der Linden vorige week woensdag avond aan het begin van de maandelijkse gemeenteraadsvergadering aflegde luid de als volgt: ’’Zoals u allen via de regi onale en landelijke pers - en via radio en t.v. - heeft vernomen verkeert Eminent in ernstige financiële problemen. Omdat Eminent een vestiging heeft in deze ge- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1982 Daarin is aangedrongen op meer contac ten tussen de gemeente en de project groep om de zaak ’’warm” te houden. De commissieleden geven aan graag een bijeenkomst met de projectgroep te wil len bijwonen. Geconcludeerd wordt dat Eerder dit jaar hield de projectgroep de werkloze Waddinxveners het gevoel Werkloosheid Waddinxveen een enque- te om de belangstelling te peilen voor een project voor mensen zonder baan, want men i is. Op die enquete kwamen ongeveer 80 positieve reacties binnen en maar 3 nega tieve. moet worden gegeven nog een taak in de samenleving te hebben. De op te zetten projecten moeten als een soort (tijdelij- vindt dat geen werk geen werk ke) vluchtheuvel dienen ter voorkoming risicodragend kapitaal tot een bedrag van 500.000,-, waaromtrent wij - on der het gebruikelijke voorbehoud - een toezegging hebben gedaan in het belang van het veiligstellen van de werkgelegen heid bij Eminent. Op maandagavond 30 augustus j.l. heb ben ter departemente besprekingen PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 hokken (totaal: 17) voor welpen, ver kenners, kabouters, gidsen; toiletten; een keuken; materiaal-bergruimten. SCOUTING NEDERLAND Scouting Nederland is een jeugdorga nisatie met meer dan 110.000 le den en is daarmee de grootste jeugd organisatie in ons land. Het is de Ne derlandse tak van de internationale scoutingorganisatie met 22.000.000 leden. Deze leden spelen allen het spel van verkennen. Verkennen is je zelf leren kennen, anderen leren ken nen, er altijd op uit zijn iets nieuws te ontdekken en zo wat meer te kun nen betekenen in de omgeving waar in je leeft. Het clubhuis van Scouting St. Victor staat aan de Jan Willem Friso weg, te genover nummer 71. Zelfwerkzaam heid van ledenj leid(st)ers en ouders zorgden ervoor dal we inmiddels be schikken over: 2 grote speellokalen; 1 lokaal voor de rowans/sherpa’s en 1 voor de stam; Ieid(st)ersruimten; WADDINXVEEN - Woensdagmiddag 15 september om twee uur wordt in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar in Waddinxveen een bij eenkomst gehouden voor het bespreken van een door de Projectgroep Werkloosheid Waddinxveen (p/a Peter v. d. Berg, Vondellaan 30, tel. 2246) op te zetten project voor mensen zonder baan. Over het Waddinxveense werkloos- heidsproject is ook nog gesproken in de laatst gehouden vergadering van de raadscommissie voor sociale zaken, volksgezondheid en woonruimtebeleid. meente èn de gemeente Waddinxveen in verband met de problemen van Eminent wordt genoemd, leek het ons college juist in deze vergadering van uw raad en kele beknopte mededelingen over deze aangelegenheid te doen. Ten gevolge van een aantal in de tijd sa menvallende ongunstige ontwikkelingen is Eminent in dermate grote liquiditeits problemen geraakt, dat men inmiddels surseance van betaling heeft gevraagd en verkregen. Omdat de directie van het bedrijf - gelet op de goede verkoopresul taten van orgels in 1982 en de gunstige afzetontwikkeling die voor de toekomst wordt verwacht - het geloof in het voort bestaan van Eminent niet heeft verloren, heeft men in overleg met de financiers een overlevingsplan opgesteld, waarbij een nieuwe B.V. wordt opgericht. Teneinde deze nieuwe B.V. te kunnen laten starten is het echter noodzakelijk dat een omvangrijke financiële operatie wordt doorgevoerd, waarbij financiële steun van de banken en met name de rijksoverheid (Economische Zaken) on ontbeerlijk is. Naast omvangrijke finan ciële steun van het rijk is het - om het fi- Voor'deze middag zijn een aantal men sen uitgenodigd van onder andere de ge meentelijke sociale dienst (GSD) en het Gewestelijk Arbeidsbureau Gouda (GAB), om de mogelijkheden van het project aan te geven, en ook vertegen woordigers van organisaties die zich met reeds bestaande projecten bezighouden, zoals de Vereniging Vrij baan, die voor Zuid-Holland projecten begeleidt en on dersteunt. WADDINXVEEN/BODE- GRAVEN - Terwijl de in Bode graven en Waddinxveen gevestig de fabriek van electronische or gels Eminent BV wankelde wer den er over het bedrijf ook grap jes gemaakt, zo lezen we in Stan Huygen’s Journaal in De Tele graaf. Het gebeurde tijdens de opening vafr-eeii nieuw service center in Ri^senhout van het computerconcern Burroughs-Ne derland. Een onderdeel van de opening vormde zo’n swingende dia-pre- sentatie met drie projectoren te gelijk en swingend geluid. Een vol zaaltje met een ere-tafel, waar achter minister dr. Jan Terlouw, de burgemeester en de voltallige directie in spanning afwachtte. Het licht ging uit en een vlot or- gelmuziekje startte, terwijl de eerste dia verscheen. Toen brak het geluid af en stopte de dia show. Na een minuut ging het licht weer aan. De perschef van Burroughs vroeg hoe lang de sto ring zou duren. Na twee minuten begon de dia show opnieuw. Maar weer hield de orgelmuziek plotseling op. Ze ker een ’’Eminent-orgeltje”, riep er iemand uit de zaal. Het licht ging weer aan, de perschef ging licht transpirerend achter het ka theder staan en vertelde, dat de dia-show overgeslagen zou wor den en dat minister Terlouw nu... Op dat moment ging het licht weer uit en begon de orgelmuziek weer. Slechts voor een halve mi nuut. Toen ging Terlouw toch maar zijn redevoering houden. "Dat orgelmuziekje wordt een to phit, dat verzeker ik u”, aldus de minister en toen ging het licht weer even uit. Maar de dia-show bleef uit en de minister kon verder ongestoord zijn goede toespraak houden. gens en meisjes van 7-23 jaar het spel De groepen zijn overigens “open” groepen, dat wil zeggen dat zij open staan voor jongens en meisjes van allerlei en geen religie. De groepen tellen ge zamenlijk ca. 120 leden en 20 leid- (st)ers. In jouw laatste raadsoptreden stel je echter dat-de PSP stemmers de PvdA haar 5e zetel hebben afge pakt. Dit laatste nu is beslist niet vol te houden als je de cijfers be studeert. Minstens 302 van de 336 PSP-stemmefs hadden namelijk op de PvdA moeten stemmen, wilde de PvdA voor de vijfde zetel in aanmerking komen (d.w.z. de 3e restzetel: voor de andere rest zetels had je nog meer stemmen nodig!). Het lijkt ons niet reëel er van uit te gaan dat de PvdA inder daad 302 PSP-stemmers zou heb ben getrokken; indien wij niet aan de raadsverkiezingen zouden hebben meegedaan. Doe dus vootaan niet zó flauw en schop niet naar wat je zelf je ’’linkse makkers” noemt. Laten we sa men zorgen voor een andere en betere maatschappijRicht je op het CDA en de VVD voor stem menwinst, want daar moet tegen gestreden worden. En tenslotte: vertellen we je hiermee nu echt iets nieuws?? Door middel van het spel van verken nen proberen we ook een open oog en oor voor anderen te krijgen, proberen we internationaal mee te denken en zo een bijdrage te leveren tot begrip voor andere denk- en leef wijzen en de cultuur van andere vol keren. Vanuit haar doelstelling schept Scou ting nieuwe kansen voor: - een ple zierige beleving van vrije tijd, - sa menspel in grote en kleine groepen, - ontplooiing van eigen initiatief, - het leren kennen en waarderen van de na tuur, - hulpvaardigheid en hulpbe reidheid eri - internationale verbon denheid. Hoewel wij ons zeer wel realiseren dat de gemeente met het deelnemen aan de gemeente overlevingsoperatie van Eminent risico Waddinxveen bij het overlevingsplan loopt, achten wij die deelname desal- verklaarden B. en W. door er op te wij- niettemin verantwoord, gelet op het be zen dat er een stuk regionale werkgele- lang van de werkgelegenheid.” De raadscommissie voor de financiën overlegt in het openbaar met algemeen directeur van Eminent BV, drs. H. J. van Mierlo, op de foto in het midden met rechts naast hem burgemeester C. M. van der Linden en wethouder me vrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester en links naast hem wethouder P. F. J. van Schie. Zij worden geflankeerd door ambtenaren, notulisten en commissieleden. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom}. Even uitblazen. De Stam op bergwandeltocht (zomerkamp 1982, Kander- steg, Zwitserland). WADDINXVEEN - Nadat het college van Burgemeester en Wethouders dat al op de hoogte was middels diverse besprekingen werd ook de ge meenteraad van Waddinxveen vorige week intensief betrokken bij de red dingsoperatie van de in financiële moeilijkheden verkerende fabriek van electronische orgels Eminent BV in Bodegraven en Waddinxveen. Nadat dinsdagavond de raadscommissie voor de financiën inderhaast bijeen was gekomen, en woensdagavond door burgemeester C. M. van der Linden een ver klaring werd afgelegd aan het begin van de raadsvergadering en er vrijdagavond opnieuw werd vergaderd door de raadscommissie voor de fi nanciën in aanwezigheid van algemeen directeur van Eminent drs. H. J. van Mierlo kwam de Waddinxveense gemeenteraad vrijdagavond in spoe deisende vergadering bijeen voor het verstrekken van een half miljoen gul den als bijdrage in het overlevingsplan, dat de oprichting van een nieuwe BV - Eminent Electronica BV - omvat waar alle 372 medewerkers weer aan de slag kunnen. Bij de ook aan de Staringlaan gevestigde fabriek van electronische orgels Emin ent werken in totaal 64 Waddinxveners. Hiervan zijn 44 werkzaam in de orgel- kastenfabriek in Waddinxveen-Noord en 20 in Bodegraven, waar de hoofdves- tiging van Eminent staat. Het onroerend goed van de BV aan de Staringlaan is ge heel in handen van de banken, omdat het zwaar onder de hypotheek zit. Van het splinternieuwe bedrijfscomplex, dat in 1979 officieel door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek in gebruik werd geno menhuurt de nieuwe BV straks de nodi ge ruimte (kastenfabriek en twee be drijfshallen). De rest - bedrijfshallen en gronden - zal worden afgestoten. Aan: Charles Wijnen Mozartlaan 21 Waddinxveen In je afscheidswoord bij je vertrek uit de Gemeenteraad zei je onder meer dat je je ’’door je linkse makkers van de PSP” uit de raad gedrukt voelde. Of hier sprake is van een hardnek kig misverstand, dan wel van be wuste verdraaiing van de feiten kunnen wij slechts vermoeden. De feiten zijn dat de PvdA bij de gemeenteraadsverkiezing op woensdag 2 juni één zetel verloor (van 5 naar 4) en dat dit jouw raadszetel was. Redenen voor dit verlies zou je in eerste instantie op z’n minst bij de PvdA zelf moeten zoeken. Wat te denken van de plannen met de ziektewet en het optreden van Den Uyl c.s. in het kabinet Van Agt II? De onduide- ijke stellingname m.b.t. kruisra ketten en kernenergie vergeten we dan maar even. Hoe inspire rend en vertrouwenwekkend was het optreden van de PvdA in Waddinxveen. ACTIVITEITEN De 6 speltakken van Scouting St. Victor draaien gemiddeld 45 opkom sten per jaar. Tijdens de opkomsten wordt aandacht besteed aan: natuur (buitenleven), dienstvaardigheid (tot je dienst), sport en spel, expressie (laat zien wie je bent) en exploreren (ontdekken). Elke speltak organiseert bovendien een zomerkamp (1-1 1/2 week) en vrijwel elke speltak daar naast 1 of 2 weekend-kampen in voor en/of najaar. Om hier alle scou- ting-activiteiten te vermelden zou te ver gaan. Op de open-dag kunnen jul lie en kunt u kennismaken met een aantal ervan. 2 meisjesgroepen: de Catharina van Siënagroep en de Klimopgroep 2 jongensgroepen: de Charles de I oucauldgroep en de Pieter Maritz- groep 1 jongerengroep: de Wapitigroep Bij elkaar hebben deze groepen on geveer 250 leden en 50 leid(st)ers. Scouting St. Victor is een samenwer kingsverband van een drietal scou tinggroepen: de Catharina van Siëna groep - kabouters (meisjes van 7-11 jaar) en - gidsen (meisjes van 11-15 jaar), de Charles de I'oucauldgroep - welpen (jongens van 7-11 jaar), - ver kenners (jongens van 11-15 jaar), de Wapitigroep - rowans/sherpa’s (meis jes en jongens van 15-17 jaar) en - stam (meisjes en jongens van 17-23 jaar). Door de samenwerking van de groe pen kan Scouting St. Victor aan jon- ”Een geweldig resultaat waarmee we ze ker met elkaar aan de slag kunnen gaan. Voor de goede orde nog even ter infor matie: Deelname aan het project ge schiedt volledig op basis van vrijwillig heid en we proberen activiteiten te orga niseren in de vorm vat} alternatieve werkvormen of studie, die - eventueel - met behoud van uitkering kunnen wor den verricht”, aldus de projectgroep. Lekker buiten knutselen (zaterdagmorgen-aktiviteit welpen). WADDINXVEEN Zaterdag 23 september houdt Scouting St. gens en meisjes van 7-23 jaar het spel i Victor, het samenwerkingsverband van drie Waddinxveense scou- v“n verkennen bieden. De groeper tinggroepen, een open dag in het dan te heropenen clubgebouw aan dc J.W. Frisoweg. Op de open dag van ’s middags en ’s avonds presenteren de scoutinglcden zich met een “doe-mec-markt” en een reeks van andere activiteiten, zoals barbecue, film en het ca baret H2OSO4. Het spel van verkennen zoals dat in Waddinxveen in de praktijk wordt gebracht heeft de belangstelling van 250 meisjes en jongens en 50 leid(st)ers. Volgens de gemeentebegro ting van 1982 krijgen de gezamenlijke “padvinders” uit de ge meentekas f. 25.625,— subsidie. Zaterdagmiddag 25 september om twee uur zijn jeugdleden, leid(st)ers, bestuursleden, ouders en belangstel lende Waddinxveners van harte wel kom bij de heropening van het club huis aan de J.W. Frisoweg, waarmee een periode van grote verbouwing wordt afgesloten. Daarna kunnen be langstellenden kennismaken met scouting door tal van activiteiten: ka belbaan, pannekoeken bakken, schil deren en puzzelen, volksdansen, boogschieten, een kleine kermis (koekhappen, ballengooien, spook huis), foto’s, dia’s, films. Om 16.30 uur wordt de open dag afgesloten en gaat het programma door voor le den van Scouting St Victor en hun ouders. In Waddinxveen is scouting verte genwoordigd door 5 groepen, te weten: plaatsgevonden over de financiering van het overlevingsplan voor Eminent. Tij dens deze besprekingen werd géén over eenstemming bereikt. Inmiddels heeft de minister van Economische Zaken, de heer Terlouw, tijdens een woensdag morgen gehouden vergadering van de vaste Kamercommissie voor Economi sche Zaken verklaard Eminent in princi pe te willen redden door enkele miljoe nen méér als achtergestelde leningen te verschaffen. Voor dit extra-geld voert minister Terlouw nog overleg met de Mi- genheid aan de orde is, die - zo enigszins nister van Financiën, omdat de financië- mogelijk - voor de streek behouden le mogelijkheden van Economische Za- moet blijven. ken niet toereikend zijn om dit extra- Deze deelname vindt plaats in de vorm geld te betalen. De uitkomst van dit van het kopen van achtergestelde in aan overleg is op dit ogenblik nog niet be- delen converteerbare obligaties tot kend. 500.000,-. De bedoeling is dat na ca. 1 Indien het overlevingsplan Emenent jaar deze obligaties - die rentedragend doorgang vindt zal ik uw raad-zonodig- zijn - worden omgezet in aandelen, op zeer korte termijn voor een spoedver- waarna deze aandelen aan één van de gadering bijeenroepen voor de door uw aandeelhouders zullen worden overge- raad te nemen beslissing omtrent de fi- dragen. Deze overname zal echter nanciële steun van de gemeente Wad- slechts geschieden wanneer de ontwik- dinxveen t.b.v. het voortbestaan van kelingen bij de nieuw op te richten B.V. Eminent, waar 75 Waddinxveners werk- zich in gunstige zin voltrekken. Mocht zaam zijn. Tijdens die vergadering zal dit niet het geval zijn, dan zullen de obli- door ons college alle informatie worden gaties niet worden geconverteerd en verschaft welke tijdens een openbare blijft de gemeente eigenaresse van de raadsvergadering verstrekt kan wor- obligaties. Bij een eventueel faillisse- den.” ment valt niet of nauwelijks te verwach ten dat van het bedrag van f 500.000,- SPOED nog geld terugkomt, gelet op de rangor- Vorige week vrijdagavond kwam de de die achtergestelde obligaties inne- Waddinxveense gemeenteraad in spoe- men. deisende vergadering bijeen om voor het B. en W.: ”Als de ontwikkelingen echter voor Eminent BV opgestelde overle- gunstig verlopen - en wij hebben daarin vingsplan achtergestelde converteerbare gelet op de ons ter beschikking staande obligaties te kopen tot een nominaalbe- gegevens vertrouwen - komt het bedrag drag van 500.000,-, welk geld afkom- van f 500.000,- na ca. één jaar terug in stig is uit de saldi-reserve van de gemeen- de gemeentekas. Voorts is voor ons een te. Na de in de gemeenteraadsvergade- belangrijk punt van overweging dat de ring van woensdagavond door burge- minister van Economische Zaken, na meester Van der Linden afgelegde ver- een gedegen onderzoek, de levensvat- klaring werd intussen bekend dat de mi- baarheid van Eminent gunstig waardeert nister van Financiën zich positief had op- en derhalve ook bereid is gebleken gesteld tegenover het verzoek van zijn 8.000.000,- rijkssteun te verstrekken, collega van Economische Zaken om Em inent een nieuwe toekomst te bieden. De betrokkenheid van de A WWlH 4 Ki O Ma s ■‘w CHARLES Df FOUCAUl0 CATHARIX* VAN Sll Al WA PI 11

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 7