’Vrouwen voor Vrede’ op braderie Bobo Handwerken Rode Kruis van Jasmijn Boskoopse borrel op braderie terug op braderie bijzonder actief Amateur toneel ook present Geen braderie Fa.Ferweda Gymnastiekvereniging spekt kas herhaald Juwelier toont miniaturen Zaterdag vijftiende drumbandfestival Bosgouw Ruiters presenteert Welfare Peuter speelzalen zonder Zonnebloem Tandemrace wordt Solidarieitswinkel: verkoop en informatie Amnesty verkoopt boeken en platen r I SK t, 4 t i 15 SEPTEMBER 1982 1982 I attributen haar Als tijd en weer het toelaten is er in de pauze, vóór het bekend maken van de uitslagen, gelegenheid een ex tra show te brengen. Het concours wordt gehouden onder auspiciën van de Bond van Christelijke Muziekver enigingen (West) Nederland. Om het festival mogelijk te maken is de weekmarkt verschoven naar de. Zij de, die voor verkeer zal worden afgesloten. de korpsen voeren één stuk staand uit en het tweede stuk marcherend. Het inmiddels verschenen program maboekje is te koop voor 1 gulden en bevat een voorwoord van burge meester Reinders, die deel uitmaakt van het comité van aanbeveling. BOSKOOP Juwelier G. H. Does is er in geslaagd iets bijzonders op de braderie te kunnen tonen. Afgeleid van werktuigen die op Boskoopse woordelijkheidsbesef. Verontrusting over de bewapeningswedloop, de toenemende bedreiging door kern energie en kernwapens waarvan een gigantisch arsenaal de wereld be dreigt. Het standpunt van de beweging: kwekerijen in gebruik zijn, heeft hij zilveren en bronzen miniatuurtjes ontworpen. Uiteraard zijn deze mini atuurtjes op de braderie te koop. BOSKOOP Toonde de firma Fer- werda op de vorige braderie een col lectie verlichting, ditmaal wordt een ander facet van het bedrijf geshowd. Concreet betekent dat sanitair in een nieuwe tint en zaken op verwar- mingsgebied met de nadruk op ver beteringen die leiden tot een hoger rendement. Bent u toch bij de stand dan kunt u zich tevens laten noteren voor een onderhoudsbeurt van uw gastoestellen. Majorette aan het werk tijdens het concours in 1979. ven. 3. Omdat wij vinden dat je niet ab stract moet praten over kernwapens en over het lijden dat ze aanrichten. Kernwapens vernielen, verminken en doden mensen op grote schaal; de vrouwen schenken tot in de 3e gene ratie leven aan verminkte kinderen. Het lijden plant zich voort. Door wa pens die zulk lijden aanrichten willen wij niet verdedigd worden. 4. Omdat wij ons niet kunnen inden ken dat er vrouwen, mannen en ge zinnen zijn die zo’n oorlog willen, ook niet bij de tegenstander. Ver schillen in economische of politieke opvattingen maken een tegenstander nog nief tot „vijand”. Wij schamen dat wij in onze wereld zo over elkaar denken. 5. Omdat er teveel geld, grondstof fen en talenten van wetenschappers worden gebruikt voor bewapening, die beter besteed kunnen worden aan opvoeding, ontwikkelingshulp of gezondheidszorg. Omdat winst en smaak geledigd waarna Boskoops eerste burger een kruik kruidenbit ter mee naar huis kreeg. In geschenkverpakking. de producten en blijft het niet han gen bij een tussenhandelaar. De Solidariteitswinkel wil samen werken met groepen die in coöpera tief verband bezig zijn, of die er naar streven een coöperatie te worden. De Solidariteitswinkel stimuleert deze ontwikkeling. Leuk om als geschenk te geven is een stenen kruik met op het etiket het wapen van Boskoop en een af beelding van een boomkweker in een schouw. Overigens is de krui denbitter ook in flessen verkrijgbaar. Eind vorige week was de eerste zen ding kruidenbitter binnen. Voor slij terij Luytjes 'aanleiding om burge meester Reinders uit te nodigen om eens te proeven. Het glas werd met Na het openingswoord wordt het spits afgebeten door de jeugd drum band „De Bazuin” uit De Meern. Er zijn 16 deelnemers. Hekkesluiter is alweer „De Bazuin”, maar deze ver eniging komt uit Oud Beijerland. Een Boskoopse vertegenwoordiging is er dit keer niet bij. De buurge meenten Waddinxveen, Hazerswou- de en Alphen zijn wel vertegenwoor digd. Gejureerd wordt volgens de re gels van de SONMO. De deelnemen- 6. Om al deze redenen willen wij vrouwen voor vrede zijn, als teken dat wij een andere samenleving, een andere wereldinrichting willen. Wij zijn verantwoordelijk voor de gene ratie die na ons komt.” In Nederland hebben zich vele dui zenden vrouwen bij de beweging „Vrouwen voor Vrede” aangesloten. Ze willen geen alternatief zijn voor de bestaande vredesbewegingen. Ze willen bevorderen dat vrouwen zich samen oriënteren en actief worden in kwesties van (kern)bewapening en ontwapening, oorlog en vrede, om daarna samen met gelijkgezinde mannen verder te strijden. BOSKOOP De Stichting Peuter speelzalen presenteert zich op de braderie in speelzaal De Ukkepuk, op de Burgemeester Colijnstraat. Daar kunt u even binnenwippen voor een kopje koffie met cake. In de zaal hangen foto’s die een indruk geven van de wijze waarop de peu ters doorgaans bezig zijn. Op straat voor de speelzaal is een kraam te vinden waar diverse artike len worden verkocht ten bate van de stichting. Als kinderattractie is er een grabbelton. 1. Omdat het hebben van kernwa pens inhoudt datje bereid bent ze te gebruiken. Omdat het hebben van kernwapens ook het risico inhoudt dat ze per ongeluk, door misver stand, misrekening of misbruik wor den ingezet. BOSKOOP Met bescheiden mid delen afficheert de Gymnastiekvere niging Boskoop zich op de braderie. De vereniging heeft te kampen met een noodlijdende clubkas en wil pro beren daar, middels deelname aan de braderie, enige verandering in te brengen. In de gymnastiekkraam worden pannekoeken gebakken en Ontwikkeling Een groot deel van de problematiek van de onderontwikkeling vindt zijn oorzaak in onze westerse maatschap pij. Wij moeten de armste groepen in de ontwikkelingslanden de kans ge ven om zélf een menswaardig be staan op te bouwen. Dit vereist grote veranderingen.in onze maatschappij en mentaliteit. Daarom verkoopt de Solidariteitswinkel nooit producten zonder informatie te geven over de producenten in de Derde Wereld en hun problemen. uit Mexico Bangladesh. Een groot aantal van deze artikelen is eveneens op de braderie te koop waar de Solidariteitswinkel met een stand vertegenwoordigd is. Behalve deze artikelen ook informatie over de producenten. BOSKOOP Evenals vorig jaar organiseert hotel café De Land bouw, aansluitend op de braderie, een tandemrace op de Zijde. Deze vindt plaats op vrijdagavond om 19.00 uur. Er wordt evenwel niet gereden op gewone tandems, maar op vehikels voor zes personen, in de wandeling Piet Plezier genoemd. Inschrijven voor dit spektakel kan in De Land bouw en mogelijk ook nog aan de start. Met ingang van donderdag avond is de gehele dorpskern toch voor verkeer afgesloten dus kan de race zonder problemen op de Zijde plaatsvinden. Dames en heren, bo ven de 18 jaar, kunnen inschrijven. Op dit moment is men al verzekerd van de deelname van teams van de politie, de brandweer en de PTT. Vrouwen hebben zich te lang afzijdig gehouden in zaken als de bewape ningswedloop, vindt de beweging. Zeker nu er een kans bestaat dat er nog meer kernwapens in Nederland worden gestationeerd. Wie de kraam in het Centrum heeft gemist zal op de braderie eveneens een stand aan treffen van de „Vrouwen voor Vre de”. Om het vredéskamp te financie ren worden buttons, stickers, affi ches en steunkaarten verkocht. Voorts worden handtekeningen ver zameld die ter zijner tijd de gemeen teraad worden aangeboden. „Vrouwen voor Vrede” is een bewe ging géén organisatie die aan het eind van de jaren zeventig in ver schillende landen op gang kwam en ontstond uit verontrusting en verant- BOSKOOP Natuurlijk mag op de braderie ook De Zonnebloem niet ontbreken. Deze vereniging tot be vordering van het welzijn der zieken is van de partij met een stand waarin propaganda wordt gemaakt en infor matie gegeven. Nieuwe leden kunnen zich er aan melden en voorts worden loten ver kocht van de nationale Zonnebloem loterij. Op beperkte schaal zijn sou- veniers te koop en de deelnemers aan de kleurwedstrijd kunnen daar het resultaat van hun inspanningen inleveren. Een jury, bestaande uit ex-onderwijzeres mevrouw Mens en Chris Stolwijk zullen het werk be oordelen. Op een later tijdstip zullen de resultaten bekend worden ge maakt. Als prijzen zijn waardebon nen beschikbaar. BOSKOOP Het is alweer enige Ujd geleden dat de SOS-Wereldhan- del in Boskoop haar naam verander de in Solidariteitswinkel. Aan de doelstellingen heeft dit niets veran derd. De Solidariteitswinkel ver koopt een groot aantal producten en beoogt hiermee het assisteren van basisgroepen in de Derde Wereld door hun producten hier te verko pen. Daarmee wordt in de Derde Wereld werkgelegenheid gecreëerd wat de productiegroepen een stabiel en rechtvaardig bestaan geeft. Omdat de producten rechtstreeks van de producten betrokken worden gaat het geld ook rechtstreeks naar werkgelegenheid argumenten zijn geworden om een grote defensie-in- dustrie in stand te houden. BOSKOOP Bijna traditiegetrouw al is de Boskoopse afdeling van het Rode Kruis ook dit keer weer op de braderie aan te treffen. Leden van de afdeling geven er informatie over za ken als lidmaatschap, de bloeddo- nordienst, lectuur voor zieken, de te- lefooncirkel e.d. Bijzondere aandacht wordt geschon ken aan het Welfare werk, dat even eens uitgaat van het Rode Kruis. Werkstukken, die door gehandicap ten, zieken en bejaarden zijn ge maakt, zijn er te zien en te koop. Het Rode Kruis belooft een stand die de moeite waard is. De opbrengst van dit alles is bestemd voor het aan schaffen van nieuw materiaal waar mee Welfare het werk voort kan zetten. BOSKOOP „Met twee kwartjes in uw zak, slaagt u bij ons met ge mak”. Dat is het motto waaronder de toneelvereniging St. Willibrordus aan de braderie deelneemt. Het is dan meteen al duidelijk waar het om gaat; het amateurtoneel grossiert in aanbiedingen. Dit werd mogelijk door sponsoring van een grootwin kelbedrijf. St. Willibrordus manifes teert zich met een grabbelton, een gokspel, gelegenheid voor een hapje en een drankje, alsmede het verko pen van restanten nieuw speelgoed tegen fancy prijzen. Om de aanwe zigheid van de vereniging op de bra derie meer gewicht te geven heeft men zich voorzien van de aanwezig heid van „VIP’s” uit het bestuurlijke en politieke leven. We zijn benieuwd. BOSKOOP Bezoekers aan de braderce worden in de gelegenheid gesteld een Boskoopse borrel te proeven. Slijterij Luytjes in de Boot- straat is weliswaar geen officiële bra- derie-deelnemer maar ligt wel in de route. Tijdens de braderie kunnen belangstellenden in de slijterij een Boskoops kruidenbittertje proeven én kopen. Deze kruidenbitter wordt geleverd door een firma in Zwolle. BOSKOOP De Chr. harmonie Concordia organiseert zaterdag op het Raadhuisplein het vijftiende „mars-, show en majorettenconcours”, zoals het officieel wordt omschreven. Dit evenement begint om 13.30 uur met een inleidend woord van voorzitter A. v.d. Ent en loopt tegen de klok van vijf uur ten einde. Artikelen De Solidariteitswinkel verkoopt zo wel kunstnijverheid als consumptie artikelen. De laatstgenoemde groep omvat koffie en thee uit Tanzania, maar ook thee uit Sri Lanka, wijn uit Algarije, jam uit Guinee-Bissan, lychees en ananas uit Vietnam en nog meer. Voorts een uitgebreid as sortiment kunstnijverheid, zoals wol- mutsen en schilderijtjes uit Peru, speelgoed, batikrokken en wajang poppen uit Indonesië, zeepsteenpro- ducten uit Kenia, beeldjes en potjes uit Mexico en geluksolifantjes uit Het contactadres voor „Vrouwen voor Vrede” voor Boskoop is: Mar jan Vergeer, Reijerskoop 73, Boskoop. 2. Omdat het afschrikkingssysteem op de lange duur geen veiligheid brengt. Een oorlog, gevoerd met kernwapens, zullen weinigen overle- BOSKOOP Teneinde steun en bekendheid te geven aan het vrouwenvredeskamp in Soesterberg, stond onlangs de „Vrouwen voor Vrede”-beweging met een kraam in het centrum van Boskoop. De actie was tevens opgezet om meer bekendheid te ge ven aan de snel groeiende vrouwenvredesbeweging en het daaruit voongekomen vredeskamp. BOSKOOP Nieuw op de braderie is dit keer de stand van Jasmijn handwerken. Gespecialiseerd in baby- en peuterkleding, weef-, brei en schilderwerk. Leuk om cadeau te geven zijn originele handgemaakte katoenen en geweefde kinderkle ding, handbeschilderde poppebed- jes, naam of geboortebordjes op be stelling e.d. Wie iets koopt bij Jasmijn ontvangt een bon en maakt daarmee kans op een handbeschilderd poppebedje, ter waarde van 65 gulden. luchtballonnen. Hij maakt er hondjes, hoedjes of een giraffe van. Daarbij kan hij ook jong leren waarbij de jeugd hem mag hel pen. Diezelfde jeugd staat even later met open mond te kijken als Bobo een van zijn moeilijke trucs doet. Bobo werkt onder meer met kleine en grote ballen, kegels, ringen en nog meer attributen uit zijn koffertje. verkocht. Verder worden kansenve loppen verkocht en propaganda ge maakt voor de actie „trim door gym”. Voor de enveloppenactie zijn vier hoofdprijzen beschikbaar. Men kan zich op deze wijze onder meer een halfjaarlijks lidmaatschap verwerven. BOSKOOP Wegens succes gepro longeerd. Evenals vorig jaar luistert de clown Bobo de braderie op. Won derbaarlijke Bobo is een ongewo ne. Clowns zijn er namelijk in soor ten en maten. Er zijn er die hun pu bliek laten lachen, er zijn er ook die hun publiek triest kunnen maken. Bobo is een clown die verbazing wekt. Twee dagen lang zwerft hij over de braderie en modelleert met BOSKOOP Nadrukkelijk aanwe zig op de braderie zijn de Bosgouw Ruiters. De situatie van deze vereni ging mag bekend worden veronder steld. De ruiters en amazones willen grond kopen aan de Spoelwijksedijk om er vervolgens een clubonderko- men te kunnen bouwen. Dat kost een slordige duit en de Bosgouw Ruiters willen op de braderie geen gelegenheid ongemoeid laten om de kas te spekken. Dat betekent paard- en ponyrijden, gelegenheid een direct-klaar foto te laten maken op de rug van een paard of pony, het verkopen van kansenve loppen en consumpties, ballen gooi en, een schiettent, darts gooien, een ballonnenwedstrijd en het raden naar de exacte geboortedatum van een veulen. Het veulen is met de moeder op de braderie aanwezig. In de schiettent kan er geschoten wor den om het braderie-kampioen- schap. Inzet is een beker. BOSKOOP Met een tweedehands D°eken- en platenstand op de brade- rie beschikt de Boskoopse werk groep van Amnesty International op oorhand al over een succesnum mer In de praktijk blijkt dat het pu- Hek tuk is op grasduinen tussen °ude boeken en platen. Eerder dit aar hield A.I. op de Boskoopse eekmarkt al een dergelijke ver- °op en dat pakte positief uit. ^nesty is voor haar werk tegen ehendingen van mensenrechten ge- eel aangewezen op schenkingen en ®komsten van activiteiten. Subsidies orden niet aangevraagd, omdat amnesty onafhankelijk wil zijn. Met e opbrengst van de verkoop van ude boeken en platen, voor dit doel w \IS af8estaan, kan de Boskoopse erkgroep haar activiteiten I c°ntinuëren. Een echte Boskoopse borrel ten doop. In slijterij Luytjes werd vorige week zaterdag het glas geheven voor deze gelegenheid. .'V-rf HL

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 15