Henk van Ulsen J treedt weer op in De Bonkelaar Boskoop ’’country haven” van ons land Country Music Jamboree een succes Frans Halsema Adèle Bloemen- Fake-rock in De Bonkelaar Blue Steel Bachconcert Jan J. v. d. Berg in Zoetermeer Autoclub Vrijdag 24 september over Swaziland B Finata Bank in Zoetermeer in Boskoopse Rozenburcht Vergadering PCOB met dia’s Gouwe-Rijders klaverjast daal, Drs. P. en Rob van Houten New Orleans Syncopators in Zoetermeer Orgelconcert Herman v. Vliet Open repetitie- avond Meeting Ds. S. de Jong spreekt voor Mbuma-zending WADDINXVEEN Ds. S. de Jong uit Katwijk aan Zee spreekt dinsdag avond 21 september in het kerkge bouw van de Remonstrantse Gerefor meerde Gemeente aan de Zuidkade voor de Mbuma-zending. De avond begint om half acht. in Boskoop 1982 UJoddinxveen Taptoe Alleen bij Gert Alternatieve Gezondheid Vier Granen Brood GERT HUIZER de echte bakker WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1982 >82 na 10 X sporthal DEELNEMENDE KORPSEN: Showband "Wilhemina"-Sleeuwijk Tamboer en Muz.Ver.Lelystad -Lelystad Showband "Voorwaarts"-Waddinxveen Fanfarekorps"Concordia"-Waddinxveen Achterhookse Folkloredansers-Ruurlo 1 Toegangsprijs: F 5,- 65-plussers F 3,50 Kinderen tot 12jaar F 3,50 25 september aanvang 20.00 uur zaal open 19.30 uur CURSUS BLOEMENSCHIKKEN Bel 01717-2010* De Bodegraafse organist Herman van Vliet bespeelt het orgel van de Gere formeerde Kerk in Boskoop. «De Sniep» ;eef me de zon!’ op< om half geworden. Bijna r Boskoop en be- Organisatör Cor Sanne toonde zich 1 een BOSKOOP Dc vierde Country Music Jamboree, zaterdag in de Boskoopse Beurshal gehouden' is een succes geworden. 600 C W-fans uit heel Nederland kwamen naar Boskoop... leefden er kostelijke uurtjes. o dermate enthousiast dat Boskoop naar alle waarschijnlijkheid jaarlijks evenement rijker is. De grootste lolbroeken van de Country Jamboreer in Boskoop: Harry de Vroege en Ries Oosterom tijdens het reünie-optreden van Colt 45. New Orleans Syncopators bij Jazz club Zoetermeer. WADDINXVEEN Met ‘Moeder, geef me de zon!’ opent de acteur Henk van Ulsen vrijdagavond 24 september om half negen in het Waddinxveense jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar het nieuwe seizoen van de muziek- en theaterwerkgroep De Spin tol. Dit soloprogramma, waarvoor de toegangsprijs negen gulden bedraagt (CJP-houders en 65-plussers f 7omvat gedichten, proza- en brieffragmenten, krantenknipsels, smartlappen en lied jes rond de figuur van ‘de moeder’. - 1 LOLTRAPPERS ONGELUK 10 .1 1 ner ;el Voor de melodische lijnen in het ge heel draagt Hans Hunink zorg op de toetsen. Samen met Dolph vormt hij de oude rotten in Fake en hebben zij de band zoals die nu bestaat de mees te inhoud gegeven. Als laatste hoofd persoon moet Ton van der Wolf op de bas genoemd worden. Indruk Annie Het klaverjasseizoen van de Waddinx- veense autoclub Gouwe-rijders begint dit jaar op donderdagavond 23 septem ber om acht uur in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost met een ken- nismakingsavond. Het bestuur heeft enige verrassingen in petto om deze "officieuuze” avond extra gezellig te maken. Een week later, dus op 30 september wordt het ernst. Dan start het klaverjassen om prijzen. De kaartavonden zullen met ingang van 30 september om de 2 weken plaats vinden en duren voort tot 14 april 1983. Na januari 1983 wordt op initiatief van de heer A. Versloot een extra wedstrij delement toegevoegd. organisatie fanfarekorps «Concordia»: Waddin x veen :AM 25 k met andrij xen. REGIONALE FUNCTIE Het werkgebied van de Finata Bank aan de Dorpsstraat 57 beperkt zich niet al leen tot Zoetermeer. Het Finata rayon Zoetermeer omvat tevens de gemeenten Benthuizen, Waddinxveen, Moerkapel- le, Boskoop, Gouda, Reeuwijk en Bleis- wijk. Voor informatie en/of opgave: Met ’er Zuidkad^l - Tel. 2354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 2382 - Waddinxveen Nassaustraat 7 - Boskoop Tel01727-23I9 De grootste toeloop op het country- gebeuren concentreerde zich op de zaterdagavond waarbij de Beurshal zo goed als vol zat. Het optreden van Sterling kwam te vervallen doordat de mannelijke helft van het duo on langs verongelukte door een spookrij der. De vrouwelijke helft Mavis Slin gerland, ligt zwaargewond maar bui ten levensgevaar in een ziekenhuis. Vanaf het podium sprak Cor Sanne De avond op 18 september begint om 20.00 uur met muziek van de drive in show. Toegang: zes gulden. ZOETERMEER Zaterdagavond 18 september zal Jan J. v.d. Berg een speciaal Bach-concert geven op het geheel gerestaureerde orgel van de Oude Kerk aan de Dorpsstraat te Zoetermeer. Dit betekent een hervat ting van de cyclus “Orgelconcerten in de Oude Kerk”, die op 26 decem ber jl. werd afgebroken met het Kerstconcert van diezelfde Jan J. v.d. Berg en de sopraan Annie Cnossen. WADDINXVEEN - Het interkerke lijk jongerenkoor “Meeting” houdt maandagavond 20 september om acht uur in de Kruiskerk aan de Pas sage een open repetitie. Voor deze avond nodigt dit al ruim 45 leden tel lende koor iedereen uit tussen de 16 en 36 jaar, die nu een keer wil door zetten om lid te worden. De bedoeling van deze avond is dat in één keer een groot aantal nieuwe leden zich zullen aanmelden. Tijdens deze avond zal er een geheel nieuw lied worden ingestudeerd, zodat alle niuewkomers gelijk al mee kunnen doen. Voor diegene, die Meeting nog niet kennen, nog een paar gegevens over het koor. Meeting heeft een echt in- terkërkelijk karakter. Door medewer king aan kerkdiensten, concerten en zangavonden probeert Meeting het evangelie van Jezus Christus te ver kondigen. Verder wórden de 45 leden, waar onder 8 mannelijke leden, gediri geerd door Cees Brouwer uit Den Haag. nog enkele woorden over dit ongeluk dat hem persoonlijk zwaar heeft ge troffen. In de plaats van Sterling trad op het duo Jessy Hill met Colt 45- zanger Harry de Vroege, maakte ook het optreden van McGowan. ‘Rattlesnake Annie’ is van Indiaanse afkomst (Cherokee) en maakt op dit moment een tournee door Europa. Een verhaal apart is het reünie-optre- den van de vroegere Colt 45. Zonder de Boskoper Hennie de Bruin welis waar, maar nog niets van het oude elan verloren, kreeg Colt de zaal aan haar voeten. De nummers rollen er vlot uit en ondertussen vliegen de kwinkslagen over het podium. Vooral het centrale duo Harry de Vroege en Ries Oosterom zijn aan elkaar gewaagde loltrappers die tot hilariteit van het publiek het optre den tot een cabaretesk gebeuren ma ken. En dan is er niemand die er over valt dat de muzikale prestaties daar onder lijden. Met tegenzin liet men Colt van de Bühne vertrekken. De restauratie is verricht door de or gelbouwer Flentrop. De windvoorzie- ning heeft een aanmerkelijke verbe tering ondergaan, de houten pijpen, waarvan een aantal door droogte was ingescheurd, zijn gerepareerd, de tongwerken, de trompet en de dul- ciaan zijn gerestaureerd, waardoor de klank gelijkmatiger over het gehele register klinkt en - wat voor de toe hoorder zeer belangrijk is - het me chaniek is zodanig verbeterd, dat het rammelende, vooral bij zachte passa ges zeer storende geluld, dat aan een schrijfmachine deed denken, tot het verleden behoort. WADDINXVEEN - Zaterdagavond om negen uur zal de Alphense rock formatie Fake een optreden verzor gen in het jeugd- en jongerencen trum De Bonkelaar in Waddinx veen. Er staan twee optredens van 45 minuten gepland. De toegangs prijs bedraagt vijf gulden. Nieuw in Fake is Marina Bosman, die met haar stem de band een melodi sche kracht geeft Op de drums speelt Andre van den Berg. Hij weet met zijn stuwende kracht de band een pittig stuk kracht mee te geven. Voor het totaal-geluid is natuurlijk wel het meesterlijke gitaargeweld van Dolph Koelewijn van veel belang. Met zijn flitsende gitaar soli geeft hij voornamelijk de band de nodige in houd. BOSKOOP De Bodegraafse orga nist Herman van Vliet geeft donder dagavond 23 september om acht uur een concert in de Gereformeerde Kerk te Boskoop. Het programma vertoont een grote variatie. Er staan werken op van Bach, Vivaldi, Reger, Widor, Grison en als laatste punt een koraalfinale van Herman van Vliet. De toegangsprijs van het concert be draagt vijf gulden (houders CJP en kinderen tot 12 jaar betalen f3,50). Herman van Vliet is organist te Ou de water en Woerden. Hij begon op 10- jarige leeftijd met orgellessen bij zijn schoolonderwijzer, daarna bij Wim van der Panne. Op het Utrechts Con servatorium zette hij de studie voort bij Stoffel van Viegen en Cor Kee en behaalde in 1965 het einddiploma so lospel orgel. Maar ook daarna studeerde Herman van Vliet verder. Hij volgde interpre- WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Protestants Christelijke Ouderenbond (PCOB) houdt woensdag 22 september om 15.00 uur haar algeme ne ledenvergadering in het A.F.-cen trum (grote zaal). Spreker is de heer P. Bregman over Swaziland (Afrika), met dia’s. Belangstellenden zijn' van harte welkom.- KORT AMERIKAANS Zaterdagavond 25 september zal in De Bonkelaar te Waddinxveen de film Kort Amerikaans gedraaid wor den. Deze Nederlandse speelfilm naar het boek van Jan Welkers zal vanaf 20.30 uur te zien zijn voor de prijs van f. 4,50. de, Colt 45 en Cool Breeze, die allen voor een belangrijk deel bestonden en bestaan uit Boskopers. Speciaal voor deze jamboree werd Colt 45 opnieuw geformeerd en uiteraard ontbrak ook Cool Breeze niet. Met een tiental optredens tij dens deze Jamboree werd aan de or ganisatie hoge eisen gesteld. Het ging dan ook prompt fout. Meteen al kampte de NOS, die radio-opnamen maakte, met een hardnekkig tech nisch probleem. Er was even zelfs sprake van dat er dan maar geen op namen gemaakt moesten worden. Tot opluchting van velen, zeker van TROS-presentator Gerard de Vries, kon het mankement verholpen wor den waarna de Jamboree, zij het met enige vertraging, kon beginnen. Jan J. v.d. Berg, vaste bespeler van het orgel in de Nieuwe Kerk te Delft, heeft al menig concert gegeven in Zoetermeer en weet als weinig an deren de vele mogelijkheden van dit fraaie orgel te benutten. Hij is een be gaafd uitvoerend toonkunstenaar (leerling van A.C. Schuurmans en An thon v.d. Horst) en behalve dat ook een zeer Verdienstelijke componist, wiens Kerstsuites veel faam genieten. Daarnaast is hij ook nog actief als ad viseur bij nieuwbouw en restauratie van orgels, als examinator bij organis tenexamens en als jurylid bij orgel- concoursen. ZOETERMEER - Sinds kort is de Fina ta Bank met een geheel nieuwe vestiging vertegenwoordigd in Zoetermeer. Het kantoor is gevestigd aan de Dorpsstraat 57. De Finata Bank N.V. is één van de grootste financieringsmaatschappijen, met 39 kantoren in Nederland. Zij houdt zich bezig met het verstrekken van con sumptief krediet aan particulieren, via (assurantie)tussenpersonenhandelaren in auto-, caravan- en botenbranche en rechtstreeks, via de eigen kantoren van de Finata Bank. Blue Steel staat garant voor een partij degelijke rock and roll en weeft daar op gezette tijden ook andere muziek- invloeden doorheen. Voor zijn Zoetermeerse concert heeft V.d. Berg een selectie gemaakt uit het werk van een van de grootmees ters uit de muziekwereld, Johann Se bastian Bach. Hij begint zijn optre den met de Preludium en Fuga in c kl. t. (II nr. 6) en vervolgt met twee koralen: “Wir glauben all’ an einen Gott Vater” en “Nun komm der Hei den Heiland”. Daarna speelt hij de Fuga in g kl. t., de Sonate nr. IV in e kl. t., bestaande uit de delen adagio- vivace, andante en un poco allegro en de Koraal “Vor deinem Trohn tret ich hiermit”. Het concert werd be sloten met de Toccata en fuga in F gr. t. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f. 4,— per persoon en voor houders van een Pas 65 of een CJP, alsmede voor per sonen, jonger dan 16 jaar f. 3,—. Het volgende concert in deze cyclus zal op 30 oktober worden gegeven door Dirkjansz. Zwart. WADDINXVEEN - De muziek- en theaterwerkgroep De Spintol verzorgt al sinds 1978 goed amuse ment voor volwassenen in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar aan het Beukenhof in Waddinxveen. Ook in dit lustrum- seizoen, dat vrijdagavond 24 sep tember wordt geopend door Henk van Ulsen met zijn soloprogram- ma "Moeder, geef me de zon!”, staan er weer een aantal aantrek kelijke activiteiten op haar pro gramma: Kunstbeschouwingen in beeld en taal (5 avonden in oktober/no- vember) Theatervoorstelling ”Een veile vrouw” met Huib Broos en Carol van Herwijnen (zaterdag 16 okto ber) Schrijversavond met Remco Campert. Jan Donkers en - waar schijnlijk - Cees Nooteboom (vrij dag 22 oktober) Frans Halsema zingt en speelt (zaterdag 20 november) Adèle Bloemendaal (zaterdag 29 januari) Rob van Houten, mime (26 fe bruari) Drs. P., cabaret (26 maart) Het repertoire is gevarieerd van opzet en bestaat voornamelijk uit eigen composities. De groep is als volgt sa mengesteld: Robert de Boer (zang), Kees Pat (sologitaar), Hans de Boer (slaggitaar), Rob Bulk (bas en zang), Paul Slingerland (drums en zang). ZOETERMEER Na het eclatante succes van het Jazztival Zoetermeer 1982 gaat Jazzclub Zoetermeer ge woon weer over tot de orde van de dag. Dat wil dus zeggen een avondje swing van de bovenste plank. Het is de eerste normale clubavond van het seizoen 1982/83, die wordt gehou den op zaterdag 18 september a.s. in het clubhuis, Dorpsstraat 18 te Zoe termeer. Swing van de bovenste plank is een juiste kwalificatie voor het orkest, dat zal optreden: de New Orleans Syncopators, een band met een kleurrijke historie, die terug gaat tot 19541.Al kreeg de stijl van de band in de loop der jaren een mo derner tintje, de New Orleans Synco pators hebben immers kunnen bogen op een volstrekt eigen geluid. Dat zal wel de voornaamste reden zijn, dat ze zich al ruim 28 jaar mogen verheu gen in de gunst van het jazzminnend publiek. Naast leider-trombonist George Kaa- tee wordt het orkest gevormd door Hans Hooymans clarinet, Marcel Grondel, trompet. Hans Kanij, banjo, gitaar, vocals, Jos van Bueren, bas en Anton Burger, drums, vocals. Het concert begint om 21.30 uur, de zaal is open vanaf 21.00 uur. De toe gang is gratis voor leden van de jazz club, belangstellende niet-leden, die zich kunnen laten bijschrijven op de ledenlijst tijdens de clubavond, moe ten f. 6,— entree betalen. Wie meer wil weten over de activiteiten van Jazzclub Zoetermeer kan telefonisch inlichtingen krijgen op nummer 079- 310695. BOSKOOP - In de Rozenburcht te Boskoop wordt zaterdag 18 septem ber een ouderwetse rock-and-roll- avond gehouden met medewerking van The Road Runners drive-in-show en de groep Blue Steel. Deze Bos koopse formatie kan inmiddels bogen op een behoorlijke staat van dienst en heeft in de regio een eigen publiek opgebouwd. Driemaal Werd de Jamboree in Mij drecht georganiseerd maar voor de vierde zocht men een andere locatie. Dat werd de Beurshal van Florida. Waarom Boskoop? Cor Sanne: ‘Bos koop moet de komende jaren de country-muziekhaven van Nederland worden. Per slot van rekening is ook de redactie van het maandblad ‘Country' Gazette’ in Boskoop geves tigd. ‘Daar blijft het niet bij want de binding die Boskoop heeft met de C W muziek moge ook blijken uit de bijdrage aan de groepen Sunny Si- tatielessen bij Feike Asma en daar hij zich sterk aangetrokken voelt tot de franse orgelkunst van o.a. Marcel Dupré en Jeanne Demessieux, heeft hij enkele jaren aan de internationa le meestercursus voor muziek in Zürich deelgenomen. Herman van Vliet geeft vele orgel concerten in geheel Nederland, maar heeft ook meermalen in het buiten land geconcerteerd o.a. op het Ca- vaillé-Coll orgel te Ronen. Hij treedt eveneens op voor radio en t.v. en heeft een aantal grammofoonplaten op zijn naam staan. dia en Nederlandse Comedie in de stadsschouwburg te Amsterdam. Vanaf 1956 eerste freelance acteur in Nederland, stichtte mede cabaret Tingel-Tangel en speelde enige jaren bij de toneelgroep Studio. Eveneens veel t.v.-rollen, enige speelfilms en gastrollen bij practised alle gezel schappen. Won het ICC-concours te Amster dam, de Albert van Dalsum-prijs, de Louis D’or, de bronzen Bouwmees- terpenning en de Spaan-prijs. Werkte met veel grote orkesten samen in o.a. Roi David, Young persons guide to the orchestre, Babar, Peter en de Wolf, Koning Oidipus, Bericht aan de levenden en Merlijn. Bekende rollen: Vosmeer en Spie (Gijsbrecht van Amstel), Puck (Mid- zomemachtsdroom), Hans (Wijze Kater), Poprisjtjin (Dagboek van een gek), Han van Meegeren (het Feno meen), Aston (Huisbewaarder). Bracht poëzie-programma’s uit het werk met Gerard Reve, M. Vasalis, Ida Gerhardt en M. Nijhoff. Maakt veelvuldig werkreizen naar Antillen en Midden-Amerika, en Indonesië en omstreken, voor Nederlandse ge meenschappen. Met ‘een lach en een traan’ krijgt ‘de moeder’ veelzijdig gestalte, in liefde en haat gezongen, verheerlijkt, be spiegeld, herinnerd, herkend, erkend, betreurd en verguist. De titel ‘Moe der, geef me de zon!’ is de laatste zin van het toneelspel Spoken van Ibsen, uit de mond van de stervende jonge Oswald, die van zijn moeder de zon verlangt, als brorpvan licht en warm te. De teksten zijn onder andere van Gerhardt, Achterberg, Kopland, Herzberg, Vasalis, ‘t Hart, Dorre- steijn, Morriën, Hoomik, van Hat- tum, Nijhoff, Speenhoff, ‘t Hooft Elschot, Reve, van Kooten en Car- miggelt. Henk van Ulsen brengt zijn solopro gramma onder regie van Jeroen Lo- pes Cardozo. Voor de vormgeving is Melle Hammer verantwoordelijk en 'oor de techniek Wouter Geldbusch. Percussie: Toon Oomen en piano: Bert Stoots. De in Kampen geboren Henk van Ul sen (55) ging na de oorlog onmiddel- jk naar Amsterdam, naar de ‘To neelschool als eerste lichting na de 1 q'7’jC^n®' E'n4examen cum laude in P49. Daarna bij toneelgroep Come- In uw omgeving te: BOSKOOP in de Rijks Middelbare Tuin bouwschool. Aanvang: ma. 4 okt. 1982. WADDINXVEEN in de Koningin Wilhelmi- naschool. Aanvang: wo. 6 okt 1982. De wekelijkse cursus bloemenschikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht. De cursus bestaat uit 8 lesavonden. Na iedere les van 19.30- 21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis. Het cursusgeld bedraagt 156. in clusief bloemen en het materiaal, als mede een overzicht van de lesstof, de cursus is dus volledig verzorgd. In september start ook nog de vesti- gingsopleiding bloemenschikken en binden (bloemist-winkelier). Opgave binnen 10 dagen door een (briefjkaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwas senen (SBOV). Sir Winston Churchill* weg 2. 2251 CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam. adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ont vangt u een bevestiging. 9 '0£ lEOtlt

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 19