Zeer geslaagde titel strijd bij De Gouwe Smash Be Fair begint met winst, verlies WSE en W’veen Korbis zoekt nieuw seizoen Winst voor TOOS-basketbal Excelsior Burgemeesters op jubileumdag van Florida Mirjan Vitalis zwom zich naar WSV opende met snelschaak Klaverjassen WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE o De Sperwer Derde ronde 7e Wedstrijd HSW zomercompetitie jongens van 11 tot 15 jaar tweede plaats De Sperwer k 1 Ï7 b 'I l' 1 dicht bij jEEKBI.AD VOOR WADDINXVEEN-WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1982 II I BE FAIR 2 het nr. 14 OVERIGE UITSLAGEN PROGRAMMA I had. Zij wonnen dan ook met Een sportief en vlot verlopen verfrissend was dan ook dat het B-kam- pioenschap werd uitgevochten tussen Gerard Cats en Joop van Rijswijk. Bij de eerste wist Joop goed op afstand te houden en won met 6-2,6-3. Bij de heren A zorgde voorzitter Jeroen Sikkel voor de grote verrassing. Hij wist achtereen volgens Teun Los en Hans Blom de weg naar de finale te versperren. Daar trof hij zoals iedereen verwachtte Edwin Baan, die Jan Terpstra in de halve finale ruim achter zich liet. Ook in de finale toonde Edwin nogmaals dat er maar één was, die aanspraak op de titel van club kampioen mocht maken. De herendubbel was evenals bij de da- mesdubbel een spannende aangelegen heid. In de finale stonden de 4 heren van het eerste herenteam tégenover elkaar. Teun Los en Hans Blom wonnen na veel spanning met 6-4, 1-6 en 7-6 van Jan Terpstra en Wim Plomp. Maar ze moés ten daarvoor wel 3 matchpoints op rij te niet doen om hun titel te kunnen prolon geren. 12.45 uur 12.30 uur 12.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 12.30 uur 11.00 uur 2-0 0-2 2-0 1-1 1-1 1-1 1-1 0-2 1-1 0-2 2-0 0-2 2-0 0-2 1-1 WSE In de wedstrijd tussen WSE en VEP bleek al snel dat de Woerdenaren de betere ploeg vormden. De Waddinx- veners leden veel balverlies en VEP zat veel feller op de bal. Al in de 6e min. kwam de gevaarlijke VEP-spits vrij voor het WSE-doel maar zijn schot ging net naast; VEP bleef meer in de aanval en de WSE- 100 m WADDINXVEEN - Voor alle Wad- dinxveense bejaarden kan er in het ka der van de klaverjascompetitie op woensdagmiddag 29 september om twee uur weer geklaverjast worden irj het An ne Frank-centrum aan het Jan van Bij- nenpad. 1/2-1/2 1/2-1/2 0-1 0-1 1-0 0-1 1/2-1/2 1-0 1/2-1/2 0-1 1/2-1/2 1-0 0-1 1-0 0-1 0-1 0-1 kop: 1. v. Deelen, 2. EERSTE RONDE Uitslagen eerste ronde interne com petitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging (WSV). Kardol - Joosten Oosterloo - Wolfs M. de Haan - v. Deelen Asscheman ->W. v. Oort Besemer - Kraan v.d. Starre - Smitskamp Ellers - J. v. Oort Littooy - v. Sandijk Ket - Bloem v.d. Ree - Claassen J. v.d. Heiden - de Vries Struyk - Bregman Kleiweg - de Schrijver v.d. Eyck - Goor Verwaal - v.d. Bergh v. Offeren - Torenbeek mej. Steenland - Twigt Stand aan de 1 W. v. Oort, 3. Smitskamp. Ook het tweede elftal van Be Fair wist in de dans om de punten er 2 te vergaren. In Delft werd CSVD 3 ge klopt met 1-2. Wim den Besten was de goalgetter. Een in de 7e minuut door ‘Charlie’ v. Rijn genomen vrije trap werd zodanig op het bord van den Besten gelegd dat deze geen genade kende met de Delftse sluit post en raakknalde (0-1). Alhoewel Be Fair op de eerste 20 minuten de wedstrijd dicteerde, zakte het daarna weg. Toen ook kon CSBD door mid del van een ‘sofdoelpunt’ langszij ko men (1-1). Maar Be Fair kwam terug. Het ging weer knokken, maar het winnende doelpunt liet nog even op zich wach ten. Het was al in de tweede helft toen deze, toch nog onverwacht, tot stand kwam. Snelle Willem (den Bes ten) werd in het bekende 16-meter gebied mooi neergelegd en de begeer de pingel werd door himself verzil verd (1-2). Hierna was Klaas Angenent genood zaakt de ‘arena’ te verlaten en kwam Peter Both binnen de lijnen. Hier door schoof Ruud Willemstein door naar achter.‘Counteren jongens’was de opdracht van de coach aan de ‘Zaat-boys’. Dat lukte ook wel aar- ■dig. Wat ook lukte was de stand op 1- 2 te houden tot het fluitje van de scheidsrechter voor de laatste maal klonk. Dit betekent dat ook het tweede zich geen betere start kon wensen. Twee puntjes verzameld. Succes jongens-hou vol- de weg is nog lang. WADDINXVEEN - De afdeling bas ketbal van de multisportvereniging TOOS is het afgelopen weekeinde met de competitie begonnen. Het eerste heren-seniorenteam ging naar Oegstgeest, waarvan werd gewonnen. Vorige week nog verloren de TOOS- senioren hun twee bekerwedstrijden met teleurstellend groot verschil. Maar in de wedstrijd tegen Oegstgeest bleek al snel dat die tegenvaller goed verwerkt was. Door de man-to-man verdediging kon TOOS op een kleine Voorsprong komen, 24-30 bij de rust. Niet echt tevreden met die ruststand besloot de nieuwe coach van TOOS Matieu Listenburg, op een zone-ver- dediging over te gaan en niet zonder resultaat. De hechte zone zorgde voor meer snelheid aan TOOS-kant. Met name door de breaks namen zij dan ook een beslissende voorsprong. Eindstand 43-64; topscorers Hugo Sijlaar en Dirk Rijnsburger, beide met 13 punten. De dames-adspiranten 1 begonnen tegen Leiderdorp. De dames, die se rieuze aanspraken maken op de titel, speelden de hele wedstrijd erg sterk. Door afwisselend zone of man-to- man te spelen kwam Leiderdorp ge heel niet aan bod. Ook bij de dames adspiranten was de break het gevaar lijkste wapen. Na een 36-4 ruststand werd een uiteindelijke, veelbelovende 67-9 overwinning behaald. Topscor- sters waren Mirjam Akkerhuis met 27 punten en Astrid Frikken met 18 punten. Ook de heren-adspiranten begonnen hun seizoen sterk. Zij debuteren dit ’jvan een tweede plaats, achter Rijnvalken, vorig jaar in de tweede klasse. De he ren adspiranten 1 speelden zaterdag in Rijnsburg tegen hetzelfde Rijnval ken. Evenals bij de heren senioren was ook hier de tweede helft beslissend. Pas toen werd het verschil tussen TOOS en Rijnvalken duidelijk. Zui ver schietend, goed gebruik makend van het lengte overwicht en, ook hier, snel uitvallend, kreeg TOOS een steeds grotere voorsprong. Eindstand uiteindelijk 65-22 met als topscorers Jasper de Rijke en Peter Zwaan. Zaterdag speelt Be Fair de uitwed strijd tegen Geinoord (Vreeswijk). Voorwaar ook geen makkelijke ‘pot’ (trouwens welke wel?). Als u mee wilt om de boys te steunen dan kunt u gebruik maken van de supporters- bus die om 13.30 uur vertrekt vanaf het Be Fair-terrein. Reserveer tijdig uw plaats bij tel.nr. 3382/8743. WADDINXVEEN De postduiven vereniging De Sperwer nam deel aan het concours vanuit Strombeek op 4 september. Afstand 128 km. In con cours 477 duiven, gelost om 9 uur met matige Z.W. wind. Aankomst eerste duif 10.28 uur, laatste 10.38 uur. Snelheid le duif 1460 m. per minuut. M. Verbeek 1-78-83-91-94, Smit- Troost 2-16-31-36-38-39-53-57-63- 69-80-98-114, J.C. Kóren 3-11-24- 27-35-61-102, Toor en Zn. 4-8-29- 41-45-68-87-95-103-111, Mevr. Toor 5-14-34-116, Mevr. Janmaat 6-72, M. Tollenaar 7-37-49-55-74, N. Hooger- dijk 9-58-77-99-108, H. Vink 10-48- 76-106, Twigt en Zn. 12-100-117, W. Metselaar 13-15-44-52-59-79-88, Mevr. Versloot 17-60-65-84-89-115, H. Metselaar 18-28-50-71-82-85-97- 109-118, Mevr. Twigt 19-26-43-62, D. Heeren 20-23-32-51-56-64-73-92- 96-104, de Kok-Bijmans 21-33-42- 101-110, A. de Wit 22, W. Breedijk Sr. 25-46-47-54-67-81-119, P. Bone- faas 30-40, H. v. Dijk 66, J. van Erk 70, F. Rip 75-90, C.A. Bode 86-105- 107-112, N. v. Tol 93, J.W. Sekeris 113. l De damesdubbel gaf over de gehele linie spannende partijen te zien. In de halve finales was het al raak. Ingrid Overkamp en Jolanda Los wonnen op de nipper 4-6, 7-6, 6-4 van Ria v. d. Berg en Ineke de Groot. In de andere halve finale ging het er zo mogelijk nog spannender aan toe. Margriet van Rijswijk en Nynke Lodder wonnen met 6-4, 2-6, 7-5 van Hilly Te- ijema en Truus van Wijk, waarbij de laatsten in de laatste set 3 matchpoints op rij lieten liggen. De finale werd na een spannende strijd met 6-4, 4-6, 6-4 ge wonnen door Jolanda en Ingrid. Voor Jolanda de derde finale die dag be kroond met een tweede titel. WADDINXVEEN - Voor de tweede keer in haar bestaan hield de tennis vereniging De Gouwe Smash de clubkampioenschappen op de banen in het Burgemeester Warnaarplantsoen. Deze jaarlijkse wedstrijden, die werden gehouden van zaterdag 21 augustus tot en met zondag 5 septem ber, leverde titels op voor Jolanda Los (meisjes A), Margriet van Rijswijk (dames), Gerard Cats (heren), Edwin Baan (Heren), Ingrid Overkampen Jolanda Los (dames-dubbel), en Teun Los en Hans Blom (heren-dubbel). Na de uitreiking van de prijzen door voorzitter Jeroen Sikkel van De Gou- se Smash bedankte clubkampioen Edwin Baan de commissies voor het ve le goede werk in de twee weken verricht. Voor de clubkampioenschappen van De Gouwe Smash bestond een overweldi gende belangstelling: bij de senioren de den 130 van de 220 leden mee, ofwel zo’n 60%. Bij de junioren lag dit nog hoger, daar deden 50 van de 70 leden mee. Door de technische commissie en de jeugdcommissie werden de 325 partijen vlot weggewerkt en konden zondag on der fraaie weersomstandigheden de fina les worden gespeeld. JEUGD Bij de meisjes-A was Jolanda Los verre weg de sterkste en prolongeerde haar ti tel. Michelle van de Berg werd goede tweede. De meisjes-B finale werd ver rassend gewonnen door Liesbeth van Vliet. Karin Heidt werd met 7-5, 7-6 naar de tweede plaats verwezen. Bij de jongens werd alleen de B-finale ge speeld. Jan Piet van Berkel zegevierde over Paul Janmaat met 6-2, 6-1. Door een blessure van Ronald Janse laat de A-finale nog even op zich wachten. De andere finalist is Elmer Lodder, die in de Halve finale Bob Teijema in 3 sets terugwees. Verheugend is dat de subtop hier aansluiting begint te krijgen met de top. DAMES De dames-finale was een reprise van vo rig jaar met in de hoofdrol Jolanda Los en Margriet van Rijswijk. Margriet wist in een driesetter (4-6, 6-2, 6-4) haar titel van clubkampioene te prolongeren maar Jolanda kwam in de derde set erg dicht bij. Een finale van hoog gehalte! In de halve finales hadden beiden hun te genstanders Truus van Wijk en Nynke Lodder resoluut teruggewezen. Verras send was het ontbreken van Ingrid Over kamp bij dit kwartet. Zij had zich in een vroeg stadium laten verrassen maar bracht uiteindelijk het B-kampióen- schap op haar naam door in die finale Marleen de Wit terug te wijzen met 6-2, 6-2. WADDINXVEEN - De derde ronde van Excelsior’s onderlinge damcompe- titie telde 25 wedstrijden. Eén van de meest verrassende uitslagen was de pun- tendeling, welke Klaas Huizinga le te- amspeler Gerrit van der Zijden wist af te dwingen. Laatstgenoemde wist in het eindspel aan een dreigende nederlaag te ontsnappen. Het duel tussen de eerste achttalspelers Tijmen den Ouden sr. en Fred Zaadhof eindigde in een puntendeling, welke uit slag ook viel te noteren bij het treffen Ruud van Dijk-Arjan Blom. De jeugdi ge Jan de Pater liet twee fraaie over- machtsdammenspel de winst naar zich toe trekken. Cor Barelds ondervond veel tegenstand Jaar 'n deeerste klassen alsjjevolg van Toon Rietveld, doch kon in een 7- om-7-eindspel na een foutzet van zijn te genstander via een eenvoudige ruil de damlijn bereiken en de winst veilig stel len. J. v. d.-Elst-D. Heeren II A. Crone-C. Blonk C. Stolker-J. Borsboom J. de Haan-T. Driesse T. den Ouden sr.-F. Zaadhof M. C. v. Willigen-D. Schouten R. van Dijk-A. Blom P. van Gils-T. Twigt K. Huizinga-G. v. d. Zijden A. Rietveld-C. Barelds J. de Pater-J. de Heer D. Heeren I-H. den Outer C. Kramp-J. de Wit G. Heeren-P. Swart A. Zwanenburg-P. van Es Op donderdag 16 september speelt Ex celsior’s tweede achttal een thuiswed strijd tegen het eerste team van B.D.V. (Bleiswijk) en het eerste team start een dag later, dus op vrijdag 17 september, de clubcompetitie met een uitwedstrijd naar en tegen Samen Sterk (Hazerswou- de). net buiten het strafschopgebied ge blokkeerd. Zijn inzet werd helaas door Verbree gemist. Verbree zag even later een lob over de keeper net over gaan. Hij had de bal van Ron Coppejans gekregen die maar even drie man passeerde alsof ze er niet stonden. Een kwartier voor het einde werd nogmaals door RVVH een wissel toegepast. Karei Klein (nr. 12) kwam erin, terwijl Erik de Har- tog (nr. 10) naar de douch mocht. Het verslag zou niet af zijn als niet de in de 35e minuut ondernomen solo van Nico Oosterloo werd genoemd. Grote Klasse!!! Als een mes door een warm pakje boter zo soleerde hij door de RVVH verdediging. Zijn op maat aangegeven passe, werd door Verbree jammerlijk gemist. Be Fair is hierna niet meer gevaarlijk en niet meer in gevaar geweest. Beide elftallen waren moegestreden, mede ook doordat de scheidsrechter maar liefst 6 minuten blessuretijd bijtelde. In deze blessuretijd kwam de nr. 6 van RVVH (Ronald Maasdam), te vens aanvoerder, in het boekje van de redelijk goed leidende ‘scheids’ te recht. Zijn doorlopen op de goalie van Be Fair was niet meer normaal. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinx- veen haar zevende wedstrijd voor de zomercompetitie. Er werd gevist in het Aarkanaal, waar de vangst re delijk was. De uitslag was als volgt: 1. J. Verhoef 3360 gr., 2. M. Rei chard 2910 gr., 3. W. Houtman 2810 gr., 4. A. van Leeuwen 2100 gr., 5. W. v.d. Wal 2010 gr. Met nog één wedstrijd te gaan is de stand aan de kop: 1. W. Houtman 15490 gr., 2. A. van Leeuwen 12580 gr., 3. J. Ver hoef 12540 gr. 4. M. Reichard 12320 gr., 5. W. v.d. Wal 12200 gr. Eveneens werd vorige week de derde zondag-wedstrijd gevist en wel in het Gouwekanaal. Ook hier was de vangst redelijk. De uitslag: 1. W. v.d. Wal 1061 pnt-, 2. M. Reichard 922 pnt., 3. C. v.d. Wal 711 pnt., 4. J. van Egdom 554 pnt., 5. A. van Leeu wen 529 pnt. Met nog twee concour sen voor de boeg luidt de tussen stand: 1. W. v.d. Wal 11 klassements- pnt., 2. en 3. M. Reichard en A. van Leeuwen 12 pnt., 4. W. Houunan 14 pnt-, 5. J. van Egdom 16 pnt. Zondag 19 september is de vierde zondagwedstrijd. Het water is het Aarkanaal. Aanvang 08.00 uur. Heren 3-D.B.-stars 63-54 Dames-junioren 2-Nusa Indah 16-83 Jongens-welpen 1-MSV 56-35 verdediging had de handen vol. Voor al de vrije trappen van VEP stelde WSE voor problemen. Toch had WSE ook kansen. In de 25e min. dook de goed vrijgelopen An dree Disseldorp op in het strafschop gebied. Zijn schot werd echter uit stekend tot hoekschop verwerkt door keeper Van Baarsel. Na een half uur spelen kwam VEP op de verwachte voorsprong. De goed doorgebroken Ton van Roon kon alleen nog door een overtreding in het strafschopge bied gestopt worden. De scheidsrech ter twijfelde niet en legde de bal op de stip waar de strafschop kon wor den verzilverd door aanvoerder Ron Kelmanutu (0-1). De tweede helft begon aan WSE-zijde met wat meer inzet wat al direct re sulteerde in een bescheiden offen sief. Na 10 min. moest ook de VEP- defensie ongeoorloofde middelen ge bruiken om Peter Janssens" het sco ren te beletten. Wederom strafschop, echter Andree Disseldorp schoot de bal tegen de paal en de kans om op gelijke hoogte te komen was verke ken. Deze klap kwam WSE niet meer te boven. VEP kreeg weer vat op het spel en begon te bouwen aan een voorsprong. Dank zij Ton Sleeuwen- hoek en Leo Wesseling, beiden red den op de lijn, kon VEP niet snel tot scoren komen. Een tweede treffer hing in de lucht en die kwam dan ook. Een misver stand tussen de keeper Ton Kling en Leo Wesseling deed de bal doorsprin gen waarna de goed reagerende Ton van Roon de bal voor het inleggen had, 0-2. Alle overtuiging vloeide weg uit de aangeslagen WSE-ploeg en dat de score nog niet hoger werd was al leen te danken aan het slecht om springen van de kansen aan VEP- zijde. Zondag 19 september wacht WSE de moeilijke uitwedstrijd tegen Nieuw koop. Aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN-zaterdag Het op de eerste competitiedag vrij hebbende zaterdagelftal van Wad- dinxveen trad aan tegen het in de eerste klasse spelende Aarlanderveen, welke eveneens vrij was. Een goed spelend Waddinxveen wist het klasse- verschil te nivelleren door hard wer ken. Dit resulteerde al vroeg in een voor sprong middels Hans v. Offeren die fraai 1-0 aantekende. Nog voor rust wist Aarlanderveen op gelijke voet te komen. Na rust zakte het spelpeil, maar dat werd opgefrist door persoonlijke hoogstandjes van de Waddinxveense buitenspelers Hans v. Offeren en vooral Peter Krohn die z’n directe tegenspeler ettelijke malen voor “jo ker” zette. De dikverdiende overwin- ningstreffer kwam van de voet van Hans v. Offeren, die op weergaloze wijze, uit een zeer moeilijke hoek de Aarlanderveense keeper het nakijken gaf. Het gehele team van Waddinxveen- zaterdag lijkt rijp voor de competi tie en wederom zal getracht worden de sprong naar de Ie klasse te maken. Trainer Casper Heerma v. Voss lijkt in ieder geval op de goede weg. PROGRAMMA Zaterdag 18 september A’veen 2 - W’veen 1 WDS 3 - W’veen 2 W’veen 3 - Linschoten 4 W’veen 4 - Siveo 5 Zaterdag 25 september W’veen I - Be Fair 4 W’veen 2 - Rijnstreek 3 Sportief 4 - W’veen 3 Schoonhoven 5 - W’veen 4 11.00 uur WADDINXVEEN De Wad dinxveense korfbalvereniging Korbis is op zoek gegaan naar jongens in de leeftijd van 11-15 jaar. In de veldcompetitie, die pas van start is gegaan speelt Korbis met vier seniorentwaalf tallen, 4 adspirantentwaalftal- len en 4 pupillenachttallen. Voor de zaalcompetitie zullen daar nog wel enkele ploegen aan toegevoegd worden. Veel zal daarbij afhangen van de waag of Korbis genoeg jongens en meisjes heeft om dat te kun nen verwezelijken. Korbis tot de gezochte jon gens: “Heb je zin om te gaan sporten en heb je je keuze voor een bepaalde tak van sport nog niet gemaakt, kom dan eens kijken bij de wekelijkse trai ningen welke op woensdag avond en vrijdagavond vanaf half zeven op ons veld aan de Sniepweg worden gegeven. Uiteraard kun je ook even bel len naar Frits van Amen of Fred van Leeuwen. Hun tele foonnummers zijn 4580 en 6522. Je krijgt dan alle gewens te inlichtingen! De korfbalvereniging Korbis is in Waddinxveen sinds septem ber 1978 actief in de korfbal sport. Aanvankelijk onderge bracht in de multisportvereni ging TOOS, besloot men nader hand als zelfstandige vereniging onder de naam Korbis verder te gaan. De thuiswedstrijden worden wat de veldcompetitie betreft gespeeld op het halfverharde veld aan de Sniepweg waar ook de voetbalvereniging Waddinx veen huist. Tijdens de zaalcom petitie spelen de Korbis teams hun thuiswedstrijden in de sporthal “de Sniep”. Enkele A-spelers waren verrassender WADDINXVEEN Met in het Anne wijs via verlies in de voorronden in de B- Frank-centrum gehouden snelschaak- HEREN Enkele A-spelers waren verrassender ij i j v> poule terecht gekomen. Veel minder wedstrijden is voor de Waddinxveen- - se Schaak Vereniging (WSV) het nieuwe seizoen begonnen. Déze wed strijden werden gewonnen door de heren v. Deelen, Oosterloo, Smits kamp en v. Oort(W), die alle vier een fles wijn naar huis konden nemen. Ook de junioren zijn op donderdag 26 augustus weer begonnen, onder de ervaren jeugdleidster Claudia To renbeek: zelf nog jong maar met een jarenlange ervaring op schaak- en toumooigebied. WSV ziet de toe komst wat dit betreft optimistisch tegemoet. PRIJSUITREIKING De algemene ledenvergadering van WSV was vorige week donderdag avond. Het bestuur had nog het no dige goed te maken: Uitreiken van een aantal prijzen, schaakboeken van Keres, aan de heren Wolfs en v. Dee len (afwezig!), en kleine attenties voor Kardol, Burger en Ket. Een grote bos bloemen was er voor de aftredende secretaris E.J. Ket en jeugdleider Asscheman als kleine blijk voor het vele werk door hen ver zet. Zij blijven niet alleen actief scha ken, maar ook verenigingsactiviteiten opzetten en daaraan (en aan de be staande) meewerken! Ook werd het genereuze aanbod van oud-bestuurslid Bloem vermeld, die had aangeboden de toumooien (weer) te gaan organiseren. Als nieuw bestuurslid werd Ritter gekozen. Hij wordt secretaris. NIEUWE LEDEN De Waddinxveense Schaak Vereni ging, die donderdag 9 september, startte met de huishoudelijke compe titie, blijft overigens volgens voorzit ter H. de Vries naarstig op zoek naar nieuwe leden. WSV kan niet alleen nog meer andere schakers en schaak- sters gebruiken als lid, maar ziet ook nog graag een aantal jeugdschakers tegemoet. Op de laatst gehouden algemene le denvergadering kon de WSV-voorzit- ter als nieuwe leden verwelkomen mej. Steenland en de heren Claas sen (was jarenlang een trouw jeugd lid) Kraan (vroeger raadslid geweest) en van Santwijk. WADDINXVEEN. - De badminton club Florida stond er zaterdag voor een week - het Weekblad voor Wad dinxveen schreef er al over - bij stil dat het 25 jaar geleden was dat in Boskoop officieel met badininton werd gestart in verenigingsverband, ‘s Middags werd een druk bezochte receptie gehouden in de sporthal ‘de Sniep’, het thuishonk van de club, waar buiten de vele belangstel lenden van collega-verenigingen een officiële badminton instanties, even eens twee burgemeesters acte de présence gaven, te weten burgemees ter C.M. van der Linden van Wad dinxveen en de vroegere wethouder van sportzaken, nu burgemeester A.H. van Gent van Zevenhuizen. Vanzelfsprekend werd hun aanwe zigheid bijzonder op prijs gesteld, evenals die van de wethouder van sportzaken van Boskoop, mevrouw D. van Ooi-Houtman. WADDINXVEEN - Zaterdag werd in zwembad “De Tobbe” te Gouda de tweede C-wedstrijd van de kring “Gouwe-Rijnstreek” gehouden. Aan deze wedstrijd namen zes “de Gou- we”-ledèn deel. Opnieuw kwam Mirjam Vitalis uitste kend voor de dag. Zij zwom op de 100 m vrij m.o. 10 jaar een tijd van 1.30.3, hetgeen niet alleen een 2e plaats opleverde, doch ook haar 2e A-limiet. Greet den Haan m.o. 16 jr werd op dezelfde slag eerste met een tijd van 1114.5. In totaal werden ze ven persoonlijke records gezwom men UITSLAGEN 100 m vlinder m.o. 16 jaar: Greet den Haan 1.34.1 PR 100 m. vlinder j.o. 16 jaar: Wim v.d. Wouden 1.26.7 PR 100 m school heren: Martin Voskuilen 1.24.2 PR 100 m vrij m.o. 10 jaar: Mirjam Vitalis 1.30.3 PR/2e/A-lim Sandra v.d. Bosch 1.42.7 even. PR 100 m vrij j.o. 10 jaar: Marcel Ribbens 1.3 7.2 100 m vrij m.o. 16 jaar: Greet den Haan 1.14.5 le vrij j.o. 16 jaar: Wim v.d. Wouden 1.11.8 PR 100 m vrij heren: Martin Voskuilen 1.06.1 PR POLOTOURNOOI In het “Ballonbad” te Boskoop werd zaterdag een waterpolotoumooi ge houden voor o.a. meisjes aspiranten. Aan dit toumooi namen naast De Gouwe het sterke GZC (Gouda), MZV (Moordrecht) en de organise rende Z PC Boskoop deel. In de eerste wedstrijd, met een uit stekende keepster Carolien v.d. Bosch, werd met slechts 2-3 verloren 'an GZC. Doelpunten van Suzan v.d. Heijden en Celine Vitalis. De tweede wedstrijd tegen Boskoop werd een re gelmatige 6-0 overwinning voor De Gouwe. Martine van Meurs scoorde hier twee maal. Intussen hadden MZV en Boskoop 13 gespeeld, terwijl GZC met 5-0 "on van MZV. Ge derde wedstrijd tegen MZV werd “en 4-0 overwinning voor De Gouwe, rizan v.d. Heijden scoorde drie maal, duidelijk was, dat GZC in haar laats te wedstrijd tegen Boskoop de beste kansen 11 1 1 6-1. toumooi. EINDSTAND 1-GZC y De Gouwe f Boskoop 1 MZV Vrijdag 16 september in de sporthal ‘de Sniep om 19.15 uur Dames kadetten 2-For- wodians, 19.15 uur Heren junioren 2- Popeye, 20.45 uur Heren junioren 1- Leiderdorp. 6 punten 4 punten 2 punten 0 punten "’■ADDIN XV EEN De postduiven vereniging De Sperwer nam deel aan het concours vanuit St. Ghislain. Af stand 187 km. In concours 368 dui- 'en. Gelost om 10.10 uur. Aankomst eerste duif 12.53 uur, laatste 13.12 Uur- Snelheid eerste duif 1149 m. per minuut. Joor en Zn. 1-13-16-29-38-41-44-50- “I. Mevr. Toor 2-3-25-52-86, W. “zeedijk Sr. 4-6-18-45-68-70-71-81- H. Vink 5-28-56-83, J.C. Koren »-12 17-19-23, D. Heeren 9-21-53- ^■58-60-66-72, N. Hoogerdijk 10- -39-77-80, Smit-Troost 11-26-33- 4'36-75, M. Tollenaar 15-27-37-64- H. v. Dijk 20-47, H. Metselaar 22- «-74-79-90, M. Verbeek 24-40-51- I V C.A. Bode 30-34-67, A. de Wit I ‘-84-85, W. Metselaar 32-76, Mevr. Janmaat 42-78, Mevr. Versloot 43- I “’-73-88, Mevr. Twigt 46-49-55-59, Kok-Bijmans 57-62-91, P. Bone- uas69, N. v. Tol 89-92. WADDINXVEEN Zaterdagtweedeklasser Be Fair is het nieuwe competitieseizoen zaterdagmiddag begonnen met 1-0 winst op RVVH. Dit enige doelpunt werd vlak voor rust gemaakt door Kees Verbree. Een kans op een mooie goal miste hij. WSE verloor met 0-2 van VEP. De Waddinxveense zondagvierdeklasser zag de Woerdenaren onder meer scoren uit een strafschop (overtreding Leo Wesseling). WSE was dicht bij een doelpunt, maar André Dis seldorp schoot tegen de paal. Waddinxveen- zondag-oud-vierde- klasser verloor met 3-0 van Oudewater. De thuisclub maakte de Be Fair-v'oetbalstaand van links naar rechts Herman Hartgers (trainer), Ruud Willemstein, René v. d. Wilk, Pe ter Konijn, Kees Verbree, Alfred de Jong, Bert de Wilde, Wim Bron, Kees Verhoef, Joop Starreveld (materiaal- man), Sjaak van Mourik (technisch adviseur). Zittend: Gepke v. d. Sluys (verzorgster), Aad Bos,'Peter Immerzeel, Piet Koele, Nico Oosterlee, Eric Plaisier, Aad van Leeuwen (vlaggenist). (Foto’s: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom). Be Fair heeft er zaterdag geen misver stand over laten bestaan zich ook dit seizoen bij de hoogsten te willen scharen door de volle winst te pak ken. Deze werd behaald in een thuis wedstrijd tegen een zeker met Be Fair meestrijdende titelkandidaat RVVH. Aangezien deze winst ook nog werd behaald zonder de door een enkel- breuk voorlopig uitgeschakelde Bert Graafland (wel met gips en al langs de lijn gesignaleerd) en de geblesseer de ‘good old’ Willem Bron, is de hoop zeker gerechtvaardigd dat nog meerdere malen 2 punten aan het to taal kunnen worden toegevoegd. Ze ker wanneer ook deze laatsten weer op korte en wat langere termijn bin nen de lijnen zullen staan. Het eersté kwartier was voor Be Fair. Twee corners van René v.d. Wilk le verden het nodige gevaar op en bijna kon worden gejuichd toen Aad Bos alleen doorging. Direkt daarna lever de een misser van Piet Koele haast een doelpunt voor RVVH op. Piet, die door, het uitvallen van Wim Bron laatste man speelde, moest waarschijnlijk nog wat aan zijn ‘stek kie’ wennen. Michel du Moulin zag zijn inzet net over gaan. Toen een elleboogje aan Bert de Wilde toegediend een vrije trap voor Ron Coppejans opleverde, bracht de ze Alfred de Jong zodanig in stelling dat deze het net haast liet ‘bollen’. Met het ingaan van het laatste kwar tier kwam een doelpunt steeds dich terbij. RVVH, die met een 4-4-2 op stelling zich naar mijn gevoel een beetje te angstig gedroeg kon maar zelden een vuist maken. In de 30e tot en met de 35e minuut werden door René v.d. Wilk drie voorzetten geproduceerd, waarvan één uit een corner en één uit een zeer snelle counter. In deze zelfde minu ten werd ook door Nico Oosterlee schitterend voorgegeven. Dit alles le verde nog geen doelpunt op. In de 40e minuut was het wel zover. Een mooie, door Aad Bos aangegeven bal, werd door Kees Verbree verzilverd en de Be Fair aanhang kon juichen (1- 0). Wie mocht denken dat RVVH na de rust wel uit een ander vaatje zou tap pen, kwam bedrogen uit. Een 4-3-3 opstelling die werd verwacht bleef uit en daarmee eigenlijk ook de kansen. In de derde minuut deed Alfred de Jong de bloeddruk van de Be Fair schare alweer stijgen, toen hij, na goed aangeven van Aad Bos, net over schoot. Toen in de 10e minuut de bal in de Be Fair gelederen wat al te non chalant werd rondgespeeld, kwam RVVH dicht bij Ae gelijkmaker. Bij het. missen van een corner door RVVH werd Ad Bossers - één van de voorwaartsen- gewisseld voor Louis le Noble. Dit betekende zeker geen ver zwakking (misschien was die dat veroorzaakte). Ondanks het feit dat Be Fair een veldoverwicht bleef houden, kon RVVH uit de ‘dode’ spelmomenten letterlijk en figuurlijk gevaarlijk uit de hoek komen. Twee corners in de 17e en 25e minuut leverden evenzo- vele gevaarlijke situaties voor het Be Fair doel op. Echter zonder het door hen zo zeer gewenste resultaat. Ook Be Fair wist zich echter in deze periode enkele doelrijpe kansen te creëren. Peter Konijn knalde, na goed opkomen, net naast. Even later was het dezelfde Konijn die weer gevaar lijk doorbrak. Zijn inzet werd echter gestuit, maar in de rebound haast door Nico Oosterlee in een doelpunt omgezet. Nico werd even daarvoor klasser verloor met 3-0 van Oudewater. De thuisclu drie doelpunten in de tweede helft. BE FAIR 8'. KM «t imn aw 81» <Sf

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 25