WADDINXVEEN GEMEENTE UITNODIGING Nieuw seizoen voor de Stichting Zwem-revalidatie en Recreatie W’veen Avondgebed en fakkeloptocht plaatselijk IKV Trudi Zwaan-Zalm opent nieuwe schoonheidssalon Zwemmen voor zuigelingen, peuters, gehandicapten en bejaarden I V TELEFOONNUMMERS O DIVERSEN I iX MILIEUZAKEN 5? BESTUURSZAKEN x VERKEER EN VERVOER VERGADERINGEN v INZAMELINGEN SPREEKUREN VOLKSGEZONDHEID Gemeente Waddinxveen' is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400,2 740 A K Waddinxveen. I f. deur veen 01820-15767 01727-4044 070-210001 2222 3000 3000 4433 4433 In verband met de uitbreiding en verbouwing van de PROF. KOHNSTAMMSCHOOL voor Openbaar MAVO, Mauritslaan 55, worden ouders, oud-leerlingen en belangstellenden uitgenodigd voor een open huis op donderdag 16 september a.s. van 20.00 tot 22.00 uur. WADDINXVEEN - Er staat weer een nieuw seizoen voor de van de Stichting Zwem-Revalidatie en Recreatie Waddinx- (ZRRW). Het georganiseerde zwemmen voor peuters, zuige lingen, gehandicapten en bejaarden in het overdekte zwembad “de Sniep” gaat woensdagavond 29 september van start. Voor de stichting, die wordt voorgezeten door fysiotherapeute mevrouw M.A. Rothuizen-Bakker en medisch begeleid door huisarts P.J.E. van der Linde, werd in oktober 1975 de basis gelegd, toen een aantal zeer enthousiaste moeders startte met het peuterzwem men. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1982 1982 I 01820-16066 010-362244 4. Bespreking 4 Opening Algemene Bank Nederland. Op vrijdag, 8 oktober 1982, om 16.00 uur wordt het gebouw van de Algemene Bank Nederland aan de Kerkweg door burgemeester, de heer C. M. van der Linden, officieel geopend. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht, indien u een afspraak heeft gemaakt. ’S n Ontwerp-beschikking Hinderwet Fa. J. de Redelijkheid en Zoon. Ter secretarie ligt vanaf 15 september 1982 elke werkdag van 8.30 tot 12.15 uur en van 19.00 tot 22.00 uur (op maandagavonden) ter in zage de ontwerp-beschikking met bijbehorende bescheiden voor een hinderwetvergunning van Fa. J. de Redelijkheid en Zonen. De vergunning betreft het oprichten en in werking hebben van een groente- en potplantenkwekerij aan de Bloemendaalseweg 18 te Waddinxveen. De aanvrager en degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan tot en met 29 september 1982 tegen de ontwerp-beschikking bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen gemotiveerde schriftelijke bezwaren indienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. van der Linden: vrijdag- - advisering inz. te nemen voorbereidingsbesluit t.b.v. bouw plan Doeco B.V. - idem t.b.v. bouwplan fa. de Vos. omroeppastor, de inleiding verzor gen, maar helaas is hij door ziekte verhinderd. De inleiding zal nu ge houden worden door ds. P. v.d. Berg. Pastoor P. Oltshoom verzorgt het avondgebed, waarna een discussie •rolgt. Om 21.30 Ahob-installatie op de spoorwegovergang in de Kerkweg-West. Naar verwacht wordt zal dinsdag 21 september a.s. de hand-bedien- de overweg-afsluiting in de Kerkweg-West vervangen worden door een automatische overwegbeveiliging door middel van een z.g. ahob-installatie. In verband met uit te voeren werkzaamheden zal de overweg op 21 september van 9.00 uur tot ongeveer 13.00 uur voor alle verkeer (uitgezonderd voetgangers en wielrijders) zijn afgesloten. Busgebruikers (lijn 177) zullen er rekening mee moeten houden dat Nadere mededeling betreffende de verzending van de oproepkaar ten en de datum van het onderzoek zal in deze rubriek verschijnen op woensdag 22 september 1982. aan de Peppelhorst 113. (Foto: WADDINXVEEN In haar huis aan de Peppelhorst 113 heeft de Wad- dinxveense Trudi Zwaan-Zalm een nieuwe schoonheidssalon gevestigd. De 27-jarige Waddinxveense schoon heidsspecialiste, het STIVAS-diploma schoonheidsverzorging op zak en lid van de ANBOS de Algemene Neder landse Bond van Schoonheidsinstitu ten, heeft haar volledig ingerichte sa lon geopend met een zes weken du rende kennismakingsaanbieding, die inhoudt dat voor f. 27,50 een totale behandeling kan worden verkregen. Trudi Zwaan, die haar papieren haal de terwijl ze nog op kantoor zat, gaat ervan uit dat huidverzorging een mening niet voldoende weergeeft dat het gaat om een optimale huidver zorging. Wat is schoonheid tenslot te, “iemand die er verzorgd uitziet is altijd mooi”, zegt ze. En ze heeft gelijk. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) - uur vraagt het IKV een ieder deel te nemen aan de fakkel optocht langs 5 kerken, alwaar een brief zal worden aangeboden. Alleen deelname aan de kerkdienst of fak keloptocht is natuurlijk ook moge lijk. Er zijn een beperkt aantal fak kels beschikbaar a f. 1,—. centrum een dia-avond georganiseerd. Het was een erg goede avond. Er kwamen al aardig wat reacties van de bejaarden en van een enkele ge handicapte. Op deze avond vertelde dokter P. van der Linde sr. hoe be langrijk het zwemmen voor een mens is. De sfeer en het oefenen in warm water onder begeleiding is ontspan nend en goed voor de spieren! Bij de fysiotherapeuten werd geïnfor meerd of ze mee wilden helpen, en Commissie voor de Financiën Donderdag 16 september 1982, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Notulen van de vergaderingen van 19 augustus 1982 en 31 augus tus 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Krediet ad 5.000,- voor Rampenbestrijding en Civiele Verde diging. 4. Krediet ad 62.500,- voor Energiebesparende maatregelen in de R.K.-scholen. 5. Obligatieleningsvoorwaarden Eminent. 6. Wat verder ter tafel komt. 7. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 16 september a.s. ten gemeentehuize ter inzage. Inzage op andere tijdstippen kan geschie den in overleg met de secretaris van de commissie. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening en de Woningbouw. Dinsdag 21 september 1982, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Notulen van de vergadering van 17 augustus 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Bestemmingsplan Verlengde Abr. Kroesweg: - nadere advisering i.v.m. aanhouding vaststelling in raadsver gadering d.d. 1 sept. 1982. 4. Bestemmingsplan Bedrijfsterrein Coenecoop: - bespreking exploitatie-opzet. 5. Bestemmingsplan Noordkade ’67: Commissie Wijkwerk Waddinxveen Zuid. Maandag 20 september 1982, aanvang 20.30 uur in het wijkgebouw. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling van het verslag van 28 juni j.l. 4. Begroting van het Wijkwerk Zuid voor 1983. 5. Bespreking van het programma. 6. Bespreking bezuinigingsmogelijkheden voor 1983. 7. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere .tijdstippen in overleg met de secretaris van de commisie. 6. Wat verder ter tafel komt. 7. Rondvraag. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Commissie voor de Bezwaar- en Beroepschriften. Woensdag 22 september 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Verstrekking informatie over nieuwe werkwijze/procedures. 2. Behandeling om 19.45 uur van het bezwaarschrift van mevr. J. Verheij-Plomp, Peter Zuidlaan 80 te Waddinxveen, gericht te gen het besluit van Burgemeester en wethouders van 19 mei 1982 haar geen subsidie te verstrekken o.g.v. de Beschikking geldelij ke steun huisvesting gehandicapten. 3. Behandeling om 20.15 uur van het bezwaarschrift van mevr. J. Vijlbrief-van der Schaft, namens de heer M. M. van Velzen, ge richt tegen het besluit van Burgemeester en wethouders van 3 au gustus 1982, waarbij vergunning is geweigerd voor het aanbren gen van verwijsborden t.b.v. het restaurant "De Gouwe Dis”. 4. Behandeling om 20.45 uur van het bezwaarschrift van mr. R. J. Haasjes, namens de heer H. A. Moesker, Zuidelijke Dwarsweg 13c te Waddinxveen, gericht tegen de aanschrijving van Burge meester en wethouders dd. 14 juli 1982 een verbouwde hooitas in overeenstemming te brengen met de verleende bouwvergun ning. 5. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 9 juni 1982. 6. Mededelingen. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. WADDINXVEEN - Burgemeester C. M. van der Linden,opent vrijdagmiddag 8 oktober om vier uur het nieuwe ge bouw van de Algemene Bank Nederland (ABN) aan de Kerkweg-Oost officieel in gebruik. I eV I VfADDINXVEEN - De basketbal- dames van TOOS zijn als laatste geëindigd tijdens het jaarlijkse Mid- den-Holland-toumooi van de Rabo bank Gouda in De Windwijzer in onze buurgemeente. Het toumooi werd gewonnen door de dames van Lakers/SVK uit Rotterdam. De TOOS-dames behaalden geen enkele punt. Het zwemseizoen 1976 ’77 werd ge start met het zwemmen op de zater dagmorgen! Peuters al vanaf 7-8 uur, gehandicapten van 8-9 en de bejaar den van 9-10 uur. Badmeester was toen nog de heer Arie Troost, die er zeer bij betrokken was. Met behulp van de gemeente kreeg men een bran card en patiëntenlift (een rolstoel die electrisch de patiënt-zwemmer te wa ter kan laten). Ook kwam er een aan gepaste trap, zodat het in- en uitgaan makkelijker werd! Er waren dat jaar ongeveer 15 mensen voor therapie en 12 voor zwemles. Alle deelnemers aan het revalidatie-zwemmen kwa-~ men op advies van hun huisarts of specialist. Verder zwommen er ook ongeveer 40 “vrijzwemmers” in het diepe, onder toezicht van de Red dingsbrigade! In april ’77 haalden 8 zwemmers hun A-diploma. In de na volgende jaren is het aantal zwem mers enorm toegenomen. Om een voorbeeld te noemen: Peuters: 100, gehandicapten: 150, bejaarden: 15 en zuigelingen: 15. Er zwemmen in Waddinxveen mensen uit de hele re gio. Er is overigens duidelijk behoefte aan vaker in het water zijn dan 1 keer per week. Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben bij besluit van 22 december 1981 aan de Nierstichting te Amsterdam vergunning verleend om een huis-aan-huis collecte te mogen houden in de periode van 20 september tot en met 26 september 1982. Collectanten die in deze periode voor een ander doel collecteren hebben geen vergunning voor het collecteren. Iedere eerlijke collectant heeft een legitimatiebewijs bij zich welke hij/zij op verzoek kan tonen. Dit betekent dat de vrouwen geboren in de jaren 1930; 1933; 1936; 1939; 1942; 1945 en 1948 hiertoe een oproep zullen ontvangen van de afd. Algemene Zaken, bureau burgerzaken van de gemeentese cretarie. kunst is, een kunst die niet iedereen verstaat. Schoonheidsspecialisten zijn vakkundig opgeleid om iedereen te adviseren en te helpen zijn of haar huid te verzorgen. Zij zijn door hun opleiding eveneens bevoegd tot het geven van: gezichts- en lichaams- massage; behandelingen tegen over- beharing, kuurbehandelingen en di verse soorten make-up. De Waddinxveense Trudi Zwaan, die beseft in de gemeente werkzaam te zijn waar diverse schoonheidssalons actief zijn, heeft nu van haar hobby haar werk gemaakt. Aan de naam schoonheidsspecialiste heeft ze een beetje een hekel, omdat die naar haar WADDINXVEEN In de week van 19 tot 26 september is het weer Vredesweek. Het thema van de Vre- desweek is: “Hokken in blokken”. Het bijbelse thema is macht, waarbij men de Bergrede (Matheus 5-7) als leidraad heeft gebruikt. Rond deze thema’s heeft de plaatselijke IKV- kern weer een politiek avondgebed georganiseerd en wel op woensdag 22 september in de Immanuëlkerk. Aan- vang 19.30 uur. Zoals al in sommige kerkbladen ver meld heeft gestaan, zou Jan Terlaak, Spreekuur burgemeester, de heer C. M. morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. Helaas kwamen er toen maar 11 zwemmers. Zondag was een pro bleem voor velen. Op 10 mei zocht de ZRRW contact met de Waddinx veense Reddingsbrigade om te helpen bij het toezicht houden van de zwem mers in het diepe en tevens waren er Reddingsbrigade-mensen, die be kwaam zijn in het zwemles geven aan de gehandicapten aanwezig. Vanaf die dag is er een geweldig team ont staan, bestaande uit fysiotherapeu ten, reddingsbrigadieren, enkele men sen van het zwembadpersoneel en een arts. H - De Waddinxveense schoonheidsspecialiste Trudi Zwaan-Zalm in haar salon Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). Be zwemtijden in het nieuwe seizoen rijn elke woensdag voor zuigelingen 17.30-18.00 uur, peuters 18.00- 19.00 uur (samen met de baby’s f. per seizoen, tweede kind uit eén gezin f. 45,—), gehandicapten 19.00-20.15 uur (f. 75,— per per soon) en bejaarden 20.15-21.00 uur ,.65>— per persoon). Gehandicapte 'ïijzwemmers, die de zwemkunst be heersen, kunnen op woensdagavond terecht van 18.00-19.00 uur en van 20.15-21.00 uur (kosten f. 3,— per persoon per keer). In oktober 1975 zijn dus een aantal zeer enthousiaste moeders gestart met het peuterzwemmen. De leeftijd van de kindjes lag toen tussen de 2 en 4 jaar. Vorig siezoen werd er elke woensdagavond gezwommen door ongeveer 80 tot 100 kinderen, met 'ader of jnoeder! Voor het eerst had ®en er een zuigelingengroep bij. Er werd door ongeveer 15 baby’s in het water gesparteld! Als één van de voorwaarden had men al in 1975 de warmte van het water. Zeer regelma- is er gepraat met de gemeente, ®et als resultaat dat het water zo yaak mogelijk ongeveer 30 graden is! ’arm water is voor de kindjes aange naam en beter voor de bewegingen. anuit het peuterzwemmen groeide toen al het idee om ook de bejaarden gehandicapten te laten zwemmen. Bit in navolging van het zwembad De Oille te Alphen, waar al jarenlang op zondagmorgen van 10 tot 12 uur Plaats is voor het zwemmen van men- sen met de meest uiteenlopende han dicap. Op 6 november 1975 werd er de krant een oproep geplaatst voor bejaarden en gehandicapten om te zien of er animo voor het zwemmen bestond! Er werd in het Anne Frank- Bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker Op verzoek van de Staatssecretaris van Volksgezondheid en Milieu hygiëne zal in de periode 1982 t/m 1984 de derde driejaarscyclus van het bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker worden geor ganiseerd. Burgemeester en wethouders hebben besloten aan deze derde cy clus deel te nemen en stellen derhalve ook dit jaar weer een aantal jaargroepen van vrouwelijke inwoners in de gelegenheid aan het on derzoek deel te nemen. Wet Arob. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het gemeen tebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet-Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. de bussen die normaal over de Chopinlaan rijden gedurende die pe riode van de Prinses Beatrixlaan gebruik zullen maken. Bij de (tijdelijk vervallen) haltes zal door Westnederland zijn aangegeven waar wel kan worden opgestapt. Met de ingebruikstelling van de Ahob-installatie is de reconstructie van dit gedeelte van de gemeente afgerond. Het Stationsplein is reeds enige maanden in de huidige vorm gereed. De NSzullen over de nieuwe installatie de nodige voorlichting ver zorgen, met name op een aantal betrokken scholen. Door de nabije aanwezigheid van het station en de behoorlijke aan tallen voetgangers die van de overweg gebruik maken, is van ge meentewege bij de N.S. aangedrongen op het plaatsen van extra voetpadboompjes. Deze boompjes moeten de voetgangers een gro tere veiligheid bieden. Aangezien de N.S. die boompjes als regel in een dergelijke situatie niet plaatst, neemt de gemeente een deel van de daarmee samenhangende kosten voor haar rekening. Cursus "Pech Onderweg” De ANWB stelt verenigingen in de gelegenheid voor de leden een cursus ’’Pech onderweg” te organiseren. De cursusduur is 4 avonden (in 4 achtereenvolgende weken op dezelfde avond) Een lesavond duurt ongeveer 2'h uur. De cursus wordt gegeven door een wegen wacht of technochef en wel in de periode oktober tot en met mei. Een ruimte (verwarmd) moet beschikbaar zijn; ook een auto die daarin moet kunnen worden geparkeerd. Een ruimte van 7 x 10 me ter voldoet; een elektriciteitsaansluiting van 220 Volt dient aanwe zig te zijn. De kosten bedragen 1275,- op welk bedrag een reductie mogelijk is als meerdere cursussen worden gegeven. Cursussen kunnen worden aangevraagd bij de ANWB, afdeling Technische Voorlichting sectie Cursussen, Postbus 93200, 2596 EC ’s-Gravenhage, telefoon 070-264426, toestel 2218. Commissie Wijkwerk Bomenwijk. Dinsdag 21 september 1982, aanvang 19.30 uur in het wijkgebouw. AGENDA 1. Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 6 juli j.l. 3 van gang en stand van zaken van het nieuwe pro gramma. 5. Bespreking bezuinigingsmogelijkheden voor 1983. 6. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. er waren vele enthousiastelingen onder. Op maandag 12 januari 1976 werd er gestart met het bejaarden-zwemmen. Dit gebeurde onder leiding van me vrouw B. Kandou van half 1 tot 1 uur. Er waren ongeveer 44 bejaarden die deel namen aan het gymen in het water! Op een vergadering diezelfde dag werd ook de naam Zwem-Re- validatie en Recreatie Waddinxveen bedacht. Voorzitter was P. v/d Linde sr., secretaris werd de heer G. Borg en penningmeester de heer C. Visser. Afgevaardigde van de peuters was mevr. Th. van Leeuwen, van de be jaarden Mevr. B. Kandou en van de gehandicapten mevr. M.A. Rothui zen. Op 28 maart 1976 werd er gestart met het gehandicapten-zwemmen. Er was een proef periode van 5 weken op zondagmorgen van 9 tot 10 uur. a

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3