Henk van Ulsen Aantal werklozen in Introductieweek MAVO/ treedt weer op in De Bonkelaar LTO: Meer saamhorigheid W’veen passeert 500 Diefstal schering en inslag in ons Gouwedorp Weekblad- astma Beatrixfonds NCVB over wandkleden Ruilbeurs in De Paddestoel Bijna 10 mille voor Prinses Vrijdag 24 september GESLAAGDE SCHOOLBAZAR arts over POLITIENIEUWS WADDINXVEEN 82 effragmenten, krantenknipsels, smartlappen en lied- t proza- scholengemeenschap I opent de half negen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1982 van de theaterwerkgroep De WADDINXVEEN Met ‘Moeder, geef me de zon!’ acteur Henk van Ulsen vrijdagavond 24 september om halt negen in het Waddinxveense jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar het nieuwe seizoen van de muziek- en theaterwerkgroep De Spin- tol. Dit soloprogramma, waarvoor de toegangsprijs negen gulden bedraagt (CJP-houders en 65-plusscrs f omvat gedichten, -en brie jes rond de figuur van ‘de moeder’. WADDINXVEEN/GOUDA— Waddinxveen telde vorige maand volgens gegevens van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda 511 werklozen: 331 mannen en 180 vrouwen. Een jaar geleden waren dat er nog 295: 176 mannen en 119 vrouwen. andere ziektes Henk van Ulsen opent het nieuwe seizoen Spintol. WADDINXVEEN De protestants-christclijke scholengemeen schap voorMAVO/LTO “Koningin Wilhelmina” aan de Sniepweg is het nieuwe schooljaar gestart met een introductieweek, waarin het nuttige met het aangename werd verenigd. Zo’n week bevor dert de saamhorigheid onder de leerlingen, aldus het informatie bulletin van de school, dat stelt dat een introductieweek de over- gang van het lager onderwijs naar het voortgezet onderwijs wat gemakkelijker maakt, terwijl men elkaar in de nieuwe groeps samenstelling heeft leren kennen. WADDINXVEEN De rijkspolitie in Waddinxveen meldt weer een hele reeks diefstallen en inbraken. In de afgelopen week kreeg men op het bureau aan de Mozartlaan drie keer aangifte van diefstal van een fiets. Op dinsdag 14 september werd aangifte gedaan van diefstal van een bestelauto, merk Mercedes. De aan gever had de auto gehuurd van een autoverhuurbedrijf. Op woensdag 15 september werd op de dag uit een openstaand geld kistje in dc kantine van een tennisvereniging een bedrag aan geld f 35,- ontvreemd. MAVO/LTO “Koningin Wilhelmina i (linksen zijn docent Bouwkunde - de heer G.C. van Drunen met echtgenote. (Foto: Weekblad protestants-christclijk kkende adjunct-direct Af f AANHOUDING AUTO TE WATER DIEFSTAL BENZINE WEGPIRATEN OVERLAST BROMFIETSERS DIVERSE OVERTREDINGEN SCHOOLVERLATERS DIEFSTAL ZAND AANRIJDINGEN RIJDEN ONDER INVLOED herexamen). 58 kan- Schoolvereni- oververmoeidheid. Sociaal- en geneeskundig personeel Deze maand een toename van 11 WEEKBLAD-ARTS BERNARD AERTS Transport Een toename van 3 werklozen tot 240. In 1981 stonden 123 werklozen geregistreerd. Het aantal vakatures is gedaald tot 0. Onderwijs Deze maand slechts een toename met 1 werkloze tot 247. In augustus 1981 stonden 194 werklozen ingeschreven. De vraag nam af tot 5 vakatures. WAT IS ER VERDER VAN BELANG? Astma-patiënten moeten hun me dicijnen altijd bij zich hebben evenals het telefoonnummer van de dokter. Want wanneer on danks de medicijnen toch een aanval komt, is het zaak de dokter te waarschuwen. EXAMENS De uitslag van de examens MAVO/ LTO 1982 geven de volgende resulta ten te zien: Mavo-afdeling: Aan deze examens werd deelgeno men door 66 kandidaten. Geslaagd (eventueel na didatcn (88 procent). IS HET EEN ERNSTIGE ZIEKTE Een astma-aanval is een nare be levenis. Zowel voor de patiënt als voor de omstanders. Korte aan vallen zijn echter goed te verhel pen met geneesmiddelenDe aan vallen die lang duren zijn van ern stiger aard. Zo’n aanval kan zo uitputtend zijn dat de patiënt naar het ziekenhuis moet. Als zulke aanvallen heel vaak voorkomen, kunnen de longen worden bescha digd. Maar gelukkig zijn er ge neesmiddelen die de aanvallen onderdrukken of voorkomen. Vaak verdwijnt astma met ouder worden, zeker als overgevoelig heid de oorzaak is. Op dinsdag 14 september werden uit een winkel te Waddinxveen 3 zonne brillen weggenomen. Zij vertegen woordigden een waarde van f 485,--. Op woensdag 15 op donderdag 16 september werd vanuit een in de J. Dorrekenskade geparkeerd staande personenauto een digitaal klokje ontvreemd. Op zaterdag 18 septem ber ontdekte de eigenaar van een cross motor, dat deze vanuit zijn tuin te Waddinxveen was ontvreemd. Deze diefstal moet op 17 of 18 sep tember hebben plaatsgevonden. Handel en verkeer Een toename van 92 werklozen tot 1.241 t.w. in de handel met 33 tot 529. In kantoor met 59 tot 712. In augustus 1981 een toename van 91 werklozen tot 900. De vraag nam in de handelsektor af met 3 tot 10 vaka tures en nam in de kantoorsektor af met 11 tot 24 vakatures. Lts-afdeling: 43 Kandidaten deden examen. Twee kandidaten werden afgewezen, zodat 96 procent is geslaagd. Uit Waddinx veen kregen 11 leerlingen het diplo ma Bouwkunde, uit Hazerswoude kreeg 1 leerling het diploma Bouw kunde. uit Moerkapelle kreeg 1 leer ling het diploma Bouwkunde, uit Gouda kreeg 1 leerling het diploma In het gewest Gouda van het GAB nam de werkloosheid toe met 218 werkzoekenden tot 3780. Bij de mannen een toehame van 117, waar van 74 t/m 18 jaar en 43 vanaf 19 jaar. Bij de vrouwen een toename van 161, waarvan 67 t/m 18 jaar en 34 vanaf 19 jaar. In 1981 nam in de maand augustus de werkloosheid toe met 190 werk zoekenden. Bij de mannen een toena me van 73, waarvan 23 t/m 18 jaar en 50 vanaf 19 jaar. Bij de vrouwen een toename van 117, waarvan 55 t/m 18 jaar en 62 vanaf 19 jaar. In de maand augustus 1982 werden 63 jeugdigen t/m 18 jaar meer inge schreven dan in augustus 1981 waar van 51 jongens en 12 meisjes. De vraag nam in dezelfde maand toe met 7 vakatures en komt hiermee op 127 vakatures. In augusKis 1981 daalde de vraag van 168 naar 120 vakatures. Wellicht is het dieptepunt van het aantal vakatures bereikt, aldus het GAB. Op zaterdag 18 september werd een 16-jarige Waddinxvener bekeurd, daar hij achter een tractor gekoppel de aanhangwagen vol zand wegnam van het zandlichaam nabij de Rijks weg 12. Het zand is teruggestort. Metaal Het aantal werklozen in deze bedrijfstak blijft stijgen. Deze maand een toename van 35 tot 528 werklo zen. In augustus 1981 stonden 271 werklozen ingeschreven dus thans bij na een verdubbeling. De vraag nam toe met 15 vakatures. In augustus 1981 was er een afname van 55 vaka tures. Op zondag 12 september geraakte ‘s avonds nabij een flat aan de Nic. Bectslaan een personenauto te water. Een in deze straat wonende automo bilist plaatste de auto nabij de garage en opende de garagedeur. Hij had echter verzuimd de auto op de hand rem te zetten en zag zijn eigendom zo het water in rijden. Takelbedrijf Hijkoop heeft het voertuig op het droge gebracht. KAN MEN GEWOON ALLES DOEN? Als men een beetje voorzichtig is, kan men net zo van het leven ge nieten als een ander. Voorzichtig zijn met koud en winderig weer. En ook met andere situaties waar van men uit ervaring weet dat ze last bezorgen (allergie voor huis dieren bijvoorbeeld). Roken en spanningen moeten vermeden worden. Gaat hoest en verkoud heid niet over, ga dan naar de huisarts. Voorkom griep door een ■griepprik. Lichaamsbeweging is goed, maar overdrijf het niet. Zwemmen (bij voorkeur in de buitenlucht) maakt de ademha lingsspieren sterk en die heeft men bij een anval hard nodig. Maar pas op voor kou vatten en Horeca Een toename met 4 werklozen tot 141. In augustus 1981 stonden 73 werklozen ingeschreven. De vraag nam toe met 6 vakatures tot 8. In de nacht van donderdag 16 op vrijdag 17 september werd door de Waddinxveense rijkspolitie ontdekt dat van ruim 20 personenauto’s, wel ke stonden geparkeerd op de Alpher- wetering, Overtoom, Alpherbrink en Spui, de benzinetankdop naast de auto’s lag en dat benzine was ge morst. Op het Spui werd een grote geheel met benzine gevulde jerrycan en een stuk tuinslang aangetroffen. Het is niet bij benadering te zeggen hoeveel liters benzine uit de gepar keerde vqertuigen zijn afgetapt. De daders zijn vermoedelijk gestoort, daar de jerrycan werd achtergelaten. De Waddinxveense politie verzoekt getuigen die in deze nacht verdachte voertuigen en/of personen hebben gesignaleerd, contact met hen op te nemen. Tel. 3000 of 3076. De afgelopen week werden twee zwaar onder invloed van alcohol ver kerende automobilisten rijdend aan getroffen. Van beiden werden bloed proeven afgenomen. Twee andere bestuurders werden rijverboden op gelegd. Op vrijdag 1 7 september werd in zijn woning een 22-jarige Waddinvener aangehouden, daar hij nog een gevan genisstraf had te ondergaan. Hij is ingesloten in een Huis van Bewaring. BERMBRAND SPOORDIJK Op donderdag 16 september om 17.40 uur werd gemeld, dat de spoor dijk nabij de Peppelhorst in de brand stond. De berm bleek over een breed te van ca. 50 meter in de brand te staan. De Waddinxveense brandweer had de zaak snel onder controle. Het treinverkeer werd gedurende 20 mi nuten stil gelegd. Met ‘een lach en een traan’ krijgt ‘de moeder' veelzijdig gestalte, in liefde en haat gezongen, verheerlijkt, be spiegeld, herinnerd, herkend, erkend, betreurd en verguist. De titel ‘Moe der, geef me de zon!’ is de laatste zin van het toneelspel Spoken van Ibsen, uit de mond van de stervende jonge Oswald, die van zijn moeder de zon verlangt als bron van licht en warm te. De teksten zijn onder andere van Gerhardt, Achterberg, Kopland, Herzberg, Vasalis, ‘t Hart, Dorre- steijn, Morriën, Hoomik, van Hat- tum, Nijhoff, Speenhoff, ‘t Hooft Elschot, Reve, van Kooten en Car- miggelt. Henk van Ulsen brengt zijn solopro gramma onder regie van Jeroen Lo pes Cardozo. Voor de vormgeving is Melle Hammer verantwoordelijk en voor de techniek Wouter Geldbusch. Percussie: Toon Oomen en piano: Bert Stoots. De in Kampen geboren Henk van Ul sen (55) ging na de oorlog onmiddel lijk naar Amsterdam, naar de ‘To lt? i" te zien de opvolger - de voor Waddmx- Op zondag 12 september werd op de Rijksweg A 12 de bestuurder van een Rover-personenauto bekeurd, daar deze zich als het ware als een wegpi- raat manifesteerde. Ondermeer werd geconstateerd, dat hij reed met een snelheid van ca. 165 km/uur, liefst drie keer haalde hij rechts in en hield niet voldoende afstand. Een tweede automobilist, die ongeveer met de zelfde snelheid op de Rijksweg reed, werd eveneens proces verbaal aange zegd. werklozen tot 238. In augustus 1981 stonden 178 werklozen ingeschreven. De vraag bestaat uit 4 vakatures. Ultimo augustus 1982 stonden 1.194 schoolverlaters in de leeftijdscatego rie t/m 22 jaar ingeschreven, waarvan 493 mannen en 701 vrouwen ten op zichte van ultimo augustus 1981 een toename van 436 schoolverlaters. Eind augustus 1982 stonden tevens 1.250 overige jeugdigen in de leef tijdscategorie t/m 22 jaar ingeschre- Spanningen schijnen ook een aan val te kunnen uitlokken of verer geren. Maar het gaat te ver om spanningen aan te wijzen als de enige oorzaak. Bovendien heb ben veel mensen er met koud weer vaak meer last van. WA T IS ER AAN TE DOEN? Er zijn twee soorten geneesmid delen. Voor korte en hardnekkige aanvallen. De eerste soort wordt toegepast als zo’n lichte aanval optreedt of dreigt op te treden. De tweede soort, voor de hard nekkige aanvallen, voorkomt de ze aanvallen. De middelen moe ten elke dag worden ingenomen. Het zijn tabletten, zetpillen, dranken en middlen om in te ade men (inhalers). Die laatste wer ken snel en precies op de plaats waar ze moeten werken. Voor al die middelen geldt dat men er be slist nooit van mag gebruiken dan de dokter heeft voorgeschreven. Let dus goed op de dosering. Te veel kan gevaarlijk zijn: gevaarlij ker zelfs dan de aanval zelf. Kin deren mogen deze geneesmidde len dan ook alleen innemen onder toezicht. EN VERDER?Op zichzelf is ast ma geen ernstige ziekte. Niemand hoeft zich als een invalide te voe len, hoewl een aanval een angstig iets is. Wie ’t heeft of gehad heeft, kan zo bang worden dat hij of zij niets meer durft te ondernemen. Daar is geen enkele reden toe. Als men maar de nodige oplet tendheid en voorzichtigheid in het oog houdt, kan men vrijwel alles doen. Een advies voor ouders die kinderen hebben met astma: pro beer er op te letten dat de genees middelen goed worden gebruikt en houdt bij een aanval uw hoofd koelWaarschuw zonodig de dok ter. Hoedt u voor overbezorgd- heid, want dat geeft uw kind al leen maar extra spanningen. Maar probeer wel zo goed moge lijk te voorkomen dat uw kind een aanval van astma krijgt. Want voorkomen is ook hier beter dan genezen! Tegenwoordig beschikt uw huis arts over schriftelijke voorlich tingsmateriaal over een heleboel andere ziektebeelden. Het zijn de patiënteninfo’s van Artsenser ce. U kunt er gerust naar vrag i. Ze zijn er voor. En ze verduir .lij ken U precies wat U mankeert. WADDINXVEEN - Vorige week zater dag is in de protstants-christelijke kleu terschool Woelwater en de lagere school Koningin Juliana - beiden aan de Peter Zuidlaan - een zeer geslaagde bazar ge houden. Dankzij de inspanning van het schoolteam en mee organiserende ou ders en natuurlijk de vrijgevigheid van de bezoekers, kon een netto-opbrengst van ruim 3.100.- worden geboekt. Dit bedrag zal worden besteed aan de uitbreiding van de apparatuur en aan een gift voor een kinderrevalidatiecentrum in Nigeria. Het bleek de politie erg verontrus tend te moeten constateren, dat bij een zeer kort durende controle op overtreders van het inhaalverbod, welke voor vele gedeelten van de He- negouwerweg geldt, vele bestuurders dit verbod negeren. Elf automobilis ten werden hierbij bekeurd, onder wie één automobilist, die het verbod binnen 20 minuten twee keer over trad. Voorts werden processen-verbaal op gemaakt terzake het rijden door rood licht (2); onjuist parkeren (6); geen verlichting (3); diverse rijfouten (6). Drie bromfietsen werden voor nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Tegen een 18-jarige Wad dinxvener werd proces verbaal opge maakt daar hij zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs zijn motorfiets bestuurde. WADDINXVEEN. - In het wijkge- bouw De Paddestoel aan de Lijster besstraat wordt zaterdag 24 septem ber de gehele dag een ruilbeurs ge houden. In principe kan er alles ge ruild worden, zoals sigarenbandjes, postzegels, munten, oude kaarten, stickers, lucifermerken en speldjes. Daar veel overlast wordt ondervon den van bromfietsende jeugd op het Waddepad, wordt door de rijkspolitie daar extra aandacht aan geschonken. De afgelopen week werden vier jeug dige bromfietsers bekeurd, daar zij al daar met hun bromfiets reden. Bouw In de bouw- en utiliteitssector een daling van 25 werklozen tot 722. In augustus 1981 een toename van plus 8 tot 425 werklozen. Het aantal vakatures is toegenomen met 8 tot 10. In de g.w.w.-sektor een toename van 3 werklozen tot 240. In augustus 1981 een toename van 4 tot 123 werklozen. Wel blijft er beweging in de bouw. Er werden in augustus 1982 137 werkzoekenden ingeschre ven terwijl 122 personen werden uit geschreven. WADDINXVEEN - Wat is ast ma? In de longen zitten fijne ka naaltjes. Bij een aanval van astma trekken deze kanaaltjes plotse ling samen. Ademhalen gaat dan ineens heel moeilijk. Vooral uit ademen: men heeft het benauwd en de borst piept. Soms duurt een aanval een paar minuten, soms ook wel enkele uren. Tussen de aanvallen door heeft men geen last. Veelal wordt astma, vooral bij kinderen, veroorzaakt door overgevoeligheid. Bijvoorbeeld door stuifmeel, haar of veren van huisdieren, iets in het voedsel of gewoon huisstof. Maar vaak en vooral bij volwassenen, is er over de oorzaak weinig te zeggen. WADDINXVEEN —De collecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft in Wad dinxveen 9.722.65 opgebracht. Bouwkunde; uit Waddinxveen kregen 8 leerlingen het diploma Installatie Techniek, uit Moerkapelle kreeg 1 .leerling het dip'loma Installatie Tech niek; uit Waddinxveen kregen 13 leerlingen het diploma Mechanische Techniek, uil Hazerswoude kreeg 1 leerling het diploma Mechanische Techniek, uit Moerkapelle kregen 3 leerlingen het diploma Mechanische Techniek, uit Boskoop kregen 3 leer lingen het diploma Mechanische Techniek. Op vrijdag 10 september omstreeks 16.40 uur raakte een personenauto beschadigd op de Rijksweg 12. De achter een vrachtauto rijdende perso nenauto liep schade op, toen vanaf deze vrachtauto stenen vielen en op de motorkap van de achteroprijdende auto terechtkwamen. Op maandag 13 september om 13.00 uur vond er op de kruising Kerkweg- Oost/Kanaalstraat een aanrijding plaats, waarbij 2 personenauto’s wa ren betrokken. Een achteropkomen de automobilist reed achterop een stilstaande personenauto. Lichte ma teriële schade was het gevolg. Op dinsdag 14 september omstreeks 13.50 uur vond er op de zuidelijke rijbaan van de Rijksweg 12, op het viadukt nabij het einde van de Beye- rincklaan, een aanrijding plaats, waarbij 3 inzittenden van een perso nenauto werden gewond. Het verkeer op de Rijksweg 12 reed i.v.m. weg werkzaamheden over de linker rij strook met een snelheid van 20 a 30 km per uur. 3 personenauto’s reden kort achter elkaar en een vier de achteropkomende bestuurder reed aldaar met een snelheid van ca. 100 km/uur. Deze bestuurder botste tegen de laatste van de 3 voor herri rijdende auto’s, die op hun beurt ook weer onderling met elkaar in aanra king kwamen. Twee inzittenden van de vierde auto raakten zwaar gewond en moesten naar ziekenhuizen te Gouda en ‘s-Gravenhage worden overgebracht, ‘s Avonds laat bleek levensgevaar niet meer aanwezig te zijn. Een derde inzittende van de zelfde auto werd eveneens per ambu lance naar het St. Jozefziekenhuis te Gouda vervoerd. Zij raakte echter licht gewond. Twee personenauto’s, welke bij dit ongeval waren betrok ken, raakten total loss. Drie auto’s moesten door takelbedrijven worden afgesleept. Op vrijdag 17 september ca. 08.30 uur vond op de kruising Noordeinde/ Beethovenlaan een ongeval plaats tussen een bromfietser en een auto mobilist. De op het Noordeinde rij dende bromfietser rijdt de Beetho venlaan in en ziet daarbij de achter opkomende automobilist niet. Licht materiele schade was het gevolg. Op vrijdag 17 september vond nabij de kruising Mecklenburg Schwerin- laan-Jul. van Stolberglaan een aanrij ding plaats, waarbij een motorrijder licht gewond raakte. De motorrijder remde af voor iemand, die wilde oversteken en tijdens dit remmen gleed de motorrijder onderuit. De motorrijder is naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd. Op vrijdag 17 september omstreeks 17.20 uur vond er een aanrijding plaats op de toegangsweg vanaf de Henegouwerweg naar de Goudse Poon. Een personenauto werd door een achteropkomende bestuurder aangereden. Lichte materiele schade ontstond hierbij. ven, waarvan 727 mannen en 423 vrouwen. Ten opzichte van eind au gustus 1981 een toename van 492 overigen. SAMENVATTING Wederom dus een toename van het aantal werklozen. Een geringe stijging van de vraag. Van het totaal aantal werklozen van 5.600 zijn er 2.444 jonger dan 23 jaar en 3.156 ouder dan 22 jaar. Ten opzichte van augus tus 1981 is het aantal wprkloz.cn in enkele beroepsgroepen verdubbeld. De meeste schoolverlaters staan inge schreven zodat toehame van de werk loosheid met name is te verwachten in de categorie overigen t/m 22 jaar en ouderen. De vraag, zal vermoede lijk in zijn totaliteit iets toenemen. TOELICHTING Land- en tuinbouw/kwekerijen Een afname met 3 werklozen tot 212, in augustus 1981 was dit aantal 111. Dus bijna een verdubbeling. De vraag blijft laag: 4 vakatures, in au gustus 1981 was dit 3 vakatures. Op deze foto - die eerder in het Weekblad voor Waddinxveen stond - zijn tijdens de afscheidsreceptie in ae protestants-christclijke scholengemeenschap voor MAVO/LTO “Koningin n. vertrekkende adjunct-dire deur LTO-afdeling J.G. Holdermans en zijn vrouw (links') huidige docent Bouwki r--* veerifSjaak Noteboom). Namens P.C.O. Waddinxveen: K.F.W. Groeneweg; Namens Hervormde ging: G. den Dekker, P.H. Jansma, W. Kooiman; Namens C.N. V.: leerjaar kampeerden C.J. Hagtsteijn. neelschool’, als eerste lichting na de bevrijding. Eindexamen cum laude in 1949. Daarna bij toneelgroep Come- dia en Nederlandse Comedie in de w stadsschouwburg te Amsterdam. Vanaf 1956 eerste free lance acteur in Nederland, stichtte mede cabaret Tingel-Tangel en speelde enige jaren bij de toneelgroep Studio. Eveneens veel t.v.-rollen, enige speelfilms en gastrollen bij practisch alle gezel schappen. Won het ICC-concours te Amster dam, de Albert van Dalsum-prijs, de Louis D’or, de bronzen Bouwmees- terpenning en de Spaan-prijs. Werkte met veel grote orkesten samen in o.a. Roi David, Young persons guide to the orchestre, Babar, Peter en de Wolf, Koning Oidipus, Bericht aan de levenden en Merlijn. Bekende rollen: Vosmeer en Spie (Gijsbrecht van Amstel), Puck (Mid- zomemachtsdroom), Hans (Wijze Kater), Poprisjtjin (Dagboek van een gek), Han van Meegeren (het Feno- meen), Aston (Huisbewaarder). 1 WADDINXVEEN Op de vorige week woensdag gehouden eerste le denvergadering van het nieuwe sei zoen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) sprak me vrouw Isabel van Selms uit Delft over het onderwerp “Het moderne wand kleed”. Voor de pauze vertelde ze over de verschillende technieken en materi aalkeuze. Na de pauze werden dia’s vertoond, waaruit bleek dat mevrouw Van Selms niet alleen prachtige wandkleden, maar ook heel mooie aquarellen vervaardigt. Van dc gelegenheid tot het stellen van vragen werd druk gebruik ge maakt. Deze gezellige en leerzame avond was een geslaagd begin van het nieuwe NCVB-seizoen. De brugklasleerlingen maakten in de introductieweek onderling kennis en verder met de school, leerkrachten, leerstof en sport en spel. Het tweede leerjaar ging op excursie naar het on derwijsmuseum en had verder een film en een sportdag. De leerlingen van het derde 1 -1 elders in Nederland. De reis ging per fiets. Verder excursies en ontspan ning. De examenkandidaten kregen voorlichting over het examen, bezoek aan de Deltawerken, excursies naar bedrijven in Waddinxveen of Rijks politie en verder sport. AFSCHEID Zoals de foto in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week al dui delijk maakte is de adjünct-directeur J.G. Holdermans van de LTS-afdeling van de Koningin Wilhelminaschool benoemd tot directeur van de Chris telijke LTS Klarenbeek in Middel burg. Tijdens de hem aangeboden afscheidsreceptie kon iedereen ook kennis maken met zijn opvolger, G.C. van Drunen, nu leraar Bouwkunde. Tot plaatsvervangend directeur is aangewezen de heer H. van ’t Spijker (tevens adjunct-directeur MAVO-af- deling). Bij de Koningin Wilhelminaschool is per 1 augustus de voorlopige mede zeggenschapsraad ingesteld. Deze raad bestaat uit de volgende leden: namens de ouders van de leerlingen: Mevr. L.M. Doornbos-de Boer, de Ge- nestetlaan 18, Mevr. J. Feenstra-ter Beek, Alpherbrink 25, C. de Rooy, Noordeinde 51c, J. van Vuuren, Brugweg 26; namens het onderwij zend personeel: Mevr. H.G. Kleijer- ter Weel, Heuvelhof 28, L.J.A. Links, Pr. Bcrnhardstraat 29, A. Prevosth, Peuleyen 34; namens het niet-onder- wijzend personeel: P. Verweij, Jac. van Lennepstraat 14; adviseur: J. Wil- lemstein, Mozartlaan 81. In het informatiebulletin van de school wordt ook bekend gemaakt hoe de samenstelling van het bestuur van de protcstants-christelijke scho lengemeenschap thans luidt: Namens C.T.S. “Nieuwe Vaart’’: C.D. de Hek, WX de Boer, A-C. Jongejan, K. Senneker, '7 I' v'||! y* y d - t r^r g TV 1 Tl

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 13