I I Iwjmci drogisterij parfumerie groensvoorde10 waddinxveen Grepen uit beleidsprogramma van nieuwe gemeenteraad V TELEFOONNUMMERS MILIEUZAKEN V DIVERSEN v BESTEMMINGSPLANNEN 3,95 3,85 5,95 3,25 4,50 6,95 11,50 voor 5,80 4,95 2,25 3,75 6,95 6,95 1,95 a. Lactona nr. 39 v SPREEKUREN v BESTUURSZAKEN 'V VERGADERINGEN VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) T VOLKSGEZONDHEID g BOUWVERGUNNINGEN s 1 I TANDENBORSTELS 1 4 In onze zaak besteden wij deze week ex tra aandacht aan de mondverzorging en in het bijzonder aan de verzorging van tanden en kiezen. Daartoe is een video opgesteld, die de nodige informatie zal geven over die ver zorging en over de daarbij benodigde at tributen. Als het coed is hebt u daarover ook een folder van ons ontvangen. Bovendien gelden tijdens deze week een aantal aanbiedingen: 10,00 II TANDZIJDE a. Butler (mét en zonder was) van 6,75 voor grote verpakking van b. Johuson van 3,25 voor Ill TANDPASTA 2 tubes Elmex 2 tubes Zendium 01820-15767 01727-4044 070-210001 4433 4433 2222 3000 3000 DIT ALLES ZOLANG DE VOORRAAD STREKT A/ c. Jordan (alle soorten) 2 stuks 4 stuks b. Butler 411 2 stuks 4 stuks 2 stuks 4 stuks Bij aankoop van een kindertandenborstel is er bovendien een extra verrassing. ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400, 2 740 A K Waddinxveen. Raad en commissies .w. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 22 SEPTEMBER 19X2 82 GEMEENTE WADDINXVEEN het aan de ge- 01820-16066 I: 020-362244 Gemeenteraad 1. i I II periode zijn genomen. HERINDE- SAMENWER- ■t met de secretaris van de commissie. le herziening bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980” De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat met ingang van 23 september 1982 gedufetide een maand ter inzage is gelegd de door de gemeenteraad op 1 september 1982 vastgestelde le herzie ning van het bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980". De vastgestelde herziening ligt voor een ieder ter inzage ter gemeen tesecretarie, afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening. Raad huisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende bovengenoemde termijn van een maand kunnen zijdie zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Konings- en voorlichting zal minimaal worden ge voerd conform de betreffende nota d.d. 11-1 l-’8O, met inachtneming van de eva luatienota d.d. 17-5-’82. PERSONEELSBELEID 1. Algemeen: - Het gemeentelijk personeelsbeleid is er op gericht evenwicht te vinden tussen het optimaal functioneren van het ge meentelijk apparaat en het welzijn en de ontplooing van het personeel in gemeen telijke dienst. - Het personeelsbeleid wordt vastge legd in een nota, waarin ook de aspecten van het personeelswerk worden opgeno men. Waddinxveen, 22 september 1982. De burgemeester voornoemd. Van der Linden. - Onderzocht dient te worden in hoe verre nauwere samenwerking kostenver lagend en/of kwaliteitsverhogend kan werken. 3. Gemeenschappelijke regelingen algemeen: (G.R.’en) GEEMENTELIJKE LING/ GEMEENTELIJKE KING/ GEMEENSCHAPPELIJKE LINGEN Gemeentelijke herindeling: - Met gemeentelijke herindeling welke leidt tot versterking van het lokaal be stuur wordt ingestemd. - Het verloop van nieuwe gemeente grenzen dient mede op praktische moti vering te worden bepaald. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben besloten: - dat de Albert Heyn-vestiging op 7 oktober a.s. rond de herope ning van haar filiaal enkele festiviteiten mag houden; - twee ventvergunningen te verlenen tot 1 januari a.s. in afwachting van nadere ventbeleidsplannen aan twee venters met aardappe len, groente en fruit; - dat Portas-deurenshow uit Delft zaterdag a.s. van 10.00 tot 17.00 uur op het Passageplein een deurenshow mag houden. kade 1-2, te ’s-Gravenhage, bezwaren tegen de vastgestelde herzie ning indienen. Aangezien bij de vaststelling door de gemeenteraad wijzigingen zijn aangebracht in het eerder ter visie gelegen hebbende ontwerp van de planherziening, komt gelijke bevoegdheid tot het indienen van bezwaren'toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen die wijzigin gen. Woensdag 29 september 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden; vrijdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schiet na afspraak. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. 2. Gemeentelijke samenwerking: - Pfoblematieken die ook bij buurge meenten optreden, dienen zoveel moge- - Het gangbare beleid inzake inspraak in de diverse sectoren van beleid wordt voortgezet en uitgebouwd. Een onder- naar mogelijkheid van een unifor me inspraakverordening zal worden ged aan. - Voor een goed functionerende iri- mededelingen voor de raadsvergade- spraak is het een voorwaarde dat tijdig 9. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 23 september 1982 ten gemeentehuize ter inzage. - De indeling en de verdeling van de di verse beleidsportefeuilles is een verant woordelijkheid van het college van bur gemeester en wethouders. Daarbij is het zoek niet bezwaarlijk dat de burgemeester ook ’’po’itieke” portefeuilles beheert. - Aan de lijst van ingekomen stukken en i ringen zal telkenmale een lijst van be langrijke B. en W.-besluiten worden toegevoegd, welke in de voorafgaande grenzing Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken Dinsdag 28 september 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 8 juni 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. a. Mededeling V.N.G., nr. 495a, onderwerp: Waardering wet houder op onderdelen nu verbeteren”; b. Rapport d.d. 24 augustus 1982 inzake periodieke aftreding le den algemene raad G.E.B. 3. Wijziging van de uitkerings- en pensioenverordening wethou ders (derde wijziging). Ontwerp nieuwe Algemene Politie Verordening. Office-computer voor de Chr. MAVO/LTO Op 6 september 1982 hebben burgemeester en wethouders besloten de, ter secretarie niet meer in gebruik zijnde office-computer P-358* om niet beschikbaar te stellen ten behoeve van het onderwijs. Van de benaderde onderwijsinstellingen was alleen de Chr. scholen-' gemeenschap voor MAVO/LTO in de apparatuur geïnteresseerd. voorlichting wordt gegeven inzake: fi nanciële aspecten, alternatieven, be- j van de inspraak, verwerking van de resultaten etc. - inspraakvoorstellen dienen op dezelf de wijze als de overige adviezen te wor den behandeld. Planningsgroep Sociaal Culturele Aktiviteiten Maandag 27 september 1982, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 17 augustus 1982. 3. Vaststelling van het tijdschema voor opstelling e’n behandeling van het programma 1983. 4. Reacties van de instellingen op de bezuinigingsvoorstellen voor 1983. 5. Opstelling van het concept-Programma sociaai-culturele aktivi teiten 1983. 6. Voortgangsrapportage van de werkgroepen. 7. Evaluatie van de Verordening op de Planningsgroep en de Proce dure- en Inspraakverordening. 8. Ingekomen stukken. 9. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der ver gadering. Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg - De gemeentelijke vertegenwoordi gers in gemeenschappelijke regelingen zijn gehouden om in belangrijke kwes ties de gevoelens van het college en/of raad te peilen. Zij dienen in staat gesteld te worden verantwoording af te leggen voor hun beleid. - De invloed van de gemeenteraden op de diverse gemeenschappelijke regelin gen dient te worden vergroot, zonodig dient de gemeenschappelijke regeling REGE- hiertoe gewijzigd te worden. - Beperking van de kostenontwikkeling van de gemeenschappelijke regelingen wordt zo veel mogelijk nagestreefd. i 3. Beroepsmogelijkheden: - Aan de mogelijkheid tot het maken van bezwaar of het instellen van beroep wordt goed bekendheid gegeven. - Belanghebbenden worden tijdig op de hoogte gesteld van de besluitvorming. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) bevolking. Deze toetsing dient bij voor keur intern te worden gerealiseerd. - Er wordt gestreefd naar en integratie van beleidstaken en een doelmatige or ganisatiestructuur, waarbij een gecoör dineerde advisering door diensten en af delingen wordt nagestreefd. - Afwikkeling van zaken wordt versneld door vergroting van de delegatie van be voegdheden, zowel bestuurlijk als amb telijk. - Waar de gemeente zelf uitvoerende taken verricht, dient onderzocht te wor den of afstoting van taken naar bedrijf sleven mogelijk en aanvaardbaar is en tot bezuiniging leidt. - Waar de gemeente, zoals in de wel zijnssector, bestuurstaken verricht dient onderzocht te worden in hoeverre het particulier initiatief deze verantwoord kan overnemen. - Door middel van een sociaal jaarver slag zal inzicht worden gegeven in het ge voerde personeelsbeleid. land zijn zogenaamde discussiemodellen voor de gemeentelijke her indeling opgenomen. In deze modellen worden verschillende moge lijkheden vooreen streeksgewijze gemeentelijke herindeling aange geven. Er zijn 4 modellen waarbij de gemeente Waddinxveen be trokken is. In de vergadering van het college van burgemeester en wethouders van 14 september jl. heeft een eerste gedachtenwisseling over de toegezonden discussienota en daarbij behorende herindelingsmo- dellen plaatsgevonden. Daarbij zijn slechts voorlopige standpunten uitgewisseld. Alvorens een beslissing te nemen over de inhoud van het aan de ge meenteraad over deze aangelegenheid te richten voorstel, hebben burgemeester en wethouders besloten eerst het advies in te winnen van de raadscommissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken. Het uit brengen van dit advies zal aan de orde komen tijdens de op 28 sep tember 1982 te houden openbare vergadering van deze commissie. Onder de agenda voor de vergadering van deze commissie die elders in deze gemeentelijke rubriek is opgenomen, is aangegeven op wel ke wijze geïnteresseerden kennis kunnen nemen van bovenvermel de discussienota’s bijlagen en overige stukken. Uiteraard kunnen geïnteresseerde burgers ook de openbare verga dering van de commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken bijwonen. Loop der bevolking In de maand augustus daalde het inwoneraantal van Waddinxveen met 13 personen naar 21.903 inwoners en is daarmee tevens gedaald beneden het startcijfer bij het begin van dit jaar (21.911 zielen). Er werden in augustus 19 kinderen geboren; 5 inwoners overleden. Er vestigden zich 85 nieuwe inwoners, er vertrokken 112 ingezete nen. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht, indien u een afspraak heeft gemaakt. Gemeentelijke herindeling Door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn aan de gemeen teraad om commentaar toegezonden de discussienota’s over de ge meentelijke herindeling noord-oostelijk en midden Zuid-Holland. De gemeente Waddinxveen ligt in het gebied midden Zuid-Holland. In de discussienota gemeentelijke herindeling midden Zuid-Hol- waddinxveen Enkele gre pen uit het nieuwe beleidsprogram ma van het college van B.enW. en de nieuwe gemeenteraad voor de periode 1982-1986; 1. Gemeenteraad: - De raadsleden dienen optimaal geïn formeerd te worden. Ambtelijke infor matie wordt in principe via de gemeente secretaris verstrekt. Maatregelen wor den getroffen om niet in het college deel nemende fracties ook via de bestuurlijke weg te informeren. 2. Commissies: Ten behoeve van het optimaal functi oneren van de commissie bezwaar- en beroepschriften wordt een notitie uitge bracht, waarin in het bijzonder aan de orde woorden gesteld de openbaarheid - het voorzitterschap en het secretariaat - de financiële aspecten en de wijze waar op bekendheid aan de beroepsmogelijk heden wordt gegeven. De adviestaken van de commissie A.B.Z. worden uitgebreid met advise ring inzake Bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker In de periode van 29 september 1982 t/m 5 oktober 1982 zal het le deel van de 3e ronde van het bevolkingsonderzoek op baarmoeder halskanker worden uitgevoerd. Een derde deel van alle in Waddinxveen woonachtige vrouwen van 35 t/m 54 jaar zal hiervoor persoonlijk worden uitgenodigd door middel van toezending van een oproepingskaart. De dames, geboren in 1930,1933,1936,1939,1942, 1945 enT948 die vandaag nog geen oproepkaart hebben ontvangenmaar wel aan het onderzoek willen deelnemen, kunnen dit opgeven ter gemeentese cretarie, afd. Algemene Zaken, bureau burgerzaken (tel. 4433, toe stel 242). Een oproepkaart zal dan alsnog wórden toegezonden. Ontwerp-beschikkingen voor Hinderwetvergunningen Ter secretarie liggen vanaf 23 september 1982 elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur (op maandagavonden), ter inzage de ontwerp-beschikkingen met bijbehorende bescheiden voor hinderwetvergunningen van: N. M. M. van Leeuwen h.o. Garage van Nielen, voor het oprichten of in werking hebben van een garagebedrijf annex benzinestation aan de Dorpstraat/hoek Kerkweg West; J. van den Berg Zn. Waddinxveen B. V., voor het oprichten of in werking hebben van een machinefabriek met konstruktiewerkplaats aan de Henegouwerweg 46; M. v. d. Graaf, voor het oprichten of in werking hebben van een her- stelinrichting voor motorvoertuigen aan de Noordkade 267; Sliedrecht B.V., voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een houtverwerkend bedrijf aan de St. Victorstraat 54. De aanvragers en degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot en met 5 oktober 1982 tegen de ontwerp-beschikking(en) bij burgemeester en wet houders van Waddinxveen gemotiveerde schriftelijke bezwaren in dienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Verleende vergunningen Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwvergun ningen verleend: aan de heer D. Bloot, Brugweg 139 te Waddinxveen, voor het ger deeltelijk vernieuwen van een berging; aan de heer P. van der Eijk. Piasweg 30a te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak van een woon huis; aan de heer M. J. Kamphuis, Akkerwinde 1 te Waddinxveen, voor het oprichten van een berging; aan Atletiekvereniging A.V.’47, p/a Weegbree 20 te Boskoop, voor het oprichten van een kantine annex kleedruimte aan de Hoog- eveenseweg. In beroep heeft de raad vergunning verleend aan de heer AJ. Koot, Henegouwerweg 7 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dak kapel op het achtergeveldakvlak van een woonhuis. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuurszaken en Ruim telijke Ordening, der secretarie. BURGER EN BESTUUR 1. Persoonlijke levenssfeer: Persoonsgegevens worden alleen ge bruikt voor het doel waarvoor ze zijn verstrekt. -De geregistreerde beperkt zich tot het strikt noodzakelijke c.q. het wettelijk voorgeschre vene 2: Openbaarheid van bestuur, voorlichting en inspraak: ORGANISATIE EN - Het beleid terzake van openbaarheid EFFICIÉNCY - Werkwijze en organisatie van het ge meentelijk bestuur en het ambtelijk ap paraat worden regelmatig getoetst op doelmatigheid en dienstbaarheid aan de 2. Functiewaardering: lijk gezamenlijk met buurgemeenten te - Het verplichte systeem van functie- worden aangepakt. Daartoe is een goed waardering zal op een zo eenvoudig mo- ambtelijk en bestuurlijk contact met gelijke wijze tot stand worden gebracht, buurgemeenten vereist. '3. Deeltijdarbeid - Onderzocht wordt welke functies bin nen het ambtelijk apparaat voor vervul ling in deeltijd in aanmerking komen. - In geval van vacatures door meerdere personen kan geschieden. - Verzoeken om te mogen werken in deeltijd zullen positief worden bena- derd' - Het beleid is er óp gericht de deelna- 4. Selectie: me aan de Gr’en regelmatig op nut en of- - Bij de selectie van sollicitanten zal ex- fer te toetsen. Uittreding, bundeling en tra aandacht worden besteed aan hen die opheffing zijn daarbij als consequenties geacht kunnen worden in een achter- niet uitgesloten. standssituatie te verkeren. Bij gebleken Oprichting van nieuwe GR’en dient gelijkwaardigheid genieten deze sollici- slechts in uiterste noodzaak te geschie- tanten de voorkeur. den. AGENDA Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 1 en 3 sep tember 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het nemen van twee voorbereidingsbesluiten voor gedeelten van het bestemmingsplan ’’Noordkade ’67”. 4. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan ’’Verlengde Abr. Kroesweg” (aangehouden raadsvergadering 1 september 1982, nr. 105). 5. Voorstel tot het verlenen van medewerking ten behoeve van energiebesparende maatregelen R.K. scholen. 6. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de heer H. T. W. van Veen. 7. Benoeming van leden in diverse organen en commissies 01. Commissie voor het Marktwezen. 02. Commissie voor Sportzaken. 03. Commissie voor Kunst en Cultuur. 04. Commissie Wijkwerk Bomenwijk. 05. Commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid 06. Planningsgroep voor sociaai-culturele activiteiten 07. College voor de verlening van bijstand. 08. Algemeen Bestuur Intergemeentelijk Samenwerkingsor gaan Midden Holland - plaatsvervangend lid uit het college van burgemeester en wethouders, P. F. J. van Schie 09. Algemeen Bestuur Waterleidingbedrijf ”De Rijnstreek” - plaatsvervangend lid uit het college van burgemeester en wethouders, L. M. Oosterbroek-Waagmeester 10. Algemene Raad Gemeenschappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken plaatsvervangend lid uit het college van burgemeester en wethouders, C. M. van der Linden 11. Algemene Raad Recreatieschap Bospark 12. Algemene Raad Recreatieschap Reeuwijkse Plassen - plaatsvervangend lid uit het college van burgemeester en wethouders, M. Kraaijestein 13. Algemeen Bestuur Woonwagencentrum "Gouwsluis” - plaatsvervangend lid uit het college van burgemeester en wethouders, P. F. J. van Schie 14. Algemeen Bestuur Schoolartsen- en Logopedische Dienst. 8. Begrotingswijzigingen, waaronder: Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van rampenbestrijding en civiele verdediging. Beschikbaarstelling krediet ad 8.000,- voor het maken van een rapport m.b.t. de lekkage nabij de Passageflat. 4. Ontwerp nieuwe Algemene Politie Verordening. 5. Discussienota's gemeentelijke herindeling noord-oostelijk en midden Zuid-Holland. 6. Wijziging Afvalstoffenverordening. 7. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 23 september 1982 ten gemeentehuize ter inzage. werkgelegenheid, bedrijfsleven en middenstand. gemeentelijke organisatie en doelma tigheid van bestuur personeelszaken. - Idem t.a.v. commissie Openbare Wer ken: energie en energiebesparing. - Het beleid t.a.v. minderheden en emancipatie zal in relatie tot diverse on derwerpen van beleid in principe in elke commissie aan de orde kunnen worden gesteld. - Gestreefd wordt naar een beperking in aantal en beperking in omvang van ad- viescommissies en planningsgroepen be staande uit niet-raadsleden. Voorkomen moet worden dat in deze commissies spe cifieke deelbelangen worden behartigd. - Presentiegelden voor commissieleden zuLlen worden verlaagd. HET COLLEGE VAN BURGEMEESTER EN WETHOU DERS - Het college streeft een portefeuille verdeling na welke aansluit bij de organi satie structuur van het ambtelijk appa raat.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3