Henk van Ulsen in uitverkochte De Bonkelaar Gebr. Brouwer weer met Boskoopse Jorisband in de Ontmoetingskerk AUTOSERVICE B.V. PASAR MALAM HYUNDAI - 12.895." IgM Ciska Peters Uitstekend programma Provinciale subsidie De Bonkelaar Pink Floyd- avond in Carillon- concerten in Zoetermeer emancipatie- activiteiten op feest van De Zonnebloem Beelden van Gymnaestrada op TOOS-avond OMKA-beurs in Alphen a/d Rijn Heropening Tegelhuis met grootse stunt Vrijdagavond 8 oktober om acht uur. Toegangsprijs tien gulden hr I 1 Alleen bij Gert Alternatieve Gezondheid Vier Granen Brood ■P ZO GOEDKOOP EN KOMFORTABEL HEEFT U NOG NOOIT GEREDEN GERT HUIZER de echte bakker I WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1982 1982 de Boskoopse Jorisband opnieuw in de- de Galerij De Gebroeders Brouwer op vrijdagavond 8 oktober in de Waddinxveense H'J if I Er is al een Hyundai Pony 3 deurs v.a. f 11.395.— Ontmoetingskerk met de Jorisband uit Boskoop. De Haagse groep Diesel in Soos XIII in Boskoop. tijdscentrum De Bonkelaar terwerkgroep P met zijn sole Bas Krumperman (guitar, vocals). KOM DIT WEEKEND a NAAR UW FEESTELIJKE UADV HYUNDAI-DEALI BOSKOOP Zaterdagavond 2 oktober om acht uur treedt in de Boskoopse sociëteit Soos XIII aan de Galerij op de Haagse groen Diesel, die bestaat uit Kim Weemhoff (drums), Rob Vunderink (guitar, vocals), Mark Boon (guitar, vocals), Wijnand Ott (bassgui tar) en P WADDINXVEEN Het is vrijdagavond in het jeugd- en vrije tijdscentrum De Bonkelaar een prima keus van muziek- en thea- terwerkgroep De Spintol gebleken om de acteur Henk van Ulsen met zijn soloprogramina “Moeder, geef me de zon!” het Wad dinxveense seizoen weer te laten openen. Henk van Ulsen, wiens programma over moeders afgelopen maandagavond officieel in première ging, trad voor de vierde maal in De Bonkelaar op. De zaal - versierd met bloemen van Dick Baelde en planten van de firma Gerts - was uitverkocht. GABO ALPHEN ORGANISEERT EEN GRANDIOZE INTR0DUCTIE-SH0W BOSKOOP/WADDINXVEEN Na het gigantische succes met de single Middernacht, zijn ze een beetje uit het gezicht verdwenen: de Gebroeders Brouwer. Toch staan zij in de weekeindes avond- aan-avond ergens in het land op de bühne. Vorig jaar kregen zij in de Waddinxveense Ontmoetingskerk reeds het toegestroomde pu bliek “plat”. Op vrijdagavond 8 oktober om acht uur proberen zij het op uitnodoging van de Boskoopse Jorisband opnieuw in de zelfde ruimte aan de Waddinxveense Groensvoorde. Gebroeders Brouwer x Y - VX jK een Diesel in Soos XIII HOOGTEPUNTEN uit Valerius’ Ge- GROTE INDRUK Exotische K. KRAAN 1QT De band sliep in 34 verschillende hotels, legde 13.000 mijl oftewel 21.000 kilometer af per van (perso- Zuidkad^l - Tel. 2354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 2382 - Waddinxveen Nassaustraat 7 - Boskoop Tel 01727-2319 In talloze wegrestaurants bleek de single in de jukebox te zitten, het in tro werd als tune gebruikt bij pauzes in voetbalwedstrijden op de TV en er werden ongeveer 300.000 exempla ren van verkocht in de U.S.A. Van de LP “Watts in a Tank” gingen in Ame rika tot op heden ongeveer 140.000 exemplaren over de toonbank, de single werd nr. 1 in Canada en de LP is goud in Canada. Na 18 weken ge noteerd te zijn geweest in de Bill board Hot 100 - hoogste plaats nr. 25 - verdween Sausolito vorige week uit die lijst, maar de LP staat nog steeds genoteerd - al 20 weken - en de nieuwe single Going back to Chi na, al eerder een grote hit in Japan, is “bubbling under” op nr. 106. Alstublieft, de gloednieuwe Hyundai Pony 1983, vijf deuren, plenty ruimte, komfortabel rijden voor nog geen dertienduizend gulden. Welke auto biedt zoveel komfort voor zo weinig geld; een pittige 1200/1400 Mitsubishi motor, luxueus interieur, mistlamp, achterruitverwarming en -wisser, soepele bediening, veel bagageruimte, Halogeen koplampen, schildbumpers, kortom alles wat u van uw nieuwe auto verlangt zit ingebouwd in de nieuwe Pony 4 En... maar liefst 6 jaar garantie op de carrosserie. De ideale gezinsauto, een perfecte wagen voor werk en rekreatie. DE NIEUWE j M> HYUNDAI PONY 1983 E Het was een prima voorstelling, die beloond werd met een staand ap plaus. Opnieuw bleek De Bonkelaar uitstekend geschikt te zijn voor dit soort kleine producties. De gezellige, sfeervolle zaal geeft elke voorstel ling een intiem karakter. Ook al doordat iedereen vrij dicht op het to neel zit en elk gebaar en bewegink je van de spelers kan waarnemen (als de acteurs tenminste rekening hou den met het feit, dat het podium wat aan de lage kant is). In de loop van de laatste jaren groei de er een steeds groter wordende de pressiviteit door in de muziek van Pink Floyd. Dit heeft uiteindelijk zijn weerklank in hun laatste project ‘The Wall’. Dit op muziekgebied grootste en duurste muziekproject van de wereld heeft de millionairs van de Floyd-groep geen windeieren gelegd. De elpee groeide snel uit tot een van ‘s werelds- best verkochte produkten. Uiteindelijk blijkt het nu eenzaam aan de top te staan. Grote in druk maakte zijn ontroeren de voordracht van een fragment uit Yvonne Keuls’ De moeder van David S. Met dit fragment slaagde Van Ul sen erin het publiek te laten ervaren wat een moeder doormaakt als haar aan drugs verslaafde zoon wordt op gepakt en naar een inrichting wordt gebracht. WADDINXVEEN - Tijdens de woensdagavond 29 september door de afdeling gymnastiek van de mul- tisportvereniging te houden alge mene vergadering in het clubgebouw aan de J.W. Frisoweg zullen foto’s en dia’s te zien zijn van de deze zo mer in het Zwitserse Zurich gehou den Gymnaestrada. Gymnasten van TOOS hebben aan deze van 13 tot en met 17 juli durende manifestatie meegedaan. De avond begint om acht uur. nenbus), deed 38 radio-interviews, 23 interviews met dagbladen en magazines, 1 live-radio-op treden op Long Island/New York, 2 live-TV- optredens en 8 interviews voor radio chains (waaronder The Source van de NBC-165 radio-stations en Casey Ca sern’s American Top 40). De totale kosten van de tour bedroe gen ongeveer f. 140.000,- de totale inkomsten ca. f. 115.000,—, waarbij het verlies beperkt bleef tot minder dan de helft van de oorspronkelijke ramingen. Dit was aan de ene kant te danken aan het strakke beheer van manager Dido Smit, en een de andere kant aan de steeds hogere gages die de groep kon bedingen vanwege het succes van de single en van de tour. GROOT EN BREED Als op 8 oktober de Gebroeders Brouwer samen met de Jorisband aan hun optreden zullen beginnen, zal de bezoeker één ding opvallen. Henk en Rende weten het zeker, want het ge beurt hen regelmatig. Monden vallen open van verbazing bij het zien van de afmetingen van de gebroeders. “Ik weet het, wij zijn enorm grote kerels Wij zijn allebei ontzettend groot en breed. Zware jongens, zo gezegd. Je ziet het de mensen ook denken, dat hadden ze nooit verwacht. Later vra gen ze ook heel vaak; Hoe zwaar weegt u eigenlijk? En echt, ik kan het ze niet kwalijk nemen”. Het concert op 8 oktober in de Wad dinxveense Ontmoetingskerk begint om acht uur. De entreeprijs is tien gulden. 65-Plussers en kinderen tot en met veertien jaar mogen voor half geld naar binnen. geef me de zon!” een 60-tal gedich ten, liedjes, verhaaltjes en briettrag- ipenten, die drie aspecten van het moederschap belichten: de relatie van het jonge kind tot zijn moeder, de relatie van de volwassene tot zijn moeder en tenslotte: de relatie vol wassene - moeder - dood. DEN HAAG*- Groepen, organisaties en instellingen in Zuid-Holland die in 1983 emancipatie-activiteiten uitvoeren, kunnen bij het provinciaal bestuur subsi die aanvragen voor activiteiten met een provinciale of regionale betekenis. Voor subsidie komen emancipatie-acti viteiten in aanmerking die gericht zijn op: - het bevorderen van de bewustwording van individuele en/of groepen vrouwen met betrekking tot hun rol en positie. - het doorbreken van rolbeperkingen voor vrouwen en mannen; - het veranderen van situaties waarin sprake is van een onrechtvaardig verschil in behandeling tussen mannen en vrou wen; - het veranderen van maatschappelijke structuren en verhoudingen, die belem meringen en achterstanden voor vrou wen veroorzaken. De provincie Zuid-Holland zal alleen dan subsidie toekennen als: - de deelnemers aan een activiteit af komstig zijn uit tenminste vier gemeen ten; - aangetoond wordt dat de aanvrager niet op een andere wijze subsidie voor de activiteiten kan krijgen. Voor de subsidieaanvragen moet men aanvraagformulieren gebruiken. De subsidieaanvragen worden beoordeeld aan de hand van enkele criteria. Ten op zichte van 1982 zijn hierin enkele wijzi gingen aangebracht. De aanvraagformu lieren en de lijst met criteria kan worden aangevraagd door een briefkaart te stu ren aan onderstaand adres, onder ver melding van ’’Subsidie Emancipatie-ac tiviteiten 1983”. De aanvraagformulie ren moeten - volledig ingevuld - uiterlijk 15 november 1982 ingediend zijn bij: Gedeputeerde Staten Zuid-Holland, Koningskade 1 2596 AA Den Haag. ALPHEN AAN DEN RUN - De OM KA-beurs in Alphen aan den Rijn is een feit. Deze handels-, voorlichtings- en consumentenbeurs wordt gehouden van 20 tot en met 25 november in de beurshal aan de Bedrijfsweg. Op dit moment is de beurs voor vijfenzeventig procent volge boekt. Bij de keuze van de stands is reke ning gehouden met een zo gevarieerd mogelijk assortiment aan branches. Naarmate de plannen voor een tweede beurs in Alphen aan den Rijn vastere vormen aannam, werd ook de interesse voor deelname bij de plaatselijke en re gionale midden- plus bedrijfsleven steeds groter. De Ondememingsvereni- ging voor Midden- en Kleinbedrijf Al phen zal evenals twee jaar geleden de beurs-activiteiten ondersteunen. Met betrekking tot de opzet van de beurs is het opvallend dat er ook veel presenta ties komen die gericht zijn op de interes sesfeer van mannen. Een paar voorbeel den: vernieuwen van deuren, kurkvloe- ren leggen, zelf bier tappen en anti- roest-ontwikkelingen. De dienstensec tor is ook vertegenwoordigd. Als men nog een opsomming geeft van produkten in dit beursdomein: naast de politie en goede lektuur volgen dan ach ter elkaar fotografie, kunst en spel, par ket en autolessen, containervervoer en bijoux, computers en orgels, slaapcom fort en skieën, naaimachines en snoep- waren, serviesgoeden Indische lekkerni jen, parfums en zilver, huishoudelijke apparaten, woonplezier enz. enz. Naast het commerciële aspect wordt ook volop aandacht besteed aan amusement, prijsvragen en demonstraties. In een apart ingerichte showhal zullen regelma tig bekende artiesten optreden en is het mogelijk voor de standhouders om daar enkele shows te geven. Ook het vereni gingsleven kan in deze showhal een dem onstratie en/of show ten beste geven. ALPHEN AAN DEN RIJN - Zater dag 2 oktober om 10.00 uur hero pent het Tegelhuis in Alphen aan den Rijn zijn showroom met een grootse stunt. Voor het gebouw aan de Eikenlaan is op die morgen een be- tonijzerdraad van 10 mm dikte ge: spannen. Wie na het startschot om 10.00 uur als eerste ‘het lint’ door knipt, krijgt een keuken ter waarde van f 4.000,- cadeau en een kleurver- groting van het glorieuze moment. Alles is geoorloofd behalve het ge bruik van betonijzerschaar en elek trische apparatuur. Na dit evene ment kunnen belangstellenden de ge heel vernieuwde en uitgebreide show room bekijken. Naast de zeer grote collectie wand- en vloertegels zijn er 24 keukenopstellingen, 20 badka- merideeën en verschillende open haarden te zien. Hoogtepunten waren de gedichten van M. Vasalis (zijzelf was als de zee), Jac. van Hattum (over een moeder, die weigert in te gaan op het verzoek van haar invalide zoon - hij bestond slechts uit een hoofd en een romp - hem in de rivier te verdrinken) en Koos Speenhoff (een oude smartlap over een jongen die in de gevangenis een brief van zijn moeder zit te le zen. Van Ulsen laat hem steeds com mentaar geven op de inhoud van de brief, wat heel verrassend werkte en het publiek een spontaan applaus ontlokte). WADDINXVEEN - De lande lijke Nationale Vereniging De Zonnebloem houdt zaterdag middag 2 oktober van twee tot vijf uur in de sporthal “de Sniep” aan de Sniepweg in Waddinxveen een gezellige feestmiddag. Voor zieken, gehandicapten en bejaarden zullen daar optreden Ciska Peters. Barbara en Bas en andere artiesten. De gloednieuwe Hyundai Pony 1983 is er. Bij Gabo aan de Kalkovenweg. Kom 'm bekijken en testen. Ga daar maar eens in proefrijden, in dit wonder van hedendaagse autotechniek. Vrijdag 1 en zaterdag 2 oktober houden wij een spectaculaire show met een kompleet Pasar-Malam feest rond de nieuwe Pony. Een oer-gezellige Oosterse markt met een keur van exotische hapjes, drankjes en een komplete Oriëntaalse markt waar U alles vindt wat bij een Pasar Malam hoort. Natuurlijk ontbreken de Oosterse muziek en dansgroep niet. Kom kijken en genieten van dit geweldige evenement. Demonstraties spekkoek bakken Oosterse muziek- en cult, dansgroep Komplete oriëntaalse markt met honderden Oosterse snuisterijen lekkernijen En...de gloednieuwe 5-drs, Hyundai Pony 1983 staat klaar voor een proefrit Kalkovenweg 7 (Industrieterrein Heimans-Wetering) Voor Hyundai-service in Zoetermeer: Alphen aan den Rijn Tel. 01720-23300 Gabo autoservice Stephensonstraat 18 Industrieterrein Zoeterhaae tel. 079-410100 WADDINXVEEN - Wie een fan is van de rockgroep Pink Floyd moet zaterdagavond 2 oktober naar het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bon kelaar in Waddinxveen komen, waar dan tussen acht en één uur een heel programma rond deze groep wordt afgewerkt. Zo wordt er een muziek film gedraaid, waarin Pink Floyd centraal staat. In De Bonkelaar is die avond ook de fanclub van de rock groep aanwezig. De toegangsprijs be draagt een rijksdaalder. Pink Floyd draait in de muziekwereld alweer zo’n kleine 15 jaar mee. In die peri ode heeft de groep bijna even zoveel platen afgeleverd. Vooral vallen hier bij de uiteenlopende stijlen op die Pink Floyd in de loop der jaren ge speeld heeft. In het begin zijn ze begonnen in psychedelische sfeer. Uit deze perio de stamt ook hun overbekende oud ste singlehitje ‘Arnold Lane’. Latere opvallende platen zijn ‘Wish you where here’ met de adembenemende titel song van ruim 15 minuten. Uit 1975 stamt de overbekende produk- tie ‘The dark side of the moon’. Dit is een veel meer symfonisch rock-pro- dukt geworden. Op 4 november 1981 vertrok de Haagse groep Diesel naar Amerika en vlak voor Kerstmis, op 23 decem ber, keerde het gezelschap terug naar Schiphol na een 7 weken durende slopende, maar uiterst succesvolle tour. In de tussentijd werden 3 7 op tredens gedaan in clubs en zalen, va riërend in capaciteit van 500 tot 20.000 man. Diesel deed voorpro gramma’s voor Triumph, Crack The Sky, Grand Funk Railroad en Donnie Iris en was hoofdact in de clubs. Daarbij werd de band ook als voor programma regelmatig teruggehaald voor een toegift, begonnen duizen den mensen in de grote hallen te juichen bij het intro van Sausolito Summernight - de Amerikaanse hit - en zorgde Diesel in clubs voor re- cord-aantallen bezoekers. Henk van Ulsen bracht in “Moeder, Van Ulsen was zowel ingetogen en ontroerend als vrolijk, sarcastisch en schokkend. Hij deed, ook door het hó'ge tempo, een groot beroep op het associatie- en inlevingsvermogen van de'toehoorders. Ook al was het on mogelijk om alles goed te laten door dringen, je werd wel steeds aan het denken gezet over je eigen relatie tot je moeder of je kind(-eren). ZOETERMEER Na ongeveer een jaar stilte zal de reeks concerten op het carillon in de toren van de Oude Kerk aan de Dorpsstraat te Zoeter meer worden hervat. Hoewel de Stichting Carillon Zoetermeer niet over de daarvoor benodigde fondsen beschikt, terwijl ook de gemeente niet bereid en in staat is bij te sprin gen, is voor de financiële problema tiek toch een afdoende oplossing ge vonden. Het Zoetermeerse bedrijf ERA B.V. is namelijk bereid gevonden, de kos ten van 20 concerten voor zijn reke ning te nemen, terwijl ERA ook de vervaardiging van een aantal banden zal bekostigen. Een waarlijk genereus gebaar van dit Zoetermeerse bouw bedrijf. Het eerste concert in deze reeks van twintig zal worden gehou den op vrijdagavond 1 oktober a.s. van 19.30 tot 20.30 uur door de Schoonhovense beiaardier Jaap v.d. Ende. PROGRAMMA Het programma, dat hij voor dit con cert heeft samengesteld, ziet er als volgt uit: 1. Drie liederen denkklank Comt nu met sangh Gelijk den grooten rap sack Wie dat sich self verheft 2. Concerto van A. Vivaldi allegro largo allegro 3. Für Elise van L. van Beethoven 4. Donauwellen van J. Ivanovici 5. Preludium van H. ViHa Lobos 6. Melodiën uit “The Sound of Mu sic” van Richard Rodgers 7- Land of Hope and Glory van E. Elgar. Een aardige bijkomstigheid is nog, dat Jaap v.d. Ende ook de tune van de LOZ/radio Zoetermeer zal spelen. Deze omroep zal van die vertolking ten opname maken, die dan weer zal worden gebruikt als herkenningsme lodie voor de uitzendingen. Het be stuur van de Stichting Carillon Zoe- terrneer heeft overigens onlangs een wijziging ondergaan; voorzitter J.J. v.d. Zwan is om persoonlijke redenen afgetreden. Hij is opgevolgd door de heer J.P. Cnossen, een man die zijn sporen op muzikaal gebied al ruim schoots heeft verdiend in Zoeter meer; hij is namelijk de organisator/ Promotor van de cyclus “Orgelcon certen in de Oude Kerk”. De trompet spelende broers Henk (35) en Rende (“Mijn naam spel je als: Hij rende of ik rende”) (40) be wegen zich - ondanks de meer dan voortreffelijke platenverkoop - niet meer op het voorste plan in de show business. Immers, hun imponerende trompetgeschal is hoogstens te horen als Muziek terwijl u werkt, en is ge- Ijkpel verdwenen uit de etalage van het Nederlandse popwereldje: de hitlijs ten. Hoewel een notering op één van deze lijsten succes betekent, zijn de broers niet rouwig omdat zij er niet in voorkomen. Rende: “Ik heb geen heimwee naar het succes dat wij boekten met Middernacht. Een hit single betekent dat het gedaan is met het stabiele leventje dat we nu lei den. Je wordt van hot naar her ge sleept, je hebt geen minuut rust want - zo wordt je dan voorgehou den - het succes moet worden uitge buit, het zou wel eens van korte duur kunnen zijn. Nee, dank je, deze si tuatie hebben wij één keer meege maakt en heeft ons toen totaal on voorbereid getroffen, wij bedanken voor een volgende keer”. “Bovendien”, zo vervolgt de oudste van de twee broers, is een hit op instrumentaal gebied in ons land nog altijd een zeldzaamheid. Ik ben, er niet rouwig om. Zangers en zangeres sen mogen in korte tijd zeer veel roem vergaren, wij gaan langer mee”. “BOERENJONGENS” “In ons vak”, vertelt Henk, “staan wij bekend als de boerenjongens. Dat komt omdat wij - wat er ook gebeurt - altijd iets over ons hebben van: Ik geloof het wel. Wij laten ons niet overrompelen door de publieke be langstelling en mensen die gouden bergen beloven laten wij in hun eigen gegraven kuil vallen, kortom nuchter blijven is bij ons de hoofdzwak”. De “Boerenjongens” - wij zijn echte boerenzonen, dus echt vreemd is het niet dat wij zo genoemd worden - lei den dan ook geen jachtig leven. “Niet meer”, zegt Rende. “Wij hebben dat wel even gedaan met Middernacht, maar gelukkig zijn wij op tijd ‘wak ker’ geworden uit die roes waarin je dan leeft en hebben voor een nor maal leven gekozen”. Henk - getrouwd en in het gelukkige ‘bezit’ van twee dochters - is leraar 00-22 0° uUI van 1 2 ok»obeI za,eI10a00-2i 00 uur op een muziekschool. Rende - even eens getrouwd, één dochter - heeft in het dagelijkse leven een functie bij de platenmaatschappij Dureco Be nelux, het label waarbij ook de Gebroeders Brouwer zijn onderge bracht. Naast het maken van elpee’s, treden de broers vaak op in kerken. Meestal met een organist. Zo werken zij vaak samen met Klaasjan Mulder of San der van Marion. Verzoeken van bartds als de Jorisband Boskoop worden in overweging genomen, maar lang niet altijd ingewilligd. “Ze moeten borg staan voor een zekere kwaliteit”, zegt Rende. “Anders beginnen wij er niet aan”. De “Boerenjongens” uit Laren in Noord-HoHand zien het optreden met de Jorisband dan ook niet als een risico. “Welnee, waarom. Vertel mij eens waarom het fout zou gaan. Nee hoor, ik ben voor geen cent bang”. Hoewel Rende en Henk al ruim twaalf jaar meedraaien in het vak, denken zij het “nog zeker zeven jaar” te kunnen ‘uitzingen’ op het hoogste niveau. “Waarom niet, de enige re den waarom ik eerder zou moeten stoppen is als ik de enorme spannin gen die er toch aan verbonden zijn niet meer kan opbrengen. Lichame lijk zal het geen probleem zijn, daar voor leven wij te gezond”. Ti -■ I "zUlJ z’ v

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 11