WADDINXVEEN GEMEENTE 8 3 3 ABN-bankgebouw een zeer modern kantoor Albert Heijn gaat verbouwen WADDINXVEEN - De Waddinxveense vestiging van Albert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein gaat volgende week maandag, dinsdag en woensdag drie dagen dicht voor een ingrijpende verbouwing. De herope ning is op donderdagmorgen 7 oktober om half tien. LANCIA^ Fakkeloptocht ging langs vijf kerken Nota over F kosten van Gouwe-aquaduct DEN HAAG - Het ministerie van Veri keer en Waterstaat werkt aan het verza- van gegevens benodigd voor een nota over het Gouwe-aquaduct om zo doende de openheid, met name in dé kostente gevenDit blij kt uit de memo- LADA ZASTAVA Vrijdag 8 oktober opening door burgemeester DIVERSEN Ur y TELEFOONNUMMERS X MILIEUZAKEN y VOLKSGEZONDHEID gSPREEKUREN BESTUURSZAKEN BOUWVERGUNNINGEN S VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) KS INZAMELINGEN v VERGADERINGEN F5** t.—' 5 sLx i adresPostbus 400, 2 740 A K Waddinxveen. hervormde Immanuëlkerk gehou- DEALER VOOR rijp Commissie van Bestuur Samenwerkingsschool H A V O/Atheneum Dinsdag 5 oktober 1982, aanvang 20.00 uur in de Samenwerkingsschool. Verleende Hinderwetvergunning t.b.v. Energiebedrijf Rijnland 01820-15767 01727-4044 070-210001 4433 4433 2222 3000 3000 Kerkenbos 1Zoetermeer Tel. 079 - 216700 Wet Arob. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening en de Woningbouw. Dinsdag 5 oktober 1982, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. SamenstellingGemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- WADDINXVEEN Ongeveer 65 mensen hebben vorige week woensdagavond het door de plaatselijke kern van het Interkerke lijk Vredesberaad (IKV) in de hervormde Immanuëlkerk gehou den politiek avondgebed in het kader van de Vredesweek 1982 bezocht. Op deze avond sprak de gereformeerde predikant ds. P. van den Berg over het Vredesweekthema “Hokken in blokken”. Daarna werd een fakkeloptocht gehouden langs vijf kerken voor het overhandigen van een brief met een oproep speciaal bestemd voor de Waddinxveense kerken. WADDINXVEEN Vrijdagmiddag opent Waddinxveens burgemeester C taal nieuwe kantoor van de Algemene Bank Nederland bouwd ol I2 tiging aan de overkant werden afgehandeld, heeft geresulteerd in een zeer modem kantoor, aangepast aan de eisen van deze tijd. Zo beschikt het over een ruime nankhal, spreekkamers, safeloket ten en een zitbalie. Het nieuwe ABN-bankgebouw aan de Kerkweg-Oost. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ABN). j o - 8 oktober om vier uur opent Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden het to- van de Algemene Bank Nederland (ABN), ge- p de plaats van de oude vestiging aan de Kerkweg-Oost - TX_ maanden in beslag heeft genomen en gedurende welke tijd de bankzaken in een noodves- Um r Ws ge 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1982 1982 donderdag 30 t zaken ter inzage 01820-16066 t 020-362244 AGENDA Vaststelling verslag d.d. 21 sept. 1982. ’’Teneinde zoveel mogelijk aan de wen- •'UIIW De vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ie der ter inzage op werkdagen tijdens kantooruren en op maandag- avonden van 19.00 tot 22.00 uur tot en met 28 oktober 1982. MAZELEN-inenting kinderen geboren in 1973 DTP-inenting kinderen géborén in 1973 en 1978. Op woensdag 6 oktober a.s. is voor de laatste maal dit jaar gelegen heid tot kosteloze inenting tegen mazelen en DTP, in het Groene Kruisgebouw, Stationsstraat 12 van 13.30 tot 14.30 uur. De inentingen gelden voor de kinderen die dit jaar zijn opgeroepen en niet in de gelegenheid waren zich te laten inenten. De inentingspapieren moeten worden meegebracht. Inlichtingen: gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken, tel. 4433. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking wordt ingediend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA ’s-Graven- hage. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht, indien u een afspraak heeft gemaakt. dus bedrijfsleider J. Brosens van Albert Heijn in Waddinxveen. Een aantal afdelingen, zoals vers vlees, vacuuümverpakte vleeswaren en delica tessen zal van plaats veranderen. Ook zal het assortiment uitgebreid worden met kleine huishoudelijke artikelen. Die zaken waar men zo plotseling om verle gen kan zijn. Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben bij besluit van 22 december 1981 aan de Ned. Vereniging tot bescherming van dieren afd. Gou da en omstreken vergunning verleend om een huis-aan-huis collec te te mogen houden in de periode van 4 oktober tot en met 9 oktober 1982. Collectanten die in deze periode voor een ander doel collecteren hebben geen vergunning voof het collecteren. Iedere eerlijke collectant heeft een legitimatiebewijs bij zich welke hij/zij op verzoek kan tonen. ijn Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben op 21 sep tember 1982 besloten aan Energiebedrijf Rijnland, Langegracht 70 te Leiden een nieuwe de gehele inrichting omvattende hinderwet vergunning te verlenen voor een transformatorstation, gelegen aan de Schielandweg 4 te Waddinxveen. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het gemeen tebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een* bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet-Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie, in wint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. M.i.v. 4 oktober a.s. ligt op de afdeling algemene zaken ter inzage het Provinciaal plan voor de verwijdering van huishoudelijke afval stoffen en tesamen daarmee te verwerken bedrijfs-afvalstoffen, welk plan de Koninklijke goedkeuring heeft verkregen. De stukken omvatten het plan zelf met de titel ’’Waar een wil is, is een afval weg” en de tegen het ontwerp-plan ingediende bezwaren, voorzien van (provinciaal) kommentaar. De vestiging van Albert Heijn is overi gens volgende week dinsdagmiddag aan de orde in de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw als het gaat om het bespreken van de wij ziging van het bestemmingsplan Oranje- wijk ’75 om Albert Heijn ook wat opper vlakte betreft te kunnen laten groeien. van der Linden: vrijdag- op het gebied van financiering, be talingsverkeer, leasing maar ook voor de wat betreft de financiële afwikke ling van exporttransacties. De sleutel tot het blijvend maken van succes ligt vaak over de grens en met een net van kantoren in meer dan 40 landen kan de ABN-bank veelal de ondernemer van voor hem onmisbare informatie voorzien. Uiteraard vallen ook zaken als assurantiën, termijnde- posito’s en meer in de particuliere sfeer, privérekeningen en spaarvor- men onder het pakket van diensten dat de bank kan bieden. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Donderdagmorgen 30 september a.s. zal het raadhuis tot ca. 11.00 uur telefonisch niet bereikbaar zijn. 1. Vaststelling verslag d.d. 21 sept. 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Bestemmingsplan Oranjewijk ’75: - bespreking uitbreidingsplan supermarkt A. Heijn. 4. Bestemmingsplan Zuidkade-Wilhelminakade: veel relaties pen te wordt - terecht, waarbij ook zeer zeker on dernemers uit het midden- en klein bedrijf wat betreft hun specifieke bankzaken op behartiging van belan gen kunnen rekenen. Het i.s bekend dat ook op het niveau van de lokale overheid getracht wordt de plaatselijke economie te versterken door het aantrekken van nieuwe bedrijven. Dat kunnen dan ook ondernemingen zijn uit bedrijfstakken die nog niet in de gemeente waren vertegenwoor digd. Waddinxveen is zo’n gemeente die tracht de basis van de economi sche gemeenschap te verbreden door nieuwe ondernemingen aan te trek ken. Ook deze nieuwe bedrijven kunnen via het nieuwe ABN-kantoor in Wad dinxveen gebruik maken van de uit gebreide know-how en ervaring waar over de bank beschikt, bijvoorbeeld Maar wij hebben het gevoel dat hier sprake is van een stilstand: contacten zijn er niet of nauwelijks meer en de discussie is doodgebloed. Wij zijn van.plan om als IKV-kern binnenkort weer contact met u op te nemen om de gesprekken weer op gang te brengen, want de dreiging van dodelijke conflicten neemt voort durend toe, zeker nu er gesproken wordt over “een te winnen atoom oorlog”. Onze vraag is dus heel con creet: bent u bereid om de contacten met ons aan te halen en te verdie pen? De tijd is er volgens ons voor! - advisering inz. te nemen voorbereidingsbesluit Broekhuizen. 5. Wat verder ter tafel komt. 6. Rondvraag. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. niseerd waarbij voor de winnaars een aantal rondvluchten boven Waddinx veen te winnen is. SINDS 1962 Zowel particulieren en bedrijven kun nen voor een breed scala van bank diensten op het nieuwe ABN-kantoor - welke bank in 1962 al zitdagen in Waddinxveen hield en zich in 1965 definitief in Waddinxveen vestigde in het vorig jaar afgebroken herenhuis op de hoek Oranjelaan-Kerkweg-Oost Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben in hun ver gadering van 21 september 1982 besloten dat: - aan het bestuur van de Vereniging Nieuw Leven te Waddinxveen op 30 en 31 oktober a.s. in de opslaghal van de heer Van Tol aan het Noordeinde 18, alhier, toestemming te verlenen een tentoon stelling te houden. - de heer J. van Gils, Elzenhorst 7 te Waddinxveen een drank- en horecavergunning krijgt voor de kantine tennishal Sniepweg 13 d. - de Vogelvrienden te Waddinxveen op 25 tot en met 27 november a.s. een tentoonstelling in het Trefpunt mogen houden. Tevens is aan deze ’’Vogelvrienden” een loterijvergunning ver leend. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. Verleende vergunningen Door burgemeester en wethouders zijn de volgende vergunningen verleend: aan de heer N. Kers, Groenezoom 50 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een tochtportaal aan de achtergevel van een woonhuis; aan de heer Jvan HeldenElzenhorst 48 te Waddinxveenvoor het plaatsen van een zend- en ontvangstantenne op het dak van het flat gebouw Elzenhorst; aan de heer C. van Groningen, Schuberthof 71 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een zij- en achtererfscheiding; aan het bestuur van de samenwerkingsschool voor HAVO en Athe neum, Sniepweg 61 te Waddinxveen, voor het oprichten van een tijdelijk schoolgebouw; aan de heer M. Bontenbal, Bredeweg 8 te Waddinxveen, voor het tijdelijk vergroten van een woonhuis; aan het waterschap Noordwoude, Raadhuisplein 1 te Hazerswoude, voor het oprichten van een berging voor een maai- en veegboot en een trailer aan de Noordkade 110, nabij het watergemaal; aan de heer G. Dekker, Oostpolderweg 31 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak van een woonhuis; aan C.S.V. ”Be Fair”, p/a Tweede Bloksweg 44 te Waddinxveen, voor het plaatsen van zes lichtmasten rond een voetbalveld aan de Sniepweg 54, nabij het Burgemeester Warnaarplantsoen. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuurszaken en Ruim telijke Ordening, der secretarie. ding op gang brengen, het vijands- beeld doorbreken en elkaar een men selijk gezicht laten zien. Waar gej haat wordt, wordt de andere mens gezien als iemans die gedood moet worden. Je wang toekeren betekent kwetsbaar durven zijn, jezelf geven en wagen aan de ander. De weg van de zachtmoedigheid kiezen!” “Het is ook nodig dat we in de kerk uit onze hokken durven komen en zo met elkaar leren omgaan. Doen we dat niet dan blijven we ongeloof waardig. “Oude koek”. sen van onze klanten tegemoet te komen is het wenselijk een aantal veranderin gen in de opstelling van de artikelen in onze supermarkt aan het Koningin Wil- melen helminaplein aan te brengen. Er zullen echter ook enkele technische werkzaam heden worden uitgevoerd. Bovendien zullen wij van de gelegenheid gebruik rje van toelichting op het huishoudboek- maken om de ingangspartij te voorzien je van de staat, dat vorige week op Prin- van automatisch werkende deuren”, al- sjesdag is verschenen. TEKST BRIEF De tekst van de aan de plaatselijke kerken aangeboden IKV-brief luidt 'volledig als volgt: “In de Vredesweek 1982 willen wij, als IKV-kern Waddinxveen, ons dit keer speciaal richten tot de plaatse lijke kerken. Een oproep, die volgens ons dringend nodig is in deze tijd van toenemende spanning en een (kern) wapenwedloop die steeds dreigender vormen aan gaat nemen. We richten ons tot u omdat u als kerk mede-, verantwoordelijkheid draagt voor het vredeswerk van het Interkerkelijk Vredesberaad. Wij menen dat dit con- sekwenties heeft op het plaatselijk vlak. Enerzijds willen en kunnen wij als plaatselijke IKV-kern ons niet onttrekken aan gesprek en overleg met de kerkeraden en de parochie raad. Anderzijds kunnen volgens ons de kerkeraden en de parochieraad zich niet onttrekken aan hun plicht om het gesprek over oorlog en vrede in het midden van de gemeente te sti muleren en gaande te houden. In de afgelopen jaren zijn er diverse con tacten geweest tussen de raden en de Waddinxveense IKV-kern en zijn er discussies geweest in sommige ge meenten. Bij de Immanuelkerk, De Kruiskerk en de Remonstrantse Kerk stond een afgevaardigde van de kerkeraad om de IKV-brief in ontvangst te nemen. “Jammer genoeg konden we onze brief niet aanbieden bij de Brugkerk en de Ontmoetingskerk (R.K.). We zullen deze kerken onze brief per post doen toekomen”, aldus het plaatselijke IKV. De avond werd be sloten met het zingen van een vredes lied op het kerkplein van de Ontmoe tingskerk aan de Groensvoorde. CITATEN Een aantal citaten uit de IKV-over- denking van ds. P. v.d. Berg: “Euro pa is een lanceerbasis van duivelse ra ketten om op elkaar of op derden te schieten. Vele miljoenen burgers worden gedwongen in die hokken te wonen. In welk blok je hokt doet er niet toe. Het is verplicht wippen op een wip volgeladen met wapens en de vraag is hoe lang de as het nog vol houdt. Sommige mensen spreken van krijgen? In evenwicht, maar het gaat eigenlijk om overwicht. En dat noemen ze vrede.” “Wat zou een andere weg kunnen zijn om mensen in West en Oost uit hun gedwongen opsluiting in hokken, “beschermd door duivelse raketten”, te bevrijden. Ds. v.d. Berg meende dat Jezus ons in de bergrede op die andere weg gewezen heeft, wanneer hij in Mattheus 5 vers 38 en 39 zegt: “Gij hebt gehoord dat er gezegd is: Oog om oog en tand om tand. Maar ik zeg u, de boze niet te weerstaan, doch wie u een slag geeft op de rech terwang, keer hem ook de andere toe”. “Van bloedwraak in het Midden-Oos- ten waar het ging om harder terug slaan, (Overwicht) naar het oog om oog, tand om tand (niet meer nemen dan er genomen is, dus evenwicht) gaat Jezus in de bergrede nog een stap verder. Mensen laat je houding toch niet bepalen door het gedrag van je tegenstander, maar doe iets ge heel onverwachts. Dus geen over wicht, geen evenwicht maar meer ge ven dan nemen. Meer dan het gewone doen. Zo met de ander omgaan dat het de ander verbaast en dat die an der zich veilig bij je gaat voelen. Kom uit je hok, kom uit je blok! “Hoe kan dit in deze tijd gestalte i een tijd, waarin men voortdurend zint op wraak en over wicht net als in de tijd van Jezus. Over en weer kontakten leggen, dat is het waar het om gaat. Daar moeten we steeds meer naar toe. Hqt aantal burgelijke en kerkelijke gemeenten in het Westen dat kontakten heeft met een burgelijke of kerkelijke gemeente in het Oosten, wordt steeds groter. We kunnen op die manier elkaar be moedigen en stimuleren. Bewustwor- 224 in Waddinxveen. De bouw, die 1 De openingstijden van de nieuwe ABN-bank zijn: maandag t/m vrijdag van 09.00-16.00 uur en bovendien op donderdagavond van 18.30 - 20.00 uur. Ter gelegenheid van de opening zal op 8 oktober van 18.30-20.00 uur een “open huis” worden gehouden waar de kantoordirecteur, de heer W. Oosterom, en zijn 3 medewerksters en belangstellenden ho mogen begroeten. Verder een fotozoekwedstrijd georga- - op het parkeerterrein aan de Groensvoorde van i Z ZZ sept. tot en met zaterdag 9 oktober a.s. een autoscooterbaan ge plaatst mag worden ten behoeve van het Waddinxveens Bejaar- den-comité. Sluitingstijd is ’s avonds uiterlijk 22.00 uur. -< v I BB 1’

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3