Boeiende reisfilms in AF-centrum 1 Opheffing faillissement loterij-actie van Be Fair Verkoop- expositie Welfarewerk J. Willemstein 25 jaar bij de overheid P. J. Detmers naar Gennep Oplevering in augustus 1983 van '’uniek project” ”Zon-licht \\V TELEFOONNUMMERS BELASTINGEN VERGADERINGEN p BESTEMMINGSPLANNEN s v VERKEER EN VERVOER V INZAMELINGEN VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) M BESTUURSZAKEN g SPREEKUREN B DIVERSEN f ie. tlX' makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400, 2740 A K Waddinxveen. k o 01820-15767 01727-4044 070-210001 4433 4433 2222 3000 3000 Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend- AGENDA Openingstijden gemeentehuis Aangifte Hondenbelasting WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 OKTOBER 1982 GEMEENTE W ADDINXVEEN 01820-16066 020-362244 Commissie voor de Financiën de verordening tot der ondervond, heeft Bouw van huizen en winkels De heer J. Willemstein tijdens de receptie in “zijn” scholengemeenschap voor MAVO/LTO “Konin- de Sniepweg ter gelegenheid der Linden slaat eerste paal voor het winkelwoonhuizencomplex aan de Kerk- Kerkweg-Oost. Een gebruikelijke pn de woningbouwvereniging. wegens gebrek aan baten. daris. K w X V*- R5 Donderdag 7 oktober 1982, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. van der de Kerkweg-Oost, le herziening bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980” Herplaatsing wegens misstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat met ingang van der Linden: vrijdag- WADDINXVEEN - De heer P. J. Det- mars, waarnemend chef van de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeente Waddinxveen in de rang van hoofdcommissies A, is met in gang vanij anuaribenoemdtotchef van de.afdeling algemene zaken van de ge meente Gennep in de rang van referen- prijs. Het totaal aan prijzen komt -k...... neer op f 20.0Ó0,--. van deze ruimten overleg te plegen met het bestuur van de Waddinx- veense middenstandsvereniging.’ LANGDURIG Burgemeester Van der Linden herin nerde eraan dat de” weg naar de tot standkoming van (uiteindelijk) dit bouwplan voor het Brugcentrum zeer moeizaam en langdurig (drie jaar) is geweest. Zo zijn er verschillende bouwplannen aan de orde geweest, doch die haalden het steeds niet van wege de financiën/exploitatiemoge- lijkheden. ‘De gemeente heeft perce- WADDINXVEEN Zon licht’ is de naam van de loterij-actie, die de afde ling voetbal van de christelijke sport vereniging Be Fair deze week start om geld bijeen te halen voor trai- ningsverlichting rond het vierde voet balveld en het realiseren van energie zuinige warmwatervooïziening met gebruikmaking van zonnecollectoren. Dat laatste levert een besparing op van ongeveer 60 procent aardgas. De lotenverkoop start komende za terdagmiddag tijdens de vriendschap pelijke thuiswedstrijd tussen Be Fair 1 en ARC 1. De eerste trekking is be- De minister van Justitie heeft aan de CSV Be Fair een vergunning voor een loterij verleend voor het komende seizoen. De opbrengst zal ten goede komen aan het aanleggen van verlichting op het vierde speelveld. BLIJ ‘Daar kunnen wij met elkaar blij om zijn’, aldus burgemeester Van der Linden, die niet naliet in het open baar het goede en intensieve overleg met Rehorst BV te onderstrepen. Hij wenste dit Waddinxveense bedrijf uiteraard een goede en vlotte bouw toe, ‘want dan kan een aantal wo ningzoekenden met een nieuwe wo ning gelukkig gemaakt worden’. De realisering van de eerste fase van het Brugcentrum noemde de heer Van der Linden in twee opzichten een unieke zaak voor Waddinxveen. Hij stelde dat het de eerste maal was dat er in het Gouwedorp huizen voor kleine gezinnen (HVAT-woningen) werden gebouwd en dat deze voor de eerste maal werden neergezet op erf- WADDINXVEEN - Zuster N.K.I. Blokker, verpleegkundige van het Groene Kruis in Waddinxveen, zal za terdag 9 oktober de die dag in het Anne Frank-centrum te houden ver kooptentoonstelling van het plaat selijke Welfarewerk officieel openen. Dat gebeurt ’s morgens om tien uur. De verkooptentoonstelling van de af deling Waddinxveen van het Welfare werk is doorlopend geopend tot vijf uur ’s middags. Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben bij besluit van 22 december 1981 aan de Federatie Sociaal Pedagogische Zorg voor Zwakzinni gen te Utrecht vergunning verleend om een huis-aan-huis collecte te mogen houden in de periode van 11 oktober tot en met 17 oktober 1982. Collectanten die in deze periode voor een ander doel collecteren hebben geen vergunning voor het collecteren. Iedere eerlijke collec tant heeft een legitimatiebewijs bij zich welke hij/zij op verzoek kan tonen. bouw van 33 woningwetwoningen met daaronder ruimte voor een aantal winkels. bouw- en aannemingsmaatschappij we en w beheer en 29 wooneenheden voor 1 en 2 persoonshuishoudens en 4 woningwetwoningen van de rooms-katholieke woningbouwver eniging St. Joseph. Na het slaan van de officiële eerste paal, tevens ook de eerste paal die burgemeester Van der Linden als Waddinxveens eerste burger de grond in kon jassen, kwamen de aanwezigen bijeen in café-restaurant De Unie, waar met genoegen kon worden vast gesteld dat na een paar jaar stilte op het terrein van de sociale woning bouw er eindelijk weer eens van ac tiviteiten sprake is in die sector. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. 1. Notulen van de vergadering van 3 september 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Verlenen van een krediet van 2.040,- voor kosten deelname maatschappelijk verkeer. 4. Stand van zaken inzake herziening van heffing van onroerend-goedbelastingen. ,5. Mededeling over de verhoging van belastingen en rechten, mede in verband met de behandeling in de vergadering van de gemeen teraad op 29 oktober 1982. 6. Wat verder ter tafel komt. 7. Rondvraag. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) van 7 oktober 1982 gedurende een maand ter inzage is gelegd de door de gemeenteraad op 1 september 1982 vastgestelde le herzie ning van het bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980”. De vastgestelde herziening ligt voor een ieder ter inzage ter gemeen tesecretarie, afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening, Raad huisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende bovengenoemde termijn van een maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Konings- kade 1-2 te ’s-Gravenhage, bezwaren tegen de vastgestelde herzie ning indienen. Aangezien bij de vaststelling door de gemeenteraad wijzigingen zijn aangebracht in het eerder tervisie gelegen hebbende ontwerp van de planherziening, komt gelijke bevoegdheid tot het indienen van be zwaren toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen die wijzigingen. Waddinxveen, 6 oktober 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. WADDINXVEEN - De heer J., Willemstein (46), directeur van de protestants-christelijke scho lengemeenschap voor MAVO/ LTO “Koningin Wilhelmina”, heeft er vorige week vrijdagmid dag in een informele bijeenkomst in het schoolgebouw bij stil ge staan 25 jaar in overheidsdienst werkzaam te zijn. De heer C. D. de Hek, voorzitter van het school bestuur, de heer H. van ’t Spijker, adjunct-directeur van de MAVO/ LTO en de heer L.J. Melissen, namens de leerkrachten, spraken de jubilaris waarderend toe. De woorden gingen vergezeld van di verse geschenken. De heer Willemstein is sinds 1964 verbonden aan de Koningin Wil- helminaschool, waarvan hij in 1968 adjunct-directeur werd. De benoeming tot directeur van de school vond plaats in 1976. De voormalige leraar biologie en Frans, die in Nijmegen werd ge boren, werkte voor zijn Waddinx veense periode als leraar op een MULO-school in Zwijndrecht. Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht, indien u een afspraak heeft gemaakt. Vlak onder de Noordpoolcirkel ligt de berg Mc.Kinley in een nationaal park van 930 km. De Indianen noe men de berg Denali, hetgeen wil zeggen dat geen berg ter wereld zo eenzaam oprijst. Mc.Kinley met zijn twee pieken (resp. 6194 en 4800 m. hoog) is slechts enkele dagen per jaar geheel te zien. Talloze bloemen sie ren de berghellingen. Er zijn vele sle dehonden. Deze zorgen in de lange lange winter voor de bevoorrading. In dit ruige land leven de grijze- (grizzly) en bruine beer, de moose (de Amerikaanse eland), de adelaar, de caribou en talloze andere dieren. Het waren onvergetelijke dagen.” WADDINXVEEN Maandagavond 11 oktober om acht uur zul len de heer M.J. v.d. Horst uit Maassluis en mevrouw M. Scholte uit Brielle op initiatief van de culturele commissie van de Stich ting DienstverleningsCentrum Waddinxveen in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad een filmavond verzorgen voor ouderen en mindervaliden. De films gaan over reizen naar Alaska en de Canadese Rocky Mountains. De toegangsprijs bedraagt één gulden. Zij die moeilijk op eigen gelegenheid kunnen komen wor den verzocht het bekende nummer 5555 te draaien. Marinus van der Horst en Maria Scholte over hun Alaska-reis: “De Alaska Highway (in de Tweede Wereldoorlog aangelegd) bracht ons van Whitehorse (Yukon) door een praktisch maagdelijk gebied langs het Kluane Lake en het gelijknamig na tionaal park van Alaska. Op onze reis komen wij langs een Indianen-be- graafplaats waar de doden in huisjes begraven liggen. De merktekens langs de weg zijn boodschappen, die de Indianen aan elkaar doorgeven. Vele goudzoekers zijn in het begin van deze eeuw langs deze route ge trokken. Een herdenkingsbord bij de rivier de Donjek herinnert er aan hoe velen bij het oversteken van de ri vier omkwamen. In dit gebied ko men bosbranden voor die weken lang kunnen branden. Fairbanks, de uni versiteitsstad van Alaska is een be langrijk centrum in verband met de oliewinning en de enorme pijplei dingen. [ulden. Zij die moeilijk op eigen gelegenheid kunnen komen len verzocht het bekende nummer 5555 te draaien. Over de Canadese Rocky Mountains verhaalt het filmende tweetal: “De grote schoonheid van het Cana dese Rotsgebergte met zijn grote bloemenpracht en vele in ’t wild levende dieren werd pas in 1847 “ontdekt”. In 1885 werd een gedeel te tot Nationaal Park verklaard, in 1923 was dit gebied beschermd door grote aan elkaar grenzende parken. Dwars door deze bergen loopt een prachtige autoweg en een spoorlijn. Het is een druk bezocht touristen gebied. De hoogste berg bevindt zich in het Noorden: de Robson 3954 m. hoog. De Athabasca gletcher is één van de weinige plaatsen in de wereld waar men met een speciale auto/bus over de gletcher kan rijden. Dit grote Columbiaanse ijsveld met een dikte van ca. 600 meter voedt met zijn smeltwater zowel de Pacific, de At lantische oceaan als de Noorelijke Ijszee. In het Zuiden ligt het stadje Banff aan de Bow rivier met zijn vele berg toppen. In het midden van de Rocky Mountains ligt Jake Louise, een berg dorpje omgeven door verstilde meren waarin de gletchers en bergtoppen zich spiegelen in het emerald blauwe water. In het Noorden het stadje Jasper aan de Athabaska rivier. De berg Edith Cavell is genoemd naar een verpleeg ster die gefusilleerd werd in de eerste wereldoorlog omdat zij ook de vijand geneeskundige hulp verleende. Vele turbulente rivieren storten zich via watervallen met groot geraas in diepe kloven. De film neemt u mee met een boottocht op het schone meer van Maligne”. Afremhekjes Henegouwerweg-Brugweg De afremhekjes op het pad tussen de Henegouwerweg en de Brug weg zullen dichter bij elkaar worden geplaatst, dit ter bevordering van de verkeersveilighfeid ter plaatse. Nu is het namelijk voor (brom-)fietsers mogelijk om vrijwel onge hinderd de hekjes te passeren. Voor invaliden met name biedt het nieuwe fietspad langs de Henegouwerweg een goede alternatieve route. De invalide heer Hogendoorn, die in het verleden van de hekjes hin- j— j eer) ontheffing gekregen om het noordelijke Burgemeester C.M. van weg-Oost in het Brugcentrum, onderaan de oprit naar de hefbrug. (Foto: Weekblad voor Sjaak Noteboom). Het bouwplan zal in augustus 1983 gerealiseerd zijn. Rehorst BV en St. Joseph hebben een expertiseburo in de arm genomen voor een inspectie van de bouwkundige toestand van de omliggende panden om na te gaan of er gevaar bestaat voor schade aan de ze panden tijdens de bouw aan de Waddinxveen/ cedure alvorens met bouwwerkzaam heden wordt begonnen, aldus de bouw- en aannemingsmaatschappij en GOUDA Blijkens een mededeling uit het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is het faillisement van IRT International Records en Tapes BV, Waddinxveen, opgeheven paald op vrijdagavond 17 december i tijdens de Kerstkienavond, terwijl de volgende vier trekkingen zullen wor den gehouden in de maanden janua ri tot en met april, steeds na de laat ste thuiswedstrijd van het eerste elf tal in die maanden. De zesde en laat ste trekking is in mei 1983 tijd«ns het traditionele Pinkstertoumooi. De eerste tot en met vijfde trekking omvat telkens twee prijzen. Deze zijn: een vakantiereis in binnen- en buitenland, twee sportfietsen en een fotocamera, een kleutentelevisie en een draagbare radio en weer een va kantiereis in binnen- en buitenland. De zesde trekking omvat de hoofd in de Unie voerden ook nog het woord de heer C. de Bas, voorzitter van de middenstandsvereniging Wad dinxveen, en de heer G.P. Kraije- steijn, voorzitter van het winkelcen trum Brug. Plaatste de eerste na drukkelijk een aantal kanttekeningen bij het realiseren van nog meer win kelruimte in een naar zijn mening o- verbewinkeld Waddinxveen, de twee de kon niet anders dan zijn genoegen uitspreken over het feit dat in ‘zijn’ Brugcentrum ‘rotte kiezen’ werden vervangen door een nieuw huizen- en winkelcomplex, waarvan de aan- neemsom 2,5 miljoen gulden be draagt. pachtsgrond. Het belang van het bouwplan voor onze gemeente noem de hij drieledig. Burgemeester Van der Linden:‘Ten eerste is het bouwplan te beschou wen als de start van de vernieuwing van het Brugcentrum (ter uitvoering van het kernenbeleid). Bedoeling is van het college om zo mogelijk nog dit jaar het nieuwe bestemmings plan voor het Brugcentrum officieel ter visie te leggen.Ten tweeden wor den er thans bijna geen woningen gebouwd; onderhavige woningen ko men derhalve zeer van pas in het be lang van de woningzoekenden en ten derde: Een lelijk gat wordt eindelijk ingevuld. ‘Ondanks alle perikelen wordt ook nog een aantrekkelijk huur-niveau bereikt: 29 HVAT-woningen plm. f 300,- per inland en 4 woningwet woningen plm. f 500,- per maand. Laten wij hopen, dat de winkel ruimten onder de woningen - een belangrijk onderdeel van het totale bouwplan, dat wij niet mogen ver geten - een goede bestemming vinden en een bijdrage zullen leveren aan een verlevendiging van het Brugcentrum. Wellicht is het de moeite waard te o- verwegen om over de bestemming In verband met de uitvoering van de verordening hondenbelasting brengen burgemeester en wethouders van Waddinxveen het volgen de onder de aandacht: - wanneer u een hond koopt of krijgt; - wanneer u een hond heeft die de leeftijd van drie maanden be reikt; - wanneer u uw hond verkoopt of weggeeft; - wanneer uw hond overlijdt; dient u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijk aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling financiën. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: Gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. Wet Arob. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het gemeen tebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld? Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet-Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. trottoir op de oprit van de Brugweg met zijn invalidenwagen te mo gen berijden. Mede voor het rijden met een kinderwagen worden overigens de beide trottoirs van die oprit beter toegankelijk gemaakt door plaatselijke verlaging van trottoirbanden. aan Kerkweg-Oost van start len van Rehorst overgenomen, na eerst nog door Gedeputeerde Staten te zijn teruggefloten omdat de aan koopprijs te hoog was. Overleg met de Provinciale Directie Volkshuis vesting heeft ook nogal wat voeten in de aarde gehad. Gelukkig is dat overleg ook rond gekomen en, dat mag ook gezegd worden, is de toege zegde bijdrage van f 400.000,- in het kader van de ‘80 procent-regeling’ hard gemaakt’. ROTTE KIEZEN WADDINXVEEN Waddinxveens burgemeester C.M. Linden heeft vorige week dinsdagmiddag aan langs de oprit naar de hefbrug, de eerste paal geslagen voor de imgwetwoningen met daaronder ruimte voor Het bouwplan, dat wordt uitgevoerd door j P. Rehorst BV naar een ont- ip van het Amsterdamse arcnitectenburo Oyevaar, Van Gooi De Bruin, hout in een winkelbebouwing van 650 m2 in eigen persoonshuishoudens holieke woningbouwvi - - gin Wilhelmina” aau de Sniepweg ter gelegenheid van zijn kwart eeuw werkzaam zijn bij het onderwijs (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). i “.Se.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 25