De Gouwe verliest ABN biedt rondvluchten aan boven Waddinxveen Schele Kikkers voor het voetlicht op het nippertje Schaap geslacht in flatwoning Smits BV Feestelijke opening nieuw kantoor Waddinxveense Gouda e.o. 'A POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Vergadering van streekcommissie Van Stijn BV Van Wijk exposeert in Solingen i 1 Plasweg-boer L. Lamens met zijn koe op het schoolplein van de ■ftx ABN-kantb ordire deur W. Oosterom werkt aan de Kerkweg-Oost met drie stafmedewerksters. Op de J De schooljeugd van de openbare Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat in actie. foto staat hij met mevrouw E. de Bryin en mevrouw W. Piels. Niet aanwezig was mevrouw S.M. Hoogen- WADDINXVEEN Eersteklasser De Gouwe verloor in een zeer aantrekkelijk waterpoloduel tien seconden voor tijd van en bij (10-9). Coach Nieuwenhuizen was desondanks een te- .--J-an: “Het zelfvertrouwen is er, dat is al heel wat”. De ||||s Hi van het nieuwe bankgebouw zelfde plaats waar ook stond. Merwede vreden man periodestanden in dit gelijke duel waren 1—2, 2—2, 3—1, 4—4. Plasweg-boer L. Lamens met zijn koe op het schoolplein van de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool aan de Lindengaarde ter gelegenheid van Dierendag. (Foto: Weekblad voor Waddinx- veen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN De Waddinxveense rijkspolitie heeft in sa menwerking met de Algemene Inspectiedienst vorige week maan dag 27 september in een flatwoning aan de Vondellaan een on derzoek ingesteld naar het illegaal slachten van een schaap. In de keuken en in een slaapkamer werden gedeelten van het scnaap slachtafval aangetroffen. Daar het vlees niet was gekeurd en ;eno- op- WADDINXVEEN Vijftien rondvluchten boven Waddinxveen en omgeving. Dat zijn de prijzen die gewonnen kunnen worden door mee te doen aan de luchtfotowedstrijd, die de Algemene Bank Nederland houdt ter gelegenheid van de officiële opening -aan de Kerkweg-Oost 224, op de- het sinds 1962 gevestigde ABN-kantoor ipkamer werden gedeelten 'ren. Daar het vlees niet t en thuisslachting verboden is, is het vlees en het afval inbeslaggi men. Tegen de 44-jarige bewoner/slachter is proces-verbaal gemaakt. ilk I I S* 1 4 nu hie -ia ilif ilIM 11 Al» ni WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 OKTOBER 1982 5 .1 f. S t .t A Al' MMNMMI Fa»; MMM MMII W. Oosterom. Alle deelnemers krij gen een fraaie luchtposter van Wad dinxveen in kleur. 10-9 8- 4 9- 9 6-14 15-0 12-4 1-7 3-5 11 -Ö 8-1 J. JL JLS.L V l V WV WZ CZ t WVl r r vz- kz V •- r v -™ v - J bliek spaarcertificaten aan ter waarde van f. 7,50, terwijl er komende vrij dagavond van half zeven tot acht uur “open huis” wordt gehouden in het nieuwe bankgebouw. WADDINXVEEN/GOUDA - Blijkens een mededeling uit het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland zijn daar de notulen van de buitengewone algeme ne ledenvergadering van aandeelhou ders gedeponeerd, waarin werd besloten 4-^4- 4-^—.~l-» ^»4-<-, 11z» z-»»-. nnnrlalon I V SB’. WADDINXVEEN Op de openbare Jan Ligthartschool aan de Kerk straat hebben 9 leerlingen van de huidige zesde klas enige tijd gele den een club opgericht, De Schele Kikkers. Aanvankelijk vergaderden de clubleden alleen met elkaar. La ter werd een disco georganiseerd en ging men met rubberboten varen en met elkaar picknicken. Het geld hiervoor werd verzameld door oude kranten weg te brengen. Vlak voor de vakentie vatte de Sche le Kikkers het plan op om een avond VERNIELING Op zondag 26 september werd ge meld, dat een personenauto, welke stond geparkeerd in de Juliana van Stolberglaan was beschadigd. De ge hele linkerzijde van de auto was be krast. Op zondag 3 oktober werd gecon stateerd, dat een spatscherm van een vrachtauto, welke stond geparkeerd nabij de Alb. Thymlaan, was ver nield. WADDINXVEEN/GOUDA - Dran ken Groothandel Smits BV, Den Haag, heeft in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland zich nieuw laten inschrijven vanwege de huidige vestigingsplaats Waddinxveen. Om schrijving bedrijf: Groothandel in dranken. Maatschappelijk kapitaal, f. 750.000,—, waarvan geplaatst f. 150.000,—. Directie: D. Ven BV, Amsterdam. Die middag om vier uur zal de offi ciële opening worden verricht door burgemeester C.M. van der Linden. Dit alles speelde zich af na de mid dag. Daarvoor hadden de klassen 1, 2 ën 3 van de De Savornin Lohman- school met begeleiding van ouders en leerkrachten een bezoek gebracht aan het dierenparkje in het Burgemees ter Wamaarplantsoen. Er werden daar allerlei activiteiten ondernomen. TRAININGEN De trainingen van WZC de Gouwe voor het winterseizoen in het over dekte bad “de Sniep”: Maandag 19.00-19.45 uur zwemtraining pupil len en adspiranten meisjes en jongens 19.45- 20.45 uur polotraining dames en B-selectie 20.45- 22.00 uur polotraining A-selec- tie Donderdag 19.00-19.45 uur polo/zwemtraining voor pupillen meisjes en jongens 19.45- 20.30 uur polotraining adspi ranten jongens en B-selectie 20.30-21.15 uur polotraining adspi ranten meisjes en dames 21.15-22.30 uur polotraining A-selec- tie Zaterdag 16.00-19.30 uur wedstrijden De intocht op het schoolplein riep herinneringen op aan de tijd van Noach, ze beschreef ons Paula Pi- rovano-Suderie. Honden, katten, marmotten, cavia’s, konijnen, duiven, vissen, vogels en hamsters. In aller lei soorten en maten gaven ze acte de presence. Zelfs kippen en geiten ont braken niet. Het bleek alras een onbegonnen zaak al een leerzame OPEN HUIS De vijftien rondvluchten boven Wad dinxveen worden verzorgd door Mar tin Ait. De prijswinnaars zullen wor den vervoerd in een bus, krijgen een lunch aangeboden en zullen een be zoek brengen aan de luchthaven op een nog nader vast te stellen zater dag in november. Naast de luchtfo towedstrijd biedt de ABN het pu- cors gemaakt. Dit alles zonder de hulp van de ouders. Vorige week maandag was het zover. Om 19.00 uur kon het feest beginnen. De club leden hebben inderdaad erg hun best gedaan en het toneelstuk “Het Speur werk” was een reuze succes. Ook de sport-mode-show, de “negerdans” en het songfestival vielen bij de kinderen en de ouders erg in de smaak. Aan het eind waren er bloemen voor de heer Smit, want welk schoolhoofd staat de gemeenschapsruimte af aan leerlingen? Juist, het hoofd van de Jan Ligthartschool. Het gebeuren op het schoolplein werd een ware “dierenshow”, waarbij vooral de leerlingen uit de hoogste klassen betrokken wafen. Want aan de uitnodiging van de schoolleiding om ter gelegenheid van “Dierendag” de leerlingen te laten vergezellen door hun huisdieren werd massaal ge volg gegeven. voor de ouders te organiseren. Maar waar vinden 9 kinderen een ruimte om een toneelvoorstelling te geven? Teneinde raad stapte de club leden naar het hoofd van de school, de heer L. Smit, en die wilde graag de gemeenschapsruimte ter beschikking stellen. Hetgeen de goede sfeer, die er op de school heerst, duidelijk weergeeft. Na de vakantie begonnen enkele clubleden met het schrijven van het toneelstuk. “Het Speurwerk” werd de titel. Met elkaar werden de rol len ingestudeerd en werden de de- De feestelijke ingebruikname vindt plaats tien maanden nadat met de bouw van het kantoor werd begon nen. In die tijd werden de bankza ken gedaan in een noodvestiging op het braak liggende terrein aan de overkant. De ABN beschikt in Wad dinxveen thans over een zeer modem kantoor, aangepast aan de eisen van deze tijd. Zo beschikt het over een ruime bankhal, spreekkamers, safelo ketten en een zitbalie. AANRIJDINGEN Op zondag 26 september om 21.00 uur werd een nabij de Peppelhorst ge parkeerd staande personenauto aan gereden door een bestuurder, die kwam aanrijden. Lichte materiële schade was het gevolg. Op maandag 27 september om 07.45 uur vond er een lichte kop-staart- aanrijding plaats op het K.W.-plein. Hier viel de schade erg mee. Persoon lijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. Dezelfde dag omstreeks 16.35 uur vond een verkeersongeval plaats op de Henegouwerweg nabij de verkeers lichten. Twee automobilisten reden achter elkaar. De achterste bestuur der lette meer op aldaar verkeerstoe zicht houdende politiemannen en reed tegen de achterzijde van de voor hem rijdende auto. Lichte materiële schade. Op dinsdag 28 september om 17.45 uur'vond een aanrijding plaats op de Oranjelaan. Een automobilist draaide vanuit parkeerstand op de Oranje laan en wilde achteruit richting Kerk- weg-Oost rijden. Hierbij kwam hij in aanraking met een andere naderende personenauto. Geen persoonlijke on gelukken. Op donderdag 30 september om 16.45 uur vond er op de Henegou werweg een ongeval plaats, waar bij 3 personenauto’s waren betrok ken. Drie auto’s reden achter elkaar en de voorste moest afremmen, waarna de 2 achteropkomende voer tuigen doorgleden. Dezelfde dag omstreeks 17.05 uur vond een ongevalletje plaats op de Wilhelminakade. Een automobilist reed vanuit een uitrit de Wilhelmina kade op en verleende daarbij geen voorrang aan een naderende brom fietser. Lichte materiële schade was het gevolg. Op vrijdag 1 oktober om 06.55 uur raakten twee personenauto’s te water in de langs de Sniepweg gelegen sloot. Een door de 21-jarige Wad- dinxvener R.C. bestuurde personen auto kwam vanuit de richting van de Piasweg en reed tegen een op de par- keerstrook geparkeerd staande per sonenauto, waarbij beide voertuigen een aantal meters doorschoven en in de sloot terecht kwamen. De bestuurder kon het voertuig bij tijds verlaten. Hij verklaarde over een voorwerp te zijn gereden, waardoor hij de macht over het stuur kwijt was. Zijn auto raakte, total loss. Ta- kelbedrijf Hijkoop moest beide voer tuigen op het droge hijsen. De sterk bevuilde weg werd gereinigd door de Waddinxveense brandweer. De be stuurder raakte als gevolg van het on geval 2 voortanden kwijt en hield er een gekneusde kaak en een hersen schudding aan over. Het te krap nemen van de bocht van het Noordeinde naar de Beethoven laan was de oorzaak van het onge val, dat op vrijdag 1 oktober om streeks 13.25 uur plaats vond. Bij het ongeval waren twee personen auto’s betrokken. Beide voertuigen liepen aanzienlijke schade op. Dezelfde dag omstreeks 19.55 uur vond er een aanrijding plaats op de T-splitsing Beyerincklaan-Sniepweg. Een bromfietser reed met duopas- sagier over de Sniepweg. Een van de Beyerincklaan komende automobilist zag de bromfietser over het hoofd en reed tegen hem aan. De duopassa- gier kwam hierbij ten val en brak zijn onderbeen. Op de in heel Waddinxveen te ver spreiden folder staat een luchtfoto van ons Gouwedorp afgedrukt met een vijftal herkenningspunten. Wie die punten weet moet ze op een for mulier zetten, vergezeld met een op de ABN-Bank slaande slagzin. De in zendingen - die voor 29 oktober bin nen moeten zijn - worden beoor deeld door een deskundige jury, waarin zitting hebben VVD-wethou- der mevrouw L.M. Oosterbroek- Waagmeester, Weekbladjournalist B. J. Woudenberg en kantoordirecteur stuur, als deze bij de besluitvorming be trokken is. De streekcommissie zorgt er dan ook voor dat het signaal behandeld wordt en er een reactie op komt. Ook kan de streekcommissie besluiten om bijv, een informatie—avond te organiseren om het signaal onder de aandacht van de bevolking te brengen. De streekcom missie kan een signaal doorgeven als het iets te maken heeft met ruimtelijke or dening, als de provinmcie bij de besluit vorming betrokken is en als de kwestie op boven locaal niveau speelt. Ge meentelijke aangelegenheden horen niet tot het takenpakket van de streek commissie. Wie meer informatie wil over de verga dering en/of de streekcommissies kan terecht bij de heer L. de Vries, contact persoon van de streekcommissie, tele foon: 01825 1760 of bij het Centraal Secretariaat van de. streekcommissies, waar ook de vergaderstukken verkrijg baar zijn, Verrijn Stuartlaan 17, 2288 EK Rijswijk, telefoon 070- 997770, Jacky van den Boom. GOUDA - Dinsdagavond 12 oktober om acht uur komt de streekcommissie Gouda en omgeving weer bijeen in De Zalm aan de Markt in Gouda. De bij eenkomst van deze streekcommissie, die bestaat uit 20 streekbewoners die zich in hun vrije tijd inzetten om een ie der te betrekken bij de ruimtelijke or dening en de inspraak op provinciaal ni veau, begint om acht uur. In deze bijeenkomst zal de streekcom missie o.a. aandacht besteden aan knel punten in de verkeerssituatie op lande lijke wegen.In de vorige vergadering is door een streekcommissielid naar voren gebracht dat zich problemen voordoen op de landelijke, vaak smalle, wegen in de vorm van sluipverkeer. Besloten is dat de streekcommissieleden in hun om geving eens nader inventariseren of er knelpunten zijn. Van deze inventarisa tie zal verslag worden gedaan en zal be zien worden of nadere aktie kan worden ondernomen. Verder zal de streekcommissie ook weer aandacht besteden aan de signalen uit de streek. Een ieder die iets opmerkt in de streek, waar aandacht aan besteed zou moeten worden door het provinci aal bestuur en/of de bevolking, kan dit bij de streekcommissie aan de orde brengen. De streekcommissie kan een signaal dan eventueel via een brief doorspelen naar het provinciaal be- WADDINXVEEN - Van Wijk Toonza len in Waddinxveen gaat zich per 1 okto ber specialiseren in massieve eiken meu belen. Nadat een brand op 19 april jl. de showroom, slaapkamerafdeling, meu belmakerij en spuiterij verwoestte, gaat men nu in een pand aan de Gouwe (naast het Gouweaquaduct) eiken meubelen verkopen. In een ander pand gaat de meubelspUiterij van start; ook de meu belmakerij gaat weer draaien. De nieu- ‘we showroom omvat 3 etages en meet in totaal 1500 vierkante meter. een strafworp toegekend die door de uitstekende keeper Kors van Tilburg werd gekeerd. Tien seconden voor het eind van de partij werd einduitslag door een doel punt van Ron Hageman definitief vastgesteld op 10-9 ten gunste van Merwede. Deze goed gespeelde die onder uitstekende leiding stond van de scheidsrechters v.d. Esker en Rem kes heeft aangetoond dat, ondanks de nederlaag, de Gouwe spelers goed gemotiveerd waterpolospelen. Dit belooft voor de wedstrijd zater dag tegen Zwemlust-den Hommel, een goede ploeg, weer een echte hap pening te worden. De aanvang van de ■wedstrijd is om 18.30 uur. UITSLAGEN Wedstrijden gespeeld op zaterdag 2 oktober 1982: Gouwe A-MZV pupillen jongens 11-1 Gouwe A-Zijl/LGB pup. meisjes Gouwe A-Zijl/LGB A meisjes Gouwe 5-Boskoop 3 heren Gouwe 3-SVH 3 heren Polar Bears-Gouwe 2 heren Wiekslag-Gouwe 1 dames Uitslagen le klasse: Merwede 1-Gouwe 1 heren Zwemlust/Hommel-ZCG heren Rapido ‘82-Pluvius heren De AA-HZPC heren TANKEN ZONDER BETALEN Op zondag 3 oktober werd door per soneel van het Shell-benzinestation langs de Rijksweg 12 gemeld, dat een automobilist na het tanken van ben zine (f. 80,—) en gas (f. 17,—) zonder dit te betalen was doorgereden. Op de rijksweg werd de bestuurder tot staan gebracht en overgebracht naar het groepsbureau van de rijkspolitie aan de Mozartlaan. Daar bleek, dat een inzittende, echtgenote van de be stuurder, nog voor f. 250,— boete stond gesignaleerd. Na betaling van deze boete en betaling van de getank te benzine en gas kon de bestuurder zijn weg vervolgen. Tegen de bestuur der is proces-verbaal opgemaakt. Dezelfde dag werd nogmaals gemeld, dat een bestuurder na het tanken van benzine zonder dit te betalen was doorgereden. Onder de gemeente Utrecht werd deze bestuurder door personeel van de Algemene Verkeers dienst tof staan gebracht. Toen bleek, dat deze bestuurder, de 29- jarige R.E. uit Emmeloord, onder in vloed van alcohol verkeerde. De man is verbaliseerd terzake het tanken zonder fe betalen en het rijden on der invloed van alcohol. om de hele veestapel stil te krijgen voor een eenvoudige rekenles in het schoolgebouw. Vandaar dat weldra werd overgegaan op natuurkunde. Iedereen mocht toen zijn of haar dier voorstellen en alle aanwezigen informeren over zowel de eetgewoon ten als over de meest ongdeugende karaktertrekken. Hoogtepunt was uiteindelijk het op treden van een heuse koe met haar dochter. Van alle bewonderende blik ken kreeg het kalf weldra dorst. Alle goedbedoelde pogingen van school hoofd B.J. Vroegop ten spijt moest eigenaar L. Lamens er aan te pas ko men om de koe wat melk te ontfut selen teneinde dit aan dochterlief te drinken te kunnen geven. Al met en prettige middag. DIEFSTAL/INBRAAK De afgelopen week werd aan het po litiebureau aan de Mozartlaan 4 keer aangifte gedaan van diefstal van een fiets. Evenzovele fietsen werden de afgelopen week teruggevonden, waar van er inmiddels één aan de eigenaar kon worden teruggegeven. Op woensdag 29 september werd aangifte gedaan van diefstal van 3 sunroofs uit een woning aan de Klei- kade. De ontvreemde goederen verte genwoordigen een waarde van ca. f. 750,-. Tijdens het weekend van vrijdag 1 tot zondag 3 oktober werd ingebroken in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan. Er werd een bedrag aan geld, ca. f. 40,— weggenomen. Op maandag 4 oktober werd ontdekt dat er was getracht in te breken in het clubgebouw van de Schutters vereniging aan de Alb. Thymlaan. Men is niet binnen kunnen komen. Koe op schoolplein WADDINXVEEN - Een heel bijzon dere Dierendag werd maandagmiddag gehouden op de protestants-christe lijke De Savornin Lohmanschool aan de Lindengaarde. Terwijl de school kinderen hun eigen huisdieren voor een keer mochten meenemen, verras te de boer L. Lamens van de Piasweg iedereen door met een koe en een kalf naar de school toé te zijn geko men. WADDINXVEEN Ter gelegenheid van het 25-jarig vriendschapsverdrag tussen Solingen en Gouda is er een expositie georganiseerd in het Thea ter- und Konzerthaus in Solingen (West-Duitsland). Hieraan nemen on geveer twintig kunstenaars deel uit Gouda en omgeving, waaronder ook de Waddinxveense kunstenares Loes Huis in ’t Veld van de Heggewin- de 18. De expositie is georganiseerd door de afdeling Cultuur van de gemeente Gouda en Solingen in samenwerking met het Kunstcentrum Burgvliet te Gouda. In november zullen er een aantal kunstenaars uit Solingen in Gouda exposeren. De expositie in Solingen is zondag 3 oktober geopend door de burge meester van Solingen en prof. mr. H. van Maarseveen, voorzitter van Kunstcentrum Burgvliet te Gouda. Loes Huis in ’t Veld is sinds 3 jaar be stuurslid van het Kunstcentrum Burg vliet. Ze is geboren te Zwolle en be zocht de Kunstacademie in Arnhem. Ze woonde en werkte enige jaren in Afrika en Saoedie-Arabië. Haar werk bestaat uit realistische acryl- en olieverfschilderijen. Sinds 5 jaar is Een afgeladen Combi-zwembad in Dordrecht heeft kunnen genieten van waterpolo van een hoog kaliber. De eerste periode was echt weer het af tastende werk van beide ploegen. De aanvallen golfden heen en weer. Aan beide zijden werd veel balverlies ge leden. Pas na- ruim 5 minuten wist Eef Overdam een verdedigingsfout af te straffen en het eerste doelpunt te scoren. Lang duurde de voorsprong niet, want 14 sec. later lag de gelijk maker al achter keeper Kors van Til burg, gescoord door Edgar Korstanje. In dezelfde minuut herkreeg De Gouwe zijn voorsprong door een hard en zuiver geschoten bal van nieuwkomer Hans Timmerman (ex- Baracuda). De 2e periode was net begonnen toen De Gouwe een nummerieke meerder heid wist te benutten. Afmaker hier van was een andere nieuwkomer Wim Korte (ex-AZPC): 1-3. Merwede kwam terug door een doelpunt Van Robert de Mey: 2-3. Hierna nam De Gouwe het initiatief, hetgeen resul teerde in een prachtig doelpunt van Leon van Beek en het uitnutten van een nummerieke meerderheid door Hans Timmerman: 2-5. Anderhalve minuut voor het einde van deze periode wist Merwede een man meer situatie (Rens v.d. Meer op de kant) uit te buiten en via Johan Hageman op 3-5 te komen. De 3e periode was De Gouwe van plan de ingeslagen weg te vervolgen. De motivatie hiervoor was volop aan wezig, maar het liep anders dan werd verwacht. Johan van Merwede wist wederom een nummerieke meerder heid uit te buiten en maakte 4-5. Door een knappe actie af te ronden vergrootte Leon Verbeek de voor sprong tot 4-6. Een beoordelingsfout en een wat te forse ingreep van een Gouwe-verdediger leverde een straf worp voor Merwede op die werd be nut door Peter de Bruijn en via nog een doelpunt van Michel Vogel kwam Merwede weer langszij: 6-6. De vierde periode zqu uiteindelijk de beslissing moeten brengen. Door 2x een nummerieke meerderheid wist- Merwede door doelpunten t^n Ro bert de Mey en Edwin Holleman uit te lopen tot 8-6. De Gouwe kon langszij komen door doelpunten van Rens v.d. Meer. De eerste onstond in een man meer situatie, de tweede door een prachtige intikbal. Met nog 3 minuten netto speeltijd te gaan was de spanning te snijden. Doordat wederom een Gouwe-speler de kant mocht opzoeken kreeg Johan Hageman de gelegenheid wederom af stand van de Gouwe te nemen: 9-8. Cees Loendersloot wist nog een num merieke meerderheid knap te benut ten en de stand op 9-9 te zetten. Over en weer werden nog genoeg scoringskansen gecreeerd doch door eigen falen niet benut. Met nog een minuut te gaan werd aan Merwede OVERTREDINGEN Nog steeds wordt overlast ondervon den van bromfietsende jeugd op het Waddepad. De afgelopen week zijn daar twee bromfietsers bekeurd ter zake het rijden over het pad. Voorts werden een aantal verkeersdeelne mers bekeurd terzake het rijden zon der verlichting (3), rijfouten (3), on juist parkeren (4) en fietsen over trottoirs, o.a. de Passage (6). Op zondag 3 oktober werd een mo tor inbeslaggenomen, daar een 17- jarige inwoner van Boskoop daarmee reed op de Rijksweg 12 en de motor niet bleek te zijn verzekerd. b j 4 1 S I

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 31