Excelsior ten onder tegen Gouda gelijkspel bij Be Fair WSE verslaat DONK, w in Oranjewijk Junioren van TOOS-basketbal namen revanche Gelijkspel A-l junioren Be Fair WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Jeugdweekend C-3 van WSE TOOS-gym present op Haags festijn goed in de F-competitie WADDINXVEEN - Zondag werd in het kader van de F-competitie van de Kring Gouwe-Rijnstreek KNZB het eerste programma van de totaal vier afgewerkt. ’’Zwarte” dag in 4e ronde WSV De Gouwe start Clubkampioenen De (Jouwe Smash WADDINXVEEN I, o o o o o r i WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis blijft winnen. In de thuiswedstrijd te gen Poortugaal I behaalden de Waddinxveners een verdiende 9-6 overwinning. Als gevolg van deze overwinning neemt Korbis I in de competitie een fraaie 2e plaats in achter leider Nieuwer- kerk. Lissc bijzonder moeilijk tegen de igen tot op de gelijk (1-1). In de- wedstrijd duurde Bet lang voordat de Waddinxveners de i scoren. Zondagvierdeklasser WSE heeft verdiend met 1-2 gewonnen van het Goudse DONK. Een verrassende zege derhalve van de Waddinxveners, gestoken in nieuwe shirts van de Witte Prijzenhal. Na de slechte competitiestart is WSE dus op de goede weg. Be Fair had het in I gelijknamige tweedeklasser. De Waddinxveners gin: Bodem van hun kunnen en speelden vervolgens gelij ze zware wedstrijd duurde het lang voordat de Wad terechte gelijkmaker zouden scoren. Waddinxveen-zo-Ammerstol eindigde ook gelijk: 2-2. De clubkampioenen van de tennisvereniging De Gouwe Smash. Staande van links naar rechts: Teun Los, Gerard Cats, Margriet van Rijswijk en Edwin Baan. Knielend van links naar rechts: Jolanda Los, Ingrid Overkamp en Liesbeth van Vliet'. f r1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 6 OKTOBER 1982 BI BE FAIR 2 T STAND (lx), UITSLAGEN 56 Korbis a: 5 blijft winnen 1 1 1 1 2 3 4 5 5 5 5 6 6 0 2 1 2 2 0 0 0 1 1 2 1 1 1 1 1 36-24 3 7-26 32-24 26-30 38-50 29-38 31-43 28-43 1 2 2 1 1 2 2 1 2 2 1 0 4 2 2 1 1 2 2 2 1 1 0 0 7 6 6 5 5 4 '4 3 2 2 1 0 12-5 11-6 9-7 5- 4 6- 6 9-9 6-8 3- 7 5-5 4- 5 5- 7 8-12 9-2 10-4 5-3 5- 1 3- 1 7-3 4- 4 7-10 6- 7 3-5 2-13 1-7 2- 2 9-0 3- 1 3-2 3- 1 4- 1 4- 0 0-2 0-11 7-1 2-4 2-0 l-« 0-0 15-0 0-1 0-6 5- 0 0-7 1-1 1-1 2-0 2-0 2-0 0-2 2-0 1-1 2-0 2-0 1-1 1-1 1-1 0-2 0-2 1-1 1-1 0-2 1-1 0-2 1-1 2-0 0-2 4 3 3 2 2 1 Voor het verstrijken van de eerste helft werd Hatty Verschoor gewis seld door Koert van Rijn. Deze was het die in de tweede helft nogal wat leven in de brouwerij bracht. Toch had RCL al in de 5e minuut kans gezien door een schitterend afstands schot de stand gelijk te trekken. Be Fair heeft nog verschillende malen de gelegenheid gehad de uitslag in hun voordeel te laten uitvallen, maar dan had het wel de kansen moeten benut ten. De jongens adspiranten 1 speelden de afgelopen week tweemaal. Woensdag avond speelden zij in Leiden tegen Elmex. Eindstand 61-42. Topscorers waren Jasper de Rijke met 18 punten en Wolter Zwijnenburg met 10 pun ten. dinxveners met een goed opgezet of fensief waaruit John Hamer en Dick Haagsman de score wisten op te voe ren tot 5-3. Het betere spel van Kor in de 38e minuut kwam er weer een goede counter van Be Fair. Aart Bos, door Bron de diepte ingestuurd, ging in de grote versnelling richting achterlijn en trok voor. Doelman Groeneweg kon de splijtende pass on voldoende controleren, de bal stuit voor de voeten van Verbree die ze ker had moeten afronden doch de onverwachte kans bleef onbenut. Na rust kwam er een ander Be Fair in het veld. Men wilde meer grip op de wedstrijd. Be Fair verraste dan ook vriend en vijand door de wed strijd naar zijn hand te stellen. Plot seling ging het wel via de vleugels, zo wel op links als rechts werden acties ingezet waardoor Lisse voortdurend aan de noodrem moest trekken. Dit had tot gevolg dat de wedstrijd har der werd en scheidsrechter Siera veel fluitwerk moest verrichten. van nu de Be Fair A-l-VEP A-l Nieuwerkerk A-2-Be Fair A-2 Be Fair A-3-Jodan Boys A-3 Nieuwerkerk B-l-Be Fair B-l Be Fair B-2-Woerden B-2 Cabauw B-l-Be Fair B-3 Waddinxveen B-2-Be Fair B-4 Be Fair C-l-Woerden C-l Be Fair C-2-Gouderak C-l Lekkerkerk C-3-Be Fair C-3 Be Fair D-l-ESTO D-l Gouda D-2-Be Fair D-2 Be Fair D-3-ESTO D-3 Gouda D-4-Be Fair D-4 Be Fair E-l-CVC Reeuwijk E-2 Be Fair E-2-RVC E-2 RVC F-l-Be Fair F-l Be Fair F-2-ONA F-2 Groenweg F-2-Be Fair F-3 3 4 4 3 3 0 4 0 4 0 4 0 4 3 4 2 4 2 3 2 2 1 1 1 0 1 1 1 1-0 ifgebr. (2e x) 1/2-1/2 0-1 0-1 0-1 0-1 1/2-1/2 0-1 0-1 0-1 afgebr. 1-0 afgebr. 1-0 1-0 0-1 1-0 WADDINXVEEN Het eerste acht tal van de Waddinxveense damvere niging Excelsior speelde haar tweede wedstrijd voor de competitie van de Zuidhollandse Dambond. In eigen huis werd met 5-11 verloren van het uit ’s Gravenhage afkomstige GONA, hoewel toch kan worden gezegd, dat er door de Waddinxveners goed is ge streden. Fred Zaadhof verkreeg in het gevor derde middenspel dankzij goed posi tiespel doorbraak via het centrum. Waarschijnlijk, zo bleek bij analyse, nam hij te vroeg waarna WADDINXVEEN Zondag 10 ok tober wordt in de Haagse sporthal Overbosch door de gymnastiekvereni ging “Willen Is Kunnen” uit de re sidentie de “4e WIK-Minigymnae- strada” gehouden. Aan dit evene- Ook Be Fair 2 heeft de puntjes ge deeld. In de thuiswedstrijd tegen RCL 2 werd het 1-1. In deze toch wel gelijkopgaande wedstrijd was het Be Fair dat in het laatste kwartier van de eerste helft door een doelpunt van Kees Graafland op 1-0 kwam. Ron Coppejans bediende hem op maat. Twee minuten later was het haast weer raak toen Jan van Rijn op aangeven van Evert Mahwin de kee per dwong al zijn klasse te tonen. onder controle had. Vooral laatste man Martin Moons, weer terug na een half jaar afwezigheid, dirigeerde als vanouds. DONK bleek onmachtig om gevaarlijk te worden en het was juist WSE dat enkele kansen kreeg. Jan Steenwinkel schoot een paar maal hard in, maar de bal werd goed verwerkt door de betrouwbare DONK-sluitpost Ton Kalmeijer. De mooiste kans kreeg Renee Moons, hij omspeelde de hele verdediging en liep door tot op de doellijn maar ook hij strandde op de keeper. Na rust direct een fel aanvallend WSE dat al in de tweede minuut een doel4 punt forceerde. Een goed opgezette aanval vanaf het middenveld bereik te Andree Disseldorp die direct door gaf aan Rcnee Monns. Vanaf zijn voet rolde de bal traag over de doel lijn (0-1). Nauwelijks 5 min. later werd een door Renee Moons geno men hoekschop strak voor het doel geschoten waar Cees Mourits klaar stond om in te koppen (0-2). DONK leek de geslagen ploeg en was rijp om nog een grotere score tegen te krijgen, maar WSE verzuimde de score uit te bouwen waardoor het wedstrijdpeil zakte en tot overmaat van ramp liet de bal het ook afweten en spatte uitelkaar. In een alles of niets offensief kon DONK in de laat ste minuten van de wedstrijd toch nog wat druk uitoefenen op het WSE-doel. Een wat traag ingrijpende WSE-verdediging moest op rechts Hennie Brouwers laten gaan die een strakke bal voorgaf, waar Leen Ver hagen de eindstand bepaalde op 1-2. Zondag 10 oktober speelt WSE een vriendschappelijke wedstrijd tegen RKDES uit Kudelstaart op het ter- Oranjewijk. Aanvang Het tweede elftal wist z’n derde op eenvolgende overwinning te behalen. Nu werd in en tegen Aarlanderveen 3 met 2-1 gewonnen, zodat het twee de elftal zich duidelijker gaat mengen in de race om de bovenste plaats in res. 3A. rein in de 14.30 uur. STAND 4e klasse E: Nieuwkoop Soccer Boys V. E.P. DONK Lekkerkerk Haastrecht W. S.E. Moerkapelle Moordrecht Schoonhoven Groeneweg Floreant Aan deze wedstrijd in zwembad “De Thermen” te Alphen aan den Rijn namen 26 De Gouwé-leden deel. Er werden niet minder dan 6 eerste, 6 tweede en 3 derde plaatsen behaald en 27 persoonlijke records gezwom men. De beide slotnummers (estafettes) waren ongekend spannend. De 4x50 m wisselslag m.o. 16 jaar leverde, mede dank zij een voortreffelijk schoolslag zwemmende Greet den Haan, een tweede plaats op, terwijl Jaco. van Tol, als laatste gestart op de 5x50 m vrije slag j.o. 16 jaar, van uit een haast kansloze derde plaats nog net als eerste wist te finishen. UITSLAGEN 100 m wissel dames: Angela Faber 1.30.5 Celine Vitalis 1.30.7 PR Amanda v.d. Berg 1.40.0 50 m rug m.o. 16 jaar: Greet den Haan 40.3 PR/2e Martine van Meurs 40.4 PR/3e Linda v.d. Laan 40.6 PR 100 m school j.o. 16 jaar: Jaco v. Tol 1.25.5 PR/le John Zijderhand 1.3 7.7 Martin Derks 1.46.8 PR 100 m vrij m.o. 14 jaar: Suzan v.d. Heijden 1.19.0 2e Celine Vitalis 1.22.7 Amanda v.d. Berg 1.25.4 100 m rug j.o. 14 jaar: Marcel v.d. Bosch 1.27.4 PR/2e Jeroen van Tol 1.32.1 PR Marcel Haan 1.33.7 PR 100 m school m.o. 10 jaar: Mirjam Vitalis 1.46.2 PR/le Sandra v.d. Bosch 2.03.9 PR Wendy de Frankrijker 2.08.5 PR Mirjam Överdam 2.09.7 PR Liane Zijderhand 2.10.9 vlinder dames: Angela Faber 41.6 PR even. Martine van Meurs 42.7 PR Gillian v.d. Berg 44.1 100 m school heren: Marc Faber 1.22.0 3e Niek de Leeuw 1.23.6 50 m vlinder m.o. 16 jaar: Greet den Haan 41.5 PR/2e Celine Vitalis 44.4 PR Amanda v.d. Berg 53.2 m vrij j.o. 16 jaar: Jaco van Tol 29.1 PR/le Marcel v.d. Bosch 32.4 PR Jeroen v. Tol 35.5 PR 100 m school m.o. 12 jaar: Gillian v.d. Berg 1.41.2 2e Manon v.d. Laan 1.53.0 PR Jessica v.d. Heijden 1.57.6 50 m vlinder j.o. 12 jaar: Remko Overdam 45.3 PR/le Remco de Frankrijker 50.9 PR/3e Lennard Los 1.00.7 PR 100 m vrij dames: Suzan v.d. Heijden 1.22.2 Martine van Meurs 1.25,3 PR Linda v.d. Laan 1.31.8 50 m rug heren: Marc Faber 32.3 PR/le Niek de Leeuw 35.0 PR 4x50 m wissel estafette m.o. 16 jaar: Celine Vitalis 2.47.8 2e Greet den Haan Suzan v.d. Heijden Amanda v.d. Berg 5x50 m vrij estafette j.o. 16 jaar: Martin Derks 2.50.7 le Remco Overdam Marcel v.d. Bosch Jeroen van Tol Jaco van Tol 4»-- .-X— WADDINXVEEN-zaterdag Een verrassende 3-1 nederlaag leed het zaterdagvoetbalteam van Wad dinxveen tegen een zeker niet sterk spelend Linschoten 2. De start was veelbelovend. Na goed doorgaan van Peter Krohn, wist Arjan Brouwer diens voorzet beheerst af te maken. Dat Linschoten hiermee geen genoe gen nam bleek toen een corner door Linschoten de 1-1 stand tot gevolg had. Nog vóór de rust wist Linschoten de leiding te nemen toen de zwak lei dende scheidsrechter v. Spengen een duidelijke buitenspelsituatie over het hoofd zag. Linschoten buitte dit bui tenkansje dan ook uit: 2-1. Na rust wist Waddinxveen de Lin- schotense ploeg onder zware druk te houden, maar ondanks schitterende kansen voor o.a. Arjan Brouwer, Eric Kollmann en Peter Krohn (schot op de paal) wisten de geelzwarten niet meer tot scoren te komen. Bij één van de schaarse uitvallen van Lin schoten werd de genadeklap uitge deeld. Vlak voor tijd ontstond hier uit de 3-1 eindstand. W’addinxveen bleef zonder punten en een geweldige kater zitten. Gehoopt mag worden dat de belangrijke wed strijd tegen Gouda komende zater dag meer succes oplevert. Ondanks deze' nederlaag, toch een lichtpuntje bij de zaterdagvoetballers. ment van de 70 jaar oude club neemt ook de Waddinxveense gymnastiek vereniging TOOS deel. Kaarten (a f. 3,50 per stuk) voor het bezoeken van dit gymfestijn kunnen in Waddinx veen verkregen worden bij de heer H. Beek, tel. 4850, de vice-voorzitter van WIK. In 1977 nam de ’s Granhagense Gym nastiekvereniging “Willen Is Kunnen” het initiatief voor dit inmiddels tot een tweejaarlijkse gebeurtenis uitge groeide evenement. Namen in 1977 250 deelnemers deel, deze keer ko men er maar liefst 700 enthousiaste turners en turnsters naar sporthal Overbosch aan de Vlaskamp in Den Haag, om in een bijna 4 uur durende turn- en gymnastiekshow een totaal overzicht te geven van het totale KNGV-gebeuren. Onder die 700 deel nemers bevinden zich 60 leden van het Waddinxveense TOOS. Om 13.00 uur precies zal de wet houder voor jeugd, sport en recrea tie, P. Vink, het startsein geven voor deze show, die demonstraties moder ne ritmische gymnastiek, springen, toestelturnen en jazz zal tonen. De deelnemende verenigingen komen uit het gehele land. De in het programma opgenomen oefenstof is vaak speciaal voor dit evenement samengesteld, terwijl ook oefenstof van de deze zo mer in Zurich gehouden internatio nale gymnaestrada te zien zal zijn. Toch zag het er aanvankelijk niet naar uit dat deze korfbalwedstrijd door Korbis zou worden gewonnen, want vooral in de beginfase slaagden de gasten er driemaal in om op voor sprong te komen; echter evenzovele malen lukte het Korbis om langszij te komen. De score voor rust werd voor Korbis verzorgd door Anke Mi- nekus (afstand), Jan Minekus (straf- worp) en Cees Visser (afstand). In de tweede helft begonnen de Wad- nuut toen Verhoef één van de wei nige ballen ver uittrapte en maestro Bron een ongelooflijke sprint produ ceerde en alles en iedereen stil bleef staan. Hij bemachtigde juist op tijd de bal, bedacht zich geen moment en haalde verwoestend uit: 1-1. WADDINXVEEN - De junioren 1 van TOOS-basketbal hebben zaterdag, duidelijk revanche genomen op hun teleurstellende verlies tegen Leider- doip, twee weken geleden. Met dui delijke cijfers (33-80) werd het Haag se Jumpers verslagen. Topscorers wa ren Alfred Gerrits met 17 punten en Marco Mak met 15 punten. Ook za terdag behaalden de junioren 1 een goed resultaat. In een sterk bezet tournooi in Oegstgeest behaalden zij een tweede plaats. meer vat op de stelling van zijn te genstander. In een 7-om-7-stand ver volgde de Waddinxvener met een sim pele ruil, wat schijfwinst opleverde en beiden vrije doortocht naar de damlijn opleverde. Na enkele zetten werd tot remise besloten. Bij analyse bleek dat de Excelsiorspeler een dui delijke winstgang had gemist. Excelsior - Gona: P. Swart - R. van Stten C. Barelds - W. Op den Kelder A. Blom - B. Tims C. Kramp - R. Langbroek T. Twigt - J. Ras F. Zaadhof - P. v. Zonneveld C. Blonk - C.M. Caffa R. van Dijk - P. Lok WADDINXVEEN - Van de 18 par tijen, gespeeld in de vierde ronde van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV, eindigden 5 irr overwin ningen van wit en liefst 8 voor zwart, terwijl 3 werden afgebroken en 2 in remise eindigden. De partij Kraan-W. v. Oort werd voor de 2e keer afgebroken, deze keer met een “tijdbom” of “nepbont”, waar over de kemphanen het niet eens konden worden, zodat bemiddelaar Versluis het op het eind Van de avond druk had met het sussen der gemoe deren. Zijn advies: wees wijzer dan de kleine wijzer! Claassen wist zijn - in gunstige stand - afgebroken partij tegen J. van Oort in winst om te zetten. Dat levert hem voorlopig de derde plaats op, omdat Kardol verhinderd was, Bloem met wit van de uitstekend op dreef zijnde De Schrijver verloor, maar Smits kamp van Littooy en V. Deelen van Versluis wonnen. Torenbeek wist zich in de bovenste gelederen te nes telen door met zwart J. v.d. Heiden de baas te blijven. Ook Asscheman profiteerde van deze “zwarte” dag door met die kleur van De Vries te winnen, en daardoor in de lift te blijven. Ook al met zwart spelend, hield Ritter in zijn achtste zet een pionnetje als een suiker klontje voor het paard van V.d. Berg. Het paard hapte, was verloren en sleepte in zijn val alle hindernis sen mee, zodat wit na 14 zetten de gelijkkleurige vlag hees. Goor wist zijn positie opnieuw te ver beteren, dit keer door remise tegen P. v.d. Heyde. Ellers schoot een bok tegen De Bock, doordat in deze par tij drie maal dezelfde stelling ont stond, terwijl analyse achteraf aan toonde, dat Ellers met één passief zetje een onweerlegbare matcombi- natie op het bord had kunnen leg gen. Eerlijkheidshalve zij gezegd dat ook niemand van de “omstanders” dit gezien had! UITSLAGEN 4e RONDE Claassen - J. v. Oort Kraan - W. v. Oort P. v.d. Heijde - Goor Littooy - Smitskamp Bloem - De Schrijver Versluis - V. Deelen J. v.d. Heiden - Torenbeek De Bock - Ellers De Vries - Asscheman V.d. Berg - Ritter Ponsioen - Oosterloo Struijk - V.d. Starre P. de Haan - Mw. Steenland Muit -V.d. Ree M. de Haan - Verwaal Nekeman - V.. Sandijk Bregman - V.d. Eyck De stand aan kop is: 1. Smitskamp, 2. V. Deelen, 3. Claassen, 4. Kardol, 5. De Schrijver. een schijf winst een taaie Jan Both tegenover zich. In een eindspel van 7 om 6 wist eerstgenoemde eerst definitief toe te slaan. De jeugdige Jan de Pater wist op fraaie wijze een gelijkspel tegen Teun Driesse te behalen. Hij kan echter zijn handen, dichtknijpen, want bij analyse bleek, dat Driesse in een 4- om-4-stand de juiste winstvoorgang had gemist. R. v. Dijk - G. v.d. Zijden M.C. v. Willigen - T. Twigt P. Swart - A. Rietveld C. Barelds 4 P. van Gils A. Blom - J. v.d. Eist J. Both - C.H. Kramp A. Zwaneburg - A. Crone Jde Pater - T. Driesse D. Schouten - B. van Eijk J. de Heer - D. Heeren I T. den Ouden sr. - K. Huizinga In deze fase zou een boeking voor Bröring niet overdreven zijn geweest. Lisse bleef leven omdat Be Fair on danks dé grote druk eigenlijk geen kansen creëerde en ook omdat hun zeldzame counters via Bröring sterk werden uitgevoerd. Uit één daarvan ontsnapte Be Fair aan 2-0 toen Schalk hard voorlangs knalde. Voor het laatste kwartier werd Koe le gewisseld voor Den Besten en schoof Bron wanneer mogelijk ook op naar het middenveld. Alle regis ters gingen nu nog eens open en dan blijkt toch dat er meer in zit dan men zelf mogelijk denkt. Het was goed aan de achterste lijn van Lisse te mer ken. Men kon amper de druk weer staan, de krachten verminderden en de foutjes werden opgestapeld. Maar Be Fair kon vooralsnog niet profiteren. Dat duurde tot de 40e mi- TWEEDE KLASSE B De Zwerver-Lyra 4-2; RVVH-Spirit 1-1; DOTO-Xerxes 0-2; Geinoord-Ex- celsior M. 0-1; FC Lisse-Be Fair 1-1; Zwaluwen Vl.-De Zwerver 0-1. Be Fair De Zwerver De Zwervers Xerxes Exc. M. FC Lisse Zwal. VI. Spirit ’s-Grav. SV RVVH DOTO Geinoord WADDINXVEEN Waddinxveen nam al na vier minuten spelen tegen Ammerstol een 1-0 voor sprong door een doelpunt van Rik van Dijk. Daarna bleef Waddinxveen sterker, maar miste veel kansen waar door het met rust nog steeds 1-0 was. Tijdens de rust Werd een toeschou wer onwel en moest met een zieken auto naar het ziekenhuis worden ge bracht. Een twintigtal minuten te laat begon de tweede helft. Via een strafschop en een uitstekend geno men vrije schop nam Ammerstol te recht, de leiding. Ammerstol bleef beter, maar een terecht toegekende Strafschop in de laatste minuut be tekende 2-2. Karei Binnendijk scoor de. 0 0 10 48-30 8 r" 7 7 0 3 4 0 4 4 4 3 4 3 0 4 2 WSE WSE heeft in de altijd moeilijke uit wedstrijd tegen het Goudse DONK de volle winst (1-2) mee naar huis ge nomen. Na een van beide kanten 'zwakke eerste helft sloeg WSE na de rust toe. In het verloop van de wed strijd bleek dat WSE zeer verdiend de punten binnen.haalde. Begon DONK de wedstrijd met een aanvallende instelling, al snel bleek dat de WSE-verdediging de zaak goed Vrijdags werd aangetreden tegen het Noordwijkse MSV. Dat ging heel wat moeizamer. De TOOS-adspiranten hielden hun hoofd echter koel en wonnen met 52-40. Topscorers wa ren Robbert van de Vaart met 13 punten en Jasper de Rijke met 12 punten. VERLIES 2E EN 3E TEAM Op maandag 27 september speelde Excelsior’s 2e achttal een uitwed strijd tegen het le team van de dam vereniging te Boskoop. Een neder laag (12-4 was de uitslag) lag in de lijn van verwachtingen, echter een paar goede resultaten van de Wad dinxveense dammers mag niet onver meld blijven. Aan het eerste bord wist D. Heeren I de Boskoopse kampioen en de voor het sterke Damlust uit Gouda uitko mende Henk van Klaveren een punt af te snoepen. De Waddinxveense dammer Gerrit van der Zijden trof in zijn voor de Boskoopse damclub uitkomende broer Dirk van der. Zij den een gelijk waardige tegenstander en de punten werden dan ook broe derlijk verdeeld. Rest nog te vermel den het goede winstresultaat van de thans in goede vorm zijnde Jan de Pater. Hij wist de Boskoper M. Höoftman in eigen huis te verslaan. Excelsiors 3e team (viertal) ontving op 30 september in eigen huis het derde team van Boskoop en moest de gasten met een 3-5 overwinning naar huis laten gaan. Bij Excelsior wist Cbr Stolker via een leuke damcombinatie de volle winst te pakken en zorgde Dik Heeren II voor het resterende 3e punt. J. Borsboom - J. v. Rijswijk D. Heeren II - W. Kerver C. Stolker - W. v. Otterloo J. de Wit - P. Koster ONDERLINGE De vorige week gespeelde onderlin ge competitie kende enkele opmer kelijke uitslagen. Clubkampioen T. den Ouden sr. komt deze competi tie minder goed uit de startblokken, getuige onder meer het gelijkspel, dat hij K. Huizinga moest toestaan. Een goede prestatie werd door M.C. van Willigen aangetekend door eerste teamspeler T. Twigt een punt af te dwingen. Mogelijk had er voor eerst genoemde meer ingezeten, daar hij in de opening reeds een schijf winst had geboekt. In het middenspel kwam Ruud van Dijk tegen Gerrit van der Zijden op een stuk materiaalverlies. Hij kwam echter sterk terug en wist een remise uit het vuur te slepen. Dik Heeren I komt in de onderlinge niet goed uit de verf. Terwijl hij juist in de clubcompetities opmerkelijk goed presteert (getuige het gelijk spel tegen de sterke Damlustspeler H. van Klaveren en zijn winstpartij te gen W.D.G.-Wassenaar als invaller het eerste achttal) moest hij winst aan J. de Heer laten. Kees Kramp had ondanks bleek bij analyse, een ruilcombinatie, zijn tegenstander in het res terend eindspel precies op tempo re mise kon bereiken. Teun Twigt had iets beter tempospel, echter zijn te genstander weerde zich sterk en een terechtte puntendeling was het ge volg. Kees Kramp kreeg in een klassiek aandoende stand een sterk aanvallen de en goed op positie spelende Hage naar. Positioneel wist deze een schijf winst te behalen en dat bleek vol doende voor de partijwinst. Ook in het damspel kan gezegd worden, dat schijn bedriegt. Dat bleek in het eind spel van Adriaan Blom, die op het “gezicht” beter leek te staan, maar toch moest capituleren. Mogelijk was een gelijkspel bereikbaar geweest. Ruud van Dijk speelde aanvallend en had een strategisch betere stand dan zijn tegenstander. Zijn opponent had echter voldoende over om een gelijk- .spel uit het vuur te slepen. Cees Blonk leek aanvankelijk een be tere positie te hebben dan zijn tegen speler, echter deze wist in het eind spel toe te slaan. De Waddinxveense speler moet de punten laten aan de ex-kampioen van Nederland blind- dammen Cees Caffa. Op dat moment was de wedstrijdstand 3-9 in het voordeel van de Hagenaars met nog twee wedstrijden gaande. Aan het eerste bord speelde Piet Swart een fraaie positionele partij met over en weer diverse dreigingen. Beide spelers gaven elkaar niets toe en dat resulteerde in een puntende ling. Naarmate de strijd in het mid denspel vorderde kreeg Cor Barelds 0 8 0 6 1 5 1 4 1 4 2 4 2 4 2 4 2 3 2 3 2 2 3 1 bis had nog meer treffers tot gevolg. Jan Minekus - van afstand achter de paal - en Truus Visser middels een prima vrije bal voerden de score op tot 7-5. (Inmiddels had ook Poortu gaal twee maal tegengescoord). Toen daarna met nog tien minuten te spelen newcomer John Hamer uit een doorbraak de stand verder opvoerde tot 8-5 was de strijd gestreden. Ten overvloede was het in de slotfase nog Dick Haagsman die op fraaie wijze een kleine kans onder de korf wist te benutten. STAND 1. Nieuwerkerk 15 5 2. Korbis I 3. Bolnes I 4. Maassluis I 5. Spirit 1 6. Reeuwijk I 7. Poortugaal I 8. ’t WaterschipI 6 1 9. Vanouta I 5 1 WADDINXVEEN - Vrijdag 8 en za terdag 9 oktober houdt de C-3 jeugd vap de Waddinxveense voetbalvereni ging WSE op het veld aan de Willem de Rijkelaan een trainingsweekeinde. Deze begint vrijdagavond om zeven uur en duurt tot halverwege de za terdagmiddag. Op het programma staan trainingen, spelletjes, recreatie, trimmen en een voetbalwedstrijd tegen Oudewater C-3 (zaterdag 13.00 uur). De nacht wordt op luchtbedden en in slaapzak ken op het complex De Lansbrekers in de Oranjewijk doorgebracht. Bij slecht weer is er een alternatief pro gramma opgezet. Ter voorbereiding van een belangrij ke wedstrijd willen de elftallen van profclubs zich nog wel eens terug trekken in een trainingskamp. In alle rust kunnen zij zich dan koncentre- ren op de dingen die gaan komen. Het is niet bepaald gebruikelijk dat voetballertjes van een jaar of twaalf, dertien, aan een dergelijk trainings kamp deelnemen. Toch gaan de jongens van WSE C-3 dit meemaken. Jeugdtrainer Inge Re- horst heeft namelijk het initiatief ge nomen om het komende weekeinde voor deze jongens een trainingsweek end te organiseren. In overleg met de leiders van het team, ‘de drie Corren’ Cor de Vlieg, Cor Tiele en Cor Droog, heeft hij een programma op gesteld. Het is overigens niet zo dat de jon gens in retraite gaan voor een belang rijke match. Van kampioenschap of degradatie is in deze fase van de com petitie immers nog geen sprake. Ook de prestaties in de competitie vormen niet de aanleiding. Integendeel: Vier Suttorp, v. Sloten en de lange Van de overwinningen op rij konden aan de KNVB gemeld worden. Achtereenvolgens werden Nieuwer kerk, Gouderak, Schoonhoven en Bergambacht achter de zegekar ge bonden. De uitslagen logen er niet om. Respektievelijk 17-1, 2-0, 6-1 en 1-0. Het is gewoon een extraatje. Een extraatje dat ook voor de andere lagere juniorenelftallen in het ver schiet ligt. WADDINXVEEN In een thuiswed strijd tegen VEP kwam het A-l elftal van de Be Fair jeugd niet verder dan een 2-2 gelijkspel, Leon Konijn en Frans van Woudenberg scoorden. B:2 was te sterk voor het elftal Woerden, thuis wonnen zij met 3-1, Arnod vM. Berg (2x) en Marco de Vrind maak ten de goals. De kleine jongens van F-3 deden het weer uitstekend, in Ze venhuizen werd Groeneweg met 0-7 verslagen, Tony de Zeeuw (3x), Cees Sol (3x), en Marco Stoel vonden daar het net. 50 m BE FAIR Tweedeklasser Be Fair heeft in en te gen Lisse een erg moeilijke zaterdag middag gehad. Dit kwam enerzijds door het zeer matige optreden van het Be Fair-middenrif en anderzijds door het agressieve spel van Lisse. Be Fair had hier een halve wedstrijd voor nodig om er aan te wennen. Veelvuldig balverlies door slechte passing noopte Be Fair onnodig diep in de concitiekamer te duiken wat bij een mogelijk herstel wel eens zou kunnen opbreken. Vooral Plaisier, Bron en De Wilde hielden in deze fase door hun fysieke kracht Be Fair min of meer op de been, ondanks het feit dat Ruud Bröring - ex-Noordwijk - reeds in de 8e minuut via een schitterende kop bal Be Fair op achterstand had gezet (1-0). Het voorbereidende werk was van linkerspits v. Sloten die te veel vrijheid genoot. Deze Bröring bleek behalve een erg goede voetballer ook verschrikkelijk irritant voor scheidsrechter Siepa en de tegenpartij. Voortdurende waak zaamheid was geboden als Bröring, Laan aan de bal waren. Het mag dan ook een wonder heten dat de score niet verder opliep. Be Fair speelde te slordig om voor enig gevaar te zorgen. Het midden veld probeerde steeds door het mid den Verbree te bereiken in plaats van de vleugels te bedienen-. In de 20e mi nuut kreeg Nico Oosterlee z’n eer ste bal. De actie die volgde had erg veel waarde voor Be Fair kunnen be tekenen daar Nico Aart Bos in staat stelde de stand recht te trekken, doch deze royaal miste. Nauwelijks 2 minuten later weer een mogelijkheid toen Plaisier (zeer goed) - een voorbeeld in kort agressief dek ken - de bal veroverde en Van der Wilk aanspeelde. Deze passeerde en kele tegenstanders en bediende de toegesnelde Oosterlee op maat. Deze kon zwaar gehinderd toch nog z’n voet tegen de bal plaatsen maar trof keihard de paal.. De grote Be Fair- aanhang dacht aan een herstel maar het volgende kwartier was wederom voor Lisse. Eerst was het Bröring die van Siera mocht doorgaan en bijna Verhoef verschalkte en even later ontston den er enkele zeer hachelijke situa ties voor het Be Fair-doel om koud van te worden. Toch kwam Be Fair zonder schade door deze periode omdat vooral Plaisier, De Wilde en Verhoef eendrachtig harde noten kraakten. V r K I

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 37