Waddinxveen had het Veile Vrouw aangrijpende voor bonds trouw Beste mensen van kantoor, Aferseveldt heeft *t hoorI Lezers schrijven Mensonwaardige behandeling van kleuterleidster voorstelling Ambtenaar opent bazar Voorzichtig met kappen van bomen Dank Enquete over opknappen van speeltuin beste brandweerkorps Hoge drukwedstrijden in Moordrecht Failliet Ouderavond van mr. A. de Roos Hervormden: Gouwe-records AKTIE NCVB en drugs GOUDA EN W’VEEN SAMENHANGEND GEBIED ’t Vondelparkje Snijder BV BEDRIJFSTERREINEN Oudere^, hebben zeer gnoten van reisfilms Actie van tijdens zwem wedstrijden Leiden bijna 83 mille 99 99 A.A.C. Cl 1982 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 OKTOBER 1982 dinxveen dient te worden gezien als 1982 De FNV-bondsspeld voor B. P. Berloth, opgespeld door Bram Visser. Mevrouw Berloth kijkt toe. (Foto: Week- VERSEVELDT De speeltuin t Vondelparkje in Waddinxveen-Noord. jeze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week wad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van wt recht op privacy te bulten gaan worden geweigerd. Anonieme brie- ian worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. ARCHIVERING: Dus het makkelijk opbergen én terugvinden van uw dokumenten. schouders de de krirfg “De Tien Gemeenten” ge- eerste tunten meer dan de spuitgasten uit en bij deze voor de 15e maal gehou- perslucht. WADDINXVEEN/GOUDA Het gebied rondom Gouda en Wad dinxveen dient te worden gezien als een samenhangend geheel A van bedrijfsterreinen. blad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Het buurtcentrum ’t Ketelhuis, dat deze zo- mer na een publikatie in het Weekblad voor Waddinxveen het ini tiatief heeft genomen om de speeltuin ’t Vondelparkje aan de Ni colaas Beetslaan samen met ae buurtbewoners te gaan opknap pen, houdt een enquete onder de bewoners van Waddinxveen- Noord. WADDINXVEEN De Waddinxveense vrijwillige brandweer heeft zaterdagmiddag in Moordrecht met kop en s.J brandweerwedstrijden van wonnen. De ploeg bezette in de eindrangschikking de plaats met 646 punten, tien pi 1 Bodegraven, die tweede werden bij deze voor de 15e maal gehou den wedstrijden hoge druk en De Waddinxveners bleken in hoofd brandwacht Maarten Koetsier ook te beschikken over de beste bestelvoer- der. Zijn inzet leverde 184 punten, op. Voorts beschikten de vrijwillige brandweerlieden uit onze gemeente over de snelste redtijd en behaalde de aanvalsploeg 111,5 punten, de or donnans 128 punten, de slangen- ploeg 88,5 punten, de pompbedie- ner 119 punten. A A'"' “SLACHTOFFERS” HOEVEEL KINDEREN? M.R./ A.U. A I I MEVROUW M. D. VAN DER SCHANS-WARMENHOVEN Elzenhorst 41 ZOETERMEER Industrieterrein ‘Zoeterhage’ Stephensonstraat 6.Tel. 079-414114. DEN HAAG Herengracht 52a. Tel. 070-469214. te verdelen, terwijl het toch als een aaneengesloten complex kan functio neren, waardoor samenvoegingsvoor- delen ontstaan. Met name kan het openbaar vervoer op een dergelijke concentratie worden toegekend en toeberekend.” De brandweerwedstrijden, onder lei ding van de heer M. Peekstok uit Middelharnis, werden gehouden in een voormalige meubelfabriek aan de Burgemeester Brandstraat in Moor drecht. De deelnemende ploegen kwamen uit Waddinxveen, Boskoop, Moordrecht, Bodegraven, Capelle aan den IJssel, Reeuwijk, Gouda, Nieu- werkerk aan den IJssel, Zevenhuizen en Moerkapelle. broers dan tegenover elkaar staan, er wordt naar een bepaalde climax ge werkt. Het hoge woord komt eruit: de kapper wordt beschuldigd van moord op zijn zusje, de acteur van homofilie. Tijdens deze opening van beschuldigingen ontstaat er een steeds wisselende machtspositie, die gepaard gaat met de wisseling van plaats: de een staande, de ander zit tend in de ‘behandelings’stoel. Eerst is broer Wim ‘de acteur’ de sterkste persoon: hij is modern, weet wat het leven te bieden heeft, woont in Am sterdam en kijkt neer op het burger lijke leven van zijn broer Antoine, die in een dorp in Vlaanderen is blijven wonen. Later wordt zijn positie danig afgezwakt. Deze twee totaal verschil lende milieus worden eerst summier en suggestief beschreven, later open lijk. Het verspreiden van de vragenlijst volgt op de begin vorige maand ge houden inform atie-avond over ’t Vondelparkje, waaraan tot voor en kele jaren door de buurtbewoners veel aandacht is besteed, maar dat verwilderde toen de speeltuin het slachtoffer was geworden van de on gelooflijke vernielzucht van groepen Waddinxveense jongeren. Na afloop van de wedstrijden, die dank zij voortreffelijk weer door vele belangstellender! werden gevolgd, ver zamelden de deelnemende ploegen zich in het gebouw “De Zuidplas” voor een gezamenlijke broodmaaltijd. Tijdens deze maaltijd werd de wed strijd door de heer M. Blok namens de wedstrijdleiding doorgenomen en werden de prijzen uitgereikt. De films, die in 1979-1980 opgeno men zijn, gaven een goede indruk van de flora en fauna van zowel de Rocky Mountains als Alaska. Deze gebieden, die door veel touristen Be zocht worden, bieden zoveel afwis seling in natuurschoon dat men er wel weken door zou willen brengen. Helaas kwam ook aan deze mooie verfilmde vakantie een eind en be dankte de heer M.C. Kloet namens de culturele commissie Maria Scholte en Marinus J. v.d. Horst voor deze fijne avond. Tevens nodigde hij alle aan wezigen alvast uit met de andere ouderen maandagavond 15 november weer naar het Anne Frank-centrum te komen om te genieten van een mu ziekavond verzorgd door de leer lingen van de Streekmuziekschool Waddinxveen o.l.v. hun direkteur Ar thur Le Cosquino de Bussy. GOUDA Het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland meldt in een wijziging dat Groothandel Snij der Meubelcentrum BV, Waddinx veen, de bedrijfsactiviteiten met in gang van 1 oktober 1982 heeft ge staakt Het correspondentieadres luidt thans: Postbus 453, Den Haag. ’t Ketelhuis, dat er niet in is geslaagd om in deze herfstvakantie al tot het opknappen van de speeltuin te ko men, wil graag weten hoeveel mensen vinden dat de speeltuin moet worden opgeknapt, of ze daar aan mee wil len doen en op welke manier (las werk, schilderwerk, timmerwerk, tuinonderhoud, opruimwerkzaamhe- den). De Waddinxveense brandweerlieden waren zaterdagmiddag het laatst aan de beurt. In de voonnalige meubel fabriek zou een mastick-ketel in brand zijn gevlogen, waardoor onder meer een deel van het dak was ver brand en iemand beneden was op gesloten. De opdracht luidde, het blussen van de brand en het redden van de slachtoffers. De jury, die onder leiding stond van wedstrijd leider M. Peekstok uit Middelharnis, beoordeelde de deelnemende ploegen op maar liefst 78 onderdelen. WADDINXVEEN/ROTTERDAM De arrondissementsrechtbank in Rot terdam heeft failliet verklaard Im port- en exportmij. H. Kruidenier Hzn. BV aan de Bredeweg 23 in Waddinxveen en H. Kruidenier Hzn Continental BV, Waddinxveen, geves tigd op hetzelfde adres. Het faillissement is uitgesproken, door rechter-commissaris mr. B. Sluijters. Tot curator is aangewezen mr. G.H.l.J. Hage te Gouda. WADDINXVEEN - Het theaterstuk ‘De Veile Vrouw’, dat zaterdagavond in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar op initiatief van de mu ziek- en theaterwerkgroep De Spintol werd gespeeld door de acteurs Huib Broo^ en Carol van Herwijnen, was een aangrijpende voorstelling. De touschouwer kon zich wanen in een kapperszaak. In zo’n kleine zaal is het opvallend, dat men elk trekje, iedere verandering van gezichtsuit drukking kan waarnemen. Juist in dit stuk kwamen de karakters van de twee broers goed naar voren door middel van subtiele aanduidingen, zoals de manier van kijken, lopen, woordgebruik, wel of niet uiten van gedachten. Het theaterstuk was goed van op bouw. In het begin was er veel te ra den voor het publiek. De nieuws gierigheid werd geprikkeld. Heel langzaam werd de sluier opgelicht, wie is Wim Dumont, met welk doel komt hij terug naar zijn geboorte dorp, wat is de relatie tussen deze twee mannen? Er wordt veel gesug gereerd. Pas op het einde komt men te weten, wat er «vroeger gebeurd is in het gezin, waar beiden een tik aan over hebben gehouden. Op de helft van het stuk wordt duidelijk, hoe de WADDINXVEEN - Vorige week woensdag sprak de heer C. Stam uit Hendrik-Ido-Ambacht voor de afdeling waddinxveen van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond (NCVB) over het on- derwerp ’’Drugsgebruik en drugsver slaafdheid”. De belangstelling van de le den voor deze avond was groot. De heer Stam vertelde dat de eerste stap naar verslaving het roken van sigaretten is. Na de pauze werd druk gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen. De volgende vergadering is gep land op woensdagavond 17 november. Dan zal de heer Kaag uit Goedereede spreken over: ’’Voedseltransport naar Polen”. dat er een klacht over lichtbelemme- ring, veroorzaakt door deze bomen bij de gemeente was binnengekomen. Ik betreur het zeer, dat de gemeente, die zoveel voor onze groenvoorzie ning doet, een dergelijke vergunning afgeeft en ik spreek de hoop uit, dat deze vergunningen met'grote terug houdendheid zullen worden aange vraagd en/of afgegeven. Om een indruk te krijgen hoeveel kinderen er rond het speeltuintje aan de Nicolaas Beetslaan wonen is één van de in totaal vijf vragen er op gericht om een inzicht te krijgen in de gezinssamenstelling. Het buurtcen trum aan de Busken Huëtlaan heeft 300 exemplaren van de vragenlijst verspreid. WADDINXVEEN Zaterdag werd in zwembad De Zijl te Leiden een C- zwemwedstrijd georganiseerd door de kring “Gouwe-Rijnstreek”. Aan deze wedstrijd namen 6 De Gouwe-leden deel. Alle zes de deelnemers zwom men een persoonlijk record, doch li mieten werden niet behaald. Celine Vitalis zwom op de 200 m wisselslag m.o. 14 jaar een tijd van 3.14.9 en Marcel Haan op hetzelfde nummer j.o. 14 jaar 3.39.0. Een ver betering met 23.8 seconden! Martin Voskuilen verbeterde zijn tijd op de 100 m rugslag heren met 4 sec. en kwam nu uit op 1.25.2. Op de 200 m wisselslag m.o. 12 jaar zwom Christine Sol een tijd van 3.49.7 terwijl Barend van Velde en Marcel Los op dezelfde slag j.o. 12 jaar resp. 4.17.9 en 5.20.2 scoorden. Tenslotte zwom Martin Voskuilen op de 100 m vlinderslag een tijd van 1.27.5. “VIJF-MEI-BAD” Op zondag 17 oktober j.l. werden de C-wedstrïjden gezwommen in het “Vijf-mei-bad” te Leiden. Hier na men 11 De Gouwe-leden deel. Ook tijdens deze wedstrijd werden geen li mieten gezwommen, alhoewel Greet den Haan een uitstekende prestatie leverde door 3e te worden op de 200 m wisselslag m.o. 16 jaar met een tijd van 3.01,4 en slechts 3,4 seconden verwijderd was van een B-limiet. In totaal werden 12 persoonlijke re cords gezwommen. UITSLAGEN 100 m vlinderslag m.o. 14 jr. Celine Vitalis 1.40.8 PR, Amanda v.d. Berg 1.45.8 100 m vlinderslag j.o. 14 jr. Jeroen Tol 1.44.0 PR, Alex van Kesteren 1.57.6 PR. 200 m wisselslag m.o. 16 jr. Greet Haan 3.01.4 PR/3e 100 m schoolslag m.o. 12 jr. Manon van der Laan 1.51.2 PR, Nicolette van Dijken 1.57.4 PR 100 m schoolslag j.o. 12 jr. Remco de Fr^nkrijker 1.45.3 PR, Alexander v. Schooneveld 1.51.9 PR 100 m schoolslag m.o. 10 jr. Sandra van der Bosch 2.02.6 PR, Wendy de Frankrijker 2.04.2 PR 100 m rugslag m.o. 14 jr. Celine Vita lis 1.3 1.6, Amanda v.d. Berg 1.3 7.8 100 m rugslag j.o. 14 jr. Jeroen van Tol 1.31.7 PR, Alex van Kesteren 1.59.4 PR. WADDINXVEEN - De vorige week door het Algemeen Activerings Co mité (AAC) van de Centrale Her vormde Gemeente gehouden jaarlijk se actie heeft de voorlopige op brengst van f. 82.668,75 te zien gege ven. Dit bedrag zal in deze weken nog oplopen doordat nog niet alle bijdragen in ontvangst genomen kon den worden. De AAC-actie wordt ieder jaar gehou den om naast de collecte-opbreng- sten en de vrijwillige bijdragen over een extraatje te kunnen beschikken voor de bekostiging van de gebouwen van de Centrale Hervormde Ge meente, zoals de kerkgebouwen Brugkerk, Bethelkerk en De Hoek steen, de drie pastorieën en het ge bouw Het Anker. Voor de bijzondere inzamelactie wa ren op vrijdag 8 oktober met het wegbrengen van envelopjes en brie ven, die dinsdag 12 oktober weer werden opgehaald, ruim 140 mensen WADDINXVEEN - Drs.’CJ.M. Seelen, hoofd van de afdeling Welzijnszaken in het gemeentehuis, opent donderdagavond 21 oktober om kwart over zeven de bazar van de speeltuinvereniging De Paddestoel in het gelijknamige wijkgebouw aan de Lijsterbesstraat. De bazar, die jaarlijks wordt gehouden en steeds werd geopend door de naar Zevenhuizen vertrokken wethouder A.H. van Gent, wordt gehouden op donderdagavond na de officiële opening, op vrijdagavond vanaf zeven uur, op zaterdagmid dag van twee tot vijf uur en op zaterdagavond vanaf zeven uur. De opbrengst van de bazar - met schiettent, enveloppetrekken, sjoelen, grabbelton, ballengooien, touwtje trekken, Rad van Avontuur - en de loterij - met trekking op zaterdagavond - is bestemd voor het jeugdwerk van de speeltuinvereniging in de Bomenwijk. WADDINXVEEN Op de vorige week maandagavond gehouden jaar lijkse algemene ouderavond van de openbare mr. A. de Roosschool (Wingerd) is, na de afhandeling van het gebruikelijke huishoudelijke ge deelte, met dia’s teruggekeken op het eind vorig seizoen gehouden feest ter gelegenheid van het 10-jarig be staan. De aanwezige ouders keken met veel interesse naar de beelden van hun kinderen bij de diverse fees telijke aktiviteiten. S Naast deze terugblik werden ook voor de laatste keer - wegens de Wet medezeggenschap - onderwijsverkie- zingen gehouden voor de oudercom- missie. De samenstelling van de oudercommissie' is nu als volgt: De heren: De Beer, Gielliet, Van Minne, Pons, Rishakotta, Schuit en Wie kei en de dames De Lange, Lesschen, Peeters, Valk en De Vries gesproken over “mogelijke oorzaken van de terugloop van het leerlingen aantal’’ en een mogelijk ontslag van de (hoofd-)leidster bij opheffing van de school (waarover de betrokkene al op 22 juni van dit jaar zou zijn inge licht) is over haar slechte functione ren duidelijk en kritisch gesproken in de raadscommissie voor onderwijsza ken van 18 augustus en in de gemeen teraadsvergadering van 1 september. Met die informatie hebben pers en publiek het moeten doen, want het college van Burgemeester en Wet houders beschouwt het dossier ’t Ha- zeveld/C.C. Blonk tot op dit moment als vertrouwelijk. Er lag dan ook niet één advies, zoals van de schoolraad voor het openbaar onderwijs, de oudercommissies, de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO), de se cretarie afdelingen Onderwijs en Per soneelszaken en van de inspecteur, ter inzage. Daarom hebben we het in onze be richtgeving moeten doen met de kwa lificaties die we over de hoofdleid ster van ’t Hazeveld onder meer heb ben gehoord tijdens het openbare ge deelte van de raadscommissie voor de onderwijszaken. Volgens D. Lont (PvdA) in die com missie gaf mejuffrouw Blonk niet naar genoegen van de ouders kleuter onderwijs en had ir. T. Drost (SGP/ HKV/GPV) vastgesteld dat er tussen haar en de ouders van de kleuters een verwijdering was ontstaan. Wethou der mevrouw L.M. Oosterbroek- Waagmeester (VVD) hield het toen op een combinatie van problemen). Dat is de inbreng die de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland heeft verzorgd in de brief die de Samenwerkende Kamers van Koophandel en Fabrieken van Zuid-Holland’ hebben beschreven in een reactie op de provinciale evalua- tie-nota Zuid-Holland Oost, het ge bied waarin ook Waddinxveen is ge legen. De Kamers van Koophandel vinden dat er een actiever econo- misch stimuleringsbeleid ter bevor dering van de werkgelegenheid moet komen en dat de stimulering van de werkgelegenheid in Zuid-Holland West niet ten koste mag gaan van de noodzakelijke werkgelegenheidsont- wikkeling in ons gebied. In de brief staat: “Bij de toekenning van het toegezegde extra bedrijfs terrein in de geest van het kemen- beleid, vooral aan de primaire en in niindere mate aan de secundaire 'verkgelegenheidscentra, dient het ge- bied rondom Gouda en Waddinxveen “s een samenhangend geheel van be drijfsterreinen te worden gezien. Aansluitend bij reeds bestaande en in ontwikkeling zijnde bedrijfsterreinen kan een variatie van bedrijfsactivi teiten worden geconcentreerd, waar bij op de bestaande infra-s truc tuur S°ed kan worden aangesloten (onder andere oude brugverbinding over de Louwe, kademogelijkheid, raccorde- ®enten met de spoorlijn Gouda-den Daag/Rotterdam). oordat het een gebied is dat door sneden wordt door verschillende ver keersverbindingen bestaat de moge lijkheid het eventueel naar bedrijfs- ‘‘ard en milieuhinderlijkheid van be- Ofijfsactiviteiten in compartimenten actief. In het vernieuwde gebouw Het Anker aan de Kerkweg-Oost werd de opbrengst aan giften ineens en aan giro- en bankoverschrijvingen geteld, welke waren bijeengebracht door doopleden en belijdende lidmaten van de Centrale Hervormde Ge meente. De AAC doet zijn werk sinds 1965, toen het werd opgericht door de toenmalige kerkvoogdij, met het doel de Hervormde Gemeente te active ren gelden bijeen te brengen voor kerkelijke gebouwen. Voor het gewo ne reilen en zeilen van de groeiende gemeente was en is er wel genoeg geld, maar om van deze vrijwillige bij drage iets over te houden voor nieuw bouw, renovatie of restauratie van de kerkelijke gebouwen, dat lukte niet. Via en dank zij de door het AAC ge voerde acties is er in het verleden al heel wat gebeurd. Sinds 1965 is er in elke wijk wel iets tot stand gekomen. De bouw van de Bethelkerk in 1970, de renovatie van De Hoeksteen in 1972, de restauratie van de Brug kerk in 1978 en de verbouwing van het wijkcentrum Het Anker bij de Brugkerk in 1982. WADDINXVEEN - Op de pro- paganda-feestavond van de af deling Waddinxveen van de Bouw- en Houtbond FNV en de Voedingsbond FNV zijn vrijdagavond in het Ge»efor- meerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt de Waddinxveners B. Berloth en J. Stubbe gehul digd wegens 25-jarig bondslid- maatschap. Het speldje voor deze hondstrouw werd door Bram Visser op de revers van het tweetal bevestigd. Het officiële gedeelte van de propaganda-feestavond werd gevolgd door een optreden van de cabaretgroep “Dwarsgebak- ken” met het programma Okay, een nieuwe show vol doldwaze capriolen. Na afloop was er een gezellig samenzijn met het 5-mans dansorkest An dantino’s met zang van Yvonne van Wijngaarden. Op een geloofwaardige manier wist Huib Broos een Vlaams dialect te produceren. Carol van Herwijnen maakte indruk doordat hij puntgaaf een wereldje neerzette, vol van min achting voor het leven van zijn broer. Beide spelers acteerden zeer knap, vooral in diè scènes, waarin gecom municeerd werd via de denkbeeldige kappersspiegel. Boeiend, hoe zij het Waddinxveense publiek wisten te boeien. naam be- Zoals iedere Waddinxveense ben ik Zij hadden echter opdracht gekre- erg trots op het prachtige groen, dat gen tot het kappen over te gaan, om- onze gemeente siert. Het is een lust J~*- voor het oog, als je ziet op welke des- I kundige wijze een en ander door I de gemeentelijke, plantsoenendienst wordt verzorgd. Op vrijdag 8 oktober zijn er in het plantsoen twee bomen gekapt. Het door mij bedoelde plantsoen ligt aan de Elzenhorst. Op een vraag mijner zijds aan de aldaar werkzaam zijnde medewerkers van de plantsoenen dienst of het hier zieke bomen be trof, kreeg ik als antwoord, dat de ze bomen kerngezond waren. WADDINXVEEN - Ongeveer 100 ouderen hebben vorige week maan dagavond een zeer interessante en ge zellige avond gehad in het Anne Frank-centrum toen daar op uitno diging van de culturele commissie van de Stichting Dienstverlenings- centrum Waddinxveen Maria Scholte en Marinus J. v.d. Horst hun reis films over Canada vertoonden. \ls Christen, sinds 3 jaar werkzaam bij het openbaar onderwijs als taak- leidster voor anderstaligen, spreek ik mijn verontrusting uit over de ma nier waarop men een mens kan be handelen. De wijze waarop men mejuffrouw Blonk heeft behandeld, vind ik mens onwaardig. Slechts 5 maanden ben ik geregeld bij haar in de klas geweest en heb niets van al déze beschuldigingen kunnen bespeuren. Ik zou zeggen, de mensen, die deze zaak aangekaart hebben, durven die, met een verwijzing naar de Bijbel tekst “wie zonder fouten is...”, de eerste steen te werpen? Dit is bewust iemands kladden T. VAN HALL-ZIJLSTRA Akkerwinde 14 (Naschrift redactie: Over de hoofd leidster van de openbare kleuter school 't Hazeveld, mejuffrouw C.C. Blonk (58) hebben wij in de afgelo pen tijd meer van dergelijke vragen- en opmerkingen te horen gekregen. Vorige week meldden we - aan de hand van een brief van 6 oktober van het college van Burgemeester en Wet houders aan de gemeenteraad - dat de kleuterleidster door toepassing van artikel 30 van de Kleuteronderwijs- wet de toegang tot “haar” school was ontzegd. Het waarom komt in die brief niet ter sprake. Hoewel in het uiteinde lijk ingetrokken raadsvoorstel tot op heffing van de kleuterschool 't Haze veld per 15 september 1982 wel werd - A 5/ It -

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 11