Herfstvakantie in overdekt zwembad TOOS op de bres tegen roken WSE WINT (1-0), BE FAIR GELIJK DAMTITEL VOOR PERRY Vierde en eerste plaats in competitie Voor Kwiek 2e WSVI en III: Teleurstellende Be Fair A-l WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Volleybalsters de boot in Dames-junioren TOOS-basketbal Herfstdag van WSE-pupillen zonder Noord-Ieren EXCELSIOR VERLIEST VAN MONSTER: 11-5 Biljarten HSW start met wintercompetitie nog ongeslagen competitiestart wedstrijdpunt 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 OKTOBER 1982 I 5 WADDINXVEEN In deze herfstvakantieweek worden er nog tot en met zondag allerlei leuke dingen g zwembad “de Sniep”. Vandaag (woensdag) nog altijd bovenaan staat. speelde het eerste Excelsior een uit- gastheren bleken 5 over- Jeugddamwedstrijden in Het Trefpunt aan het begin van deze herfstvakantieweek. (Foto: Weekblad voor Wad- dinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Vorige week donderdag achttal van de Waddinxveense damvereniging wedstrijd tegen de damvereniging Monster. De g te sterk voor de Waddinxveense dammers, getuige de 11-5 winning. gedaan in het overdekte en gisteren (dinsdag) werd Circus Spetter gehouden, een spelletjesfestijn in en om het water. WADDINXVEEN In de Oranjewijk voetbalde WSE zondag middag naar een 1-0 winst op Moordrecht, terwijl Be Fair zater dagmiddag in eigen huis gelijk speelde (0-0) tegen De Zwervers. Deze resultaten betekenden dat vierdeklasser WSE op de compe- titieladder de vierde plaats inneemt en dat tweedeklasser Be Fair ol .vinning heeft EINDSTAND met de 8e M on- kind kind wer- kind 4 6-2 0-8 4-4 6-2 4-4 5 4 5 5 4 5 5 4 4 4 4 5 5 4 2 2 3 3 2 1 1 1 1 1 0 8 7 7 7 6 5 5 4 4 3 2 1 1 13-6 12-7 9-7 7-8 5- 8 9-9 6- 8 7- 8 5-6 9-7 5-6 9-13 3-2-0 3-1-0 2-3-0 2-3-0 2-2-0 1-3-1 1-3-1 1-2-1 1-2-1 1-1-2 0-2-3 0-1-4 0-1-4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 11 5 1-1 1-1 1-1 2-0 4-4 0-2 2-0 1-1 1-1 1-1 2-0 2-0 2-0 0-2 1-1 1-1 1-1 0-2 0-2 0-2 1 3 2 0 0 1 2 2 2 2 1 2 2-6 6-2 2-6 4-4 2-6 6-2 0-8 4-4 Donderdag 21 oktober: 07.00-10.30 uur vrijzwemmen 10.30- 12.00 uur ouder en zwemmen (extra verwarmd) 12.00-13.00 uur vrijzwemmen 13.30- 16.00 uur vrijzwemmen 16.30- 18.00 uur ouder en zwemmen (extra verwarmd) 18.00-19.00 uur vrijzwemmen BE FAIR Onder goede weersomstandigheden, met zo’n 700 toeschouwers om zoomd terrein en onder muzikale be geleiding van de Boerenkapel “De over de eindstand gauw Het initiatief van de actie is uitge gaan van de jeugdcommissie, die is samengesteld uit jeugdleden van de drie afdelingen. De jaarvergaderingen van de afdelingen hebben aange toond, dat TOOS een kerngezonde 3-0 van het gepromoveerde Starlift/ Voorburg 3 te verliezen. Met ëen niet helemaal fitte Joke Baans en zonder Margriet Croes gingen de Waddinx- veensen drie keer op de valreep ten onder: 16-14, 18-16 en 15-13. Tot overmaat van ramp ging Be Fair- speelster Cocky Smit ook nog eens door haar enkel. Deze nederlaag be tekende het eerste verlies van Be Fair in de competitie. In de en in 0-8 6-2 apen v. Gouderak - Royal Inn 2 2-6 --VLlll 6'2 Pomerans - DONK 4-4 III, aanvang 14.30 uur. STAND Be Fair Excelsior De Zwerver De Zwervers Xerxes Lisse Zwaluwen Spirit ’s-Gravenzande Lyra RVVH Doto Geinoord reniging “De Krooshappers” uit Bos koop, ging de wedstrijd Be Fair - De Zwervers van start. Ds wedstrijd be gon 20 minuten later dan was ge pland omdat de scheidsrechter ten onrechte dacht dat het afgekeurd was. Voor alle duidelijkheid zij ver meld dat de le en 2e klasse niet on der West II vallen. Arbiter werd nu de haastig opgetrommelde heer J. v. Dooyewaard uit Moordrecht, die het bekwaam deed. rook niet, ik sport” artikelen en stripverhalen, die duidelijk maken welke invloed roken op de gezond heid en ook op de portemonnee heeft en hoe door regelmatige sport beoefening opgebouwde conditie snel teniet wordt gedaan door tabak. 1. Ferry de Leeuw den Bouter (Rcho- bothschool), 2. Nico Gouw (Reho- bothschool), 3. Jos Cammaraat (Jan Lighthartschool), 4. Edgar den Heyer (Eben Haezerschool), 5. Dirk Jan Hulsman (Rehobothschool)6. Anja Smith (Eben Haezerschool), 7. Den nis van der Starren (St. Paulus- school), 8. Rene Mulders (St. Paulus- school), 9. Alfred van Noort (Eben Haezerschool), 10. Michael den Ou den (Jan Lighthartschool). meester geeft daarvoor een stempel in het deelnemersboekje. Het eerste eind( tussen)station is 10.000 meter. PROGRAMMA Het programma van de herfstvakan tie in hel overdekte zwembad “de Sniep” ziet er de komende dagen zo uit: Woensdag 20 oktober: 21.00 - 22.30 uur wassenen 0 9 0 7 1 6 2 6 2 6 2 5 2 4 2 4 2 4 2 4 3 3 3 2 WADDINXVEEN - Opnieuw een rustige middag voor de Be Fair- jeugd. Het gehele competitieprogram- ma werd afgelast. A-l speelde echter een oefenwedstrijd thuis, tegen ESTO uti Bodegraven. Deze spannen de wedstrijd werd met 4-5 verlo ren. De Waddinxveense doelpunten kwamen van Lean Konijn (3x) en John v.d. Laarse. Vrijdag 22 oktober: 07.00-08.30 uur vrijzwemmen 09.00-13.00 uur waterpolotoumooi Zaterdag 23 oktober: 10.0Ö-12.00 uur vrijzwemmen 12.00-13.30 uur ouder en zwemmen 13.45-16.00 uur vrijzwemmen vrijzwemmen vol Zondag 24 oktober: 10.00-13.00 uur vrijzwemmen vereniging is Van elke twaalf Wad- dinxveners is er een lid van TOOS. De afdeling basketbal maakt een re delijke competitiestart mee. In som mige leeftijdsklassen kunnen ter ver sterking van de teams nog leden wor den aangenomen. De afdeling bad minton - in ledental ‘basketbal’voor bijgestreefd - zit door gebrek aan zaalruimtc bijna aan het maximum aantal leden. De afdeling gymnastiek floreert bij zonder. Vrijwel elke dag zijn er na schooltijd in een of meer sportzalen WADDINXVEEN Perry de Leeuw den Bouter heeft het maandag in het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt voor de derde maal ge houden persoonlijk damtournooi voor Waddinxveense basisscholieren gewonnen. De prijzen aan hem en an dere winnaars werden uitgereikt door sportwethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA), waar het toumooi werd afge sloten door voor P. Swart van de or ganiserende damvereniging Excelsior. Maandag startten omstreeks negen uur 50 scholieren aan de damborden, nadat het openingswoord was gespro ken door en de openingszet van het tournooi was verricht door wethou der Kraaijestein. Na de gespeelde voorronden, waarbij in 8 poules werd gestreden, plaatsten 16 kinderen zich voor de finaleronden. Hierbij werd gestreden in 4 poules van elk 4 dam mers. De 4 poulewinnaars Edgar den Heyer, Jos Cammeraat, Nico Gouw en Perry de Leeuw den Bouter kon den zich toen gaan opmaken voor de beslissende finale. De als tweede in de diverse poules geëindigde spelers mochten de 5e tot en plaats gaan bestrijden. Na twee gespeelde wedstrijden in de beslissende finalepoule was bekend, dat of Nico Gouw of Perry de Leeuw den Bouter de nieuwe,jeugd kampioen zou gaan worden. Beiden hadden de twee wedstrijden in volle winst omgezet. Het gevecht om de 3e en 4e plaats in deze poule tussen de promotieklasse ontmoetten herenteams van Karssen/VSTS Be Fair elkaar. Dit duel eindigde een 3-2 overwinning, voor Be Fair. In Waddinxveen deden.bij Be Fair Rob Vertegaal en Johan van Wijk goede dingen. VSTS speelde erg wisselvallig. Soms draaide de ploeg uitstekend, waarop steeds weer een periode volgde waarin niets lukte. Setstanden: 12-15, 15-9, 15-11, 7-15 en 15-10. Bij VSTS ontbrak George Muller. Be Fair had nogal wat pro blemen met de beide scheidsrechters, die twee maal het spel langdurig on derbraken om een onderlinge confe rentie te beleggen. NOVO De volleybaldames van Be Fair won nen een week eerder met 1-3 van Novo. Veel krachtsverschil was er •niet in Noordwijk, wal wel uit de setstanden blijkt: 13-15, 14-16, 15-13 en 6-15. Debutant Be Fair 2 kwam in de Goudse eerste klasse tot de eerste overwinning van het seizoen. IJssel- vogels kreeg in sportzaal Groens- waard geen schijn van kans: 3-0. Be Fair 3 is in dezelfde klasse nog zonder winst. Ook de tweede wed strijd werd verloren zonder dat er een set gewonnen werd. In Waddinx veen was dit keer Dosko veel te sterk: 3-15, 4-15 "en 3-15. WADDINXVEEN - In de biljartcom- petitie van de Verenigde Biljart Ve renigingen (VBV) versloeg de drie bandenkampioen van vorig seizoen, Sportief, de huidige leider in de tus senstand Haven 2 met 4-2. Ook de strijd tussen Nieuwdorp en Rode La ken 1 eindigde op die uitslag, in welke ontmoeting J. Steenbergen (RL) 41 car. in 41 beurten behaalde. Het tweede team van Rode Laken verloor met.2-4 van DONK, met voor H. v. Meerten een hoogste serie van 6 car. is 35 procent. Haven 1 ging in de thuishaven met 0-6 ten onder te gen Watertoren. Het libre-team van Haven vergrootte W ADDINXVEEN - Zaterdag 23 okto ber start de wintercompetitie van de’hen- gelsportvereniging Waddinxveen. Op net programma staan 10 wedstrijden; Wederom zijn 4 wedstrijden hiervan kas concoursen. Verzamelen aan het station nrn 07.00 uur,.vanwaar wordt vertrok ken. Jos Cammeraat en Edgar den Heyer werd door eerstgenoemde succesvol beien digd. In de beslissende kampioenswedstrijd brak Perry de Leeuw den Bouter spoedig door de verdediging van Nico Gouw en kwam op dam. Nico bleef echter taai verdedigen en wist zelfs via de enigszins gehavende rechter vleugel van Perry zelfs de damlijn te bereikep. Dit ging echter wel ten koste van enkele schijven, wat voor Perry voldoende overmacht was om ook de laatste wedstrijd winnende te bereiken. Gezien het feit, dat hij alle 11 wedstrijden in zijn voordeel wist te beslissen, mag hij zich de terechte Waddinxveense jeugdkampioen dam men 1982 noemen. Tijdens het toumooi kregen alle deel nemende scholieren consumpties aan- gen hei verrassend sterk spelende Moerkapelle in een uitwedstrijd. Aan vang 14.30 uur. STAND Nieuwkoop Soccer Boys V. E.P. W. S.E. Moerkapelle Haastrecht DONK Lekkerkerk Schoonhoven Groeneweg Moordrecht Floreant Stolwijk. Waddinxveen keek tegen- Stolwijk in de tiende minuut al te-i gen een achterstand aan, toen Jan" Hogendoorn met een afstandsschot’ doel trof. Nog voor de pauze besloofi Hans van de Vliet een solo met een" onhoudbaar schot en dat betekende 2-0. Thuisploeg Stolwijk bleef ook na de pauze sterk spelen. De Waddinx veense defensie had geen direct ant woord op de talrijke aanvallen van de Stolwijkse ploeg. Daar wisten Hans van de Vlist en Steef de Jong gebruik van te maken en bepaalden de eind-, stand op 4-0 in het voordeel van de( Stolwijkers. WADDINXVEEN In de eerste klasse van de afdeling Gouda verloor het zondagelftal van Waddinxveen kansloos met 0-4 van WADDINXVEEN Zoals verwacht hebben de dames-junioren van TOOS-basketbal weinig moeite om hun kampioenschapsaspiraties te be wijzen. Na een succesvolle eerste ron de van de nationale beker behaalden de dames-junioren 1 hun derde com- petitie-overwinning en staan derhalve ongeslagen bovenaan de ranglijst. Ze liepen gemakkelijk uit en bereikte na 40 minuten de score van 23-83. Topscoorsters waren Julia Siebrecht met 29 punten en Bemice Posthumus met 20 punten. Ook voor het heren-senioren 2 team, dat speelde tegen Argus 4 uit Den Haag, was er winst het afgelopen weekend: 50-66 met als topscorer Rijk Meuleman (23) en Peter Ver meer (20). De dames-senioren 1 konden het vrij dagavond niet bolwerken tegen het ijzersterke Grasshoppers uit Katwijk. Grasshoppers won dan ook met de duidelijke cijfers van 35-100. WADDINXVEEN - De multisport- vereniging TOOS in Waddinxveen met afdelingen gymnastiek, badinin ton en basketbal, is een actie begon nen tegen roken. In samenwerking met de stichting Volksgezondheid en Roken probeert de sportclub vooral de jonge leden ervan te weerhouden met die gewoonte te beginnen. Ver der zal worden geprobeerd hulp te bieden aan degenen, die willen Stoppen. In het clubblad verschijnen de ko mende maanden onder het motto “Ik WADDINXVEEN - Donderdag 21 oktober houdt de jeugdafdeling van voetbalvereniging WSE de jaarlijks terugkerende herfstdag. Alle pupillen zijn uitgenodigd om deze dag bij te wonen. Het programma dat de jon gens in de Oranjewijk voorgeschoteld krijgen ziet er als volgt uit: 9.45 uur: iedereen aanwezig in het jeugdhonk, 10.15 uur: start speurtocht door Waddinxveen, 12.30 uur: lunch, 13.30 uur: start ‘Tour de France’, spelencircuit 16.00 uur: einde pro gramma. Deze dag is de tweede ‘neven-acti- viteit’ die dit seizoen voor de jong ste leden -(6 tot 12 jaar) opgezet wordt. Met de traditionele pupillen sportdagen werd het seizoen 82/83 geopend. Aan dit festijn namen deze keer overigens geen gasten deel. Dat een opmerkelijk verschil met vorige edities betekende. Immers, het was de laatste jaren ge bruikelijk om een groep ‘kansarme’ kinderen erbij te betrekken. In 1979 minder-valide, in 1980 Vietnamese en in 1981 Turkse an Marokaanse kinderen. Het is niet zo dat WSE nu bewust afstand heeft gedaan van de ze traditie. Integendeel, ook dit jaar zijn er po gingen in het werk gesteld om an dere kinderen te inviteren. Het be trof kinderen uit Noord-Ierland. Ieder jaar komen er namelijk een aan tal katkolieke en protestantse kinde ren uit Ulster naar ons land om ver van alle ellende thuis hun vakantie door te brengen en te werken aan een betere onderlinge verstandhouding. Helaas zijn deze pogingen op niets uitgelopen. Of men het volgend jaar deze lijn weer op zal (kunnen) pak ken staat nog niet vast. De junioren van WSE, 12- tot 18-ja- rigen, hebben inmiddels ook hun ne- ven-activiteit achter de rug. Een koud buffet en de vertoning van een wes tern met John Wayne in de hoofd rol vormden hiervan de voornaamste ingrediënten. Verder bestaat er voor de jeugd de mogelijkheid om te leren “snorke len”. Ook voor ouders met kinderen is er weer de mogelijkheid om samen te zwemmen in extra verwarmd wa ter. Tijdens de uren vrij zwemmen kan er gratis worden deelgenomen aan “swim-jogging”, een nieuwe trim- activiteit in het Waddinxveense zwembad. De bedoeling van “swim-jogging’ is dat men iedere keer als men komt zwemmen minimaal 250 meter of maximaal 500 metel zwemt. De bad- voortgezel onderwijs -r 13.30-16.00 uur vrijzwemmem 16.30-19.00 uur vrijzwemmen (snor kelen 16.30-17.00 uur) WADDINXVEEN - De volleybalda- mes van Be Fair, uitkomend in de de voorsprong in de tüssensUnd~mid- deJdc divisie, stelden teleur door met dels 6-0 tegen Sportief. Kopspeler A. Brokke had een h.s. van 74 is 45 procent. Ook Rode Laken won met 6-0, en wel van Wapen v. Gouderak. DONK zegevierde met 2-4 op stads genoot Cosy Corner en Trefpunt be haalde met 4-2 de eerste winstpartij tegen Watertoren. Klasse B: Sportvrienden - Watertoren 2 Royal Inn - Sportief Watertoren 1 - Nieuwdorp Haven - VOG Moordrecht 1 - Hof van HoHand Klasse C: Harmonie - Cosy Corner 2 Oase - VOG Cosy Corner 1 - Sportvrienden Nieuwdorp - Royal Inn Royal Inn - VOG Boskoop 2 - Harmonie W atertoren - Cosy Corner 1 Nieuwdorp - Boskoop 1 Haven - Sportvrienden Klasse D: Sportvrienden 1 - Sportvrienden 3 3-5 Nieuwdorp - Royal Inn 2 Sportvrienden 2 - Nieuwdorp <X1 Bot v. Holland - Moordrecht geboden van de organiserende dam vereniging Excelsior en de beheerder van het Gereformeerd Verenigings gebouw Het Trefpunt. Ook de prijs winnaars werden door laatstgenoemde met een tractatie bedacht. teleurstelling vergeten. Zaterdag speelt Be Fair uit tegen Zwaluwen uit Vlaardingen. De sup porters kunnen gebruik maken van Bagger-Beugels” van de carnavalsve- de “supportersbus”, die om 13.30 .i. uur vertrekt. De thuisblijvers zijn welkorp bij Be Fair II - Quick Boys eindspel tussen Jan Both en Cor Stolker. In een 7-om-7-eindstand, in welke Jan Both beter en mogeHjk zelfs gewonnen stond, wist laatst genoemde door een foutzet van zijn tegenstander een dreigende door braak te forceren. Stolker reageerde daarna verkeerd op een keuzeslag, waarna J. Both winst kon opeisen. G. v.d. Zijden - D. Schouten A. Zwanenburg - H. den Outer M.C. v. Willogen - J. de Pater P. de Mik - K. Huizinga J. de Heer - A. Crone B. van Eijk - T. Driesse P. van Gils - D. Heeren II C. Stolker - JBoth WSE Zou uit de 1-0 uitslag kunnen blijken dat WSE een nipte overwinning heeft behaald op Moordrecht, niets is min der waar. De Oranjewijk-bewoners waren veel sterker en vooral in de eerste helft had de stand een groter verschil moeten aangeven. WSE sprong echter wat te nonchalant met kansen om. Vooral in het begin van de wedstrijd kregen Jan Steen winkel en Andree Disseldorp kansen om te scoren maar de zwakke Moordrecht-defensie kon nog voorkomen dat de bal in het net verdween. De druk op het Moor- drecht-doel bleef en een doelpunt hing in de lucht. Een hoekschop op rechts deed de bal in doelgebied be landen Waar Pim Sluys doorkopte op Kees Mourits die in het doel kopte. WSE bleef proberen Moordrecht op grotere achterstand te zetten maar er lukte niet veel. Een foute uitgooi van de Moordrecht-keeper Marcel Vogel kwam precies voor de voeten van Ad dy van Leeuwen, zijn schot was ech ter te zacht en de keeper kon zijn fout herstellen. Het rustsignaal van de zwak leidende scheidsrechter Kuit uit Rotterdam kwam op tijd om het bedenkelijk niveau, waarin de wed strijd dreigde te verzanden, af te breken. Na rust een hard werkende Moor- drecht-ploeg, die het gebrek aan tech niek probeerde te compenseren door harder te spelen hetgeen tot veel overtredingen leidde. WSE liet zich door deze spelwijze meeslepen wat de wedstrijd niet ten goede kwam. Moordrecht nam veel risico om een gelijkspel te forceren maar de WSE- defensie onder leiding van Martin Moons loste dit doorgaans makke lijk op. Door enkele counters kwam WSE dicht bij een doelpunt. Jan Steenwin kel dook na een half uur spelen vrij voor de keeper op maar zijn schot ging net naast. Even later kreeg toch Moordrecht een kansje. Een voorzet van rechts sprong van Martin Moons’ voet af in het doelgebied, maar Mark Overeinde faalde. In de laatste fase kregen Jan Steen win kei en Andree Disseldopr nog kansen uit enkele snelle uitbraken maar er ’kwam niets meer uit. Door deze overwinning kwam WSE op de vierde plaats van de ranglijst. Zondag 24 oktober speelt WSE te gen Ie bordspeler P. Swart stond strate gisch erg sterk, echter door tijdnood wikkelde hij onjuist af en remise was het gevolg. Bij analyse bleek, dat duidelijke winst aanwezig was. Ge lijke spelen werden ook aangete kend door C. Blonk, F. Zaadhof, C. Kramp en J. v.d. Eist. In alle geval len ging het hier om gelijkwaardige en gelijkopgaande partijen. Invaller G. Heeren kreeg met een opsluiting te maken, wat hem schijfverlies en later de partij kostte. R. van Dijk en T. Twigt verloren beiden hun par tij. In beide gevallen was wellicht re mise mogelijk geweest. DV Monster - Excelsior N. Bogaert - P. Swart H. Langenberg - F. Zaadhof F. N. v.d. Ende - C. Kramp A. Mostert - T. Twigt A. Ruygrok J. v.d. Eist A.J. Storm - C. Blonk H. Storm - R. van Dijk A. Storm - G. Heeren Excelsior 3 (viertal) ontving op de zelfde dag het tweede team van Jong en Oud uit Stolwijk. Beide teams hielden elkaar, zo de uitslag Iaat zien, goed in evenwicht. Execelsior - Jong en Oud 2 Jde Wit - Jv.d. Vlist J. Borsboom - J. Slappendel G. v. Mannekes - Jde Hoop A. Rietveld - J. Benschop ONDERLINGE Slechts 8 wedstrijden telde de derlinge competitie de afgelopen week. Teun Driesse blijft deze com petitie goed presteren. Hij wist nu B. van Eijk aan zijn zegelar te binden. Een goed resultaat behaalde D. Hee ren II door P. van Gils met een ne derlaag naar huis te sturen. Enkele wisselende kansen deden zich voor in een ietwat tumultueus in Waddinxveen groepen met gym nastiek of turnen bezig. In sommige groepen zijn nog plaatsingsmogelijk heden, in het bijzonder op maandag in de Sint Jozefschool en op dinsdag, woensdag en donderdag in de zaal aan de Joh. Postlaan. Zeer snel groeit het aantal leden van de onderafdeling jazz-gym. Voor plaatsingsmogelijkheden, afhankelijk van de graad van gevorderd-zijn, kan men contact opnemen met mevrouw R. Zwijnenburg, Heuvelhof 3 7, tel. 5025. WADDINXVEEN Vorige week donderdag speelden zowel het eerste als het derde team van de Waddinx veense Schaakvereniging (WSV) hun eerste wedstrijd voor de competitie van de Rotterdamse Schaakbond, in respectievelijk de 2e en 4e klasse. Ook de tegenstanders waren van de zelfde club, nl. Schiebroek/Westen Regina (2e en 5e team). Het eerste team verloor ondanks pit tige tegenstand met 6 1/2 - 3 1/2. Joosten wist aan het eerste bord, met zwart spelend, een schijnbaar verlo ren stand te verbeteren en daarmee een remise uit het vuur te slepen, maar Van Déelen kon het met zijn eerste aanval op de koningsvleugel niet bolwerken tegen het geschut van zijn tegenstander op de damesvleu- gel. W. van Oort wist met goed spel kwa liteitswinst te verkrijgen en deze in een verdienstelijke winst om te zet ten. Ellers, J. v. Oort en Oosterlop moesten echter hun meerdere in hun tegenstanders erkennen. Smitskamp kwam met zijn tegenstander remise overeen en Kardol won zijn partij te gen de veteraan Mw. Roodzant en daarmee was de stand 3-5. Analyse van de partijen van Bloem en Kraan wees uit, dat er geen 2 punten meer door WSV te halen waren, zo dat na enig handjeklap besloten werd de partij van Kraan op remise te hou den en de partij van Bloem verloren te geven. Bij WSV III werden vooral de vier bo venste borden door hun tegenstan ders overspeeld. Ket, Torenbeek, De Schrijver en De Vries moesten de vlag strijken en ook V.d. Ree aan het 8e bord legde zijn koning te ruste. De eer werd gered door de winst van Bregman en De Bock en de remise van P. v.d. Heide. ONDERLINGE Voor de onderlinge competitie den nog 8 partijen gespeeld, waarvan de uitslagen waren: Littooy - Assche- man 0-1; Besemer - Claassen 0-1, Struik - V.d. Berg 1-0, Ritter - V. Sandijk 0-1, Mw. Sleenland - Kleiweg 0-1, Goor - Nekeman 1/2-1/2 Pon- sioen - Muit 0-1; V.d. Eyck - V.d. Starre 0-1 de afgebroken partij van Struik tegen V.d. Starre werd door de laatste gewonnen gegeven. Stand aan kop: 1. Smitskamp, 2. V. Deelen, 3. Kardol, 4. Asscheman, 5. Kraan. WADDINXVEEN De Waddinx veense tafeltennisvereniging Kwiek sloot de derde competitieronde af met 7 winnen de, 7 verliezende en 3 gelijkspelende teams. Kwiek 1 behaalde zijn le wedstrijd punt door tegen het nog ongeslagen Ilac 2 5-5 te spelen. R. Verboom was onverslaanbaar. J. Brand behaalde 2 overwinningen. Kwiek 2 verloor z’n eerste wedstrijd met 8-2 tegen Ilac 4, maar blijft met 3 wedstrijd- punten goed in de race. Kwiek 3 behaalde zijn eerste puntje tegen Smash 4: 5-5. H. Bloks won 2 sets, W. v. Wageningen en R. den Haan ieder 1 set. Het dubbel was ook voor Kwiek. Kwiek 4 won, na 2 eerdere nederlagen, tegen Ilac 5 met 7-3. H. Simons, R. Daalhof en A. Berckenkamp wonnen ieder 2 keer, terwijl het dubbel eveneens gewon nen werd door Herman en Adrie. Kwiek 5 won van Eldos 3: 7-3. G. Vermans won weer 3 keer, debutant in de seniorencompetitie E. Slappen del en H. v.d. Drift wonnen 2 keer. Kwiek 6 is nog ongeslagen; nu werd met 6-4 gewonnen van Ilac 9. J. Ster ke en R. Kappé waren goed voor 2 zeges, C. v. Brero won 1 keer. Het dubbel, door Rob en Carl gewonnen, was dus erg belangrijk. Kwiek 7 komt moeilijk in z’n speelritme. Nu werd van het sterke Ilac 6 verloren: 2-8. W. de Wit scoorde tegen. Kwiek 8 verloor op het nippertje van BTTV-2: 6-4. Spannend was het wel, daar veel partijen in de derde game beslist werden, helaas te vaak in het nadeel van Kwiek. Kwiek 9 won met 6-4 van Vrienden schaar 30. L. Post was in een goede vormen won 3 sets, C. Scharro en L. den Duik wonnen ieder 1 keer. Het gewonnen dubbel geeft ook hier de doorslag. Kwiek 10 verloor z’n eer ste wedstrijd tegen BOK 10: 4-6. Ook hier veel partijen in de derde game beslist. Kwiek 11 verloor kansloos van het sterke IJsselvogéls 2: 0-1-. Kwiek 12 won z’n eerste wedstrijd met 9-1 te gen Ilac 20. T. Hiemstra en H. Smit wonnen alles, M. Prins behaalde 2 zeges. Kwiek 14 speelde gelijk te gen OTTV 5. H. Spierings won 3 keer, G. v.d. Torren 2 keer. Kwiek 15 won z’n eerste wedstrijd: 10-0 tegen Gouda 14. A. Slagt J. Slagt en D. Walraven zorgden voor dit succes. Kwiek 16 verloor van BOK 7: 2-8. Kwiek 17 blijft winnen. Dit keer met 8-2 van Ilac 17. K. van Rijn won 3 sets, D. Lekx en D. van Dijk scoorden’2 keer. Het zeer aanvallend ingestelde De Zwervers liet blijken niet voor één punt naar Waddinxveen te zijn geko men. De ploeg zette Be Fair snel onder druk en gaf Be Fair geen gele genheid om het balletje rond te spelen. De Zwervers jaagden op el ke bal, wat vooral Bert de Wilde pro blemen opleverde. Be Fair hield zich echter met de geroutineerde Wim Bron aan het hoofd goed staande. Na zo’n kwartier spelen was De Zwervers wat uitgewoed en kon Be Fair iets terug doen. René v.d. Wilk trok in een snelle rush langs de lijn naar voren. Zijn strakke schot ging net over. Een actieve Kees Verbree pikte de bal af en plaatste die naar Nick Oosterlee, welke zich echter vastliep in de solotoer. Vervolgens kwam René weer op drift. Hij werd echter (te) stevig af gestopt Alfred de Jong probeerde met een dieptepass Kees Verbree te bereiken, echter iets te.scherp. De keeper onderschepte. Toen kwam echter de grootste kans voor Be Fair. Piet Koele legde de bal panklaar neer voor Kees Verbree. Jammerlijk miste Kees daarop de bal. waarmee de tot nu toe enige uitge speelde kans was verloren. Hierna kwamen De Zwervers weer aan bod.' De nr. 6 passeerde bijna de complete achterhoede. Kees Verhoef was echter op z’n post en voorkwam een doelpunt. N’a nog enkele kleine kansjes voor de actieve Aart Bos brak de rust aan met 0-0. De tweede helft was een kopie van de eerste. Twee goed willende ploegen, die soms knap voetbal lieten zien, maar bij de 16-meter lijn alle crea tiviteit verloren om het af te ronden. De wedstrijd ebde weg. Door de “Bagger-Beugels” en het meezingen de publiek werd wel geprobeerd de wedstrijd meer leven in te blazen, maar het lukte niet. Vijf minuten voor tijd moest Bert de Wilde gebles seerd uitvallen. Hij werd vervangen door Ron Coppejans. Ron probeerde met inzet en energie de boel weer op gang te brengen en zowaar: Er kwam weer leven in. Erik Plaisier probeerde het met een afstandschot, net over de kruising. René legde de bal prachtig terug op Ron: net naast. Ook De Zwervers probeerde een schot op het doel. Kees pakte de bal echter bekwaam. Peter Konijn, met veel inzet spelend, gaf de bal knap door aan Ron, die doorzette en Kees Verbree lanceerde die echter uit- gleedt. De stand bleef 0-0. Geen van beide elftallen verdiende ook de over winning. Het was jammer voor het talrijke publiek en “De Bagger- Beugels” dat hun enthousiasme niet bekroond werd met doelpunten en een overwinning. Na afloop was het toch feest in de kantine waar de loterij-actie “Zon licht” van start ging. De hoofdprijs, de auto, stond in de kantine te pron ken en verleidde velen een lot te be stellen. Onder het sprankelend optre den van de “Dolly Dots” en de dis cotheek “Alfredo” werd de lichte

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 17