20 Bestuurders Auto laten staan Zangavond in Waddinxveen hadden te veel op: Kleuterschool ’t Hazeveld Waarom gaan tarieven van onroerend-goedbelasting per 1 januari veranderen? weer open met 8 leerlingen De Bonkelaar Dinsdagavond 2 november De Voorn J. P. de Bruyn kwart eeuw Stijldansen! Old Classic Zaterdagmorgen kinderfilm in I bij Visser Zn. School voorlopig jaar lang onder nieuwe leiding Jan Donkers op schrijversavond Modeshow in het Anne Frank-centrum POLITIENIEUWS WADDINXVEEN 4 F 5 4 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 20 OKTOBER 19X2 te sluiten. B. en W. kwamen daarop terug, omdat sluiting van dc school allerwege op verzet stuitte. WADDINXVEEN De openbare kleuterschool ’t Hazeveld, die aan de Kerkstraat is ondergebracht in het gebouw van de Jan Ligthartschool, is - zoals reeds is bericht - weer open gegaan. Dit als gevolg van een besluit van het college van Burgemeester en Wethouders, dat aanvankelijk de Waddinxveense gemeenteraad had voorgesteld deze kleuterschool wegens gebrek aan leerlingen De in Waddinxveen optredende zangeres Reinata Heemskerk. De zilveren speld van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland voor jubilaris J. P. de Bruyn. Links Joh. Visser sr. en rechts Joh. Visser Jr. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). De op de schrijversavond in De Bonkelaar aanwezige Jan Donkers. WADDINXVEEN De belangrijkste g de onroerend-goedbelasting (OGB) well het eerst werd geheven in 1976. D< grenzen) gerechtigd de totaalopbreng: bepalen. Echter onder de voorwaardc evenredig moeten zijn aan het economise verkeer. Om de belasting dus volgt heffen moét er een norm gevonden worden die de dingen tussen de diverse panden zo j De wet laat twee mogelijkheden toe: Eén methode is elk pand te laten ta xeren op eenzelfde moment. Een an dere methode is de begaanbare op pervlakte van een pand als maatstaf te nemen en door middel van correc tiefactoren de verschillen in prijs per begaanbare m2 zoveel mogelijk te be naderen. en 1 Gouda, de neel, een grootscheepse alcoholcontrole gehouden totaal 12 Bloedproeven afgenomen en 20 rijverbe WADDINXVEEN In de Waddinxveense Ontmoetingskerk geeft het Gereformeerd Kerkkoor “Dient den Heer” uit Waddinxveen dinsdagavond 2 november om acht uur het haast wel ieder jaar traditioneel terugkerende concert, een zangavond onder het mot to “Alles wat ademt love den Heer”. Aan deze avond verlenen medewerking het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem, welk koor in een recordtijd is uitgegroeid tot on geveer 80 leden en dat wordt gedirigeerd door Adriaan Verhoef, de alt Reinata Heemskerk, de organist Ben Kramer en een bla zersensemble van de harmonie - geleid door G. de Knegt. WADDINXVEEN De Waddinxveense rijkspolitie heeft in dc nacht van zaterdag 16 en zondag 17 oktober tussen middernacht half vijf ’s morgens in samenwerking met de gemeentepolitie Koninklijke Marechaussee te Gouda en douaneperso- l Er werden m rijverboden opgelegd. jemeentelijke belasting is ke in Waddinxveen voor e gemeente is (binnen zekere jst van die belasting zelf te len. Echter onder de voorwaarde dat de belastingaanslagen evenredig moeten zijn aan de waarde van het onroerend goed in 1 ;ens de regels te waardeverhou- goed mogelijk benadert. recordtijd is uitgegroeid Adriaan 1 t Ben Kramer en een bla- toncordia” uit Waddinxveen, ■A de tober uur. den-Holland opgespcid en de daarbij behorende plak en oor konde uitgereikt. Van het bedrijf ontving devrij- aan Daarnaast uitkeringen en andere gemeentelijke inkomsten, waarboven op nog de extra lasten komen bij voorbeeld door toename van het aan tal verstrekte sociale uitkeringen tot een verhoging van de OGB-tarieven met 4 procent, om ook in 1983 een sluitende begroting te bereiken. VERDELING De OGB wordt zowel van eigenaren als van gebruikers (huurders, pach ters, etc.) geheven. Voor al diegenen die tegelijk eigenaar en gebruiker zijn (de eigen-woningbezittërs) maakt de verdeling naar eigenaar of gebruiker niets uit. Zij betalen in totaliteit. Voor de meeste bedrijven maakt een en ander ook niet uit. Voor huurders en pachters is de verdeling van de heffing over gebruikers en eigenaren wel van belang. Gezien het feit dat door de herver deling van de belasting wegens de ge wijzigde waardeverhoudingen, vooral de eenvoudige (huur-)woningen extra worden belast, heeft het college be sloten aan de raad voor te stellen om de eigenarenbelasting sterker te ver hogen dan de gebruikersbelasting. De extra lasten van de economisch meest kwetsbaren wordt daardooi' enigzins gematigd. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 23 oktober om acht uur houdt de Waddinxveense stijldansvereniging The Old Classic in de grote zaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad 1 weer een gezellige dansavond. “Er kan gedanst worden op platen van de vereniging en als u vindt dat u leuke platen heeft, waarop gedanst kan worden, neem deze dan gerust mee”, aldus W.P. de Lange van de stijldansvereniging The Old Classic. De avond is open voor iedereen en bepaalde kleding is niet verplicht. teronderwijswet. Deze ontheffing is vanmiddag (woensdag) al besproken in de raadscommissie voor de onder wijszaken en zal behandeld worden in de gemeenteraadsvergadering van vrijdagmiddag 29 oktober. Kaarten voor deze avond zijn a f. 6,— verkrijgbaar bij de leden van de ko ren en aan de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. Dient-den-Heer-voorzitter R. Jannes in het programmaboekje over de Waddinxveense zangavond: “Dit jaar willen wij u een programma aanbie den met het thema: “Alles wat ademt love den Here”. Zo hoort het te zijn in ons leven, maar daar ont breekt het nog wel eens aan in ons dagelijks doen. Toch willen wij sa men met U als bezoekers die eer zingent aan Hem brengen die ons zo getrouw wil zijn.” Donkers wordt wel gezien als de re gistrator van het leven van de huidige dertigers. Het ‘moderne leven’ met relatieproblemen in alle mogelijke schakeringen wordt door de afstan delijke toeschouwer Donkers be schreven op een manier die past bij het intellectueel-academisch milieu waarin de verhalen spelen. Zijn cri tici verwijten hem een al te plechtsta tige Reviaanse stijl, die bovendien de sporen zou dragen van zijn verleden "s sociologiestudent. WADDINXVEEN Jan Donkers is samen met Remco Campert en Cees Nooteboom aanwezig op de vrijdag avond 22 oktober om acht uur in het Waddinxveense jeugd- en jongeren centrum De Bonkelaar te houden schrijversavond van de muziek- en theaterwerkgroep De Spintol. Op de ze zeer bijzondere avond zullen de drie auteurs voorlezen uit eigen werk en met het publiek discussiëren. Voor een overzicht van de werken van genoemde schrijvers kan men te recht in de openbare bibliotheken van Waddinxveen en Boskoop, waar een stand in ingericht met een groot deel van de door hun geschreven boe ken. JAN DONKERS (1943) Jan Donkers is erg terughoudend in het publiceren van literair werk. In tijdschriften (Revisor-Avenue) gepu bliceerde verhalen vindt hij vaak pas na grondige omwerking geschikt voor zijn bundels. WADDINXVEEN - Zondag werd de tweede wedstrijd voor de herfst- competitie van het hengelsporthuis De Voorn gehouden. Er werd gevist aan de Zuidkade in Waddinxveen. Het aantal deelnemers bedroeg 65 de vangst was redelijk. De uitslag was als volgt: 1. W. v.d. Wal 3680 gr., 2. P. Dorresteijn 3500 gr., 3. J. Ottevanger 3020 gr., 4. A. Poeze 3000 gr., 5. W. Houtman 2640 gr., 6. J. Klop 2560 gr., 7. A. Groeneveld 2530 gr., 8. J. de Zwart 2430 gr., 9. L. de Zwart 2320 gr., 10. A. Muller 2230 gr. Met nog één concours voor de beog is de stand aan de kop: 1. J. Ottevan ger 8 klassementspunten, 2/3. J. de Zwart en W. v.d. Wal 12 kl.pnt., 4/5. P. de Brok en J. Klop 14 kl.pnt. De derde en laatste wedstrijd wordt ge houden aan de Noordkade in Wad dinxveen op 7 november a.s., aan vang 08.00 uur. De gemeenteraad wist in zijn verga dering van woensdagavond 1 sep tember het college - na uitvoerige dis cussie met diverse schorsingen - te bewegen het voorstel tot opheffing van de kleuterschool in te trekken voor een nader onderzoek. Op grond van dit onderzoek, ingesteld door een commissie ad hoe bestaande uit ver tegenwoordigers van de vijf in de ge meenteraad vertegenwoordigd^ poli tieke partijen, kondigde burgemees ter C.M. van der Linden in een twee weken geleden in de raad afgelegdé verklaring aan dat “de draad weer zal worden opgenomen om zo spoedig mogelijk te komen tot het weer fei telijk functioneren van de kleuter school ‘s Hazeveld.” BRIEF In een vorige week woensdag ver stuurde brief aan de gemeenteraad delen Burgemeester en Wethouders mee dat de heropening van de school wel betekende dat de huidge hoofd- WADDINXVEEN Dc kinder film “Pete en Elliot, de draak” draait zaterdagmorgen 23 ok tober om half elf in het Wad dinxveense jeugd- en vrijetijds centrum De Bonkelaar. Deze film voor kinderen vanaf 6 jaar duurt tot half één en is toegan kelijk tegen betaling van twee gulden. “Pete en Elliot, de draak” - een mengeling van teken- en gewo ne film, die zeer het bekijken waard is - gaat in het kort over het volgende: Dc 9-jarige Pete ontvlucht op een nacht zijn na re pleegouders. Hij doet dit op de rug van de draak Elliot, die niet alleen kan vliegen, maar zich zelf ook onzichtbaar kan maken. In het vissersdorpje waar Pete en de draak Elliot aankomen, wordt Elliot ervan beschuldigd de oorzaak te zijn dat er zo weinig vis wordt gevangen. De bevolking wil de draak gevan gen nemen. Er volgen vele spannende avonturen die geluk kig weer goed aflopen. leidster mejuffrouw C.C. Blonk - op wier functioneren zowel in de ge meenteraad als in de raadscommissie voor de onderwijszaken ernstige aan merkingen zijn gemaakt - de toegang tot de school is ontzegd op grond van artikel 30 van de Kleuteronderwijs- wet. Het college heeft mevrouw E.W. van Leeuwen-Hageman, een aan de Nicolaas Beetslaan 80 wonende kleu- terondewijzeres, die op wachtgeld stond, belast met de leiding van de school. B. en W.: “Tot deze maatregelen zijn wij overgegaan nadat 8 kinderen wer den aangemeld voor onmiddelijke plaatsing en 2 kinderen voor plaat sing in de loop van de komende maanden. Wij hebben o.m. de ouders laten weten er naar te streven de school onder de nieuwe leiding mi nimaal één jaar te laten voortbestaan. Het zal duidelijk zijn dat mogelijk van hogerhand maatregelen kunnen worden genomen die dit onmogelijk gezel een gouden horloge en bloemen, terwijl er ook ca deaus kwamen van de mede werkers. Dc heer Visser be dankte zijn medewerker, met wie hij 15 jaar lang samen was opgetrokken, voor de prettige samenwerking en beschreef hem als een goed en correct werk leverende schilder en be hanger, die altijd voor ieder een klaar staat en bij de klan- ten erg gewild is. De gemeènte Waddinxveen heeft in 1975 voor de laatste methode, opper- vlakte-maatstaf genaamd, gekozen. Van het gehele bestand aan onroe rend goed in Waddinxveen zijn de begaanbare oppervlakten (begane grond, verdieping, zolder, schuur, kelder etc), opgemeten en vastge legd. Wijzigingen daarin worden ieder jaar bijgewerkt Ook het bouwjaar van elk pand is bepaald. Gedurende de controle werden alle invalswegen van Waddinxveen sloten. Enkele honderden weggebrui kers werden gecontroleerd. 229 Weg gebruikers bleken .alcohol te hebben gebruikt en moesten blaastesten on dergaan. Totaal 20 automobilisten werden rijverboden opgelegd en moesten hun voertuigen laten staan. Twaalf bestuurders verkeerden zoda nig onder invloed van alcohol, dat van hen bloedproeven werden afge nomen. Voor nader technisch onderzoek wer den een bromfiets, een personenauto en een vrachtauto uit het verkeer ge nomen en naar het politiebureau overgebracht. Voorts werden 5 perso nen bekeurd terzake ondeugdelijke verlichting; een aantal bestuurders voor het niet dragen van de autogor del; 1 automobilist bleek niet in het bezit van een geldig rijbewijs, 2 auto mobilisten werden bekeurd daar zij illegaal op “gas” reden; 1 persoon werd bekeurd wegens overtreding van de Rijtijdenwet. Een 40-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn werd aangehouden, daar deze stond gesignaleerd voor f. 300,— geldboete. Na betaling werd de man heengezonden. ILLEGAAL TRANSPORT Op vrijdag 15 oktober stuitte een sur veillance van de Waddinxveense rijks politie op een zogenaamd “breed” transport. Een vrachtauto, beladen met een boot, reed over de Juliana van Stolberglaan. De vrachtauto, een De toegang is gratis en aan iedere be zoekster zal een kopje koffie worden Ongeboden. Geshowd zal worden een volledige damesmode, zoals ja ponnen, rokken, blouses, mantels enz. in de maten 38 tot en met 52. v nieuwe damesmode wordt aange- oden tegen zeer redelijke prijzen. Ue show wordt verzorgd door dames mode “Monique” uit Waddinxveen, ootermeer en Maassluis. De zaak Monique” is in Waddinxveen geves- ^gd op de Passage. Het Gereformeerd Kerkkoor Dient den Heer zal worden geleid door Siem Cok. Op deze avond zullen de koren ook gezamenlijk twee liederen ten gehore brengen. Dit jaar zal de alt Reinata Heemskerk als soliste optre den. Verder werkt mee een voor dat doel samengesteld blazersensemble van de harmonie “Concordia” onder leiding van G. de Knegt. Als laatste zal de virtuose pianist/or- ganist Ben Kramer, de vaste begelei der van het organiserende koor, zo wel de soliste als de beide koren be geleiden en ondersteunen op de voor hem zo bekende wijze. Zelf zal hij nog een improvisatie ten gehore bren gen maken; wij denken hierbij ook aan eventuele terugkeer van mevrouw Blonk als gevolg daarvan”. De gemeente gaat intussen bij de mi nister van Onderwijs en Wetenschap pen een verzoek indienen om onthef fing van de verplichting tot ophef fing van de kleuterschool per 1 augustus 1983. Deze verplichte op heffing wegens een te gering aantal kleuters en bedoelde ontheffing zijn geregeld in artikel 11 van de Kleu- WADDINXVEEN - In het Boskoopse hotel Neuf is vori ge week donderdagavond het 25-jarig dienstverband van de Waddinxvener J.P. de Bruyn (40) van de leplaan bij de fir ma Visser en Zn. aan de Dorp straat gevierd. De jubilerende schilder en behanger kreeg uit handen van zijn patroon Joh. Visser sr. het zilveren speldje van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Mid- volgt dat de tarieven welke per “be- lasting-vierkante-meter” worden ge heven, gemiddeld met 14 procent moeten stijgen. Daardoor blijft de to- taalopbrengst in geld gelijk. De exacte verhogingen of verlagingen per pand zullen de inwoners pas uit de aanslag 1983 blijken. BELASTINGVERHOGING Het bovenstaande betrof de herver deling van het in 1982 geheven to taalbedrag van f. 3.420.000, onroerend-goedbelasting. dwingt de terugloop van uit het gemeentefonds Waddinxveen Evenals vorig jaar wordt ook dit jaar weer een mo deshow gehouden in het Anne Frank- centrum te Waddinxveen. De show wordt gehouden op maandag 25 ok tober en begint ’s morgens om 10.00 trekker-oplegger-combinatie, bleek te afge- breed en te hoog beladen te zijn. De - chauffeur was niet in het bezit van een ontheffing voor dit transport. Tegen de chauffeur en de opdracht gever is proces-verbaal opgemaakt. UIT VERKEER GENOMEN Op zaterdag 16 oktober werd een personenauto uit het verkeer geno men gezien de bijzonder slechte staat, waarin deze verkeerde. De auto zal aan technisch onderzoek worden onderworpen. DIVERSE OVERTREDINGEN Bij enkele kleine controles werden 6 verkeersdeelnemers bekeurd ter zake ondeugdelijke verlichting; 3 Fietsers werden bekeurd daar zij het verplichte fietspad niet volgden. 4 Automobilisten parkeerden hun voer tuigen onjuist en kregen daarvoor een “bon”. DIEFSTAL/INBRAAK De afgelopen week werd 1 keer aan gifte gedaan van diefstal van een fiets. Drie rijwielen werden terugge vonden. Eén kon aan de eigenaar worden teruggegeven. Tussen vrijdag 8 en zondag 10 okto ber werd ingebroken in de school voor LHNO aan de Esdoomlaan. Een drankautomaat werd geforceerd en de geldcassette geleegd. Verder werd een boormachine ontvreemd en een geldkistje geleegd. Op maandag 11 oktober werd aan gifte van een inbraak in de sporthal “de Sniep” gedaan. Een raam bleek te zijn geforceerd. Er werden 8 fles sen drank, totale waarde ca. f. 50,— ontvreemd. Op donderdag 14 oktober werd ont dekt dat er was getracht in te breken in een woning aan de Meidoom- straat. Men is de woning niet binnen geweest en er is niets ontvreemd. VERNIELINGEN Ook de afgelopen week werden weer een aantal vernielingen geconsta teerd; De Savornin Lohmanschool (Lindengaarde) was ook het doelwit. Een deur en een ruit werden met een viltstift beklad. Op maandag 11 ok tober werd ontdekt, dat op een auto, welke nabij het Papaverveld stond ge parkeerd, was gekrast. Drie ruiten van een tuinderskas aan de Sniep- weg werden vernield. Deze waren in gegooid met een stuk ijzeren pijp. Op vrijdag 15 of zaterdag 16" oktober werd een personenauto nabij de Al- pherbrink met een scherp voorwerp bekrast. TANKEN ZONDER BETALEN Op woensdag 13 oktober werd door de bestuurder van een BMW-per sonenauto voor f. 99,— benzine ge tankt bij het pompstation langs de Rijksweg 12. Zonder te betalen reed de bestuurder door. De man werd verder op de rijksweg klem gereden en naar het politiebureau te Wad dinxveen overgebracht. De bestuurder, een 26-jarige Hage naar. was tevens in het bezit van een hoeveelheid heroine. Deze hoeveel heid is inbeslaggenomen. Zijn auto werd voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen, daar het voer tuig diverse technische gebreken ver toonde, zoals totaal versleten rem- blokken. Het kentekenbewijs is inge vorderd. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt. AANRIJDINGEN Op zondag 10 oktober vond er een eenzijdig ongeval plaats op de Hene- gouwerweg in de bocht nabij het ge maal. Een automobiliste nam de bocht, doch vergat het stuur terug te draaien, waarbij zij een bermpaaltje raakte, de weg als het ware over schoot en tegen de vangrail tot stil stand kwam. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Op woensdag 13 oktober omstreeks 12.25 uur raakte een 17-jarige Wad- dinxveneense bromfietser ernstig ge wond aan een voet, toen hij, rijdend op de Kanaalstraat nabij de Passage geen voorrang kreeg van een auto mobilist. De bromfietser moest wor den opgenomen in het ziekenhuis te Gouda. Op vrijdag 15 oktober om 08.30 uur verleende een van de Willem de Zwij- gerlaan komende automobilist geen voorrang aan een van rechts naderen de en op de Noordkade rijdende automobilist. Een aanrijding volgde met gevolg, dat de aangereden perso nenauto op diens beurt tegen een ge parkeerd staande auto tot stilstand kwam. Lichte materiële schade ont stond bij dit ongeval. Op woensdag 13 oktober om 12.00 uur werd in de Dorpstraat een lan taarnpaal aangereden. Aan de hand van een door een getuige opgeno men kenteken kon de bewuste be stuurder, die zich na het ongeval snel uit de voeten maakte, door de rijks politie te Pijnacker worden aange houden. Dezelfde dag werd in de Pr. Alexan- derstraat een geparkeerd staande per sonenauto aangereden. De bestuur der, die dit ongeval had veroorzaakt, stapte uit, bekeek de schade en ging vervolgens weg. Attente getuigen meldden dit aan de politie, waarna de veroorzaker kon worden benaderd. Op donderdag 14 oktober omstreeks 19.50 uur werd een in de Dorpstraat geparkeerd staande personenauto, merk Ford, aangereden, waardoor de buitenspiegel brak eneen portier werd beschadigd. De veroorzakende bestuurder heeft zich tot op heden niet gemeld. CORRECTIEFACTOREN In 1975 is een drietal correctiefacto- ren gekozen, welke gezamenlijk per pand toegepast, tot resultaat hadden dat ook door middel van de opper- vlakte-maatstaf de waardeverschillen welke er tussen de diverse panden bestaan, goed werden benaderd. De gekozen correctiefactoren zijn: factoren voor aard en soort ge bruik van het onroerend goed (ver schil tussen bijv, vrijstaande woning, hoekhuis en tussenwoning, alsmede verschil tussen woningen en kanto ren, bedrijfsgebouwen, zwembad etc) factoren voor de ligging (bijv, het zelfde huis zal meer waard zijn als het gunstig gelegen is aan bijv, een singel, of in een andere wijk) factoren voor de kwaliteit (aange nomen is dat elk pand door het ouder worden in waarde daalt). VERSCHILLEN In de praktijk zijn er echter verschil lende prijsontwikkelingen opgetreden in de verschillende categorieën onroe rende goederen. De prijsontwikkeling sinds 1975 van agrarische panden kan geheel afwijken van die van kleine woningen of van kantoren. Daarom schrijft de wet voor dat die onderlin ge verhouding periodiek (minimaal eens per 5 jaar) wordt getoetst en dat de factoren overeenkomstig de uit slag van die toetsing worden bijge- steld. Daardoor wordt het belasting bedrag weer evenredig naar de waar deverhouding verdeeld. In de afgelopen jaren is de onroe- rend-goedbelastingverordening tel kens op ondergeschikte punten bijge steld. Uit de uitspraken van de be lastingrechter is inmiddels duidelijk geworden dat deze periodieke bijstel ling zodanig dient te zijn dat voor alle panden wordt voldaan aan een zo goed mogelijke benadering van de waardeverh ou dingen ONDERZOEK Aan het Bouwcentrum te Rotterdam is opgedragen om de Waddinxveense situatie te toetsen. Dit is in de zomer van 1982 gebeurd. Het rapport van het Bouwcentrum leidt globaal tot de conclusie dat de geldende verorde ning als volgt dient te worden bijge steld (in grote lijnen weergegeven). oudere woningen en oudere buur ten zijn thans te laag gewaardeerd. de vrijstaande woningen worden over het algemeen te hoog gewaar- déerd. de liggingsfactoren lopen te ver uit een. overigens benatfert het samenstel van factoren de onderlinge waarde verhoudingen tussen de woningen goed. bedrijfsgebouwen worden in het al gemeen, in de huidige waardeverhou dingen in het economisch verkeer te hoog gewaardeerd, mede veroorzaakt door het feit dat in de nieuwbouw goedkopere bouwmethoden voor de ze sector zijn ontwikkeld. Dit heeft dalingen van 15 procent tot 40 pro cent tot gevolg. Vervolgens geeft het Bouwcentrum aan op welke wijze door wijziging van correctiefactoren de afwijkingen kunnen worden rechtgetrokken. BEGROTINGSEVENWICHT In het systeem van de OGB-bereke- ning, zoals dat in Waddinxveen wordt toegepast, betekenen voorgaande aanbevelingen van het Bouwcentrum (die door het college van Burgemees ter en Wethouders zijn overgeno- Jnen), dat een aantal correctiefac toren (vermenigvuldigingsfactoren) moeten worden gewijzigd. Er gaan méér factoren omlaag dan dat er fac toren omhoog gaan. Dat heeft tot resultaat dat het aantal “belasting- vierkante-meters” daalt. De gemeente dient echter, om haar begroting in evenwicht te houden, hetzelfde totaalbedrag te ontvangen (vóór belastingverhoging f. 3.420.000,— per jaar). Daaruit

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 7