Pianorecital raadhuis de 20-jarige Cormula’s Hoorzitting in Waddinxveners klagen over gedrag rijkspolitie gewaardeerd Open huis in opgeknapte Brugkerk en Het Anker weer in gebruik worden genomen en door de kerkvoogdij van de Centrale Hervormde Gemeente worden over gedragen aan de kerkvoogdij. Daarna is er tijdens een tot ‘s middags vier uur durend open huis het weer opge knapte kerkgebouw en het daarin aanwezige gerestaureerde pijporgel te bezichtigen, evenals het vernieuwde en uitgebreide gebouw Het Anker. Dit voor het kerkewerk gebruikte ge bouw is al weer enige tijd in gebruik, de eerste kerkdienst in de Brugkerk wordt zondagmorgen gehouden. De Vitaminebron geopend BRUGKERK Afscheid van HET ANKER Crash draait in De Bonkelaar Zaterdag van 1E00 tot 16.00 uur Vrijdag WNF- winkeltje in de Rabobank Agenda Goudse Bioscopen THALIA J. v. d. Boon Waddinxveen Nipte zege van Florida Zelfbeschermings- ploeg W’veen "Ga niet zonder getuigen naar Mozartlaan" I als speelde als toegift ‘I have got a Thyth t X De nagerestaureerde hervormde Brugkerk voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 OKTOBER 1982 Zaterdagavond in AF-centrum Feestavond van WADDINXVEEN - In de afgelopen tijd hebben een aantal Waddinxve ners contact opgenomen met het weekblad voor Waddinxveen om te kla gen over het optreden van de plaatselijke rijkspolitie. In de eerste plaats kennen we het verhaal van de aan de leplaan 114 wonende heer L. Hon- koop, die voor het om principiële redenen niet betalen van een geldboete' werd ingesloten in een cel van het politiebureau aan de Mozartlaan en het daar maar één nacht en een dag heeft uitgehouden in verband met de naar zijn mening sterk te wensen overlatende behandeling die hem deed beslui ten de geldboete alsnog té betalen. In de tweede plaats stelde mevrouw M. Vos-van Eeteren van de Jan Dorrekenskade-Oost 82 ons in kennis van het feit dat naar haar mening het Waddinxveense politiebureau beter niet zon der getuigen betreden kan worden. aan de Kerkweg-Oost ziet er weer heel mooi uit. (Foto: Weekblad WADDINXVEEN ‘Knap pianospel van Ronald Brautigam’ schrijft Helen Weerdenburg in de Goudsche Courant, terwijl Peter van Muijen in het Alphens Dagblad aan het papier toevertrouwd: ‘Brautigam magistraal in Beethoven’. De twee resencenten schrij ven over het vorige week donderdagavond in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis gehouden openingsconcert van de vierde kamermuziekserie, dat werd gegeven door de pianist Ronald Brautigam. Hij speelde werken van Haydn, Beethoven, Rachmani noff en Schumann, en als speelde als toegift ‘I have got a Thythm’ van George Gershwin. IMfc De Vitamineoron aan de Zuidkade is geopend. Achter de toonbank van deze groente-, fruit-, kip- en kaaszaak ei genaar M. Vierstra en zijn assistente. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). I -'ll sr Ufo SCHOUWBURG X I Tijdens deze door het bestuur van Cor mula’s aan de donateurs aangeboden Na die hoorzitting zal de planningsgroep haar advies ten behoeve van het college van burgemeester en wethouders opstel len. CORMULA’S 1. Oubaas van Voorthuizen - mars 2. Jecawi - mars 3. Trompetters met Vrije Baan o.l.v. B. P. Langendam 4. Festival 5. Roodborstje 6. The Youngh Generation 7. Echo du Bois VOORWAARTS 1Mars The Spaceman 2. Moonlight Serenade 3. The Entertainer 4. Mars The Dam Busters 5. Mars Avondale 6. Boogie in the Bandstand 7. Maple Leaf Rag 8. Rock around the clock 9. Mars Hoch Heidechsburg WADD1NXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland is gewijzigd dat de Wad- dinxvener J. van der Boon is be noemd tot procuratiehouder/chef ex port bij NKF Kabel BV, Delft. Natuurlijk is hij ook niet kalm gebleven. Maar hij heeft zeker geen geweld ge bruikt. Agenten hebben z'n armen op de rug gedraaid. Een agent die aan kwam lopen pakte z’n gummiknuppel en zei: Af dat ding. Weer Uiteindelijk wordt zij zwaar verminkt wakker in het ziekenhuis en als dan tevens blijkt dat Kim ook haar ge heugen kwijt is geraakt, bij het onge luk,.wordt het onderzoek wat gedaan wordt naar dit voorval er niet gemak kelijker op. Ook het amulet speelt een vreemde rol in het onderzoek, aangezien er een band bestaat tussen Kim en het amulet. Haar auto rijdt inmiddels met duivelse vaart door, op zoek naa de Moordenaar. Tientallen politiewagens worden aan gort gere den. Dwars door vrachtwagens en versperringen heen rammend neemt deze auto wraak op de man van Kim. De man van Kim wordt gespeeld door John Carradine. "Woensdag 29 september ging onze zoon John (21) bij de politie aangifte doen van een gestolen fiets. In het bu reau aangekomen kwam hij niet verder. Hij droeg namelijk een riem met 68 lege patroonhulzen (gekregen van z’n schoonvader in Engeland). Er werd ’’ge vraagd" .de riem af te doen, omdat die onder de vuurwapenwet valt (alsof je met lege hulzen doden kunt maken). Hij weigerde, omdat hij eerstens werd over vallen door deze sommatie en tweedens omdat hij er al langer mee over straat liep en er nog nooit iets van gezegd is. WADDINXVEEN - De Waddinxveense drumband Cormula’s, 6 novem ber 1962 opgericht en dus 20 jaar oud, gaat zaterdagavond 30 oktober in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad een feest geven voor de donateurs van deze muziekvereniging. Aan deze om half acht begin nende avond verlenen medewerking de brassband Voorwaarts én een dis cotheek onder leiding van B. Wildeboer. avond zal een verloting worden gehou den met prijzen van de Waddinxveense middenstand. Giften kunnen worden ge stort op rekening 36.68.00.981 bij de plaatselijke Rabobank. Dit geld komt terecht in de spaarkas voor de aanschaf fing van nieuwe uniformen. De feestavond in het AF-centrum wordt geopend met een optreden van de jubile rende drumband onder leiding van B. F. Langendam. Na de pauze is het de beurt aan de brassband Voorwaarts met diri gent A. Bosch. Het volledige program ma ziet er zo uit: WADDINXVEEN - De groente-, fruit-, kip- en kaaszaak ‘De Vitamine- bron’, die vorige week donderdag morgen aan de Zuidkade 18 werd ge opend, heeft een drukke week achter de rug. De 25-jarige eigenaar M. Vier- stra, die ook een zaak heeft aan de Dorpsstraat in Hazerswoude, heeft hoge verwachtingen van de' in zijn Waddinxveense winkel in de praktijk ‘Een bezoek aan de Brugkerk en Het Anker is de moeite waard. Het is allemaal mooi en heel functioneel geworden. Alles ziet er weer piek fijn uit’, aldus kerkvoogdij-voorz.it- ter G. van Ringelenstein. Hoewel de financiële afronding van de nares- tauratie nog de nodige aandacht vraagt is hij toch bijzonder ingeno men met de afloop van het karwei, dat na de ingebruikname van de Brugkerk op 12 december 1979 ter hand moest worden genomen, omdat de muren gingen bladderen. van het geheel was de van Beethovens sonate f (Appasionata). In dit WADDINXVEEN - Donderdagavond 28 oktober om half acht belegt de ge meentelijke planningsgroep sociaal-cul- turele activiteiten een openbare hoorzit ting in de raadzaal van het gemeente huis. Tijdens die hoorzitting kan iedere ingezetene en elke instelling die sociaal- culturele activiteiten uitvoert zijn of haar mening kenbaar maken over het con- cépt-programma sociaal-culturele activi teiten 1983. heeft hij geweigerd. Toen sloeg die agent midden op z’n voorhoofd. John werd meegesleept naar de balie en is nog menigmaal op z’n hoofd (alleen op z’n hoofd) geslagen tot hij riep: Je krijgt hem. Daarna is hij de cel ingegooid zon der schoenen alsof hij een moordenaar is. Mij n man is na thuiskomst van onze zoon direct mee gegaan naar het bureau. (Hij was en is woest. Van een pak slaag krij gen ze niets als ze het verdienen maar met een stok is een kwalijke zaak). De agenten zeiden dat John geweigerd had de riem af te doen en zich agressief had opgesteld (wie niet). Na veel vijven en zessen had er nog één het lef om te vragen uit welke achterbuurt mijn man kwam. Op 1 oktober is mijn man weer naar het bureau gegaan. Er was toen een groeps commandant die zij 29-9 (de agent die John had geslagen) boven te hebben zien komen met bloed aan zijn mond. Dus John zou geslagen hebben, terwijl 29-9 er een agent was die zei dat John niet had geslagen. Mijn man heeft toen verlangd dat de bewuste agenten hun excuses of hun fout wilden toegeven, maar dat ge beurt natuurlijk nooit. Op 2 oktober om 11.00 uur heeft mijn man weer een onderhoud op het bureau. De groepscommandant verklaarde toen dat er één keer was geslagen met de knuppel. Maar de bedoeling was John z’n arm te raken maar John verweerde zich (terwijl z’n. armen zijn vastgehou den), daarom ging het een beetje mis. Op 30 september heeft John erge hoöfd- pijn, maar dat kan komen van die klap pen. Op 1 oktober gaat hij ook braken. Omstreeks 3.30 uur gaat hij naar de huis arts C. N. Vreeken. Die verwijst hem naar het ziekenhuis. Er wordt een lichte hersenschudding geconstateerd. Op 4 oktober moet hij weer naar het zieken huis komen, naaf dr, Van der Wiel, ze- nuw-neuroloog. Gelukkig is er niets ern stigs, maar hij moet zich wel rustig hou den. Huisarts en artsen in het ziekenhuis vin den het een schande dat is geslagen met een knuppel. En dat is ook waar ik zo van streek van ben. Hij is 21 jaar. We hebben nog nooit op z’n hoofd gesla gen." WADDINXVEEN In het Waddinx veense jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar draait komende zaterdag avond om half negen de sensationele actiefilm Crash. De toegangsprijs be draagt f 4,50. In deze film speelt Jose Ferrer de hoofdrol als een beeldschone Kim Denne. Voor deze Kim Denne begint de ellende in de film al meteen. Ze koopt namelijk voor haar invalide man een amulet. Als zij deze aan haar man geeft als ze thuis komt krijgt ze slaande nizie met hem waardoor ze het huis verlaat. Zij neemt nog wel het amulet mee en bevestigd deze aan haar autosleutels. Ze stapt in haar open sportwagen en scheurt hiermee weg. Even later echter wordt ze aan gevallen door haar eigen, altijd trou we hond. De mening van Helen Weerdenburg in de Goudsche Courant: ‘Met de keuze van de werken voor zijn recital heeft Ronald Brautigam het zich niet gemakkelijk gemaakt. Het pro gramma voreg van hem niet alleen uiterste concentratie, maar ook, vooral bij het werk van L. von Beet hoven, fysieke kracht. Het ‘Allegro’ uit de sonate nummer 59 van J. Haydn klonk levensblij en speels. Het daarop volgende schitte rend gespeelde ‘Adagio cantabile’ was meer ingetogen. Van de sonate opus 57 - apposionate - van L. von Beet- WADDINXVEEN Het Wad dinxveense winkeltje van het Wereld Natuur Fonds (WNF) is konjende vrijdag te vinden in de Rabobank aan de Kerkweg- Oost en daarna op het adres Schielandweg 15 (bezoek daar graag na telefonische afspraak, 01828-8414). “Zoekt u cadeautjes (kleine of wat grotere) voor de komende feestdagen, of wilt u wel eens kijken wat dat winkeltje nu ei genlijk te bieden heeft staat er in een bericht van het plaat selijke Wereld Natuur Fonds. Een vraag die zo wordt beant woord: “Vrijdag 29 oktober vindt u ons met het winkeltje in de Rabobank aan de Kerkweg- Oost te Waddinxveen. U kunt daar dan ook uw bestelling op geven.” “Bent u vrijdag niet in de ge legenheid naar de Rabobank te komen - geen nood! U weet toch dat er, óók in Waddinx veen, een winkeltje van het WNF is? Adres: Schielandweg 15.” WADDINXVEEN - Het standaard- Jeam van de Waddinxveense badmin tonvereniging Florida speelde dit weekend een thuiswedstrijd tegen Terneuzen. De badmintonners boek te een zwaar bevochten overwinning. Erik de Frankrijker leed een vrij ro yale nederlaag. Bert Wijnbergen zag echter kans om de partijen in een knappe partij weer op gelijke voet te brengen. Ook Liesbeth Bergeijk was goed op dreef. Dank zij haar overwin ning in longset kwam Florida op 2-1 voorsprong. Herman Schwiebbe stuitte, niet op onoverkomelijke pro blemen. De basis voor het succes was daarmee gelegd. Schwiebbe/De Fran- kfijker scoorden, het vierde Florida- punt. Toen dreigde het echter mis te gaan. Van Bergeijk/Wijnbergen konden niet in hun ritme komen, waardoor Ter neuzen dichterbij kon komen. Toen vervolgens ook het herendubbel Wijn- bergen/De Frankrijker de slag miste - zij verloren in longset - leek de ploeg toch nog met een gelijkspel ge noegen te moeten nemen. Van Ber- geijk/Schwiebbe moesten alles geven, maar hadden succes. Florida won met 5-3. WADDINXVEEN - Kortgeleden heeft burgemeester C.M. van der Lin den afscheid genomen van de Georga niseerde Zelfbeschermingsploeg van de gemeente Waddinxveen. In 1954 werd de gemeente Waddinxveen in wijken ingedeeld. Voor elke wijk werd een blokploeg ingesteld; daar naast werd een gemeentelijke red dingsploeg ingesteld. De Georganiseerde Zelfbescherming heeft zich jarenlang geoefend in brandbestrijding en het redden van gewonden in het geval van calamitei ten. In de jaren 1967 t/m 1973 werd in kringverband aan diverse wedstrij den deelgenomen waarbij de Wad dinxveense ploeg steeds met goede resultaten uit de strijd kwam. Ook werden in samenwerking met de brandweer oefeningen gehouden en werd door de brandweer instructies gegeven aan de GZB-ploeg. In de loop der jaren werd de Be scherming Bevolking geherstructu reerd. De vorming van een zoge noemde wijkgemeente, met als ge volg een te realiseren uitbreiding van het vrijwillige personeel tot 90 perso nen, kwam in Waddinxveen niet van de grond. Enerzijds kon men niet aan de eis van het aantal vrijwilligers vol doen, anderzijds speelde de leeftijd van de vrijwilligers een rol. In 1980 was de gemiddelde leeftijd van de vrijwilligers 52 jaar. In de jaren ‘70 werden de eerste stappen gezet om de hulpverlening te reorga niseren. Deze reorganisatie is overi gens nog steeds gaande. Het bestaans recht van de GZB werd daardoor steeds meer in twijfel getrokken. Ook op gemeentelijk niveau gebeurde dat, daar zich geen jonge vrijwilligers be schikbaar stelden en het materieel verouderd was. In april 1982 verscheen een circulaire van het Ministerie van Binnenlandse Zaken waarin de opheffing van de GZB per 1 november 1982 werd aan- gekondigd. In zijn afscheidswoord ■dankte de burgemeester de leden voor hun jarenlange inzet. Andere sprekers warden de heer J.C. den Broeder, Hoofd van de Dienst Be scherming Bevolking te Gouda en de heer W.A.J. de Winkel, Hoofd Zelfbe scherming van Waddinxveen. WADDINXVEEN Zaterdagmorgen om tien uur zal met een korte plech tigheid de nagerestaureerde hervorm de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost hoven was er in het ‘Allegro assai’ een zeer contrasterende wisseling van stemmingen. Het ‘Andante con Mo to’ was rustiger, bijna lieflijk. In het derde deel, het ‘Allegro ma non trop- po’ echter brak een hartstochtelijk, stormachtige heftigheid los, die van de pianist volledige inzet in kracht vereiste. Op grootse wijze voldeed hij aan deze eisen. R. Schumann’s sonate nummer twee opus 22 kreeg een mooie melodische ‘Andantino’. Van deze sonate werd de, meestal niet gebruikelijke en zeker niet eenvoudige, oorspronkelijk finale gespeeld.’ De mening van Peter van Muijen .’in het Alphens Dagblad: ‘De pianist Ro nald Brautigam (geb. 1954) heeft binnen het Nederlandse muziekleven al aardig riaam gemaakt. Zijn onmis kenbare talent en virtuositeit geven hem een belangrijke plaats in zijn ge neratie: een generatie die een aan vaardbaar compromis wil vinden tus sen interpretatie en logica van de mu ziek. Zwaartepunt vertolking opus 57 in magistrale werk kon Brautigam zijn hele muzikale waarde kwijt. Natuur lijk is het voor een goed solist in eerste instantie zaak dat hij de mu ziek dusdanig profileert dat de be doeling van de componist zo goed mogelijk overkomt, daarnaast inter preteert hij het werk en geeft er zo een persoonlijk elan aan. Laat ik voorop stellen dat de uit voering fantastisch was, en een genot om naar te luisteren; toch hoort men, en misschien is dat op zich wel inte ressant, dat Brautigam nog niet dui delijk dat gevonden heeft wat hij zoektDat hij echter zoekt pleit alleen maar in zijn voordeel.’ Do. en vr. 8 uur, za. en zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, di. en wo. 8 uur, Bill Murray op het oor logspad in: CADDYSHACK (Waarom zou je de boel glad strijken als je de boel kan op blazen?), a.l. Za. en zo. half twee, wo. half drie, speciaal voor de jeugd de held met het zwarte masker in: ZORRO DE ONTEMBARE, a.l. Thalia ‘special’; vr. 10.15 uur, za. 11.30 uur en ma. 8 uur: DIE BLEIERNE ZEIT, 16 jr. hetzelfde voorgedaan als in de eerste helft van de vorige eeuw toen de ge reed gekomen Brugkerk later in ge bruik moest worden genomen, omdat de kolommen onder het orgel op nieuw moesten worden onderheid. In- het opknappen van de kerk heeft de kerkvoogdij al acht jaar werk gesto ken, want in 1974 begonnen de res- tauratie-gesprekken pas goed. Do., za., ma. en wo. 8 uur: LES UNS ET LES AUTRES (met Geraldine Chaplin, Ro bert Hossein, Nicole Garvia, Ja mes Caen, Jaques Villeret), a.l. Vr. 8.15 uur, zo. 9.15 uur: DE LEEUW BRULT OM SEX, 16 jr. Zo. 4 en 7 uur: PLATVOET AAN DE NIJL (Bud Spencer), a.l. Zo. en wo. 2 uur: THE ARIS- TOCATS (Walt Disney), a.l. fruit-, kip- en kaaszaak in het Brug- centrum ging gepaard met allerlei zeer aantrekkelijke aanbiedingen, waarbij de nadruk werd gelegd op het feit dat verse kip lekkerder is dan diepvries en voordeliger dan ander vlees en.de kwaliteit van de aanwezi ge kaassoorten. Voor de eerste 50 Waddinxveense klanten was er een verrassing. De uit 1838 stammende kerk be schikt nu over nieuwe gestucadoorde muren, waaruit het vocht is verdre ven. Overigens heeft zich nu in feite gebrachte combinatie van artikelen. ‘Je koopt kip en hebt in één winkel de groente die je er bij wilt hebben’, zegt hij in een toelichting. ‘De Vita minebron’ is gevestigd in, het pand waar sinds maart van dit jaar groente en fruithandelaar Jan Tol zijd zaak dreef, maar hij is weer teruggekeerd naar zijn aak in de Bomenwijk. De opening van de nieuwe groente-,

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 33