WADDINXVEEN GEMEENTE BEDANKT!! Show Nieuw Leven Waddinxveen O Brand in woonhuis Bras BV Receptie en koud buffet in café-restaurant De Unie Halve eeuw CBTB Bezwaar tegen niet verlenen van ontheffing 1 RONNY EN DICK DE GRAAF VOLKSGEZONDHEID TELEFOONNUMMERS DIVERSEN SPREEKUREN y VERKEER EN VERVOER MILIEUZAKEN y WELZIJNSZAKEN VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) INZAMELINGEN P VERGADERINGEN iign 111111 5 5 A 4433 4433 01820-15767 01727-4044 070-210001 Modemag. Verbakel Modeboetiek Maya Automobielbedrijf Boonstoppel Wassalon Anja Banketbakkerij De Vlaam Zoveel mensen hielpen ons na de brand van afgelopen zaterdag dat we hen nog niet persoonlijk kunnen bedanken. Daarom nu alvast: Maarten Both Brandweer Waddinxveen G.G.D. Rijkspolitie Fam. Mulder Familie Paling Dokter B. Glazer en verder alle buren, vrienden en kennissen. ORANJELAAN 11 - WADDINXVEEN Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400,2 740 A K Waddinxveen. 4 y-y- j LeEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 OKTOBER 19X2 982 Opening. 01820-16066 010-362244 179 dames (18%) uur Gemeenteraad Vrijdag 29 oktober 1982, aanvang 14.00 uur in het gemeentehuis. Commissie van Bestuur Samenwerkingsschool HAVO/Atheneum Dinsdag 2 november 1982, aanvang 20.00 in de Samenwerkingsschool. Begroting 1983 Schieland. Van 2 november t/m 19 november dit jaar ligt op de afdeling algeme ne zaken van de gemeente ter inzage de begroting 1983 van het Hoogheemraadschap van Schieland. De heer P. van der Heijden te Waddinxveen mag vrijdag 29 oktober van 13.00 tot 18.00 uur op het Kon. Wilhelminaplein evangeliseren, 's Morgens rijdt hij rond met een geluidswagen. Commissie voor de Onderwijszaken Woensdag 3 november 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1 2222 3000 3000 Bijdrage Anjerfonds Het bestuur van het Anjerfonds Zuid-Holland heeft besloten het Fanfarekorps "Concordia" een bijdrage toe te kennen van 4.125,- als tegemoetkoming in de kosten van het uitbreiden van het korps tot een harmonie-orkest. Hoorzitting concept-programma sociaal-culturele activiteiten 1983 Op donderdag 28 oktober a s. om 19.30 uur belegt de Plannings- groep sociaal-culturele activiteiten een openbare hoorzitting in de raadzaal van het gemeentehuis. Tijdens die hoorzitting kan iedere ingezetene en elke instelling die sociaal-culturele activiteiten uit voert zijn of haar mening kenbaar maken over het concept-pro gramma sociaal-culturele activiteiten 1983. Na die hoorzitting zal de planningsgroep haar advies ten behoeve van het college van burgemeester en wethouders opstellen. Bedoeld concept ligt voor belangstellenden, zoals eerder in deze ru briek is vermeld, ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Welzijns zaken. de Waddinxveense aquarium- en ter- rariumvereniging De Gouwe Vis. Deze vereniging toont bakken met siervissen en planten, die zeer zeker het bekijken waard zijn. 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 13 oktober 1982. 3. Gemeentebegroting 1983, hoofdstuk VIII. par. 1 t/m 6. 4. Begroting 1983 van de Samenwerkingsschool voor H AVO/Athe- neum. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben in hun ver gadering van 19 oktober 1982 besloten aan: - Fa. J. de Redelijkheid en Zn., Bloemendaalseweg 18 alhier een Hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en in wer king hebben van een groente- en potplantenkwekerij aan de Bloe mendaalseweg 18; - De heer N. M. M. van Leeuwen h.o. Garage van Nielen, Groens- voorde 90 alhier een Hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een garagebedrijf met sho wroom en een benzinestation aan de Kerkweg-West 1 hoek Dorp straat 47; - De heer M. v. d. Graaf, Stationsstraat 6 alhier een Hinderwetver gunning te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een herstelinrichting voor motorvoertuigen aan de Noordkade 267; - Sliedrecht BV; St. Victorstraat 54 alhier een nieuwe, de gehele in richting omvattende Hinderwetvergunning te verlenen voor een houtverwerkend bedrijf aan de St. Victorstraat 54. De vergunningen en alle daarbij behorende stukken liggen vooreen ieder ter inzage op werkdagen tijdens kantooruren en op maandag avonden van 19.00 tot 22.00 uur tot en met 26 november 1982. De beschikkingen worden van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen deze beschikkingen wordt inge diend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van Bestuur. Binnenhof 12513 AA 's-Graven- hage. -r'. WADDINXVEEN/GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland is nieuw ingeschreven G. A. Bras Onroerend Goed BV, Wad dinxveen. Omschrijving bedrijf: het verkrijgen, vervreemden, beheren en exploiteren van onroerende goederen enz. Maatschappelijk kapitaal f. 175.000, waarvan geplaatst/gestort f. 35.000, Directeur G.A. Bras te Waddinxveen. v - z WADDINXVEEN - Vrijdag 29 en zaterdag 30 oktober houdt de Wad dinxveense pluimvee- en konijnen fokkersvereniging Nieuw Leven in de opslaghal van Van Tol aan het Noordeinde de jaarlijkse tentoonstel ling kleinvee, zoals hoenders, sierdui- ven, konijnen en cavia’s. De expositie is gratis toegankelijk. Er zijn weer veel dieren van verschil lende rassen te bezichtigen. Hieron der bevinden zich het grootste ko nijn, een Vlaamse reus van 16 pond, en het kleinste konijn, een dwerg van 1.000 gram. Keurmeesters gaan nauwkeurig na welke dieren in de prijzen zullen vallen. Gelet wordt dan op de bouw van het dier, de pels en de verzorging. Te zien zijn ongeveer 80 hoenders, 60 sierduiven, 108 konijnen en 6 ca via’s. Op de expositie is ook aanwezig WADDINXVEEN Vorige week woensdagavond heeft de afde ling Waddinxveen van de Christelijke Boeren- en Tuindersbojid (CBTB) in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost het 50- AGENDA 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 7 september 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het doen van een verzoek aan de Minister van On derwijs en Wetenschappen om ontheffing van de verplichting tot opheffing van de kleuterschool 't Hazeveld. 4. Voorstel tot vaststelling van de Afvalstoffenverordening ge meente Waddinxveen onder intrekking van eerder terzake ge nomen besluit dd. 27 januari 1982. 5. Voorstel tot vaststelling van een verordening afvalstoffenhef fing. 6. Voorstel tot vaststelling van een verordening reinigingsrechten (bedrijven). 7. Voorstel tot vaststelling van de "Verordening op de heffing van onroerendgoedbelastingen 1983”. 8. Voorstel tot verhoging van belastingen, tarieven en rechten. 9. Voorstel tot voorziening in vakatures in de Commissie van Be stuur voor de Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum te Waddinxveen. 1(1. Voorstel tót het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan "Zuidkade-Wilhelminaka- de”. 11. Voorstel tot wijziging van de Uitkerings- en Pensioenverorde- ning wethouders gemeente Waddinxveen 1981. 12. Voorstel tot vaststelling van de Algemene Politieverordening gemeente Waddinxveen 1983. 13. Begrotingswijzigingen, waaronder - beschikbaarstelling krediet voor kosten van onderzoek deel name aan het maatschappelijk verkeer. 14. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 20 oktober 1982 ten hemeentehuize ter inzage. Planningsgroep sociaal-culturele activiteiten Donderdag 28 oktober 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 27 september j.l. 3. Ingekomen stukken. 4. Opstelling van een advies inzake het programma sociaal-culture le activiteiten 1983 ten behoeve van het college. 5. Ter informatie. 6. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Wet Arob Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het ge meentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet- Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren na dere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening en de Woningbouw Dinsdag 2 november 1982, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA I Vaststelling van het verslag van de vergadering van 5 oktober 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Bestemmingsplan Brugcentrum: - t.k.n. besluit Ged. Staten tot goedkeuring 3e herziening. 4. Bestemmingsplan Brugcentrum '82: - advisering omtrent het ontwerp-bestemmingsplan. 5. Beschikking geldelijke steun bewoners bij woningverbetering en krotontruiming 1975 en beschikking geldelijke steun bejaarden bij verhuizing 1975. - advisering omtrent wijzigingen. 6. Bespreking van de Toelichting van het college van burgemeester en wethouders op de ontwerp-begroting 1983. voorzover het be treft de ruimtelijke ordening en de woningbouw. p Wat verder ter tafel komt. 8 Rondvraag. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Commissie Openbare Werken en Bedrijven Woensdag 3 november 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Vaststelling van het verslag van de vergadering van 15 september 1982. 2. Begroting 1983 van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. 3. Begroting 1983 van het Gemeenschappelijk Antenne Systeem- bedrijf. 4. Rondvraag. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. Commissie voor Welzijnszaken Dinsdag 2 november 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 14 oktober jl. 3. Ingekomen stukken. 4. Nota Begrotingen en Gemeentebegroting 1983. 5. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen op de dag der vergadering ter inzage of op andere tijdstippen in overleg met de secretaris van de commissie. gegaan om te controleren of zich nog personen in het pand zouden bevin den. Zowel de heer De Graaf als zijn echt genote en 3 jonge kinderen wisten veilig via het dak aan de achterzijde het huis te verlaten. De serre brand de geheel uit. De keuken, woonka mer en de onder het woonhuis aan wezige bedrijfsruimte liepen veel water- en rookschade op. Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben bij besluit van 22 december 1981 aan het Nationaal Jeugdfonds "Jantje Beton" te Utrecht ver gunning verleend om een huis-aan-huis collecte te mogen houden in de periode van 1 november tot en met 7 november 1982. Collectanten die in deze periode voor een ander doel collecteren hebben geen vergunning voor het collecteren. Iedere eerlijke collectant heeft een legitimatiebewijs bij zich welke hij/zij op verzoek kan tonen. Afscheid Georganiseerde Zelfbeschermingsploeg Op maandag 11 oktober 1982 heeft burgemeester van der Linden af scheid genomen van de Georganiseerde Zelfbeschermingsploeg van de gemeente Waddinxveen. In 1954 werd de gemeente Waddinxveen in wijken ingedeeld. Voor elke wijk werd een blokploeg ingesteld; daarnaast werd een ge meentelijke reddingsploeg ingesteld. De Georganiseerde Zelfbescherming heeft zich jarenlang geoefend in brandbestrijding en het redden van gewonden in het geval van ca lamiteiten. In de jaren 1967 t/m 1973 werd in kringverband aan diverse wedstrij den deelgenomen waarbij de Waddinxveense ploeg steeds met goe de resultaten uit de strijd kwam. Ook werden in samenwerking met de brandweer oefeningen gehou den en werd door de brandweer instructies gegeven aan de GZB- ploeg. In de loop der jaren werd de Bescherming Bevolking geherstructu reerd. De vorming van een zogenoemde wijkgemeente, met als ge volg een te realiseren uitbreiding van het vrijwillige personeel tot 90 personen, kwam in Waddinxveen niet van de grond. Enerzijds kon men niet aan de eis van het aantal vrijwilligers voldoen, anderzijds speelde de leeftijd van de vrijwilligers een rol. In 1980 was de gemiddelde leeftijd van de vrijwilligers 52 jaar. In de jaren ’70 werden de eerste stappen gezet om de hulpverlening te re organiseren. Deze reorganisatie is overigens nog steeds gaande. Het bestaansrecht van de GZB werd daardoor steeds meer in twijfel getrokken. Ook op gemeentelijk niveau gebeurde dat, daar zich geen jonge vrijwilligers beschikbaar stelden en het materieel verouderd was. In april 1982 verscheen een circulaire van het Ministerie van Binnen landse Zaken waarin de opheffing van de GZB per 1 november 1982 werd aangekondigd. In zijn afscheidswoord dankte de burgemeester de leden voor hun jarenlange inzet. Andere sprekers waren de heer J. C. den Broeder, Hoofd van de Dienst Bescherming Bevolking te Gouda en de heer W. A. J. de Winkel, Hoofd Zelfbescherming van Waddinxveen. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: gaat niet door. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. Alarmering Landweer Politie [ingevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie Lenst Openbare Werken en Bedrijven Medische hulp Ambulancedienst telefonische hulpdienst Lestelijke en sociale nood Storingsdiensten Fasen elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) De heer De Graaf reageerde gauw op de brand, die in de serre aan de ach terzijde van het pand door nog onbe kende oorzaak - misschien kortslui ting - moet zijn begonnen. De. zeer snel ter plaatse gekomen vrijwillige Waddinxveense brandweer was de brand spoedig meester. Met behulp van een ladderwagen van de regio nale brandweer te Gouda is men via de voorzijde van het pand binnen [-/ 1 <5*^0 Bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker. In de periode van 29 september t/m 5 oktober 1982 is een groot deel van het le deel van de derde ronde van het bevolkingsonderzoek op baarmoederhalskanker uitgevoerd. Op 9 december a.s. zal dit le deel worden afgerond met de zgn. rap- pèldag. Een derde deel van alle vrouwen van 35 t/m 54 jaar werd uitgeno digd aan het onderzoek deel te nemen, te weten: 992 dames (100%) 442 dames (44,6%) werden onderzocht. 338 dames (34,1%) deelden mede niet aan het onderzoek te zul len deelnemen omdat de baarmoeder reeds is verwijderd of omdat zij reeds waren onder zocht door een huisarts of specialist, reageerden in het geheel niet op de uitnodi ging. 24 dames (2,4%) maakten een afspraak voor de rappèldag. 9 dames (0,9%) waren inmiddels uit de gemeente Waddinx veen vertrokken. Voor de rappèldag op 9 december worden wederom de 179 vrouwen uitgenodigd, die niet op de eerste uitnodiging hebben gereageerd en de 24 vrouwen die een afspraak voor de rappèldag hebben gemaakt. vervat in een daartoe strekkend verkeersbesluit (onder intrekking van het bestaande besluit). Op grond van het bepaalde in artikel 135 van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens kunnen belanghebbenden binnen dertig dagen terzake beroep instellen bij de Kroon, zulks d.t.v. de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland te 's-Gravenhage. *ADDINXVEEN et bovenhuis van Jaaf aan de Oranjelaan 11 hebben c” zaterdagmorgen gelukkig .geen j^vuiilijke ongevallen voorgedaan, er omstreeks tien voor negen, alarm werd geslagen even oor het ergste werd gevreesd. Ge- werd dat de vrouw en drie kin- tten yan de heer De Graaf zich niet heiligheid hadden kunnen stellen, I' aar dat was wel het geval. volgd door een koud buffet. Onder de aanwezigen bevonden zich de CBTB-kringvoorzitter, de heer Verboom, de voorzitter van de zus tervereniging L.T.B., de heer Heems kerk, de presidente van de C.P.B-., burgemeester C.M. v.d. Linden en oud-wethouder A.H. van Gent. In mei 1932 werd de eerste vergade ring belegd om te komen tot een af deling CBTB in Waddinxveen. Deze vond plaats in een zaaltje achter de Brugkerk. Deze vergadering werd voorgezeten door de heer Verboom uit Gouda. Er was echter te weinig belangstel ling om tot de oprichting over te gaan. Veertien dagen later werd we derom een vergadering belegd en toen kwam men wel tot de oprich ting van de plaatselijke afdeling. Men startte met 17 leden. Thans telt de afdeling 47 leden. Voorzitter werd de vader van de hui dige voorzitter, de heer J.A. van Ber- kel. Het bestuurslid van toen, de heer P. Alblas, was ook vorige week, sa men met nog een oudgediende, op deze feestelijke bijeenkomst. Het was geen beste tijd in 1932, men zat midden in een crisis en de prij zen van de producten waren slecht. Dat was één van de redenen dat men zich wilde organiseren in een stands- organisatie, om te trachten betere prijzen te krijgen voor de producten. Op dit moment, in 1982, liggen de jarig bestaan gevierd. Met dit feit kwamen leden en genodigden net oestuur een uur lang hartelijk feliciteren. De receptie werd ge- problemen op een geheel ander vlak. Vooral de energieprijzen en de over- produktie maken’ dat velé bedrijven het heel moeilijk hebben. Die moei lijkheden werden op de jubileumbij eenkomst echter vergeten. Nu was men blij en dankbaar dat de afd. Waddinxveen 50 jaar mocht bestaan en men wilde dat ook vieren. Na het officiële gedeelte, waarin di verse afgevaardigden het woord voer den, kon men genieten van een voor treffelijk koud buffet, gelardeerd met toepasselijke muziek op het electro- nisch orgel. De CBTB afd. Waddinx veen kan terug zien op een zeer ge slaagde avond, welke nog lang in her innering zal blijven bij de leden. Parkeerplaatsen invaliden Burgemeester en wethouders hebben besloten de vier parkeerplaat sen bij de woningen leplaan nrs. 41 t/m 47 aan te wijzen als "par keerplaatsen motorvoertuig invaliden algemeen". Op het wegdek waren reeds drie witte kruisen aanwezig, waarvan één parkeerplaats officieel was aangeduid. Een vierde plaats blijkt met het oog op invaliditeit van nog een bewoner noodzakelijk, welk feit voor de gemeente aanleiding is een uniforme regeling te treffen, Brandweerlieden op de uit Gouda komende ladderwagen gaan poolshoogte nemen in het bovenhuis aan de Oran- l(aan, waar zaterdagmorgen brand uitbrak. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). DEN HAAG - De afdeling recht spraak van de Raad van State heeft zich vorige week in het gebouw aan de Paleisstraat in Den Haag bezig ge houden met de weigering door de ge meente Waddinxveen om een ont heffing te verlenen ten behoeve van het parkeren van een trailer met zeil boot. Bij een brand in de familie D.J. de aan zaterdagmorge: hoewel tQen er y- - rN—

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3