Venten en vissen Al 523 W’veners zonder vergunning telkens bestraft Raad en college springen vreemd om met begrip inspraak Lezers schrijven hebben geen werk Steenbakkerij La Carmelita voorbeeld gesteund bedrijfje I, Wordt op post Derde Wereld bezuinigd? EXPOSITIES VAN DIEREN GAB-cijfers september Project van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Gouden speld voor trouwe bezig met waterbuis Raad van State Kanaaldijk J. Baas BV CNV-leden POLITIENIEUWS WADDINXVEEN I TV "J WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 OKTOBER 1982 en tc WEER 60.000 sparen komt de bovenetage misschien ooit eens af.... 5 “La Carmelita' samenwerking lijk hebben. 1) bekeurt daar zij zonder in bezit venten met schriften, boeken en dat er wordt gevist, terwijl men niet in het bezit is van gebewijs, dan wel een viskaart en een vergunning van sportvereniging v’ Winterdijk 3 illt Een onderkomen in Peru. Met hard werken en Landelijk CFO-voorzitter L. H. Post. WADDINXVEEN Het venten zonder vergunning en het vissen zonder vergunning is de Waddinxveense rijkspolitie in de afgelopen week niet onopgemerkt gebleven. Op maandag 18 oktober werden twee inwoners van Alblasserdam, respectievelijk 28 en 24 jaar oud, bekeurt daar zij zonder in bezit van vergunning te zijn, liepen te kleurboeken. Nog steeds blijkt, i een bijdra- de hengel- Waddinxveen. De afgelopen week werden nabij de egale vissers bekeurd. WADDINXVEEN/GOUDA Vorige maand hadden 523 Wad dinxveners geen werk. Dat blijkt uit de september-eiifers van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda. Onder de werkloze plaats genoten bevinden zich 347 mannen en 176 vrouwen. Een jaar ge leden telde Waddinxveen 283 werklozen: 168 mannen en 115 vrouwen. WADDINXVEEN/LIMA (PERU) De Peruaanse steenbakkerij “T js van c[e (J5or Kerngroep Ontwikkelings- Waddinxveen gesteunde bedrijfjes die het moei- e situatie waarin dit bedrijfje verkeert is represen tatief voor een groot deel van de niet alleen door de Kerngroep, maar ook door de Nederlandse Organisatie voor ontwikkelings samenwerking NOVIB gesteunde bedrijfjes. Het Waddinxveense aannemingsbedrijf JBaas BV, bezig met de watertransportleiding ter hoogte van de Kanaal dijk. 1 SS? I - MOGELIJKHEDEN Bas de Gaaij Fortman meende dat lokale overheden veel meer mogelijkheden dan de centrale overheid hebben om burgers zelf eigenlijk niet eens weten hoe de zaak er voor staat. 3 t- VERNIELING Op zaterdag 16 oktober werd een in de Peuleyen staande fiets zwaar be schadigd. Vermoedelijk in de nacht van 21 op 22 oktober werd een per sonenauto, welke stond geparkeerd in de Jan Willem Frisolaan vernield. WADDINXVEEN In Waddinx- veen zullen binnenkort twee dieren tentoonstellingen worden gehouden. Op zaterdag 30 en zondag 31 okto ber houdt de Waddinxveense vereni ging Nieuw Leven in de opslaghal van de heer Van Tol aan het Noordeinde 18 een tentoonstelling. Het Waddinxveense De Vogelvrien den houdt in het Gereformeerd Ve renigingsgebouw Het Trefpunt een expositie van donderdag 25 tot en met zaterdag 27 november. Aan de ze tentoonstelling is tevens een loterij verbonden. TANKEN ZONDER BETALEN Op donderdag 21 oktober werd door personeel van het benzinetankstation langs de rijksweg A 12 medegedeeld, dat zojuist de bestuurder van een Ranger voor precies f 100,- benzine had getankt, waarna deze bestuurder zonder te betalen was weggereden. Een eind verderop de rijksweg werd deze bestuurder, een 32-jarige Rot terdammer, aan de kant gezet. Bij onderzoek bleek, dat de bestuur der nog voor een aantal geldboetes stond gesignaleerd. Ook werd hij ge zocht, daar hij onlangs van een straf onderbreking niet in het Huis van Be waring was teruggekeerd. Hij reed tij dens een ontzegging van de rijbe voegdheid. In verband met diverse technische gebreken is zijn personèn- auto in beslaggenomen. De man is inmiddels ingesloten. De prijzen van de bakstenen worden vastgesteld op grond van een schat ting van de kosten. Er is dus totaal geen prijsbeleid. De baksteenprijzen van La Carmelita zijn lager dan die van concurrenten die in de industrie zone van Lima gevestigd zijn, om zo toch de vrachtrijders aan te lokken SLUITINGSUUR IN de nacht van vrijdag 22 op zater dag 23 oktober bleek bij controle, dat 2 drankgelegenheden ruim na het sluitingsuur nog open waren. In beide gevallen is door de rijkspolitie pro cesverbaal opgemaakt. WADDINXVEEN/DEN HAAG De afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft zich dinsdagmorgen bezig gehouden met de aanschrijving een berging casu quo opslag/duivenhok te verwijderen. Tegen deze aanschrij ving van de gemeente Waddinxveen heeft de betreffende Waddinxvener protest aangetekend. 1970 keerde hij terug naar Den Haag als Hoofdbestuurder van de Ned. Christelijke Bond van Overheidsper soneel. In 1976 werd hij lid van het federatiebestuur CI O waarin samen werken de katholieke ambtenaren bond en de protestantse ambtenaren bond. Eind dit jaar zal die fusie volledig zijn, dan zullen de twee ambtenaren bonden één worden. De heer Post zal dan niet langer voorzitter zijn, in ver band met zijn leeftijd, bijna 61 jaar zal hij zich dan terugtrekken. grootste problemen van La Carmelita zijn. Maar La Carmelita staat niet al leen in deze problematiek. Teneinde dit bedrijf en andere be drijven in gelijksoortige situaties technisch, organisatorisch en finan cieel bij te staan is CID1AG opge richt. CIDIAG is een groep van Peru anen met hogere opleidingen die zich het lot van hun landgenoten hebben aangetrokken. Zij trachten waar no dig bij te springen. NOVIB op zijn beurt geeft CIDIAG financiële middelen om deze hulp te kunnen verwezenlijken. Waddinxveen draagt daaraan een steentje bij, waardoor deze mensen ook in de toe komst zelf in hun levensonderhoud kunnen blijven voorzien. JEUGDIGEN AANGEHOUDEN De afgelopen week zijn door de poli tie 6 jeugdige Waddinxveners, allen rond de 15 jaar, aangehouden en ge hoord in verband met diefstal van le ge bierkratjes, totaal 10, diefstal van een fiets en een steekwagen. De dief stal van de lege kratten werd gedaan om bij inlevering daarvan aan wat zakgeld te komen. Totaal 10 kratten werden ontvreemd in Waddinxveen. Een aantal van hen bekenden ook één of meerdere keren te hebben in- gebroken in een bakkerij. DOORGEREDEN Op vrijdag 22 oktober werd door de bestuurder van een personenauto bij het benzinetankstation langs de rijks weg A 12 voor f 35,- benzine ge tankt, waarna de bestuurder zonder de benzine te betalen is doorgereden. De bestuurder is afkomstig uit Hil- tot wereldburger te vormen. ”Ik kies voor de gemeente omdat di dichter bij de burger staat. De typische mogelijkheden van de gemeente liggen in het beeld brengen van de mensen in de Derde We reld. Het gaat erom de betrokkenheid van de gemeenteambtenaren bij de be strijding van de armoede te vergroten. Bij een gemeentelijk project moeten zo veel mogelijk mensen betrokken wor den. En de continuïteit is van groot be lang. Inmiddels heeft het provinciebestuur de eis van de 50/50-verhouding tussen de twee soorten bijdrage laten vallen. De themadag is dus niet helemaal voor niets geweest. Het Waddinxveense project Toma- Waddinxveen, inmiddels uitgebreid met Lima (in Peru), gaat intussen rustig door. Doel van het project is de levens omstandigheden van de mensen in To rna, een dorp van vijfduizend inwoners in het noordwesten van Boven-Volta, te verbeteren. De kerngroep ontwikke lingssamenwerking zamelt daartoe niet alleen fondsen in, maar geeft ook allerlei voorlichtingsmateriaal uit, zoals een huis-aan-huis-krant, borduurpatronen, ten van diskussie zouden zijn. VVD en PvdA (na gezamenlijk met PPR?) zullen toch wel niet dezelfde poli tieke standpunten hebben over bv. het antikraak artikel mét strafbe dreiging in deze APV. Dit heeft bv. in de gemeente Arnhem en ook lande lijk veel diskussie opgeroepen. Ook het kollege B. en W. springt vol gens ons wel erg vreemd om met het begrip inspraak. In onze reaktie op het ontwerp APV had de PSP ge vraagd om een uitnodiging voor de openbare vergadering van de kommis sie ABZ om haar voorstellen even tueel toe te lichten. Een uitnodiging is echter nooit ontvangen. De gemeentelijke werkgroep APV heeft een Uitvoerig kommentaar op de ontvangen reakties geschreven ten behoeve van het kollege B. en W. en de gemeenteraadsleden. Je zou mo gen verwachten dat dit kommentaar ook naar de betrokkenen gestuurd zou worden. Maar ook dit kommen taar is door het kollege niet toege stuurd en heeft de PSP pas ontvangen toen er naar werd gevraagd. Begrijpen de leden van uw raad en van het kollege B. en W. nu waarom de bevolking van Waddinxveen op deze wijzie niet veel zin meer heeft om op gemeentelijke problemen te reageren? DIEFSTAL/INBRAAK De afgelopen week werd drie keer aangifte gedaan van diefstal van een fiets. Twee rijwielen werden terugge vonden, waarvan er inmiddels 1 aan de eigenaar is teruggegeven. Vanuit de garderobe van het Anne Frankcentrum werd op zaterdag 16 oktober een jas ter waarde van f 297,- weggenomen. Vanuit een viswater te Waddinxveen werd de afgelopen week een fuik weggenomen. Vanuit een tuin achter een woning aan de Anna Paulownastraat werd een bierkratje met enkele flesjes bier weggenomen. Op dinsdag 19 oktober werd een 12- jarige knaap betrapt bij diefstal van snoep in de Spar aan de Passage. Na verhoor op het politieburo werd hij daar door zijn moeder gehaald. een kwartetspel, stickers en lesbrieven. Toma-Lima is een uitgave die door de kerngroep wordt gestencild op een kwar- tovel, zodat scholen die zo in de school krant kunnen vouwen. Een simpele en doeltreffende vorm. ondanks de voor hen hogere benzine- kosten. SCHULDEN, OUDE EN NIEUWE Het bedrijf heeft alle (hoge) schulden van de vorige eigenaars overgenomen en daarvan alleen de laagste, die aan het electriciteitsbedrijf en de PTT, afgelost. Zelf hebben ze een schuld aan leveranciers, waarvan ze niet we ten hoe hoog die precies is en een belastingschuld. Bovendien dragen ze van de sociale premies alleen het werknemersaandeel af en niet dat van de werkgever. Zonder balans is de exacte hoogte van de totale schul denlast moeilijk vast te stellen. Uit dit verhaal blijkt duidelijk dat geldgebrek en een gebrekkige oplei ding van het kantoorpersoneel de worden uitgegeven dan de burgerij zelf opbracht is in deze situatie nog geen ver andering gebracht. THEMADAG Al in dit voorjaar belegde het provincie bestuur, mede naar aanleiding van het gerezen conflict (waarover weer eens is geschreven in het tijdschrift voor ont wikkelingssamenwerking in De Derde Wereld "Vice Versa”), een themadag Derde Wereld in het provinciehuis. De voorbereidingswerkgroep had de zaken goed aangepakt. In de statige hal werden de deelnemers in de stemming gebracht door de Westafrikaanse ritmegroep Af rica Djolé. Maar de gecompliceerde po- lyritmen van de drummers konden de ZuidhoLlandse gemeenteambtenaren niet uit de plooi brengen. En het handje vol Statenleden dat acte de présence gaf, had meer last van verkiezingskoorts dan van solidariteitsgevoelens. Inleider mr. W. J. Geertsema zei, even als prof. dr. B. de Gaaij Fortman, geen behoefte te hebben aan tevoren vastge legde verhoudingen tussen wat de burge rij opbrengt en wat de gemeente uit trekt. Maar nog altijd staat hij op het standpunt, dat de kernvraag is: betreft de uitgave de provinciale of gemeentelij ke huishouding? "Wie maakt dat uit, dat is de crux”, aldus Geertsema. ’’Gedepu teerde Staten mogen niet op de stoel van gemeentebesturen gaan zitten. Naar zijn mening dienen GS van geval tot geval beoordelen of er een bijdrage wordt ge leverd aan de bewustwording vn de ge meente naren èn of redelijkerwijs mag worden aangenomen dat het doel ook bereikt zal worden.” Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN Het aan de Zuidelijke Dwarsweg gevestigde Waddinxveense aannemingsbe drijf J. Baas BV werkt op dit ogenblik in opdracht van het waterleidingbedrijf De Rijn streek aan de watertransport- leiding langs de in reconstructie zijnde Kanaaldijk. De ‘buis’, die het water van de ene naar de andere plaats vervoert, heeft een diameter van 500 mm. Gelijktijdig met de aanleg van deze watertransportleiding zal in opdracht van het Gemeen schappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken (GEB) ook een gasleiding worden ge legd bij Waddinxveens nieuwe in- en uitvalsweg als die volgend jaar zal zijn aangeslo ten op de Gouwebrug. Een nevenbedrijf van aanne mingsbedrijf Baas, hei- en wa- terwerken Schoonderwoert B.V., welke gespecialiseerd is in het maken van boringen, zin kers en heiwerkzaamheden, verzorgt de kunstwerken van het werk voor De Rijnstreek. Volgend jaar kan men pas ver der gaan met het vernieuwen van de waterdistributieleiding, daar eerst het z.andpakkët naast de Kanaaldijk, waarin deze lei ding zal worden gelegdj moet zijn uitgezakt. PSP AFDELING WADDINXVEEN WIM VAN BREEMEN, Justus van Effenlaan 20. versum, alwaar de man nader door de plaatselijke politie is gehoord. AUTO VAN DE WEG Op donderdag 21 oktober omstreeks 05.50 uur vond op de rijksweg A 12 (rijbaan ‘s-Gravenhage-Utrecht) ter hoogte van de afslag Zevenhuizen een aanrijding plaats, waarbij één der be trokkenen is doorgereden. Ter plaat se werd beneden in de berm een per sonenauto aangetroffen, welke ver moedelijk door een andere personen auto is gesneden en als het ware van de weg is ‘gedrukt’. De 59-jarige uit ‘s Gravenhage afkomstige bestuur ster verloor de macht over het stuur, waarna zij via de berm langs een aan tal bomen reed en vervolgens tegen een boom tot stilstand kwam. De be stuurster raakte hierbij licht gewond en moest zich, na pas veel later opge merkt te zijn, onder medische behan deling stellen. De auto moest wor den weggetakeld. De Wadidnxveense rijkspolitie verzoekt eventuele getui gen van dit ongeval contact op te nemen. Tel. 01828-3000 of 3688. AANRIJDINGEN Op woensdag 20 oktober omstreeks 13.15 uur vond er een aanrijding plaats op de kruising Noordeinde- Wadde tussen een personenauto en een vrachtauto. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak van dit on geval, waarbij lichte materiele schade het gevolg was. Dezelfde dag omstreeks 21.50 uur vond er een verkeersongeval plaats op de kruising Stationsstraat/Kanaal- straat tussen twee personenauto’s. Ook hier was de oorzaak het niet ver lenen van voorrang. Eén van de be trokken. bestuurders, een 20-jarige, werd naar het Bleulandziekenhuis overgebracht. Beide voertuigen raak ten zwaar beschadigd. De kenteken bewijzen zijn ingenomen. Onvoorzichting oprijden van de krui sing Kerkweg-West/Esdoomlaan had aldaar een aanrijding tot gevolg. Hierbij waren twee personenauto’s, betrokken, die aanzienlijke materiele schade opliepen. Persoonlijke onge lukken deden zich hierbij niet voor. In de maand september nam de werk loosheid in het gewest Gouda toe met 119 werkzoekenden. Dit is 99 minder dan in augustus. Bij de man nen een toename van 75, waarvan 49 van 19 t/m 22 jaar. Bij de vrouwen een toename van 44, waarvan 11 van 19 t/m 22 jaar. De werkloosheid van jeugdigen t/m 18 jaar nam dit keer af. Bij de jon gens met -60; schoolverlaters -48; overigen 12. Bij de meisjes met -19; schoolverlaters -10; overigen -9. Van de werkzoekenden in de leeftijds categorie 19 t/m 22 jaar waren van de 60 nieuwe inschrijvingen nog 38 schoolverlaters waarvan 32 mannen. De vraag daalde met 45 vakatures tot 82. Het totaal aantal werkzoekenden van 5 719 steekt hier schril bij af. De vraag naar part-timers is 576. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 16 november zal er opnieuw geld worden overhandigd voor het door de Kern groep Ontwikkelingssamenwerking Waddinkveen gesteunde project voor bewoners van krottenwoningen in de Pe ruaanse hoofdstad Lima. Het bedrag 60.000,- zal worden gegeven aan John Schlanger van de Nederlandse organisa tie voor ontwikkelingssamenwerking NOVIB. Hij komt dan naar het Jeugd- en vrij etijdscentrum De Bonkelaar om daar het laatste nieuws te vertellen uit Lima. Zoals bekend heeft de Kerngroep haar aandacht en daadwerkelijke hulp ver legd van Torna in Boven-Volta - waar een landbouwproject werd gesteund - naar Lima in Peru. Het project daar zal vanuit Waddinxveen gedurende lange tijd worden gevolgd met weer hetzelfde doel: Helpen tot de hulp verbodig wordt. De Kerngroep Ontwikkelingssamen werking heeft intussen het eerste num mer van "Toma-Lima Flitsen”, een in- formatieblaadje voor collectanten en do nateurs, het licht laten zien. In deze vier pagina’s tellende uitgave wordt gewezen op de voorlichtingsavond over het Lima- projekt in november, het maken van wa terpompen en -putten in het Bovenvolt- aanse Lima, het gebrek aap scholen daar, de overgang van Torna naar Lima en over het leven in de sloppenwijken van Lima, waar geen werk geen eten be tekent. BEGROTING Ondanks de economische moeilijke tij den zal het college van Burgemeester en Wethouders 'zich blijven inzetten voor gemeentelijke steun aan de Derde We reld. "Dit betekent dat bij de bezuini gingsronde deze post ontzien behoort te worden”, zo staat er in de begrotingstoe lichting. Niettemin wordt er binnen de gemeentelijke planningsgroep voor soci- aal-culturele activiteiten gedacht 1.500,-te bezuinigen op de ontwikke lingssamenwerking. Of dit door gaat hangt van de gemeenteraad af. Vooralsnog staat in de ontwerp-begro- ting voor 1983 hetzelfde bedrag geraamd als voor 1982, namelijk f 46.000,-. On danks opmerkingen vat; het provinciaal bestuur van Zuid-Holland dat er door de gemeente Waddinxveen niet meer geld aan ontwikkelingssamenwerking mocht In februari 1980 is de steenbakkerij onofficieel in handen van de arbei ders overgegaan, nadat het door de eigenaars in de steek gelaten was. Op dit moment is de officiële overdracht vrijwel rond. De bedrijfsruimte, de machines en de grond waarop het staat zijn eigendom van het bedrijf. “La Carmelita” telt 72 werknemers, waarvan 59 in vaste dienst die tevens allemaal mede-eigenaar van het be drijf zijn. 53 mensen werken in de steenproduktie, 4 in de administra tie en 15 in de dienstverlening. De afdeling Waddinxveen van de PSP heeft vorige week vrijdag de volgende brief verzonden aan de raad van de gemeente Waddinxveen: Geachte leden van de raad, In het verslag van de vergadering van de kommissie Algemeen Bestuurlijke Zaken (ABZ), waarin de voorzitters van de frakties van de W”veense ge meenteraad zitting hebben, staat ver meld dat de heer Blom en ook andere leden van uw raad, van mening zijn dat de reaktie van de bevolking te leurstellend is geweest op het ont werp Algemene Politie Verordening (APV). De PSP is van haar kant ernstig te leurgesteld over de wijze waarop in deze kommissie is gesproken, of lie ver gezegd, niet is gesproken, over de APV. Over de reakties die wel zijn binnengekomen op het ontwerp APV is in deze kommissie nl. nauwelijks of niet gesproken. De PSP heeft uitvoerig op dit ont werp APV gereageerd en we hadden heus niet verwacht dat al onze op merkingen zouden worden overgeno men. Maar dat er op geen enkele wij ze ook maar gesproken wordt over een aantal opmerkingen, noch van de PSP noch van andere instanties die hebben gereageerd, is niet alleen voor ons teleurstellend, maar geeft tevens aan op welke Wijze uw raad met in spraak omgaat. Wij kunnen ons ook moeilijk voor stellen dat er in deze APV geen pun- Omdat La Carmelita geen geld heeft om voldoende klei te kopen werken de machines die het bedrijf heeft op maar 40 procent van hun capaci teit. Daar komt nog bij dat ze slecht onderhouden worden en daardoor steeds vaker kapot gaan en gerepa reerd moeten worden. La Carmelita maakt bakstenen die rechtstreeks legen contante betaling aan kleine transportbedrijfjes ver kocht worden, die zich gespeciali seerd hebben in de in- en verkoop van bakstenen. Het bedrijf heeft zelf wel 4 vrachtwagens, maar die zijn ka pot en er is geen geld voor repara tie. Er is een grote vraag naar bakste nen en met meer geld zou de produk- tie sterk vergroot kunnen worden en zou de toekomst vim La Carmelita verzekerd kunnen zijn. Maar dan moet het bedrijf wel tech nische bijstand en vooral scholing in het voeren vim de boekhouding en het beheer van het bedrijf krij gen. Nu is er totaal geen in- en ver koopbeleid of produktie-planning. Er is slechts een parttime boekhouder, die tot op heden nog geen balans op gemaakt heeft, zodat de werknemers BEROEPSGROEPEN Metaal De werkloosheid in de metaal nam met 6 toe tot 534. De vraag daalde van 38 naar 22 vakatures. Bouw In de bouw en utiliteits sector nage noeg geen verandering in de totaal cijfers. In de q.w.w.-sector een toe name van 10 werkzoekenden. De vraag is laag. Het aantal in- en uit schrijvingen ca. 300 toont aan dat er in de verschillende beroepsgroe pen in de bouw beweging is. Door dat het nieuwe loon lager is dan het laatst verdiende loon wordt vaak ge bruik gemaakt van de loonsüppletie- regeling. Transport De vraag is nihil. Het aantal werk zoekenden is met 9 toegenomen tot 188. Ha n de Isp er son eel Een toename van 23 werkzoekenden tot 552. Hier tegenover staan slechts 11 vakatures. Kan to orpersO neel Een geringe daling van 9 werkzoeken den tot 703. Het aantal vakatures is 17. Onderwijs Een toename van 7 tot 254 werkzoe kenden. Slechts 1 vakature is er ge registreerd. Horeca Een toename van 15 werkzoekenden tot 156. De vraag is nagenoeg nihil. Sociaal- en geneeskundig personeel Deze maand een toename van 30 tot 268 werkzoekenden. De vraag be staat uit 3 vakatures. Ultimo augustus 1982 stonden 1194 schoolverlaters t/m 22 jaar ingeschre ven. Ultimo september 1982 waren dit er 20 minder. Ultimo augustus 1982 stonden 1250 overige jeugdi gen t/m 22 jaar ingeschreven. Ultimo september 1982 waren dit er 99 min der. SAMENVATTING Wederom een toename van het aan tal werkzoekenden, doch ca. 100 minder dan de toename in augustus 1982. Een daling van het aantal werkzoekenden t/m 18 jaar. De vraag nam fors af. De verwachtingen zijn een toename van de werkloosheid en een daling van het aantal geregistreer de vakatures bij het arbeidsbureau. WADDINXVEEN - De afdel Waddinxveen en omstreken van Christelijke Federatie van Overhe: personeel (CFO) houdt donderc avond 4 november om acht uur h ledenvergadering in het Gerei meerd Verenigingsgebouw Het T: punt. Tijdens deze vergadering zullen enkele bestuurswisselingen won bekend gemaakt. De voorzit Sjoerd Veerman, neemt afscheid gens zijn vertrek uit de gemeente, wijl eerder dit jaar er een penning- meesterswisseling heeft plaatsgevon den. De nieuwe penningmeester is de heer C. Ooms, wonende aan de Kón. Wilhelminasingel 44 te Waddinxveen. Tijdens deze ledenvergadering zullen een aantal trouwe leden een gouden CNV-speld krijgen, terwijl er voor de dames een gouden broche is. Spreker voor deze avond is de landelijke CFO voorzitter L.H. Post. De heer Post zal spreken over het thema ‘Wat is de zin van een ambtenarenvakbond’. De heer Post is zelf begonnen als PTT-er. Via zijn werk voor de PTT- groep in 1949 werd hij in 1960 dis- triktsbestuurder in Groningen. In tl tA f;pJ is ’AS- jv., J ^7^’

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 41