DE GOUWE WINT WEER Korbis nadert de koploper Waddinxveen: 6 maal raak, WSE en Be Fair gelijk Carambole VVD-wethouder TRIMMEN VOOR Be Fair A2-wint WSV houdt WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE 16 Ploegen van TOOS-gymnastiek in Bodegraven Kwiek schuift op naar de middenmoot Biljartwinst Sportvrienden VROUWEN Goede vangst de vlag hoog WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 27 OKTOBER 1982 Waddinxvencrs de één punt 2 2 2 2 strijd met weini Both en André WADDINXVEEN Het naar dc Goudse KNVB-afdeling gedegra deerde zondagteam van de voetbalvereniging Waddinxveen heeft in het sportpark ‘De Sniep’ tegen Nic. Boys maar liefst met 6-0 ge wonnen. De op schot zijnde Waddinxveners - gestoken in nieuwe trainingspakken van het Sporthuis Revet - hadden overigens nog veel meer doelpunten kunnen maken. Het duel tussen Moerkapelle en WSE eindigde in een gelijk spel (0-0). Een zich wat herstellende tweedeklasser Be Fair speelde zaterdagmiddag eveneens gelijk. Dit- Hla^.!"egei1 Zwaluwen: 1-1. Voor de rust had Ron Coppcjans bij de --opgelopen achterstand knap weggewerkt. Wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester aan de biljarttafel met links naast haar voorzitter JBlom van de biljartvereniging Onder Ons. De twee biljarttafels in het AF-centrum omschreef hij als een werkelijkheid ge worden droom en als een paar ju weeltjes. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Middels een 3-3-gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Bolnes, gevoegd bij het 5-3-verlies dat koploper Nieuwer kerk bij Maassluis leed, is de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis de koploper in IA tot op één punt genaderd. Met een ge lijk aantal winstpunten staat Maassluis ook tweede en één punt daaronder vertoeft op de vierde plaats Bolnes. Een ongemeen spannend kompetitieverloop derhalve. de goede weg getuig' tweede thuiswedstrijd in het overdekte zwembad ‘de Sniep’ tegen De Aa met 10-7 werd gewonnen. De. winst werd in een leuke wed- ig saaie momenten behaald onder leiding van Harry den Haas. P ik< behaald onder leiding van Harry 'vi t .k de eindstand bepaalde op WADDINXVEEN-ZATERDAG BE FAIR nog Watertoren op STAND BE FAIR 2 WSE 38-30 42-3 7 40-35 32-39 33-35 35-35 23-39 5 4 4 1 1 1 1 WSE begon de wedstrijd tegen Moer kapelle erg sterk en had het pleit toen al kunnen beslissen. De Moerka- pelle-verdediging kwam erg onder 6 5 5 5 6 6 6 5 5 5 6 6 6 9 8 7 7 7 7 6 5 5 5 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 1 3 1 1 1 2 2 1 2 2 2 2 6 6 6 6 6 7 7 15-6 15-8 11-10 7- 8 5- 8 9-9 8- 8 7-7 10-9 8- 10 6- 9 9- 15 10-13 4-12 3-6 5-9 10-5 7-2 11 9 7 7 6 6 5 4 4 4 tevens 6-0. 3-3-0 3-2-0 3-1-1 2-3-0 2-3-1 2-3-1 1-4-1 1-3-1 1- 3-1 2- 1-2 0-2-4 0-2-4 0-2-4 0-1 1-0 0-1 afgebr. 0-1 0-1 1-0 1/2-1/2 0-1 1-0 0-1 0-1 6-3 1-5 4-3 3-3 5-4 (zaal) 2-3 (zaal) 10 51-35 9 39-27 9 37-27 8 40-29 6 33-36 5 38-42 4 44-57 3 31-43 2 32-49 0 0 2 2 2 2 2 3 3 3 3 4 werd verzorgd door Cees Visser, Jaap Noordam en de voor Dick Haagsman ingevallen René van Eek. UITSLAGEN Gouwe 2-PSV 2 heren Gouwe 3-RZV 2 heren Gouwe 5-Donk 3 heren LZ ‘86-Gouwe A meisjes Donk A-Gouwe A jongens Gouwe-Baanders pup. jongens 1. IIZPC 6 punten 2. Merwede 6 punten 3. Pluvius 5 punten 4. Rapido 5 punten 5. Zweml. d. Hommel 4 punten32-36 6. De Gouwe 4 punten 7. ZCG 1 punt 8. De Aa 1 punt Be Fair Xerxes Excelsior M. De Zwerver De Zwervers Lisse Zwaluwen VI Spirit ‘s-Gravenhage Lyra RVVH Doto Geinoord biljartvereniging, één van de vier die we in Waddinxveen kennen, speelt een onderlinge competitie op drie ochtenden in de week en houdt ook wedstrijden tegen biljartende bejaar den uit Bodegraven en Reeuwijk. WADDINXVEEN - Wethouder me vrouw L.M. Oosterbroek-Waagmees- ter (VVD) heeft maandagavond als voorzitster van de Stichting Bejaar denhuisvesting Waddinxveen twee biljarttafels officieel in gebruik ge steld. Dat gebeurde in de recreatie zaal van het Anne Frank-centrum, waar de groene lakens worden be speeld door de biljartvereniging Ónder Ons. ‘Maar de biljarttafels mo gen door iedere bejaarde Waddinxve- ner bespeeld worden’, benadrukte de liberale wethouder, die als linkshan dige de eerste carambole zou maken. Onder Ons is de biljartvereniging van 40 bejaarden. Voorzitter is sinds kort de heer J. Blom, die in die functie de heer J. Huisman is,opgevolgd. Deze druk te staan en kon niet meer dan chaotisch uitverdedigen. In het eer ste kwartier hadden Kees Mourits en Jan Steen winkel al kansen om te scoren. Moerkapelle kon de stand voorlopig nog blank houden en keepter Klos stond enkele WSE-kan- sen in de weg ten koste van enkele hoekschoppen. Aan de andere kant kon keeper deze wedstrijd geloofde De Gouwe het verder wel en via twee slordige verdedigingsfouten van de veldspelers kon De Aa zijn nederlaag een draag lijk karakter geven door twee doel- WADDINXVEEN Zaterdag hebben ongeveer 90 leden van de afdeling gymnastiek van de multisportvereni- ging TOOS, van zowel de keurgroep als jongens en meisjes die slechts 1 uur per week trainen, meegedaan met de door Kring Gouda e.o. van de KNGV georganiseerde Springwed- strijd in de sporthal ‘De Sporthoeve’ punten te scoren. Makers hiervan wa- te Bodegraven. ren H. Dik en M. v.d. Ham. Einduit slag: 10-7 in hef. voordeel van de Gouwe. Zaterdag 30 oktober om 18.30 uur ontmoet De Gouwe in een thuiswed strijd het eerste herenteam van Plu vius uit Nijmegen. Deze ploeg staat hu op de 3e plaats in deze competitie en men kan vuurwerk verwachten omdat de Gouwe hun kans ruikt om hogerop te komen. STAND WADDINXVEEN Een uitstekende voetbalprestatie van Be Fair A-2.dat koploper VEP uit Woerden met 5-1 naar huis stuurde; doelpunten van Jan Dirk Qaück (2x), Marcel van Leeuwen (2x) en Theo Klomp. Razi Licoumine, in de tweede helft inge vallen, werd de matchwinnaar voor B-l in de wedstrijd tegen UNIO, groot feest was er in de ploeg van F-l; in Linschoten wonnen zij met maar liefst 0-17, doelpunten van Erwin Kraan (6x), Martin Huiser (5x)Jos Dekker, Arno Goozen, Mar tin Peeters, Guy van'Maareh, Arjan Verweij en Egon ter Morshuizen. Na twee weken geconfronteerd te zijn met afgekeurde velden waren de zaterdagyoetballers van Wad dinxveen duidelijk uit hun ritme tegen Sportief 2 en Oudewater 2. Het eerste team verloor met 3-2 van koploper Sportief 2. Sportief 2 kwam direct al sterk uit de startblokken en maakte z’n eerste plaats ook duidelijk waar. Waddinxveen vocht echter goed terug en wist een voorsprong te nemen, toen Wim de Groot een fraaie lob lanceerde welke teveel was voor de Sportief-keeper. Sportief kwam echter terug en na enkele hachelijke situaties voor het Waddinxveen-doel was het tenslotte een misser van de Waddinxveense verdediging die Klaas v.d. Hoek noopte ,tot een overtreding in het 16- meter gebied. Terecht kende de scheidsrechter een penalty toe welke de ruststand op 1-1 bepaalde. Ook in de tweede helft wisselende kansen voor beide elftallen, maar het was toch Sportief dat via z‘n zeer gevaarlijke voorhoede een 2-1 voor sprong nam. Waddinxveen bleef echter vechten voor een beter resul taat. Arjan Brouwer kreeg twee zeer serieuze kansen waarvan er één op de paal belandde. Het was echter Hans van Offeren die na een scrimmage voor het Sportief-doel de verdiende gelijkmaker scoorde. Hierna wellicht een tactische blunder van de trainer om méér te willen dan het gelijke spel waarvan Sportief goed gebruik wist te maken en even vóór het eindsignaal via hun behen dige linksbuiten de 3-2 eindstand op het scorebord bracht. Een streep door de rekening voor de geel zwarter} die meer verwacht had den dan de 4 punten die tot op he den uit 4 wedstrijden behaald wer den. Gelukkig wisten ook de concur renten niet tot de optimale winst te komen en derhalve zijn de promo tiekansen voor het Waddinxveense zaterdagteam zeker nog niet verke ken. Hierbij werden de volgende prijzen behaald: le prijs lange mat meisjes 12 jaar en ouder; le prijs lange mat veteranen gemengde ploeg; le prijs dames trampoline; 2e prijs heren trampoline; 2e prijs dames trampoli- ne/paard; 2e prijs dames trampoline/ paard B-groep; le prijs dames tram poline B-groep; 2e prijs heren sprin gen met en zonder tafel, le prijs he ren lange mat. De meeste ploegen deden mee met trampoline/paard-springen; 5 van de 16 ploegen waren van TOOS-gymnas tiek, waarvan de laagst geëindigde beter was dan een heleboel andere verenigingen, zij behaalden n.l. een 2e, 3e, 6e, 9e en 12e plaats. Vooral de meisjes 12 jaar en ouder op de lange mat toonden hun grote kwaliteit en behaalden dan ook een le prijs met een straaüengte voor sprong op no. 2. De gemengde vetera- nenploeg van TOOS,bestaande uit Jan Nieswaag, Geert Engelsma, Carin Sirre, Marco Kleiweg en Ingrid Berg werf stalen de show door hun werve lende en spectaculaire sprongen op de lange mat waarvoor zij een ver diende le prijs wegsleepten. tegen sterk of fensief. De doelpuntenreeks werd ge opend met een strafworp: 1-0. Deze werd in tweede instantie ingeschoten door J. Speelman. Hij zou na tien minuten spelen het tweede doelpunt maken. Een schitterende bal in de uiterste hoek en geschoten vanaf de 16-meterlijn. Na nog diverse scoringskanden ge creëerd te hebben was het R. van Dijk die beheerst afrondde na een op links via R. van Ommeren ge starte aanval volgens het boekje. De stand was 3-0, Wat tevens de rust stand was. Na de rust rook Waddinxveen de doelpunten en was het al gauw R. van Dijk die wederom scoorde. Nog was het niet genoeg voor Wad dinxveen en na een goed opgezette aanval was het dit keer C.v.d. Stelt die scoorde en wel het vijfde doel punt. Waddinxveen dacht echt aan het pu bliek en ging continu verder met aan vallen wat ook schitterend gelukte. Daar het af en toe aan de nauwkeu righeid ontbrak, kon Waddinxveen niet aan dubbele cijfers komen, wat niet inhield dat Waddinxveen geen fris en aanvallend voetbal speelde. Met een goede inzet en een goede wil was het tenslotte wederom J. Speelman die ha een solo een bal- trick op zijn naam kon zetten en I 4 0 5 WADDINXVEEN in de voor de herfstvakantie gehouden vierde speel ronde behaalde het eerste team van de Waddinxveense tafeltennisvereni ging Kwiek zijn eerste overwinning en is hierdoor opgeschoven naar de middenmoot. R. Verboom won drie keer, J. Brand twee keer en H. v.d. Meulen één keer. Uitslag 7-3. Kwiek 2 verloor van het sterke Vr. schaar: 2-8. Kwiek 3 won zijn eer ste wedstrijd: 6-4 tegen TTVN-6. W. v. Wageningen won 3 sets, R. den Haan en invaller C. van Brero ieder 1 set. Het dubbel was ook voor Kwiek 3. Bij Kwiek 4 draait het nu beter: 6-4 winst tegen Gouda 3. H. Simons, A. Berckenkamp en A. Daalhof wonnen ieder 2 sets. Kwiek 5 won met 8-2 bij TTVN-10. G. Venmans is nog steeds ongeslagen. Invaller R. Kappé won ook drie keer, H. v.d. Drift be haalde 1 zege. Kwiek 6 is nog ongeslagen in de vier de klasse. Nu werd met 9-1 van Vr. schaar gewonnen. C. v. Brero moest als enige een set afstaan. R. Kappé en J. Sterke waren niet te kloppen. Overige uitslagen bij de senioren: Vr. schaar 17 - Kwiek 7 6-4, ZTTC 3 - Kwiek 8 7-3; Kwiek 9 - BTTV 4 7-3; Kwiek 10 - Ilac 15 9-1; Kwiek 11 - TTVN 12 3-7; Vr. schaar - Kwiek 12 5- 5; Gouda 7 - Kwiek 13 7-3; Gouda 11 - Kwiek 14 7-3; Flamingo’s 10 - Kwiek 15 10-0; Kwiek 16 - TTVN 14 6- 4; Kwiek 17 - Moerkapelle 5 10-0. Kwiek 1 ondervindt bij de junioren zware tegenstand in de le klasse. Nu werd van BTTV-1 verloren met 7-3. Tim Daalhof, Bert Smorenburg en Ard Schwarts scoorden allen 1 keer tegen. Kwiek 2 is nog ongeslagen in de der de klasse. Een goede prestatie. De laatste keer werd van Moerkapelle 1 gewonnen met 7-3. Wilco v.d. Bas won 3 keer, Frank Stam 2 keer en Marco v. Wageningen 1 keer. Het dubbel werd ook gewonnen door Kwiek. Kwiek 3 heeft in 4 wedstrij den 2 punten behaald. De laatste keer werd verloren van het te sterke BTTV-6: 0-10. Rwiek 4 is nog ongeslagen. De laatste keer werd in een erg spannende wed strijd gewonnen van Vriendenschaar 8: 6-4. Bas Daalhof won 3 keer, Remco Eddes en Patrick Verburg ieder 1 keer. Het dubbel werd door Patrick en Bas gewonnen. Komende zaterdag moet dit team tegen mede- koploper BTTV-8 spelen. Aanvang 10.00 uur in het clubgebouw aan de J,W. Frisoweg. WADDINXVEEN Het drietal drie- banders van Nieuwdorp klopte te Gouda Donk met 2-4, Ook Sportief won met deze cijfers, en wel bij Rode Laken 2. De strijd tussen de beide teams van Haven werd met 4-2 beslist in het voordeel van koploper Haven 2. P. van Leeuwen behaalde de 18 car in 25 beurten. Donk en Rode Laken 1 deelden de punten: 3-3, na het ge lijke spel van Nederend en Steenber gen in 41 beurten. De ruimste over winning behaalde Nieuwdorp: 6-0. In de Libre-klasse A wisselden Sport vrienden uit Waddinxveen en Rode Laken van plaats in de tussenstand na de 4-2 uitslag. Watertoren kreeg thuis-spelend met 2-4 klop van Spor tief en Trefpunt behaalde met 2-4 de overwinning bij Donk. E.v.d. Vegt had slechts 9 beurten nodig voor 85 caramboles. Klasse B: Nieuwdorp - Donk 4-4, VOG - Sportief 6-2, Moordrecht 2 - Sportvrienden 2-6,Haven - Moor drecht 1 4-4, Hoi' van Holland - Watertoren 1 4-4. Klasse C: Boskoop 1 - Royal Inn 4-4, Boskoop 2 Oase 4-4, Haven - Water toren 6-2. Klasse D: Donk- H. v. Holland 6-2, Sportvrienden 2 - Moordrecht 6-2, Royal Inn 2 - Pomerans 4-4, Sport vrienden 3 - Donk 0-8, Wapen v. Gouderak - Sportvrienden 1 2-6, H. v. Holland - Royal Inn 1 4-4. De twee nieuwe biljarttafels zijn door de Stichting Bejaardenhuis vesting Waddinxveen aangeschaft in luxe uitvoering, omdat Onder Ons het verschil bijpaste met het stan daardmodel. Onderdeel van de of ficiële opening was een biljartwed strijd tussen M. Fens van de Wad dinxveense biljartvereniging Sport vrienden en W. van Berkesteijn van Onder Ons. De biljarttafels hebben in de recreatiezaal van het AF-cen- WADDINXVEEN De Wad dinxveense sportclub Antilope heeft er een nieuwe activiteit bij en wel een trimuur voor vrouwen. Dat daar duidelijk be hoefte aan is blijkt wel uit het feit dat sinds de oprichting van de trimgroep voor vrouwen, een half jaar geleden, het leden tal ervan maar liefst is vertien voudigd. Oorspronkelijk konden de da mes elke dinsdagmorgen van 10.00 - 11.00 uur op de atle tiekbaan aan de Alberdingk (Thijmlaan terecht om heerlijk in de buitenlucht te trimmen, maar aangezien deze groep zó groot is geworden, is er nu ook gelegenheid om op woensdag morgen te trainen. Ook weer van 10.00 - 11.00 uur. Op deze morgen is er plaats voor enkele dames. Het trimuurtje houdt in samen be zig zijn door allerlei gymnas tiekoefeningen te doen, wat te lopen en als slot een (bal)spel letje. Na afloop is er gelegenheid om in het clubgebouw nog een kopje koffie te drinken. Voor meer informatie over dit trim uurtje kan men terecht bij de leidster, Pam Wennekes, tel. 3623. 5 3 3 3 3 2 2 2 1 1 1 0 WADDINXVEEN-ZONDAG Waddinxveen-zondag startte Nic. Boys direct al met een Be Fair ontmoette in Vlaardingen een sterk gemotiveerd Zwaluwen, waarvan de Waddinxveners nog goed wisten dat het deze ploeg was ge weest die in het vorige seizoen de kampioensadspiraties te niet had gedaan. Een knap spélende achter hoede van Be Fair kon de eerste aan valsgolven van de thuisclub bekwaam Mathé Moons heerlijk van de zon ge- opvangen. Na zo’n tien minuten spelen hadden de Waddinxveners een licht veld o- verwicht veroverd. Dit resulteerde in een schot tegen de paal door Kees Verbree, die na de keeper te hebben omspeeld, uit een moeilijk positie een doelpoging probeerde Ook Ron Coppejans, dank zij zijn goede spel van vorige week in de besis opge steld ten koste van Piet Koele, kreeg reële mogelijkheden, evenals Nico Oosterlee. Toen ook Be Fair zijn kansen niet kon benutten raakte de ploeg zijn overwicht kwijt. Vooral het midden veld verloor greep op de wedstrijd, zodat Be Fair’s achterhoede het zwaar te verduren kreeg. Met kunst en vliegwerk bleef men echter overeind, behalve in de 20e min. toen Zwaluwen een vrije trap mocht nemen. Het harde schot werd getoucheerd door een Be Fair-verde- diger, waardoor keepter Kees Ver hoef kansloos was, 1-0. Met man en macht probeerde Be Fair de bakens te verzetten en omstreeks de 30e minuut werd de inzet beloond door een doelpunt van Ron Coppe jans: 1-1. Deze stand werd ook de ruststand, ondanks verwoede pogin gen van beide kanten. De verwachting dat de tweede helft nogal wat vuurwerk te zien zou ge ven werd niet bewaarheid. Over beide ploegen was een zekere matheid gekomen alsof men met 1-1 nu al te vreden was. Veel balverlies van beide kanten, een zwak opererend midden veld van Be Fair, dat veel te weinig de vleugels inschakelde, waardoor vooral Rvité v.d. Wilk wat doelloos rondliep. Bovendien gaven de over heersende achterhoedes geen enkele kans meer weg, en werd de tweede helft wat plichtmatig afgewerkt. In de stand 1-1 kwam dan ook geen ver andering meer. Zaterdag speelt Be Fair uit tegen het Rotterdamse Xerxes. Voor de sup porters staat om 13.30 uur de bus weer klaar. In de zeer aantrekkelijke wedstrijd Be Fair 2 Quick Boys 3 - die gelijk eindigde (2-2) - hebben vooral de Waddinxveners de kans gehad afstand te nemen van de tegenstander. Zo kreeg Wim den Besten een goede kans na voorbereidend werk van Kees Graaf!."" A Zijn schot ging echter naast. Corner na corner moest Quick Boys toestaan, maar hoewel er veel gevaarlijke situaties uit ontstonden slaagden de Be Fair-voorwaartsen er niet in doeltreffend uit te halen. Quick Boys kon tegen dit Be Fairge- weld slechts enkele afstandsschoten plaatsen. In de 22e minuut bereikte een prachtige breedtepas van Koert van Rijn, Ben Yahya die Kees Graafland lanceerde, welke niet weifelde en het net liet bollen: 1-0. Een knap spelen de Jan Van Rijn voedde zijn voor hoede sterk. Veel kansen werden ge creëerd maar pech en onzuiverheid brachten geen veranderingen in de stand. De tweede helft begon zeer spectacu lair. In de 2e minuut doorboorde een vrije trap van Quick Boys de Be Fair- defensie. De scheidsrechter consta teerde echter buitenspel. In dé 5e minuut scoorde Kees Graafland zijn tweede doelpunt. Terwijl Be Fair' nog na genoot scoorde Quick Boys 2-1. Een weifelende defensie en een wat onzeker spelende keeper Hees terman gingen hierbij niet vrij uit. Be Fair werd nu overtroefd door Quick Boys dat meer wilde. Dank zij het voortreffelijke spel van vooral Arjan Blom, Ben Yahya, Jan van Rijn en nestor Cor van Triet hield Be Fair lang stand. Zo’n 5 minuten voor het einde werd het toch nog 2-2 en wer den de laatste minuten nog zeer be nauwd voor Be Fair. Maar gelukkig voor Be Fair werd het geen neder laag, hetwelk ook niet verdiend was geweest. Be Fair II speelt zaterdag een uitwed strijd tegen Excelsior Maassluis. Het zwembad was wederom goed ge vuld met publiek en een aantal leer lingen van het voortgezet onderwijs. Deze laatsten konden de wedstrijd gratis bijwonen. Een loffelijk streven van 'De Gouwe om aan klantenbin ding te doen. Iedereen wist dat de tegenstander moeilijk te bespelen zou zijn. Maar er moest ook aansluiting verkregen worden met de kopgroep. In de eerste periode kreeg De Gouwe al gauw een man meer situatie, doch deze werd onbenut gelaten. De Gou we was in deze periode sterk in de aanval, maar ging nogal slordig met de gecreëerde kansen om. De stand 0-0 werd dan ook in deze periode ge handhaafd. Amper in de tweede periode wist Rens v.d. Meer de score te openen met een keurige intikbal: 1-0. Binnen de minuut gevolgd door een, deze avond goed op dreef zijnde, Leon van Beek: 2-0. De Aa nam hierna het ini tiatief enigzins over en de verdediging van De Gouwe kwam hierna wat meer onder druk te staan. Alleen in de afwerking mankeerde het tot nu toe bij De Aa. Door be weeglijk aanvalsspel en de hieruit voortvloeiende dreiging benutte Leon van Beek een hem gegeven kans door een afstandsschot dat de goed spelen de keeper van de Aa. door de vingers liet glippen: 3-0. De 3e periode van De Gouwe is mees tal het moment om toe te slaan, maar eerst zou een tegentreffer via een man meer situatie (Eric van Leeuwen voor 45 sec. op de kant) de stand op 3-1 bepalen. Via een doortikbal van Leon van Beek kon Jan Verweij de stand op 4-1 brengen. Het werd 5-1 door Dirk Russner, die een man meer situatie vakkundig afrondde. Handig omspelen van zijn tegenstan der leverde Leon van Beek een doel punt op: 6-1. Via een man meer situ atie werd door Wim Korte de stand 7-1 aangetekend. Deze weelde ging De Gouwe wat opbreken en er werd gas teruggenomen. Een man meer si tuatie werd volledig verknald en de Aa kwam terug door P. Jonkman: 7-2. Dirk Russner herstelde de marge door een goed doelpunt 19 sec. voor het einde van de 3e periode: 8-2. Het 4e speldeel begon met een man minder situatie voor De Gouwe, maar door goed uitzwemmen en het spelen op balbezit kon de Aa daar geen ge bruik van maken. Toch zou De Gou we in deze periode de eer aan de Aa moeten laten. Men begon er te ge makkelijk over te denken, hetgeen voor diverse gevaarlijke situaties voor het doel van Kors van Tilburg tot ge volg had. Aa-speler M. van Wieringen bracht de stand op 8-3. Leon van Beek benutte hierna feilloos een hem toegewezen strafworp 9-3. Niek de Leeuw van de Gouwe ging voor 45 sec. de kant op en de achter stand voor de Aa werd door M. van Wieringen verkleind tot 9-4. Door te zwaar verdedigen van Leon van Beek, er uit voor 45 sec., kon H. Dik de achterstand weer verkleinen tot 9-5, 10-5 werd het door een strafworp genomen door Hans Timmerman. Met nog 1 1/2 minuut le spelen in 0 1 1 3 2 3 0 3 2 1 4 2 0 5 1 UITSLAGEN Korbis II - NIO IV Korbis III - Nieuwerkerk III Korbis IV - Reeuwijk II Bolnes I - Korbis I Korbis BI - Vr. schaar BI Korbis R - Vr. schaar R STAND 1 e Klasse A 1. Nieuwerk. I 2. Korbis I 3. Maassluis I 4. Bolnes I 5. Spirit I 6. Poortugaal I 7. Reeuwijk I 8. ’t Watersch. I 6 9. Vanouta I WADDINXVEEN Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinx veen HSW haar eerste'wedstrijd voor de wintercompetitie. In de Drecht vingen vijfentwintig deelnemers te- samen ca. 50 kilo vis. De grootste werd gevangen door D. Heeren, een brasem van 46 cm. De eerste vijf wa ren: 1. D. Heeren 5600 gr. 2. J. Toor 5320 gr. 3. P. Hofman 4210 gr. 4. J. van Egdom 3680 gr. 5. M. van Leeu wen 3660 gr. De tweede wedstrijd wordt a.s. zaterdag gehouden. Vertrek van het station om 7.00 uur. Toch heeft het zeer weinig gescheeld of de Waddinxveners hadden dit weekend mede-koploper geweest wa re het niet dat een 1-3 voorsprong met nog zo’n 5 minuten te gaan nog moest worden prijsgegeven. Spijtig voor Korbis lag dat ditmaal niet aan de ploeg zelf maar - en dat moet wor den gezegd - aan de ditmaal ontstel lend zwakke arbitrage. Tot tweemaal toe resulteerde dat in de slotfase in een volkomen ten onrechte gegeven strafworp waaruit Bolnes dankbaar gelijk wist te maken. Met recht kon zelfs na afloop de Bol- nes-trainer spreken van: “een door toedoen van de scheidsrechter be haald gelijkspel”. Objectief bezien was deze eindstand echter juist, want qua korfbalspel ontliepen beide twaalftallen elkaar die middag niet veel. De score - welke door de matige weersomstandigheden laag bleef - WADDINXVEEN De eerste wed strijd in de derde klasse van de Rot terdamse Schaakbond heeft het twee de team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV in een uit wedstrijd tegen Onésimus III uit Rot terdam vrij gemakkelijk gewonnen (3-5). Na de ongelukkige start van WSV I en III een welkome opsteker voor WSV! De overwinning tekende zich al spoe dig af in de comfortabele stand van de witte stukken van Asscheman en Bregman, en de zwarte stukken van Muit. Asscheman doorbrak de Naj- dorf-variant van de Siciliaanse verde diging van zijn tegenstander, kwam in tijdnood, maar wist met een door dachte manoevre zijn tegenstander in een matval te lokken. De tegenstander van Bregman zag zijn Caro-Kann verdedigingslinies tot een totale ruine verbrokkelen alvo rens op te geven. Muit wist met zijn Siciliaanse verdediging een loper voor te komen. Tot zijn opluchting over zag zijn opponent een gelijkmakend damzetje, waardoor ook hij de buit gemakkelijk binnenhaalde. Toen V.d. Starre met wit en Ritter met zwart remise overeenkwamen met hun tegenstanders, stond de stand 1-4 op het scorebord. De res terende 3 partijen moesten beslis sen over gelijkspel of winst voor WSV. De spanning bleef voelbaar tot het tijd was om af te breken. Struijk stond toen op winst in een stand, waarbij zijn toren plus loperpaar en pion moesten worden afgewogen te gen een torenpaar. Besemer, die aan het eerste bord veel moeite had met de Franse verdediging van zijn te genstander en Claassen, die goede aanvalskansen tegenover een achter stand in stukken stelde, hadden mis schien nog remisekansen. Er was ech ter weinig animo voor afbreken en voortzetten, omdat de winst WSV re delijkerwijze toch niet meer kon ont gaan. Struijk werd tot winnaar ver klaard en Besemer en Claassen tot verliezers, zodat de eindstand 3-5 in het voordeel van WSV werd. Een hoopvol begin! In de 7e ronde van de onderlinge WSV-competitie hernam Van Deelen de kop door P. v.d. Heide te verslaan. Hij werd daarbij geholpen door Kar dol, die Smitskamp versloeg en daar mee onttroonde. Kraan verrichte met zwart een heel knappe prestatie door te winnen van Joosten. De kampioen van vorig jaar nam steeds het initia tief, maar moest in het eindspel zijn meerdere in Kraan erkennen. Hij zal nu alle zeilen bij moeten zetten om weer in de kopgroep té komen. Ver sluis leefde in een spaanse partij te gen Littooy met succes zijn hobby uit: het offeren van pionnen om een betere ontwikkeling te krijgen. UITSLAGEN 7E RONDE Smitskamp - Kardol V. Deelen - P. v.d. Heide Joosten - Kraan De Bock - W. v. Oort M. de Haan - Ellers V. Sandijk - J. v. Oort Versluis - Littooy Nekeman - V.d. Ree Kleiweg - Goor Verwaal - Ponsioen V.d. Eyck - V. Offeren De Schrijver - De Vries De stand aan de kop is na de 7e ron de: 1. V. Deelen, 2. Kardol, 3. Smits kamp, 4. Asscheman, 5. Kraan. •i nieten want Moerkapelle kon geen enkele keer gevaarlijk worden. WSE probeerde echter de aanval teveel door het midden te spelen en de vleugelspelers Jan Steenwinkel en Andree Disseldorp werden sporadisch aangespeeld. De wedstrijd kreeg hier door een eenzijdige aanblik, een aan vallend WSE en Moprkapelle dat uit de counter iets probeerde te onder nemen. Pas in de 40-ste minuut kwam er weer wat vuur in de wedstrijd. De op links uitgeweken Jan Steenwinkel trok de bal scherp voor maar zowel* de WSE-aanvallers als de Moerkapel- se verdediging mistten en de bal ging vlak voor langs. De tweede helft begon met een fel spelend Moerkapelle en in het eerste kwartier had WSE hier duidelijk moeite mee en er werd onnauwkeuri ger gespeeld. Hierdoor verplaatste het spel zich voornamelijk naar het mid denveld. Gaandeweg kreeg WSE het heft weer in handen en in de 25-ste minuut kreeg WSE een mogelijkheid, vanuit een hoekschop werd dé bal in het doelgebied gelegd waar Bert Verlaan de bal maar net over kopte. De druk op het Moerkapelle-doel werd groter en een doelpunt mocht hieruit verwacht worden. Die kans had Pim Sluys, hij speelde zich vrij en kwam oog in oog met de doplman, echter zijn schot ging net naast. Nog in dezelfde minuut werd een goed schot van Bert Verlaan gestopt door de routineuze doelman. WSE speelde alles of niets in de eindfase en in de 40-ste minuut had WSE bijna sukses. Een hard ingeschoten bal van Peter Janssens kwam via een Moerkapelle- verdediger voor de voeten van Renee Moons die hard inschoot. Het dofel- punt werd echter door de goed lei dende scheidsrechter afgekeurd we gens buitenspel. Samenvattend kan gesteld worden dat WSE door dit re sultaat iets te weinig heeft gekregen maar 1 punt toch mee naar Wad dinxveen mee heeft kunnen nemen. Zondag 31 oktober, speelt ll'S’E de thuiswedstrijd tegen Lekkerkerk dat getraind wórdt door de oud-WSE- speler Hans van der Winden. Aanvang 14.30 uur. STAND 4e klas E Nieuwkoop Soccer Boys Haastrecht WSE Moerkapelle VEP Donk Moordrecht Groeneweg Lekkerkerk Schoonhoven 6 Floreant 6 trum een andere plaats gekregen, omdat de ruimte voorzien is van nieuwe vloerbedekking en wat anders is ingedeeld. WADDINXVEEN Het in de eerste klasse spelende waterpoloze- vental van De Gouwe is op de goede weg getuige het feit dat de

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 47