De Gouwe: Kater na verlies Sprankelend Be Fair wint, ook WSE in juichstemming moest ook de aanvoerder geblesseerd het veld verlaten zodat de ploeg met 10 man verder moest. Al direct kreeg Andree Disseldorp uit een hoekschop de mogelijkheid om te scoren, maar zijn omhaal was net naast het doel. Ook Kees Mourits en Jan Steenwin- kel misten maar net en Lekkerkerk was rijp voor de slachtbank. In de 12e minuut kon Pim Sluys uit een voorzet van de aktieve Andree Dis seldorp in het net van keeper Koos Buitelaar schieten: 2-0. Open week TOOS-gymnastiek Waddinxveen-zondag verliest van Unio KORBIS ZET REEUWIJK AAN DE KANT E. Haëzerschool basketballers wint mini- WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Licht wedstrijd Be Fair B-l Gratis lidmaatschap tot 1 januari Sjoelavond hockeytournooi Broodnodige winst TOOS- Be Fair A1 wint waddinxveen - in een spannen- de wedstrijd bij de voetbaljeugd van Be Fair won A-l met 3-2 van Jodan Boys. Leon Konijn (2x) en Frans van Woudenberg waren de doelpun tenmakers. Be Fair A-3 had weinig moeite met Donk A-2, 5-0. De tref fers kwamen van Aldert Oomkens (2x), Ruud Grootendorst (2x) en Ton Baan. Een zeer goede prestatie van Be Fair C-l door koploper Nieu- "erkerk met 3-2 te verslaan. Doel punten van Martin Boersma, Richard Karsten en Henk van Dorp. Keeper ilco Vermey was in een uitstekende vorm. Hij stopte 2 strafschoppen. Vrijdagavond 5 november wordt er 111 de kantine van Be Fair een bingo- avond gehouden, voor de D, E en F- Pupillen, de avond begint om 18.45 uur en zal tot ongeveer 20.15 uur duren. Er wordt een grote opkomst verwacht. VERBOOM HIB 31 i illli lllll ft WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 NOVEMBER 1982 competitiemomenten A De top van TOOS: de selectie- en keurgroepen met trainers. Foto: Wilco de Vogel). J M D WADDINXVEEN Het waterpolozevental van De Gouwe heeft van de met 11-13 verloren doelpuntrijke wedstrijd tegen Pluvius niets anders dan een kater overgehouden. Deze waterpolowed- strijd in het overdekte zwembad 'de Sniep” was juist éen van de competitiemomenten in de eerste klasse van de KnBZ waarop bij eventuele winst de aansluiting bij de kopgroep was verzekerd. WADDINXVEEN - Zaterdagtweedeklasser Be Fair heeft met 1-2 van het Rotterdamse Xerxes gewonnen. De Waddinxveners vlamden en speelden een uitstekende wedstrijd met een in grote vorm verkerende René v. d. Wilk en een tweemaal scorende Kees Verbree. WSE behaalde zondagmid dag een dikverdiende 3-1 overwinning op Lekkerkerk. In de zondagafde- „aodinxveen»’ 11 5 «2 aH 1 zt VERDERE UITSLAGEN 11-0 0-13 1 7- Reeuwijk I 1 7 be- gelijkopgaande strijd, waarin Ex- I I t w 1 1 1 1 42-35 39-41 46-51 49-65 36-49 32-49 5-8 8-4 1-0 4-8 5-5 1-3 5-1 58-44 53-46 46-39 39- 36 40- 33 44-48 34-43 30-55 D H H H 7 6 6 7 7 6 6 6 6 7 7 7 11 9 8 8 7 6 6 6 6 3 3 2 6. 7. 12 15- 6 1 9 8 7 6 6 5 4 3 1 4-3-0 4-1-1 2-4-0 2-4-1 2-3-3 1-4-1 1-4-1 1-4-1 2-2-2- 0-3-4 0-3-4 0-2-5 STAND 4 e Klas E. Nieuwkoop Soccer Boys WSE VEP Haastrecht Donk Moerkapelle Groeneweg Moordrecht Floreant Lekkerkerk Schoonhoven Overweegt u uw huis te verkopen? Belt u ons dan op voor een vrijblijvend gesprek! Makelaardij b.v. lid nbm, Julianastraat 6, Waddinxveen Tel. 01828-2309 of 01828-2723 16-10 10- 9 12- 10 11- 10 10- 9 6- 9 11- 11 10-13 13- 17 9-14 1 o- De Gouwe kwam weer op voorsprong door een prima taterbal van Rens van de Meer die fel op zijn huid gezeten toch wist te scoren (3-2). Niet voor lang overigens want Peter Simons wist zijn ploeg op gelijke voet te krij gen (3-3). Met twee spelers van de Gouwe op de kant (Hans Timmer- gil» Gouwe 1 - Pluvius 1 Gouwe a - Alkemade a Gouwe a - Boskoop a Gouwe 2 - Baracuda 1 Gouwe pup. - AZC/M b pup. J Merwede 2 - Gouwe 1 Merwede 2 - Gouwe 2 DZV/Markus 4 - Gouwe 3 AZC/M 6 - Gouwe 5 H 11-13 7-12 13-2 8-2 10-0 1-4 4-10 stratiewedstrijd door jongens D werd te winnen en blijft derhalve ook mee doen in de kopgroep. Waddinxveen wacht zaterdag de ti tanenstrijd tegen Rijnstreek, welke gewonnen moet worden om mee te blijven doen. Het kan een aantrekke lijk duel worden aan de Sniepweg. STAND Be Fair Excelsior M. Xerxes FC Lisse De Zwervers Zwaluwen Spirit ’s-Gravenzande Lyra RVVH Geinoord Doto WADDINXVEEN Maandagavond 8 november speelt het B-l-jeugdteam van de voetbalvereniging Be Fair een lichtwedstrijd tegen het B regionaal team van de eredivisieclub Sparta. Deze wedstrijd, die op het 4e veld van Be Fair wordt gespeeld, is de openingswedstrijd van de lichtinstal latie op dat veld. Verder staat deze wedstrijd in het te ken van de actie “Zonlicht”, georga niseerd door Be Fair. De aanvang is om 19.00 uur. Er worden veel sup porters verwacht. man en Erik van Leeuwen) had Plu vius weinig moeite om de eerste pe riode winnend af te sluiten. Het doel punt werd gescoord door Karei Ockers (3-4). Jongeren kunnen ongetwijfeld een plaatsje vinden bij de groep, die in de eigen buurt sport. Voor de talentvolle en gevorderde gymnasiasten zijn er selectie-en keur groepen. Deze gooien regelmatig ho ge ogen bij landelijke wedstrijden. TOOS leverde al een groot aantal na tionale turnkampioenen af. Maar ook het ‘sportief bewegen’, de sportieve recreatie neemt een grote plaats in bij de vereniging. Hoogte punt zijn de jaarlijkse onderlinge wedstrijden, die steeds weer uit groeien tot een groot familiefeest. Waar kunnen, om een bijvoorbeeld te noemen, kleuters van vier tot zes jaar terecht? Maandag 16 uur Jozef school, dinsdag 16 uur Joh. Postlaan, dinsdag 15.45 uur Groensvoorde, Even later een vrije trap van Renee Moons waaruit Kees Mourits maar net over de lat kopte. In de 20e mi nuut schoot Jan Steenwinkel keihard tegen de paal en de Lekkerkerk-ver- dediging wankelde. Het mooiste doel punt kwam in de 25e minuut. De snel opkomende Leo Wesseling bracht de bal op vanuit de verdedi ging en kon doorgaan tot ongeveer 20 meter voor het Lekkerkerk- doel. Zijn beheerste en goed geplaat ste schot ging schitterend in de bo venhoek en met een triomfantelijk gebaar eiste hij zijn loon naar werken op. Hierna nam WSE wat gas terug. In de 40e minuut kwam de bal bij Martin Moons die de bal van de voet af liet stuiten, de attent reagerende Piet Kok pikte de bal op en maakte rus tig af waarbij de eer voor Lekkerkerk werd gered. Een minuut voor tijd was WSE nog dichtbij een vierde treffer. Een harde voorzet van Andree Dis seldorp kwam bij de goed meegeko men Jan Steenwinkel die de bal net naast het doel gleed. Trainer Hans van der Winden van Lekkerkerk: “Weer een teleurstellend resultaat voor onze ploeg. Er lukte bij ons erg weinig en het zelfvertrou wen is weg. Overigens een verdiende overwinning van WSE”. Door dit re sultaat klimt WSE naar een gedeelde tweede plaats. Zondag 7 november speelt WSE de uitwedstrijd op “de Wilgenoord” te gen Haastrecht. Aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN-zondag Het eerste zondagteam van Waddinx veen kwam in de afdeling Gouda op voorsprong tegen koploper Unio via Nico Monster: 0-1. Daarna sloeg Unio toe. Driemaal achtereen werd er ge scoord. Rik van Dijk bracht de stand terug tot 3-2, maar Unio liep weer uit tot 4-2. Rik van Dijk bepaalde de eindstand op 4-3. In de laatste vijf minuten kwam het sterk aandringen de Waddinxveen niet meer tot de gelijkmaker al zou die zeker verdiend zijn geweest. WADDINXVEEN - Woensdagavond (vanavond) wordt er in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinx veen aan de Alberdingk Thijmlaan voor de onderlinge competitie gesjoeld door Waddinxveense sjoelvereniging. De uit slagen van de laatste avond luiden als volgt: Klasse A: 1. Jan Neeleman 1360 pnt., 2. Jan Kersbergen 1357 pnt., 3. Ton Cozij- nen 1321 pnt. Klasse B: 1. van Helden 1360 pnt., 2. Jan Harkes 1221 pnt., 3. Dhr. van Vliet 1217 pnt. Klasse C: 1. Irene van Helden, 1072 pnt., 2. Wim de Bas, 1060 pnt., 3. Dhr. Taktor, 1029 pnt. Doordat scheidsrechter Dullaard als ge volg van een opgelopen blessure in de eerste helft zich moest laten vervangen door collega Kempers, die het overigens bekwaam deed, duurde de rustperiode wat langer. Of het hierdoor kwam of dat ze er opdracht voor hadden gekregen, maar Xerxes zette meteen een geweldig initiatief in. Aanval na aanval golfde op Verhoefs doel af. De Be Fair-aanhang hield de adem in, maar Be Fair’s achter hoede hield het hoofd koel,gaf wat (af gedwongen) corners weg, doch geen doelrijpe kansen. Door het opdringen van Xerxes kreeg Be Fair wel de kans om te counteren. Die mogelijkheid werd ook goed uitgeb uit. Vooral de actieve, zeer beweeglijke spits Kees Verbree profiteerde hiervan. Zo gaf hij Peter Konijn een goede kans, die echter overkopte. Een sterk spelen de Aart Bos probeerde met een lob Ver bree in stelling te brengen, maar die kop te net over. Ron Coppejans probeerde het met een afstandsschot: naast. Een doorzettende Verbree alleen voor de keeper speelde af op Nico Oosterlee die echter zwak af rondde. Xerxes antwoord op dit niet ver wachtte countervoetbal was een knal die net naast ging en een goed genomen vrije trap die Verhoef zeer knap uit de uiterste benedenhoek tikte. Een onversaagde Eric Plaisier gooide er nog meer energie tegenaan en bereikte Ron Coppejans, die René vrij zag staan op de linkervleugel, René zette alles op het verkeerde been door zijn schijnbe wegingen en gaf de bal door aan Kees Verbree, die met een hautain tikje 0-2 aantekende. De wedstrijd leek gedaan. Maar on danks nog wat kansjes voor Kees en Ni co, kwam de verrassing aan de andere kant. In blessuretijd kreeg Xerxes een strafschop te nemen. De rede was wat onduidelijk, maar zo werd het nog 1-2. Door deze overwinning heeft Be Fair de aanval op de koppositie goed verdedigd. BE FAIR 2 In een gelijkopgaande strijd, waarin Ex celsior in de eerste en Be Fair in de tweede helft wat sterker was, zijn de punten eerlijk gedeeld (1-1). De verde digingen overheersten de wedstrijd waardoor er maar weinig kansen waren te vergeven. Vooral Nico Heesterman, de Be Fair-keeper, speelde een zeer ster ke wedstrijd. Dit was ook nodig omdat de vaste laatste man, Cor van Triet, op de wisselbank zat en Nico door aanwij zingen zijn achterhoede soms moest cor rigeren. Nadat een corner van Excelsior in de 30e minuut wat zwak was weggewerkt, werd WADDINXVEEN Vorige week woensdag heeft de hockeyclub Wad dinxveen voor het eerst een scholen- toumooi gehouden op de eigen vel den in het sportpark “de Sniep”. Als winnaar kwam uit de bus team 3 van de hervormde Eben Haëzerschool (Jan Dorrekenskade-Oost), terwijl tweede werd team 7 van de openbare Klaas de Vriesschool (Herman Heijer- manslaan) en derde team 6 van de Gereformeerde Basisschool (Mozart- laan). Voor het scholentournooi, dat was bedoeld om aan de plaatselijke hockeysport meer bekendheid te ge ven, hadden alle scholen een uitno diging kregen. Er deden echter vijf scholen met 100 kinderen aan het toumooi mee. In de herfstvakantie was er gelegenheid om te oefenen. Leden van de hockeyclub Waddinx veen namen de meisjes en jongens on der hun hoede en leerden ze de eer ste beginselen aan. Iedere school leverde een aantal mini teams. De samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum leende 30 sticks en dat was de basis voor een fijne middag in poulevorm. Na een demon- Een goed draaiend WSE heeft in de y wedstrijd tegen Lekkerkerk laten zien dat de ploeg uit de Oranjewijk wel degelijk een rol van betekenis kan spelen in de strijd om de boven ste plaatsen. Al gauw bleek dat Lek kerkerk niet genoeg inhoud had om het WSE moeilijk te maken. Tevens had de ploeg van Hans van der Win den de pech al snel twee spelers te moeten wisselen. Al in de eerste minuten kreeg Jan Steenwinkel vanuit een voorzet van Andree Disseldorp een kans maar zijn schot ging net naast. Rond de 20e minuut begon de druk op het Lekkerkerk-doel zo groot te worden dat een doelpunt niet kon uitblij ven. Jan Steenwinkel en Kees Mou rits kregen kort na elkaar mogelijk heden om de score te openen. In de 25e minuut ging Renee Moons met z’n bekende slalom-bewegingen door de hele Lekkerkerk-defensie heen maar vlak voor doel stuitte zijn schot af op een Lekkerkerk-been. Even later kreeg WSE een vrije trap die keihard in de muur werd gescho ten door Andree Disseldorp waar bij de bal via een verdediger in het net verdween: 1-0..Na een half uur spelen kreeg Lekkerkerk de eerste mogelijkheid. De goed doorkomende Marcel de Jong kwam alleen voor keeper Mathé Moons, maar schoot recht in de handen van de degelijk keepende WSE-goalie. Vlak voor rust kwam de linksachter spelende Leo Wesseling enkele malen gevaarlijk door op de vleugel, maar voor het doel was niemand aanwezig om zijn voorzetten af te ronden. Na rust kwam een gehavend Lekker kerk de kleedkamer uit en al gauw Nico echter toch door een onhoudbaar schot gepasseerd: 1-0. Be Fairs ant woord kwam kort voor rust toen Wim de Bestn in het beruchte gebied onderuit werd gehaald en zelf de toegekende strafschop benutte, 1-1. In de tweede helft bleek Harry Ver schoot, die een goede eerste helft had ge speeld, verrassend te zijn vervangen. Zijn vervanger was Bert Graafland die het voor het eerste na z’n gipsperiode weer in wedstrijdverband ging proberen. De scherpte, het richtinggevoel en het wedstrijdritme waren logisch nog niet geheel aanwezig, toch slaagde hij er bij na in Be Fair op winst te zetten. Zijn in zetten gingen echter net naast. Kort voor het einde kwam Cor van Triet nog Wim de Besten vervangen maar ook hij was niet bij machte om in de stand nog enige verandering te brengen. Met 7 punten uit 7 wedstrijden heeft Be Fair II een vijfde plaats veroverd en ge zien het verzorgde spel en de kwaliteit van het elftal is de verwachting gerecht vaardigd dat dit nog wel uitgebouwd zal worden. Zaterdag speelt Be Fair II ook thuis tegen Lyra II. WSE WADDINXVEEN - De afdeling gymnastiek van de Waddinxveense multisportvereniging TOOS houdt van maandag 8 tot en met vrijdag 12 november een ‘open week’. Dat be tekent, dat iedereen een kijkje kan nemen bij de lessen, die dagelijks op verschillende gym- en sportzalen in Waddinxveen plaatsvinden. Na de kennismaking kan iedereen daadwer kelijk meedoen door in te schrijven. Het lidmaatschap is dan tot 1 januari 1983 gratis. TOOS-gymnastiek telt momenteel 1250 leden, verdeeld in verscheidene groepen, van 4 jaar af. Ook zijn er verscheidene recreatiegroepen voor dames- en heren-trimmers en rit mische groepen als jazz-gym. Elke leeftijdsgroep kan bij TOOS terecht. ling van de KNVB verloor Waddinxveen nog net met 4-3 van Unio. BE FAIR In een sprankelende partij voetbal heeft Be Fair de aanval van Xerxes op haar koppositie met overtuiging afgeslagen. De uitslag 1-2 laat maar matig zien hoe veel kansen Be Fair zichzelf creëerde. Vanaf het beginsignaal liet Be Fair dui delijk blijken waarvoor de ploeg geko men was. In een hoog tempo en met aan trekkelijk samenspel werd Xerxes terug gedrongen naar de eigen speelhelft. In de 5e minuut kreeg Be Fair een corner te nemen die hoog voor het doel werd ge trokken. Deze werd met een omhaal door Kees Verbree magnifiek terugge legd op Aart Bos die met een harde, zui vere kopbal de keeper kansloos passeer de: 0-1. Direct daarop nam de onver moeibare Alfred de Jong vanuit een af geslagen aanval de bal op de slof. Zijn ongelooflijke harde kogel werd echter met een katachtige beweging door de Xerxes-keeper gekeerd. Onder aanvoering van Wim Bron en Piet Koele (die een gedegen partij speelde op zijn vertrouwde linksbackplaats) gingen de snelle Be Fair-spitsen aan het werk. René v. d. Wilk, die een sterke wedstrijd speelde, kreeg een goede mogelijkheid die door de keeper werd gestopt. Ook Nico Oosterlee (wat minder op dreef) en Kees Verbree kregen nog verschillende kansen de score uit te breiden. Maar de uitstekende keeper Aad Boers zat er steeds goed tussen om het gevaar te ke ren. Kort voor rust ontstond ontstond een ha chelijk moment voor het Be Fair-doel doordat Peter Konijn ongecontroleerd terugspeelde op Kees Verhoef. Geluk kig was Piet Koele present om de bijna ingeschoten bal van de doellijn te halen. De wedstrijd stond onder leiding van Herman Engelbertink en Rein Prins die consequent floten voor de 2e overtreding en daardoor nogal irrita ties opriepen bij de spelers van beide teams en het aantal persoonlijke fou ten (uitsturingen of omkeerfouten) wel erg hoog opliepen. Totaal 27 maal. De wedstrijd zelf kreeg hier door een rommelig karakter, terwijl de inzet van beide kanten goed ge noemd mag worden. De periodestan- den waren 3-4, 3-1, 1-3, 4-5. Na een onbenutte man meer situa tie kreeg De Gouwe in de eerste pe riode een strafworp toegewezen die keurig benut werd door Leon van Beek (1-0). Wederom na een niet be nutte man meer scoorde Dirk Russ- ner van afstand (2-0). Een uitsturing van Jan Verwey gaf Pluvius de kans om iets terug te komen via de hand van Eric Gabriel (2-1). Met Wim Kor te op de kant kon Pluvius langszij komen, wederom door Eric Gabriel Zaterdag speelt Be Fair om 14.30 uur thuis tegen het in verliespunten gelijk staande Excelsior Maassluis. Dit kan dus met recht een topper worden genoemd. Met de steun van de supportersvereniging Be Fair, die maandag 25 oktober officieel werd opgericht, en een enthousiast pu bliek hoopt Be Fair ook deze aanval te pa reren. Komende zaterdag speelt Korbis om 3 uur thuis tegen koploper Nieuwer- kerk wat thuis tegen Poortugaal een verdiende 9-8 zege wist te behalen. Dit treffen met als inzet het herfst- kampioenschap in IA belooft erg spannend te worden. Supporters zijn dan ook van harte welkom. 7 7 2 7 7 7 Het eerste zaterdagteam van Wad dinxveen herstelde zich behoorlijk na de vorige week opgelopen nederlaag tegen koploper Sportief 2. Nu stond de uitbeurt tegen Perkouw op het programma, voorwaar geen gemakke lijke opgave daar de FC Perkouw op het kleine speelveld van Stolwijk z’n wedstrijden pleegt te spelen. De Wad dinxveners wonnen met 1-5. Waddinxveen startte voortvarend. Na 5 minuten reeds was het de aalvlugge Peter Krohn die zich behendig vrij speelde en wiens voorzet snoeihard door Hans v. Offeren werd ingescho ten, een schitterende goal (0-1). In die beginfase bleef Waddinxveen het spel dicteren, maar gaandeweg pro beerde Perkouw het initiatief over te nemen. De Waddinxveense verdediging, met aan het hoofd Casper Heerma v. Voss, gaf geen krimp en de rust werd dan ook gehaald met de magere 0-1 voorsprong. Na de rust werd Per kouw geheel overspeeld door een vlot aanvallend Waddinxveen. Uit één van die aanvallen was het Arjan Brouwer die 2-0 aantekende. Deze hardwer kende spits was het ook die met een schitterende dieptepass Peter Krohn bereikte, die vervolgens met een fraaie lob voor 3-0 zorgde. Hierna geloofde Waddinxveen het wel en gaf Perkouw wat meer ruimte, doch uit een voorzet was het Casper Heerma v. Voss, die de bal verkeerd beoordeelde waarna de bal ongeluk kig via het been van Gijs Rupke in eigen doel belandde, 3-1. Waddinx veen schrok gelijk wakker en het was Piet Grootendorst die Hans v. Offe ren de ruimte instuurde. Uit diens voorzet was het wederom Arjan Brouwer die een niet te missen kans benutte. Nog was de koek niet op, want toen de van een blessure herstelde Erik Kollmann z’n rentree maakte in het elftal was het vlak voor tijd diezelf de Kollmann die de eindstand op 5-1 bepaalde. Een ruime overwinning derhalve. Ook het tweede zaterdag team wist z’n uitwedstrijd tegen het altijd lastige Zwammerdam 3 met 3-2 7 5 2 0 7 3 3 7 4 12 9 7 3 2 2 8 7 3 2 2 8 7 3 2 2 8 7 3 2 2 8 13 3 5 1 4 5 12 4 4 2 4 4 1 2 4 tterdag 12 60-43 11 47-32 10 48-34 2 9 7 4 0 3 8 >15 5 8 2 0 6 4 1 5 3 10 6 2 De vierde periode was 2 minuten on derweg en in dit tijdsbestek kon Plu vius met 2x een contra-aanval even zoveel doelpunten creëren. Doelpun tenmakers Peter Latta en Peter Si mons (7-10). Via een nummerieke meerderheid kon Hans Timmermans de stand voor de Gouwe iets terug brengen (8-10). Nogmaals een man meer gaf Rens van de Meer gelegen heid te scoren (9-10). Spanning volop dus. Pluvius liep weer weg via doel punten van Fred Geisler en Peter Si mons (9-12). Dirk Russner bracht de Gouwe via 2 man meer iets terug (10-12). Een wegzending van Rens van de Meer le verde weer een doelpunt op voor Plu vius (10-13) van de hand van Eric Gabriel. Via nog 2 uitsturingen (Dirk Russ ner en Peter Simons - Pluvius) kon Niek de Leeuw de eindstand bepalen op 11-13. Een voor de Gouwe te leurstellend resultaat. STAND Merwede Pluvius HZPC Rapido ’82 Zweml. H. de Gouwe ZCG de Aa UITSLAGEN Klasse IA: Reeuwijk I - Korbis I Korbis II - de Jodan Boys III Olympia IV - Korbis III Korbis IV - Poortugaal III Adspiranten: Korbis AI - Vriendenschaar All De Jodan Boys BI - Korbis BI Korbis BII - Argento BI Pupillen: Spirit Cl - Korbis Cl Vriendenschaar CIII - Korbis CII 0-1 Trekvogels Dl - Korbis Dl 8-1 Korbis DII - Wion Dl 1-0 STAND le Klasse A: 1. Nieuwerk. I 2. Korbis I 3. Bolnes I 4. Maassluis I 5- Spirit I 6. Poortugaal 18 2 l. Reeuwijk I 8 8. ’t Watersch. I 7 9. Vanouta I WADDINXVEEN - Zowel de heren senioren 1 als de heren junioren 1 van TOOS-basketbal hebben belang rijke en noodzakelijke overwinningen behaald. De heren senioren 1 behaalden in een zeer attractieve wedstrijd een 7 7-62 overwinning op Bergendien sten Stars. De senioren begonnen zeer voortvarend en leken op een grote overwinning af te stevenen.Al- hoewel het aanvallend goed ging, klopte de verdediging niet altijd. Tot de tweede helft kwamen de senioren dan ook niet verder dan een 39-62 ruststand. In de tweede helft werd echter het pas nieuw ingevoerde 1-3-1 -verdedi gingssysteem ingewisseld voor een confessionele zone. Bergendiensten Stars kwam daardoor moeilijker aan scoren toe en TOOS kon gemakkelijk twee punten binnen halen. Topsco rer was Hugo Sijlaar met 23 punten. De heren junioren 1 gingen zater dagmorgen naar Katwijk. Deze wed strijd was meer aantrekkelijk door de spanning dan door technisch goed spel. TOOS begon zwak maar herstel de zich goed naarmate de eerste helft vorderde.Vlak voor de rust kon Grasshoppers echter weer tot 1 punt naderen. WADDINXVEEN Het eerste team van de Waddinxveense korfbalvereni ging Korbis heeft tegen Reeuwijk re vanche genomen voor het destijds in Waddinxveen geleden verlies. Met de cijfers 5 voor en 8 tegen werd Reeuwijk resoluut aan de kant gezet. Door deze overwinning vertoeven de Waddinxveners nog steeds onder kop loper Nieuwerkerk op de tweede plaats. Voor Reeuwijk betekende de zesde nederlaag in successie een - tij delijke - plaats in de onderste re- geionen van Klasse IA. De ruststand in deze wedstrijd, die door scheidsrechter Van Buren tech nisch goed geleid werd, was nog 4-3 in het voordeel van Reeuwijk. Jam mer was het wel dat de scheidsrech ter de sfeer van deze toch wel fair ge speelde streekderby niet altijd even goed aanvoelde. Het gevolg daarvan waren enkele wat minder plezierige momenten resulterende in een boe king voor Reeuwijk-speler Henk Krist. De wedstrijd zelf was het aankijken best waard hoewel het korfbalpeil - technisch gesproken - niet altijd op hoog niveau stond. De spannende momenten onder beide korven ver goedde zeer veel. Topscorer voor Korbis was deze middag Dick Haags- man welke speler 4 maal met succes de korf beproefde. Drie van zijn doel punten waren het gevolg van even zoveel strafworpen welke door vakge noot John Hamer “uit het vuur” wer den gesleept. De score voor het rustsignaal werd voor Korbis verzorgd door Dick Haagsman (doorloop), Jan Minekus (strafworp) en Dick Haagsman (straf worp). Aangezien Reeuwijk het klaarspeeelde om 4 maal te scoren betekende dat wel een achterstand voor Korbis. In de rust werden de zaken door coach Poldervaart eens goed op een rij gezet en met succes naar later bleek. Vrijwel vanaf de uitworp for ceerde John Hamer z’n tweede straf worp welke koel door Dick Haags man werd benut (4-4). En Korbis drukte door. Via treffers van Jan Mi nekus (afstand), Jaap Noordam (af stand), Luit Schokker (fraaie tip-in) werd de stand opgevoerd tot 4-7 al vorens Reeuwijk nog tegen wist te scoren. Vermeldenswaard was nog wel de tegenslag voor Reeuwijk we gens het uitvallen van Leon Kwaker- naak, een spelbepalende speler. De laatste daad in deze wedstrijd was voor Dick Haagsman welke speler middels een strafworp 5-8 liet aan tekenen. De tweede helft werd die voorsprong weer langzaam uitgebouwd. Mede door de matige leiding van de twee scheidsrechters kreeg de wedstrijd een wat chaotisch karakter. Aan bei de kanten werden veel fouten begaan en het was TOOS dat in de laatste minuten het beheerste speelde en zo doende verdiend won: 5 7-62. Top scorers waren Fred Langedoen met 15 punten en Alfred Gerrits met 14 punten. Ook bij de dames senioren bleef de wedstrijd tot de laatste minuten onbeslist. Ondanks het goede spel van de Waddinxveense dames in de streekderby tegen Rabo uit Gouda, moest TOOS het op het laatste moment toch laten afweten. Helaas was het weer het ontbreken van daadwerkelijke leiding, dat wil zeg gen een coach, noodlotdg.Eindstand 43-41 na een 18-17 ruststand, met als topscoorsters Addy Ruts (14) en Wilma Romeijn (13). het minitoumooi gespeeld. Er werd flink geijverd om een goede plaats te behalen. De finales eindig den beiden in gelijkspel, zodat er doelgeschoten moest worden. De coach van de Eben Haëzerschool had zijn zestallen goed getraind en haalde dan ook de hoogste score. UITSLAG De uitslag was: 1. Team 3 Eben Haëzerschool, 2. Team 7 Klaas de Vriesschool, 3. Team 6 Geref. Basisschool, 4. Team 10 Klaas de Vriesschool, 5. Team 8 Jan Ligthartschool, Team 1 Mr. A. de Roosschool, Team 4 Mr. A. de Rdfosschool; 8. Team 11 Geref. Basisschool; 9. Team 2 Jan Ligthartschool, 10. Team 12 Eben Haëzerschool, 11. Team 9 Klaas de Vriesschool, 12. Team 5 Eben Haëzerschool. donderdag 15.45 uur Staringlaan en donderdag 16 uur Joh. Postlaan. Kortom, TOOS biedt veel mogelijk heden. Nadere inlichtingen over groepsindelingen en dergelijek zijn verkrijgbaar bij mevr. N. de Ruyg, tel. 01828-4827 en mevr. W. Verwey. De tweede periode was 1,5 minuut onderweg toen er weer een speler van de Gouwe de kant op mocht zoeken (Niek de Leeuw) en ook deze keer maakte Pluvius daarvan gebruik d.m. v. Fred Geisler (3-5). De Gouwe kwam hierna fel in de aanval en na weer een man meer niet uitgebuit te hebben scoorde Hans Timmerman via een 4-meterworp (4-5). Dirk Russner maakte gelijk, weer van een numme rieke meerderheid (5-5) en Eef Over dam gaf de Gouwe vlak voor het ver strijken van de 2e periode een voor sprong ook nu uit een nummerieke meerderheid (6-5). De derde wedstrijdperiode was 20 sec. oud toen Wim Korte tegen zijn 3e persoonlijke fout opzwom en zich zodanig uit de wedstrijd speelde. Cees van de Broek bracht Pluvius naast de Gouwe, 6-6, waarna Fred Geisler zijn team voorsprong gaf met een afstandschot (6-7). Een man meer situatie zorgde ervoor dat de stand weer gelijk werd (7-7). Doel puntenmaker was Cees Loendersloot. Toch wist Pluvius weer voorsprong te nemen door uit een doel worsteling als winnaar boven te komen, ge scoord werd er door Eric Gabriel (7-8). 7 6 0 7 5 1 7 4 2 7 4 i

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 13