Waddinxveen moet Waar gaat Waddinxveens en Kamermuziek in Boskoop Beste mensen van kantoor, Verseveldt heeft 1hoor Waddinxveen: Provincie Zang- en orgel- avond in Boskoop Energiebeurs bij Stolker bekijk Boskoopse bouwplek Boskoops huisvuil naar toe? zelfstandig blijven Omliggende gemeenten mogen er wel bij Jazzavond in Zoetermeer Zo werkt Gemeenschappelijk Vuilverwerkingsbedrijf Midden-Holland en Rijnstreek (GVB) NKF-Delft heeft op NKV-W’veen geen weerslag Informatieochtend Kerkdienst voor Avond over kerk in Donderdag 11 november geestelijk gehandicapten Oost-Europa Bingo-dansant Vrije School Alphen Programma De Schaapskooi DIA-AVOND OVER PERU IN GOUDA ’’Noordgrens gemeente verdient correctie” Alleen bij Gert Alternatieve Gezondheid Vier Granen Brood GERT HUIZER de echte bakker Hewlett Packard Microcomputers. w WOENSDAG 3 NOVEMBER 1982 Windy City Jazzband. WADDINXVEEN/BOSKOOP De gebroeders Brouwer op hun trompet. VERSEVELDT Jl l (Foto: Cees Bakker). ALTIJD WELKOM! half negen een de Burgemees- ;eeft vrijdagavond 5 november om Joskoopse Remonstrantse Kerk aan der Linden. WADDINXVEEN Van donderdag 4 tot en met zaterdag 6 no vember houdt de dit jaar in Waddinxveen opgerichte Stichting Energieadviezen Nederland (SEN) de beurs “Energiebewust ’83 in de meubeltoonzalen van Stolker BV aan de Waddinxveense Wilhelminakade. Deze beurs wordt vanavond (woensdag) geopend door burgemeester C.M. van De tijd dat in elke gemeente het huisvuil op de plaatselijke vuilnisbelt werd gedeponeerd, behoort definitief tot het verleden. Het bracht - zeker in ons gebied - milieu-hygiënisch en ruimtelijk steeds grotere problemen met zich, zodat omgezien werd naar andere methoden. Al snel werd daarbij ook duidelijk dat de meeste gemeenten de huisvuilverwerking niet meer in eigen beheer konden regelen. Samenwerking met andere i van verwer- rovinciale zijde BOSKOOP Het Rijnlands Dubbelkwartet onder leiding van Carel van de Camp ge r' 1 1 1 1 ,r concert in de B t ter Colijnstraat. Medewerking hieraan wordt verleend door het Fluitensemble van de familie Colpa. Het programma vermeldt werken van oude middeleeuwse meesters. De toegangsprijs be draagt f 7,50 (voor CJP-houders en 65-plussers f 6,00). WADDINXVEEN Er bestaat geen aanleiding om Waddinxveen op te heffen en bij een andere gemeente te voegen, dan wel andere gemeenten bij het grondgebied van Waddinxveen te voegen. Overi gens zouden wel een aantal grenscorrecties bekeken moeten wor den met Boskoop, Moordrecht, Reeuwijk en Gouda. gemeenten was nodig, ook al omdat andere methoden king om een groter draagvlak vroegen. Ook van pi werd die gemeentelijke samenwerking gestimuleerd. j ooggetuigeverslag van Westerse christe- kend gemaakt. de containers A I J DEN HAAG Herengracht 52a, Tel. 070-469214 “Een zelfde positieve opstelling kan het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland verwachten als hij van oordeel mocht zijn dat zulk een samenvoeging - om GS motiverende redenen - noodzakelijk is”, aldus het Waddinxveense college, dat de ont- werp-brief afsluit met er op te wijzen dat in de discussienota’s is verzuimd te vermelden dat Waddinxveen de be schikking heeft over een bibliotheek en een halte voor een bibliobus. -rslag zullen BOSKOOP-De hoofdzakelijk met vrij willigers werkende Stichting Woord en WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen vindt dat de provincie Zuid-Holland nadere aandacht dient te schenken aan de bouwlokatie van de gemeente Boskoop op Waddinxveens ge bied in de polder Achterof. Dat blijkt uit de ontwerp-reactie die B. en W. van Waddinxveen wil len gaan versturen naar aanlei ding van de provinciale discus sienota’s gemeentelijke herinde ling noordoostelijk en midden- Zuid-Holland. Waddinxveen blijkt de opvatting te zijn toegedaan dat het tijd wordt de volgende grenscorrec ties met Boskoop, Moordrecht, Reeuwijk en Gouda nader te be zien: De noordgrens van de gemeen te nabij de Boskoopse Snijdel- GOUDA In de Vredeskerk aan de Dunantsingel in Gouda wordt zon dagmiddag om vijf uur een kerk dienst gehouden voor geestelijk ge handicapten. In deze op initiatief van de Gemeenschap van Kerken in Gouda te houden dienst is voorgan ger ds. J. de Bruijn. Na afloop van de dienst is er gelegen heid om koffie te drinken. Wie ver voersproblemen heeft kan kontakt opnemen met: mevrouw A. Beste- man-Sorge, Gouda, telefoon 01820- 16883. een gemeente van ca. 22.000 in woners moet in staat worden geacht - ook in de toekomst - voldoende draagvlak op te leveren voor een goed functionerend lokaal bestuur; er zijn geen dringende redenen aan te voeren welke er toe nopen de ge meente Waddinxveen daadwerkelijk bij de gemeentelijke herindeling te betrekken. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 13 november om acht uur zal het Gerefor meerd Verenigingsgebouw Het Tref punt een informatie-avond worden ge houden over de kerk in Oost-Europa. WADDINXVEEN In de kantine van de voetbalvereniging Waddinx veen in het sportpark “de Sniep” wordt zaterdagavond 13 november een bingo-dansant gehouden. De mu ziek op deze gratis toegankelijke avond wordt verzorgd door het duo The Five Senses. Begonnen wordt om acht uur. wijk verdient correctie in ver band met de ligging van bebou wing aldaar in twee gemeenten. Aan de oostelijke gemeente grens dient aandacht te worden besteed. De provinciale weg (He- negouwerweg) ligt in drie ge meenten (Boskoop, Reeuwijk en Waddinxveen). Het verdient naar ondergetekende meent aanbeve ling dat deze provinciale weg slechts in twee gemeenten zal lig gen in de toekomst. Nadere aandacht dient te wor den geschonken aan de bouwlo katie van de gemeente Boskoop op Waddinxveens territoir in de polder Achterof. Het grondgebied van de ge meente Moordrecht, gelegen ten noorden van de oude rijksweg 12 (Akkeroord), zou bij het grond gebied van Waddinxveen dienen phen aan den Rijn en Gouda, welke thans nog eigendom zijn van de AVR. Dit houdt in dat het GVB eigen personeel in dienst gaat nemen voor de bedrijfsuitvoering. Momenteel loopt een openbare aan bestedingsprocedure voor een con tract met particuliere vervoerders voor het transport van de containers tussen de overslagstations en de AVR. Dit contract beslaat een pe riode van 5 jaar. In de algemene raad is een discussie gaande over de koers die uitgezet moet worden. Zaken van groot belang zijn het eventueel zelf verbranden en het eventueel starten van een eigen regionale ophaaldienst. Ook voor de inzameling van kleinere hoeveelheden chemisch afval zal een oplossing gevonden moeten worden, evenals voor de regionale verwerking van bouw- en sloopafval. Keer op keer blijkt de afvalstoffenproblema- tiek dermate gecompliceerd, dat op lossingen alleen door intergemeente lijke samenwerking kunnen worden bereikt. ALPHEN AAN DEN RIJN - Zater dag 6 november is er van 11.00 - 13.00 uur een informatie-koffieoch- tend van de Vereniging Werkgroep Vrije School Alphen. Deze ochtend is bedoeld voor belang stellenden, om op informele wijze kennis te maken met de Vrije School. Die informatie kan het Vrije School onderwijs in zijn algemeenheid zijn, of in het bijzonder de peutergroep, de kleuterklas of de lagere school. Deze informatie- en koffie-ochtend wordt gehouden in het schooltje Van Eeghenstraat 27 te Alphen. Kinderen zijn deze ochtend ook welkom, zij kunnen tekenen, schilderen of spe len. Het secretariaat - Lupinesingel 608, tel. 01720-21371 - heeft voor belangstellenden een klein informa- tieboekje beschikbaar. LEZING Jan La Poutré, leraar aan de Vrije School te Gouda, spreekt op maan dag 8 november om 20.00 uur in ge bouw Vrije School Churchilllaan 6 te Alphen over: “Wat doet de Vrije School voor Uw kind?” leder kind wil niets liever dan “groot” zijn. Eigenlijk streeft het ernaar een har monisch mens te worden. Dat lukt niet zonder de begeleiding van vol wassenen. De leerkrachten van de Vrije School nemen de kinderen daarom mee op een jarenlange ontdekkingstocht. Daarbij spreken ze niet alleen het denken, maar ook het gevoel en de wil van het kind aan. Daardoor leert het kind een groot aantal facetten van het “leven” kennen. Zo zal het op den duur in staat zijn weloverwo gen meningen te vormen en beslis singen te nemen. Dan is hij eindelijk “groot”. “Windy City”, bijnaam van Chicago, de eerste plaats waar de New Orleans Jazz buiten de eigen regio tot bloei kwam en daarom tevens symbool voor de thans wereldwijd verbreide populariteit van deze muziek. Het concert begint om 21.30 uur, de zaal is geopend vanaf 21.00 uur. De toe gang is gratis voor leden van Jazzclub Zoetermeer. Belangstellende niet- leden moeten een entreeprijs van f. 6,— betalen. Wie meer wil weten over de overige aktiviteiten van de jazzclub kan telefonisch inlichtingen krijgen op nummer 079-310695. Daad, welke actief is in de ontwikke lingslanden. houdt donderdagavond 11 november in de Gereformeerde Kerk aan de Zijde in Boskoop een regionale zang- en orgelavond. De toegang is vrij. Aan deze om acht uur beginnende avond werken mee: Vox Jubilans (Waddinx veen), Jonge IchtusKlanken (Boskoop), Sander van Marion (Orgel), Gebroeders Brouwer (trompet), Ada van der Wilt (Sopraan) en Erika van der Kolk (dwars fluit). Gesproken zal er worden door ds. A. P. van Langevelde en de heer J. Dankers. De regionale zang- en orgelavond is me de bedoeld om de Stichting Woord en Daad wat meer bekendheid te geven en te vertellen over de steun aan de Derde Wereld middeld financiële adoptie van kinderen, projecten op het gebied van de landbouw en onderwijs van ziekenver zorging. WADDINXVEEN De hervormde koffiebar “De Schaapskooi” in Het Anker (achter de Brugkerk) is elke vrijdagavond open. Voor de maand november staat het volgende op het programma. Vrijdag 5 november wordt de film “All the king’s horses” gedraaid. Vrijdag 12 november komt de gos pelgroep Courage naar Waddinxveen. Vrijdag 19 november is er een thema- avond. Vrijdag 26 november wordt ook de avond door het koffiebar- team verzorgd. Deze avond krijgt het thema “Leven” mee. delsonderneming HPJ op de markt gebracht. Het systeem berust op de productie van stralingswarmte (infra- rood-stralen) waardoor de mensen en niet de ruimte worden verwarmd. Een milieuvriendelijk, goedkoop pro- dukt, dat geen onderhoud behoeft. 'Ook voor de jeugd is het leuk om een lichtje op te steken tijdens de beurs, daar er een vernuftige bouw doos wordt gepresenteerd welke So- larcellen bevat, gecombineerd met een electromotortje. Op de beurs worden enkele primeurs voor Nederland op energiebesparende artikelen tentoongesteld, waaronder De Brime Brasan. Zweede inbouw- haard voor nieuwe en bestaande openhaarden. Deze inbouwhaard ge niet grote populariteit in Scadinavië door zijn geniale en toch eenvoudige constructie. Veel warmte en weinig brandstof door convectiewerking. Te leveren in 3 verschillende modellen. De Flam C.V. koppeling voor open haarden met een verhoogde capaci teit van 15.000 kca. De Flam open haarden zijn nu ook leverbaar in van keramisch glas voorziene deuren, waaronder het vermogen van de openhaard wordt vergroot. De LMW Windmolen 2,5 KW, wel ke direct op het bestaande net kan worden gekoppeld. De windmolen voor de kleine beurs die zich in zeer korte termijn terug verdient op de electrarekening. Het Glassheat electrisch verwar- mingssysteem. Dit Amerikaanse ver- warmingssysteem wordt door Han- Deze en nog veel meer energiebespa rende artikelen zijn te zien op de beurs “Energiebewust ’83” in Wad dinxveen. Een bezoekje (toegang vrij) is zeker de moeite waard. Medewer kers aan de beurs:’Nortek b.v. - in- bouwhaarden; Flam - hoogrendement openhaarden; HPJ - elekt. verwar ming; Energie-Kluis - Windmolens/ bouwdozen; Nijhoff - dubbele begla zing; de Rooij - Isolatiemat. e.d.,van de Broek - HR ketels e.d. Stolker b.v. - warme aankleding. Zuidkad^ 1 - Tel. 2354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 2382 - Waddinxveen Nassaustraat 7 - Boskoop Tel 01727-2319 De zuid-westelijke grens van de gemeente Waddinxveen verdient nadere aandacht. Het Gouwe- aquaduct (met op- en afritten) ligt thans in drie gemeenten. De nieuwe zuid-westelijke gemeen tegrens zou kunnen zijn de spoorlijn Den Haag-Gouda, voor zover gelegen ten westen van de Gouwe, zulks met inachtneming van de te verwachten tracé- wijziging daarvan direct ten wes ten van de Gouwe. De gemeente grens zou dan aan de noordzijde van de spoordijk dienen te lig gen. Ten oosten van de Gouwe dient het grensbeloop aan te slui ten bij het wegenpatroon. Met ongekende mogelijkheden voor midden- en kleinbedrijf. ZOETERMEER Industrieterrein Zoeterhage' Stephensonstraat 6 Tel. 079-414114 ZOETERMEER Zaterdagavond 6 november om half tien kunnen de liefhebbers van onvervalste New Or leans Jazz hun hart ophalen. Die avond presenteert Jazzclub Zoeter meer, in het onderkomen aan de Dorpsstraat 18 te Zoetermeer, een optreden van de Windy City Jazz Band o.l.v. Simon Keijzer. Dit al 26 jaar bestaande orkest brengt een keur van Blues, Ballads, Gospels en Tradi tionals, bestemd zowel om naar te luisteren als om op te dansen, ge speeld door bekwame, enthousiaste musici. De Windy City Jazz Band heeft al tijd individuele kwaliteit en inzet verkozen boven een perfectionistisch collectief. Dat dit, met het levendige samenspel, in grote mate bijdraagt aan de vrolijke en geïnspireerde sfeer tijdens het optreden van deze forma tie zullen ontelbare luisteraars kun nen bevestigen. Deze opvatting doet ook de oorsprong van de Jazzmuziek eer aan. Tegen deze achtergrond werd in 1974 voor ons gebied een gemeen schappelijke regeling in het leven ge roepen: het “Gemeenschappelijk Vuilverwerkingsbedrijf Midden Hol land en Rijnstreek”, in de wandeling GVB genoemd. Het gebied dat de ge meenschappelijke regeling omvat, be strijkt globaal het oostelijk deel van de provincie Zuid-Holland. Het gaat, om 33 gemeenten, waaronder ook Boskoop en Waddinxveen. Ook de Utrechtse gemeente Oudewater levert zijn vuil af via het GVB. Het totale inwonersaantal van deze gemeenten bedraagt ca. 340.000. TAAK EN STRUCTUUR In de gemeenschappelijke regeling is de taakstelling als volgt geformu leerd: het verwerken of doen verwer ken van huisvuil en daarvoor naar het oordeel van het dagelijks bestuur in aanmerking komend bedrijfsafval uit de deelnemende gemeenten. Deze taak kan in beginsel worden vervuld door het exploitaren van een vuil- verwerkingsinstallatie, van vuilover- laadstations, van stortplaatsen voor vuil dat niet verwerkt kan .worden, of door overeenkomsten te sluiten met derden voor de verwerking van het vuil. De taak kan ook uitgevoerd worden door het bevorderen van het efficiënt aanvoeren naar de vuilverwerkingsin- stallatie(s) van huisvuil en bedrijfs afval uit de deelnemende gemeenten het bevorderen van coördinatie met betrekking tot het afhalen van huisvuil en bedrijfsafval, alsmede het bevorderen van de vaststelling van uniforme tarieven voor het ophalen en afvoeren van huisvuil en bedrijfs afval in de deelnemende gemeenten. WERKWIJZE Het GVB heeft vooralsnog gekozen voor de methode vap de vuilverbran ding Met de NV Afvalverwerking Rijnmond (AVR) is een contract ge sloten dat loopt tot en met 1990. Het zgn. stedelijk afval dat in de ge meenten wordt ingezameld, wordt door de vuilnisauto’s gebracht naar zgn. vuiloverslagstations. Deze staan in Alphen aan de Rijn en in Gouda. Vandaar rijdt een particulier vervoer der het vuil in speciale containers naar de AVR-ovens te Rozenburg. Vanuit de gemeente Woerden vindt een rechtstreeks transport plaats. In een contract met de AVR zijn af spraken gemaakt over de hoeveelhe den afval en de tarieven voor ver branding. Er is bijv, een ondergrens gesteld aan de hoeveelheden huis vuil dat tegen het afgesproken tarief wordt verwerkt. Indien bijvoorbeeld minder dan 112.800 ton wordt afge leverd, moet toch het bedrag voor de ze hoeveelheid worden betaald. De tarieven zijn vastgesteld per 1000 kg. afval. Elk jaar wordt een tarief voor het volgend jaar geschat. Na afloop van dat jaar wordt op basis van na calculatie het definitieve tarief vast gesteld, waarna verrekening volgt. Voor 1981 was de uiteindelijke ver- brandingsprijs ongeveer f. 48,-- per ton. Daarnaast brengt het GVB aan de ge meenten de kosten van overslag en transport in rekening. Waarschijnlijk zullen deze kosten ook ongeveer f. 48, - per ton belopen in 1981. De verwachting bestaat dat dit bedrag omlaag kan door exploitatie van de overlaadstations in eigen beheer (thans zijn de stations nog in eigen dom van de AVR en worden ze be mand door AVR-personeel) en door het sluiten van een nieuw contract voor het vervoer van naar de AVR-oven. Voor eigen rekening van de gemeente is het vervoer naar de overslagsta tions. De kosten van dit transport va riëren uiteraard naar gelang de af stand. Er is een financiële regeling getroffen welke er in voorziet dat de gemeente geen vóór- of nadeel onder vindt van haar geografische ligging GOUDA Het Humanistisch Insti tuut voor Ontwikkelingssamenwer king (HIVOS) helpt de kleine boeren in Peru om alpacawol te verwerken. “Als de daar gebreide truien, mutsen, wanten enz. naar o.a. Nederland ge ëxporteerd zouden worden, zouden de straatarme Indianen een mens waardiger bestaan kunnen verwer ven”. Dat is de mening van Anske en Jan- Willem Vuyk, die door het HIVOS uitgezonden zijn naar Peru om het hulpprojekt ter plaatse te bestuderen om daarover aan zoveel mogelijk Ne derlanders hun verhaal te kunnen ver tellen. Dit doen zij graag en dinsdagavond 9 november komt Jan-Willem in de ge meenschapsruimte vaïi de Zuidrand- flat aan de De la Reylaan in Gouda om zijn verhaal te laten horen ën zijn dia’s te laten zien. De avond be gint om 20.00 uur en iedereen die belangstelling heeft is welkom. te worden gevoegd. De bewoners van het betreffende gebied zijn overigens volledig op Waddinx veen georiënteerd. POSITIEF Indien echter door de gemeentera den van Reeuwijk, Moerkapelle, Ze venhuizen en Boskoop - de brief spreekt over “raden van aan het grondgebied van de gemeente Wad dinxveen grenzende kleinere gemeen ten” - de wens uitgesproken geheel of gedeeltelijk met Waddinxveen te worden samengevoegd, bestaat bij B. en W. de bereidheid daarop positief te reageren. t.o.v. een der beide overlaadstations, het zogenoemde vereveningsfonds. OVERIGE ASPECTEN Het GVB-gebied is als samenwer kingsgebied in het Afvalstoffenplan ah de provincie aangewezen. Dit Af valstoffenplan is een uitvloeisel van de Afvalstoffen en beoogt een in strument te zijn waarmee de provin cie en gemeenten een doeltreffend beleid ten aanzien van een verant woorde verwijdering van huishoude lijke- en een deel van bedrijfsafval- stoffen gestalte kunnen geven. Op deze wijze worden de plannen uit de verschillende samenwerkingsgebieden naast elkaar gelegd en wordt bezien of deze op elkaar zijn afgestemd. Bouw- en sloopafval is een aparte ca tegorie afval die een specifieke aan pak nodig heeft. Daarvoor is het (provinciale) plan: Bouwen met puin” opgesteld. Ook daarin is het GVB -gebied aangewezen als een apart samenwerkingsgebied. Hoewel er op diezelfde dag in de re gio ook een concert wordt gegeven, ziet de heer C.I. Maathuis - de zake lijk leider van het Dubblekwartet - daarin geen grote problemen. De mu ziekstijlen van beide concerten zijn totaal verschillend. Het Dubbelkwartet legt zich toe op de intimiteit van de oude kamermu ziek, op het in kleine ruimte, zoals bijv, de Remonstrantse Kerk, geza menlijk beleven en ondergaan van de fijnheid en harmonie van de kamer muziek. Degene die die meer prefe reren dan de massaliteit van een groot koor in een grote zaal, zal de weg naar de Boskoopse Remonstran tse kerk zeker weten te vinden. Het programma van het Dubbelkwar tet bestaat uit werken van oude meesters uit verschillende landen en dus verschillende stijlen. Zo wordt gebracht de romantische Duitse mu ziek van bijv. Brahms en Mendelsohn, de ondeugende speelsheid van de Fransen, zoals Orlano di Lasso, Clau de Le Jeune, de melodieuse Engelse en Ierse liederen van o.a. Charles Wood en Thomas Morley en de ge dramatiseerde werken van bijv. Monteverdi. Het Fluitensemble bestaat uit: Ton v.d. Werf, Fietje v.d. Wilt-Colpa, Joop Boerma, Jan v.d. Wilt en Ton Colpa. Zij brengen werken van o.a. Mozart, het Allegro, van Locatelli dë Sonate en tre van Micahl Jaques het Divertimento nr. 3. Al met al dus een konsert voor de liefhebber van de middeleeuwse kamermuziek. Dit schrijven Burgemeester en Wet houders in een voor het Zuidhol- landse provinciebestuur klaarliggende concept-reactie op de in het Provin ciehuis gemaakte discussienota’s ge meentelijke herindeling noordooste lijk en midden-Zuid-Holland. De brief wordt donderdagavond bespro ken in de Waddinxveense raadscom missie voor Algemene Bestuurlijke Zaken, waarvan burgemeester C.M. van der Linden voorzitter is. Daarna is het woord aan de gemeenteraad. Dat het college voor wat Waddinx veen betreft sterk voelt voor handha ving van de bestaande situatie - één van de in de discussienota’s genoem de varianten - wordt ingegeven door de volgende argumenten: Waddinxveen heeft bijna 22.000 inwoners en voldoet derhalve ruim schoots aan het gehanteerde getals criterium; I WADDINXVEEN/DELFT - DeNKF- vestiging aan de Noordkade in Waddinx veen, waar telecommunicatiekabels worden gemaakt, is niet betrokken bij het vorige week bekend geworden in- krimpingsplan van NKF in Delft, waar tot 1983 driehonderd banen moeten wor den opgeheven. Er werken daar 1.250 mensen. Bij NKF in Waddinxveen wer ken bijna 600 man. Delft en Waddinxveen vormen binnen de organisatie van de Nederlandse Ka- belfabriek - een Philips-dochter - twee aparte werkmaatschappijen, zodat de Delftse problemen geen weei hebben op de Waddinxveense situatie. De directie van NKF-Delft deelde vorige week mee, dat de markt voor kabels door allerlei oorzaken stagneert. Zo is de teruggang in de bouw een belangrijke factor, maar ook het feit dat in de stads vernieuwingsgebieden al een verzadi gingspunt voor kabels is bereikt. De directie zal gedwongen ontslagen zo veel mogelijk voorkomen. Volgens de industriebond FNV is de werkelijke oor zaak een verkeerd beleid van het be stuur. ’’VERKEERD BELEID” Voor 150 werknemers ouder dan 55 jaar Op deze avond, die gratis toegankelijk is is een ontslagaanvraag ingediend. De en waar een boeken tafel zal zijn, zal de beslissing over vroegtijdig vertrek is vol- Nederlandse Zendingsorganisatie gens de directie vrijwillig. Ontslag is ’’Kruistochten” de film ’’Verder dan het slechts aangevraagd om de werknemers oog reikt” vertonen. Dit is een dringend van een uitkering te voorzienooggetuigeverslag van Westerse christe- De industriebond FNV die aandringt op nen, die hulp bieden aan geloofsgenoten arbeidstijdverkorting, denkt dat de ont- in Oost-Europa. slagen niet worden geaccepteerd. In de- Eén van de medewerkers van "Kruis- cember worden definitieve plannen be- tochten” zal spreken over zijn ervarin- kend gemaakt. gen tijdens reizen naar Qostblok-lan- den. Mede uit de vele publikaties van Anne van der Bijl, de man die 25 jaar ge- leden dit werk begon, blijkt dat de chris- -1—MVVlVVllLFVll tenen in communistische landen er erg bij gebaat zijn, wanneer hun lot bekend gemaakt wordt in het westen. Bij de plaatsing van glascontainers heeft het GVB een coördinerende rol gespeeld inzake een uniform model glascontainer en uniforme tarieven welke met de glasfirma zijn overeen gekomen. In het samenwerkingsge bied worden thans overal de zoge noemde gele glasbakken toegepast. TOEKOMSTPLANNEN Binnenkort zal het GVB eigenaar worden van de overslagstations in Al- «Ssl - .-«M rDE ECHTE

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 33