Holland De Munck in Soos XIII Jorge Oraison en Gerard Dekker in Waddinxveen Zang- en orgelavond in Boskoop voor hulpactie Sterrenconcert met krachtige koorklank Die Gouwe Sanghers Bandell Avond met Marco Bakker, Willy Caron en Jennie Veeninga Bodegraven Op 18 november in raadzaal Programma Alleen bij Gert Regionaal concert op donderdag 11 november ■Hl Goudse formatie Dandylion in De Bonkelaar Boskoopse Jorisband in Alternatieve Gezondheid Vier Granen Brood *3/ W-F F r - GERT HUIZER de echte bakker SSJ-..- WOENSDAG 10 NOVEMBER 1982 Het Boskoops streekmannenkoor Die Gouwe Sanghers in de Waddinxveense Ontmoetingskerk. (Foto: Kees Willy Caron zingt. (Foto: Cees Bakker). De groep De Munck. er 1 MMI i J treden in de raadzaal van het Waddinxveense Jorgc Oraison (gitaar) en l BOSKOOP - Teneinde meer bekendheid te geven aan het werk van ’’Woord en daad” wordt op donderdagavond 11 november in de Gerefor meerde Kerk in Boskoop een regionaal concert gegeven. Medewerking hieraan verlenen de koren Vox Jubilans en de Jonge Ichtusklanken. Ver der de bekende gebroeders Brouwer (trompet), Sander van Marion (or gel), Ada van der Wilt (sopraan) en Erika van der Kolk (dwarsfluit). De Goudse formatie Dandylion. r nu zuinig met energie verstandig voor morgen! WADDINXVEEN Donderdagavond 18 november om half negen 1 1 an het Waddinxveense gemeentehuis op Gerard Dekker (clavecirnbel). Pieter Stolk, dirigent van het Waddinxveens koor Vox Jubilans. 4 4 i WADDINXVEEN Vorige week vrijdagavond was de Waddinx veense Ontmoetingskerk weer een ontmoetingsplaats van koor zangers en toehoorders. Het zich noemende streekmannenkoor ‘Die Gouwe Sanghers’ uit Boskoop gaf namelijk een sterrenconcert voor een uitverkocht huis (750 toehoorders). 1 "■ze 538***^ ZZ. ‘‘"'z. I MARCO BAKKER M. MOS r Bakker). Het koor Vox Jubilaris uit Waddinxveen behoeft in de regio nauwelijks meer eni ge toelichting, evenmin als de gebroe ders Brouwer die onlangs schitterden in een concert met de Jorisband Boskoop. De Jonge IchtusKlanken is een Bos koops jeugdkoor dat ongeveer tien jaar bestaat. De leeftijd van de leden varieert van 8 tot en met 12 jaar. Het concert be gint om 20.00 uur maar de kerk aan de Zijde is om 19.30 uur al geopend. Tijdens de avond zal het woord gevoerd worden door de heer J. Dankers en ds. APvan LangeveldeEr wordt geen en treegeld gevraagd, wel staat een collecte op het programma ten bate van ’’Woord en daad’.’. lijdt, maar ook de ziel van de naaste op het oog.” Om het geven van steun aan hulpbehoe venden te motiveren is besloten een avond te organiseren waarin, behalve voor zang en muziek, ook voor het ge sproken woord plaats is ingeruimd. Het comité van ’’Woord en daad” omvat de plaatsen Berkenwoude, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Reeuwijk, Stolwijk en Waddinxveen. Vandaar dat het con cert van een regionaal tintje is voorzien. Dit jaar een concert in Boskoop, in de komende jaren wil men ook in andere plaatsen tot een dergelijk initiatief over gaan. De selectiecommissie die de benoeming van de nieuwe voorzitter voorbereid had, had op de tweede plaats van de voordracht Waddinxveens wethouder P. F. J. van Schie (CDA) gezet. De chris- ten-democraat gooide dus niet de hoog ste ogen voor deze functie, waarbij ook een rol zal hebben gespeeld dat de ge meente Waddinxveen tot voor kort een ?eer kritische houding innam ten opzich te van het samenwerkingsorgaan, welke houding echter in het afgelopen jaar po sitief veranderde als een blad van de boom. Gezien de ervaringen van voorgaande concerten van het Christelijk Mannenk oor Die Rhijnse Sanghers belooft ook deze avond een luisterrijk genoegen te worden. De entreeprijs bedraagt 5,-. HULPVERLENING In de kerk zal tevens een verkooptafel zijn ingericht waarmee tegelijkertijd aandacht en bekendheid aan het werk van ’’Woord en daad” wordt gegeven. Dat werk bestaat uit hulpverlening aan verre naasten in landen waar die hulp het hardst nodig is. De Reformatorische hulpstichting vindt dat geven niet alleen een opdracht is maar tevens uit het hart moet komen. Zelf omschrijft men dat als volgt: ’’Barmhartigheid heeft niet alleen het lichaam van de naaste, die gebrek A Willy Caron zong een aria uit Rigo- letto van Verdi met bravour en glans, waarin zijn gespannen zijn wat ver dween. Samen met Marco en Jenny zong hij o.a. nog Non m’iganno uit ‘II Trovatore’ van Verdi en soleerde in de aria ‘Donna non vidi mai’ van Puccini, waarin sprake was van een lyrische vervoering met een sterke uitstraling. Het Boskoopse mannenkoor o.l.v. Aad Vos opende het concert met een Russische Hymne ‘Amin, tebe pojem’ van Q. Rische. In tegenstelling tot de Gregoriaanse hymnen zijn de Rus sische monumentaal van karakter. Met de hierop volgende Finlandia Hymne van J. Sibelius, beide acapella gezongen, werd al duidelijk welk een WADDINXVEEN/GOUDA - Moord rechts burgemeester R. J. G. Bandell (PPR) is woensdag voor een week in Gouda benoemd tot voorzitter van het intergemeentelij k smenwerkingsorgaan Midden-Holland. Hij nam deze functie al waar sinds het vertrek van Gouda’s burgemeester Chr. van Hofwegen (PvdA). Voorzitter zijn van Midden- Holland, waarvan ook Waddinxveen lid isms een baan met een vergoeding van ƒ28.000- per jaar. Marco Bakker begon zijn solisten op treden met een door hem graag ge zongen lied, een Cavatina, een lyrisch gebed om bescherming uit de Opera Faust van CH. Gounod ‘Avant de quitter ces lieux’. Zijn gebronsde stem leent zich hiervoor uitstekend, evenals voor de beroemdste gezon gen proloog uit de opera 1 Pagliacci van R. Leoncavallo, waarin hij excel leerde. JORGE ORAISON Jorge Oraison werd geboren in Mon tevideo, Uruguay, in 1946. Hij be gon zijn muziekstudie aan het Con- servatorio Municipal en kreeg gitaar lessen van de lerares Lola G. de Ayes- net weer enkele wisselingen onder gaan waarvan de nieuwe zangeres Saskia Riemens de belangrijkste ont dekking is. Deze met perfektc stem geboren jonge dame steelt nu de show bij de band. De andere belangrijke verandering is dat Dandylion uitgebreid is met een synthesizer-speler en wel Robert Berger. De band heeft verder met zijn muziekstijl reeds enkele sporen nage laten want op hun conto staan al twee singles en een debuut elpee. De band bestaat verder uit Jan Kas teden op gitaar, Paul van Eyk op bas en Hans Weyergang op de drums. I BODEGRAVEN - Vrijdagavond 12 november verzorgt het Bodegraaf’s Christelijk Mannenkoor Die Rhijnse Sanghers onder leiding van Simon Stel ling een concert in de hervormde Dorps kerk te Bodegraven. Aanvang van dit concert is 20.00 uur. De kerkdeuren gaan open om 19.30 uur. Medewerking aan dit concert verlenen de Jorisband uit Boskoop o.l.v. Joop Veenstra en het Rijns Vocaal Ensemble o.l.v. Simon Stelling. Op het repertoire van het Bodegraafse Mannenkoor staan behalve een aantal geestelijke liederen ook diverse lichtere werken. Deze opzet geldt ook voor het Rijns Vocaal Ensemble en de Jorisband Boskoop. Zuidkad4;ï 1 - I el. 2354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 2382 - Waddinxveen Nassaustraat 7 - Boskoop Tel 01727-2319 zeer veel aandacht: hij stond 5 weken in de playlist van Hilversum 3, 6 we ken in Veronica’s Tipparade en 4 we ken in de Nederlandstalige Fop Tien, waarin hij de 6e plaats behaalde. Radio-piraten draaiden de plaat grijs en Radio West in Amsterdam maakte er zelfs een VIP-schijf van, wat be tekent; dat zij een plaat in eén week 150 x draaien. Verder was Jos van Woudenberg met het nummer te zien in het TV-pro- gramma “Op Volle Toeren”. Dat ook het publiek de plaat waardeerde, bleek uit de verkoopcijfers (er wer den een kleine 15.000 exemplaren verkocht). In november van dit jaar verschijnt de 2e single van De Munck en voor januari ’83 staat de release van de le LP gepland. De groep is als volgt samengesteld: Erik de Zwaan (gitaar, o.a. ex-Meteors); Frits v.d. Mey (saxofoon, ex-Arti Kraayeveld); Yolanda Zwartjes (zang en toetsen, zij is te horen op de LP “Asfalt Gi golo” van Theu Boermans en werkte mee aan het Jordaan Cabaret); Jos van Woudenberg (zang en toetsen); Andries Zeeman (basgitaar) en Wim Zeeman (drums). W.A. Mozart had wat ingetogener gezongen kunnen worden. Het is immers een gebed ter beproeving. Zit Waddinxveen als op één na grootste gemeente in het gebied van Midden- Holland dus niet in het dagelijks be stuur, de gemeente is wel vertegenwoor digd in de commissies. Daar komen we tenminste tegen C. M. van der Linden (algemeen bestuurlijke zaken'en finan- cieën), A. van Doorn (milieu-aangele- genheden), H. P. Barth (economische zaken en ruimtelijke ordening) en M. Boere (economische zaken en ruimtelij ke ordening). Hun plaatsvervangers zijn achtereenvol gens P. F. J. van Schie, J. van den Berg, drs. G. Blom en K. W. T. van Soest. De benoeming van de commissies van Mid den-Holland betekent dat Waddinxveen niet vertegenwoordigd is in de commis sies voor gezondheidszorg en voor on derwijs en welzijn. GERARD DEKKER Gerard Dekker werd geboren te Utrecht. Hij ontving zijn muzikale opleiding achtereenvolgens aan het Nederlands Instituut voor Katholieke Kerkmuziek te Utrecht (laureaat or gel en koordirectie), het Brabants Conservatorium te Tilburg (piano en theorie der muziek) en het Amster- damsch Conservatorium (einddiplo ma solospel clavecimbel). Gerard Dekker begon zijn loopbaan als pianist, organist en koordirigent, maar sedert 1964 heeft hij zich uit sluitend op het clavecimbel- en or gelspel toegelegd, waarbij zijn specia liteit in het vertolken van de muziek der oude meesters bijzonder opvalt. Zijn orgelrepertoire omvat echter werken uit alle stijlperioden. Gerard Dekker geeft veel concerten als solist in binnen- en buitenland. Tevens is hij een veelgevraagd conti- nuo-speler. Hij gaf een serie concer ten te Londen, trad meerdere malen op in België en concerteerde in Duits land, Noorwegen en de D.D.R. Hij is vooral bekend geworden do^>r zijn talrijke recitals voor de radio, waarin hij oude muziek vertolkte in de oospronkelijke stemmingen. Hij trad herhaaldelijk op voor de televi sie in Nederland en Duitsland. Zijn onderzoekingen op het gebied van de oude stemmingen, waarmee hij - wat de praktische toepassing betreft - in Nederland baanbrekend werk ver richtte, en waarover ook artikelen van zijn hand verschenen in verschil lende muziektijdschriften, hebben zelfs de aandacht getrokken van autoriteiten op dit gebied, zoals Prof, dr. A.D. Fokker. Als clavecimbel-solist trad Gerard Dekker zeer veelvuldig op met het strijkorkest Amsterdam Sinfonietta. Ook bij andere orkesten, zoals het Brabants Orkest, het BRT Kameror kest en het Brabants Kamerorkest krachtig aandeel het koor in dit con cert zou hebben. Aad Vos houdt van een krachtige, effectvolle koorklank. Hij bouwt met tact zijn programma op, spaart daar bij het koor niet, eist daarbij veel van de solisten, ontziet de pianist niet en groeit zelf mee naar een grandioze climax van alle medewerkers, in een finale waarvan de inleiding, voor een groot deel vertolkt door Marco Bak ker, misschien wat te lang was. Aad Vos houdt, het is al gezegd, van machtige werken en vindt zijn reper toire bij o.a. Russische- en Opera componisten zoals Verdi. Dat daar tussen een negro-spiritual zit, is des te opmerkelijker. Hij geeft daarbij een eigen interpretatie, met kleine effectvolle trekjes, gezongen in één lange volzin. Het O Isis und Osiris, (priesterlied) uit Zauberflóte van WADDINXVEEN Het pro gramma voor het concert van Jorge Oraison (gitaar) en Ge rard Dekker (clavecimbel) op donderdag 18 november in de Waddinxveense raadzaal ziet er zo uit: 1. Enriquez de Valderrabano ca. 1500 - ca. 1557 gitaar-clavecimbel a. Sobre el canto llano de Conde Claros b. Contrapunto sobre el tenor de la baxa 2. Luys de Narvaez 16e eeuw gitaar solo a. Cancion del Empera- dor b. Baxa del contrapunto 3. Girolamo Frescobaldi 1583-1643 clavecimbel solo Tocatta Quinta c kl. t. 4. Padre Antonio Soler 1729-1783 gitaar solo Sonate c kl. t. Sonate d kl. t. 5. Manuel Ponce 1882-1948 gitaar-clavecimbel Andantino Preludio PAUZE 6. Fernando Canulli 1770-1841 gitaar-clavecim bel Sonata A gr. op 21 nr. 1 - Moderato - Adagio - Rondo 7. Anton Diabclli 1781-1858 gitaar-clavecimbel Sonatina A gr. op. 86 - Andante sostenuto - Allegro ma non troppo 8. Luigi Boccherini 1743-1805 gi taar-clavecim bel Introduction en Fan dango taran. In 1968 werd hem de eerste prijs toegekend in de ‘Jeunesses Mu sicales’ van zijn land, waaraan een uitgebreide nationale concerttournee verbonden was. In 1969 ontving hij een beurs van het ‘Instituto de Cultura Hispanica’ om zijn studie le kunnen voortzetten bij Jose Tomas te Santiago de Com- postella. In 1971 werd hem op het ‘XIII Concours International de Gui- tarre’ te Parijs een zilveren medaille toegekend. Momenteel is hij als hoofdvakleraar gitaar verbonden aan het Twents Conservatorium te Enschede en aan het Rotterdams Conservatorium. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 13 november om half negen zal de roky/reggae formatie Dandylion uit Gouda een optreden verzorgeh in De Bonkelaar te Waddinxveen. Deze al weer oude formatie uit Gouda heeft Zonder de anderen tekort te doen was de ster van de avond Jenny Veeninga. Een prachtige, dramatische sopraan, zeer geschikt voor het operawerk, vooral in de recitatieven, waarbij de uitbeelding van de tekst belangrijker is dan de muzikale vorm. Haar aria uit La Forza del destino van Verdi ‘Pace, pace’ klonk impo sant. Jennie heeft grote mogelijkheden, dat bleek in Madre, madre ill santé nome, eveneens uit La Forza, de zachte passages vallen niet weg, maar blijven helder, ontroerend mooi. Zij wist met haar dramatische voor dracht het publiek tot het uiterste te boeien, hetwelk met ingehouden adem toeluisterde. Jammer dat Aad Vos, die het pro gramma van deze avond wel samen gesteld zal hebben, niet wat lichtere muziek door de solisten heeft laten zingen, het materiaal had hij voor handenZeker niet onvermeld mag blijven de pianist Hans Broekman, die op de imposante vleugel koor en solisten begeleidde en ondersteunde met een zeer groot vakmanschap. Hij wist op de eerste acc oorden het karakter van het werk gestalte te ge ven en de kleine schoonheidsfoutjes van de uitvoerenden geniaal op te vangen. Hij behoort zeker tot één van de beste begeleiders van koor en so listen. De ‘Gouwesanghers’ kunnen terug zien op een fantastisch concert, niet in het minst voor haar eigen aandeel, hetwelk het publiek waardeerde met een minuten durend staand applaus!! BOSKOOP De Boskoopse Soos XIII aan de Galerij heeft voor zater dag 13 november de groep “De Munck” gecontracteerd. Aanvang van het concert: 20.00 uur. De Munck is ontstaan uit Dorps- straat/De Munck. Dorpsstraat stond met het nummer “Lepeltje” op de LP “Uitholling Overdwars”, de eerste Nederlandstalige verzamel-elpee. Jos van Woudenberg, die zingt en toetsen speelt in De Munck, was mede-sa- mensteller en producer van de plaat. 'Afgelopen zomer ging De Munck voor het eerst op tournee en wel met de circustent T T. samen met-4 an dere groepen van het Egmond-platen- label. Het Egmond-label is een onaf hankelijk platenlabel en wordt ge rund door'Jos van Woudenberg en Fer Abrahams. Voor de distributie wordt gebruik gemaakt van de groot handel v.d. Bosch en Nieuwkoop. Van de LP, die in samenhang met voornoemde tournee verscheen, werd de single “Ik Hou Van Jou” van De Munck getrokken. Hoewel er dus geen gebruik werd gemaakt van het promotieapparaat van een grote pla tenmaatschappij kreeg de single toch De ‘Gouwe Sanghers’ timmeren de laatste jaren flink aan de weg - en met succes - en plukten daarbij de beste solisten van de ‘sterrenhemel’. Een cultureel gebeuren van de eerste orde waar zowel Waddinxveen, Bos koop en wijde omtrek blij mee mag zijn. Het is echter zeker niet zo dat dit het concert van Marco Bakker genoemd kan worden, ondanks de steeds weer terugkerende vraag ‘Ga je vrijdag ook naar Marco Bakker?’ was hij solist. Met Concerto Amster dam legde hij een cyclus van clave cim belconcerten van J.S. Bach vast voor de NCRV-radio. Zijn clavecimbel- en orgelspel werd ook op grammofoonplaten vastge legd, en wel bij de merken KRO Klas siek, His Master’s Voice en Editio Laran. Naast zijn uitgebreide con- certpraktijk is Gerard Dekker ver bonden aan het Brabants Conserva torium te Tilburg als hoofdvakdocent clavecimbel, interpretatie en basso continuo. Y Z" rK I ECHTE

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 39