Brugkerk en het Anker vergden drie miljoen Gebouwen zaterdag in gebruik genomen Vleeswaren van Smakman Brandstichting in huis aan Speelzaal Pieter Pierebas tien jaar Trompstraat 5-maal bekroond Bluesavond in De Bonkelaar Klaverjassen VERBOOM SB .1 f TELEFOONNUMMERS VERGADERINGEN p DIVERSEN O! BELASTINGEN g VERKEER EN VERVOER IS BOUWVERGUNNINGEN v VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) g BESTUURSZAKEN MILIEUZAKEN BESTEMMINGSPLANNEN g SPREEKUREN I I I adres:Postbus400, 2740 AK Waddinxveen. 2222 3000 3000 01820-15767 01727-4044 070-210001 ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- Kg •I i I IK 12 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 3 NOVEMBER 1982 WADDINXVEEN GEMEENTE aldaar aanwezige gara- 01820-16066 010-362244 f met de secretaris van de commissie. 5 der Linden: vrijdag- de Kerkweg-Oost opnieuw Ronald van Gasteren Op symbolysche wijze overhandigt kerkvoogdij-voorzitter G'. t i i t v vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Spreekuur wethouder, de heer M. Kraaijestein: na afspraak. Een blik in de eens zo groot gemaakte consistoriekamer, die Kon worden ingericht dank zij vormde vrouwenkring Maria Martha. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). Aangifte hondenbelasting In verband met de uitvoering van de verordening hondenbelasting brengen burgemeester en wethouders van Waddinxveen het volgen de onder de aandacht: - wanneer u een hond koopt of krijgt; - wanneer u een hond heeft die de leeftijd van 3 maanden bereikt; - wanneer u uw hond verkoopt of weggeeft; - wanneer uw hond overlijdt; dient u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijk aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling financiën. Instelling parkeerverboden Burgemeester en wethouders hebben besloten door middel van het doen aanbrengen van een gele streep, het parkeren te verbieden: 1. naast de flats nrs. 69 t/m 109 van de Wilgenhorst en de Peppel- Waddinxveen, 3 november 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30-12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht, indien u een afspraak heeft gemaakt. Commissie voor Sociale Zaken, Volksgezondheid en Woonruimtebeleid. Donderdag 4 november 1982, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA Overweegt u uw huis te verkopen? Belt u ons dan op voor een vrijblijvend gesprek! Makelaardij b.v. lid nbm, Julianastraat 6, Waddinxveen Tel. 01828-2309 of 01828-2723 Burgemeester en wethouders hebben besloten: - touringcars B.V. ”De Snelle Vliet” tot 31 mei 1983 vergunning te verlenen tot de uitvoering van groepsvervoer voor schoolzwem men in deze gemeente naar en van het overdekte zwembad aan de Sniepweg. Binnen 30 dagen staat tegen deze vergunning op grond van de Wet Autovervoer Personen beroep open bij het college van Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland; - de aan de Taxicentrale Waddinxveen (de heer Geukes) verleende bedrijfsvergunning voor 4 taxi’s te wijzigen in 6 taxi’s, dit met het oog op het toenemende vervoer t.b.v. bedrijven en de toename bij het zieken- en gehandicaptenvervoer. Ook tegen deze beslissing staat binnen 30 dagen op vorengenoem de wijze beroep open voor belanghebbenden. L. Roetman verving. Tegelijk werd ook het vernieuwde en nomen. Beide gebouwen iedreen worden bezichtigd. Wet Arob Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het ge meentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet- Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren na dere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. I De heer Van der Heijden heeft vergunning voor het evangeliseren op vrijdag 5 november a.s. op het Kon. Wilhelminaplein. Daarnaast mag hij op die dag ’s morgens met een geluidswagen rondrijden om hieraan de nodige bekendheid te geven. De brassband Voorwaarts heeft een ventvergunning voor de ver koop van oliebollen op 31 december a.s. in Waddinxveen. De opbrengst van deze aktie is bestemd voor de aanschaf van unifor men. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van moreen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: Verkeersmaatregelen Henegouwerweg De provincie zal worden verzocht op de Henegouwerweg, nabij de van Speijkstraat, een waarschuwingsbord te plaatsen voor de auto mobilisten die aldaar af willen slaan, dit met het oog op het (brom)fietsverkeer in twee richtingen op het onlangs aangelegde fietspad. Recent heeft zich ter plaatse een aantal aanrijdingen voor gedaan als gevolg van afslaande motorvoertuigen. I h Aanvraag hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat op 26 oktober 1982 een aanvraag is ingekomen van de heer A. Boon- stoppel Jr.Alpherwetering 12, alhier, voor het oprichten en in wer king hebben van een automobielbedrijf tevens quickservice aan de Noordkade 18, alhier. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen tot en met 2 december 1982 op de afdeling Algemene Zaken ter inzage en wel op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en op maandagavonden van 19.00 tot 22.00 uur. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren bij het college van burgemeester en wethouders worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens een open bare zitting welke op verzoek zal worden gehouden. Weekmarkt Iedere vrijdag wordt op de Willem de Zwijgerlaan een markt gehou den. Duizenden mensen bezoeken het marktterrein als belangstel lende of als klant. Naar iedere week weer blijkt zijn er mensen die al lopend over het marktterrein afval op straat gooien. Jaarlijks kost het de gemeente 15.000,- om het marktterrein op vrijdagavond schoon te maken. Met een beetje goede wil zou veel geld en moeite gespaard kunnen worden. Zoals wellicht bekend staan er vrijdags op en bij het marktterrein fietsenrekken. Deze rekken blijken nog te weinig benut te worden. Dit betekent dat u omwonenden overlast bezorgt door uw rijwiel te gen een heg, in een tuin of voor een tuinpad te plaatsen. Met wat meer respect voor andermans eigendommen zou dat voor komen kunnen worden. Op de markt staan ook vuilnisemmers welke te weinig gebruikt wor den, waardoor patatbakjes en andere verpakkingsmaterialen ten onrechte in de tuinen of singel terechtkomen. Het is in ieder geval wenselijk op de markt dezelfde regelen in acht te nemen die u in een winkel in acht neemt, dus geen afval op de grond te gooien, niet te fietsen op het marktterrein en niet uw kinde ren toe te staan dat zij in afval graaien wat bijeen is gebracht om door gemeentewerken te worden weggebracht. 1. Opening. 2. Notulen van de vergadering van 14 oktober l982. 3. Begroting 1983. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der ver gadering. Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken Donderdag 4 november 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 28 september 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Wijziging Algemeen Ambtenaren Reglement met betrekking tot verhoging minimum vakantieverlof met één dag tot 23 dagen per jaar. 4. Concept-reactie op discussienota’s gemeentelijke herindeling noord-oostelijk en midden Zuid-Holland. 5. Nota begrotingen 1983 en begrotingen 1983. 6. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der ver gadering. Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg met de secretaris van de commissie. WADDINXVEEN De in het buurt centrum ’t Ketelhuis ondergebrachte peuterspeelzaal Pieter Pierebas, één van de vier peuterspeelzalen die aan gesloten is bij de Stichting Beharti ging Belangen Peuterspeelzalen Wad dinxveen bestond maandag 1 novem ber 10 jaar. Dit feit wordt gevierd op donderdag 5 november a.s. ’s Morgens voor de peuters en ’s avonds voor genodig den in de peuterspeelzaal aan de Tol lenslaan. Alarmering Brandweer Politie Ongevallen Belangrijke telefoonnummers Gemeentesecretarie 4433 Dienst Openbare Werken en Bedrijven 4433 Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) ïSüs iM ia! In zijn toespraak zei kerkvoogdij- voorzitter Van Ringelenstein dat alle aan de Brugkerk en Het Anker uitge voerde werkzaamheden in totaal drie miljoen gulden hadden gevergd. Hij was er bijzonder tevreden over dat de Centrale Hervormde Gemeente één miljoen ter bekostiging hiervan op tafel had weten te leggen. In het bijzonder benadrukte hij de activi teiten van de vrouwenkring Maria Martha, die de kosten van inrichting van‘de consistoriekamer had betaald. Een 25-tal dames van de vrouwen kring had ook alle schoonmaakwerk- zaamheden voorafgaande aan de inge bruikname van de Brugkerk verricht. De heer Van Ringelenstein gaf me vrouw C. Geluk-Kalkman van Maria Martha een bos bloemen, evenals kos teres mevrouw C. Vermeulen en oud- kerkvoogd M. Both. In dit drietal dankte de Centrale Hervormde Ge meente iedereen die bij de restauratie van de Brugkerk, het opknappen van het pijporgel en het vernieuwen van Het Anker betrokken was geweest. Vervolgens noemde hij een reeks van namen en instellingen - van het ge meentebestuur tot de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en van no taris J. in ’t Hol tot de plaatselijke Rabobank - voor alle arbeid. Hierbij betrok hij ook de plaatselijke politie, die overigens steeds meer moeite kreeg met de zondagse parkeersi tuatie rond de Bethelkerk. “Wij zijn niet zoveel beter als anderen”, aldus de heer Van Ringelenstein, die zei dat men herhaaldelijk op de vingers was getikt voor het onjuiste parkeer- gedrag. Kerkvoogdij-voorzitter Van Ringelen stein noemde het eindresultaat gewel dig. Niet alleen de Brugkerk, maar ook het naar ontwerp van het archi tectenbureau Treffers en Polgar ver bouwde Het Anker voldeed aan alle Aanbieden vuilniszakken aan de ophaaldienst Voor het aanbieden van huisvuil geldt een bepaald ophaalschema. In de praktijk blijkt dat veel vuilniszakken reeds de avond voor de ophaaldag buiten op straat worden gezet. Met het oog op de mogelijkheid dat door het kapot maken van die zakken (door baldadigheid of door dieren) de weg wordt verontrei nigd, terwijl de kans op ongedierte toeneemt, wordt u verzocht het huishoudelijk afval (verpakt in vuilniszakken!) of het grof huisvuil (zo mogelijk gebundeld wanneer het geen grote voorwerpen be treft!) als het even kan pas op de ophaaldag zelf buiten te zetten. Denkt u overigens aan het goed verpakken van scherpe voorwer pen. Om verwondingen voor het personeel van de ophaaldienst te voorkomen wordt uw medewerking gevraagd met name glas in de daarvoor bestemde containers te deponeren. Alles bij elkaar scheelt dit ook nog in de benodigde vuilniszakken. Wegafsluiting In verband met werkzaamheden aan de aldaar aanwezige watertran- sportleiding, zal het gedeelte Kanaaldijk vanaf de Burgemeester Trooststraat tot de Apollolaan in de gemeente Waddinxveen op woensdag 10 november 1982 vanaf 8 uur ’s ochtends voor 24 uur voor alle verkeer zijn gesloten. Bij onwerkbaar weer op deze dag zullen de werkzaamheden met 24 uur worden opgeschort, c.q. indien nodig worden verschoven naar woensdag 17 november 1982. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 30 oktober om tien over half negen werd ér bij de brandweer en de rijkspolitie brand gemeld in een woning aan de Tromp straat. Toen de brandweer uit Boskoop - die voor Waddinxveen waarnam - ter plaatse was, was de brandhaard door omwonenden reeds geblust door middel van emmers water en een tuinslang. OhJ binnen te komen had men een ruit ingé' slagen. Getuigen hoorden zaterdag avond glasgerinkel en zagen daarna, dat de woonkamer van het pand in lichter) laaie stond. Nadat de brand was geblust werd door de Technische Recherche van de Rijks politie een onderzoek ingesteld, waarbij bleekdat er in de woonkamer met spiri- tus was gesprenkeld. Er werden twee lappen, welke in spiritus gedrenkt waren geweest, in de woonkamer aangetroffen; Een duidelijke aanwijzing, dat het hier ging om brandstichting. Tentijde van dé‘ brand waren de bewoners niet thuis. WADDINXVEEN - De aan de Ka naalstraat gevestigde ambachtelijke slagerij Smakman, is vijfmaal be kroond op de Slagers Vak Tentoon stelling in Utrecht. Zilver veroverde de door hem gemaakte slagersrook- worst, terwijl vleeswaren van am bachtelijke kwaliteit bekroond wer den met brons. verwachtingen en zorgden ervoor dat het restauratieleed weer snel was ver geten. Volgens hem toonde de acco- modatie van Het Anker de durf en visie die de kerkvoogdij heeft als het gaat om de opvang van de (ook rand kerkelijke) jeugd. Ds. J. Maasland sprak van een gevoel van dankbaarheid en erkentelijkheid. Hij herinnerde eraan dat de Brugkerk al 144 jaar als zodanig dienst deed. Het Godshuis vond hij een teken van trouw aan Gods liefde op een karak teristieke plaats in Waddinxveen met overigens een symbolische naam, die de brugfunctie aangeeft tussen God en de verloren wereld. Burgemeester C.M. van der Linden voerde voldaan en dankbaar het woord. Hij had groot respect voor het doorzettingsvermogen van de Centrale Hervormde Gemeente en vond dat de kerk ook een beetje van de gemeenschap is gelet op het ge meenschapsgeld dat is gebruikt om het monumentale kerkgebouw geres taureerd te krijgen. Van de aanwezig heid van de Rijksdienst voor de Mo numentenzorg maakte hij gebruik door aandacht te vragen voor de broodnodige opknapbeurt van Wad- dinxveens tweede monument: de Re monstrantse Kerk aan de Zuidkade. Bestemmingsplan Groenswaard I en II De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat het bestemmingsplan ’’Groenswaard I en II” onherroepe lijk is geworden. Het bestemmingsplan ligt ter gemeentesecretarie, afd. Bestuursza ken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage. Waddinxveen, 3 november 1982. De burgemeester voornóemd, Van der Linden. WADDINXVEEN - In het Waddinxi veense jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar wordt zaterdagavond 6 nu- vember om acht uur een bluesavond- gehouden. Tegen betaling van eert rijksdaalder kunnen jongeren een hele avond komen genieten van Ne derlandse Blues (live) en van nieuwe en traditionele blues uit binnen- en buitenland (elpee). De live-muziek zal verzorgd worden door de in Waddinxveen overbe- kende blues band ‘Blues Brings OrU gasm Band’. De Blues Brings Orgasnl Band zal niet alleen deze avond van muziek voorzien. Voor deze gele); genheid worden ze versterkt door, o.a. Berry Ravensbergen, de uit Bos-* koop stammende Ras blues gitarist- (beter bekend van Blues Again), De Blues Brings Orgasm Band speelt i traditionele Amerikaanse blues en be, staat uit de volgende leden: Ernst Boere (gitaar), Richard Benjamins) (gitaar), Guido Müller (bas), Joris; Fortuin (piano), Ronald Luijendijk (zang), Paul Kerstbergen (mondhar- monika) en Ronald van Gasteren; (drums). waddinxveen - voor alle Wad- dinxveense bejaarden wordt er maan dagavond 8 november weer geprijs- klaverjast in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. Er zijn prachtige prijzen te winnen. De deel namekosten bedragen een rijksdaal der. Begonnen wordt om half acht. horst, dit i.v.m. de bereikbaarheid van ges; 2. aan de westzijde van de toegangsweg naar garages en winkels (Passage) ten oosten van het Trefpunt, over een afstand van 25 meter (gemeten vanaf het trottoir langs de Stationsstraat), dit i.v.m. de bereikbaarheid van die garages en winkels o.a. door vrachtverkeer. Belanghebbenden kunnen binnen 30 dagen op grond van het be paalde in artikel 135 van het Reglement verkeersregels en verkeers tekens beroep instellen bij de Kroon, zulks door tussenkomst van de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland te Den Haag (Provinciehuis). Aanvraag bouwvergunning woningbouwvereniging Waddinxveen De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat met ingang van 4 november 1982 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van Woningbouw vereniging Waddinxveen voor de bouw van 171 huurwoningen aan en nabij de IJsermanweg in het gebied van het bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980”. Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van arti kel 19 Van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verle nen van de thans ter plaatse nog geldende bestemmingsplannen Sportvelden en Plan in hoofdzaak West. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij bur gemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schrif telijk bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van voren bedoelde vrijstelling. 1 een gift van de her- WADDINXVEEN Tijdens een bijzondere dienst is zaterdagmor gen de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost opnieuw m ge- oruik genomen na een na-restauratie die acht maanden vergde. Het opgeknapte Godshuis werd door kerkvoogdijvoorzitter G. van Ringelenstein op symbolische wijze overgedragen aan wijkpredi- kant ds. J. Maasland, die de zieke voorzitter van de kerkeraad ds. met de openstelling van de Brugkerk uitgebreide Het Anker in gebruik ge- ;ebouwen konden tot zaterdagmorgen laat door Op symbolysche wijze overhandigt kerkvoogdij-voorzitter G. van Ringelenstein de sleutel van de gerestaureerae hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost aan ds. JMaasland. Rechts kijken burgemeester C. M. van der Lin den, zijn echtgenote en gemeentesecretaris J. Meuleman geamuseerd toe. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom). r~>Ó f A V I K Üfe-X f L.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3