1 25e Expositie Excelsior verliest Be Fair en WSE winnen duels Herfsttitel voor Korbis 1 I Vogelvrienden j Kinderen redden zichzelf van Den Haag Plattelandsvrouwen WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE W. v. d. Wal wint herfstcompetitie van De Voorn Herstel voor VSVI en III? Titelkansen foor Kwiek 1 ÏOOS-ploeg tweede bij keurturnen M. Reichard winnaar van herfstdag HSW WADDINXVEEN - Onlangs werd de jaarlijkse herfstdag van de hengelsport- vereniGing Waddinxveen gehouden. Dit hengelconcours werd voor d pauze gehouden in de HoLlandse IJssel, na de pauze werd er verder gevist in het Gou- wekanaal. De vangsten waren matig. Winnaar werd M. Reichard, hij verza melde 334 ptn., 2. W. v. d. Wal 238 ptn., 3. P. Dorresteijn 203 pnt., 4. A. van Leeuwen 173 pnt., 5. J. Pellekooren 141 pnt. Onderlinge Excelsior 7 [EKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 10 NOVEMBER 1982 WADDINXVEEN Winst voor Be Fair, dat met 2-0 van Excel sior M won. Winst voor WSE dat met 2-3 van Haastrecht won. Dat zijn de belangrijkste resultaten van het afgelopen voetbalweek- einde. Actief tijdens de cursus zelfredzaamheid in het overdekte zwembad. 2- 2. WADDINXVEEN Vorige week donderdag ontving de Waddinx veense damvereniging Excelsior het eerste team van de damvere niging Den Haag. In deze voor de Waddinxveense dammers erg zware competitie moesten zij wederom een bezoekende vereni ging met de winst naar huis laten gaan (5-11). ZWEMBADROOSTER 1 1-2 4-0 8 I 2 haar gemid- 1 niet kunnen uitbou- TOOS-gymnas- een topper, doch de werkelijkheid 5-4 4-2 8 7 7 9 8 11 51-38 10 48-34 8 39-41 5 46-51 5 41-52 4 52-70 2 35-58 8 7 7 8 7 7 7 7 8 7 8 7 8 13 9 9 9 8 8 8 8 8 7 4 3 2 eis is minimaal de zwemdiploma’s A B. Voor verdere informatie en aanmel ding kan men nog terecht aan de kassa van het zwembad, telefoon 2570. 0 1 '.nd lerd 6 6 5 4 4 2 2 2 1 1 0 1 2 1 1 0 0 5 4 5 4 3 3 3 2 1 2 1 1 1 het af- 5-3-0 4-1-2 2-5-0 2- 5-1 3- 2-2 2-4-1 2- 4-1 3- 2-2 2-4-2 0-4-4 0-3-4 0-2-6 5-11 0-2 2-0 0-2 1-1 1-1 0-2 0-2 1-1 1-1 2-0 1-1 2-0 0-2 1-1 2-0 2-0 1-1 1-1 1-1 0-2 0-2 1-1 2-0 1-1 2-0 2-0 0-2 2-0 0-2 0-2 2-0 0-2 1-1 Zondag 14 november wordt het zwem- bad-rooster als volgt: Van 10.00-11.00 uur ouder en kind zwemmen en van 11.00-13.00 uur is het bad weer voor ie dereen toegankelijk. Op de dinsdagavonden van 19.30-20.45 uur is er ruim een uur beschikbaar voor de jeugd, met allerlei materiaal in het water, terwijl op dezelfde dinsdagavon den van 21.15-22.30 uur het bad toegan kelijk is voor personen van lójaar en ou der. Dezelfde leeftijdsgrens, dus lójaar en ouder, geldt voor de woensdagavon den van 21.00-22.30 uur. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Christelijke Platte landsvrouwen Bond houdt woensdag avond 17 november in de LHNO-school De Rank aan de Esdoornlaan een cre atieve avond onder leiding van mevrouw Lamens-Oudijk en mevrouw De Gelder- Magré. Begonnen wordt om kwart voor acht. WADDINXVEEN - Voor dc 25e maal wordt donderdag 25, vrijdag 26 en zaterdag 27 november door de Waddinxveense vogelvereniging De Vogelvrienden haar jaarlijkse ten toonstelling gehouden. De bij de Ne derlandse Bond van Vogelliefhebbers aangesloten Waddinxveners doen dat in het Gereformeerd Verenigingsge- koDlNXVEEN - heeft zaterdag in Ridderkerk in categorie junioren/heren deelgeno- aan de Nederlandse Kampioen- "appen Wedstrijdsport A voor ploe- De TOOS-ploeg, bestaande uit 0 Stoter, Siebe Verwey, Jan Nies- 14e), Peter Verheul (3e), Arco ‘jnerfburg (2e) en Nico Stoter (le) ®P^de tweede plaats geëindigd met •<0 punten. VOLO Haarlem werd 'rste. 3 3 1 2 2 2 3 2 3 2 2 3 2 4 3 4 1 5 3 4 2 5 13 16- 7 11 20-11 11 13-11 10 8-10 9 14-12 9 12-11 8 13-13 6 12-14 5 11-14 5 11-17 5 8-13 4 14-19 ke partij. In een eindspel, waarin bei den in tijdnood waren, leek Blonk analytisch gewonnen te staan. Jam mer genoeg verloor de Waddinx veense dammer de partij in de tijd- noodfase. Ruud van Dijk speelde een fraaie po sitionele strijd, waarin het eindspel door beide spelers zuiver moest wor den gespeeld. Een voor beiden ver diend gelijkspel was het resultaat. Excelsior - Den Haag P. Swart - J.A. Vrolijk A. Blom - J. Tinga C. Kramp - R. Bharos T. Twigt - H. de Hardt C. Barelds B. Doeves G. Heeren - C. Vorssclman C. Blonk - C, van Belle R. van Dijk Th. van Kleef ONDERLINGE In de 11e ronde varf Excelsior’s on derlinge damcompetitie verraste Piet van Es door Dik Heeren I aan de ze gekar te binden. Ook de winst van G. van Mannekes op B. van Eijk mag een redelijke prestatie worden genoemd. J. Borsboom - J. de Wit P. van Es - D. Heeren I J. de Heer - C. Stolker H. den Outer - A. Rietveld M. v. Willigen - T. Driesse A. Crone - D. Heeren 11 G. v. Mannekes - B. van Eijk G. v.d. Zijden - P. de Mik D. Schouten - J. de Wit toe bij dat de kinderen ongeveer 9 maan den per jaar gekleed gaan in een lange broek, jas en laarzen. Het water waar een kind invalt is altijd donker, dus on doorzichtig. Daarbij komt dan nog de temperatuur van het water en de ’’verrassing” voor het kind is compleet. Op de lage tempe ratuur van het water na worden al deze facetten tijdens de cursus aangeleerd. De kinderen zullen leren in zware win- terkleding boven water te blijven en de kant te bereiken. Tevens zullen zij leren om zich onder water in het donker te oriënteren. Dit alles is uiteraard geen garantie dat een kind totaal veilig is in het waterrijke Nederland, maar draagt hiertoe wel voor een belangrijk deel bij. De cursusduur is 4 weken. In deze 4 weken worden lessen van een half uur gegeven. De toelatings- Voor iedere deelnemer was er een prij sje, wat uitgereikt werd door voorzitter Van ’t Hof op de vorige week woensdag gehouden herfstavond. Voorts reikte de voorzitter het eremetaal uit aan de win naars van de diverse competities. Ook zette hij het korps nogmaals in het zon- netje met de behaalde successen in de fe derale en nationale kampioenschappen. De individuele prestaties vergat hij evenmin. Na de pauze liet de Boskoper De Bruin een dia-reportage zien over karpervissen; de avond werd besloten met een spelletje bingo. WADDINXVEEN - Zondag werd de derde en laatste wedstrijd voor de herfst competitie van het hengelsporthuis De Voorn afgewerkt. Vanwege de harde wind werd het concours verplaatst naar de Halve Raak. Ruim vijftig deelnemers vonden hier in ieder geval enige beschut ting; dat de vis het niet liet afweten was ook mooi meegenomen. Bij elkaar werd ruim 88 kilo vis op het droge gebracht. Na afloop was er voor iedere deelnemer een prijsje aanwezig in het Praathuis aan het Weegje. De eerste tien waren: 1. W. v. d. Wal 6360 gram, 2. W. van Eik 3820 gram, 3. D. van Groningen Jr. 3800 gram, 4. M. Reichard 3580 gram, 5. W. van Leeuwen 3440gram, 6. E. Heij 3380 gram, 7. J. de Wit 3300 gram, 8. W. Houtman 3020 gram, 9. B. C. van Leeu wen 2880 gram, 10. P. de Brok 2810 gram. Aan de eerste drie van de eindrangschik king werd eremetaal uitgereikt door de heer K. Noorlander van het hengelsport huis de Voorn. De ”A. Noorlander-wis- selbokaal” ging dit jaar naar het H.S.W.-lid W. v. d. Wal, met 13 klasse- mentspunten over 3 concoursen werd hij winnaar. 2. J. Ottevanger 22 klass.pnt. 3. P. de Brok 24 klass.pnt. 4. W. Hout man 38 klass.pnt. 5. M. Reichard 44 klass.pnt. 6. W. van Eik 46 klass.ptn. 7. E. Heij 47 klass.pnt. 8. L. de Zwart 48 klass.pnt. 9. J. Verhoef 54 klass.pnt. 10. J. de Zwart 55 klass.pnt. geturnd op de volgende on- rien: vrije oefening, paard-vol- paardsprong/lengte paard, rin- en brug/rek. Jaco Stoter, de jong- 'an de ploeg heeft twee onderde- gedraaid, terwijl Siebe Verwey Jens e.en september j.l. opge- ,n knieblessure alleen aan paard- ■j^ge heeft meegedaan. Ondanks met volledig kunnen meedraaien 4e hele ploeg zeker een mooi K laat van een wedstrijd die in een rel‘ige sfeer verliep. \DDINXVEEN - Voor de compe te van de Rotterdamse Schaak jud (RSB) speelden het eerste en s derde team van de Waddinxveen- Schaak Vereniging uit tegen res- (tievelijk De IJssel uit Moordrecht i S.O. 81 uit Ommoord. WSV 1 jent, bij een voorlopige stand van 1/2-2 1/2 op tenminste een gelijke idstand na het afspelen van de 5 ^broken partijen. WSV III haalde tt een door 3 invallers enigzins ver- ,akt team zijn eerste puntje binnen, j WSV 1 verloren Joosten en V. telen aan de eerste twee borden, aar wist J. v. Oort met wit een Ooie aanval op te bouwen, die de (arte koning uit zijn paleis lokte en het strijdgewoel op het midden- jd ten onder deed gaan. In een or- [odox damegambiet bereikte Ellers tt zwart remise. Bloem won ge- lutineerd in een Italiaanse partij jen een moeilijk tot opgeven te twegen tegenstander, waarmee de 1/2-2 1/2 bereikt was. Van de af doken partijen zal Smitskamp wel tt volle punt binnenhalen, terwijl v. Oort, Kardol Oosterloo en arcel de Haan samen toch min- tnsvoor 11/2 punt goed zijn, ij WSV III speelde Sandijk aan bord verdiendstelijk naar een broken stand, waarin remise was te tpraten. Ponsioen verloor aan het t bord, maar Ket wist in 13 zetten inst binnen te halen! Opmerkelijk as De Bock’s partij aan het 4e ard. In het laatste nummer van SV’s clubblad bespreekt Oosterloo ader het hoofd. “’Met een toren ter en toch remise” een drietal ootmeesterpartijen. De Bock lijnt uit deze kop niet alleen lering hebben getrokken, maar er een .«•treffende trap aan toe te voegen: averlies van een toren hield hij vol- xnde compensatie om op gede- in wijze te winnen! an de Ree bracht zijn tegenstander idanig in de war, dat hij diens dame jn inpikken en daarmee de partij innen. P. v.d. Heide had het vooral het eindspel moeilijk en kon ver sniet ontlopen. Torenbeek speelde :ngewonnen partij, die echter bij de apenstilstandsonderhandelingen na tt afbreken remise werd gegeven, iansvan Woudenberg moest aan het bord zijn meerdere erkennen in jn tegenstander. De einduitslag is is 4-4, wat een goed resultaat ge- oemd kan worden met zo’n ver takt team. WINTERCOMPETITIE Afgelopen zaterdag werd de tweede wedstrijd van de wintercompetitie afge werkt. Er werd gevist in het Aarkanaal; de vangsten hier vielen tegen. De uitslag was als volgt: 1. J Toor 4260 gr. (9.80 pnt.), 2. D. Heeren 3900 gr. (8.97 pnt.), 3. M. Reichard 3660 gr. (8.42 pnt.), 4. P. Dorresteijn 2200 gr. (5.06 pnt.), 5. C. van der Wal 1940 gr. (4.46 pnt). De derde wedstrijd wordt zaterdag 13 november a.s. gehouden, vertrek van het station om 07.00 uur. NDERLINGE de 9e ronde van de onderlinge ■SV-competitie vielen in de kop- ■oep vooral de winst op van Van telen op Kardol, van Ellers op oem, van Marcel de Haan op W. v. ort en van J. van Oort op Joosten, oor de remises in de partijen raan-Claassen en Smitskamp-Struijk ijlt laatstgenoemd viertal een be- ijging voor de topplaats Van Dee- n kwam over zijn afgebroken par- tegen Smitskamp remise overeen i gaf zijn afgebroken partij uit de ronde tegen Joosten gewonnen, aardoor nu niemand meer onge- agen-is. Dat houdt de spanning er >lop in! vaarlijke situaties ontstonden hieruit echter niet. Integendeel, het was Waddinxveen dat voor mooie kansen zorgde. Zowel Piet Grootendorst, als Arjan Brouwer en Cor Wiersma kre gen goede mogelijkheden, maar wis ten het niet af te maken. Zo werd een gezapige eerste helft afgesloten met een 0-0 stand. In de tweede helft wist Waddinxveen ondanks dat de straffe wind minder geworden was, Rijnstreek meer en meer terug te dringen doch gevaar lijke situaties bleven uit. Een achter in op één lijn voetballend Waddinx- veen kreeg hiervoor de rekening ge presenteerd, toen Gijs Rupke zich verstapte en de Rijnstreek-spits zich geen moment bedacht en keeper Leo v.d. Berg kansloos liet, 0-1. Hierna probeerde Waddinxveen nog wel terug te komen, maar onbe dachtzaam werden de aanvallen opge zet, waarbij linksbuiten Hans v. Offe ren véél te weinig werd aangespeeld. Het waren enkele schoten van de an dere kant, waar Peter Krohn nog voor enig gevaar wist te zorgen. Nog eenmaal veerde het publiek op, toen Klaas Hoek met een mooi schot uithaalde, maar de weinig beproefde Rijnstreek-keeper wist z’n ploeg voor een gelijkspel te behoeden. Het bleef 0-1, waarbij Rijnstreek eigenlijk 1 punt teveel kreeg. Door deze neder laag moet Waddinxveen genoegen ne men met een zéér bescheiden plaats op de ranglijst. Zonder meer een te genvaller, want niemand had kunnen denken, dat Waddinxveen na 6 wed strijden op-6 punten zou staan. Gelukkig wist zaterdag-2 de pijn te verzachten door, met niet minder dan 6-1, Be Fair opzij te zetten. Voorwaar een goede prestatie. Volgende week speelt Waddinxveen thuis tegen Perkouw en we zullen snel genoeg zien of de kater voldoen de is weggewerkt. bouw Het Trefpunt. De openingstijden zijn als volgt: don derdag 25 november van 20.00 tot 23.00 uur, vrijdag 26 november van 14.00 tot 23.00 uur met om 21.00 uur de trekking van de grote verlo ting en zaterdag 27 november van 10.00 tot 17.00 uur. open doel. Tot ontzetting van hem en de toeschouwers ging de bal ech ter naast. Excelsior, geschrokken, probeerde de bakens te verzetten en met veel inzet lukte dit ook. Be Fair kwam onder druk. Met lange trap pen probeerde de achterhoede het hoofd boven water te houden. De strijd werd grimmiger. Alfred de Jong werd verschillende keren stevig aan gepakt, maar door de deskundige ver zorging van de onvolprezen Gepke v/d Sluys steeds weer opgelapt. Rond de 20e min. had Excelsior toch bijna succes. Verhoef was al versla gen. Koelbloedig haalde Erie' Plai- sier de bal met een omhaal voor de doellijn weg. Nico Oosterlee, ver te rug gekomen, ging in een snelle rush langs de lijn richting Excelsiordoel en kon slechts door stevige ingreep gestuit worden. Be Fair kreeg weer vat op de strijd. Door wissels pro beerde Excelsior dat te voorkomen en hoewel 1-1 in de lucht hing maak te René v/d Wilk aan alle illusies een einde door keeper Abbas voor de tweede maal te passeren en de over winning zeker te stellen. Door deze overwinning gaat Be Fair nu fier al leen aan kop. Zaterdag speelt Be Fair een oefen- 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 WADDINXVEEN-zaterdag Waddinxveen - Rijnstreek, op papier een topper, doch de werkelijkheid was anders. Een matte partij voetbal vooral van Waddinxveen-zijde. Hier tegenover een Rijnstreek met “lan ge halen, gauw thuis”, en zodoende ontstond er weinig spektakel Het was direct na het eerste fluit signaal dat Rijnstreek z’n bedoelin gen duidelijk maakte door Waddinx- veen onder druk te zetten. Echt ge- Klasse IVD: Olympia IV - Korbis IV Adspiranten: Korbis BUI - Maassluis BUI STAND 1. Korbis I 2. Nieuwerk. I 8 3. Maassluis I 4. Bolnes I 5. Spirit I 6. Poortugaal 1 8 7. ’t Watersch. 1 8 8. Reeuwijk I 9. Vanouta I WADDINXVEEN - Vorige week dins dag is in het overdekte zwembad De Sniep de cursus zelfredzaamheid voor kinderen gestart. Deze voor Waddinx- veen unieke cursus heeft als doel kinde ren het vermogen en de vaardigheid bij te brengen om zichzelf uit het water te kunnen redden. Het is in de loop der jaren steeds duide- lijker geworden dat de KNZB-diploma’s A en B niet toereikend genoeg zijn als het gaat om zichzelf uit het water te kun nen redden. De kinderen leren zwemmen in helder blauw water en in badkleding (ideale omstandigheden). Tijdens het diploma- zwemmen dragen de kinderen zomerkle ding. De omstandigheden waarin een kind onverwacht te water raakt zijn ech ter vaak totaal anders dan in het zwem bad. Het klimaat in Nederland draagt er WADDINXVEEN Zoals de uitsla gen van de wedstrijden, gespeeld in de tiende ronde van de onderlinge damcompetitie van Excelsior, reeds doen vermoeden, is er inderdaad be hoorlijk scherp gestreden. Na een tiental wedstrijden tekent zich een lichte kopgroep af. Teun Driesse vestevigde zijn toch al goede moyenne door nu Piet de Mik een nederlaag toe te brengen. In het ge vecht tussen A. Blom en T. den Ou den sr. kwam laatstgenoemde via een combinatie op dam. Deze dam kon echter worden teruggenomen, waarna de stand weer in evenwicht kwam. Remise was het gevolg. J. Both wist in het eindspel tegen Rinus van Wil ligen, in welk spel Jan een schijf voor stond, vlot naar winst af te wik kelen. In het middenspel had J. Both de schijfwinst reeds bereikt. Een grote slagwending deed zich voor in de gesloten eindstand tussen Cor Stolker en Henk den Outer. Het leek erop, dat eerstgenoemde hierbij de damlijn zou gaan bereiken, echter Henk had de slagenkeuze wellicht goed berekend, waarbij hij zag, dat dit door hem kon worden gepareerd. Winst kon hem daardoor niet meer ontgaan. Van de 16 voor de onderlinge ge speelde partijen eindigden er slechts 4 in een gelijkspel. T. den Ouden sr. - A. Blom C. Blonk - C. Kramp J. Borsboom - F. Zaadhof D. Brandhorst - R. van Dijk G. v. Mannekes - A. Crone T. Driesse - P. de Mik 1 J. v.d. Eist - T. Twigt B. van Eijk - J. de Wit A. Zwanenburg - P. van Gils Jde Heer - P. Swart G. v.d. Zijden - D. Heeren I G. Heeren - D. Schouten K. Huizinga - A. Rietveld H. den Outer - C. Stolker M.C. v. Willigen - J. Both J. de Pater - D. Heeren II WSE WSE heeft op de “Wilgenoord” te Haastrecht tegen de gelijknamige club in een enerverende wedstrijd be wezen dat de ploeg mentaal niet ka pot te krijgen is. De ogenschijnlijk hopeloze achterstand van 2-0 wist de ploeg van trainer Fred van der Lem om te buigen in een 2-3 voorsprong en Haastrecht kon daar niets aan afdoen. WSE begon de wedstrijd niet zo best, de ploeg was niet erg attent en Haas trecht begon gelijk aan een beginof- fensief. Al reeds na 8 min. wist de thuisploeg de score te openen waarbij de hele WSE-verdediging niet geheel vrijuit ging. Een hard ingeschoten wedstrijd bij Kozakken Boys. STAND Be Fair Excelsior M De Zwerver F.C. Lisse Xerxes ’s-Gravenzande Zwaluwen Lyra De Zwervers Spirit Geinoord R.V.V.H. Doto BE FAIR II Be Fair’s tweede uitgave heeft in de wedstrijd tegen Lyra delde van 1 op 1 wen. De kans is echter tot vlak voor het einde aanwezig geweest. In een wat matige vertoning kwam Be Fair door een strafschop net voor rust op 1-0. De tweede helft was een voortzetting van de eerste helft. Be Fair, gerugge- steund door de voorsprong, drong niet zo sterk aan en Lyra had er de kracht niet voor. Tot dan dat mo ment vlak voor het einde toen Bert de Wilde (die overigens goed speelde) in de fout ging en het alsnog 1-1 werd. voorzet kwam voor het doel terecht en Jan Blom kon tussen de toekijken de WSE-verdedigers hard inschieten: 1- 0. Hierna werd WSE wakker en men begon langzamerhand wat meer grip op de wedstrijd te krijgen. Bert Verlaan kopte vanuit een hoekschop maar net naast en Kees Maurits kon met een solo tot voor de keeper ko men waarop hij strandde. Haastrecht moest noodgedwongen terug, maar toch kwam de ploeg fortuinlijk aan een tweede treffer. Een voorzet die niet goed geplaatst was kwam bij Pe ter Janssens die de bal, vlak voor Ton Kling die kon pakken, via z’n schoen tergend langzaam over de lijn zag rol len: 2-0. Toch kon WSE wat terug doen. Op een psychologisch moment, na melijk 5 min. voor de rust, kon Kees Maurits het al verwachte tegendoel punt scoren, doordat een goed ge nomen hoekschop van Andree Dis- seldorp precies op maat was, 2-1. Na rust liet WSE Haastrecht geen en kele illusie over de vraag wie de sterk ste was. De gehele tweede helft moest de Haastrechtse ploeg terug in de verdediging. In de 13e minuut ging Pim Sluys door de gehele verde diging heen maar de keeper redde goed. Even later ging Kees Maurits op avontuur maar ook hij liep vast op de keeper. In de 20e minuut om zeilde Ad van Leeuwen de buiten- spelval en ging alleen op de keeper af maar zijn schot was te slap. In deze fase waren er nog wat kansjes voor Bert Verlaan en weer Ad van Leeuwen hetgeen illustreerd dat Haastrecht knap in de verdrukking zat. De gelijkmaker kwam dan ook spoedig. Peter Janssens bracht de bal op vanuit de verdediging en zijn mes scherpe voorzet bereikte het hoofd van Kees Maurits die hard inkopte: WSE rook de kans op volle winst en de ploeg ging goed door. De Haas- trecht-verdediging moest alle zeilen bijzetten om het doel schoon te hou den. De ijverige WSE-aanvoerder Pe ter Janssens kwam veelvuldig op en Jan Steenwinkel kreeg twee kansen op rij, slechts door een mirakuleuze aktie van de Haastrecht-doelman kon erger worden voorkomen voor de Haastrecht-ploeg. De volle winst kreeg WSE toch; via een corner scoorde Kees Maurits een klare hat trick en bracht WSE hiermee de over winning. In de laatste minuten van de wedstrijd kreeg Haastrecht nog een paar vrije trappen te nemen op de rand van het 16-meter gebied maar de rustig dirigerende laatste man Martin Moons wist met zijn verdedigers het Haastrechtse slotof- fensief te pareren. Zondag 14 november speelt WSE vriendschappelijk tegen de koploper van de 4e klas A; het Leidse DOCOS. Aanvang 14.30 uur. STAND 4e Klasse E Nieuwkoop Soccer B. WSE Moerkapelle VEP Donk Haastrecht Lekkerkerk Groeneweg Moordrecht Schoonhoven Flore ant 1 13 52-36 2 12 64-48 2 1 3 5 5 7 7 De Waddinxveense kopman Piet Swart zag in het middenspel een aar dige damconbinatie door zijn tegen stander op het bord getoverd. De dam kon worden afgenomen, echter dit kostte uiteindelijk een stuk en dat was voldoende voor winst van de Hagenaar. In een aanvankelijk klas siek aandoende stand wist Arjan Blom zijn opponent meer en meer onder druk te zetten. Blom wist schijfwinst te boeken, spoedig naar dam door te breken, waarna hij de winst veilig stelde. Kees Kramp leek lange tijd een ge- lijkopgaande strijd te hebben, echter in het eindspel werd hij dermate on der druk gezet, dat hij moest capi tuleren. Teun Twigt had gedurende de partij wellicht iets beter spel doch deze rustig opgebouwde partij liep naar een juiste remise. Naarmate het eindspel vorderde, wist Cor Barelds meer vat op de stelling van zijn tegenstander te krijgen. Laatstgenoemde kreeg wat gefor ceerd spel en stond strategisch min der sterk dan de Waddinxvener. Door een minder goede zet van Barelds wist de Hagenaar via een overigens fraai zetje een duidelijke remiseaf- wikkeling in de stand te vlechten. Gerrit Heeren zag zijn tegenstander spoedig op dam komen. Hij verde digde zich sterk, doch moest uit eindelijk toch de zege uit handen geven. Kees Blonk speelde een ster- BE FAIR Ruim duizend toeschouwers om zoomden het voetbalveld van Be Fair om hun favorieten tegen Excelsior M aan te moedigen. Uiteraard waren on der deze toeschouwers de Be Fair- aanhangers in de meerderheid, boven dien werden zij muzikaal begeleid door de “Baggerbeugels”. Toen dan ook scheidsrechter Brussaard met de elftallen het veld betrad, zat de stem ming er al goed in, men verwachtte wat. Be Fair en Excelsior, gelijk in verlies- punten, begonnen de wedstrijd wat afwachtend en aftastend. Het eerste wapenfeit kwam op naam van Kees Verbree. Zijn schot was echter niet zuiver genoeg om keeper Abbas te verrassen. Excelsior beantwoordde dit met een afstandschot, dat echter naast ging. De kansen wisselden zich snel af, Be Fair, gegroepeerd spe lend, had veel moeite met de goed- schakelende linies van Excelsior. Zo omstreeks de 15 min. ondernam de met veel overleg spelende Aart Bos een solo over het hele veld, zijn op mars werd echter gestuit. Verbree probeerde met een hard schot de kee per te verrassen. Het werd echter met veel moeite gestopt. Na 17 min. spelen werd een vrije trap genomen door Ron Coppejans (te so listisch spelend) en gespeeld naar Verbree. Ondanks een technisch pri ma beweging net naast. Na een door Bos op Coppejans gespeelde bal trok deze hem nu wel direct voor. Ver bree kwam echter iets tekort. Hierna was het weer Excelsior die Be Fair belaagde. Het begon met een onnodige, riskan te terugspeelbal van Piet Koele die Verhoef in moeilijkheden bracht. Een snelle, goed uitgevoerde, aanval van Excelsior werd met moeite afge slagen. Uit een vrije trap kwam daar na de bal bij René v/d Wilk, die weer een actieve rol vervulde; zijn goed ge richte schot was echter te zwak om doel te treffen. En toen kwam de meester (Wim Bron) zelf in het geweer. Met een prachtige lange bal vanaf de linker zijde plaatste hij naar de op de rech tervleugel voortsnellende Peter Ko nijn, die de bal goed aannam en de bal zuiver voor het doel bracht, waar de altijd aanwezige Verbree hard op het doel schoot Z’n schot werd met moeite gestopt maar kwam voor de voeten van Nico Oosterlee die geen moeite had om het net te laten bollen en Be Fair op 1-0 te brengen. Dit doelpunt, omstreeks de 35e min. gemaakt, werd onder aanvoering van de “Baggerbeugels” luidkeels door de Be Fair-aanhangers begroet. Excelsior gooide er een schepje op en plaatste de bal hoog in het Be Fair-doelgebied waar Peter Konijn bijna zijn eigen keeper Verhoef passeerde. Met een katachtige beweging tikte deze de bal echter nog over de lat. 1-0 Werd ook de ruststand. In de kantine waar de warme koffie goed onthaal vond om de koude ledematen weer opge warmd te krijgen, draaide de als al tijd actieve supportersvereniging het Rad van Avontuur wat de gezellig heid verhoogde en de kou verdreef. Het publiek had nog nauwelijks zijn plaats ingenomen toen Nico Ooster lee een niet te missen kans kreeg voor WADDINXVEEN - In de laatste veldkorfbalwedstrijd voor de zaal- competitie gelukte het de korfbal lers van Korbis om in een enerveren de wedstrijd koploper Nieuwerkerk de tweede nederlaag toe te brengen. Met 5-4 werden de Nieuwerkerkers aan de Korbis-zegekar gebonden. Door deze overwinning belandde Korbis aan kop in klasse IA. Een voortreffelijk resultaat derhalve van het twaalftal van trainer-coach Rob Poldervaart. 'ADDINXVEEN - De tafeltennis- teniging Kwiek speelde in de afge pen week de eerste wedstrijden van t tweede competitiehelft. Kwiek 1 :haalde een 6-4 zege op ZTTC 1. v.d. Meulen en R. Verboon be ulden ieder 2 zeges, J. Brand won 1 :et en het dubbel was voor Kwiek, locht dit team tegen Ilac en Eldos wnen, dan kunnen ze nog kam- ioen worden in de 2e klasse. riek 2 won met 6-4 van BOK 4. De nailers W. van Wageningen en E. 'appendel hadden het leeuwenaan- tcl in deze overwinning. Kwiek 3 'door met 6-4 van Vriendenschaar 9 0 verliest daarmee de kans op pro- 'otie. Kwiek 4 verloor tegen koplo- tr TTVN 4. A. Daalhof scoorde 2 eer tegen. Dit team kan nog promo- eren, wanneer ze van BTTV winnen, Hike wedstrijd komende week ge beld wordt. iriek 5 won met 8-2 tegen Reeu- 11 j 9; Penmans verloor z’n eerste Jedstrijd. E. Slappendel won 3 keer, v.d. Drift net als G. Venmans keer. De wedstrijd was erg spannend en bij voortduring stonden beide korven onder grote druk. Al spoedig kreeg Korbis een strafworp toegekend van scheidsrechter de Ruijter welke ech ter door Dick Haagsman niet werd benut. Nieuwerkerk daarentegen wist d.m.v. een afstandschot de score te openen. Gelukkig voor Korbis was het daarna Dick Haagsman die een plaatsfout in de Nieuwerkerk-verde- diging prima wist af te straffen. (1-1). Toch wisten de bezoekers op nieuw uit een afstandschot op voor sprong te komen (1-2). Deze stand zou tot het rustsignaal gehandhaafd blijven ook al omdat Cees Visser vlak voor het einde van de eerste helft een strafworp over in plaats van in de korf gooide. De tweede helft ken merkte zich doordat Korbis in tegen stelling tot de eerste helft meer rust en overleg in het spel wist te brengen zonder evenwel afbreuk te doen aan de speelsnelheid. Het herkennen van de kansen resulteerde spoedig in de gelijkmakende treffer van Cees Vis ser (2-2). Hoewel Nieuwerkerk van afstand opnieuw wist uit te lopen werd het duidelijk dat Korbis toch de betere kansen creërde. Hieruit ont stonden drie strafworpen welke allen werden benut. De eerste strafworp door Jan Minekus, de laatste twee door Dick Haagsman. Een duidelijk verschil derhalve in speeltrend, aange zien alle Nieuwerkerk-treffers uit af standschoten voortkwamen, terwijl de Korbis-doelpunten in hoofdzaak lot stand kwamen uit onreglementair gestuitte doorbraken, resulterend in strafworpen. Zoals reeds geschreven werd Korbis door dit goede resultaat herfstkampioen en kan zich gaan op maken voor de zaalcompetitie welke komende zaterdag al van start zal gaan met de thuiswedstrijd ’s avonds om 19.00 uur tegen Maassluis lil in de sporthal de Sniep. Nog meer dan in de veldcompetitie zal het succes in de zaal afhangen van een goed af standschot. Voor Korbis is het te ho pen dat dat ook in de komende zaal competitie het geval zal zijn. UITSLAGEN Klasse IA Korbis I - Nieuwerkerk I Klasse IIIC: Korbis II de Kapellen III

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 17